Co robicie na obiad? - część XIX. - Strona 29 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-04-04, 16:28   #841
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Ostatnie pytanie. Ile dajecie soli do domowego rosolu? Ja zrobilam z 1,5 l by jakby cos nie wyszlo nie wyrzucac duzej ilosci zupy. Ale poki co ladnie pachnie, wiec chyba bedzie dobrze. Rosol planuje na jutrzejszy obiad. Mam do niego makaron panzani cheveux d'ange. Nie wiem czy taki jest najlepszy. A Wy jaki dajecie do zup? Ja zawsze robie zupy krem i naszlo mnie dzis zrobic cos innego, na czym sie slabo znam.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-04, 16:57   #842
Kamilaa21
Bang Bang Lucky Luck !
 
Avatar Kamilaa21
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: z daleka :)
Wiadomości: 10 032
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Ostatnie pytanie. Ile dajecie soli do domowego rosolu? Ja zrobilam z 1,5 l by jakby cos nie wyszlo nie wyrzucac duzej ilosci zupy. Ale poki co ladnie pachnie, wiec chyba bedzie dobrze. Rosol planuje na jutrzejszy obiad. Mam do niego makaron panzani cheveux d'ange. Nie wiem czy taki jest najlepszy. A Wy jaki dajecie do zup? Ja zawsze robie zupy krem i naszlo mnie dzis zrobic cos innego, na czym sie slabo znam.

Do rosołu tylko cienkie nitki makaron


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Kamilaa21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-04, 17:08   #843
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
I czy to prawda, ze nie obiera sie cebuli do rosolu?
Ja obieram. Mimo , ze mam swoja. Rosół gotuje tak do 3 h , ale na wolnym gazie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:06 ---------- Poprzedni post napisano o 17:04 ----------

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
o mamo, aż głodna jestem!


ja mam gaz, ale schowany pod szkłem i robię tak samo, cebulę na pół i na suchą patelnię i się tam robi idealna. Właśnie mi się rosół gotuje, na drugie potrawka będzie. I murzynek z bananami wyszedł z piekarnika, ciasto a'la wczesny Picasso z wyglądu
O jakie super ciacho ! Mmniam.

Ja babkę robię jednak jutro rano

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:07 ---------- Poprzedni post napisano o 17:06 ----------

O to ja tez przyłączam sie i zrobię rosół w tygodniu

Pelagia ale mi narobiłaś smaka. No piekne te burgery.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:08 ---------- Poprzedni post napisano o 17:07 ----------

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Ostatnie pytanie. Ile dajecie soli do domowego rosolu? Ja zrobilam z 1,5 l by jakby cos nie wyszlo nie wyrzucac duzej ilosci zupy. Ale poki co ladnie pachnie, wiec chyba bedzie dobrze. Rosol planuje na jutrzejszy obiad. Mam do niego makaron panzani cheveux d'ange. Nie wiem czy taki jest najlepszy. A Wy jaki dajecie do zup? Ja zawsze robie zupy krem i naszlo mnie dzis zrobic cos innego, na czym sie slabo znam.
Ja mam czasem Vegetę domowa o daje. Sol to zawsze na oko..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-04, 17:31   #844
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
Nie wiem, jak ja patrzyłam, ale myślałam, że te kotlety to ciastka owsiane z bakaliami
Haha, faktycznie. Moja teściowa kiedyś kupowała takie ciasteczka, florentynki się nazywały, bardzo podobne

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Ostatnie pytanie. Ile dajecie soli do domowego rosolu? Ja zrobilam z 1,5 l by jakby cos nie wyszlo nie wyrzucac duzej ilosci zupy. Ale poki co ladnie pachnie, wiec chyba bedzie dobrze. Rosol planuje na jutrzejszy obiad. Mam do niego makaron panzani cheveux d'ange. Nie wiem czy taki jest najlepszy. A Wy jaki dajecie do zup? Ja zawsze robie zupy krem i naszlo mnie dzis zrobic cos innego, na czym sie slabo znam.
Wpisałam w google makaron, który podałaś i uważam, że nadaje się idealnie ja rosół najbardziej lubię z lanymi kluskami i właśnie taki zrobię a co do soli to trochę ciężko powiedzieć, ja używam sporo, na wielki garnek rosołu daję spokojnie łyżkę soli. Na taką ilość jaką podałaś zaczęłabym ostrożnie, może od niecałej płaskiej łyżeczki?
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-04, 17:44   #845
pandemonium4
Zadomowienie
 
Avatar pandemonium4
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 184
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Super, ale się zgrałyśmy!


Cudny makaron. I cudna serwetka


Kradnę pomysł na poniedziałek! Na 100%. W czym to masz tego kurczaka? Ciasto, panierka? Focaccię planuję na piątek jako dodatek do zupy.


O Jezu, idę robić obiad tak zgłodniałam po tym wpisie!!!

Wygrzebałam kawiarkę. Zobaczcie jaki z niej mikrus, nawet nie na filiżankę kawy.
Na obiad upiekłam bułki ziołowe i zrobiłam wege kotlety (zaraz pójdą do piekarnika). Zmontujemy z tego burgery. TŻ ma w razie czego jeszcze 2 mini mielone
Super te burgery i jakie piękne bułki!

Cytat:
Napisane przez LegoJedi Pokaż wiadomość
Dziś Lego serwuje.... risotto z brokułami i orzechami laskowymi, do tego sałatka na ciepło z kurczaka mango i awokado .... poezja
Fajny taki zielony ryż

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
o mamo, aż głodna jestem!


ja mam gaz, ale schowany pod szkłem i robię tak samo, cebulę na pół i na suchą patelnię i się tam robi idealna. Właśnie mi się rosół gotuje, na drugie potrawka będzie. I murzynek z bananami wyszedł z piekarnika, ciasto a'la wczesny Picasso z wyglądu
To ciasto wygląda bosko Tu ciacho, tam babka, te naleśniki, ja muszę zaraz sobie coś słodkiego zorganizowac...

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Tydzien rosołowy na wątku obiadowym .

Pelagia ale burgery . Piękniusie!!! Zachciało mi sie takiego burgera .
Z czego dokładnie te burgery???
Ja się nie przyłączam do tygodnia rosołowego, bo ostatnio ciągle jem zupy na rosole, także mam dosyć xd

U mnie dziś fasola, która skończyła oczywiście jako fasolka po bretońsku, a nie zupa fasolowa. Ale bez kiełbasy i boczku, jedynie na wędzonym żeberku. Jutro będę trzeci dzień dojadać. Jak nie ma chłopa, to moje obiady takie monotonne, na zbyt długo mi wystarczają

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pandemonium4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-04, 17:59   #846
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Kasza jaglana, marchewka, sezam i słonecznik. Nawet TŻ zjadł jednego i nie narzekał (poza małą uwagą, że ciut za ostre ).



Kotlety z tego przepisu https://www.jadlonomia.com/przepisy/...ry-na-swiecie/ robiłam z połowy porcji, czyli wyszło mi 5 sztuk.
Bułki z tego https://www.mojewypieki.com/przepis/...olowe-buleczki ale chociaż były smaczne, to za nic nie wyszły puszyste
Dziękuję... ja szukem przepisu na bezglutenowe
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-04, 18:04   #847
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez LegoJedi Pokaż wiadomość
Dziś Lego serwuje.... risotto z brokułami i orzechami laskowymi, do tego sałatka na ciepło z kurczaka mango i awokado .... poezja
Oryginalni 🤩
Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Dzięki, zaraz będę oglądać


Sałatka z mango powiadasz... mam mango i kurczaka, nie mam awokado. A jakby tak zamiast kurczaka krewetki do tego mango? Tak sobie głośno myślę... i sos z limonką i chili? Pokaż tę sałatkę


Też nie mam gazu i robię tak, że obraną cebulę wrzucam do zimnego piekarnika, odpalam go na maxa i po 30 minutach wyciągam gotową cebulę. Rosół robię tak, że najpierw zagotowuję samo mięso, potem zbieram szumowiny, wrzucam włoszczyznę, cebulę i przyprawy i od tego momentu gotuję co najmniej 3 godziny na minimalnym ogniu.
Piękne burgery.
Lego pokazał tę sałatkę na ciepło w środku risotto, jeśli dobrze rozumiem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-04-04, 18:12   #848
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Ostatnie pytanie. Ile dajecie soli do domowego rosolu? Ja zrobilam z 1,5 l by jakby cos nie wyszlo nie wyrzucac duzej ilosci zupy. Ale poki co ladnie pachnie, wiec chyba bedzie dobrze. Rosol planuje na jutrzejszy obiad. Mam do niego makaron panzani cheveux d'ange. Nie wiem czy taki jest najlepszy. A Wy jaki dajecie do zup? Ja zawsze robie zupy krem i naszlo mnie dzis zrobic cos innego, na czym sie slabo znam.
Rena ja rosol jem naprawde od swieta. Tz wypije troche jesli je mieso i warzywa z rosołu ale nigdy z makaronem... Ale zwykle to ja rosół gotuje celowo na dużej ilości wody zeby miec bulion czyli na tym robie wszystkie zupy... zupy krem rowniez dzieki temu maja super aromat i smakują zupełnie inaczej niz na samej wodzie... spróbuj! Jesli zostanie Ci cos z tego rosołu mozesz zamrozić i kiedy bedziesz robiła jakas zupę to dodać ten wywar do zupy zamiast samej wody . Zupa bedzie o wiele smaczniejsza obiecuje . Żadna kostka rosołowa ani nawet bulion kupny nie smakuje tak jak zupa na swojskim rosole
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-04, 18:26   #849
damdalena
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkrakowskie
Wiadomości: 3 610
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

I - zupa ogórkowa z ziemniakami na wywarze z królika (wywar miałam zamrożony).
II - krokiety z pieczarkami, mięsem z rosołu (skrzydełka perliczki), kapustą kiszoną i porami.
damdalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-04, 18:27   #850
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
Oryginalni 🤩Piękne burgery.
Lego pokazał tę sałatkę na ciepło w środku risotto, jeśli dobrze rozumiem.
O rany faktycznie! Ale ze mnie gapa
Jestem oszołomiona ilością inspiracji dziś tu na wątku.
Na jutro na kolację zrobię krewetki z mango.
W poniedziałek tortille z kurczakiem od Karoliny.
We wtorek rosół i zobaczymy co do niego.
W piątek bezmięsna zupa (chyba krem marchewkowy) i focaccia z pomidorkami (znowu KarolinaK!) o ile ich nie pożrę bo trafiły mi się wyjątkowo pyszne.
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-04, 19:00   #851
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Powiem Wam, że ja lubię grubszy makaron do rosołu, nie tak żadne kokardki czy świderki, ale coś takiego jak na zdjęciu, czyli mój dzisiejszy rosół z makaronem, ja kupuję w Biedronce taki z jajkami przepiórczymi, jest przepyszny Tyle, że jak widać ja jem raczej makaron z rosołem, a nie rosół z makaronem Dzisiejszy był z wołowiny i indyka.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg photomania-5dafe81f7f3814bb0f41ae7c95771687.jpg (140,0 KB, 40 załadowań)
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-04-04, 19:01   #852
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Mam pytanie, skore kurczaka wyrzucamy i kosci tez? Czy kosci chwile potrzymac w zupie dla smaku? Jak dam na noc do lodowki moj rosol, to jutro sciagne tluste oka z tej zupy. Nie dam rady zjesc takiej tlustej. Makaron wrzucic do zupy tuz przed podaniem by sie ugotowal w zupie czy gotowac osobno? Pracochlonny i czasochlonny ten rosol.



Kluski lane znam, moja mama robila jak bylam mala do zupy pomidorowej. Wtedy lubilam. A teraz nie wiem. Lata tego nie jadlam.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-04, 19:30   #853
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Mam pytanie, skore kurczaka wyrzucamy i kosci tez? Czy kosci chwile potrzymac w zupie dla smaku? Jak dam na noc do lodowki moj rosol, to jutro sciagne tluste oka z tej zupy. Nie dam rady zjesc takiej tlustej. Makaron wrzucic do zupy tuz przed podaniem by sie ugotowal w zupie czy gotowac osobno? Pracochlonny i czasochlonny ten rosol.
Kluski lane znam, moja mama robila jak bylam mala do zupy pomidorowej. Wtedy lubilam. A teraz nie wiem. Lata tego nie jadlam.
Makaron zdecydowanie ugotuj osobno.
Wg teorii mojej mamy obowiązkowo do przechowywania trzeba wyjąć z rosołu warzywa, mięso może zostać.
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-04, 19:41   #854
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
Powiem Wam, że ja lubię grubszy makaron do rosołu, nie tak żadne kokardki czy świderki, ale coś takiego jak na zdjęciu, czyli mój dzisiejszy rosół z makaronem, ja kupuję w Biedronce taki z jajkami przepiórczymi, jest przepyszny Tyle, że jak widać ja jem raczej makaron z rosołem, a nie rosół z makaronem Dzisiejszy był z wołowiny i indyka.
Hahah to mój ulubiony makaron. Piona

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:41 ---------- Poprzedni post napisano o 19:39 ----------

Ja robię na dniach calzone. Mam wszystko

A tak jeśli chodzi o drożdże. Jestem na pewnej grupie na fb, i tam ludzie zala sie , ze nie maja juz co robic z drożdży , bo tyle nakupili. Oczywiście ja chce dostać i nigdzie nie ma. Wkurzylam sie i napisałam pare słów..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-04, 21:00   #855
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Dlaczego trzeba wyjac warzywa z rosolu? Jeszcze nie wiem czy moj TZ lubi rosol czy nie, twierdzi, ze nigdy nie jadl.



Ja mam drozdze w proszku w szafce, takie mozna dluzej przechowywac niz swieze.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-04, 21:53   #856
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
I czy to prawda, ze nie obiera sie cebuli do rosolu?
My obieramy ale pieczemy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-04, 21:54   #857
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Ja zawsze wyjmuje warzywa i mieso z rosołu bo inaczej wszystko nasiąknie woda i zrobi sie papką. Mieso tez bedzie okrutnie miękkie. Raz tak zostawiłam i juz teraz wiem ze do przechowania trzeba wsztsyko osobno.
Ja akurat rosol lubie robic bo niewiele trzeba... wstawiasz i w sumie po wyjęciu tej białej piany moze sie gotować bez większej uwagi... ale. Najbardziej jednak lubie to ze dostaje sie piękna bazę fo każdej innej zupy
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-04, 21:57   #858
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Stir-fried rice i dorsz w panierce a la Tz...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 0F29C9CA-FDAE-439D-8AEF-93C2DCF8DBC5.jpg (167,4 KB, 35 załadowań)
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-04, 21:57   #859
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Dziś mieliśmy domowe frytki i pieczone skrzydełka z kurczaka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-04-04, 22:05   #860
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Dlaczego trzeba wyjac warzywa z rosolu? Jeszcze nie wiem czy moj TZ lubi rosol czy nie, twierdzi, ze nigdy nie jadl.



Ja mam drozdze w proszku w szafce, takie mozna dluzej przechowywac niz swieze.
Rosół z warzywa mi zaraz sie psuje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:05 ---------- Poprzedni post napisano o 22:04 ----------

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Rosół z warzywa mi zaraz sie psuje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dużo szybciej sie psuje niz bez

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-05, 07:05   #861
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Hahah to mój ulubiony makaron. Piona
w końcu siostry smaku!
Ja od razu z mięsa robię potrawkę to wyjmuję, i warzywa też, bo właśnie warzywa kwaśnieją i takie ciapowate się robią
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-05, 08:42   #862
damdalena
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkrakowskie
Wiadomości: 3 610
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Takie mieliśmy na śniadanie, z marcepanem i malinami:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20200404_212501.jpg (112,0 KB, 35 załadowań)
damdalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-05, 09:46   #863
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
w końcu siostry smaku!
Ja od razu z mięsa robię potrawkę to wyjmuję, i warzywa też, bo właśnie warzywa kwaśnieją i takie ciapowate się robią
Ja robiłam raz pastę do chleba dla chłopaków ,i raz pasztet . Ale najczęściej wyskubuje im mięso do wywaru. Lenistwo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:46 ---------- Poprzedni post napisano o 09:45 ----------

Ja dziś robię ta babke cytrynowa ze wczoraj . Na obiad będa pierogi ruskie odmrozone , a na kolacje robię burgery. Tylko niestety bulki mam gotowe. Rzadko sobie na to pozwalam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-05, 10:24   #864
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Rosol odgrzewacie po prostu w garnku, w ktorym gotowaliscie czy lepiej odmierzyc dokladnie dwa talerze a reszte zostawic w lodowce i przerobic jutro na inna zupe?
Rena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-05, 10:28   #865
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Kto chce przepis na domowe dorżdże? xD
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-05, 10:46   #866
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Stir-fried rice i dorsz w panierce a la Tz...
Pycha!

Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
Takie mieliśmy na śniadanie, z marcepanem i malinami:
Wygląda obłędnie

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Rosol odgrzewacie po prostu w garnku, w ktorym gotowaliscie czy lepiej odmierzyc dokladnie dwa talerze a reszte zostawic w lodowce i przerobic jutro na inna zupe?
Ja przede wszystkim taki rosół zawsze przecedzam do innego garnka żeby pozbyć się wszystkich farfocli, kulek pieprzu itd. I potem w takim garnku podgrzewam.

Dziś robi mi się obiad w wolnowarze: pręga wołowa, bataty, marchewka, seler naciowy, małe pieczarki itp.
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-05, 10:53   #867
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 5 757
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
Takie mieliśmy na śniadanie, z marcepanem i malinami:
Wygladaja przepysznie
Moje mozliwosci piekarniczo-cukiernicze sa troche ograniczone, ale ciesze sie, bo upieklam na sniadanie buleczki drozdzowe. Wyszly bardzo smaczne, chrupiace na wierzchu, miekkie w srodku. Nie to co bulki z piekarni, ktore sa czesto po prostu nadmuchane, a jak sie je kupi w poludnie, to juz sa twarde jak kamien.
Duza satysfakcja jak czlowiek sie przemoze, a niewielki naklad pracy .
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-05, 12:01   #868
agafisia
Zakorzenienie
 
Avatar agafisia
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 517
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

U mnie dziś też będą burgery z frytkami i kukurydzą gotowaną ale już nie takie piękne bułki kupne niestety

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka
__________________



agafisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-05, 12:03   #869
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez agafisia Pokaż wiadomość
U mnie dziś też będą burgery z frytkami i kukurydzą gotowaną ale już nie takie piękne bułki kupne niestety

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka
Wrzuć zdjęcie

---------- Dopisano o 13:03 ---------- Poprzedni post napisano o 13:03 ----------

JA szukałam bułek bez glutenu ale nie mozna kupic ;/
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-05, 12:18   #870
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

U mnie dzis rosol. Byl przepyszny i nic nie zostalo, bo wzielismy sobie jeszcze dokladke.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg rosol.JPG (152,6 KB, 38 załadowań)
Rena jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-11-09 08:01:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:36.