Najwygodniejsze buty trekkingowe poszukiwane - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-01-07, 05:21   #1
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675

Najwygodniejsze buty trekkingowe poszukiwane


Jak w temacie
Potrzebuje pilnie kupić buty trekkingowe damskie dla córki, kompletnie się na takim obuwiu nie znam nawet nie wiem, czy szukać wśród skórzanych czy raczej coś z tych nowoczesnych materiałów oddychajakcych....

Planowałam kupić coś wiosną z przeznaczeniem na obóz wędrowny w sierpniu, ale wczoraj okazało się, że będą potrzebne juz w pierwszym tygodniu lutego.
Więc jest mało czasu na rozchodzenie i dopasowanie do stopy.

Dodatkowym utrudnieniem jest to, że będą wykorzystywane zarówno zima jak i latem. Chętnie, gdyby udało się znaleźć coś uniwersalnego. Ale to nie jest warunek, ostatecznie mogę kupić dwie pary.

Będę wdzięczna za jakiekolwiek opinie.
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-07, 10:30   #2
AAAnka
Wtajemniczenie
 
Avatar AAAnka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 323
Dot.: Najwygodniejsze buty trekkingowe poszukiwane

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Jak w temacie
Potrzebuje pilnie kupić buty trekkingowe damskie dla córki, kompletnie się na takim obuwiu nie znam nawet nie wiem, czy szukać wśród skórzanych czy raczej coś z tych nowoczesnych materiałów oddychajakcych....

Planowałam kupić coś wiosną z przeznaczeniem na obóz wędrowny w sierpniu, ale wczoraj okazało się, że będą potrzebne juz w pierwszym tygodniu lutego.
Więc jest mało czasu na rozchodzenie i dopasowanie do stopy.

Dodatkowym utrudnieniem jest to, że będą wykorzystywane zarówno zima jak i latem. Chętnie, gdyby udało się znaleźć coś uniwersalnego. Ale to nie jest warunek, ostatecznie mogę kupić dwie pary.

Będę wdzięczna za jakiekolwiek opinie.
Hej
A czy będziesz kupować stacjonarnie?
Ja bym wybrała Decathlon.Nie wiem jaka kasę chcesz przeznaczyć na nie,ale tam masz przekrój przez wszystkie ceny.I te najtańsze (Quechua) wcale nie są najgosze(poczytaj opinie na forum e-góry ), tym bardziej dla kogoś kto używa takich butów sporadycznie i nie ma jakiś wygórowanych wymagań.Myślę że będą spoko. Całoroczne to trudny temat, bo sama to przerabiałam. Ostatecznie kupiłam na sezon wiosna-jesień-zima HI-TEC V-LITE FASTHIKE (pewnie już ich nie robią).Mam je od 2011 i są nie do zdarcia(wyglądają jak nowe).Wiosna i jesienią nie jest mi za gorąco a zimą plus cieplejsza skarpeta i jest git.Ale: na bardzo długiej trasie i trzydniowym chodzeniu w Pieninach niestety miałam bolesne odgniecenie na kości na wysokości powyżej kostki (może cos źle wiązałam??)Zdarzyło mi się to jeszcze kilka razy w ciągu ich użytkowania. Tak więc wygoda dopiero wychodzi w trakcie użytkowania. Na lato kupiłam bardzo przewiewne (ale niestety przemakające) Adidas Terrex -są super lekkie i na razie mi wystarczają a kosztowały ledwo 140zł.W tym czasie mój mąż nosił na zmianę Quechua i Hi-tec,Salomon(różne modele) i muszę przyznać że Hi-tec i Salomon rozpadały mu się po sezonie a te Quechua tylko się "rozdeptywała"(tracił y fason)...Tak więc nie zawsze cena idzie w parze z jakością. Moim zdaniem wizyta w decathlonie obowiazkowa Ważne aby miały membrany i muszą być mierzone(choć ja kupowałam przez interenet;-)

Propozycje:

https://www.decathlon.pl/buty-trek-1...d_8384356.html
https://www.decathlon.pl/buty-turyst...tions_viewed_2
https://www.decathlon.pl/buty-trekki...d_8343274.html

Edytowane przez AAAnka
Czas edycji: 2019-01-07 o 10:42
AAAnka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-07, 10:35   #3
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Najwygodniejsze buty trekkingowe poszukiwane

Na te potrzeby lepiej nowoczesne materialy niz skora, zwlaszcza ze beda uzywane tez latem. Ja mam salomony z goretexem i je polecam.

Jednak jak masz maly budzet i tez boisz sie, ze za rok urosnie stopa i nie beda to buty na lata, to moze cos z marki decathlon? Ich trekkingi maja bardzo dobre opinie i rozsadna cene. Jednak wiadomo, ze to raczej buty dla debiutantow.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-07, 11:06   #4
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Najwygodniejsze buty trekkingowe poszukiwane

dzięki za odpowiedzi
nic nie wspomniałam o budżecie, bo jestem w stanie sporo wydać na te buty, tak w granicach - no powiedzmy 300/500,- max 600,-

myślę, że za tę kwotę da się coś porządnego kupić, chociaż nie obrażę się, jak wyjdzie taniej

młodej już stopa raczej nie rośnie (od ok. dwóch lat nie urosła, chociaż to jeszcze może się zmienić, ma dopiero 15l.) i takie buty na pewno jej się przydadzą.
szczerze nie myślałam o wizycie w Decathlonie ani w GoSporcie (chociaż do obu mam blisko), jakoś nie mam zaufania do obsługi w tych sklepach ani szczególnej opinii o tym, co można tam kupić, ale skoro tak piszecie to pójdziemy coś poprzymierzać. Nawet nie wiedziałam, że mają tak buty z różnych półek cenowych, mam nadzieję, że sprzedają nie tylko tzw. marki własne?


Myślałam o zakupach przez internet ale oczywiście z opcją przymiarki obowiązkowo.


Rena czy Twoje salomony były od razu wygodne?
podrzuć linka do modelu, jeśli jesteś z nich na 100% zadowolona


Niestety wiem, że nie zawsze cena idzie w parze z jakością i że wygoda buta wychodzi dopiero w trakcie użytkowania... dlatego właśnie ten wątek, zbieram opinie, bardzo zależy mi w pierwszej kolejności na wygodnych butach na wyjazd zimowy.

Takich, żeby nie trzeba było pół roku w nich chodzić, nim się dopasują do stopy.


AAAnka na profesjonalne portale boją się wchodzić zaraz się okaże że bez odpowiedniego sprzętu lepiej w domu siedzieć ale do Deca jutro pójdziemy na rozeznanie
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-07, 11:28   #5
AAAnka
Wtajemniczenie
 
Avatar AAAnka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 323
Dot.: Najwygodniejsze buty trekkingowe poszukiwane

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
(…)


AAAnka na profesjonalne portale boją się wchodzić zaraz się okaże że bez odpowiedniego sprzętu lepiej w domu siedzieć ale do Deca jutro pójdziemy na rozeznanie
A no właśnie tam na tych forach oceniają bardzo dobrze te buty Quechua i testują je ludzie obeznani w temacie, tak więc warto zerknąć na nie. Ja miałam jeszcze problem bo buty dla mnie muszą też mi się podbać Myślę ze dla córy to też ważne.A niektóre trekkingi mają jakieś dziwne kulfoniaste kształty , powiększają stopę. Podoba mi się np. stylistyka firmy Merrell, Salomon..
A co do asortymentu w Dacathlonie, to mają różne firmy, nie tylko Quechua, tak więc warto tam zerknąć.
AAAnka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-07, 12:46   #6
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Najwygodniejsze buty trekkingowe poszukiwane

Cytat:
Napisane przez AAAnka Pokaż wiadomość
A no właśnie tam na tych forach oceniają bardzo dobrze te buty Quechua i testują je ludzie obeznani w temacie, tak więc warto zerknąć na nie. Ja miałam jeszcze problem bo buty dla mnie muszą też mi się podbać Myślę ze dla córy to też ważne.A niektóre trekkingi mają jakieś dziwne kulfoniaste kształty , powiększają stopę. Podoba mi się np. stylistyka firmy Merrell, Salomon..
A co do asortymentu w Dacathlonie, to mają różne firmy, nie tylko Quechua, tak więc warto tam zerknąć.
zerknę i poczytam na tym forum, dzięki
fakt, że tego typu buty nie należą do najpiękniejszych (pewnie dlatego nigdy takich nie miałam ale akurat tutaj to sprawa drugorzędna
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-07, 13:00   #7
Natuś-77
Zakorzenienie
 
Avatar Natuś-77
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wro..w
Wiadomości: 26 721
Dot.: Najwygodniejsze buty trekkingowe poszukiwane

Zajrzyj też do Martes Sport. Można tam złapać dobre marki.
A tak na marginesie to lepiej kupić buty na zimę a potem letnia wersję.
Latem mamy upały natomiast jeśli trafi na śnieg to lepiej, żeby były ocieplane i nieprzemakalne co najmniej za kostkę. Plus ewentualnie stuptuty na buty i spodnie, żeby śnieg nie wpadał.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie . " JP II

Edytowane przez Natuś-77
Czas edycji: 2019-01-07 o 13:02
Natuś-77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-01-07, 14:56   #8
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Najwygodniejsze buty trekkingowe poszukiwane

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Rena czy Twoje salomony były od razu wygodne?
podrzuć linka do modelu, jeśli jesteś z nich na 100% zadowolona
Od razu wygodne, to juz druga para. Te co mam obecnie kupilam w 2012 roku i nie znalazlam link do modelu. Kupilam je na promocji 80 euro czyli ok 360 pln, wiec cenowo nie wyszly bardzo zle zwlaszcza ze mam je juz kilka lat.

Cytat:
Napisane przez Natuś-77 Pokaż wiadomość
Zajrzyj też do Martes Sport. Można tam złapać dobre marki.
A tak na marginesie to lepiej kupić buty na zimę a potem letnia wersję.
Latem mamy upały natomiast jeśli trafi na śnieg to lepiej, żeby były ocieplane i nieprzemakalne co najmniej za kostkę. Plus ewentualnie stuptuty na buty i spodnie, żeby śnieg nie wpadał.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Po gorach w kazdym sezonie buty musza byc wysokie do kostki - niskie buty nie chronia nogi dostatecznie.

Z kolei ocieplenie jest zbedne - przy marszu i tak sie pocisz i rozgrzewasz. Ochraniacze by snieg nie nasypal tak, to tez polecam.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-07, 15:37   #9
Natuś-77
Zakorzenienie
 
Avatar Natuś-77
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wro..w
Wiadomości: 26 721
Dot.: Najwygodniejsze buty trekkingowe poszukiwane

Z tym ociepleniem się nie zgodzę. Jak jest - 15 to but musi być ocieplony.
U mnie nie sprawdziły się Quecue, bo z góry ten materiał przepuszczał zimno i musiałam zakładać podwójne skarpety a w schronisku grzać stopy. Natomiast skórzane zimowe Merelle już wielokrotnie sprawdziły się w wielogodzinnym marszu przy temp poniżej - 10 i w jednej parze skarpet stopy zawsze ciepłe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie . " JP II
Natuś-77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-07, 20:18   #10
DEMAR
Raczkowanie
 
Avatar DEMAR
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 34
Dot.: Najwygodniejsze buty trekkingowe poszukiwane

Ja użytkuję 3 sezon, buty Salewa z goreteksem.
https://www.zalando.pl/salewa-mtn-tr...1a014-q11.html
Sprawdzają się zimą i latem w temp. 30 stopni też dałam radę. Niestety cena jest dosyć wysoka, ale za to mamy komfort na długich dystansach oraz świetne dopasowanie do stopy. Jak do tej pory niezniszczalne.
Salomon także się sprawdza np. ten model
https://www.zalando.pl/salomon-quest...1c012-e11.html
DEMAR jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-07, 20:26   #11
anuska9111
Raczkowanie
 
Avatar anuska9111
 
Zarejestrowany: 2018-06
Lokalizacja: Lubuskie, Mazowieckie
Wiadomości: 346
Dot.: Najwygodniejsze buty trekkingowe poszukiwane

Ja właśnie szukam dobrych butów. Mogą być nawet droższe, ale żeby służyły na lata.
anuska9111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-01-07, 21:01   #12
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Najwygodniejsze buty trekkingowe poszukiwane

Cytat:
Napisane przez Natuś-77 Pokaż wiadomość
Z tym ociepleniem się nie zgodzę. Jak jest - 15 to but musi być ocieplony.
U mnie nie sprawdziły się Quecue, bo z góry ten materiał przepuszczał zimno i musiałam zakładać podwójne skarpety a w schronisku grzać stopy. Natomiast skórzane zimowe Merelle już wielokrotnie sprawdziły się w wielogodzinnym marszu przy temp poniżej - 10 i w jednej parze skarpet stopy zawsze ciepłe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Merelle mi sie bardzo podobaja - ogladalam je niedawno w decathlonie. Moze jak salomony beda juz zbyt zniszczone to nastepne wezme z tej marki.

Przypomnialo mi sie, ze teraz sa wyprzedaze i mozna drogie firmowe buty kupic sporo taniej. Takze bardzo dobry moment na inwestycje.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-08, 18:15   #13
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Najwygodniejsze buty trekkingowe poszukiwane

Ja mam Adidas (ale już długo, więc nie pamiętam, jaki model) z membraną nieocieplane i nie potrzebuję ocieplenia, a marznę w stopy.

Mąż ma North Face i bardzo poleca- model Back to Berkeley.
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-09, 12:19   #14
raficzyca
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 396
Dot.: Najwygodniejsze buty trekkingowe poszukiwane

Ja mam trudną stopę- szeroką, dużą, wrażliwą. Obcierają mnie prawie każde buty, więc z pewną obawą kupowałam trekkingi. W Tk Maxx znalazłam Ecco model yura, w pięknym turkusowym kolorze za 169 pln i są idealne. Od pierwszego założenia czuję się jak na boso, super amortyzacja, zeszłam w nich pół Beskidów i są niesamowite. Najwygodniejsze buty jakie mam.
raficzyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-09, 12:38   #15
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Najwygodniejsze buty trekkingowe poszukiwane

dziękuję za wszystkie opinie i wskazówki
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-17, 21:41   #16
triss_k
Zadomowienie
 
Avatar triss_k
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: jih
Wiadomości: 1 300
Dot.: Najwygodniejsze buty trekkingowe poszukiwane

TŻ ma North Face, całe skórzane i są niesamowite - ma je już z 10 lat i za nic nie chce kupić nowych
Ja osobiście za Decathlonem nie przepadam - miałam wersję letnią, okropnie mnie poobcierały, do tego nie mają połówek rozmiarów, a but trekkingowy musi być dobrze dopasowany. Na mnie 38 jest ciut za ciasne w palcach, a 39 za duże i noga lata. No nie i już
Za to polecam Columbię - kupiłam wersję letnią, od razu poszłam na szlak w 35 stopniach, zero problemów. Mega wygodne buty. I pamiętaj koniecznie o trekkingowych skarpetach, nawet najlepsze Merelle bez tego mogą zrobić krzywdę.
triss_k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-21, 19:47   #17
nerveuse
Raczkowanie
 
Avatar nerveuse
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 482
Dot.: Najwygodniejsze buty trekkingowe poszukiwane

Cytat:
Napisane przez Natuś-77 Pokaż wiadomość
Zajrzyj też do Martes Sport. Można tam złapać dobre marki.
A tak na marginesie to lepiej kupić buty na zimę a potem letnia wersję.
Latem mamy upały natomiast jeśli trafi na śnieg to lepiej, żeby były ocieplane i nieprzemakalne co najmniej za kostkę. Plus ewentualnie stuptuty na buty i spodnie, żeby śnieg nie wpadał.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Akurat ten sklep bym odradzala, nie uznają bardzo często reklamacji - można o tym poczytać w internecie, zresztą mi osobiście również wkrecali, że butów nie wiąże

Po za tym but uniwersalny nie istnieje, latem w upały potrzebne jest coś lżejszego, osobiście doradzalabym zakup 2 par
nerveuse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-23, 10:51   #18
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Najwygodniejsze buty trekkingowe poszukiwane

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
Ja mam Adidas (ale już długo, więc nie pamiętam, jaki model) z membraną nieocieplane i nie potrzebuję ocieplenia, a marznę w stopy.

Mąż ma North Face i bardzo poleca- model Back to Berkeley.
Też polecam TNF
Nie pamiętam jaki to model, bo mają kilka lat, a używam ich do pracy.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-01-23 11:51:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:30.