Nie taka ważna, jak była? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-07-04, 01:39   #1
HappySingleLady
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 22

Nie taka ważna, jak była?


Moje drogie,

Dość rzadko udzielam się na tego typu forach. Ale już nie wiem co mam robić. Męczy mnie jedna kwestia w moim zwiazku. Może tylko szukam potwierdzenia, bo moja przyjaciółka od razu postawiła diagnoze (dlatego nią jest, mówi nie to co chce usłyszeć tylko prawde). Przejdę do rzeczy. Otóż przede mną moj facet byl z pewną dziewczyną (11 na 10, mam oczy, lustro, nie stwierdzam tego z powodu niskiej samooceny, bo takowej nie mam, raczej była to kobieta zwyczajnie piękna ale pusta w środku jak się okazało, mniejsza o to). Otóż niedawno były moje urodziny, mój facet nie jest romantykiem (co mi odpowiada, bo ja tez nie), jednakże potrafi na codzień pokazać jak bardzo kocha. Jest zimny i chłodny ( z racji jego zawodu, akurat tutaj to rozumiem doskonale i takiego go pokochałam). Tyle z opisu. Wracajac do urodzin - wiem, że nue powinno się liczyć na prezenty itp (nie jestem materialistka, ale troche mnie to zastanawiało, ze np przez pół roku nie kupil mi kwiatka, czekoladki byle czego jakiejs ☠☠☠☠☠☠☠y jal to czasem pary sobie sprawiają, ale nie wymagam tego). Otóż przypadkiem (to bylo jakis rok temu) gadałam z jedną dziewczyna która mi o nim opowiadała i o jego bylej (ta dziewczyna nie wiedziala, ze altualnie jestem z nim). Powiedziała, że była zabral do stolicy (poza Polską). Wydal kupe siana na hotel z najwyzej polki i na kolację na wieży i inne bajery. Miał gest, jak widać stać (nie w sensie materialnym) go na tp, by sie postarać. Moje urodziny - wstał o 15.00, no cóż cos tam wcześniej wspomnial ze gdzies chce mnie zabrac. Nic takiego się nie wydarzylo. Poszedł do sklepu i... Kupił mi bluzke (to troche zbyt szczere, ale z przeceny 🤦☠♀️). Cóż przyszedl dał mi ja odrywając metkę i zapytal czy ok... Potem ugotowal obiad no i... Zeby nie myslec siedzialam przy papierkowej robocie. Tak do 21.00. Wyszłam na spacer, sama nie mial ochoty. Poszłam spac. Koniec historii. Co o tym myslicie? Lzy stabelyi w oczach jak sobie to uświadomiłam. Poczuła się gorsza i moze sama nie wiem... Czy robię z igly widły? Postawcie sie na moim miejscu, co byście poczuly majac w glowie taka informacje? Mi zwyczajnie bylo przykro, pierwszw takie urodziny, gdzie spedzilam je praktycznie samotnie. Czasem myślę, ze oczekuje traktowania jak księżniczka... Ale czy czasem nie byłoby fajnie poczuć sie wlasnie w ten wyjątkowy dla mnie dzien? Nie mam absolutnie z kim o tym pogadać obiektywnie. Z gory dziękuję za porady.
HappySingleLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-04, 06:00   #2
myweakness118
Raczkowanie
 
Avatar myweakness118
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 319
Dot.: Nie taka wazna, jak byla?

Cytat:
Napisane przez HappySingleLady Pokaż wiadomość
Moje drogie,

Dość rzadko udzielam się na tego typu forach. Ale już nie wiem co mam robić. Męczy mnie jedna kwestia w moim zwiazku. Może tylko szukam potwierdzenia, bo moja przyjaciółka od razu postawiła diagnoze (dlatego nią jest, mówi nie to co chce usłyszeć tylko prawde). Przejdę do rzeczy. Otóż przede mną moj facet byl z pewną dziewczyną (11 na 10, mam oczy, lustro, nie stwierdzam tego z powodu niskiej samooceny, bo takowej nie mam, raczej była to kobieta zwyczajnie piękna ale pusta w środku jak się okazało, mniejsza o to). Otóż niedawno były moje urodziny, mój facet nie jest romantykiem (co mi odpowiada, bo ja tez nie), jednakże potrafi na codzień pokazać jak bardzo kocha. Jest zimny i chłodny ( z racji jego zawodu, akurat tutaj to rozumiem doskonale i takiego go pokochałam). Tyle z opisu. Wracajac do urodzin - wiem, że nue powinno się liczyć na prezenty itp (nie jestem materialistka, ale troche mnie to zastanawiało, ze np przez pół roku nie kupil mi kwiatka, czekoladki byle czego jakiejs y jal to czasem pary sobie sprawiają, ale nie wymagam tego). Otóż przypadkiem (to bylo jakis rok temu) gadałam z jedną dziewczyna która mi o nim opowiadała i o jego bylej (ta dziewczyna nie wiedziala, ze altualnie jestem z nim). Powiedziała, że była zabral do stolicy (poza Polską). Wydal kupe siana na hotel z najwyzej polki i na kolację na wieży i inne bajery. Miał gest, jak widać stać (nie w sensie materialnym) go na tp, by sie postarać. Moje urodziny - wstał o 15.00, no cóż cos tam wcześniej wspomnial ze gdzies chce mnie zabrac. Nic takiego się nie wydarzylo. Poszedł do sklepu i... Kupił mi bluzke (to troche zbyt szczere, ale z przeceny 🤦♀️). Cóż przyszedl dał mi ja odrywając metkę i zapytal czy ok... Potem ugotowal obiad no i... Zeby nie myslec siedzialam przy papierkowej robocie. Tak do 21.00. Wyszłam na spacer, sama nie mial ochoty. Poszłam spac. Koniec historii. Co o tym myslicie? Lzy stabelyi w oczach jak sobie to uświadomiłam. Poczuła się gorsza i moze sama nie wiem... Czy robię z igly widły? Postawcie sie na moim miejscu, co byście poczuly majac w glowie taka informacje? Mi zwyczajnie bylo przykro, pierwszw takie urodziny, gdzie spedzilam je praktycznie samotnie. Czasem myślę, ze oczekuje traktowania jak księżniczka... Ale czy czasem nie byłoby fajnie poczuć sie wlasnie w ten wyjątkowy dla mnie dzien? Nie mam absolutnie z kim o tym pogadać obiektywnie. Z gory dziękuję za porady.
Nie patrzałabym na to tak, że ex była ważniejsza. Widocznie inny rodzaj kobiety (nie lepszy albo gorszy, po prostu miała inny gust), to i facet inaczej się zachowywał. Może mu zawracała gitarę, że chce gwiazdki z nieba na urodziny?
Gadaliście kiedyś o waszym podejściu do urodzin? Może nie zna twojego?
Ja bym chyba postawiła sprawę jasno: "trochę mi przykro, bo miałam wrażenie, że ci na mnie nie zależy. Nie chcę prezentów za miliony, ale kwiatek i wspólna kolacja na mieście sprawiłyby mi dużą przyjemność." I tyle. Nie ma co wspominać byłej. Po prostu powiedz, że ty go kochasz ale w swoje urodziny nie czułaś, że mu na tobie zależy bo podszedł zbyt luzacko do tematu. Może zapytaj, czemu tak? Bez wyrzutów, porozmawiajcie jak dorośli ludzie. Tak najprościej rozwiązywać problemy w związku Najgorzej jest przemilczeć i to w sobie dusić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
myweakness118 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-04, 06:48   #3
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 12 340
Dot.: Nie taka wazna, jak byla?

Tez uważam, że nie ma co tutaj myśleć o ex. I też uważam, że o takich rzeczach trzeba rozmawiać... Bo wiem, że bywa tak, że facet pyta "co chcesz robić w urodziny?" A dziewczyna odpowiada "nic, nie trzeba nic wymyślać..." no to sory

I widać że prezenty maja dla ciebie znaczenie to nic złego. Tylko nie wymagaj od innych żeby czytali ci w myślach.

Moje najlepsze urodziny (z facetem) były jak spotkaliśmy się około 17, poszliśmy na niezdrowe żarcie i około 20 byłam już w domu. To były moje czwarte urodziny spędzone z nim. Na poprzednie wymyślał różne fajerwerki, ale teraz ich nawet nie pamiętam A ja wtedy akurat chciałam się najeść i pójść spać. I o tym mu powiedziałam...

Więc komunikacja to podstawa.

I weź... Bądź ponad to. Nie myśl nie pisz nie mów jaka to była była beznadziejna
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-04, 08:14   #4
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Nie taka wazna, jak byla?

Dużo rzeczy Ci jednak przeszkadza, chociaż twierdzisz, że nie. Nie wymieniałabyś ich, gdyby tak nie było. Co to za przyjemność być w związku z kimś zimnym, zdystansowanym? Jak dla mnie jednak całość nie brzmi dobrze. Umniejszasz siebie, swoje potrzeby i tyle. Normalne rzeczy przestały być normalne i za każde "chciałabym, aby on..." bijesz się w myślach po rękach. Bez sensu.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-04, 08:23   #5
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Nie taka wazna, jak byla?

Tak bardzo nie chcesz wyjsc na materialistke ze obnizylas oczekiwania do minimum i to cie uwiera
Ja jestem materialistka nigdy się z tym nie kryłam
Nie znoszę drobnych prezentów typu kwiatki czekoladki itp dla mnie to bzdety i szkoda na nie kasy sama mogę sobie kupić czekoladę a kwiatki wole w ogródku
Lubie porządnie wydawać kasę i nie znoszę jej marnowania na właśnie kartki i inne bzdury. Urodzin nie obchodze dla mnie to dzień jak codzień nie lubie cyrków z tego powodu jakiegoś świętowania itp
Ale..lubie wlasnie porzadne wczasy,daleko gdzies w swiecie,lubie dostac cos co bardzo chce i pokaze palcem ze wlasnie to i nic innego (ciuch,kosmetyk,zabiegi ipiekszajace itp)
Oczywiscie zadna postawa nie jest zla i taka co lubi drobne gesty i tska co lubi wyjazdy do Paryża jest ok,problem jest w tym ze trzeba byc uczciwym w swoich oczekiwaniach nie udawac falszywie skromnej i pozniej plakac cichutko ze facet nie spelnil oczekiwań (o ktorych nie wiedział),naucz się artykuowac swoje oczekiwania a nie mówisz, "nie potrzebuje,nie zależy mi na prezentach" a później się dziwisz ze facet to bierze dosłownie
Jak widać jesteś romantyczna i zależy Ci na prezentach i chyba mimo wszystko jesteś tez roche materialistka skoro ubodło cie ze bluzka była z przeceny
Wiec przestań się kreować na kogoś kim nie jesteś,wyrazaj swoje oczekiwania,stawiaj poprzeczkę wyżej nie zgadzaj się na byle co
Traktuj siebie jak 11 na 10 to inni też cie tak będą traktować a jak nie to won szkoda czasu na bycie z kimś kto cie nie docenia

Edytowane przez 7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Czas edycji: 2020-07-04 o 09:39
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-04, 08:27   #6
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 12 340
Dot.: Nie taka wazna, jak byla?

[1=7623cb0b746b4d40e529fc1 23bf669aade741778_65822f0 7d8014;87976357]
Oczywiscie zafna postawa nie jest zla i taka co lubi drobne gesty i tska co lubi wyjazdy do Paryża jest ok,problem jest w tym ze trzeba byc uczciwym w swoich oczekiwaniach nie udawac falszywie skromnej i pozniej plakac cichutko ze facet nie spelnil oczekiwań (o ktorych nie wiedział),naucz się artykuowac swoje oczekiwania a nie mówisz, "nie potrzebuje,nie zależy mi na prezentacja później się dziwisz ze facet to bierze dosłownie
Jak widać jesteś romantyczna i zależy Ci na prezentach i chyba mimo wszystko jesteś tez roche materialistka skoro ubodło cie ze bluzka była z przeceny
Wiec przestań się kreować na kogoś kim nie jesteś,wyrazaj swoje oczekiwania,stawiaj poprzeczkę wyżej nie zgadzaj się na byle co
Traktuj siebie jak 11 na 10 to inni też cie tak będą traktować a jak nie to won szkoda czasu na bycie z kimś kto cie nie docenia[/QUOTE]

4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-04, 08:42   #7
lubiekielbase
Zadomowienie
 
Avatar lubiekielbase
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 576
Dot.: Nie taka wazna, jak byla?

Czemu 11/10 są zawsze puste w środku?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Wszystkie nicki zajęte.
lubiekielbase jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-07-04, 08:43   #8
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Nie taka wazna, jak byla?

Cytat:
Napisane przez HappySingleLady Pokaż wiadomość
Moje drogie,

Dość rzadko udzielam się na tego typu forach. Ale już nie wiem co mam robić. Męczy mnie jedna kwestia w moim zwiazku. Może tylko szukam potwierdzenia, bo moja przyjaciółka od razu postawiła diagnoze (dlatego nią jest, mówi nie to co chce usłyszeć tylko prawde). Przejdę do rzeczy. Otóż przede mną moj facet byl z pewną dziewczyną (11 na 10, mam oczy, lustro, nie stwierdzam tego z powodu niskiej samooceny, bo takowej nie mam, raczej była to kobieta zwyczajnie piękna ale pusta w środku jak się okazało, mniejsza o to). Otóż niedawno były moje urodziny, mój facet nie jest romantykiem (co mi odpowiada, bo ja tez nie), jednakże potrafi na codzień pokazać jak bardzo kocha. Jest zimny i chłodny ( z racji jego zawodu, akurat tutaj to rozumiem doskonale i takiego go pokochałam). Tyle z opisu. Wracajac do urodzin - wiem, że nue powinno się liczyć na prezenty itp (nie jestem materialistka, ale troche mnie to zastanawiało, ze np przez pół roku nie kupil mi kwiatka, czekoladki byle czego jakiejs y jal to czasem pary sobie sprawiają, ale nie wymagam tego). Otóż przypadkiem (to bylo jakis rok temu) gadałam z jedną dziewczyna która mi o nim opowiadała i o jego bylej (ta dziewczyna nie wiedziala, ze altualnie jestem z nim). Powiedziała, że była zabral do stolicy (poza Polską). Wydal kupe siana na hotel z najwyzej polki i na kolację na wieży i inne bajery. Miał gest, jak widać stać (nie w sensie materialnym) go na tp, by sie postarać. Moje urodziny - wstał o 15.00, no cóż cos tam wcześniej wspomnial ze gdzies chce mnie zabrac. Nic takiego się nie wydarzylo. Poszedł do sklepu i... Kupił mi bluzke (to troche zbyt szczere, ale z przeceny ). Cóż przyszedl dał mi ja odrywając metkę i zapytal czy ok... Potem ugotowal obiad no i... Zeby nie myslec siedzialam przy papierkowej robocie. Tak do 21.00. Wyszłam na spacer, sama nie mial ochoty. Poszłam spac. Koniec historii. Co o tym myslicie? Lzy stabelyi w oczach jak sobie to uświadomiłam. Poczuła się gorsza i moze sama nie wiem... Czy robię z igly widły? Postawcie sie na moim miejscu, co byście poczuly majac w glowie taka informacje? Mi zwyczajnie bylo przykro, pierwszw takie urodziny, gdzie spedzilam je praktycznie samotnie. Czasem myślę, ze oczekuje traktowania jak księżniczka... Ale czy czasem nie byłoby fajnie poczuć sie wlasnie w ten wyjątkowy dla mnie dzien? Nie mam absolutnie z kim o tym pogadać obiektywnie. Z gory dziękuję za porady.
Po pierwsze - to, że oczekujesz prezentów, miłych gestów od faceta, kupna od czasu do czasu kwiatka za 5 zł NIE OZNACZA ŻE JESTEŚ MATERIALISTKA.
o ile też od czasu do czasu robisz mu podobne niespodzianki, to tak, masz prawo chcieć miłych, małych gestów. Nie wymagasz od faceta kupna kolii z brylantami, tylko kwiatka
Tak, to że facet olał twoje urodziny, na odczepnego kupił ci byle jaką bluzkę w ostatniej chwili, nawet się nie postarał o zapakowanie i UGOTOWAŁ OBIAD, to jest zwykle buractwo, skąpstwo i olewactwo. Jak mu się nie chciało szukać prezentu, to wystarczyło wejść na stronę sephory, bestsellery i kupić coś z tej zakładki, tam już pakują na prezent. 5 min roboty.
Ale jemu się zwyczajnie nie chciało, a ty się słowem nie odezwałaś, żeby się misiaczek nie obraził i BRON BOŻE NIE UZNAŁ ZA MATERIALISTKE.
Tak, uważam, że na tamtej lasce mu bardziej zależało, skoro potrafił się na tyle postarać, a dla ciebie bluzka z wyprzedaży i nawet nie zadał sobie trudu włożenia do torebki prezentowej.

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-04, 08:44   #9
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 12 340
Dot.: Nie taka wazna, jak byla?

Cytat:
Napisane przez lubiekielbase Pokaż wiadomość
Czemu 11/10 są zawsze puste w środku?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przecież dziewczyna nie może być i ładna i mądra
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-04, 09:28   #10
amillia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 2 364
Dot.: Nie taka wazna, jak byla?

Cytat:
Napisane przez lubiekielbase Pokaż wiadomość
Czemu 11/10 są zawsze puste w środku?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A ktoś tak napisał?

Zgadzam się z xfridą. Widać, że może po cichu też marzyłaś o jakimś Paryżu czy Wiedniu, a dostałaś bluzkę z przeceny i jeszcze próbujesz się krygować, że w sumie to ci nie zależy nawet. Jakby ci nie zależało to byś nie założyła tego wątku i nie opisała tego w ten sposób. Mów wprost co cię uwiera i co ci nie pasuje, nikt się nie będzie domyślał. Mój mąż o moich pierwszych urodzinach zapomniał, bardzo szybko mu przypomniałam Od tamtej pory mam co chciałam, wyjazdy, prezenty i restauracje, bo po pierwszej takiej sytuacji od razu mu powiedziałam, że dla mnie urodziny to jest ważny dzień i chcę go obchodzić w wyjątkowy sposób. Oczywiście w takiej sytuacji powinno to działać w obie strony.

U Ciebie jeszcze dochodzi kwestia taka, że poprzednią dziewczynę traktował inaczej (dla ciebie = lepiej), mnie by też to ubodło i bym się z tym wcale nie kryła.
amillia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-04, 09:40   #11
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Nie taka wazna, jak byla?

Cytat:
Napisane przez lubiekielbase Pokaż wiadomość
Czemu 11/10 są zawsze puste w środku?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bo to latwiej przelknac jak jestes tylko 5 /10 taka kompensacja
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-07-04, 11:39   #12
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: Nie taka wazna, jak byla?

Cytat:
Napisane przez amillia Pokaż wiadomość

U Ciebie jeszcze dochodzi kwestia taka, że poprzednią dziewczynę traktował inaczej (dla ciebie = lepiej), mnie by też to ubodło i bym się z tym wcale nie kryła.
Poprzednia dziewczyna najwyraźniej potrafiła powiedzieć, czego oczekuje, więc miała urodziny na wypasie.
Ty autorko oficjalnie niczego nie oczekujesz, to i niczego nie masz.
Oprócz kiszenia w sobie żalu.
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-04, 12:06   #13
Vanir410
Wtajemniczenie
 
Avatar Vanir410
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 2 159
Dot.: Nie taka wazna, jak byla?

Cytat:
Napisane przez I am Rock Pokaż wiadomość
Poprzednia dziewczyna najwyraźniej potrafiła powiedzieć, czego oczekuje, więc miała urodziny na wypasie.
Ty autorko oficjalnie niczego nie oczekujesz, to i niczego nie masz.
Oprócz kiszenia w sobie żalu.
No tak, bo partnerowi trzeba mówić wszystko, bo się nie domyśli... ja tam preferuje związki z ludźmi umiejącymi używać mózgu.

Bluzka z przeceny kupiona na odwal... to nie jest prezent. Jest wielka droga pomiędzy bluzką z przeceny i odrywaniem metki w trakcie dawania, a wystawnymi weekendami. Wystarczyłoby umieścić się gdzieś w środku. Dobra kolacja, jakieś wyjście... Jak dla mnie mega słabo.
Vanir410 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-04, 12:10   #14
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Nie taka wazna, jak byla?

W samej sytuacji problemu nie widzę.
Relacje szczególnie nieudane sprawiają że ludzie wyciągają wnioski niekoniecznie jakieś milusie.
Może wtedy uważał że to takie super że zabiera ją do Paryża ale koniec końców związek miał sporo wad i uwierało go że kobieta go wykorzystuje i postanowił sobie że już więcej nie będzie wysilał się buk wie jak a paniusia i tak będzie miała wykrochmalone albo robiła swoje jazdy. Jeśli związek był słaby to wyjazd do Paryża go nie uleczył był tylko miła odskocznią (zakładając już że i tam jakieś cyrki się nie działy). Za jego hajsy zresztą jak piszesz. Gdyby miał potrzebę romantyzmu to by to robił na co dzien, nawet gdyby cię tak super nie kochał bo to po prostu część osobowości. Drobne gesty przychodzą naturalnie, przykładowo nie jesteś skąpa i idąc do przyjaciół kupujesz po drodze ciasto. Gdyby chciał to by coś wymyślił bardziej wyjątkowego na te urodziny.
Można pomyśleć, że wtedy bardziej się potrzebował pokazać niż robić to co uważał za sensowne. Albo może bardziej wierzył w sens takich gestów.



Natomiast problem jest w tym że jednak oczekujesz więcej niż dostajesz i to jest rzecz która sama z siebie się nie rozwiąże. I tu się zgadzam z Fridą, wymagaj, szczególnie jeśli czujesz się zaniedbywana. I na przyszłość zamiast udawać że cię temat nie uwiera i uciekać w pracę i połykać łzy zorganizuj sobie te urodziny takie jakie byś chciała aby były, jego zaproś do udziału w nich, a jednoczesnie bez pretensji ale jasno mu powiedz że dla ciebie obiad i bluzka od niechcenia to za mało.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2020-07-04 o 12:14
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-04, 12:13   #15
niepogodna
Raczkowanie
 
Avatar niepogodna
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 471
Dot.: Nie taka wazna, jak byla?

Może się przejechał na byłej i woli, żeby między wami nie było z pompą, za to szczerze? Ja od czasów byłego, który obsypywał mnie kwiatami i prezentami, a był kawałem [wiadomo czego], mam alergię na facetów, którzy mówią piękne słówka i sprawiają piękne niespodzianki, bo wydają mi się niezbyt szczerzy. Wolę, żeby było zwyczajniej, ale żeby on o mnie dbał, a nie zasypał kwiatami i zlewał moje potrzeby, bo przecież są te kwiaty, to niech ma i się odczepi. Może on zwyczajnie nie chce powtarzać schematów z poprzedniej relacji, bo kojarzą mu się źle? Piękny wyjazd, wspaniała kolacja, a dziewczyna i tak go (jak mniemam) wystawiła. Zamiast pytać przyjaciółki czy na forum, zapytałabym jego. Tutaj nikt ci nie powie, co myślał kupując ci tylko bluzkę z przeceny.
__________________
Love has a nasty habit of disappearing overnight
niepogodna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-04, 12:16   #16
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Nie taka wazna, jak byla?

Cytat:
Napisane przez niepogodna Pokaż wiadomość
Może się przejechał na byłej i woli, żeby między wami nie było z pompą, za to szczerze? Ja od czasów byłego, który obsypywał mnie kwiatami i prezentami, a był kawałem [wiadomo czego], mam alergię na facetów, którzy mówią piękne słówka i sprawiają piękne niespodzianki, bo wydają mi się niezbyt szczerzy. Wolę, żeby było zwyczajniej, ale żeby on o mnie dbał, a nie zasypał kwiatami i zlewał moje potrzeby, bo przecież są te kwiaty, to niech ma i się odczepi. Może on zwyczajnie nie chce powtarzać schematów z poprzedniej relacji, bo kojarzą mu się źle? Piękny wyjazd, wspaniała kolacja, a dziewczyna i tak go (jak mniemam) wystawiła. Zamiast pytać przyjaciółki czy na forum, zapytałabym jego. Tutaj nikt ci nie powie, co myślał kupując ci tylko bluzkę z przeceny.
No wlaśnie. Może on uważał że się stara a ona go wykorzystywała. Albo że to w gruncie rzeczy przereklamowane pchać się specjalnie z powodu urodzin na jakąś wieżę Eiffla, banał zresztą nad banały, jak woli w spokoju zaplanować urlop.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-04, 12:29   #17
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 089
Dot.: Nie taka wazna, jak byla?

Wiecie co, powodów może być mnóstwo.

Ale na odwal kupiona bluzka w tym samym dniu? No to już lepiej gdyby ją zabrał do galerii handlowej i powiedział "wybieraj, co chcesz, ja płacę", jak już mu się nie chciało wcześniej ogarnąć i pakować tego na prezent.

Ja bym była wściekła. Ale zgadzam się z xfridą odnośnie udawania, że ja w sumie nie chcę nic, a potem płakania, że się facet nie domyśla, że w sumie to chcesz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-04, 12:59   #18
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Nie taka wazna, jak byla?

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
(...)
Tak, uważam, że na tamtej lasce mu bardziej zależało, skoro potrafił się na tyle postarać, a dla ciebie bluzka z wyprzedaży i nawet nie zadał sobie trudu włożenia do torebki prezentowej.
Uważam tak samo. Nie chciałabym być z kimś takim.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-04, 13:05   #19
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 089
Dot.: Nie taka wazna, jak byla?

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Uważam tak samo. Nie chciałabym być z kimś takim.

Zgadzam się. I tu nie chodzi o brak wycieczki do Paryża, tylko o jakieś takie... wyróżnienie tej osoby w tym dniu.


I mówię, były sposoby, żeby kupić dokładnie taki sam prezent, ale zrobić to tak, żeby wyglądało z większą klasą. No ale wtedy było niebezpieczeństwo, że dziewczyna wybierze coś nie z wyprzedaży.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-07-04, 13:51   #20
Istielig
Rozeznanie
 
Avatar Istielig
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 535
Dot.: Nie taka wazna, jak byla?

Ja w sumie zgadzam się z większością tutaj.
Nie ma nic zlego w tym, że się oczekuje prezentow i wyjątkowego traktowania od partnerów, ale trzeba o tym mówić wprost, a nie udawać 'ze sie nie jest materialistka' a potem chlipać w kącie ze bluzka z przeceny, a nie drogi hotel i fajne atrakcje.

Chłop tez nieogarniety, wręczać bluzkę odrywając metkę (co jakby nie pasowała?), nawet nie zapakować w torebke czy kartonik i w sumie to tyle, po urodzinach, nara.

Tez bym czuła się źle wiedząc to, co ty wiesz o jego byłej.
Nie ma innego wyjścia niz po prosru powiedzieć jak się czujesz i tyle, przedyskutować to i zadecydować czy się chce pozostawać w związku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Istielig jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-04, 13:52   #21
Cukier_Puder_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 381
Dot.: Nie taka wazna, jak byla?

A rozmawiałaś z nim kiedyś, że chciałabyś jakiś prezent? Bo tak się zarzekasz, że ciebie to nie jara i w ogóle nie potrzebujesz w związku romantyzmu i jakichś pierdól, ale jednak o tym piszesz i ci smutno. Więc wnioskuję, że nie, jemu też nic nie mówisz i robisz dobrą minę do złej gry, a potem jest ci smutno. Powiedz mu zwyczajnie, że ci nie pasuje taki prezent na odwal i marzy ci się jakaś wspólna wycieczka na twoje urodziny czy na waszą rocznicę

A co do tamtej laski, którą już zdążyłaś obrazić za jej urodę, to człowiek inaczej zachowuje się w swoich 2 związkach. To było jakiś czas temu, ona pewnie była inna, może zresztą od niego tego wymagała. Koleś sam mógł zmienić swoje podejście. Po prostu mu powiedz czego oczekujesz, a nie udawaj, że on powinien się domyślić, bo coś tam
Cukier_Puder_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-04, 14:01   #22
lubiekielbase
Zadomowienie
 
Avatar lubiekielbase
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 576
Dot.: Nie taka wazna, jak byla?

Cytat:
Napisane przez niepogodna Pokaż wiadomość
Może się przejechał na byłej i woli, żeby między wami nie było z pompą, za to szczerze? Ja od czasów byłego, który obsypywał mnie kwiatami i prezentami, a był kawałem [wiadomo czego], mam alergię na facetów, którzy mówią piękne słówka i sprawiają piękne niespodzianki, bo wydają mi się niezbyt szczerzy. Wolę, żeby było zwyczajniej, ale żeby on o mnie dbał, a nie zasypał kwiatami i zlewał moje potrzeby, bo przecież są te kwiaty, to niech ma i się odczepi. Może on zwyczajnie nie chce powtarzać schematów z poprzedniej relacji, bo kojarzą mu się źle? Piękny wyjazd, wspaniała kolacja, a dziewczyna i tak go (jak mniemam) wystawiła. Zamiast pytać przyjaciółki czy na forum, zapytałabym jego. Tutaj nikt ci nie powie, co myślał kupując ci tylko bluzkę z przeceny.
A z drugiej strony facet w szczerej rozmowie raczej się nie przyzna, że na Autorce mu mniej zalezy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Wszystkie nicki zajęte.
lubiekielbase jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-04, 14:11   #23
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Nie taka wazna, jak byla?

Cytat:
Napisane przez Istielig Pokaż wiadomość
(...)
Chłop tez nieogarniety, wręczać bluzkę odrywając metkę (co jakby nie pasowała?), nawet nie zapakować w torebke czy kartonik i w sumie to tyle, po urodzinach, nara.
(...)
Taaa, nieogarnięty. Jakoś dla ex potrafił być wręcz "randka jak z filmu" ogarnięty. On nie jest nastolatkiem. Na pewno wie jak sprawić swojej kobiecie przyjemność i postarać się. Po prostu w tym związku mu się nie chce tego robić.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-04, 16:47   #24
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Nie taka wazna, jak byla?

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Taaa, nieogarnięty. Jakoś dla ex potrafił być wręcz "randka jak z filmu" ogarnięty. On nie jest nastolatkiem. Na pewno wie jak sprawić swojej kobiecie przyjemność i postarać się. Po prostu w tym związku mu się nie chce tego robić.
Ja tam wogole nie przywiązuje uwagi do opakowania ,nawet nie wymagam kupienia osobiście, moze mi wysłać kasę na konto ja sobie sama kupie ;-)
Ale żeby było jasne to nie krytykuje tych kobiet które przeżywają kolor papieru do pakowania i zachwycają się wstazkami na pudełku, najważniejsze to wyartykuowac co nam się podoba co lubimy a nie liczyć ze ktoś się domyśli
Ja powiedziałam mojemu mężowi żeby mi nie kupowal żadnych kartek na urodziny ani rocznicę bo dla mnie to wywalanie kasy do śmietnika i jest ok ,on kartki nadal kupuje innym ludziom a mi nie bo wie ze dla mnie to niepotrzeny bzdet .nie oczekujmy od ludzi ze będą czytać nam w myślach
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-04, 17:36   #25
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Nie taka wazna, jak byla?

Cytat:
Napisane przez HappySingleLady Pokaż wiadomość
Otóż przede mną moj facet byl z pewną dziewczyną (11 na 10, mam oczy, lustro, nie stwierdzam tego z powodu niskiej samooceny, bo takowej nie mam, raczej była to kobieta zwyczajnie piękna ale pusta w środku jak się okazało, mniejsza o to).
Rozumiem, że znasz ją osobiście?
Cytat:
Otóż niedawno były moje urodziny, mój facet nie jest romantykiem (co mi odpowiada, bo ja tez nie), jednakże potrafi na codzień pokazać jak bardzo kocha. Jest zimny i chłodny ( z racji jego zawodu, akurat tutaj to rozumiem doskonale i takiego go pokochałam). Tyle z opisu. Wracajac do urodzin - wiem, że nue powinno się liczyć na prezenty itp (nie jestem materialistka, ale troche mnie to zastanawiało, ze np przez pół roku nie kupil mi kwiatka, czekoladki byle czego jakiejs ☠☠☠☠☠☠☠y jal to czasem pary sobie sprawiają, ale nie wymagam tego). Otóż przypadkiem (to bylo jakis rok temu) gadałam z jedną dziewczyna która mi o nim opowiadała i o jego bylej (ta dziewczyna nie wiedziala, ze altualnie jestem z nim). Powiedziała, że była zabral do stolicy (poza Polską). Wydal kupe siana na hotel z najwyzej polki i na kolację na wieży i inne bajery. Miał gest, jak widać stać (nie w sensie materialnym) go na tp, by sie postarać. Moje urodziny - wstał o 15.00, no cóż cos tam wcześniej wspomnial ze gdzies chce mnie zabrac. Nic takiego się nie wydarzylo. Poszedł do sklepu i... Kupił mi bluzke (to troche zbyt szczere, ale z przeceny 🤦☠♀️). Cóż przyszedl dał mi ja odrywając metkę i zapytal czy ok... Potem ugotowal obiad no i... Zeby nie myslec siedzialam przy papierkowej robocie. Tak do 21.00. Wyszłam na spacer, sama nie mial ochoty. Poszłam spac. Koniec historii.
Pogrubione fragmenty to te, w których sama siebie oszukujesz. Gdyby cię nie jarały romantyczne gesty i gdybyś nie była materialistką, to nie miałabyś o czym pisać w tym wątku. A tymczasem ty z jednej strony ubolewasz, że facet nie robi tej romantycznej szopki i narzekasz, że kupił słaby prezent i to jeszcze z przeceny
Podejrzewam, że przed facetem grasz tak samo i udajesz, że cię to wcale nie rusza. Jeśli tak, to się nie dziw jego zachowaniu.
Cytat:
Co o tym myslicie? Lzy stabelyi w oczach jak sobie to uświadomiłam. Poczuła się gorsza i moze sama nie wiem... Czy robię z igly widły? Postawcie sie na moim miejscu, co byście poczuly majac w glowie taka informacje? Mi zwyczajnie bylo przykro, pierwszw takie urodziny, gdzie spedzilam je praktycznie samotnie. Czasem myślę, ze oczekuje traktowania jak księżniczka... Ale czy czasem nie byłoby fajnie poczuć sie wlasnie w ten wyjątkowy dla mnie dzien? Nie mam absolutnie z kim o tym pogadać obiektywnie. Z gory dziękuję za porady.
Tak, robisz z igły widły, bo o takich rzeczach najpierw się mówi własnemu facetowi zamiast płakać i zakładać wątki. Nie dla każdego urodziny czy jakieś tam dni czegoś to wyjątkowe wydarzenia, żeby facet miał się z czego domyślić, zwłaszcza że sam z siebie nie ma romantycznych zapędów. Stawianie się na twoim miejscu jest bezwartościowe, bo każdy ma inne preferencje.
Gdyby do mnie doszła informacja, że partner zapraszał byłą na jakieś wycieczki do stolicy z wykwintą kolacją, to po pierwsze powiedziałabym, że nigdy w życiu nie chcę takich niespodzianek. A o tym, że nie świętuję urodzin, dowiedziałby się jeszcze przed związkiem.
Cytat:
Napisane przez Vanir410 Pokaż wiadomość
No tak, bo partnerowi trzeba mówić wszystko, bo się nie domyśli... ja tam preferuje związki z ludźmi umiejącymi używać mózgu.

Bluzka z przeceny kupiona na odwal... to nie jest prezent. Jest wielka droga pomiędzy bluzką z przeceny i odrywaniem metki w trakcie dawania, a wystawnymi weekendami. Wystarczyłoby umieścić się gdzieś w środku. Dobra kolacja, jakieś wyjście... Jak dla mnie mega słabo.
Tak, o oczekiwaniach trzeba mówić. Mózg to fajny narząd, ale jeszcze nie ogarnął telepatii. Może za kilka(dziesiąt) pokoleń się ogarnie.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-04, 17:36   #26
evonla
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 1 114
Dot.: Nie taka wazna, jak byla?

Zależy na ile inicjatywa spędzenia czasu w urodziny ex była jego pomysłem, a na ile pomysłem właśnie tej dziewczyny. Może było tak, że to ona sugerowała mu dużo, gdzie chciałaby spędzić ten czas, albo wręcz nalegała na to.. wiadomo, że różne są kobiety, a faceci? No cóż, nie zawsze są tak wspaniałomyślni i niełatwo przychodzi im rozpoznawanie skrytych pragnień partnerki, dlatego warto rozmawiać i mówić otwarcie o swoich potrzebach. W ogóle sama jakie niespodzianki swojemu mężczyźnie robisz? Może jest też tak, że sama z siebie niewiele dajesz, a z kolei oczekujesz od swojego mężczyzny, że będzie ciągle Tobie jakieś podarki ofiarowywał? Może z tą jego ex zwyczajnie dogadali się tak, że na jego czy jej urodziny, ogólnie jakieś wspólne okazje, wyjeżdżają w super miejsce? Jeśli tak to Tobie zawadza to warto poruszyć ten temat z chłopakiem by rozwiązać ten ''problem''

Edytowane przez evonla
Czas edycji: 2020-07-04 o 17:39
evonla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-04, 19:35   #27
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Nie taka wazna, jak byla?

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Taaa, nieogarnięty. Jakoś dla ex potrafił być wręcz "randka jak z filmu" ogarnięty. On nie jest nastolatkiem. Na pewno wie jak sprawić swojej kobiecie przyjemność i postarać się. Po prostu w tym związku mu się nie chce tego robić.
Pytanie czy ten Paryż robił sam z siebie czy dla picu bo taki pomysł (żeby wymyslać coś finezyjnego) podpowiedziałaby jeśli nie dziewczyna wprost to pierwsza z brzegu komedia romantyczna.


Gorzej skoro autorka daje sprzeczne sygnały, niech okresli że chce romantyzmu i w jakiej skali.


Mnie zachowanie chłopaka kojarzy się z nadskakiwaniem a potem ze zdrowszym podejściem; i potem można powiedzieć - no tak, jemu/jej to kanapeczki w torbę cichaczem.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2020-07-04 o 19:37
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-04, 20:39   #28
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 3 487
Dot.: Nie taka wazna, jak byla?

[1=7623cb0b746b4d40e529fc1 23bf669aade741778_65822f0 7d8014;87977290]Ja tam wogole nie przywiązuje uwagi do opakowania ,nawet nie wymagam kupienia osobiście, moze mi wysłać kasę na konto ja sobie sama kupie ;-)
Ale żeby było jasne to nie krytykuje tych kobiet które przeżywają kolor papieru do pakowania i zachwycają się wstazkami na pudełku, najważniejsze to wyartykuowac co nam się podoba co lubimy a nie liczyć ze ktoś się domyśli
Ja powiedziałam mojemu mężowi żeby mi nie kupowal żadnych kartek na urodziny ani rocznicę bo dla mnie to wywalanie kasy do śmietnika i jest ok ,on kartki nadal kupuje innym ludziom a mi nie bo wie ze dla mnie to niepotrzeny bzdet .nie oczekujmy od ludzi ze będą czytać nam w myślach[/QUOTE]O to to! Dodałabym jeszcze że kupowanie kwiatów to też moim zdaniem marnowanie kasy. Ostatnio facet wysłał mi do biura kwiaty za plus minus 350 zł. Fakt piękne ale postały 4 dni i do śmietnika 🤷
Dodatkowo jezeli ktos nie ma pomysłu na prezent dla mnie i dwoi się i troi zeby coś wymyśleć to również preferuje gotówkę. Moze być przelewem


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-04, 21:14   #29
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 089
Dot.: Nie taka wazna, jak byla?

[1=f4dc90dff2e2b615c19266a 8122ebdaa1aaf3285_639bb50 290b9a;87977712]O to to! Dodałabym jeszcze że kupowanie kwiatów to też moim zdaniem marnowanie kasy. Ostatnio facet wysłał mi do biura kwiaty za plus minus 350 zł. Fakt piękne ale postały 4 dni i do śmietnika 🤷
Dodatkowo jezeli ktos nie ma pomysłu na prezent dla mnie i dwoi się i troi zeby coś wymyśleć to również preferuje gotówkę. Moze być przelewem


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Kwiaty to najgorsza rzecz na świecie.

To juz wolę czekoladki, bo sobie zjem jak mnie najdzie ochota albo komuś oddam.

A tak, badyle zwiędną i tyle. To już wolę niz nie dostać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-04, 21:25   #30
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Nie taka ważna, jak była?

Super, że wy to wolicie tak czy siak, a kwiaty to głupota.
Ja tam się cieszę jak facet mi coś kupi/zrobi własnoręcznie, nawet jeśli to głupia róża za 5 zł

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-06 17:22:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:23.