Weselny klimat... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-12, 10:11   #1
Myszata_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 13

Weselny klimat...


Mam mały dylemat, za dwa tygodnie ide na wesele (kuzyna) z ktorym utrzymywalam z rodzina mały kontakt, ostatnio go widzialam jakies 4 lata temu.

Na weselu nie bede znala nikogo oprocz swoich dziadkow, rodzicow, jakiś ciotek....
kuzynka w ostatniej chwili mnie wystawila i nie idzie na wesele z powodow finansowych, to byla jedyna osoba ktora znalam bardzo dobrze, z ktora bym ten czas na weselu jakos spedzala.

Wiem ze ze strony panny mlodej nie bedzie nikogo w moim wieku, tylko beda ludzie starsi tak jak i z mojej strony, lub dzieiciaki do max 12lat.

Mam wrazenie ze bede sie troche glupio czul;a tam wsrod dziadkow, emerytow i ciotek kolo 40tki.

Jak mam sie tam zachowac i czy wogole powinnam isc z rodzicami tam?

PArtnera zabrac nie moge poniewaz mimo iz mam 19 lat to moi rodzice dostali zaproszenie : serdecznie zapraszamy K.J.Flinstonów z dziećmi. Wiec nie mam osobnego zaproszenia. NAwet jesli to TŻ i tak pracuje w ten weekend.
A moj brat ma do tego 10lat, wiec tez nie jest kandydatem na calonocne tance.

;/
Poradzcie cos prosze

Edytowane przez Myszata_
Czas edycji: 2013-08-12 o 10:14
Myszata_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-12, 10:18   #2
wiktoriol
Raczkowanie
 
Avatar wiktoriol
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 466
Dot.: Weselny klimat...

Cytat:
Napisane przez Myszata_ Pokaż wiadomość
Mam mały dylemat, za dwa tygodnie ide na wesele (kuzyna) z ktorym utrzymywalam z rodzina mały kontakt, ostatnio go widzialam jakies 4 lata temu.

Na weselu nie bede znala nikogo oprocz swoich dziadkow, rodzicow, jakiś ciotek....
kuzynka w ostatniej chwili mnie wystawila i nie idzie na wesele z powodow finansowych, to byla jedyna osoba ktora znalam bardzo dobrze, z ktora bym ten czas na weselu jakos spedzala.

Wiem ze ze strony panny mlodej nie bedzie nikogo w moim wieku, tylko beda ludzie starsi tak jak i z mojej strony, lub dzieiciaki do max 12lat.

Mam wrazenie ze bede sie troche glupio czul;a tam wsrod dziadkow, emerytow i ciotek kolo 40tki.

Jak mam sie tam zachowac i czy wogole powinnam isc z rodzicami tam?

PArtnera zabrac nie moge poniewaz mimo iz mam 19 lat to moi rodzice dostali zaproszenie : serdecznie zapraszamy K.J.Flinstonów z dziećmi. Wiec nie mam osobnego zaproszenia. NAwet jesli to TŻ i tak pracuje w ten weekend.
A moj brat ma do tego 10lat, wiec tez nie jest kandydatem na calonocne tance.

;/
Poradzcie cos prosze

Ja bym w takiej sytuacji nie poszla
wiktoriol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-12, 10:18   #3
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: Weselny klimat...

Cytat:
Napisane przez Myszata_ Pokaż wiadomość
Mam mały dylemat, za dwa tygodnie ide na wesele (kuzyna) z ktorym utrzymywalam z rodzina mały kontakt, ostatnio go widzialam jakies 4 lata temu.

Na weselu nie bede znala nikogo oprocz swoich dziadkow, rodzicow, jakiś ciotek....
kuzynka w ostatniej chwili mnie wystawila i nie idzie na wesele z powodow finansowych, to byla jedyna osoba ktora znalam bardzo dobrze, z ktora bym ten czas na weselu jakos spedzala.

Wiem ze ze strony panny mlodej nie bedzie nikogo w moim wieku, tylko beda ludzie starsi tak jak i z mojej strony, lub dzieiciaki do max 12lat.

Mam wrazenie ze bede sie troche glupio czul;a tam wsrod dziadkow, emerytow i ciotek kolo 40tki.

Jak mam sie tam zachowac i czy wogole powinnam isc z rodzicami tam?

PArtnera zabrac nie moge poniewaz mimo iz mam 19 lat to moi rodzice dostali zaproszenie : serdecznie zapraszamy K.J.Flinstonów z dziećmi. Wiec nie mam osobnego zaproszenia. NAwet jesli to TŻ i tak pracuje w ten weekend.
A moj brat ma do tego 10lat, wiec tez nie jest kandydatem na calonocne tance.

;/
Poradzcie cos prosze
Dla mnie chamstwo pary młodej, która:
a) zaprasza 19 latkę jako 'dziecko' (no ale przecież zaoszczędzili 1zł na zaproszeniach )
b) wiedząc, że jest jedyną osobą w takim przedziale wiekowym i nie będzie miała się z kim bawić zapraszają ją samą

Ja bym nie poszła.
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-12, 10:19   #4
Littlejackie
Zadomowienie
 
Avatar Littlejackie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1 223
Dot.: Weselny klimat...

Też bym nie poszła.
Littlejackie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-12, 10:20   #5
xwiosnax
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 225
Dot.: Weselny klimat...

Ja poczułabym się po prostu nie zaproszona, bo przynajmniej u mnie, osoby po 18 roku życia, dostają osobne zaproszenie, albo wcale.

Co więcej, mając kilkuletniego partnera, nie poszłabym przez wzgląd na niego.

Czyli ogólnie: nie poszłabym, poczułabym się zaproszona na siłę i po kosztach.

Jedyne co, to fakt, że do tego wesela zostało 2 tygodnie. To bardzo niekulturalne odwoływać swoją obecność przy tak krótkim terminie.
xwiosnax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-12, 10:22   #6
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 16 867
Dot.: Weselny klimat...

Cytat:
Napisane przez _ema_ Pokaż wiadomość
Dla mnie chamstwo pary młodej, która:
a) zaprasza 19 latkę jako 'dziecko' (no ale przecież zaoszczędzili 1zł na zaproszeniach )
b) wiedząc, że jest jedyną osobą w takim przedziale wiekowym i nie będzie miała się z kim bawić zapraszają ją samą

Ja bym nie poszła.
Otóż to. Jest taka niepisana zasada, że dorosłych zaprasza się jednak osobno, z opcją na osobę towarzyszącą najczęściej. A już zwłaszcza w takim przypadku. Nie idź, wynudzisz się, rodzina myślę, że się nie obrazi, zwłaszcza, że to nie bliska rodzina, tylko ktoś, z kim kontakt mieliście marny.
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-12, 10:23   #7
Acredo
Zadomowienie
 
Avatar Acredo
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 523
Dot.: Weselny klimat...

nie poszłabym już za samą formę zaproszenia
__________________
„Wierzę, że szczęśliwe dziewczyny są najpiękniejsze. Wierzę, że jutro jest inny dzień, wierzę w cuda.”
"Bohater to zwykły człowiek odnajdujący siłę, aby przetrwać w wyjątkowo trudnych okolicznościach."
Acredo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-12, 10:25   #8
Myszata_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 13
Dot.: Weselny klimat...

Kontakt marny ale rodzina bliska, mama jest chrzestna. Wiem dziwnie brzmi ale tak wyszlo.

Moze dlatego ze taki kontakt to poprostuy zapomnieli ze mam juz 19lat a nie nadal dziecko...

Dla rodzicow jest niedopuszczal;ne bym teraz zrezygnowala, mama wszystko potwierdzala, ja siedzialam cicho, no bo w koncu rodzina, wzystko kupione zaplanowane.
Partner mi ufa stwierdzil ze jak bede gzreczna to moge isc, dyskutowalam z nim na ten temat juz, i z jego strony jest wszystko ok

Edytowane przez Myszata_
Czas edycji: 2013-08-12 o 10:26
Myszata_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-12, 10:29   #9
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 16 867
Dot.: Weselny klimat...

Cytat:
Napisane przez Myszata_ Pokaż wiadomość
Partner mi ufa stwierdzil ze jak bede gzreczna to moge isc, dyskutowalam z nim na ten temat juz, i z jego strony jest wszystko ok
Przepraszam bardzo, co?
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-12, 10:29   #10
werbalna
Przyczajenie
 
Avatar werbalna
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 13
Dot.: Weselny klimat...

Cytat:
Napisane przez Myszata_ Pokaż wiadomość
Mam mały dylemat, za dwa tygodnie ide na wesele (kuzyna) z ktorym utrzymywalam z rodzina mały kontakt, ostatnio go widzialam jakies 4 lata temu.

Na weselu nie bede znala nikogo oprocz swoich dziadkow, rodzicow, jakiś ciotek....
kuzynka w ostatniej chwili mnie wystawila i nie idzie na wesele z powodow finansowych, to byla jedyna osoba ktora znalam bardzo dobrze, z ktora bym ten czas na weselu jakos spedzala.

Wiem ze ze strony panny mlodej nie bedzie nikogo w moim wieku, tylko beda ludzie starsi tak jak i z mojej strony, lub dzieiciaki do max 12lat.

Mam wrazenie ze bede sie troche glupio czul;a tam wsrod dziadkow, emerytow i ciotek kolo 40tki.

Jak mam sie tam zachowac i czy wogole powinnam isc z rodzicami tam?

PArtnera zabrac nie moge poniewaz mimo iz mam 19 lat to moi rodzice dostali zaproszenie : serdecznie zapraszamy K.J.Flinstonów z dziećmi. Wiec nie mam osobnego zaproszenia. NAwet jesli to TŻ i tak pracuje w ten weekend.
A moj brat ma do tego 10lat, wiec tez nie jest kandydatem na calonocne tance.

;/
Poradzcie cos prosze
Nie poszłabym.
werbalna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-12, 10:31   #11
xwiosnax
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 225
Dot.: Weselny klimat...

No dlatego mówię, TERAZ już po prostu niekulturalnie jest zrezygnować.

Nie bez powodu prosi się o potwierdzenie obecności np. miesiąc przed. Ja na 2 tygodnie przed musiałam podać konkretną, niezmienną liczbę gości. W wielu lokalach, później, nie ważne ile osób przyjdzie, płacisz za tyle ile podałaś. Nie zawsze idą na rękę.

Szkoda, że nie pomyślałaś o tym wcześniej. Bo nie dziwię się Twoim rodzicom, że teraz nic nie chcą odwoływać.
xwiosnax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-12, 10:31   #12
Littlejackie
Zadomowienie
 
Avatar Littlejackie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1 223
Dot.: Weselny klimat...

Cytat:
Napisane przez Myszata_ Pokaż wiadomość
Kontakt marny ale rodzina bliska, mama jest chrzestna. Wiem dziwnie brzmi ale tak wyszlo.

Moze dlatego ze taki kontakt to poprostuy zapomnieli ze mam juz 19lat a nie nadal dziecko...

Dla rodzicow jest niedopuszczal;ne bym teraz zrezygnowala, mama wszystko potwierdzala, ja siedzialam cicho, no bo w koncu rodzina, wzystko kupione zaplanowane.
Partner mi ufa stwierdzil ze jak bede gzreczna to moge isc, dyskutowalam z nim na ten temat juz, i z jego strony jest wszystko ok
Zapomnieli czy nie - zachowali się nietaktownie i już. Skoro zapomnieli, to mogli dopytać o Ciebie. Poza tym - skoro Ty wiesz, że jesteś jedyną osobą w tej grupie wiekowej w całej rodzinie, to oni też wiedzą. I wiedzą że będą same młodsze od Ciebie osoby itd.

Buractwo i widać, że chodziło im tylko o to żeby zaoszczędzić na zaproszeniu/ilości gości.
Littlejackie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-12, 10:31   #13
201803080934
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 779
Odp: Weselny klimat...

Ja bym nie poszła. Raz przez formę zaproszenia, dwa ze względu na partnera, trzy żeby się nie nudzić.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201803080934 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-12, 10:31   #14
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 670
Dot.: Weselny klimat...

Poszlabym na sam slub, na wesele nie. Uwazam, ze to malo kulturalne zapraszac 19-latke na typowe wesele bez osoby towarzyszacej - zwlaszcza, ze w tym przedziale wiekowym ma byc jedyna. Idz na slub, zloz zyczenia i wroc do domu
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcę być niedelikatna, ale wymyślasz problemy z dupy.
mary_poppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-12, 10:34   #15
Myszata_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 13
Dot.: Weselny klimat...

NIe myslalam o tym wczesniej bo kuzynka miala isc a ona oddzwonila tydzien temu ze nie moze;/

a rodzice moi juz podali 4 osoby a mama bylaby nie zadowolona gdybym nie poszla, jest bardzo specyficzna osoba

---------- Dopisano o 11:34 ---------- Poprzedni post napisano o 11:33 ----------

wesele jest 15o km ode mnie, jade z rodzicami, wiec nie moge isc do kociola i wrocic do domu;/

jestopcja ze zwine sie poprostu predzej z wesela chyba nikt nie zauwazy

Edytowane przez Myszata_
Czas edycji: 2013-08-12 o 10:37
Myszata_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-12, 10:36   #16
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826
Dot.: Weselny klimat...

Z jednej strony buractwo, żeby zaprosić 19-latkę jako dziecko przy rodzicach, z drugiej strony - buractwo, żeby potwierdzić przybycie i dwa tygodnie przed imprezą się rozmyślić.

Edit: i to nie rozmyślić z przyczyn losowych, tylko nagle autorka się zreflektowała, że tak jej nie powinni byli zapraszać.
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-12, 10:51   #17
Yasemin66
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 8 478
Dot.: Weselny klimat...

Z kolei w mojej rodzinie, przy zaproszeniu na wesele często pytają się mnie czy mojemu TŻ wysłać oddzielne zaproszenie, mimo że jest to tylko mój chłopak, a jestem niewiele starsza od autorki.
Rónież uważam to za przesadę, tylko w drugą stronę.

Kiedyś byłam w podobnej sytuacji, poszłam sama na weselę, najadłam się, napiłam, a przy oczepinach(nienawidzę ich), kiedy wszyscy byli zajęci, poszłam do domu, bo mialam blisko.
Yasemin66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-12, 10:53   #18
niebieskie_oczko
Zakorzenienie
 
Avatar niebieskie_oczko
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: całe życie na walizkach ;-)
Wiadomości: 6 298
Dot.: Weselny klimat...

Miałam taką samą sytuację niedawno. Mam 25 lat a zaproszono moją osobę podpiętą pod rodziców Dla mnie było to mega nietaktowne. Wesele było ponad 600 km od mojego miejsca zamieszkania, więc nie poszłam nawet na ślub.

Ja na twoim miejscu poszłabym tylko na samą uroczystość i darowałabym sobie zabawę na siłę. Ewentualnie idź na to wesele i zobacz, czy będziesz się dobrze bawić (bo może się pozytywnie zaskoczysz?), a jak nie to po prostu wyjdziesz wcześniej.
__________________
Postanowienie: jeździć, latać, zwiedzać za grosze!
2016: Berlin, Monachium, Erfurt, Budapeszt, Chicago, Nowy Jork
Podróże 2015: Praga, Bolonia, Oslo, Rodos, Kijów, Kos
Podróże 2014: Wiedeń, Bratysława, Londyn, Lwów, Budapeszt, Ostrava, Berlin, Budva, Paryż
K&K
niebieskie_oczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-12, 11:05   #19
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Weselny klimat...

Cytat:
Napisane przez Myszata_ Pokaż wiadomość
Partner mi ufa stwierdzil ze jak bede gzreczna to moge isc, dyskutowalam z nim na ten temat juz, i z jego strony jest wszystko ok
że co?!

teraz to trochę po ptokach. może nie będzie tak źle i będziesz miała z kimś się bawić?
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-12, 11:14   #20
verumka
Wtajemniczenie
 
Avatar verumka
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2 200
Dot.: Weselny klimat...

Cytat:
Napisane przez cranberry juice Pokaż wiadomość
Z jednej strony buractwo, żeby zaprosić 19-latkę jako dziecko przy rodzicach, z drugiej strony - buractwo, żeby potwierdzić przybycie i dwa tygodnie przed imprezą się rozmyślić.

Edit: i to nie rozmyślić z przyczyn losowych, tylko nagle autorka się zreflektowała, że tak jej nie powinni byli zapraszać.
Dokładnie tak.

To, że para młoda zachowała się po chamsku, nie uprawnia autorki, żeby odpłacać im pięknym za nadobne. Niech im pokaże, że w odróżnieniu od nich, umie się zachować elegancko i kulturalnie.
Teraz już chyba za bardzo nie ma wyjścia, uważam, że należało już na początku po prostu odmówić przybycia, już wówczas, gdy przeczytałaś zaproszenie. Jego forma jest niedopuszczalna, nie mogę sobie wyobrazić, żeby osobę pełnoletnią zapraszać jak dzieciaka Już wtedy trzeba było odmówić, a nie patrzeć na to, czy kuzynka się na wesele wybiera, czy nie...

Ja na Twoim miejscu poszłabym na to wesele (skoro już i tak po ptakach i odmówić nie wypada). Może akurat nie będzie tak źle, a w razie czego urwiesz się wcześniej i już. To chyba w miarę najrozsądniejsza opcja w tym momencie i w Twojej sytuacji...
__________________


verumka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-12, 11:29   #21
asiapoznan111
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 234
Dot.: Weselny klimat...

Cytat:
Napisane przez verumka Pokaż wiadomość

To, że para młoda zachowała się po chamsku, nie uprawnia autorki, żeby odpłacać im pięknym za nadobne. Niech im pokaże, że w odróżnieniu od nich, umie się zachować elegancko i kulturalnie.
Teraz już chyba za bardzo nie ma wyjścia, uważam, że należało już na początku po prostu odmówić przybycia, już wówczas, gdy przeczytałaś zaproszenie. Jego forma jest niedopuszczalna, nie mogę sobie wyobrazić, żeby osobę pełnoletnią zapraszać jak dzieciaka Już wtedy trzeba było odmówić, a nie patrzeć na to, czy kuzynka się na wesele wybiera, czy nie...
Wiesz, ja sobie myślę, że to metoda na oszczędzenie kasy, zaproszenie osobno dla 19-latki dałoby dodatkowy koszt zaproszenia jej z kimś(z chłopakiem), czyli +1 buzia do stołu. A tak, załatwione, jako dzieciaka ją.

Popieram, szkoda, ze wcześniej nie zadeklarowałaś, że nie przyjdziesz. Bo ja bym nie poszła.
__________________
dukam.
asiapoznan111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-12, 11:31   #22
Shira Yuki
Zakorzenienie
 
Avatar Shira Yuki
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 3 634
Dot.: Weselny klimat...

Cytat:
Napisane przez Myszata_ Pokaż wiadomość
Mam mały dylemat, za dwa tygodnie ide na wesele (kuzyna) z ktorym utrzymywalam z rodzina mały kontakt, ostatnio go widzialam jakies 4 lata temu.

Na weselu nie bede znala nikogo oprocz swoich dziadkow, rodzicow, jakiś ciotek....
kuzynka w ostatniej chwili mnie wystawila i nie idzie na wesele z powodow finansowych, to byla jedyna osoba ktora znalam bardzo dobrze, z ktora bym ten czas na weselu jakos spedzala.

Wiem ze ze strony panny mlodej nie bedzie nikogo w moim wieku, tylko beda ludzie starsi tak jak i z mojej strony, lub dzieiciaki do max 12lat.

Mam wrazenie ze bede sie troche glupio czul;a tam wsrod dziadkow, emerytow i ciotek kolo 40tki.

Jak mam sie tam zachowac i czy wogole powinnam isc z rodzicami tam?

PArtnera zabrac nie moge poniewaz mimo iz mam 19 lat to moi rodzice dostali zaproszenie : serdecznie zapraszamy K.J.Flinstonów z dziećmi. Wiec nie mam osobnego zaproszenia. NAwet jesli to TŻ i tak pracuje w ten weekend.
A moj brat ma do tego 10lat, wiec tez nie jest kandydatem na calonocne tance.

;/
Poradzcie cos prosze
a może te 40-top letnie ciotki będą miłay synów w twoim wieku.w końcu rodzin panny młodej to obcy dla ciebie
__________________
Twierdzisz,że to co mówię jest chamskie?
Ciesz się,że nie słyszysz co myślę
***
Opowiadając obcym ludziom o swoich problemie ,musisz liczyc sie z tym,że 20% ma gdzieś twój problem,a 80 % cieszy się z twojego kłopotu.
***
Jestem jak dziki Mustang.
Jesli mnie oswoisz ,na zawsze będę Twoja
.
Shira Yuki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-12, 12:02   #23
Imraa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 710
Dot.: Weselny klimat...

Może trochę poza tematem, ale skoro już o tym mowa...
W ubiegłym roku zostałam zaproszona na wesele w podobny sposób jak autorka. Wymieniono mnie i brata na zaproszeniu rodziców, pomimo iż miałam 26 lat, a brat 24... Dla mnie to straszny nietakt ze strony zapraszających. Byłam zniesmaczona...
__________________
"Osculum proditione mortiferum est..."

ex-aparatka
19.10.12-23.12.14

Imraa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-12, 12:13   #24
biia
Wtajemniczenie
 
Avatar biia
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 984
Dot.: Weselny klimat...

Tu pewnie nie chodziło na zaoszczędzeniu na 1 zaproszeniu, ale na osobie towarzyszącej. Wiadomo, że w tym wieku to nie daje się dużego prezentu.

Zaproszenie nie jest najważniejsze imo. Ja mając chłopaka (w miarę stałego, no i będąc pełnoletnią) spytałabym po prostu czy mogę z nim przyjść i jeśli by się nie zgodzili to bym nie przyszła.

Sama zapraszałam teraz kuzynkę na wesele, która w tym roku kończy 18 lat i jej brata rok starszego na osobnych zaproszeniach (śmiesznie by było, jakbym jemu dała osobne, a ją podpięła pod rodziców ;P). Okazało się, że on ma "stałą" dziewczynę, ona przyszła sama.
__________________
Włosomaniaczka


biia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-12, 12:16   #25
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 16 867
Dot.: Weselny klimat...

Cytat:
Napisane przez biia Pokaż wiadomość
Tu pewnie nie chodziło na zaoszczędzeniu na 1 zaproszeniu, ale na osobie towarzyszącej. Wiadomo, że w tym wieku to nie daje się dużego prezentu.
A to chodzi o to, żeby spędzić te chwile z rodziną i żeby wszyscy, także goście, byli zadowoleni i czuli się komfortowo, czy o to, żeby jak największy prezent dostać i jak najwięcej kasy? A jak nie wiem, ciotka biedna, to jej nie zapraszać wcale?
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-12, 12:20   #26
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: Weselny klimat...

Cytat:
Napisane przez biia Pokaż wiadomość
Tu pewnie nie chodziło na zaoszczędzeniu na 1 zaproszeniu, ale na osobie towarzyszącej. Wiadomo, że w tym wieku to nie daje się dużego prezentu.

Zaproszenie nie jest najważniejsze imo. Ja mając chłopaka (w miarę stałego, no i będąc pełnoletnią) spytałabym po prostu czy mogę z nim przyjść i jeśli by się nie zgodzili to bym nie przyszła.

Sama zapraszałam teraz kuzynkę na wesele, która w tym roku kończy 18 lat i jej brata rok starszego na osobnych zaproszeniach (śmiesznie by było, jakbym jemu dała osobne, a ją podpięła pod rodziców ;P). Okazało się, że on ma "stałą" dziewczynę, ona przyszła sama.
Ale przecież jesli nie chce się osoby towarzyszącej, to się jej po prostu do zaproszenia nie wpisuje. Ja też zapraszam np. 14 letnią znajomą na oddzielnym zaproszeniu, ale bez osoby towarzyszącej. Nie widzę w tym problemu.
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-12, 12:38   #27
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Weselny klimat...

Nie idź skoro ich nie znasz.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-12, 12:48   #28
sistermorphine
Rozeznanie
 
Avatar sistermorphine
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 883
Dot.: Weselny klimat...

teraz już nie masz wyboru. rodzice naciskają no i zrezygnowanie dwa tygodnie przed uroczystością byłoby nietaktowne. mam nadzieję, że będziesz mile zaskoczona i jednak troszkę się pobawisz na tym weselu. nie znasz chyba gości od panny młodej, prawda?
__________________
Dopóki mogę iść o własnych siłach,
pójdę tam, gdzie
zechcę.


sistermorphine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-12, 12:50   #29
Harmonija
Rozeznanie
 
Avatar Harmonija
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: z łona matki.
Wiadomości: 955
Dot.: Weselny klimat...

Cytat:
Napisane przez Myszata_ Pokaż wiadomość
Partner mi ufa stwierdzil ze jak bede gzreczna to moge isc, dyskutowalam z nim na ten temat juz, i z jego strony jest wszystko ok


---------- Dopisano o 13:50 ---------- Poprzedni post napisano o 13:50 ----------

Cytat:
Napisane przez Acredo Pokaż wiadomość
nie poszłabym już za samą formę zaproszenia
dokładnie.
__________________

Nalej Serce, nalej...




Na początku bóg stworzył człowieka, ale widząc go takim ułomnym, dał mu kota.
Harmonija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-12, 12:50   #30
afrodytek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 077
Dot.: Weselny klimat...

Nom trochę faktycznie nieciekawa sytuacja... ale powiem Ci , że byłam ost na weselu i mimo, że było dużo młodzieży to tylko rodzeństwo pary młodej miało zaproszenie z osobami towarzyszącymi i dzieci chrzestnych. Po prostu na jednej osobie to jest koszt ponad 200 zł w dobrym lokalu i czasem tak jest, że gdyby mieli zapraszać wszystkich to po prostu nie zmieścili by się w kosztach.

Druga sprawa, czy jesteś długo ze swoim chłopakiem, jesteś na poważnie i czy oni o tym wiedzieli?? Bo wydaję mi się, że jakby o nim wiedzieli , że to coś poważnego to zaprosili by go również.

Kolejna rzecz, spotkałam się z weselami na które już 16 latków zapraszali z osobami, a właśnie były też wesela gdzie ludzie dorośli szli sami ( jeśli nie mięli narzeczonego/chłopaka na poważnie).


Jeśli masz np gdzieś się przespać / wrócić po weselu koło 1 w nocy to poszłabym na Twoim miejscu. Może akurat ktoś po drugiej stronie będzie z kim będziesz mogła potańczyć i zostaniesz dłużej?

Ja np jestem śpiochem i gdybym miała siedzieć całe wesele to o 11 bym zasnęła chyba przy stole... może wytrzymałabym do północy, jeśli Ty nie jesteś to idź, na pewno się trochę rozerwiesz, pojesz sobie, pogadasz z rodziną , a jeśli też z nudów chce Ci się spać to może akurat uda Ci się zwinąć po północy i pójdziesz spać wcześniej z resztą może Twój 10letni brat nie będzie tak długo balował z kuzynami ? to zmyjesz się razem z nim
afrodytek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:35.