Dziwny problem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-15, 19:29   #1
mrbarra
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 2

Dziwny problem


Witam,
mam taki dziwny problem, mianowicie, moja była partnerka stwierdziła, że okres spóźnia jej się już 2 tygodnie. Po poprzednim okresie nie doszło do stosunku. Próbowała mówić mi, że to normalne, że po zapłodnieniu dopiero następny okres nie występuje. Na tzw zdrowy chłopski rozum nie chce mi się w to wierzyć, zgaduję, że próbuje mnie w ten sposób przekonać do powrotu... Mam już lekką paranoję, a że jestem facetem to nie koniecznie się na tych sprawach znam. Możecie mi poradzić co zrobić z tym stanem rzeczy?
Z góry dziękuję i pozdrawiam.
mrbarra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-15, 20:03   #2
malababka
Raczkowanie
 
Avatar malababka
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 34
Dot.: Dziwny problem

Cytat:
Napisane przez mrbarra Pokaż wiadomość
Witam,
mam taki dziwny problem, mianowicie, moja była partnerka stwierdziła, że okres spóźnia jej się już 2 tygodnie. Po poprzednim okresie nie doszło do stosunku. Próbowała mówić mi, że to normalne, że po zapłodnieniu dopiero następny okres nie występuje. Na tzw zdrowy chłopski rozum nie chce mi się w to wierzyć, zgaduję, że próbuje mnie w ten sposób przekonać do powrotu... Mam już lekką paranoję, a że jestem facetem to nie koniecznie się na tych sprawach znam. Możecie mi poradzić co zrobić z tym stanem rzeczy?
Z góry dziękuję i pozdrawiam.
W ciąży można mieć jeszcze nawet 3 okresy. Ale są zazwyczaj bardziej skąpe i o ciemniejszym kolorze. Natomiast okres może się spóźniać z wielu innych powodów. Skoro się rozstaliście to przyczyną może być stres. Bez paniki.
__________________
Darek
malababka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-15, 20:43   #3
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: Dziwny problem

Cytat:
Napisane przez malababka Pokaż wiadomość
W ciąży można mieć jeszcze nawet 3 okresy. Ale są zazwyczaj bardziej skąpe i o ciemniejszym kolorze. Natomiast okres może się spóźniać z wielu innych powodów. Skoro się rozstaliście to przyczyną może być stres. Bez paniki.
Nie czytaj tego.
W ciąży okres nie występuje nigdy. Co najwyżej tzw krwawienie implantacyjne. A dziewczyna niech zrobi test, nie będziecie panikować. Jeśli było zabezpieczenie, wszystko powinno być ok.
__________________

2015: 70
2016: 67

kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-15, 20:55   #4
mrbarra
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 2
Dot.: Dziwny problem

Powtarzałem już kilka razy, obiecała, że jutro zrobi...
mrbarra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-16, 06:16   #5
malababka
Raczkowanie
 
Avatar malababka
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 34
Dot.: Dziwny problem

Okres czy krwawienie, naprawdę uważasz że dziewczyna która krwawi szuka komórki jajowej czy czegokolwiek? Krwawi, więc uznaje że ma okres. Może nie zwróciła uwagi.
Cytat ze strony dla rodzinki. pl:
Słyszysz "miesiączka w ciąży", mówisz "niemożliwe"? A jednak na forach internetowych wątki miesiączka w ciąży czy okres a ciąża, są pełne wpisów: „Nie wiedziałam, że jestem w ciąży do 3 miesiąca, bo normalnie miesiączkowałam”, „o ciąży dowiedziałam się po 10 tygodniach, bo dopiero wtedy przestałam mieć okres”. Czy rzeczywiście kobieta może normalnie miesiączkować będąc w pierwszych tygodniach, a nawet miesiącach ciąży?
Mówisz: objawy ciąży, myślisz - zatrzymanie miesiączki. Ale to nie takie oczywiste. Czy rzeczywiście miesiączka w ciąży może się pojawiać i dlaczego temat okres a ciąża budzi aż takie zainteresowanie?
Być może dlatego, że powszechnie uznawanym pierwszym objawem świadczącym o ciąży, jest brak miesiączki. Jednak nie zawsze tak się zdarza, bywa, że kobieta jest w ciąży, ale w czasie spodziewanej miesiączki ma krwawienie, które interpretuje jako miesiączkę, choć ta nią nie jest.

Także nic trudnego stwierdzić, że "okres był".
__________________
Darek
malababka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-16, 07:42   #6
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Dziwny problem

Cytat:
Napisane przez malababka Pokaż wiadomość
Okres czy krwawienie, naprawdę uważasz że dziewczyna która krwawi szuka komórki jajowej czy czegokolwiek? Krwawi, więc uznaje że ma okres. Może nie zwróciła uwagi.
Cytat ze strony dla rodzinki. pl:
Słyszysz "miesiączka w ciąży", mówisz "niemożliwe"? A jednak na forach internetowych wątki miesiączka w ciąży czy okres a ciąża, są pełne wpisów: „Nie wiedziałam, że jestem w ciąży do 3 miesiąca, bo normalnie miesiączkowałam”, „o ciąży dowiedziałam się po 10 tygodniach, bo dopiero wtedy przestałam mieć okres”. Czy rzeczywiście kobieta może normalnie miesiączkować będąc w pierwszych tygodniach, a nawet miesiącach ciąży?
Mówisz: objawy ciąży, myślisz - zatrzymanie miesiączki. Ale to nie takie oczywiste. Czy rzeczywiście miesiączka w ciąży może się pojawiać i dlaczego temat okres a ciąża budzi aż takie zainteresowanie?
Być może dlatego, że powszechnie uznawanym pierwszym objawem świadczącym o ciąży, jest brak miesiączki. Jednak nie zawsze tak się zdarza, bywa, że kobieta jest w ciąży, ale w czasie spodziewanej miesiączki ma krwawienie, które interpretuje jako miesiączkę, choć ta nią nie jest.

Także nic trudnego stwierdzić, że "okres był".

To jest kwestia nomenklatury.
W ciąży miesiączka NIE WYSTĘPUJE. Po prostu.
Poczytaj co to jest miesiączka i dowiesz się dlaczego.
Występować za to mogą inne krwawienia, nie tylko implantacyjne. I tak, te krwawienia mogą pokrywać się z spodziewanymi datami miesiączek, jednak miesiączkami nie są. Tak to wygląda.

Autorze, niech dziewczyna zrobi test, będzie wszystko jasne.
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-16, 15:43   #7
malababka
Raczkowanie
 
Avatar malababka
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 34
Dot.: Dziwny problem

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość

To jest kwestia nomenklatury.
W ciąży miesiączka NIE WYSTĘPUJE. Po prostu.
Poczytaj co to jest miesiączka i dowiesz się dlaczego.
Występować za to mogą inne krwawienia, nie tylko implantacyjne. I tak, te krwawienia mogą pokrywać się z spodziewanymi datami miesiączek, jednak miesiączkami nie są. Tak to wygląda.

Autorze, niech dziewczyna zrobi test, będzie wszystko jasne.
Czepialska osoba... Ja o tym wiem, autor niekoniecznie musi, tak samo jak jego była partnerka. Bez odbioru.
Dziewczyna najlepiej do ginekologa. Testy się mylą.
__________________
Darek
malababka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-16, 22:07   #8
Ginger Cupcakes
Raczkowanie
 
Avatar Ginger Cupcakes
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 163
GG do Ginger Cupcakes
Dot.: Dziwny problem

Testy bardzo rzadko się mylą, wystarczy wykonać je poprawnie
__________________
And the angels kiss
Our souls in bliss
Measure the extent of a
dizzying descent
Ginger Cupcakes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-18, 11:06   #9
chocolate1994
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5
Dot.: Dziwny problem

Cytat:
Napisane przez Ginger Cupcakes Pokaż wiadomość
Testy bardzo rzadko się mylą, wystarczy wykonać je poprawnie
Testy mogą dać wynik fałszywie dodatny, lecz nie fałszywie ujemy - jeżeli wykona się je poprawnie :P Choć i tak błędy zdarzają się bardzo rzadko.
chocolate1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-22, 09:03   #10
green way
Zadomowienie
 
Avatar green way
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Łóżeczko - moje ulbione miejsce
Wiadomości: 1 003
Dot.: Dziwny problem

Cytat:
Napisane przez mrbarra Pokaż wiadomość
Witam,
mam taki dziwny problem, mianowicie, moja była partnerka stwierdziła, że okres spóźnia jej się już 2 tygodnie. Po poprzednim okresie nie doszło do stosunku. Próbowała mówić mi, że to normalne, że po zapłodnieniu dopiero następny okres nie występuje. Na tzw zdrowy chłopski rozum nie chce mi się w to wierzyć, zgaduję, że próbuje mnie w ten sposób przekonać do powrotu... Mam już lekką paranoję, a że jestem facetem to nie koniecznie się na tych sprawach znam. Możecie mi poradzić co zrobić z tym stanem rzeczy?
Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Najlepiej bez paniku, będzie co ma być...
Czas wszystko pokaże, a na pewno test i wizyta u ginekologa nie zaszkodzi przy ciąży różne chece są możliwe, ale opóźnienia bez bycua w ciąży to jest normalna rzecz. Ja będąc facetem wolałabym wiedzieć na czym stoję i czy ktoś nie robi mnie w trąbę dlatego same teksty info bez poparcia fachowego (potwierdzenie ginekologa) to jeszcze nie problem. Inna sprawa to sprawdzenie, czy ta ciąża mogłaby być na pewno moją sprawką
green way jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:20.