Mamy styczniowe 2021 [emoji16] - Strona 69 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-07-13, 21:02   #2041
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Cytat:
Napisane przez Agg_s Pokaż wiadomość
Fajerwerki zagłuszą trochę krzyki


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-13, 21:07   #2042
truru
Raczkowanie
 
Avatar truru
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 335
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez truru
Czas edycji: 2023-12-09 o 18:47
truru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-13, 21:10   #2043
dornitka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 277
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Dajcie spokój Zaczęłam się znowu bać pobytu w szpitalu i mimo, że obiektywnie nic złego mnie tam ostatnio nie spotkało to i tak na sama myśl, że miałabym kilka dni tam spędzić to mnie trzęsie. Masakra

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
dornitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-13, 21:35   #2044
iwannaseearainbow
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 39
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Cytat:
Napisane przez dornitka Pokaż wiadomość
Dajcie spokój Zaczęłam się znowu bać pobytu w szpitalu i mimo, że obiektywnie nic złego mnie tam ostatnio nie spotkało to i tak na sama myśl, że miałabym kilka dni tam spędzić to mnie trzęsie. Masakra

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
Ja nie mam jakiejś traumy, ale nie cierpię szpitalnych łóżek, łazienek Pamiętam jak wróciłam z córką do domu to wydawało mi się, że tak lususowo mamy i tak pachie Do szpitala nie biorę też żadnych rzeczy których używam w domu (szlafrok, poduszka do karmienia, piżamy), bo mnie później brzydzą. To co miałam w szpitalu albo wyrzucam, albo piorę i chowam do szafy na kupkę szpitalą

Brzucha już trochę widać. Nie bardzo się chwalę ciążą, ale niedługo ciężko będzie ukryć. Choć nie wygląda tak ładnie jak w pierwszej ciąży Wtedy byłam dużo szczuplejsza i tak ładnie się odzaczał Nawet na koniec,mimo że był ogromny, a ja przytyłam 17 kg to i tak był piłeczką
iwannaseearainbow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-13, 22:36   #2045
corka_rosy
Wtajemniczenie
 
Avatar corka_rosy
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: dom-niedom
Wiadomości: 2 500
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Agg, piękny brzuszek.
To u mnie termin na 01.01-smiejemy się z mężem, że pierwszy raz w życiu wiedzieliśmy w kwietniu, co będziemy robić w Sylwestra

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
zgodnie z planem, zgodnie z logika, zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami,
zgodnie z Biblią, Koranem, Torą i komiksami


21.04.2013.
corka_rosy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-14, 09:24   #2046
jowitazz
Rozeznanie
 
Avatar jowitazz
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 754
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Karmienie piersią - Syna odstawiłam kilka dni przed 3 urodzinami, karmiłam go będąc w ciąży i w tandemie (świetnie radził sobie z zastojami ). Córka ma obecnie 2 lata i miesiąc, dostaje pierś na noc, próbuję ją odstawiać, bo chcę trochę odpocząć od karmienia. Ogólnie zakładałam, że będę karmić rok, ale wyszło jak wyszło

Porody oba miałam dłuuugie. Po pierwszym miałam silną depresję, traumę. Przez błędy urodził się niedotleniony i ma afazję Drugi odczarował ten pierwszy, tylko Córka była owinięta pępowiną, więc dlatego był bardzo długi. Jakby mi przyspieszyli poród to na 200% by jej tętno poleciało i miałabym cesarkę. A, no i ten drugi poród miałam domowy. Położna mówiła, że będzie wspominać o moim porodzie przyszłym położnym, bo uczy na Uniwersytecie Medycznym. Teraz z nią też planuję rodzić. Tylko liczę na ekspresową akcję

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
jowitazz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-14, 10:33   #2047
coco00
Wtajemniczenie
 
Avatar coco00
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 741
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Dzień dobry
Jestem już po USG 1 trymestru - byłam u tego samego lekarza co z synem. Wszystko w porządku, ryzyka chorób już na podstawie usg i testu podwójnego niskie. Co ciekawe tym razem w całości to usg miałam przez brzuch i teraz mam łożysko na tylnej ścianie, więc miał dobrą widoczność. Czego nie spodziewałam się dziś kompletnie (bo w 1 ciąży nic na tym etapie nie mówił na ten temat) zapytał czy chce znać płeć To formalista, więc skoro powiedział tym razem to myślę, że musiał być w miarę przekonany, ale zobaczymy czy nipt to potwierdzi 6cm prawdopodobnie córki
coco00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-07-14, 10:47   #2048
dornitka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 277
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Cytat:
Napisane przez jowitazz Pokaż wiadomość
Karmienie piersią - Syna odstawiłam kilka dni przed 3 urodzinami, karmiłam go będąc w ciąży i w tandemie (świetnie radził sobie z zastojami ). Córka ma obecnie 2 lata i miesiąc, dostaje pierś na noc, próbuję ją odstawiać, bo chcę trochę odpocząć od karmienia. Ogólnie zakładałam, że będę karmić rok, ale wyszło jak wyszło

Porody oba miałam dłuuugie. Po pierwszym miałam silną depresję, traumę. Przez błędy urodził się niedotleniony i ma afazję Drugi odczarował ten pierwszy, tylko Córka była owinięta pępowiną, więc dlatego był bardzo długi. Jakby mi przyspieszyli poród to na 200% by jej tętno poleciało i miałabym cesarkę. A, no i ten drugi poród miałam domowy. Położna mówiła, że będzie wspominać o moim porodzie przyszłym położnym, bo uczy na Uniwersytecie Medycznym. Teraz z nią też planuję rodzić. Tylko liczę na ekspresową akcję

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wow. Podziwiam w zwiazku z porodem w domu. Czy teraz też tak planujesz?

Cytat:
Napisane przez coco00 Pokaż wiadomość
Dzień dobry
Jestem już po USG 1 trymestru - byłam u tego samego lekarza co z synem. Wszystko w porządku, ryzyka chorób już na podstawie usg i testu podwójnego niskie. Co ciekawe tym razem w całości to usg miałam przez brzuch i teraz mam łożysko na tylnej ścianie, więc miał dobrą widoczność. Czego nie spodziewałam się dziś kompletnie (bo w 1 ciąży nic na tym etapie nie mówił na ten temat) zapytał czy chce znać płeć To formalista, więc skoro powiedział tym razem to myślę, że musiał być w miarę przekonany, ale zobaczymy czy nipt to potwierdzi 6cm prawdopodobnie córki
Gratulacje zazdraszczam córeczki


Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
dornitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-14, 10:59   #2049
oagnieszka9
Raczkowanie
 
Avatar oagnieszka9
 
Zarejestrowany: 2020-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 195
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Cytat:
Napisane przez coco00 Pokaż wiadomość
Dzień dobry
Jestem już po USG 1 trymestru - byłam u tego samego lekarza co z synem. Wszystko w porządku, ryzyka chorób już na podstawie usg i testu podwójnego niskie. Co ciekawe tym razem w całości to usg miałam przez brzuch i teraz mam łożysko na tylnej ścianie, więc miał dobrą widoczność. Czego nie spodziewałam się dziś kompletnie (bo w 1 ciąży nic na tym etapie nie mówił na ten temat) zapytał czy chce znać płeć To formalista, więc skoro powiedział tym razem to myślę, że musiał być w miarę przekonany, ale zobaczymy czy nipt to potwierdzi 6cm prawdopodobnie córki
Gratulacje! Same dobre wieści.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
oagnieszka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-14, 11:15   #2050
jowitazz
Rozeznanie
 
Avatar jowitazz
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 754
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Cytat:
Napisane przez coco00 Pokaż wiadomość
Dzień dobry
Jestem już po USG 1 trymestru - byłam u tego samego lekarza co z synem. Wszystko w porządku, ryzyka chorób już na podstawie usg i testu podwójnego niskie. Co ciekawe tym razem w całości to usg miałam przez brzuch i teraz mam łożysko na tylnej ścianie, więc miał dobrą widoczność. Czego nie spodziewałam się dziś kompletnie (bo w 1 ciąży nic na tym etapie nie mówił na ten temat) zapytał czy chce znać płeć To formalista, więc skoro powiedział tym razem to myślę, że musiał być w miarę przekonany, ale zobaczymy czy nipt to potwierdzi 6cm prawdopodobnie córki
Świetne wiadomości
Cytat:
Napisane przez dornitka Pokaż wiadomość
Wow. Podziwiam w zwiazku z porodem w domu. Czy teraz też tak planujesz?



Gratulacje zazdraszczam córeczki


Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
Jeśli przejdę rygorystyczne kwalifikacje to bardzo bym chciała. Jeśli nie, to wykupię położną do szpitala. Nie chcę by znowu ktoś przypadkowy przyjmował mój poród...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
jowitazz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-14, 12:32   #2051
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Mamy styczniowe 2021

No właśnie ja mam zamiar dopłacić za "prywatną" położna. U nas to koszt około 400 zł.
Siostra mi mówiła, że jest przy tobie non stop, jak coś się dzieje to od razu reaguje.

No niby jakieś położne są stacjonarnie, ale mówi, że te polozne co są tam na co dzień to niespecjalnie się tobą interesują bo mają kilka rodzących pod sobą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-07-14, 12:47   #2052
dornitka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 277
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Cytat:
Napisane przez jowitazz Pokaż wiadomość
Świetne wiadomości Jeśli przejdę rygorystyczne kwalifikacje to bardzo bym chciała. Jeśli nie, to wykupię położną do szpitala. Nie chcę by znowu ktoś przypadkowy przyjmował mój poród...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gratuluję odwagi nie zdecydowalabym się sama na rodzenie w domu, bo boidupka ze mnie Oglądałam natomiast na jutubie filmiki z porodów domowych i zawsze podziwiam spokój rodzących. Zazwyczaj to jest takie rodzinne wydarzenie, dzieci biegają dookoła, tata masuje plecy, a później wszyscy cieszą się na widok malucha. Nie ma wokoło 150 obcych ludzi zagladajacych w krocze (no może poza oglądającymi pozniej film ). W kazdym razie poród wydaje się wtedy taką mega naturalną sprawą, a nie procedura medyczną do przeprowadzenia tak jak w szpitalu.

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
dornitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-14, 13:25   #2053
corka_rosy
Wtajemniczenie
 
Avatar corka_rosy
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: dom-niedom
Wiadomości: 2 500
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Cytat:
Napisane przez coco00 Pokaż wiadomość
Dzień dobry
Jestem już po USG 1 trymestru - byłam u tego samego lekarza co z synem. Wszystko w porządku, ryzyka chorób już na podstawie usg i testu podwójnego niskie. Co ciekawe tym razem w całości to usg miałam przez brzuch i teraz mam łożysko na tylnej ścianie, więc miał dobrą widoczność. Czego nie spodziewałam się dziś kompletnie (bo w 1 ciąży nic na tym etapie nie mówił na ten temat) zapytał czy chce znać płeć To formalista, więc skoro powiedział tym razem to myślę, że musiał być w miarę przekonany, ale zobaczymy czy nipt to potwierdzi 6cm prawdopodobnie córki
Gratulacje
Cytat:
Napisane przez jowitazz Pokaż wiadomość
Świetne wiadomości Jeśli przejdę rygorystyczne kwalifikacje to bardzo bym chciała. Jeśli nie, to wykupię położną do szpitala. Nie chcę by znowu ktoś przypadkowy przyjmował mój poród...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Podziwiam Cię za decyzje o porodzie domowym po poprzednich komplikacjach.
Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
No właśnie ja mam zamiar dopłacić za "prywatną" położna. U nas to koszt około 400 zł.
Siostra mi mówiła, że jest przy tobie non stop, jak coś się dzieje to od razu reaguje.

No niby jakieś położne są stacjonarnie, ale mówi, że te polozne co są tam na co dzień to niespecjalnie się tobą interesują bo mają kilka rodzących pod sobą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas kilka lat temu to było 1000, ciekawe jakie ceny teraz. Myślę, że jak zimą znów będą ograniczać porody rodzinne, to taka położna na wyłączność to skarb.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
zgodnie z planem, zgodnie z logika, zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami,
zgodnie z Biblią, Koranem, Torą i komiksami


21.04.2013.
corka_rosy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-14, 13:42   #2054
jowitazz
Rozeznanie
 
Avatar jowitazz
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 754
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
No właśnie ja mam zamiar dopłacić za "prywatną" położna. U nas to koszt około 400 zł.
Siostra mi mówiła, że jest przy tobie non stop, jak coś się dzieje to od razu reaguje.

No niby jakieś położne są stacjonarnie, ale mówi, że te polozne co są tam na co dzień to niespecjalnie się tobą interesują bo mają kilka rodzących pod sobą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dokładnie tak jest. Lepiej dopłacić niż żałować później.
Cytat:
Napisane przez dornitka Pokaż wiadomość
Gratuluję odwagi nie zdecydowalabym się sama na rodzenie w domu, bo boidupka ze mnie Oglądałam natomiast na jutubie filmiki z porodów domowych i zawsze podziwiam spokój rodzących. Zazwyczaj to jest takie rodzinne wydarzenie, dzieci biegają dookoła, tata masuje plecy, a później wszyscy cieszą się na widok malucha. Nie ma wokoło 150 obcych ludzi zagladajacych w krocze (no może poza oglądającymi pozniej film ). W kazdym razie poród wydaje się wtedy taką mega naturalną sprawą, a nie procedura medyczną do przeprowadzenia tak jak w szpitalu.

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
Dla mnie kiedyś poród w domu był nie do pomyślenia
Jednak sama się przekonałam, że poród w domu jest spokojniejszy, wg własnego rytmu, oksytocyna się lepiej wydziela i wydaje mi się, że w domu mniej mnie bolało.
Cytat:
Napisane przez corka_rosy Pokaż wiadomość
Gratulacje Podziwiam Cię za decyzje o porodzie domowym po poprzednich komplikacjach. U nas kilka lat temu to było 1000, ciekawe jakie ceny teraz. Myślę, że jak zimą znów będą ograniczać porody rodzinne, to taka położna na wyłączność to skarb.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pewnie ceny poszły w górę, jak wszystko niestety. Porody w domu mocno podrożały, ale na własnym zdrowiu i dziecka nie będę oszczędzać. Oczywiście, że skarb. Warto pomyśleć o swojej położnej
Wbrew pozorom w domu miałam lepszą opiekę niż w szpitalu - tam się nikt mną nie interesował. A w domu położna czuwała nad wszystkim, miała ze sobą pełno sprzętu. Czułam się bezpiecznie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
jowitazz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-14, 14:00   #2055
coco00
Wtajemniczenie
 
Avatar coco00
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 741
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Mnie poród rodzinny zupełnie nie przekonuje. Wszystko brzmi fajnie jak idzie dobrze, a w przypadku jakichkolwiek komplikacji, czy potrzeby wykonania cc albo podlaczenia dziecka do jakiejś aparatury to ogromny stres i różnie może być. Nie mówię że uprawiam czarnowidztwo ale ja np wolę minimalizować ryzyko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
coco00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-14, 16:00   #2056
truru
Raczkowanie
 
Avatar truru
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 335
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Coco piękne wieści z rana, gratuluję

Porody domowe to dla mnie kosmos, zresztą w ogóle sn szanuję no wiadomo, ale że nigdy mi nie groził to niezbyt mnie podnieca głębokie przeżywanie porodu

Mam dziś wizytę, ale taką nudną usg piersi, l4, spieprzka za glukozę i za wagę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez truru
Czas edycji: 2020-07-14 o 16:01
truru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-14, 16:02   #2057
Agg_s
Wtajemniczenie
 
Avatar Agg_s
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2 380
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Cytat:
Napisane przez coco00 Pokaż wiadomość
Dzień dobry

Jestem już po USG 1 trymestru - byłam u tego samego lekarza co z synem. Wszystko w porządku, ryzyka chorób już na podstawie usg i testu podwójnego niskie. Co ciekawe tym razem w całości to usg miałam przez brzuch i teraz mam łożysko na tylnej ścianie, więc miał dobrą widoczność. Czego nie spodziewałam się dziś kompletnie (bo w 1 ciąży nic na tym etapie nie mówił na ten temat) zapytał czy chce znać płeć To formalista, więc skoro powiedział tym razem to myślę, że musiał być w miarę przekonany, ale zobaczymy czy nipt to potwierdzi 6cm prawdopodobnie córki

Super gratuluje i troszkę zazdroszczę obawiam się trochę stężenia testosteronu u mnie w domu


Ja bym się nie nadawała na poród domowy wiec szacun na pewno zupełnie inne przeżycie, inne emocje.
U mnie w szpitalu akurat cudowny personel, przy porodzie cały czas położna, ale miejscowość mniejsza i nie było tłoku jak rodziłam (No byłam tylko ja rodząca ). Pokój dostałam jedynkę z własna łazienka i co rusz ktoś do mnie zaglądał. Teraz podobno już trochę więcej się dzieje bo przyjeżdzają z okolicznych miast rodzic do nas, zobaczymy jak będzie. Jedyny minus dla mnie to brak znieczulenia zzo bo tens dawał radę tylko przez 15min ale teraz jeśli pójdę od razu na cc to będzie to bez różnicy


Ogłaszam ze dziś drugi dzień jak czuje się ciut lepiej wiec jest światełko w tunelu 🥳🥳


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Mój Eden jest tam gdzie Twój rytm bicia serca,
Jeden uśmiech ponad wszystko do życia zachęca.

Agg_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-14, 17:16   #2058
crescent
Zakorzenienie
 
Avatar crescent
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 931
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Cytat:
Napisane przez Agg_s Pokaż wiadomość
A duże ma tabletki? Ja i moje nudności szukamy czegoś co da się łatwo połknąć


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hm no dla mnie typowe jak magnez czyli dość spore.
Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Mi wg USG prenatalnego wyszedł termin 4stycznia, więc mogę nowy rok witać na porodówce

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mi wyszedł według prenatalnych 31.12, ale ja zamierzam mieć spokojna końcówkę roku
Z synem na tym badaniu mi napisali 27.07., a urodziłam 7.08. więc na tej podstawie staram się być dobrej myśli
Cytat:
Napisane przez coco00 Pokaż wiadomość
Dzień dobry
Jestem już po USG 1 trymestru - byłam u tego samego lekarza co z synem. Wszystko w porządku, ryzyka chorób już na podstawie usg i testu podwójnego niskie. Co ciekawe tym razem w całości to usg miałam przez brzuch i teraz mam łożysko na tylnej ścianie, więc miał dobrą widoczność. Czego nie spodziewałam się dziś kompletnie (bo w 1 ciąży nic na tym etapie nie mówił na ten temat) zapytał czy chce znać płeć To formalista, więc skoro powiedział tym razem to myślę, że musiał być w miarę przekonany, ale zobaczymy czy nipt to potwierdzi 6cm prawdopodobnie córki
Gratulacje

Mi dziś synek mój kochany rąk daje w kość, że mam ochotę go zjeść...🤷

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
crescent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-14, 17:27   #2059
klamerka1987
Rozeznanie
 
Avatar klamerka1987
 
Zarejestrowany: 2016-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 559
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Hej!
Ja dzisiaj też miałam badanie prenatalne- od razu po przyłożeniu głowicy ukazał się siusiak Czekamy więc na zdrowego chłopca termin porodu zgodny z OM- 17.01.

Ja swój poród bardzo dobrze wspominam mimo koszmarnych bólów krzyżowych. Trwał 15 h- ale to czas który zupełnie inaczej mija. Pierwsze 12 h spędziłam w domu- nawet wysłałam męża na szkolenie z psem na 2h miałam wtedy skurcze co 1-2 minuty więc momentami bałam się, że zaraz urodzę. Do szpitala udaliśmy się dopiero jak zaczęły się bóle z krzyża bo myślałam, że skoczę z okna Urodziłam w sali porodów naturalnych, w wodzie Miałam wykupioną polecaną położną, która okazała się aniołem Dzięki niej wszystko było tak jak chciałam. Teraz też na pewno będę chciała z nią urodzić.
__________________
2013 -> 2017 -> 2017 -> 2018

klamerka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-07-14, 17:46   #2060
Agg_s
Wtajemniczenie
 
Avatar Agg_s
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2 380
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Cytat:
Napisane przez crescent Pokaż wiadomość
Hm no dla mnie typowe jak magnez czyli dość spore. Mi wyszedł według prenatalnych 31.12, ale ja zamierzam mieć spokojna końcówkę roku
Z synem na tym badaniu mi napisali 27.07., a urodziłam 7.08. więc na tej podstawie staram się być dobrej myśli Gratulacje

Mi dziś synek mój kochany rąk daje w kość, że mam ochotę go zjeść...🤷

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ja tez miałam termin 27.07 urodziłam 25.07

Cytat:
Napisane przez klamerka1987 Pokaż wiadomość
Hej!

Ja dzisiaj też miałam badanie prenatalne- od razu po przyłożeniu głowicy ukazał się siusiak Czekamy więc na zdrowego chłopca termin porodu zgodny z OM- 17.01.



Ja swój poród bardzo dobrze wspominam mimo koszmarnych bólów krzyżowych. Trwał 15 h- ale to czas który zupełnie inaczej mija. Pierwsze 12 h spędziłam w domu- nawet wysłałam męża na szkolenie z psem na 2h miałam wtedy skurcze co 1-2 minuty więc momentami bałam się, że zaraz urodzę. Do szpitala udaliśmy się dopiero jak zaczęły się bóle z krzyża bo myślałam, że skoczę z okna Urodziłam w sali porodów naturalnych, w wodzie Miałam wykupioną polecaną położną, która okazała się aniołem Dzięki niej wszystko było tak jak chciałam. Teraz też na pewno będę chciała z nią urodzić.

Gratulacje, witaj po niebieskiej stronie mocy ❤️


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Mój Eden jest tam gdzie Twój rytm bicia serca,
Jeden uśmiech ponad wszystko do życia zachęca.

Agg_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-14, 18:00   #2061
Enigvaa
Zadomowienie
 
Avatar Enigvaa
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Slupsk
Wiadomości: 1 727
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Przyszła moja poducha ciążowa pierwsze 5 min stwierdzam,że będzie wybawieniem. Się okaże po kilku nocach. Jak ją dostanę bo mąż chce mi zabrać


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Enigvaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-14, 18:47   #2062
ila1000
Rozeznanie
 
Avatar ila1000
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 869
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Cytat:
Napisane przez Enigvaa Pokaż wiadomość
Przyszła moja poducha ciążowa pierwsze 5 min stwierdzam,że będzie wybawieniem. Się okaże po kilku nocach. Jak ją dostanę bo mąż chce mi zabrać


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Skad masz poduche?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ila1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-14, 19:28   #2063
Enigvaa
Zadomowienie
 
Avatar Enigvaa
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Slupsk
Wiadomości: 1 727
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Cytat:
Napisane przez ila1000 Pokaż wiadomość
Skad masz poduche?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Zamowilam motherhood ze smyka. Byla promocja i wyszlo 125zl. Do tego zamowilam adapter do pasow za 40zl wiec zalapalam sie na darmowa przesylke IMG_4450.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Enigvaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-14, 19:32   #2064
Enigvaa
Zadomowienie
 
Avatar Enigvaa
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Slupsk
Wiadomości: 1 727
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Ale mam stresa przed jutrzejszą wizytą


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Enigvaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-14, 19:46   #2065
truru
Raczkowanie
 
Avatar truru
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 335
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez truru
Czas edycji: 2023-12-09 o 18:48
truru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-14, 20:01   #2066
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Ja dzisiaj od rana byłam pełna energii, aż się sobie sama dziwiłam.. obiad zrobiony, drzemki nie było, jeszcze udało mi się nakręcić dżem z wiśni.. byłam z siebie dumna...

O 17 nastąpił zjazd energii i samopoczucia i jak poszłam spać, tak teraz wstałam.. umyje się i.. pójdę spać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-14, 22:20   #2067
ila1000
Rozeznanie
 
Avatar ila1000
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 869
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Zamówiłam też Ale znalazłam na allegro taniej, w HubiWorld tego mi potrzeba. Dziś totalnie nie mogłam znaleźć sobie pozycji. Najbardziej lubię spać na brzuchu na najbliższe msc tego najbardziej bedzie mi brakować ...

Jeśli chodzi o poród to u mnie wstępnie nastawiamy się na cc ze względu na problem z obniżeniem narządów, znacznym uszkodzeniem powięzi, no powikłaniami po pierwszym porodzie. Szczerze mówiąc ja się CC boję. Tyle się słyszy o rożnych dziwnych historiach związanych z cc Pojdę jeszcze do mojego fizjo uroginekologicznego, ktory wyprowadził jak mógł na prostą moją sytuację... i zobaczymy, co powie. Podczas terapii wypowiadał się za CC.
Ale szczerze mowiąc, SN to już znane powikłania, znany ból.... fakt, że trafiły mi się paskudne następstwa, okropnie rozległa rana , pękniecie z szyjką włącznie ,bakteria uniemożliwiająca gojenie, oporna na wiekszość antybiotyków, potem długieeeee gojenie ( ponowne szycie 3,5 tyg po porodzie, 27 szwów... Jakbym miała jeża w środku... każdy krok, każde przekręcenie się... a dziecko potrzebowało mamy. I te szwy mi się rozpuściły/ zostały wyjęte dopiero na koniec stycznia. A rodziłam w listopadzie. , potem jak sie okazało właśnie obniżenie narządów i okropne zniszczenia powięzi TAM.

Ale jak to mowią - nic dwa razy się nie zdarza


Szpital bym wybrała raczej ten sam, 3 stopien referencyjności, oddalony ode mnie o 60 km, zzo, wanna, wszystko jest. Fakt, że ciężko tam się dostać ponoć, ale z pierwszym dzieckiem się na szczęscie dostałam! Całą ciąże miałam przeświadczenie, że muszę wybrać 3 st referencyjności i dobrze. Bo Ninka bez aparatury, specjalistów by nie przeżyła pierwszej godziny
ila1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-15, 00:21   #2068
emila28101987
Rozeznanie
 
Avatar emila28101987
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Sz-n
Wiadomości: 588
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Hej. Gratuluję kolejnych udanych wizyt

Ja dziś też miałam wizytę ale ze ostatnio czuje ból i ucisk w szyjce to dr bardziej skupił badanie i usg na tym czy wszystko ok z szyjką i macica i nadal jeszcze nie wiem kto tam u mnie się skrywa a tu już 17 tydzień się zaczął na badaniu wszystko ok wyglądalo ale dziś to mnie tak boli/ uciska że ledwo chodzę.. takie uczucie ucisku to miałam poprzednio w 9 miesiącu jak już dziecko nisko zeszło.. lekarz kazał brać nospe i przepisał duphaston. Następna wizyta za 4 tygodnie,chyba że bol będzie się nasilał to wcześniej. A następna wizyta zbiegła mi się w tym samym dniu z połówkowym i musiałam połówkowe przesunąć o 2 dni. Dobrze że się udało przesunąć, bo obie wizyty na jedną godzinę..

U mnie oba porody w miarę szybkie. Oby trzeci był taki. Pierwszy byłam w szpitalu z regularnymi skurczami o 5.30, urodziłam o 12.50. Drugi byłam jak odeszły mi wody(okazało się że tylko częściowo odeszły) o 13.30 , ale skurcze jeszcze były słabe i nieregularne i nawet chcieli mnie odesłać do domu ,a urodziłam o 20.50.

---------- Dopisano o 23:21 ---------- Poprzedni post napisano o 23:19 ----------

Cytat:
Napisane przez Agg_s Pokaż wiadomość
U mnie w szpitalu akurat cudowny personel, przy porodzie cały czas położna, ale miejscowość mniejsza i nie było tłoku jak rodziłam (No byłam tylko ja rodząca ). Pokój dostałam jedynkę z własna łazienka i co rusz ktoś do mnie zaglądał. Teraz podobno już trochę więcej się dzieje bo przyjeżdzają z okolicznych miast rodzic do nas, zobaczymy jak będzie. Jedyny minus dla mnie to brak znieczulenia zzo bo tens dawał radę tylko przez 15min ale teraz jeśli pójdę od razu na cc to będzie to bez różnicy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Opis szpitala podobny do mojego
__________________
Wybieram NOWOŚCI z mikroperełkami!
emila28101987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-15, 08:11   #2069
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Dziewczyny a w ciąży mogę brac magnez?

Przeć ciąża brałam, od razu jak zaszłam to odatawilam, teraz mi brakuje.

Czuję takie szarpanie nóg czasem i skurcze w nocy.

Zapomniałam lekarza zapytać, wizytę mam dopiero 5 sierpnia a nawet zadzwonić po poradę nie mogę bo lekarz na urlopie 🤷

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-15, 08:13   #2070
dornitka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 277
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Dziewczyny a w ciąży mogę brac magnez?

Przeć ciąża brałam, od razu jak zaszłam to odatawilam, teraz mi brakuje.

Czuję takie szarpanie nóg czasem i skurcze w nocy.

Zapomniałam lekarza zapytać, wizytę mam dopiero 5 sierpnia a nawet zadzwonić po poradę nie mogę bo lekarz na urlopie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Magnez jest zalecany w ciąży. Ja biorę Asmag forte, widziałam że też dziewczyny go tu polecaly.

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
dornitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-01-02 12:22:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:18.