Życie w akademiku - ZBIORCZY - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-21, 17:26   #61
Macaria
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 24
Dot.: życie w akademiku

Jest tu może ktoś, kto mieszkał w którymś z trzech akademików (Jelonek, Rogaś, Sarna) na ul.Konarskiego w Warszawie? Orientujecie się jak tam jest z internetem, czy jest on bezprzewodowy i czy trzeba dodatkowo płacić?
Macaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-30, 10:13   #62
Doroya
Raczkowanie
 
Avatar Doroya
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 43
Co wziąć ze sobą do akademika?

Takie pytanie do Wizażanek - co warto wziąć ze sobą do akademika (dokładniej - Politechnika Rzeszowska). Ale i zainteresuję się opinią wszystkich użytkowniczek
__________________
Odchudzam się!

72 - 65,0 - 54
Doroya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-30, 12:04   #63
kejtiiq
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 76
Dot.: Akademik!

Najlepiej przez dwa dni notuj czego używasz w domu i wszystko wezmiesz. Na pewno pościel ręcznik żelazko garnek kosmetyki. Długo by wymieniać.
Ps: też zaczynam studia na polibudzie rzeszowskiej tylko że zamieszkam na stancji.
kejtiiq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-30, 14:00   #64
cotusie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 278
Dot.: Akademik!

.

Edytowane przez cotusie
Czas edycji: 2016-02-05 o 19:29
cotusie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-01, 14:28   #65
LadyAmber
Przyczajenie
 
Avatar LadyAmber
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Chełm
Wiadomości: 4
Question Akademik UM Lublin

Cześć i czołem Od października zamieszkam w Domu Studenckim Nr 3 Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Co mam tam ze sobą zabrać, jak mam się do tego przygotować?? Zaczyna ogarniać mnie stres, kobietki doradźcie co zrobić, żeby było dobrze, będę mieszkała w pokoju 3 osobowym. Jak dobrze wypaść przy nowych współlokatorkach?
LadyAmber jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-04, 17:30   #66
kamilaaa3
Raczkowanie
 
Avatar kamilaaa3
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 102
Dot.: Życie w akademiku, co ze sobą zabrać? WĄTEK ZBIORCZY

LadyAmber
Cześć! Ja też miałam dużo stresu jak wybierałam się na studia. Bałam się czy w akademiku znajdę jakieś koleżanki... Gdy się zaczynałam pakować pomagała mi siostra. Powiedziała co mam zabrać, żeby nie być zaskoczona. Przedstawię Ci kilka rzeczy z listy:
-ręczniki
-ubrania + bielizny dużo! (pranie woziłam do domu bo pralka w akademiku nie nadawała się dla lepszych spodni czy sukienek... odradzam pranie w akademiku, chyba, że masz egzamin albo jakiejś wyjście)
-suszarkę do włosów
-gdy wybierałam się do akademika dostałam taką półkę (przydała się do trzymania staników, bielizny i delikatniejszych ubrań) : http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/00245880/
- dużo wieszaków
-proszek do prania na wszelki wypadek
-kosmetyki jakich potrzebujesz
-swoje garnki, talerze, sztućce, kubki (wszystko sztuk dwa ) - tego nie znajdziesz w akademickich kuchniach
-pościel wiesz poduszka i kołdra i poszewki na nie (to też się przyda)
-ciepły koc na chłodne wieczory
-sprzęty elektroniczne
-pokrowce na buty i ubrania
-możesz wziąć lampkę taką, którą możesz przypiąć do biurka (ja na I roku nie miałam i żałuje)
-dobrą żarówkę (te w akademiku nie nadają się do oświetlenia książek do nauki)
-(ewentualnie)jakieś roślinki nie wymagające wielkiej uwagi
-bardzo ważne: najczęściej w akademiku nie ma lodówek w pokojach(ja dzwoniłam pytać czy mogę przywieźć taką), więc kupiłam używaną za 100 zł miała około metra i mieściła co mogłam, niestety nie mieści jedzenia na dwie osoby

To chyba tyle co do wyposażenia pokoju. Ja mieszkałam z 2-osobowym. Z współlokatorką miałam dużo wspólnych tematów, ale nie zawsze jest tak, że zostaniecie dobrymi koleżankami. Bo jak się mieszka razem każda osoba o drugim wie tak dużo (w końcu będziecie mieszkać razem), ale wiesz. Trzeba pamiętać, żeby szanować prywatność i przestrzeń prywatną drugiego człowieka. Przekonasz się Nie chcę Cię nastawiac źle, możecie pójść we 3 na piwo imprezę. To tyle. Powodzenia Ci życzę i dobrze wykorzystaj ten czas na studiach, bo to prawda co się mówi - studia najlepszy okres życia! pozdrawiam
__________________
2.06.2017 TAK!!! <3 A.
10.08.2019
kamilaaa3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-30, 17:35   #67
Kashock
Kashock
 
Avatar Kashock
 
Zarejestrowany: 2017-07
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2
Samodzielne zakwaterowanie w akademiku AGH w Krakowie na pierwszym roku

Cześć,
od tego roku akademickiego zaczynam studia na AGH w Krakowie. Chciałabym dostać samodzielny pokój w akademiku, ale słyszałam, że studenci pierwszego roku nie mają za bardzo szans, ponieważ pierwszeństwo mają studenci dalszych lat. Wnioski o samodzielne zakwaterowanie niestety rozpatrywane są dopiero w drugiej połowie września.

Czy jest tutaj ktoś, kto również ubiegał się na pierwszym roku o samodzielny pokój albo zna taką osobę? Czy jest szansa, że będę mieszkać sama, czy też będę musiała dzielić pokój z kimś?

Bardzo zależy mi na własnym pokoju, zwłaszcza w akademiku, ale nie wiem, czy zdać się na bieg wydarzeń, czy zacząć już szukać pokoju w jakimś mieszkaniu.
Kashock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-08-03, 18:58   #68
okruszka59
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 2
Dot.: Samodzielne zakwaterowanie w akademiku AGH w Krakowie na pierwszym roku

Niestety nie wiem nic o pokojach jednoosobowych, ale moi znajomi mieli trudności żeby się dostać do 2-os. pokoi i do akademików o lepszym standardzie. Większość ludzi przydzielają na początek do pokoi 3-os. z łazienką (oddzielnie wc oddzielnie prysznic i oddzielnie umywalki ) na 9 osób. Jeśli zależy Ci na pokoju w odosobnieniu oraz ciszy i spokoju to lepiej poszukaj czegoś na własną rękę (śpiewy na miasteczku i tak nie dadzą Ci spać nawet w jedynce)
PS. akademiki przydzielane są często w zależności od wydziału w którym bedziesz sie uczyc
okruszka59 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-08-03 19:58:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:38.