Tradzik a masturbacja/sex-cala prawda. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-10-17, 12:36   #1
aromat1993r
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 17

Tradzik a masturbacja/sex-cala prawda.


Witam, na wielu forach mozna przeczytac ze masturbacja nie wplywa nie tradzik. Idac do dermatologa takze mozesz sie dowiedziec ze nie ma istotne wplywu na stan cery mysle ze zlamie to teze opisujac dzien po dniu efekty "abstynencji". Podobnie jak na innych forach krajow europy zachodniej to robiono, dlatego poniewaz nie zrobiono jeszcze konkretnych badan ktore powiedzialy by jednoznacznie czy to wplywa. Od razu powiem ze mozna sie dolaczyc do mojej proby.
Najpierw opisze jaki tradzik mam i co zamierzam robic:
Moj tradzik to krosty ( nie male krosteczki) wieksze i niewiele mniejszych, zazwyczaj wypelnione łojem, krosty tez zazwyczaj bolą. Mam 20 lat i z tradzikiem walcze od 5 lat bywalo roznie lepiej gorzej. Sprawdzilem juz diety roznego rodzaju nie jem czekolady, mleka i jego przetworów, jem owoce i warzywa codziennie, co 2 dzien, nie jem potraw ostrych itd.Podobno te i podobne ograniczanie pomaga w tradziku ale powiem szczerze to wplywa na poprawe skory jak u kazdego czlowieka nie leczy tradziku. Przejde do sedna dzien po dniu opisze efekty i chce obalic mit ktory istnieje od dawna ze to nie ma wplywu jestem przekonany ze moze mi sie udac jak innym osobom. 4 dni z gory opisze poniewaz od tylu zaczolem przestrzegac tego co rozpoczolem.

---------- Dopisano o 12:36 ---------- Poprzedni post napisano o 12:24 ----------

Dzień 1. Coż moge powiedziec sporo krost ktore byly male powiekszyla swoje rozmiary i kilka nowych sie pojawiło wczoraj kilka razy sie masturbowalem byc moze to ta przyczyna ale to sie okaże.

Dzien 2. Nic nowego naszczescie ale krosty ktore pojawily sie wczesniej bola nie ma co opisywac na efekty przyjdzie poczekac. Niestety za mocno przetarlem twarz recznikiem przez co z krost leciala krew nie dobrze niby sie szybciej wygoi ale moga obok powstac nowe ktosty.

Dzien 3. Rowniez nic nowego sie nie pojawila nie ma co sie ludzic ze to przyczyna abstynencji mialem szczescie nie czesto przez 2 dni mi nic sie nie pojawia.

Dzien 4. Tak jak myslalem pojawily sie 2-3 nowe krosty na szyi. Czuje sie ok nie mam specjalnej ochoty nawet na masturbacje to dobrze. Nie jest tak latwo odlozyc cos co sie robilo przez kilka lat codziennie ale nie ma innego sposobu zeby udowodnic ze to ma wplyw. Rozmowa z dermatologiem byla szczera niestey nie daje mi szans na to ze przejdzie mnie wysyp krost z dnia na dzien ( oczywiscie nie wiem o mojej abstynencji ) mowil bardziej mi w sensie ze skora wytwarza duzo loju i nie uniknie wysypu. Zobaczymy
Dzien 5. Skora rozjasnila sie, krosty ktore goily sie poniewaz jest niechcący zdarłem goja sie ladnie a obok nie powstaja nowe. Nie widze nowych narazie to poczatek ale mily. Wydzielanie loju nie wiem czy akurat to ma wplyw bo zauwazylem ze glownie u mnie to zalezy od temperatury powietrza, ale rzeczywiscie moja skora wydzieliła dzistaj loju niewiele.
Dzien 6.Wyjatkowo sloneczny dzien co skutkuje zaczerwieniem krost. Na pierwszy rzut oka jest ok, nie mialem wysypu byc moze 2 na czole sie bardziej sie zaczerwienily bardziej niz inne, ale nie czuje bólu specjalnego myjac skore to dobry znak.
Dzien 7.Pierwszy tydzien minoł bardzo dobrze przyzywczaiłem się juz że nie ma tygodnia bez nowych pryszczy. Efekty sa tzn. nie wyskoczyly mi nowe pryszczy podskórne ( duże bolesne ) czego sie spodziewalem a okolo 4 malych ktore sie duzo szybciej goją. Mowiac czego sie spodziewałem mialem na mysli spostrzeżenia osob kobiet i mezczyzn tzn. u kobiet ktore sie wypowiadaly objawialo to sie to tzw. burza hormonalną po cyklu menstruacyjnym i po sexie/masturbacji zazwyczaj podskorny tradzik, czesto wysyp takiego drobnych pryszczy, natomiast u mezczyzn tak jak juz pisalem podskorne bolace krosty. Czekam z niecierpliwością na kolejny tydzien.

Edytowane przez aromat1993r
Czas edycji: 2013-10-20 o 08:04
aromat1993r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-17, 13:12   #2
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: Tradzik a masturbacja/sex-cala prawda.

Studenci sesji nie mają jeszcze

Może zamiast marszczyć freda i dochodzić czy to z tego wychodzą ci jakiekolwiek krosty po prostu wybierzesz się do dobrego dermatologa i niech on cię zacznie leczyć?

"i wes ty czlowieku se poczytaj ksionszke albo slownik ortograficzny bo od slowa ZACZOLEM oczy bolom"
__________________
And we danced
And we cried
And we laughed
And had a really, really, really good time
Take my hand, let's have a blast
And remember this moment for the rest of our lives

Edytowane przez maacieek
Czas edycji: 2013-10-17 o 13:14
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-17, 13:42   #3
jarek4589
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 95
Dot.: Tradzik a masturbacja/sex-cala prawda.

Nawet jeśli ma wpływ,a pewnie ma aczkolwiek nie u wszystkich raczej,to efektów nie zauważysz po kilku dniach zaraz
Na to trzeba czasu,na pierwsze rezultaty bd musiał poczekać pewnie jakieś 2-3 tygodnie co najmniej. Odzwyczajenie się od masturbacji jest dobre czy Ci to poprawi cerę czy nie Jednak myślę,że w jakiś sposób może pomóc,do tego zdrowa dieta i odpowiedni sposób oczyszczania twarzy,co do ręcznika,to proponuję go dostawić (chyba,że codziennie używasz czystego) i przerzucić się na ręczniki papierowe
jarek4589 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-17, 18:39   #4
malababka
Raczkowanie
 
Avatar malababka
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 34
Dot.: Tradzik a masturbacja/sex-cala prawda.

Z własnego doświadczenia mówię stanowcze NIE.
3 tygodnie- zero masturbacji, kontakty intymne raz, maks dwa w tygodniu.
Zero zmiany. Skąd ten pomysł? Może ktoś u siebie zobaczy poprawę, ale nie sądzę żeby taka była przyczyna.
__________________
Darek
malababka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-17, 18:51   #5
Magdalena_92
Zadomowienie
 
Avatar Magdalena_92
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 1 478
Dot.: Tradzik a masturbacja/sex-cala prawda.

A ja myślę, że Ty tym eksperymentem chcesz zabić w sobie jakieś wyrzuty, że się masturbujesz za dużo lub w ogóle. A tak masz przynajmniej powód do tego. Normalnie poświęcasz się dla ludzkości. Masturbujesz się w imię nauki
__________________

Magdalena_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-17, 19:39   #6
jarek4589
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 95
Dot.: Tradzik a masturbacja/sex-cala prawda.

Jakiś czas temu czytałem,że komuś zaprzestanie masturbacji pomogło w pozbyciu się trądziku,nie wiem ile w tym prawdy,ale z logicznego punktu widzenia testosteron ma zły wpływ na skórę (nadmierna produkcja łoju,wypadanie włosów itd) nie jestem ekspertem,ale wydaję mi się,że jeśli ktoś masturbuję się bardzo często,bo z tego co pisałeś kilka razy dziennie i na jakiś czas przestanie powiedzmy na 3 tygodnie,to myślę,że w jakiś sposób organizm nie tyle go "wyrówna",ale sam bd się regulował poprzez polucje nocne,także spróbuj,a może pozbędziesz się problemu,nic nie tracisz,a możesz tylko zyskać
Jeśli bd Ci ciężko spróbuj na początek może ograniczyć chociaż, zyskasz więcej niż tylko lepszy stan skóry :P
jarek4589 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-17, 19:43   #7
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Tradzik a masturbacja/sex-cala prawda.

czyżby troll?
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-18, 06:49   #8
aromat1993r
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 17
Dot.: Tradzik a masturbacja/sex-cala prawda.

Nie w tym rzecz skoro czlowiek w zaden sposob nie jest w stanie wygrac z tradzikiem chwyta sie wszystkiego, gdybys miala powazne problemy zapewne wiedzialabys o czym mowie.

---------- Dopisano o 07:42 ---------- Poprzedni post napisano o 07:36 ----------

Zaden troll na forach polskich nigdy nie byl poruszany ten temat do konca przeczytalem chyba wszystkie dyskusje na ten temat z innych krajów gdzie wyraznie osoby opisujace po 50 dniach przy tradziku zwiazanym z wysokim testosteronem lub tradzikiem hormonalnym ( pewnie jedno z drugim sie laczy ) zauwazyly spora roznice co to znaczy u jednych tradzik zniknoł a drugim mniej. Zaangazowalo sie bardzo duzo osob oczywiscie nie ktorzy sa na tyle uzaleznieni ze nie wytrzymali, ale tym co sie udalo podkreslali jak burza hormonow wplywa na ich skore u mnie jest podobne.

---------- Dopisano o 07:49 ---------- Poprzedni post napisano o 07:42 ----------

Co do ortografii to z gory przepraszam pisze dosyc szybko nie sprawdzam bledow ktore popelnilem.
Do osob ktorym nie podoba sie moj post prosze nie czytac ja pisze glownie do osob z tradzikiem ktory oblawia sie mniejszymi i wiekszymi krostami ktore bolą.

Edytowane przez aromat1993r
Czas edycji: 2013-10-18 o 06:59
aromat1993r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-18, 12:39   #9
Marcin_619
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 483
Dot.: Tradzik a masturbacja/sex-cala prawda.

Cytat:
Napisane przez aromat1993r Pokaż wiadomość
Witam, na wielu forach mozna przeczytac ze masturbacja nie wplywa nie tradzik. Idac do dermatologa takze mozesz sie dowiedziec ze nie ma istotne wplywu na stan cery mysle ze zlamie to teze opisujac dzien po dniu efekty "abstynencji". Podobnie jak na innych forach krajow europy zachodniej to robiono, dlatego poniewaz nie zrobiono jeszcze konkretnych badan ktore powiedzialy by jednoznacznie czy to wplywa. Od razu powiem ze mozna sie dolaczyc do mojej proby.
Najpierw opisze jaki tradzik mam i co zamierzam robic:
Moj tradzik to krosty ( nie male krosteczki) wieksze i niewiele mniejszych, zazwyczaj wypelnione łojem, krosty tez zazwyczaj bolą. Mam 20 lat i z tradzikiem walcze od 5 lat bywalo roznie lepiej gorzej. Sprawdzilem juz diety roznego rodzaju nie jem czekolady, mleka i jego przetworów, jem owoce i warzywa codziennie, co 2 dzien, nie jem potraw ostrych itd.Podobno te i podobne ograniczanie pomaga w tradziku ale powiem szczerze to wplywa na poprawe skory jak u kazdego czlowieka nie leczy tradziku. Przejde do sedna dzien po dniu opisze efekty i chce obalic mit ktory istnieje od dawna ze to nie ma wplywu jestem przekonany ze moze mi sie udac jak innym osobom. 4 dni z gory opisze poniewaz od tylu zaczolem przestrzegac tego co rozpoczolem.

---------- Dopisano o 12:36 ---------- Poprzedni post napisano o 12:24 ----------

Dzień 1. Coż moge powiedziec sporo krost ktore byly male powiekszyla swoje rozmiary i kilka nowych sie pojawiło wczoraj kilka razy sie masturbowalem byc moze to ta przyczyna ale to sie okaże.

Dzien 2. Nic nowego naszczescie ale krosty ktore pojawily sie wczesniej bola nie ma co opisywac na efekty przyjdzie poczekac. Niestety za mocno przetarlem twarz recznikiem przez co z krost leciala krew nie dobrze niby sie szybciej wygoi ale moga obok powstac nowe ktosty.

Dzien 3. Rowniez nic nowego sie nie pojawila nie ma co sie ludzic ze to przyczyna abstynencji mialem szczescie nie czesto przez 2 dni mi nic sie nie pojawia.

Dzien 4. Tak jak myslalem pojawily sie 2-3 nowe krosty na szyi. Czuje sie ok nie mam specjalnej ochoty nawet na masturbacje to dobrze. Nie jest tak latwo odlozyc cos co sie robilo przez kilka lat codziennie ale nie ma innego sposobu zeby udowodnic ze to ma wplyw. Rozmowa z dermatologiem byla szczera niestey nie daje mi szans na to ze przejdzie mnie wysyp krost z dnia na dzien ( oczywiscie nie wiem o mojej abstynencji ) mowil bardziej mi w sensie ze skora wytwarza duzo loju i nie uniknie wysypu. Zobaczymy
Dzien 5. Skora rozjasnila sie, krosty ktore goily sie poniewaz jest niechcący zdarłem goja sie ladnie a obok nie powstaja nowe. Nie widze nowych narazie to poczatek ale mily. Wydzielanie loju nie wiem czy akurat to ma wplyw bo zauwazylem ze glownie u mnie to zalezy od temperatury powietrza, ale rzeczywiscie moja skora wydzieliła dzistaj loju niewiele.
znajdź sobie dziewczyne człowieku, weź sie za inny sport bo na razie tylko jeden biceps ćwiczysz
__________________
[eucerin][/eucerin]
Marcin_619 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-18, 15:37   #10
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: Tradzik a masturbacja/sex-cala prawda.

Cytat:
Napisane przez Marcin_619 Pokaż wiadomość
znajdź sobie dziewczyne człowieku, weź sie za inny sport bo na razie tylko jeden biceps ćwiczysz
__________________
And we danced
And we cried
And we laughed
And had a really, really, really good time
Take my hand, let's have a blast
And remember this moment for the rest of our lives
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-19, 09:32   #11
aromat1993r
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 17
Dot.: Tradzik a masturbacja/sex-cala prawda.

Nie zrozumieliscie ja nie mam problemu tego typu ze robie to codziennie, ale zauwazylem ze przy tradziku hormonalnym wystarczy nawet raz w tygodniu. Co do użytkownika maacieek zastanawiam sie po co wogole dodajesz komentarze. Byc moze dlatego ze zapewne nigdy sie nie masturbowalem bo mialem dziewczyne od poczatku ( moze dziewczyny ) w pierwszym komentarze bronisz poprawnej polszczyzny pewnie chodzisz tak i poprawiasz bledy innym użytkownikom "patriota z Ciebie". Ciekawy jestem czy zauwazysz ironie ? Nie to bylo głupie pytanie przeciez jestes na to za inteligentny. Fajnie by było gdybys zrozumiał tresc tego posta ktory nie mowi o tym że szukam pomocy w uzaleznieniu a wplywie sex/masturbacji na tradzik hormonalny. Mysle ze tego nie zrozumiesz dlaczego? Bo jestes hejterem i fajnie by bylo jakbys juz nie dodawal komentarzy. ( w co nie wierze )

Edytowane przez aromat1993r
Czas edycji: 2013-10-19 o 09:48
aromat1993r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-19, 11:33   #12
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: Tradzik a masturbacja/sex-cala prawda.

Ehhh a miałem nie odpisywać ale co tam, nie nie podchodzę do każdego na ulicy i go poprawiam mówiąc że nie mówi się poszłem a poszedłem, ale kurcze ludzie to że jesteśmy na internetach nie zwalnia nas z pisania po polsku albo chociaż poprawnie. W domu też mówisz bez polskich znaków? Bo jakoś mi się nie chce wierzyć.

A i bycie patriotą nie sprowadza się tylko do pięknej polszczyzny tak na marginesie.

I nie nie jestem hejterem tylko po prostu na głupie bo dla mnie to ciut dziwne robić takie doświadczenia nie ma innej rady jak tylko odpisać w taki a nie inny sposób.

Ja rozumiem że dużo ludzi ma problemy z trądzikiem wiekszym mniejszym, hormonalnym czy jakimś jeszcze innym ale od tego to jest dermatolog a nie masturbacja

No dobra dobra ja już nie będę więcej się odzywał, a Tobie kolego jeśli taką drogę wybrałeś to życzę powodzenia w walce z trądzikiem.
__________________
And we danced
And we cried
And we laughed
And had a really, really, really good time
Take my hand, let's have a blast
And remember this moment for the rest of our lives

Edytowane przez maacieek
Czas edycji: 2013-10-19 o 11:35
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-20, 08:07   #13
aromat1993r
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 17
Dot.: Tradzik a masturbacja/sex-cala prawda.

Jest lekarz dokladnie tylko ze wiekszosc u ktorych byłem zapisuje leki typu Skinoren, Epiduo itd. ktore mi nie pomaga za bardzo. Jedynie pod antybiotyku wszystko znika, ale nie mozna go używać non stop przeciez odstawiajac go wszystko wraca.
aromat1993r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-21, 07:50   #14
aromat1993r
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 17
Dot.: Tradzik a masturbacja/sex-cala prawda.

Tak dodajac to sa badania w ktorych mozna sie dowiedziec ze sex czy masturbacja wpływa na tradzik bodajże na acne.org czytałem. Tam jest opisane jak wazny dla ludzi z tradzikiem jest cynk i wit. b6
aromat1993r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-24, 10:21   #15
ksings
Przyczajenie
 
Avatar ksings
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 7
Dot.: Tradzik a masturbacja/sex-cala prawda.

Jeśli masturbacja powoduje trądzik to chyba tylko u mężczyzn , tak ogólnie pisząc to temat ten jest ciągle wyciągany przez różne osoby na forach w necie .
Zbyt wiele osób (mężczyzn) pisze o współzależności trądzika i masturbacji by to bagatelizować . Każdy lekarz wie , że główną przyczyną pryszczy są hormony , a konkretnie ich nadmiar . Opinie są podzielone pół na pół , jedni twierdzą , że aby nie mieć pryszczy należy wystrzegać się masturbacji , a inni znowu że trzeba ją jak najczęściej uprawiać .
Jak jest naprawdę z tą masturbacją chyba się nigdy nie dowiemy .

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2014-07-24 o 11:44 Powód: linki
ksings jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-11, 13:41   #16
aromat1993r
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 17
Dot.: Tradzik a masturbacja/sex-cala prawda.

Minołego około 10 miesiecy i jestem pewny ze wpływa na pogorszenie przez tłuszcz ( łojotok razem z potem ) ktory sie zbiera, pewnie wystarczy sie umyć, ale z drugiej strony też nie powinno przyzwyczajać skóry do czestego mycia, ponieważ wytwarza więcej tej substancji. Według mojej dermatolog 3 razy dziennie myjąc twarz w zupełności wystarczy. Wracając do tematu ciężko powiedzieć czy aż tak duży wpływ ma jak to opisałem wcześniej pogorszenie ok, ale przyczyną pewnie nie jest, oprócz wpływ ma rodzaj skóry ( tłusta ) i jedzenie którym nas trują itd. Gdyby problem tradziku był taki oczywisty ludzie nie mieli by takich problemów z dostosowaniem leków, kuracji diety itd. W moim przypadku po " wysypie " kolejnym poszedłem do lekarza bardzo doświadczonego bodajże 40 lat zawodu, ktory ma dobre opinie wsrod ludzi co prawda wizyta kosztuje. Pani doktor powiedziała mi pewnie to co wiekszość wie albo sie domyśla ze każda aktywność która prowadzi do wydzielania potu, wiekszej pracy gruczołow łojowych pogarsza tradzik tym bardziej jak sie nie przykładamy do higieny ( 3 razy dziennie w dni ciepłe i 2 razy zimą ). Minoł miesiąc po przepisaniu mi leków zewnetrzych dalacin-t i nowy lek jak twierdziła acnatac bedący połaczeniem klindamycyny i tretynoiny, wczesniej używałem epiduo, benzacne 5, skinoren. Efekty sa dosyc zaskakujące tradzik jeżeli sie pojawi to jest drobny a nie duze bolące krosty najlepszym potwierdzeniem jest to ze przez okres 30 dni pojawiło sie krostek tyle że chyba można je liczyć na palcach dwóch rąk jak nie jednej. Do żadnego leku nie namawiam bo na każdego może inaczej zadziałać.
aromat1993r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-07, 15:01   #17
aromat1993r
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 17
Dot.: Tradzik a masturbacja/sex-cala prawda.

W tej chwili gdy leki o których opisałem zaczeły niespodziewanie działać a tradzik jeżeli sie pojawi to drobny i szybko sie goi jestem w 100% pewny tego w co kiedyś troche wątpiłem że na zaczerwienienie blizn po tradziku ma wpływ aktywność seksualna. Jeżeli macie dobry aparat zrobcie sobie zdjecie przed "abstynencją" i po rożnica jest spora.
aromat1993r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-07 16:01:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:39.