Tata nie akceptuje mojego ch³opaka - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyj±tkowe miejsce, w którym podzielisz siê emocjami, uczuciami, zwi±zkami oraz uzyskasz wsparcie i porady spo³eczno¶ci.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2015-05-29, 10:51   #151
verumka
Wtajemniczenie
 
Avatar verumka
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomo¶ci: 2 200
Dot.: Tata nie akceptuje mojego ch³opaka

Cytat:
Napisane przez NoRaczejNie Poka¿ wiadomo¶æ
Tata ma racje, doro¶li mê¿czy¼ni nie maj± dredów, tak jak nie chodz± w krótkich spodenkach i trampkach do pracy. Druga kwestia, robienie doktoratu to zazwyczaj sposób na ucieczkê od doros³ego ¿ycia i pracy. Jeste¶ 27 letnim ch³opczykiem, który nawet jeszcze nie pracuje, nic dziwnego, ¿e rodzice tak reaguj±.
Bez przesady. Co ma piernik do wiatraka? Wszystko zale¿y kto, gdzie i w jakim charakterze pracuje.
__________________


verumka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-05-29, 13:54   #152
201604301943
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomo¶ci: 7 169
Dot.: Tata nie akceptuje mojego ch³opaka

Cytat:
Napisane przez Luba Poka¿ wiadomo¶æ
Akurat nie o prace mi chodzilo.
Ale o cos calkiem innego
Mieszka sam? Gotuje sobie sam, pierze, placi rachunki (chodzi o to czy wie w ogole jak i gdzie sie te rachunki placi), sprzata i w ogole zyje sam i radzi sobie? Jest ogarniety zyciowo?
Nie planujecie rodziny, chwala, ale jakby co, to ogarnie z Toba wszytsko w domu i przy dziecku, czy zamknie za soba drzwi do pokoju, bo "on robi doktorat".
Umie sobie radzic z niepowodzeniami?
Itd.
Gotowanie, sprz±tanie i pranie nie ¶wiadczy o dojrza³o¶ci...

Cytat:
Napisane przez new woman in town Poka¿ wiadomo¶æ
Akurat z tym to raczej trafia jak kul± w p³ot. Co jest z³ego w dredach? Albo trampkach? Nie ka¿dy ma pracê w której musi zak³adaæ garnitur, krawat i lakierki.



I super. Jeste¶ na etapie, na którym potrzebujesz ch³opaka-studenta, lekkoducha, zabawnego towarzysza ¿ycia, któremu nie w g³owie doros³e ¿ycie, zak³adanie rodziny i obowi±zki z tego wynikaj±ce. Bo i Ty tego nie chcesz. Wiêc super siê dobrali¶cie, na razie pasujecie do siebie i sobie. Pozostaje mieæ tylko nadziejê, ¿e równocze¶nie doro¶niecie i nie pojawi siê za kilka lat miêdzy wami przepa¶æ, nie zaczniesz wymagaæ aby jednak za³o¿y³ ten krawat i przyniós³ pieni±dze na kredyt hipoteczny i pieluchy. Ale nawet je¶li tak siê stanie, co z tego? Nie ka¿dy zwi±zek musi skoñczyæ siê wspóln± staro¶ci±, trzeba doceniaæ te¿ te na "tu i teraz".
Zak³adasz, ¿e ona jest na takim etapie, ¿e taki ch³opak jej odpowiada. Zak³adasz równie¿, ¿e jej siê zmieni to podej¶cie. Dlaczego nie zak³adasz, ¿e tak samo bêdzie z ch³opakiem? ¯e mo¿e po prostu bêd± szli równo z kolejnymi etapami ¿ycia, mimo ró¿nicy wieku. Jak ludzie siê poznaj± powiedzmy w LO, to te¿ maj± inne podej¶cie, ni¿ potem, gdy s± przed 30tk± i zak³adaj± rodziny. Nie pamiêtam, ¿eby wszyscy moi koledzy, którzy s± teraz odpowiedzialnymi ojcami rodziny przejawiali takie sk³onno¶ci od wczesnych lat szkolnych....
201604301943 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-05-29, 15:24   #153
new woman in town
Zakorzenienie
 
Avatar new woman in town
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: W.
Wiadomo¶ci: 3 218
Dot.: Tata nie akceptuje mojego ch³opaka

Metal_fish, naprawdê nie za³o¿y³am tego? A mi wydawa³o siê, ¿e wyrazi³am nawet g³êbok± nadziejê, ¿e tak siê stanie...

Nie do koñca rozumiem co swoj± wypowiedzi± chcia³a¶ udowodniæ. Jak dla mnie tylko to, ¿e Twoi koledzy, przed 30stk±, s± odpowiedzialnymi ojcami a 27 letni ch³opak autorki nie jest nawet na etapie zarobienia na pieluchy dla potencjalnego dziecka i zatrzyma³ siê na etapie LO. Ale doro¶nie. Kiedy¶ na pewno.

Edytowane przez new woman in town
Czas edycji: 2015-05-29 o 15:25
new woman in town jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-05-29, 15:41   #154
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomo¶ci: 24 548
Dot.: Tata nie akceptuje mojego ch³opaka

Cytat:
Napisane przez metal_fish Poka¿ wiadomo¶æ
Gotowanie, sprz±tanie i pranie nie ¶wiadczy o dojrza³o¶ci...
A ja nigdzie nie twierdzilam, ze swiadczy
__________________
Nie jestem na tyle m³ody ¿eby wiedzieæ wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-05-29, 16:04   #155
rembertowa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomo¶ci: 3 392
Dot.: Tata nie akceptuje mojego ch³opaka

Cytat:
Napisane przez new woman in town Poka¿ wiadomo¶æ
Nie do koñca rozumiem co swoj± wypowiedzi± chcia³a¶ udowodniæ. Jak dla mnie tylko to, ¿e Twoi koledzy, przed 30stk±, s± odpowiedzialnymi ojcami a 27 letni ch³opak autorki nie jest nawet na etapie zarobienia na pieluchy dla potencjalnego dziecka i zatrzyma³ siê na etapie LO. Ale doro¶nie. Kiedy¶ na pewno.
o, z takimi pomys³ami te¿ mam problem.

Go¶æ nie ma potrzeby zarabiaæ na pieluchy, bo na razie ¿aden dzieciêcy desant nie jest spodziewany. To nie zarabia. Jak bêdzie trzeba zarabiaæ na pieluchy, to zarobi, bo jak ju¿ nam Autorka zezna³a, robotê z³apaæ jak trzeba potrafi.

Czy ka¿dy, kto rezygnuje ze sta³ej pracy po uzyskaniu pierwszego etapu formalnego wykszta³cenia, ¿eby siê kszta³ciæ dalej, wed³ug was zatrzymuje siê na etapie liceum? Prawnik na aplikacji te¿? Przecie¿ taki aplikant aplikacji ogólnej te¿ dostaje stypendium (jak na studiach), ma znacz±co wiêcej zajêæ obowi±zkowych, nie ma jak w korpo dorabiaæ, ryzyko pora¿ki chyba nawet wiêksze ni¿ na studiach doktoranckich (tu nie mam twardych danych), i do tego widmo zwrotu stypendium na okoliczno¶æ nieukoñczenia procesu. I bynajmniej nie ma pewno¶ci etatu po wykonaniu tych wszystkich æwiczeñ. Jak prawnik chce zostaæ adwokatem, to nie tylko nic z tego nie ma, ale jeszcze musi za aplikacjê zap³aciæ. I co, oni wszyscy zatrzymali siê na etapie liceum, bo do trzydziestki nie zarabiaj± na pieluchy? A lekarz na specjalizacji? Czy po prostu tak straszliwie dra¿ni was s³owo "studia" przy okazji rozpoczynania kariery naukowej, ¿e nie przyjmujecie do wiadomo¶ci, ¿e jak siê jest stosownie dobrym, to jest siê z czego utrzymaæ, i ¿e taka specyfika zawodu?
rembertowa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-05-29, 16:30   #156
new woman in town
Zakorzenienie
 
Avatar new woman in town
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: W.
Wiadomo¶ci: 3 218
Dot.: Tata nie akceptuje mojego ch³opaka

Mnie nie dra¿ni s³owo studia. Sama jestem w trakcie robienia drugiego kierunku, zaocznie. Kszta³cenie siê, dokszta³canie jest godne podziwu. To zawsze inwestycja w siebie. Mam znajomych, którzy podczas specjalizacji pracowali na 2-3 etatach (oprócz szpitala, w którym byli rezydentami), oraz takich, którzy pracowali/pracuj± w trakcie aplikacji co najmniej na jednym etacie, niektórzy robili to równolegle z doktoratem (ze stypendium na PAN). Wszyscy utrzymywali siê sami, nie mieszkali z rodzicami. My¶lê, ¿e gdyby ch³opak autorki te¿ tak robi³ jej ojciec nie czepia³by siê go a¿ tak.
new woman in town jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-05-29, 16:31   #157
kahoko hino
Zakorzenienie
 
Avatar kahoko hino
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomo¶ci: 8 060
Dot.: Tata nie akceptuje mojego ch³opaka

cos, co chyba usz³o uwadze w tym w±tku.

dziewczyna ma 20 lat, a pokora i akceptacja innych punktów widzenia jest niesamowita! autorko, ja uwa¿am, ¿e nie jestes zmienna jak chor±giewka na wietrze, ale masz ogromn± samoswiadomosæ, i tego Ci gratulujê.

Co do g³ównego tematu w±tku:

jesli tata znów pozwoli sobie na taki komentarz, wyznacz granicê 'nie ¿yczê sobie takich komentarzy o osobie, która jest dla mnie wa¿na'. jesli nie przestanie, powiedz 'jesli dalej bêdziesz tak mówiæ o bliskiej mi osobie, nie bêdê tego znosiæ'. Ja, gdy moja matka tak mówi³a o moim partnerze, po prostu wstawa³am i odchodzi³am. w koñcu siê nauczy³a
kahoko hino jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2015-05-29, 16:34   #158
szarri
Wtajemniczenie
 
Avatar szarri
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: kraków
Wiadomo¶ci: 2 096
Dot.: Tata nie akceptuje mojego ch³opaka

Cytat:
Napisane przez rembertowa Poka¿ wiadomo¶æ
o, z takimi pomys³ami te¿ mam problem.

Go¶æ nie ma potrzeby zarabiaæ na pieluchy, bo na razie ¿aden dzieciêcy desant nie jest spodziewany. To nie zarabia. Jak bêdzie trzeba zarabiaæ na pieluchy, to zarobi, bo jak ju¿ nam Autorka zezna³a, robotê z³apaæ jak trzeba potrafi.

Czy ka¿dy, kto rezygnuje ze sta³ej pracy po uzyskaniu pierwszego etapu formalnego wykszta³cenia, ¿eby siê kszta³ciæ dalej, wed³ug was zatrzymuje siê na etapie liceum? Prawnik na aplikacji te¿? Przecie¿ taki aplikant aplikacji ogólnej te¿ dostaje stypendium (jak na studiach), ma znacz±co wiêcej zajêæ obowi±zkowych, nie ma jak w korpo dorabiaæ, ryzyko pora¿ki chyba nawet wiêksze ni¿ na studiach doktoranckich (tu nie mam twardych danych), i do tego widmo zwrotu stypendium na okoliczno¶æ nieukoñczenia procesu. I bynajmniej nie ma pewno¶ci etatu po wykonaniu tych wszystkich æwiczeñ. Jak prawnik chce zostaæ adwokatem, to nie tylko nic z tego nie ma, ale jeszcze musi za aplikacjê zap³aciæ. I co, oni wszyscy zatrzymali siê na etapie liceum, bo do trzydziestki nie zarabiaj± na pieluchy? A lekarz na specjalizacji? Czy po prostu tak straszliwie dra¿ni was s³owo "studia" przy okazji rozpoczynania kariery naukowej, ¿e nie przyjmujecie do wiadomo¶ci, ¿e jak siê jest stosownie dobrym, to jest siê z czego utrzymaæ, i ¿e taka specyfika zawodu?
Oczywi¶cie, ¿e nie ma ¿adnej gwarancji, ¿e bêd±c adwokatem albo lekarzem z konkretn± specjalizacj± bêdzie siê mia³o dobr± pracê. Musisz siê jednak ze mn± zgodziæ, ¿e ryzyko zostania bezrobotnym ginekologiem albo notariuszem bez pracy jest cokolwiek mniejsze ni¿ w przypadku geologa, który specjalizuje siê w badaniu pó³milimetrowych ¿yj±tek sprzed dwóch miliardów lat.

Nie rozmawiamy tu o tym, czy doktoranci s± warto¶ciowymi lud¼mi, tylko o tym, czy to dziwne, ¿e wed³ug potencjalnego te¶cia ten konkretny doktorant jest niewystarczaj±co dobr± parti± dla jego córki. Ja nie popieram ojca autorki, bo dla mnie umiejêtno¶æ utrzymania partnerki nie jest wyznacznikiem niczego i wierzê, ¿e mo¿na byæ szczê¶liw± u boku lekkoducha, ale rozumiem, dlaczego kto¶ mo¿e popieraæ.
szarri jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-05-29, 16:38   #159
rembertowa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomo¶ci: 3 392
Dot.: Tata nie akceptuje mojego ch³opaka

Cytat:
Napisane przez new woman in town Poka¿ wiadomo¶æ
Mnie nie dra¿ni s³owo studia. Sama jestem w trakcie robienia drugiego kierunku, zaocznie. Kszta³cenie siê, dokszta³canie jest godne podziwu. To zawsze inwestycja w siebie. Mam znajomych, którzy podczas specjalizacji pracowali na 2-3 etatach (oprócz szpitala, w którym byli rezydentami), oraz takich, którzy pracowali/pracuj± w trakcie aplikacji co najmniej na jednym etacie, niektórzy robili to równolegle z doktoratem (ze stypendium na PAN). Wszyscy utrzymywali siê sami, nie mieszkali z rodzicami. My¶lê, ¿e gdyby ch³opak autorki te¿ tak robi³ jej ojciec nie czepia³by siê go a¿ tak.
ojciec Autorki to czepia siê dredów i statusu maj±tkowego rodziców ch³opaka. To, gdzie ch³opak mieszka, jest tu naprawdê ma³o istotne. Poza tym, to jest kwestia miêdzy rodzicami ch³opaka a nim - tatusiowi Autorki nic do tego. I to nie tatu¶ ma decydowaæ, jaki model zwi±zku ma odpowiadaæ jego córce, tylko ona sama. Mo¿e jej odpowiada zwi±zek, w którym partner decyduje siê na karierê naukow± i stosownie do tej decyzji zarabia. Nie ka¿dy chce siê zwi±zaæ z prezesem banku.
rembertowa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-05-29, 16:48   #160
new woman in town
Zakorzenienie
 
Avatar new woman in town
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: W.
Wiadomo¶ci: 3 218
Dot.: Tata nie akceptuje mojego ch³opaka

Rembertowa - ale ja nie twierdzi³am nic innego. Ka¿dy wybiera sobie partnera wed³ug w³asnych preferencji. Przynajmniej w Polsce taki mamy komfort.
new woman in town jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-05-29, 17:03   #161
201605161428
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomo¶ci: 5 219
Dot.: Tata nie akceptuje mojego ch³opaka

Co ty masz takie parcie na ten doktorat rembertowa?
Realia sa takie, ze facet poszedl sobie na doktorat jako przedluzenie mlodosci. Dla mnie to zupelnie inna kwestia niz osoba, ktora swiadomie obiera taka droge kariery i ma ku temu warunki. I niech sobie dziewczyna wybier, ale swiadomie. Niech ma swiadomosc, ze to ona moze go finalnie utrzymywac. A on moze tak sie dziwic w nieskonczonosc ze trzeba sie bedzie ogarnac.
201605161428 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-29, 17:26   #162
rembertowa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomo¶ci: 3 392
Dot.: Tata nie akceptuje mojego ch³opaka

Cytat:
Napisane przez TheUnlike Poka¿ wiadomo¶æ
Co ty masz takie parcie na ten doktorat rembertowa?
Realia sa takie, ze facet poszedl sobie na doktorat jako przedluzenie mlodosci. Dla mnie to zupelnie inna kwestia niz osoba, ktora swiadomie obiera taka droge kariery i ma ku temu warunki. I niech sobie dziewczyna wybier, ale swiadomie. Niech ma swiadomosc, ze to ona moze go finalnie utrzymywac. A on moze tak sie dziwic w nieskonczonosc ze trzeba sie bedzie ogarnac.
ale my tu nie rozmawiamy z ch³opcem, który poszed³ na doktoranckie, tylko z jego znacznie m³odsz± dziewczyn±, która dopiero zaczyna studia i która mo¿e zwyczajnie nie wiedzieæ, jaki nak³ad pracy jest do tego czy owego potrzebny. Oraz interpretowaæ jego decyzje w sposób stosowny do swojego wieku. Dlatego nie wiem, dlaczego on poszed³ na studia doktoranckie, wiem natomiast, ¿e musia³ ten ruch planowaæ znacznie wcze¶niej i mieæ ku temu intelektualne i ¿yciowe warunki - o czym ¶wiadczy jego dotychczasowy dorobek, za który otrzyma³ stypendium. On najwyra¼niej swoje ¿ycie ogarnia, umie planowaæ i dobieraæ ¶rodki do realizacji celów, które sobie stawia. To mi trochê przeczy pomys³owi, ¿e to taki nieogarniêty ¿yciowo gówniarz.

Parcia na doktorat nie mam; mam natomiast organiczny wstrêt do idiotycznego kultu pracy od ko³yski, jaki siê uprawia na wiza¿u, po³±czonego z równie idiotycznym stosunkiem do uniwersyteckiego wykszta³cenia. Uwa¿am zreszt± wszelkie rozkminy nad sytuacj± edukacyjno-zawodow± tego ch³opca za chybione, bo tatusiowi nie odpowiadaj± dredy oraz sytuacja materialna rodziców ch³opca, a nie jego aktualne zajêcie. Te komentarze dyskwalifikuj± tatusia jako kandydata na dyskutanta; nie ma co siê zatem pochylaæ nad jakim¶ szczegó³em jego opinii, która jest niedopuszczaln± opini± go¶cia, który nie dostrzega, ¿e ludzie nie s± jego kserokopiami i maj± swoje upodobania, potrzeby, cele. Tacy go¶cie te¿ budz± we mnie ogromny wstrêt; obcowa³am z takim ze trzydzie¶ci lat w roli mojego ojca i widzê, jakie efekty to przynosi.
rembertowa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-05-29, 18:24   #163
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Mi³o¶ci
Wiadomo¶ci: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Tata nie akceptuje mojego ch³opaka

Cytat:
Napisane przez rembertowa Poka¿ wiadomo¶æ
Go¶æ nie ma potrzeby zarabiaæ na pieluchy, bo na razie ¿aden dzieciêcy desant nie jest spodziewany. To nie zarabia. Jak bêdzie trzeba zarabiaæ na pieluchy, to zarobi, bo jak ju¿ nam Autorka zezna³a, robotê z³apaæ jak trzeba potrafi.
Pieluchy to jedno, ale w tym wieku wypada³oby mieæ pieni±dze, by zabraæ dziewczynê do kina albo wspomóc rodziców w ciê¿kiej sytuacji.
Futbolowa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-05-29, 18:37   #164
201607040940
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomo¶ci: 6 562
Dot.: Tata nie akceptuje mojego ch³opaka

Cytat:
Napisane przez NoRaczejNie Poka¿ wiadomo¶æ
Tata ma racje, doro¶li mê¿czy¼ni nie maj± dredów, tak jak nie chodz± w krótkich spodenkach i trampkach do pracy. Druga kwestia, robienie doktoratu to zazwyczaj sposób na ucieczkê od doros³ego ¿ycia i pracy. Jeste¶ 27 letnim ch³opczykiem, który nawet jeszcze nie pracuje, nic dziwnego, ¿e rodzice tak reaguj±.
doro¶li mê¿czy¼ni robi± co chc± - i ponosz± tego konsekwencje, na tym polega doros³o¶æ. Znam faceta po 40stce z dredami i nie przeszkadza mu byæ ¶wietnym w tym co robi i kosiæ spor± kasê. I tak znam mê¿czyzn którzy nie przejmuj± siê dress kodem bo nie kontaktuj± siê z klientami i chodz± do pracy ubrani jak im siê podoba.
201607040940 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-05-29, 19:10   #165
szarri
Wtajemniczenie
 
Avatar szarri
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: kraków
Wiadomo¶ci: 2 096
Dot.: Tata nie akceptuje mojego ch³opaka

Cytat:
Napisane przez Gosiaczek1969 Poka¿ wiadomo¶æ
doro¶li mê¿czy¼ni robi± co chc± - i ponosz± tego konsekwencje, na tym polega doros³o¶æ. Znam faceta po 40stce z dredami i nie przeszkadza mu byæ ¶wietnym w tym co robi i kosiæ spor± kasê. I tak znam mê¿czyzn którzy nie przejmuj± siê dress kodem bo nie kontaktuj± siê z klientami i chodz± do pracy ubrani jak im siê podoba.
W moim miejscu pracy najwiêcej kasy kosz± ci, którzy wygl±daj± jak ostatnie fleje i sieroty, a po biurze nie chodz± w trampkach, a w rozmem³anych kapciach... I co zrobisz? No nic nie zrobisz.
szarri jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-05-29, 19:37   #166
rembertowa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomo¶ci: 3 392
Dot.: Tata nie akceptuje mojego ch³opaka

Cytat:
Napisane przez Futbolowa Poka¿ wiadomo¶æ
Pieluchy to jedno, ale w tym wieku wypada³oby mieæ pieni±dze, by zabraæ dziewczynê do kina albo wspomóc rodziców w ciê¿kiej sytuacji.
no to mieæ ma. Na kino na pewno, na ciê¿k± sytuacjê w rodzinie w jakim¶ stopniu te¿, pewnie nawet bardziej, ni¿ rówie¶nik robi±cy na ¶mieciówce w call center.

Edytowane przez rembertowa
Czas edycji: 2015-05-29 o 19:39
rembertowa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-05-29, 21:16   #167
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Mi³o¶ci
Wiadomo¶ci: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Tata nie akceptuje mojego ch³opaka

Cytat:
Napisane przez rembertowa Poka¿ wiadomo¶æ
no to mieæ ma. Na kino na pewno, na ciê¿k± sytuacjê w rodzinie w jakim¶ stopniu te¿, pewnie nawet bardziej, ni¿ rówie¶nik robi±cy na ¶mieciówce w call center.
Tzn. w jakim stopniu? Bo autorka wspomina³a, ¿e to rodzice go utrzymuj±.

A co do wygl±du i tych spraw - na mojej uczelni pojawi³ siê swego czasu nowy profesor - ciê¿kie buciory, koszulka zespo³u metalowego, d³ugie w³osy. Domy¶lam siê, ¿e wszystkim starym doktorom ci¶nienie podnosi³, bo du¿o od nich m³odszy i ju¿ profesor. B³yskawicznie zosta³ dyrektorem instytutu, a studenci po prostu go pokochali. Na pierwszy rzut oka kto¶ powiedzia³by: 'o, brudas /jak to mówi± o metalach/', 'jaki¶ nieuk pewnie', a tu niejednego by zaskoczy³
Futbolowa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-05-29, 22:49   #168
rembertowa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomo¶ci: 3 392
Dot.: Tata nie akceptuje mojego ch³opaka

Cytat:
Napisane przez Futbolowa Poka¿ wiadomo¶æ
Tzn. w jakim stopniu? Bo autorka wspomina³a, ¿e to rodzice go utrzymuj±.
a to ju¿ mo¿e siê☠ten kolega wypowiedzieæ - Autorka poinformowa³a nas, ¿e ch³opiec ma stypendium, ¿e utrzymuj± go rodzice i ¿e nie wie, czy i jak im siê dok³ada, wiêc w zasadzie nie wie, w jakim stopniu go utrzymuj±. Wnoszê, ¿e z nim o tym nie rozmawia³a, bo niezbyt wie, jak to wszystko dzia³a i o co pytaæ.
rembertowa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-06-01, 09:39   #169
cyanek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 52
Dot.: Tata nie akceptuje mojego ch³opaka

Mój ojciec przez 2 lata tru³ mi, ¿eby mój ch³opak sprzeda³ motocykl i kupi³ sobie samochód (bo przecie¿ to wariactwo, bo dachu nie ma itp).
Mój ch³opak sprzeda³ (nie ze wzglêdu na niego, lecz na to, ¿e zacz±³ siê psuæ) i kupi³ sobie samochód - mój ojciec nawet nie raczy³ na niego spojrzeæ.
Ciekawe co powie, jak kupi sobie nowy hihih

Na wspólne spêdzanie czasu nas staæ, na utrzymanie samochodu go staæ, zapewne co¶ tam rodzicom dok³ada (nie bêdê siê go o to pytaæ, bo to kwestia miêdzy nim a jego rodzicami).

---------- Dopisano o 08:38 ---------- Poprzedni post napisano o 08:36 ----------

Poza tym to jest typ osoby, która ma rezerwy gotówki gdzie¶ tam od³o¿one (te¿ nie wnikam ile i gdzie). On nie wydaje wszystkiego od razu jak tylko dostanie, tylko gospodaruje swoimi finansami.

---------- Dopisano o 08:39 ---------- Poprzedni post napisano o 08:38 ----------

Cytat:
Napisane przez kahoko hino Poka¿ wiadomo¶æ
cos, co chyba usz³o uwadze w tym w±tku.

dziewczyna ma 20 lat, a pokora i akceptacja innych punktów widzenia jest niesamowita! autorko, ja uwa¿am, ¿e nie jestes zmienna jak chor±giewka na wietrze, ale masz ogromn± samoswiadomosæ, i tego Ci gratulujê.

Co do g³ównego tematu w±tku:

jesli tata znów pozwoli sobie na taki komentarz, wyznacz granicê 'nie ¿yczê sobie takich komentarzy o osobie, która jest dla mnie wa¿na'. jesli nie przestanie, powiedz 'jesli dalej bêdziesz tak mówiæ o bliskiej mi osobie, nie bêdê tego znosiæ'. Ja, gdy moja matka tak mówi³a o moim partnerze, po prostu wstawa³am i odchodzi³am. w koñcu siê nauczy³a
Dziêkujê Ja te¿ po prostu idê do innego pomieszczenia jak zaczyna mi cokolwiek mówiæ.
cyanek jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-01, 10:12   #170
kahoko hino
Zakorzenienie
 
Avatar kahoko hino
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomo¶ci: 8 060
Dot.: Tata nie akceptuje mojego ch³opaka

Cytat:
Napisane przez cyanek Poka¿ wiadomo¶æ
Mój ojciec przez 2 lata tru³ mi, ¿eby mój ch³opak sprzeda³ motocykl i kupi³ sobie samochód (bo przecie¿ to wariactwo, bo dachu nie ma itp).
Mój ch³opak sprzeda³ (nie ze wzglêdu na niego, lecz na to, ¿e zacz±³ siê psuæ) i kupi³ sobie samochód - mój ojciec nawet nie raczy³ na niego spojrzeæ.
Ciekawe co powie, jak kupi sobie nowy hihih

Na wspólne spêdzanie czasu nas staæ, na utrzymanie samochodu go staæ, zapewne co¶ tam rodzicom dok³ada (nie bêdê siê go o to pytaæ, bo to kwestia miêdzy nim a jego rodzicami).

---------- Dopisano o 08:38 ---------- Poprzedni post napisano o 08:36 ----------

Poza tym to jest typ osoby, która ma rezerwy gotówki gdzie¶ tam od³o¿one (te¿ nie wnikam ile i gdzie). On nie wydaje wszystkiego od razu jak tylko dostanie, tylko gospodaruje swoimi finansami.

---------- Dopisano o 08:39 ---------- Poprzedni post napisano o 08:38 ----------



Dziêkujê Ja te¿ po prostu idê do innego pomieszczenia jak zaczyna mi cokolwiek mówiæ.

ja radzê robiæ to, hmm, wiêkszosc by powiedzia³a 'ostentacyjnie'. tzn nie czekaj, a¿ skoñczy mysl, w±tek, zdanie - od razu reaguj, powiedz, ¿e sobie nie ¿yczysz i wyjd¼. musisz to trochê zamanifestowaæ. mam nadziejê, ¿e zadzia³a
kahoko hino jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-06-01, 16:36   #171
cyanek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 52
Dot.: Tata nie akceptuje mojego ch³opaka

Cytat:
Napisane przez kahoko hino Poka¿ wiadomo¶æ
ja radzê robiæ to, hmm, wiêkszosc by powiedzia³a 'ostentacyjnie'. tzn nie czekaj, a¿ skoñczy mysl, w±tek, zdanie - od razu reaguj, powiedz, ¿e sobie nie ¿yczysz i wyjd¼. musisz to trochê zamanifestowaæ. mam nadziejê, ¿e zadzia³a
Ok dziêkujê przemy¶le to
cyanek jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-08-06, 14:09   #172
raspberry_r
Raczkowanie
 
Avatar raspberry_r
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Szczecin/ Poznañ
Wiadomo¶ci: 42
Dot.: Tata nie akceptuje mojego ch³opaka

wiem, ¿e to mo¿e byc ciê¿kie, ale radzê Wam by¶cie nie zwraca³y uwage na opinie rodziców. Je¶li jeste¶cie z danym facetem szczê¶liwe, to niech to bêdzie dla Was najwa¿niejsze, niektórych rodziców naprawdê ciê¿ko uszczê¶liwiæ
__________________
raspberry_r jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Intymnie


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 
Narzêdzia

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2015-08-06 14:09:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:04.