Ratunku :( Wszędzie są moje włosy.. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-08-11, 17:37   #1
tutajniki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 4

Ratunku :( Wszędzie są moje włosy..


Juz nie wiem, co robic.. Wypadaja mi włosy od końca czerwca. Robiłam usg tarczycy i wszystko w porzadku, włosy wyciagam po 20 sztuk, podczas mycia tyle samo.. miałam długie do pasa scielam 15 cm i dalej wypadaja. Odchudzałam sie, ale od momentu wypadania jem duzo wiecej, zazywam suplementy. Miałam badania krwi i anemii nie mam, tylko podwyzszona ilosc leukocytow w moczu. Co robic ? Zauwazyłam tez, ze podczas tych upałów skóra głowy mi sie poci i wypada mi ich wiecej. Poza tym nie swedzi mnie, wiec watpie, zeby był to ŁZS. Lekasz przepisał mi pół dawi eryto.. cos tam 25, pół tabletki. Zawsze miałam grube włosy, u mnie w rodzinie tez wszyscy maja grube włosy
tsh 3,56 a mam 23 lata

Proszę pomozcie.. Czy ktoras z Was przechodziła cos podobnego .. ?
tutajniki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-12, 11:26   #2
annaannaanaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 9
Dot.: Ratunku :( Wszędzie są moje włosy..

może to wynikać ze stresu, czy masz obecnie jakieś problemy na tym tle?

Proponuję zainwestowanie w mertz special, słyszałaś o tym?
annaannaanaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-12, 11:49   #3
nynka_1987
Zadomowienie
 
Avatar nynka_1987
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Szczecinek :/
Wiadomości: 1 269
Dot.: Ratunku :( Wszędzie są moje włosy..

Tsh masz za wysokie, dawka Euthyroxu za mała. To jest lek na niedoczynność tarczycy.
__________________
nynka_1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-12, 15:59   #4
tutajniki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 4
Dot.: Ratunku :( Wszędzie są moje włosy..

pół tabletki to za mało ? Lekarz powiedział, ze mam wg usg idealna tarczyce symetryczna itd.. taka jak powinna byc. Stresów miałam duzo niestety... ale nie chce mi sie wierzyc, ze to przez to
tutajniki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-12, 20:43   #5
chouette_
Wtajemniczenie
 
Avatar chouette_
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 2 653
Dot.: Ratunku :( Wszędzie są moje włosy..

Cytat:
Napisane przez tutajniki Pokaż wiadomość
pół tabletki to za mało ? Lekarz powiedział, ze mam wg usg idealna tarczyce symetryczna itd.. taka jak powinna byc. Stresów miałam duzo niestety... ale nie chce mi sie wierzyc, ze to przez to
Co nie znaczy, że pracuje prawidłowo. Jaki lekarz Cię diagnozował? Internista czy endokrynolog?
chouette_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-13, 14:32   #6
wiosennylook
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 20
Dot.: Ratunku :( Wszędzie są moje włosy..

A może po prostu brakuje ci witamin. Moja kuzynka miała ten sam problem zaprzyjaźniony dermatolog polecił jej szampon BIOTAR. Poskutkowało.
wiosennylook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-13, 14:43   #7
blue3
dead & alive
 
Avatar blue3
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 3 330
Dot.: Ratunku :( Wszędzie są moje włosy..

Cytat:
Napisane przez nynka_1987 Pokaż wiadomość
Tsh masz za wysokie, dawka Euthyroxu za mała. To jest lek na niedoczynność tarczycy.
Wspaniała Strassendiagnose, nie masz wyników ft3 i ft4 ani odniesienia do poprzednich badań, żeby zobaczyć jak zachowuje się hormon, ale "TSH za wysokie! Podnieść dawkę!"

Może brakować Ci minerałów albo mikroelementów. Możesz mieć też problemy ze skórą głowy, których sama nie jesteś w stanie dostrzec, ciężko cokolwiek napisać, najlepiej byłoby zapisać się do dermatologa, który oceni stan włosów
blue3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-08-13, 19:07   #8
tutajniki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 4
Dot.: Ratunku :( Wszędzie są moje włosy..

Włosy wyadaja sie takie słabe.. jak nic z nimi nie robie to jakby nie wypadały, lekko przejechałam dzis reka po grzywce i juz 4 długie włosy wyciaglam.. tak, jak wam mowie, te upały, ktore teraz trwaja, wydaje mi sie, jakby ich wiecej leciało i przy okresie jak mam to tez takie mam wrazenie...
moja mama miała anemie, był czas miesiac temu, ze byłam słaba, ciagle zmeczona, teraz pije pokrzywe i biore witaminy, wiecej jem to jakos lepiej sie czuje, ale wlosy nadal leca...
6 lat temu zdiagnozowano tez u mnie bolerioze, miałam promien na nodze.. teraz boleriozy nie lecze, tesciu poleca mi zbadac krew, bo on ma bolerioze i z tego wyszla mu tarczyca niby DIAGNOZOWAŁ MNIE ENDRYKONOLG - GINEKOLOG.
dZIEWCZYNY dziekuje wam za zaangazowanie i pomoc, trudno mi bardzo ...

Edytowane przez tutajniki
Czas edycji: 2015-08-13 o 19:08
tutajniki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-14, 19:13   #9
nynka_1987
Zadomowienie
 
Avatar nynka_1987
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Szczecinek :/
Wiadomości: 1 269
Dot.: Ratunku :( Wszędzie są moje włosy..

Cytat:
Napisane przez blue3 Pokaż wiadomość
Wspaniała Strassendiagnose, nie masz wyników ft3 i ft4 ani odniesienia do poprzednich badań, żeby zobaczyć jak zachowuje się hormon, ale "TSH za wysokie! Podnieść dawkę!"

Może brakować Ci minerałów albo mikroelementów. Możesz mieć też problemy ze skórą głowy, których sama nie jesteś w stanie dostrzec, ciężko cokolwiek napisać, najlepiej byłoby zapisać się do dermatologa, który oceni stan włosów
Nikogo nie diagnozuję i nie każę podnosić dawki, nie jestem lekarzem. Odniosłam się tylko do kwestii tarczycy, a TSH za wysokie skoro Autorka leczy niedoczynność. A może nie wie co leczy Wyluzuj
__________________
nynka_1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-14, 19:49   #10
szmeterling
Raczkowanie
 
Avatar szmeterling
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 298
Dot.: Ratunku :( Wszędzie są moje włosy..

uwierz, że przez stres włosy potrafią wylecieć.
jak wygląda Twoja dieta?
jedz zdrowo przede wszystkim - brzmi banalnie ale działa. dobrze, że pijesz pokrzywę, poczytaj sobie podforum o pielęgnacji włosów, tam otrzymasz dużo rad
szmeterling jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-17, 20:44   #11
tutajniki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 4
Dot.: Ratunku :( Wszędzie są moje włosy..

moja dieta nie jest zbyt rozsadna.. ale staram sie jesc te 5 posiłkow dziennie, rano jogurt z zurawina, siemieniem, rodzynki slonecznik, pozniej jakis owoc, albo pieczywo chrupkie, obaid, kurczak z warzywami ryz, nie jem białego pieczywa tylko ciemnie, na deser tez raczej owoc albo jogurcik.. niestety czesto przemycam jakis slodycz, srednio czy małe cukierki, duzo podjadam.. ech.
dsama sie juz zastanawiam, czy to nie przez stres..
A pokrzywe kupił mi mój kochany narzeczony, dba o mnie
tutajniki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-17 21:44:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:14.