Pracujemy nad Wizerunkiem:) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-12-20, 13:12   #1
emiliaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 5
Exclamation

Pracujemy nad Wizerunkiem:)


Drogie Wizażanki!
Poszukuje pracy bylam juz na paru rozmowach kwalifikacyjnych w roznych firmach. I zauwazylam jedna prawidlowosc a mianowicie: dla pracodawcy owszem licza sie Twoje kwalifikacje ale to jak sie zachowujesz, w jaki sposob mowisz, mowa ciala itp czyli tzw wrazenie jakie odniosl po rozmowie z Toba odgrywa wazniejsza role.
postanowilam poszukac w necie jakis porad od profesjinalistow i znalazlam pare filmikow z jakiegos szkolenia Tymochowicza.
http://www.youtube.com/user/piotrtym.../1/B5GtNmqkIhA
http://www.youtube.com/user/piotrtym.../0/FyCWDmJmrEw
moim zdaniem ta druga czesc jest bardziej sensowna
mam nadzieję ze te kilka rad komus pomoze..
co o tym sadzicie?
pozdrawiam
emiliaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-27, 11:39   #2
kermitowa
Zadomowienie
 
Avatar kermitowa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 376
Dot.: Pracujemy nad Wizerunkiem:)

Komunikacja niewerbalna jest bardzo wazna nie ma co sie dziwic ze pracodawcy zwracaja na nia uwage, czesto jest tak ze komunikacja niewerbalna zaprzeczamy werbalna- to juz jest dla pracodawcy komunikat ze cos jest nie tak.
Poza tym pracodawcy teraz przechodza specjalne szkolenia w jakis sposob prowadzic rozmowe kwalifikacyjna ucza sie roznych technik maniupulacyjnych itp. Mialam okazje brac udzial w szkoleniu przez osobe ktora zajmuje sie wlasnie szkoleniem pracodawcow i nigdy bym nie pomyslala ze mozna zwracac uwage na takie szczegoly. Jednym slowem dzisiaj rozmowa kwalifikacyjna to jedna wielka MANIPULACJA
__________________
Nie masz żadnej szansy, ale ją wykorzystaj.
Arthur Schopenhauer
kermitowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-27, 13:56   #3
emiliaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 5
Dot.: Pracujemy nad Wizerunkiem:)

dzięki za odpowiedź
a czy mogłabyś podać jakiś przykłady z tego szkolenia?
emiliaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-30, 18:50   #4
Wenila
Wtajemniczenie
 
Avatar Wenila
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: to tu to tam z północy na południe
Wiadomości: 2 927
Dot.: Pracujemy nad Wizerunkiem:)

ja kiedyś byłam na rozmowie kwalifikacyjnej i przyznam, że nie specjalnie mi zależało, chodziło o telemarketing, choć aplikowałam na inne stanowisko. Niemniej jednak poszłam na rozmowę na zupełnym luzie, a ja dosyć często się uśmiecham...taka tam przypadłość i właśnie pomimo tego, że jeszcze kolejnego dnia miało się pojawic kilkadziesiąt osób to powiedzieli mi, że raczej są na tak. Zdziwiło mnie to, bo gość kazał mi jakąś szopkę odstawiać, a ja twardo powiedziałam, że nie, bo tego mają uczyć na szkoleniu,

czyli...nie ważne było to co potrafię, bo tego oni mieli mnie nauczyć, ale głównie chodziło o sposób bycia bo to miało duże znaczenie w tej pracy...no i zadzwonili, ja jednak odmówiłam, po czym nasłuchałam się ze nadaję się do tego, przekonywali że sobie poradzę i że wypadłam całkiem dobrze.

tak więc potwierdzam to co napisano wyżej
__________________
tkwiąc w depresji!!
Wenila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:51.