Podział obowiązków - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-07-21, 21:06   #61
Kola656
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 58
Dot.: Podział obowiązków

Dziewczyny, ale powiem Wam, że naprawdę są dni kiedy mała budzi się o 8 i nie śpi do 16, trzeba ją nosić, zabawiać. Maz wraca o 16.15 a ona akurat tyle co usnęła a ja np na chwilę siadłam. Naprawdę. Pech to pech. I on wtedy sobie pewnie myśli, że ściemniam ze mala tyle nie spała 🤦☠♀️
Kola656 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-21, 21:07   #62
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Podział obowiązków

Cytat:
Napisane przez Kola656 Pokaż wiadomość
Tak, marudzę...jak w momencie kiedy dziecko ucina sobie krótka drzemkę, ja ogarniam bałagan a on przyjdzie i rozwiesza swe ubrania, nakruszy na stole, czy nie wyczyści kibla. No może to wkurzać strasznie jeśli tyle co zrobiłam porzadek. Choć teraz odpuściłam i nie poprawiam po nim. Nawet kurzu nie ścieram. Ale poziom frustracji rośnie. Zresztą teraz przy szalejących hormonach, naprawde łatwo nie jest.
No to nie sprzątaj i nie poprawiaj. On nie ma obowiązku chcieć takiego poziomu czystości jak ty. Systematycznie olewasz pytania o to jak było u niego ze sprzątaniem zanim zrobiliście sobie dziecko, ale podejrzewam, że przedtem był taki sam. Dlatego nie marudź, bo z takim facetem się związałaś i jeśli nie ustaliliście jasnego podziału obowiązków domowych ani jak często je wykonujecie, to nie masz o co mieć do niego pretensji tutaj.
Cytat:
Tak...strzelam oczami.. Jak podaje mu mała albo mówię żeby chwilę się zajął a on mówi, że coś tam zrobić musi. Naprawdę jestem wyrozumiała. Wiem, że ma ciężka pracę, psychicznie. Ale czasami ja, po nocnych pobudkach też ledwo stoję na nogach i przez niewyspanie też łatwiej się denerwuje. On przynajmniej w nocy do małej nie wstaje. Wiem, że może przebudzić się od płaczu, ale to nie to samo co karmienie i przebieranie. Zresztą, często bywam u rodziców, on tłumaczy się że nie lubi u nich nocować, ma swój dom. Ok, nie czepiam się. Można nie lubić. Ale wtedy się przynajmniej raz na jakiś czas wyśpi. Ja nie mam takiej możliwości. A wiem że on niewyspany jak jest to jest nerwowy. Więc tym bardziej nie rozumiem jego niezrozumienia mnie.
To przestań być wyrozumiała, bo nie masz powodu. Rzeczywiście wielki problem, że misio robi się nerwowy. Jesteś teraz na macierzyńskim? Jeśli tak, to do ciebie należy 8 godzin zajmowania się dzieckiem, bo tyle normalnie byłabyś w pracy. Reszta dnia jest do podziału po równo i nie ma zmiłuj. Nie wiem jak można dać się zdegradować do tego poziomu, że jaśnie pan nawet nie raczy wstać do własnego dziecka w nocy. Tak jakbyś ty nie musiała spać, bo akurat czasowo nie wykonujesz pracy zawodowej. To przecież nie oznacza, że masz przejmować większość obowiązków przy dziecku i w domu przez cały dzień. Kiedy on pracuje, to owszem, ale potem?
Co innego gdybyś się jasno zgodziła na takie warunki, ale chyba nie skoro o tym nie napisałaś. Nie wiem, bo to kolejne pytanie, które olałaś, więc zakładam najbardziej prawdopodobną wersję - że nie ustalaliście w ogóle niczego.
W innych kwestiach też jesteś taka wyrozumiała i ogarniasz mu wszystko koło tyłka?
Cytat:
Skomentowałam to, powiedziałam, że nie leżę i pachnę a nawet jakbym to robiła to też moje prawo. Ze nie dość że więcej zabawiam dziecko niż on, karmie i usypiam to chciałby już wszystko na mnie zrzucić choć kąpiel przecież może ogarniać bo nie jestem do tego niezbędna. To zaczął gadać wtedy do małej, lekceważąc co mówię.
No i dobrze. Zajmował się, a ty miałaś spokój. Chyba o to chodziło, nie?
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-21, 21:11   #63
halipsssi
Przyczajenie
 
Avatar halipsssi
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 6
Dot.: Podział obowiązków

u nas to idzie mniej więcej po równo, facet ma pracę w dużej mierze w domu więc jakoś się dzielimy obowiązkami, wspólne dziecko więc wspólne zajmowanie się
halipsssi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-21, 21:15   #64
Likka9
Zakorzenienie
 
Avatar Likka9
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6 969
Dot.: Podział obowiązków

Jeny on Cię w ogóle lubi? A Ty jego?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Likka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-21, 21:16   #65
Nimve
Zakorzenienie
 
Avatar Nimve
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Zołzarium
Wiadomości: 3 698
Dot.: Podział obowiązków

Cytat:
Napisane przez Kola656 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ale powiem Wam, że naprawdę są dni kiedy mała budzi się o 8 i nie śpi do 16, trzeba ją nosić, zabawiać. Maz wraca o 16.15 a ona akurat tyle co usnęła a ja np na chwilę siadłam. Naprawdę. Pech to pech. I on wtedy sobie pewnie myśli, że ściemniam ze mala tyle nie spała 🤦♀️
Dlatego najlepiej jakby zaczął z nią zostawać na całe dnie, ale to już musi pójść butla w ruch. Jak na własnej dupie nie poczuje to najwyraźniej nie uwierzy, nie on pierwszy i nie ostatni ma ubytki w wyobraźni tam gdzie mu wygodnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nimve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-21, 22:38   #66
nightingale__
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 256
Dot.: Podział obowiązków

Cytat:
Napisane przez Likka9 Pokaż wiadomość
Jeny on Cię w ogóle lubi? A Ty jego?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dokładnie o tym samym pomyślałam czytając ten wątek.
Jak to było z tymi obowiązkami zanim pojawiło się dziecko?
Zgadzam się z dziewczynami. 8h opieki, a później powinniście dzielić się po połowie wszystkimi obowiązkami. Jeśli teraz czegoś nie zmienisz, nie wprowadzisz jakichś zasad, z czasem będzie Ci coraz ciężej. A jak wrócisz do pracy, a mąż nadal będzie oczekiwał, że ogarniesz dziecko, dom, obiad, a on sobie pojedzie na siłownię, to dopiero dostaniesz na głowę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
nightingale__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-22, 00:22   #67
Kola656
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 58
Dot.: Podział obowiązków

Dziewczyny, podjęłam rozmowę... Wyszło parę rzeczy, o których nie do końca zdawałam sobie sprawę. Z kolei mój mąż stwierdził, że też czasami czepiam się go z byle powodu. Ogólnie mała się rozpłakała i postanowił ze idzie spać co też jest lekko znakiem lekceważenia mnie czy obojętności. Mam taki charakter, że mimo zmęczenia dokończyła bym rozmowę, on jednak już był za bardzo zmęczony..
Kola656 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-07-22, 00:26   #68
damdalena
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkrakowskie
Wiadomości: 3 610
Cool Dot.: Podział obowiązków

Cytat:
Napisane przez Kola656 Pokaż wiadomość
są dni kiedy mała budzi się o 8 i nie śpi do 16, trzeba ją nosić, zabawiać. Maz wraca o 16.15 a ona akurat tyle co usnęła
Ostatni raz miałam taką akcję, jak posłuchałam lekarki i dzień po szczepieniu nie poszłam z córką na spacer... Wychodziłaś wtedy z dzieckiem w ogóle z domu? Bo jakoś nie wierzę, że którekolwiek niemowlę choć na chwilę nie uśnie na spacerze.
damdalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-22, 00:30   #69
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Podział obowiązków

Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
Ostatni raz miałam taką akcję, jak posłuchałam lekarki i dzień po szczepieniu nie poszłam z córką na spacer... Wychodziłaś wtedy z dzieckiem w ogóle z domu? Bo jakoś nie wierzę, że którekolwiek niemowlę choć na chwilę nie uśnie na spacerze.
Moja siostrzenica nie uśnie na dworze w takich upałach ok 26-30°C i wyżej, a takich dni było ostatnio sporo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-22, 00:37   #70
damdalena
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkrakowskie
Wiadomości: 3 610
Dot.: Podział obowiązków

[1=b3e038722b79d57d9174818 9c48a0d4b42934a7c_612ac00 51d267;88014443]Moja siostrzenica nie uśnie na dworze w takich upałach ok 26-30°C i wyżej, a takich dni było ostatnio sporo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]
Ale chyba siostrzenica nie ma 4 miesięcy...
damdalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-22, 06:40   #71
Likka9
Zakorzenienie
 
Avatar Likka9
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6 969
Dot.: Podział obowiązków

Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
Ostatni raz miałam taką akcję, jak posłuchałam lekarki i dzień po szczepieniu nie poszłam z córką na spacer... Wychodziłaś wtedy z dzieckiem w ogóle z domu? Bo jakoś nie wierzę, że którekolwiek niemowlę choć na chwilę nie uśnie na spacerze.
To uwierz. Dziecko to nie robot,że wszystkie są takie same.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Likka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-07-22, 08:19   #72
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 100
Dot.: Podział obowiązków

Cytat:
Napisane przez Kola656 Pokaż wiadomość
Widzę, że nie każda przeczytała wszystko od poczatku. Z doradzaniem pisałam, że jak już to właśnie doradzam a nie krytykuje. Czy pisałam. Gdzieś że non stop doradzam? Nie.

---------- Dopisano o 19:25 ---------- Poprzedni post napisano o 19:21 ----------

Może jest tak, że trzeba mu zwyczajnie wszystko przestawić kiedy co i jak. Ale... Dziś już np. Powiedziałam żeby wykąpał mała i ogarnął po kąpieli. To usłyszałam właśnie, że "zawsze ty to robilas (ogarniałam po kąpieli) a teraz co raz więcej mi zrzucasz a ty byś siadła i leżała i pachniała" 🙄 zrobiłam oczy jak pimpongi i się wkurzylam. Mimo że nie mówił tego z pretensjami to odczułam, że i tak zwraca mi o to uwagę. Oczywiście ja w momencie kiedy on mała ogarniał nie leżalam i pachniałam tylko ogarniałam kuchnie. Siedzi i zajmuje się nią teraz, ale te docinki są wkurzające, mimo że rzucane może "od, tak".
Wiesz co,weź to ugryź z drugiej strony.
Weź normalnie zapytaj go, czy on to dziecko w ogóle kocha.
Bo nie wygląda na to.

Moze to mu da do myślenia. Uświadomi ze rodzicielstwo, ojcostwo, to nie tylko konieczność orania jak wół, ale opieka nad potomstwem powinna naturalnie wynikać z tego ze się swoje dzieci kocha, tęskni za nimi, chce z nimi przebywać i nawiązywać więź i relacje od samego początku.

Bo serio nie ogarniam, ze niektórym to do głów nie przychodzi.
Może on też sobie nie zdaje sprawy z tego jak to wygląda.
Zapytaj,
i poczekaj na odpowiedz.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-22, 08:25   #73
Mamba00
Rozeznanie
 
Avatar Mamba00
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 767
Dot.: Podział obowiązków

Cytat:
Napisane przez Kola656 Pokaż wiadomość
Tak, marudzę...jak w momencie kiedy dziecko ucina sobie krótka drzemkę, ja ogarniam bałagan a on przyjdzie i rozwiesza swe ubrania, nakruszy na stole, czy nie wyczyści kibla. No może to wkurzać strasznie jeśli tyle co zrobiłam porzadek. Choć teraz odpuściłam i nie poprawiam po nim. Nawet kurzu nie ścieram. Ale poziom frustracji rośnie. Zresztą teraz przy szalejących hormonach, naprawde łatwo nie jest.

Tak...strzelam oczami.. Jak podaje mu mała albo mówię żeby chwilę się zajął a on mówi, że coś tam zrobić musi. Naprawdę jestem wyrozumiała. Wiem, że ma ciężka pracę, psychicznie. Ale czasami ja, po nocnych pobudkach też ledwo stoję na nogach i przez niewyspanie też łatwiej się denerwuje. On przynajmniej w nocy do małej nie wstaje. Wiem, że może przebudzić się od płaczu, ale to nie to samo co karmienie i przebieranie. Zresztą, często bywam u rodziców, on tłumaczy się że nie lubi u nich nocować, ma swój dom. Ok, nie czepiam się. Można nie lubić. Ale wtedy się przynajmniej raz na jakiś czas wyśpi. Ja nie mam takiej możliwości. A wiem że on niewyspany jak jest to jest nerwowy. Więc tym bardziej nie rozumiem jego niezrozumienia mnie.

---------- Dopisano o 19:46 ---------- Poprzedni post napisano o 19:40 ----------

Skomentowałam to, powiedziałam, że nie leżę i pachnę a nawet jakbym to robiła to też moje prawo. Ze nie dość że więcej zabawiam dziecko niż on, karmie i usypiam to chciałby już wszystko na mnie zrzucić choć kąpiel przecież może ogarniać bo nie jestem do tego niezbędna. To zaczął gadać wtedy do małej, lekceważąc co mówię.
Nie histeryzuj. Porozmawiaj z nim na spokojnie, dogadacie się. Tylko też nie wchodź na wysokie tony i nie wyrzyguj mu wszystkiego 3 pokolenia wstecz. Jeśli Was kocha, a jego zachowanie wynika z lenistwa, to na pewno się dogadacie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mamba00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-22, 08:47   #74
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Podział obowiązków

Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
Ale chyba siostrzenica nie ma 4 miesięcy...
Ma 5 miesięcy, prawie 6.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Czas edycji: 2020-07-22 o 08:48
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-22, 09:24   #75
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Podział obowiązków

Cytat:
Napisane przez Kola656 Pokaż wiadomość
No właśnie tu jest drugi problem, bo coś ustalić z moim mężem to ciężka sprawa. Pracuje na zmiany. Co chwilę się mu coś zmienia. Druga sprawa, zajmuje się jeszcze innymi sprawami zarobkowymi i czasem z Nienacka mu coś wyskakuje. Tak jak dziś. Niby ma wolne i przyjechał do mnie do moich rodziców, ale okazało się że musi ogarnąć inne sprawy i już pojechał, mimo że ja miałam wyjść do koleżanki na chwilę...

Po mimo, że współczuję sytuacji to sory, ale jak to się mówi widziały gały co brały. Chłop jest syfiarzem, gdzie stoi, tam sra, ciężko z nim coś ustalić, ma wywalone na Twoje potrzeby, a Ty robisz sobie z nim dziecko i jesteś nagle zdziwiona, że wszystko jest na Twojej głowie. Nie chce mi się wierzyć, że wcześniej wszystko było ok. Tylko wcześniej nie było dziecka, więc jakoś wyrabiałaś, a za chwilę zwyczajnie braknie Ci sił żeby to wszystko ogarniać. No jak ma pracę to spoko, ale sama dobrze wiesz, że to nie o sytuacje związane z pracą się rozchodzi.


Cytat:
Napisane przez Kola656 Pokaż wiadomość
Dziewczyny ja to wiem, tylko np jak widzę że on jest rozczarowany, że nie wyjdzie na siłownię to zwyczajnie odpuszczam i wtedy idzie. Mam dość już sprzeczania się co chwila. Bo faktycznie jakby analizując to się czepiam czasami o pierdóły. Ale to już dlatego że wszystko mnie przerasta, ta stagnacja... Postaram się wprowadzić wasze rady. Zobaczymy. 😉

On może być rozczarowany, a Ty nie? Ja to bym była bardzo rozczarowana gdyby ojciec mojego dziecka traktował je jak przykry obowiązek, a mnie jak opiekunkę i sprzątaczkę. Jak będziesz odpuszczać, to on będzie coraz bardziej przekraczał granicę, aż w końcu wejdzie Ci na głowię całkowicie.


Cytat:
Napisane przez Kola656 Pokaż wiadomość
Widzę, że nie każda przeczytała wszystko od poczatku. Z doradzaniem pisałam, że jak już to właśnie doradzam a nie krytykuje. Czy pisałam. Gdzieś że non stop doradzam? Nie.

---------- Dopisano o 19:25 ---------- Poprzedni post napisano o 19:21 ----------

Może jest tak, że trzeba mu zwyczajnie wszystko przestawić kiedy co i jak. Ale... Dziś już np. Powiedziałam żeby wykąpał mała i ogarnął po kąpieli. To usłyszałam właśnie, że "zawsze ty to robilas (ogarniałam po kąpieli) a teraz co raz więcej mi zrzucasz a ty byś siadła i leżała i pachniała" 🙄 zrobiłam oczy jak pimpongi i się wkurzylam. Mimo że nie mówił tego z pretensjami to odczułam, że i tak zwraca mi o to uwagę. Oczywiście ja w momencie kiedy on mała ogarniał nie leżalam i pachniałam tylko ogarniałam kuchnie. Siedzi i zajmuje się nią teraz, ale te docinki są wkurzające, mimo że rzucane może "od, tak".

Niestety, ale to wygląda tak jakbyście nawzajem przerzucali dziecko z ręki do reki jak jakiś niechciany prezent. On w ogóle sam, z własnej inicjatywy zajmuje się dzieckiem, czy jak nie wetkniesz mu go na siłę, to wcale nie zwróci na nie uwagi? Bardzo przykro się to czyta.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-22, 09:43   #76
Nimve
Zakorzenienie
 
Avatar Nimve
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Zołzarium
Wiadomości: 3 698
Dot.: Podział obowiązków

Cava ma rację, to bardzo dobry pomysł spytać go o to. Bo naprawdę opieka nad jego własnym dzieckiem to dla niego jakiś okropny obowiązek, małą musisz mu wciskać, a on Ci docina, że chciałabyś tylko leżeć i pachnieć jak się musi nią zająć. Dosłownie, tak się zachowuje kochający ojciec? Sam nalegał na dziecko do cholery, a teraz traktuje je jak wór że śmieciami, omijać jak najszerszym łukiem i niech kto inny się zajmie tym przykrym obowiązkiem.

Edytowane przez Nimve
Czas edycji: 2020-07-22 o 12:42
Nimve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-22, 09:55   #77
damdalena
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkrakowskie
Wiadomości: 3 610
Dot.: Podział obowiązków

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Niestety, ale to wygląda tak jakbyście nawzajem przerzucali dziecko z ręki do reki jak jakiś niechciany prezent.
No właśnie... Szkoda dzieciaczka.
Moja córka jest w podobnym wieku i żadne z nas nie ma potrzeby odpoczywania od niej. Wręcz przeciwnie - czasem wyrywamy sobie dziecko z rąk Nie mamy dyżurów nad dzieckiem. Jak tylko jest możliwość to spędzamy czas we trójkę, bo to też ważne by dziecko widziało szczęśliwych rodziców razem.
damdalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-22, 10:10   #78
niemanicka
Wtajemniczenie
 
Avatar niemanicka
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 2 283
Dot.: Podział obowiązków

Wydaje mi sie, ze jestes dla niego za miękka, „zbyt dobra”. Zgadzasz sie na jego wyjścia (kiedy ty nie mozesz tego robic), dajesz sie wciągać w poczucie winy, bo on nerwowy, niewyspany, u teściów mu sie nie podoba itd. I dobrze, niech mówi co mu nie gra, a ty rób dokladnie to samo. Sam fakt, ze mu sie cos nie podoba, nie musi oznaczać, ze musisz ustępować i ulegac jego emocjom. Trudno, zycie to nie same przyjemności. Nie jestes od zaspokajania jego oczekiwań. Dziewczyny dały tu mnostwo dobrych rad. Nikt nigdy nie zrozumie nas tak dobrze, jak my sami siebie. Moim zdaniem rowniez, on otworzy oczy, dopiero jak zostanie z dzieckiem na dluzej, kompletnie sam. Jestes wrażliwa, to widac, ale pamiętaj ze nie masz obowiązku dostosowywać sie do niego, bo ma niezadowolona minę, albo musi pozmieniać plany. Sam wybral taka prace, to niech teraz kombinuje.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
niemanicka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-22, 12:10   #79
MegPatrizia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 92
Dot.: Podział obowiązków

Ja myśle ze kolejne rozmowy nic nie dadzą bo facer nawet nie kryje się z tym ze nie szanuje autorki i Ma gdzieś rodzine i traktuje autorke jak darmowa pomoc domowa ..

albo pozostaje być dalej ta męczennica Albo terapia wstrząsowa lub rozwód



Autorko z tego co piszesz to on ciebie ani dziecka nawet nie lubi .. wy w ogóle żyjecie jak rodzina? Pojawienie Się dziecka to dużo obowiązków ale i tez wielka radość dla rodziców. Czy on jako ojciec umie się do swojego dziecka uśmiechnąć? Wziąć na ręce sam z siebie?



Bardzo przykro to wszystko czytać
MegPatrizia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-07-22, 18:21   #80
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Podział obowiązków

Wg mnie ma prawo mu się ulać. Żaden grzech że coś go przerosło. Inna sprawa że jego kobiecie również. Do tego jeśli on pracuje dużo, ma obciążającą psychicznie robotę i jeszcze dobiera fuchy sprawa z tymi podziałami czasowymi prosta nie jest. Nie zmienia to tego że chyba jednak jest maksymalnym dupkiem. Tylko wcześniej też nim był. Skoro autorka już po nim nie poprawia to znaczy że wcześniej to robiła.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-22, 19:18   #81
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 053
Dot.: Podział obowiązków

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;88010413]Zdaje się, że pfffh nie przeszkadza taki stan rzeczy
Ja bym zabiła śmiechem za każde "nie umiem" w takiej sytuacji [/QUOTE]Ja myślę, że to takie "nie umiem" z gatunku nie lubię i nie mam potrzeby się nauczyć, bo ktoś to ogarnie.

Jakby mi partner z pełną powaga spojrzał w oczy i stwierdził, że on nie umie obsłużyć pralki, to bym go zostawiła, bo to musi znaczyć, że coś jest z nim nie tak.

Ale ja to rozumiem tak, że na przykład można nie wiedziec, który program co robi dokładnie, ile trwa itd. Nic, czego normalny człowiek nie ogarnie w tydzień, najwyżej puści 3-godzinne pranie i poczeka dlużej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:08 ---------- Poprzedni post napisano o 19:06 ----------

Cytat:
Napisane przez oko_kocie Pokaż wiadomość
Niekoniecznie go przerosło,moze nie jest dobry w guganiu do dzidzi (sama nie jestem ) ale dziecko rośnie i za chwilę będzie coraz bardziej interaktywne. To, że nie jest dobry w oglądaniu książeczek nie oznacza że nie będzie chodził z dzieckiem na basen, szalał na placu zabaw czy zabierał na hulajnoge.
No dobrze, ale niemowlak jest tak samo wspólny jak 12-latek.

Nienawidzę tego argumentu. To się naucz, albo nie rób sobie dziecka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:13 ---------- Poprzedni post napisano o 19:08 ----------

Cytat:
Napisane przez Kola656 Pokaż wiadomość
No właśnie tu jest drugi problem, bo coś ustalić z moim mężem to ciężka sprawa. Pracuje na zmiany. Co chwilę się mu coś zmienia. Druga sprawa, zajmuje się jeszcze innymi sprawami zarobkowymi i czasem z Nienacka mu coś wyskakuje. Tak jak dziś. Niby ma wolne i przyjechał do mnie do moich rodziców, ale okazało się że musi ogarnąć inne sprawy i już pojechał, mimo że ja miałam wyjść do koleżanki na chwilę...
Ale jeśli dobrze kojarzę, to umówić się z kumplami potrafi i praca na zmiany nie przeszkadza?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:14 ---------- Poprzedni post napisano o 19:13 ----------

Cytat:
Napisane przez lubiekielbase Pokaż wiadomość
Ja proponuję całą rodzina iść na basen. A potem niech leży zasrane i niech umiera z głodu.

(no niestety, dziecko to nie same rozrywki. Dla OBOJGA rodziców.)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Genialne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:18 ---------- Poprzedni post napisano o 19:14 ----------

Cytat:
Napisane przez Kola656 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ale powiem Wam, że naprawdę są dni kiedy mała budzi się o 8 i nie śpi do 16, trzeba ją nosić, zabawiać. Maz wraca o 16.15 a ona akurat tyle co usnęła a ja np na chwilę siadłam. Naprawdę. Pech to pech. I on wtedy sobie pewnie myśli, że ściemniam ze mala tyle nie spała 🤦♀️
No ale to jest normalne, że on ci nje wierzy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-22, 19:25   #82
jarzyniuchna
Raczkowanie
 
Avatar jarzyniuchna
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 257
Dot.: Podział obowiązków

Gdy urodzilo nam się dziecko, mialam podobny problem. Z tym, ze mąż nigdzie nie wychodził, wolał sobie smacznie spać, a po przebudzeniu zrobic kawę i włączyć tv. Sprzeczki trwaly jakis czas, az w końcu zrozumiał, ze jest od teraz ojcem! Ze nie jest moim pomocnikiem, dodatkowym opiekunem. Tylko takim samym rodzicem, z tymi samymi obowiazkami. Moj mąż pracuje i zdaje sobie sprawę, ze główną opiekę sprawować muszę ja. Ale nie dam na siebie zrzucic calej opieki, bo to po prostu wykańczające przy niemowlaku.
Zauważyłam, że facetom trzeba dawać konkretne zadania. Nie mówić "posprzataj", bo to mu niewiele powie... lepiej powiedzieć "poodkurzaj mieszkanie i wynieś śmieci".
I koniecznie rob sobie 1h wolnego dziennie. Niech on tez taką 1h ma. Reszte czasu opiekujcie się wspólnie - spędzicie razem czas a i opieka bedzie lzejsza, bo rozlozona na Was dwojga.
Pamiętaj tez, ze nie warto sie zbytnio czepiac i krytykować męża. Krytukuj tylko wtedy, gdy ewidentnie robi malej krzywde.
Zawalcz o wasze relacje, bo jesli sie nie poprawą to Wasz związek bedzie coraz gorszy. Chyba nie chcesz rozstania?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez jarzyniuchna
Czas edycji: 2020-07-22 o 19:27
jarzyniuchna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-22, 19:31   #83
e36b38c1b02253f65e484b4d30ebb09d9d5f8578_646d4571ebe9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 892
Dot.: Podział obowiązków

Facet chciałby mieć dziecko i żyć nadal jak do tej pory, tylko czasem dziecko po główce pogłaskać. Serio, jak czytam o tym chłopie to mi się nóż w kieszeni otwiera. Samolubny egoista, co to w ogóle za akcja, że udaje, że nie słyszy, co do niego mówisz? Albo dokłada Ci pracy swoim syfieniem, a potem tylko jakieś głupie szpile wbija?
Na Twoim miejscu chyba bym mu wygarnęła wszystko jednym tchem. Jak mu się nie podoba zajmowanie własnym dzieckiem, to wie, gdzie sa drzwi. Przynajmnien odejdzie Ci sprzątanie syfu po nim i nerwy będą mniejsze.

Skąd w facetach w ogóle takie podejście? Myślą, że kobiety są jakieś z żelaza? Nie mają prawa być wykończone, niewyspane, mieć rozwalonego ciała i hormonów po porodzie? Co za pajac. Ważne, że on na rower wyjdzie i na siłownię, bo jak nie to MU SMUTNO. A Tobie nie jest smutno, że od miesięcy sie nie wyspałaś? Postaw się kobieto i walcz o siebie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
e36b38c1b02253f65e484b4d30ebb09d9d5f8578_646d4571ebe9e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-22, 20:46   #84
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Podział obowiązków

też wolałabym pojechać na rower z dzieciakiem niż przewijać pieluchę z 2ką.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-22, 21:04   #85
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Podział obowiązków

Cytat:
Napisane przez jarzyniuchna Pokaż wiadomość
Zauważyłam, że facetom trzeba dawać konkretne zadania. Nie mówić "posprzataj", bo to mu niewiele powie... lepiej powiedzieć "poodkurzaj mieszkanie i wynieś śmieci".
Nigdy nie zrozumiem takiego traktowania facetów jak idiotów.
[1=e36b38c1b02253f65e484b4 d30ebb09d9d5f8578_646d457 1ebe9e;88016385]
Skąd w facetach w ogóle takie podejście? Myślą, że kobiety są jakieś z żelaza? Nie mają prawa być wykończone, niewyspane, mieć rozwalonego ciała i hormonów po porodzie? [/QUOTE]
Pewnie stąd, że mogą sobie na takie podejście pozwolić, bo ich partnerki same założyły sobie chomąto. Na przykład taki facet autorki ponosi równe zero konsekwencji, chyba że do konsekwencji zaliczymy oglądanie jak jego żona wywraca oczami.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-22, 21:07   #86
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Podział obowiązków

Cytat:
Napisane przez jarzyniuchna Pokaż wiadomość
Gdy urodzilo nam się dziecko, mialam podobny problem. Z tym, ze mąż nigdzie nie wychodził, wolał sobie smacznie spać, a po przebudzeniu zrobic kawę i włączyć tv. Sprzeczki trwaly jakis czas, az w końcu zrozumiał, ze jest od teraz ojcem! Ze nie jest moim pomocnikiem, dodatkowym opiekunem. Tylko takim samym rodzicem, z tymi samymi obowiazkami. Moj mąż pracuje i zdaje sobie sprawę, ze główną opiekę sprawować muszę ja. Ale nie dam na siebie zrzucic calej opieki, bo to po prostu wykańczające przy niemowlaku.
Zauważyłam, że facetom trzeba dawać konkretne zadania. Nie mówić "posprzataj", bo to mu niewiele powie... lepiej powiedzieć "poodkurzaj mieszkanie i wynieś śmieci".
I koniecznie rob sobie 1h wolnego dziennie. Niech on tez taką 1h ma. Reszte czasu opiekujcie się wspólnie - spędzicie razem czas a i opieka bedzie lzejsza, bo rozlozona na Was dwojga.
Pamiętaj tez, ze nie warto sie zbytnio czepiac i krytykować męża. Krytukuj tylko wtedy, gdy ewidentnie robi malej krzywde.
Zawalcz o wasze relacje, bo jesli sie nie poprawą to Wasz związek bedzie coraz gorszy. Chyba nie chcesz rozstania?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Nie zapomnij też podać mu wieczorem ciepłe kakałko i chlebek bez skórek. Chyba nie chcesz rozstania?
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-22, 21:29   #87
Likka9
Zakorzenienie
 
Avatar Likka9
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6 969
Dot.: Podział obowiązków

Ja swojej 4,5 latce mówię pochowaj barbie do pudełka/ złóż puzzle do kartonu/ pozbieraj kredki do piórnika. Ale żeby dorosłemu facetowi 🤷

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Likka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-22, 22:02   #88
evonla
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 1 097
Dot.: Podział obowiązków

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;88016631]
Pewnie stąd, że mogą sobie na takie podejście pozwolić, bo ich partnerki same założyły sobie chomąto. Na przykład taki facet autorki ponosi równe zero konsekwencji, chyba że do konsekwencji zaliczymy oglądanie jak jego żona wywraca oczami.[/QUOTE]

Dokładnie, a później zdziwienie i rozczarowanie czemu to partner nie pomaga przy dziecku czy innych obowiązkach.. Dramat.
evonla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-23, 08:04   #89
jarzyniuchna
Raczkowanie
 
Avatar jarzyniuchna
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 257
Dot.: Podział obowiązków

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;88016631]Nigdy nie zrozumiem takiego traktowania facetów jak idiotów.

Pewnie stąd, że mogą sobie na takie podejście pozwolić, bo ich partnerki same założyły sobie chomąto. Na przykład taki facet autorki ponosi równe zero konsekwencji, chyba że do konsekwencji zaliczymy oglądanie jak jego żona wywraca oczami.[/QUOTE]Nie chodzi o traktowanie jak idiotow tylko o jakos porozumiewania się. Skąd on ma wiedzieć co kryje sie w mojej glowie pod haslem "posprzątać". Może sie zdarzyc, ze nawet mówiąc takie slowa do kobiety, nie zrozumiemy się, bo ona umyje okna, a nie podłogi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 06:04 ---------- Poprzedni post napisano o 06:02 ----------

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
Nie zapomnij też podać mu wieczorem ciepłe kakałko i chlebek bez skórek. Chyba nie chcesz rozstania?
A co w tym złego?

Kłótnie psują związek - to chyba żadna nowość. Nikt sie nie rozstaje z dnia na dzień. Raczej bywa tak, ze stopniowo ochładzają się relacje aż to zera.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
jarzyniuchna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-23, 08:24   #90
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Podział obowiązków

Cytat:
Napisane przez jarzyniuchna Pokaż wiadomość
Nie chodzi o traktowanie jak idiotow tylko o jakos porozumiewania się. Skąd on ma wiedzieć co kryje sie w mojej glowie pod haslem "posprzątać". Może sie zdarzyc, ze nawet mówiąc takie slowa do kobiety, nie zrozumiemy się, bo ona umyje okna, a nie podłogi.
Oto co było nie tak z tamtą twoją wypowiedzią: ogłosiłaś seksistowską zasadę ogólną dla wszystkich facetów (a chodziło ci tylko o twojego) oraz zaproponowałaś wydawanie facetom poleceń jakby byli niespełna rozumu.
Fajnie jeśli się dogadujesz z mężem, ale zapewniam, że nie na każdego to zadziała, a mogłoby wręcz doprowadzić do konfliktu. Mnie by chyba szlag trafił gdyby mi ktoś próbował dyktować co i kiedy mam sprzątać we własnym domu.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-30 16:53:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:49.