Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-06-03, 19:47   #31
61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 730
Dot.: Porwania, uprowadzenia,itd.

[1=1b006c1cc4b33fb32b0a741 c96d131cb0dc83f78_5f5d531 644303;83022176]Odkąd słucham serii "kryminalne" na tym kanale: https://www.youtube.com/channel/UC01...FbK1ubJzh0Popw

jestem w stanie sobie już wyobrazić wszystko [/QUOTE]
Możecie polecić jakieś podobne kanały, bo obejrzałam już wszystkie odcinki.
61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-03, 20:54   #32
AnnaVanDort
Ex Mod Zbawca Wizażowy
 
Avatar AnnaVanDort
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Pewnie w jakiejś spelunie
Wiadomości: 5 540
Dot.: Porwania, uprowadzenia,itd.

[1=61a08125505a341f1365cc6 27294330b05bf0ff7_5eb5e47 234ae2;83947571]Możecie polecić jakieś podobne kanały, bo obejrzałam już wszystkie odcinki.[/QUOTE]


Jest jeszcze Niediegetyczne, ale jak dla mnie facet już jedzie na popularności, filmy są krótkie i mało merytoryczne. Z zawodu podobno jest dziennikarzem i to widać - chwytliwe tytuły, ładna oprawa ale treść marna.
__________________

I've been diagnosed with a type of amnesia where I deny the existence of certain 80's bands.
There is no cure.
AnnaVanDort jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-03, 21:30   #33
61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 730
Dot.: Porwania, uprowadzenia,itd.

Cytat:
Napisane przez AnnaVanDort Pokaż wiadomość
Jest jeszcze Niediegetyczne, ale jak dla mnie facet już jedzie na popularności, filmy są krótkie i mało merytoryczne. Z zawodu podobno jest dziennikarzem i to widać - chwytliwe tytuły, ładna oprawa ale treść marna.
Znam i nie lubię tego kanału

Masz rację, zbyt krótkie filmy i marna treść.
61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-21, 15:25   #34
NazrecSieWyspacSie
Raczkowanie
 
Avatar NazrecSieWyspacSie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Lokalizacja: trujmiajsto
Wiadomości: 71
Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Nie wiem, czy był już taki wątek, ale widziałam, że w innym temacie rozkręciła się dyskusja w takim właśnie klimacie.

Od zawsze fascynowały mnie wszelakie mroczne rzeczy. Kiedyś uwielbiałam oglądać "Nie do wiary" albo "Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie". Później był etap masowego oglądania horrorów, a obecnie najbardziej lubię historie na faktach na youtube.

Jakie są Wasze ulubione kanały?
Mój faworyt na tą chwilę to chyba "Niediegetyczne", który przedstawia rozmaite sprawy kryminalne. Ma naprawdę dużo filmików i opowiada w ciekawy sposób.
Jeśli chodzi o urban exploring to czasem oglądam "Urban history", ale jakoś mnie to nie porywa, więc raczej od wielkiego dzwonu.
Lubię też "Michalf1", który opowiada o zjawiskach nadprzyrodzonych.
Jeśli chodzi o książki oparte na faktach to przeczytałam na razie "Polskie morderczynie" i "Zbrodnia niedoskonała" Bondy. Tą drugą szczególnie polecam. W kolejce czeka "Polskie Archiwum X", "Trupia farma" i "Równonoc". Może ktoś już czytał?

A Wy co lubicie najbardziej i polecacie? Zapraszam do dyskusji!
__________________

2018: 92/52
2019: 7/52

Edytowane przez 61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2
Czas edycji: 2019-09-14 o 13:33
NazrecSieWyspacSie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-21, 19:55   #35
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez NazrecSieWyspacSie Pokaż wiadomość
Nie wiem, czy był już taki wątek, ale widziałam, że w innym temacie rozkręciła się dyskusja w takim właśnie klimacie.

Od zawsze fascynowały mnie wszelakie mroczne rzeczy. Kiedyś uwielbiałam oglądać "Nie do wiary" albo "Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie". Później był etap masowego oglądania horrorów, a obecnie najbardziej lubię historie na faktach na youtube.

Jakie są Wasze ulubione kanały?
Mój faworyt na tą chwilę to chyba "Niediegetyczne", który przedstawia rozmaite sprawy kryminalne. Ma naprawdę dużo filmików i opowiada w ciekawy sposób.
Jeśli chodzi o urban exploring to czasem oglądam "Urban history", ale jakoś mnie to nie porywa, więc raczej od wielkiego dzwonu.
Lubię też "Michalf1", który opowiada o zjawiskach nadprzyrodzonych.
Jeśli chodzi o książki oparte na faktach to przeczytałam na razie "Polskie morderczynie" i "Zbrodnia niedoskonała" Bondy. Tą drugą szczególnie polecam. W kolejce czeka "Polskie Archiwum X", "Trupia farma" i "Równonoc". Może ktoś już czytał?

A Wy co lubicie najbardziej i polecacie? Zapraszam do dyskusji!
Z angielskojęzycznych najbardziej lubię Trace Evidence, obejrzałam wszystkie odcinki i subskrybuję.
Stephanie Harlowe - w zależności od tematu.

W ogóle ostatnio dumałam, skąd się ten trend wziął, że laski do tej pory nagrywające filmiki o makijażu, nagle stadnie rzuciły się na historie porwań, zaginień i morderstw.

Z polskich z tej bajki (znaczy od makijaży do kryminału) oglądam Karolinę Annę, chociaż męczy mnie jej częste zaczynanie nowego zdania od "I", kiedy to nie jest w ogóle potrzebne. Ale uważam, że jest lepsza od Modus Operandi (która jednak też robi postępy), Kryminalne zagadki niewyjaśnione sprawy oraz paru innych nowych kanałów, których nazw już nie pomnę, bo były tak nudne lub na siłę śmieszne, że nie dałam rady słuchać.

Regularnie oglądam tez Stanowo. Jaśmin na początku drażniła mnie swoim opowiadaniem na okrętkę, wymyślaniem dialogów, które mogli powiedzieć bohaterowie historii, ale potem się przyzwyczaiłam, a odkąd zmieniła trochę format, chętniej ją oglądam i nawet subskrybuję.
Subskrybuję też Kryminatorium i Niediegetyczne.

Czasem oglądam Przekartkowane.

Nie lubię historii spiskowych ani zjawisk nadprzyrodzonych, więc nie oglądam tego typu kanałów.

Z urban exploring spodobał mi się tylko Żądny przygód (w sumie od czasu wyprawy do domu kanibala z Rottenburga), ale obejrzałam wszystkie jego filmiki i jestem pod wrażeniem przemiany, jaką przeszedł od dzieciaka z wadą wymowy do tego, co robi teraz.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-21, 20:01   #36
9848198ceafc75373689018f1c5708ad8ca8cef1_608746413ed8e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 540
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Lubię stanowo i Karolinę Annę, z niecierpliwością czekam na odcinki, natomiast nie lubię niedegetycznie
9848198ceafc75373689018f1c5708ad8ca8cef1_608746413ed8e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-21, 20:50   #37
Takion94
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 814
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Samemu chodziło mi po głowię żeby założyć podobny wątek Jeśli o mnie chodzi to zagadki kryminalnymi interesuje się dość od nie dawna. W zasadzie zaraziłem się tym od mojej mamy, która również lubi o tym czytać i oglądać. Jak już wspominałem w poprzednich wątkach lubię oglądać Karolinę Anne i Stanowo( przymykam oko na to, że filmy są długie, choć czasami jak coś palnie to śmieje się do laptopa z dobre parę minut ).

Ogólnie interesują mnie sprawy zaginięć ludzi. Zawsze, gdy czytam o tego typu sprawach to nie mogę wyjść z podziwu jak można tak po prostu zniknąć. Zawsze mnie zastanawia gdzie takie osoby się podziewają są więzione? są niewolnikami seksualnymi? sprzedane? są porywane dla narządów? czy może po prostu uciekają i zaczynają nowe życie bez rodziny i znajomych?

Jedną z najbardziej tajemniczych zaginięć według mnie jest zaginięcie Larsa Mittanka i Bruno Muschalika. Oboje zaginęli podczas wakacji i słuch po nich zaginął. Podobno Lars był widziany parę miesięcy po zaginięciu przez kierowcę tira, ale zastanawia mnie jakim cudem udało mu się przeżyć zimę w podkoszulku i krótkich spodenkach? i dlaczego nie wrócił do domu?
Z damskich zaginięć zastanawia mnie sprawa Natalee Holoway ( nawet film powstał w tej sprawie).

Z morderstw z kolei ostatnio zaczęła mnie interesować sprawa Lindsay Buziak kto nie wie o co chodzi polecam filmik u Karoliny Anny. Również sprawa Kayelyn Louder jest dla mnie bardzo dziwna ( filmik u Stanowo).

Edytowane przez Takion94
Czas edycji: 2019-01-21 o 20:52
Takion94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-01-21, 20:53   #38
0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 5 508
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Stanowo, Michałf1, Straszne historie na faktach, niediegetyczne, żądny przygód, polish paranormal tv itd.

Jeśli chodzi o książki to ostatnio czytam "Stulecie trucicieli" a jeszcze odnośnie przestepstw kryminalnych i ukrywania prawdy to "Mowa ciała kłamcy" oraz "Anatomia kłamstwa"

Poza tym bardzo lubię kryminały, do dzisiaj wspominam "Lesia" Chmielewskiej

Edytowane przez 0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5
Czas edycji: 2019-01-21 o 20:56
0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-21, 21:06   #39
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Najdłużej została mi w pamięci sprawa śmierci Elisy Lam w hotelu Cecil, głównie ze względu na to, co stało się z jej zwłokami i jak je odkryto oraz dlatego, że w czasie kiedy obejrzałam ten filmik, pracowałam sama na nocnej zmianie i nie było mi za wesoło jechać windą.
Chociaż jestem przekonana, że zazwyczaj najprostsze wyjaśnienia są najbardziej prawdopodobne i nie ma się co tu doszukiwać jakichś teorii spiskowych.

Druga, która mi zapadła w pamięc to zaginięcie Briana Shaffera w pubie, z któreg ponoć nigdy nie wyszedł.

Za częścią zaginięć może stać samobójstwo, kiedy ktoś decyduje się odebrać sobie życie poza domem z jakiegoś powodu. Podobnie u osób, które wykazują oznaki choroby psychicznej czy jakiegoś rodzaju zaburzeń zachowania, jadą w jakimś kierunku bądź uciekają, gubią się, nie są w stanie sobie same pomóc i przy niesprzyjących warunkach otoczenia umierają w miejscu, gdzie nikt ich ciała nie znajduje, a potem zostają tylko kości. Zwłaszcza w Stanach nietrudno o takie tereny.
Wydaje mi się, że podobnie mogło się stać z Larsem Mittankiem.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-21, 21:28   #40
NazrecSieWyspacSie
Raczkowanie
 
Avatar NazrecSieWyspacSie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Lokalizacja: trujmiajsto
Wiadomości: 71
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Z polskich z tej bajki (znaczy od makijaży do kryminału) oglądam Karolinę Annę, chociaż męczy mnie jej częste zaczynanie nowego zdania od "I", kiedy to nie jest w ogóle potrzebne. Ale uważam, że jest lepsza od Modus Operandi (która jednak też robi postępy), Kryminalne zagadki niewyjaśnione sprawy oraz paru innych nowych kanałów, których nazw już nie pomnę, bo były tak nudne lub na siłę śmieszne, że nie dałam rady słuchać.
Karolinę Annę też średnio trawię, bo na filmikach non stop jest na ekranie jej gadająca twarz, przez co trochę ulatnia się klimat. Nie mam nic do jej twarzy, ale osobiście wolę oglądać przy takich tematach jakieś zdjęcia czy materiały video.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Regularnie oglądam tez Stanowo. Jaśmin na początku drażniła mnie swoim opowiadaniem na okrętkę, wymyślaniem dialogów, które mogli powiedzieć bohaterowie historii, ale potem się przyzwyczaiłam, a odkąd zmieniła trochę format, chętniej ją oglądam i nawet subskrybuję.
Subskrybuję też Kryminatorium i Niediegetyczne.

Czasem oglądam Przekartkowane.
Stanowo i Przekartkowane nie znam, muszę nadrobić . Za to Kryminatorium lubię bardzo.

[1=0f78e7ab4a87196fb8e6ee2 746a5f35dfd845f1c_5ee6abf 249ce5;86401755]
Jeśli chodzi o książki to ostatnio czytam "Stulecie trucicieli" a jeszcze odnośnie przestepstw kryminalnych i ukrywania prawdy to "Mowa ciała kłamcy" oraz "Anatomia kłamstwa"
[/QUOTE]

Ta "Stulecie trucicieli" wygląda interesująco. Chyba muszę dopisać do swojej kolejki .

Cytat:
Napisane przez Takion94 Pokaż wiadomość
Ogólnie interesują mnie sprawy zaginięć ludzi. Zawsze, gdy czytam o tego typu sprawach to nie mogę wyjść z podziwu jak można tak po prostu zniknąć. Zawsze mnie zastanawia gdzie takie osoby się podziewają są więzione? są niewolnikami seksualnymi? sprzedane? są porywane dla narządów? czy może po prostu uciekają i zaczynają nowe życie bez rodziny i znajomych?
Też mnie to strasznie frapuje. Nie będę oryginalna, bo mnie najbardziej interesuje sprawa Iwony Wieczorek, ale to chyba dlatego, że po prostu mieszkałam bardzo blisko miejsca, w którym zaginęła. Jak widzę nagłówki "nowe informacje w sprawie Iwony" to zaraz klikam i czytam gorączkowo jak ta głupia, ale przeważnie niestety okazuje się, że jakieś nieistotne rzeczy piszą. Najbardziej mnie wkurzyło, jak agencja detektywistyczna "Lampart" wrzuciła swój filmik z teoriami na youtube... to już była jakaś abstrakcja.
__________________

2018: 92/52
2019: 7/52
NazrecSieWyspacSie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-21, 21:35   #41
Takion94
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 814
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Wybaczcie jakiś błąd mi wyskoczył.

Edytowane przez Takion94
Czas edycji: 2019-01-21 o 21:38
Takion94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-01-21, 21:37   #42
61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 730
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Właśnie oglądam nowy filmik na Stanowo Uwielbiam taką tematykę, fajnie, że założyłaś taki wątek.

Cytat:
Napisane przez Takion94 Pokaż wiadomość
Jedną z najbardziej tajemniczych zaginięć według mnie jest zaginięcie Larsa Mittanka i Bruno Muschalika.
Z damskich zaginięć zastanawia mnie sprawa Natalee Holoway ( nawet film powstał w tej sprawie).

Z morderstw z kolei ostatnio zaczęła mnie interesować sprawa Lindsay Buziak kto nie wie o co chodzi polecam filmik u Karoliny Anny. Również sprawa Kayelyn Louder jest dla mnie bardzo dziwna ( filmik u Stanowo).
Zaginięcie Larsa Mittanka cały czas chodzi mi po głowie choć filmik widziałam w wakacje. Zdrowy chłopak jedzie na wakacje, tam dostaje omamów, wbiega do lasu, ślad się po nim urywa i pomimo poszukiwań nie zostaje odnaleziony. Strasznie mnie ciekawi co się z nim stało. Ta sprawa przypomina mi też sprawę Magdy Żuk (te omamy, uciekanie przed kimś.)
Sprawy Natalee Holloway i Keyelyn Louder wydają mi się oczywiste - Natalee zabił ten holender, z którym spędziła ostatnia noc, a ciało dobrze ukrył. Natomiast Keyelyn miała problemy psychiczne, pewnie wydawało jej się, że ktoś ją goni i uciekając wskoczyła do rzeki i się utopiła.

Ciekawa wydaje mi się też sprawa dwóch dziewczyn (nie pamiętam imion) zaginionych w dżungli w Panamie. Straszne jak długo jeszcze żyły w tej dżungli i, że prawdopodobnie ekipa ratunkowa przechodziła nieopodal nich i ich nie znalazła.

Zaciekawiła mnie też bardzo sprawa Kobiety z Isdal i Petry P. na kanale Czarna Materia. Niezbyt podoba mi się jak lektorka opowiada, ale same historie są ciekawe.
61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-21, 21:45   #43
Takion94
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 814
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

[1=61a08125505a341f1365cc6 27294330b05bf0ff7_5eb5e47 234ae2;86402016]Właśnie oglądam nowy filmik na Stanowo Uwielbiam taką tematykę, fajnie, że założyłaś taki wątek.


Zaginięcie Larsa Mittanka cały czas chodzi mi po głowie choć filmik widziałam w wakacje. Zdrowy chłopak jedzie na wakacje, tam dostaje omamów, wbiega do lasu, ślad się po nim urywa i pomimo poszukiwań nie zostaje odnaleziony. Strasznie mnie ciekawi co się z nim stało. Ta sprawa przypomina mi też sprawę Magdy Żuk (te omamy, uciekanie przed kimś.)
Sprawy Natalee Holloway i Keyelyn Louder wydają mi się oczywiste - Natalee zabił ten holender, z którym spędziła ostatnia noc, a ciało dobrze ukrył. Natomiast Keyelyn miała problemy psychiczne, pewnie wydawało jej się, że ktoś ją goni i uciekając wskoczyła do rzeki i się utopiła.

Ciekawa wydaje mi się też sprawa dwóch dziewczyn (nie pamiętam imion) zaginionych w dżungli w Panamie. Straszne jak długo jeszcze żyły w tej dżungli i, że prawdopodobnie ekipa ratunkowa przechodziła nieopodal nich i ich nie znalazła.

Zaciekawiła mnie też bardzo sprawa Kobiety z Isdal i Petry P. na kanale Czarna Materia. Niezbyt podoba mi się jak lektorka opowiada, ale same historie są ciekawe.[/QUOTE]



Co do Larsa to nie wiem dlaczego, ale uważam, że on żyje. Może ma jakąś amnezję albo przed kimś się ukrywa. Nie wydaje mi się żeby ktoś go porwał i zabił. Mimo wszystko w tej historii najbardziej zdziwiło mnie to, że jego matka dopiero po 14 dniach pojechała do Bułgarii. Serio? Ja na jej miejscu jeszcze tego samego dnia bym tam był, choć mimo wszystko nie chcę wiedzieć co ta kobieta musiała czuć, gdy w środku nocy zadzwoniło do niej dziecko, które ktoś śledzi i boi się o życie a ona nic nie może zrobić.

Co do Holloway no cóż pewnie jest tak jak piszesz i w sumie też wierzę w tę teorię, choć ten Joran wiele rzeczy mówił nawet to, że sprzedał ją do Wenezueli i jest tam seksualną niewolnicą. Dziwi mnie również, że jej koleżanki nigdy nie zostały przesłuchane. Kto wie może i miały coś z tą sprawą wspólnego?

Edytowane przez Takion94
Czas edycji: 2019-01-21 o 21:46
Takion94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-21, 22:06   #44
61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 730
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez Takion94 Pokaż wiadomość
Co do Larsa to nie wiem dlaczego, ale uważam, że on żyje. Może ma jakąś amnezję albo przed kimś się ukrywa. Nie wydaje mi się żeby ktoś go porwał i zabił. Mimo wszystko w tej historii najbardziej zdziwiło mnie to, że jego matka dopiero po 14 dniach pojechała do Bułgarii. Serio? Ja na jej miejscu jeszcze tego samego dnia bym tam był, choć mimo wszystko nie chcę wiedzieć co ta kobieta musiała czuć, gdy w środku nocy zadzwoniło do niej dziecko, które ktoś śledzi i boi się o życie a ona nic nie może zrobić.

Co do Holloway no cóż pewnie jest tak jak piszesz i w sumie też wierzę w tę teorię, choć ten Joran wiele rzeczy mówił nawet to, że sprzedał ją do Wenezueli i jest tam seksualną niewolnicą. Dziwi mnie również, że jej koleżanki nigdy nie zostały przesłuchane. Kto wie może i miały coś z tą sprawą wspólnego?
Możliwe, że ma amnezję i gdzieś żyje, ale bardziej prawdopodobne wydaje mi się, że umarł i jego szczątki leżą w jakimś ciężko dostępnym miejscu w tym lesie przy lotnisku.

W przypadku takich spraw i nie tylko zresztą, w internecie jest sporo sprzecznych informacji i nie wiadomo co jest prawdą, a co wymysłem dziennikarzy i internautów.

---------- Dopisano o 22:06 ---------- Poprzedni post napisano o 22:05 ----------

A słyszeliście o tej starszej kobiecie, która zaginęła podczas pielgrzymki w Wilnie? Bardzo przykra sprawa.
61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-21, 22:08   #45
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez NazrecSieWyspacSie Pokaż wiadomość
Karolinę Annę też średnio trawię, bo na filmikach non stop jest na ekranie jej gadająca twarz, przez co trochę ulatnia się klimat. Nie mam nic do jej twarzy, ale osobiście wolę oglądać przy takich tematach jakieś zdjęcia czy materiały video.
Też tak mam, do tego nie podobają mi się te mocne makijaże, które obecnie są w modzie i które nosi każda Youtuberka, która przeskoczyła z filmików o malowaniu się do filmików o trupach i zaginięciach.
Jaśmin ze Stanowo też wcześniej prezentowała facjatę przez większość filmików, ale na szczęście zmieniła formułę na podcast ze zdjęciami i od tego czasu też jej historie wydają mi się jakieś spójniejsze i lepiej opowiedziane.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-21, 22:14   #46
0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 5 508
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Mnie na kanale stanowo nabardziej poruszyła historia Elisy Lam

https://www.youtube.com/watch?v=yoVSbfa20xg

I ogólnie u Jaśmin własnie wolę jak na filmikach widać jej twarz

Edytowane przez 0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5
Czas edycji: 2019-01-21 o 22:16
0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-22, 08:43   #47
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Ja wczoraj odkryłam "Żądny przygód" na YT. Dobry chłopak jest

Ale nie wiem czemu, o tych prawdziwych historiach wolę czytać, niż je oglądać na Youtubie. Chociaż może wypróbuję te kanały, które polecacie
Bardzo lubię za to w TV te wszystkie programy typu "Zaginieni".

Jeśli chodzi o historie, to jakiś czas temu przeczytałam o rodzinie Bogdańskich, którzy też zniknęli z dnia na dzień, próbowałam szperać trochę w necie ale chyba nie znalazłam niczego, co by wyjaśniało tę sprawę.
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-22, 08:49   #48
9848198ceafc75373689018f1c5708ad8ca8cef1_608746413ed8e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 540
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Znacie sprawę fotografii Tary Calico?

Jeżeli nie, to polecam zajrzeć do Stanowo, to chyba jedna z najbardziej ciekawiących mnie spraw
9848198ceafc75373689018f1c5708ad8ca8cef1_608746413ed8e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-22, 09:21   #49
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o historie, to jakiś czas temu przeczytałam o rodzinie Bogdańskich, którzy też zniknęli z dnia na dzień, próbowałam szperać trochę w necie ale chyba nie znalazłam niczego, co by wyjaśniało tę sprawę.
Niediegetyczne ma odcinek na ten temat KLIK. Rzeczywiście ciekawy temat, bo zaginięcie jednej osoby a całej bodajże 5-osobowej rodziny, to jednak inny kaliber. Była podobna sprawa u Stanowo, nazywali się McStay, z tym, że tam się ta sprawa wyjaśniła, nie spojleruję jak.


Przejrzałam Michałf1, którego polecacie i to zupełnie nie dla mnie. Straszaki, bajeczki, żadnych konkretów. Ja już wolę jak autor przynudza detalami ze śledztwa niż filmiki w stylu "Potwierdzona legenda miejska - nawiedzony plac zabaw w Alabamie, bo plac jest przy cmentarzu i ktoś tam widział, że się huśtawka sama buja" plus wielce wiarygodny filmik, na którym prawie nic nie widać, tylko jakaś babka histeryzuje.


Ze spraw, które mnie zaciekawiły i oglądałam w różnych wersjach u różnych Youtuberów:

-przełęcz Diatłowa, stara historia, ale świetnie pokazane, jak można racjonalnie dojść do realnej wersji wydarzeń zamiast wymyślać bajki o Yeti, tajemnych radzieckich eksperymentach itd
-wspomniana już historia zaginięcia 2 Holenderek Lisane Froon i Kristine Kremers w dżungli - podobnie z bardzo prawdopodobnie brzmiącą hipotezą
-Brandon Swanson, któremu w nocy zepsuł się samochód w drodze do domu i "rozpłynął się" w trakcie rozmowy telefonicznej z rodzicami, którzy po niego jechali
-Brianna Maitland, po której został tylko jej samochód pod opuszczoną szopą przy drodze z jej pracy do domu.


Z historii seryjnych morderców to chyba najstraszniejszy był dla mnie BTK, bo on działał bardzo "demokratycznie" tzn każdy mógł się stać jego ofiarą, nie tak jak np Bundy wybierał kobiety w typie jego byłej czy Dehmer gejów. Najbardziej zapamiętałam jedną z niedoszłych ofiar BTK, która tego dnia, kiedy on zaplanował ją "odwiedzić", przypadkiem zdecydowała się nocować u córki, a potem dostała od niego list, w którym jej pisał, jak mu przykro, że się nie spotkali i opisał, jaki scenariusz tortur i śmierci dla niej na tamtą noc wymyślił.

Jestem ciekawa, czy znajdą kiedyś Zodiaka.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-01-22, 10:05   #50
0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 5 508
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

[1=9848198ceafc75373689018 f1c5708ad8ca8cef1_6087464 13ed8e;86403019]Znacie sprawę fotografii Tary Calico?

Jeżeli nie, to polecam zajrzeć do Stanowo, to chyba jedna z najbardziej ciekawiących mnie spraw[/QUOTE]Ja chyba miałam go obejrzeć, ale ostatecznie zapomniałam. Dzisiaj spojrze :yes: Jeszcze polecam od Jaśmin "tajemnicę przełęczy Diatłowa" i "tajemnicę namiotu numer osiem"

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-22, 10:21   #51
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

[1=0f78e7ab4a87196fb8e6ee2 746a5f35dfd845f1c_5ee6abf 249ce5;86403390]Ja chyba miałam go obejrzeć, ale ostatecznie zapomniałam. Dzisiaj spojrze :yes: Jeszcze polecam od Jaśmin "tajemnicę przełęczy Diatłowa" i "tajemnicę namiotu numer osiem"

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Z historii namiotowo obozowych to jeszcze jezioro Bodom.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-22, 10:47   #52
0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 5 508
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Z historii namiotowo obozowych to jeszcze jezioro Bodom.
Muszę koniecznie obejrzeć

O, jeszcze odnośnie hotelu to polecam:


https://www.youtube.com/watch?v=60dSSZEHpdg

Ten portal tez może być ciekawy:

http://portalkryminalny.pl/ znajdują się tu m.in recenzje kryminałów

i zaciekawiła mnie tak książka


Edytowane przez 0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5
Czas edycji: 2019-01-22 o 12:45
0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-22, 12:40   #53
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Ta historia z przełęczą Diatłowa jest bardzo ciekawa. Jakoś dużo bardziej mnie intryguje niż "zwykłe morderstwa".

A jeszcze jest taka sprawa azjatki, którą nagrano jak wchodzi do windy i na nagraniu wygląda jakby przed kimś uciekała i z kimś się kłóciła, ale oczywiście nikogo nie ma i na koniec znajdują ją martwą w zbiorniku na wodę, z tym, że sama nie miałaby szans go otworzyć. Nie pamiętam szczegółów tej historii, ale też była bardzo ciekawa.
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-22, 12:44   #54
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
Ta historia z przełęczą Diatłowa jest bardzo ciekawa. Jakoś dużo bardziej mnie intryguje niż "zwykłe morderstwa".
Tak, całość potęgują te złowieszcze, czarno-białe zdjęcia ofiar tej historii.

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
A jeszcze jest taka sprawa azjatki, którą nagrano jak wchodzi do windy i na nagraniu wygląda jakby przed kimś uciekała i z kimś się kłóciła, ale oczywiście nikogo nie ma i na koniec znajdują ją martwą w zbiorniku na wodę, z tym, że sama nie miałaby szans go otworzyć. Nie pamiętam szczegółów tej historii, ale też była bardzo ciekawa.
Elisa Lam w hotelu Cecil. Jest masa teorii spiskowych, ale nie rozumiem ich wyznawców. Jakby okoliczności znalezienia jej zwłok były za mało creepy
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-22, 12:46   #55
0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 5 508
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
Ta historia z przełęczą Diatłowa jest bardzo ciekawa. Jakoś dużo bardziej mnie intryguje niż "zwykłe morderstwa".

A jeszcze jest taka sprawa azjatki, którą nagrano jak wchodzi do windy i na nagraniu wygląda jakby przed kimś uciekała i z kimś się kłóciła, ale oczywiście nikogo nie ma i na koniec znajdują ją martwą w zbiorniku na wodę, z tym, że sama nie miałaby szans go otworzyć. Nie pamiętam szczegółów tej historii, ale też była bardzo ciekawa.
Wyżej wstawiłam link. Elisa Lam

https://www.youtube.com/watch?v=yoVSbfa20xg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez 0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5
Czas edycji: 2019-01-22 o 12:48
0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-22, 14:11   #56
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

[1=0f78e7ab4a87196fb8e6ee2 746a5f35dfd845f1c_5ee6abf 249ce5;86404030]Wyżej wstawiłam link. Elisa Lam

https://www.youtube.com/watch?v=yoVSbfa20xg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Mnie ta sprawa przypomina historie Kayleen Louder (też są nagrania jej dziwnych zachowań podczas wyprowadzania psa), studentki pielęgniarstwa Maury Murray, która zniknęła po wypadku samochodowym, przed którym również dziwnie się zachowywała czy choćby Magdy Żuk.
Jakoś mało przekonują mnie w takich sytuacjach teorie spiskowe, skoro z reguły się okazuje, że najprostsze, najmniej spektakularne wyjaśnienia są prawdziwe. To samo jak z Tylman, co to miała uciec, zostać sprzedana, a po prostu całkiem zwyczajnie się po pijaku utopiła (czy sama czy z pomocą kolegi to inna sprawa). To samo zaginiony we Wrocławiu podczas powrotu z imprezy Ponczek, którego ciało w końcu wyłoniło się w Odrze, jak się zrobiło cieplej.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2019-01-22 o 14:48
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-22, 15:25   #57
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez Takion94 Pokaż wiadomość
Ogólnie interesują mnie sprawy zaginięć ludzi. Zawsze, gdy czytam o tego typu sprawach to nie mogę wyjść z podziwu jak można tak po prostu zniknąć. Zawsze mnie zastanawia gdzie takie osoby się podziewają są więzione? są niewolnikami seksualnymi? sprzedane? są porywane dla narządów? czy może po prostu uciekają i zaczynają nowe życie bez rodziny i znajomych?
Czytałam kiedyś historię pewnej dziewczyny, bardzo mi to zapadło w pamięć. Dziewczyna mieszkała w domu pod miastem, w spokojnej okolicy. Kiedyś wyszła na zajęcia na uczelni, ale nigdy tam nie dotarła. Rodzina szukała jej po całej Europie, podążając za różnymi fałszywymi tropami. Okazało się, że dziewczyna była zakopana kilkaset metrów od domu, nie dotarła nawet na przystanek. Wyszła wcześnie rano, a tam akurat sąsiad odśnieżał podwórko. I tak go nagle naszło, że ją zgwałci. Zgwałcił, zabił i zakopał. Wyszło lata potem przez przypadek. Żonie tego sąsiada popsuła się komórka, a on akurat miał w domu... komórkę tamtej dziewczyny. Stwierdził, że już pewnie nikt nie szuka, włączył i dał żonie.


Często niestety najprostsze wyjaśnienia okazują się prawdziwe, to tylko rodziny się łudzą, że ktoś sobie żyje w Rio de Janeiro. Statystycznie jeśli jest to dorosły facet albo w średnim wieku, to często się zdarza, że go potem znajdują w innym kraju z inną rodziną. Ale jeśli są to kobiety i dzieci, to najczęściej kończą marnie, tylko ciała jeszcze nie znaleźli. Tak samo starsze osoby, jak one znikają, to najczęściej jest to jakiś nagły atak demencji i potem gdzieś zamarzną.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-22, 16:23   #58
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Czytałam kiedyś historię pewnej dziewczyny, bardzo mi to zapadło w pamięć. Dziewczyna mieszkała w domu pod miastem, w spokojnej okolicy. Kiedyś wyszła na zajęcia na uczelni, ale nigdy tam nie dotarła. Rodzina szukała jej po całej Europie, podążając za różnymi fałszywymi tropami. Okazało się, że dziewczyna była zakopana kilkaset metrów od domu, nie dotarła nawet na przystanek. Wyszła wcześnie rano, a tam akurat sąsiad odśnieżał podwórko. I tak go nagle naszło, że ją zgwałci. Zgwałcił, zabił i zakopał. Wyszło lata potem przez przypadek. Żonie tego sąsiada popsuła się komórka, a on akurat miał w domu... komórkę tamtej dziewczyny. Stwierdził, że już pewnie nikt nie szuka, włączył i dał żonie.
To ta historia KLIK?
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-22, 17:46   #59
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Interesuję się największym seryjnym mordercą wszechczasów : Tedem Bundy.

https://www.youtube.com/watch?v=U1h4cTC9vPw
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-22, 17:56   #60
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
To ta historia KLIK?

Chyba tak. Nie pamiętam już nazwisk ani miejsca, zapadła mi w pamięć sama historia i jej tragiczny wydźwięk.

Nie udziela mi się jakoś ta fascynacja seryjnymi mordercami. Dla mnie to po prostu "jakiś czubek" i osoby, które miały w życiu ogromnego pecha, żeby na taką osobę trafić. Bardziej poruszają mnie właśnie takie historie zwykłych z pozoru ludzi, z których wychodzi coś okropnego w sprzyjających okolicznościach (np. jest jakiś konflikt, rewolucja, osłabia się władza państwa i bat nad głową). To też taka przestroga, że nigdy nie wiadomo, kto tak naprawdę sobie wewnętrznie przyswoił zasady moralne i wg nich postępuje, a kto po prostu nigdy nie miał okazji niczego komuś zrobić albo po prostu bał się konsekwencji. Przerażają mnie bardzo takie rzeczy, które się działy na Wołyniu i w Ruandzie, gdzie straszne rzeczy robili sobie sąsiedzi, a już jakiś tam Zodiak niekoniecznie. Szansę, że na niego trafie, są duże marniejsze niż trafienie szóstki w Lotka.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-11-09 20:14:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:19.