dobre ubezpieczenie domu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-27, 14:58   #1
Pani_Pusia
Wtajemniczenie
 
Avatar Pani_Pusia
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 016

dobre ubezpieczenie domu


jakie ubezpieczalnie polecacie aby ubezpieczyc w nich dom?
__________________
Perełki cruelty - free - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=478181

Wygoogluj sobie "animal testing" - od razu przestawisz się na kupowanie towarów nie testowanych
Pani_Pusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-29, 09:29   #2
altai
Rozeznanie
 
Avatar altai
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Kioto
Wiadomości: 745
Dot.: dobre ubezpieczenie domu

Moja koleżanka od wielu lat ubezpieczyła dom przez PZU. Nie narzekała na warunki umowy.

Warto porównać oferty najlepszych ubezpieczycieli na rynku i wybrać to co jest dla Ciebie najkorzystniejsze.
__________________
Niczego nie należy pozostawiać przypadkowi. Niczego nie pomijać. Należy uwzględniać sprzeczne informacje. Nie spieszyć się z wyciąganiem wniosków.
altai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-01, 08:18   #3
dorka1980
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Nowa Alexandria
Wiadomości: 2 627
GG do dorka1980
Dot.: dobre ubezpieczenie domu

Cytat:
Napisane przez Edyta Anna Karpienko Pokaż wiadomość
Polecam Wartę.
Nie chcę by to była reklama, ale Warta jako jedyna nie wymaga określeń szkody np: Kiedy nie ma wpisu o ubezpieczeniu szklenia a wybije się szyba, nici z wypłaty
Co prawda jestem wizażystką od 2002 roku, ale od pewnego czasu pracuję w Firmie budowlanej ( własnej ) i zajmuje się ubezpieczeniami dla moich klientów
Strasznie się reklamujesz wszędzie wizażanko (jak już)
dorka1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-03, 20:11   #4
Kasia_T
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 7
Dot.: dobre ubezpieczenie domu

Tak naprawdę to wszystko zależy od tego, jak szerokie ma być to ubezpieczenie. W wielu przypadkach cena (czasem nawet wysoka) nie równa się jakości (pokryciu).

Zawsze trzeba sprawdzić listę wyłączeń w ubezpieczeniu - czyli to co nie jest objęte ochroną, a następnie definicje rzeczy objętych ubezpieczeniem.

Czasami ochrona przed zalaniem w jednej firmie ma zupełnie inne pokrycie niż w innej (co wynika z różnych definicji tego samego zjawiska).

Dlatego zawsze trzeba dokładnie przeczytać jak zdefiniowane są potencjalne szkody i sposób ich powstania, oraz listę wyłączeń z ubezpieczenia....
Kasia_T jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-13, 08:40   #5
raunen
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 106
Dot.: dobre ubezpieczenie domu

Prawdą jest, że mimo ogólnego pogorszenia jakości usług PZU ma bardzo dobry zakres ubezpieczenia domów i mieszkań i działają całkiem sprawnie przy likwidacji szkody.
Ja za to mogę polecić Hestię. Do wyboru mamy zawsze dwa pakiety (1 i 7) - ten drugi oczywiście droższy, ale można sobie w nim dobrać dodatkowe opcje ubezpieczenia (jeśli ktoś potrzebuje np. pomoc w razie awarii instalacji itp). Pakiet 1 jest dość tani i najprościej mówiąc wystarczający. Dla właścicieli domów polecam koniecznie dołożyć OC w życiu prywatnym!

Sama teraz robiłam kalkulację na ubezpieczenie mieszkania i Hestia wyszła najlepiej. Cenowo i jakościowo tuż obok miałam PTU i PZU. Warta trochę za dużo policzyła a zakres wcale nie był rewelacyjny.
Mam nadzieję, że trochę pomogłam.
raunen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-16, 09:45   #6
altai
Rozeznanie
 
Avatar altai
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Kioto
Wiadomości: 745
Dot.: dobre ubezpieczenie domu

"Należy się zapoznać z ogólnymi warunkami umowy, prawami i obowiązkami stron. Uważanie przeanalizować od jakich zdarzeń będziemy ubezpieczeni. Często polisa bywa tańsza, ale klienci nie wiedzą, że nie obejmuje pełnej gamy ryzyk. Trzeba również zwrócić uwagę na listę zdarzeń, które wyłączają odpowiedzialność ubezpieczyciela."

źródło: polishproperty.eu
__________________
Niczego nie należy pozostawiać przypadkowi. Niczego nie pomijać. Należy uwzględniać sprzeczne informacje. Nie spieszyć się z wyciąganiem wniosków.
altai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-16, 16:39   #7
lubie liczyc
Raczkowanie
 
Avatar lubie liczyc
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 180
Dot.: dobre ubezpieczenie domu

zgadzam się z przedmówczyniami - każde towarzystwo ma swoje zalety i wady, i każda oferta jest inna, więc pewnie nie da się pominąć przejrzenia tego, co dostępne na rynku (a sporo tego jest ). moje 4 ściany i 4 kółka mam ubezpieczone w Liberty Direct, dokładnie ten pakiet: https://www.libertydirect.pl/mieszka...ssistance.html ale lepiej sama sprawdź, co jeszcze mają, bo opcje są różne. powodzenia !
lubie liczyc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-31, 08:25   #8
nemesi
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 38
Dot.: dobre ubezpieczenie domu

Mnie się wydaje, że generali ma fajne warunki. http://www.generali.pl/klienci-indyw...m-i-mieszkanie
nemesi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-31, 10:45   #9
Grzesiek2006d
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 9
Dot.: dobre ubezpieczenie domu

Ja ubezpieczyłem swoje xxxxx - nie kosztowało to drogo, dlatego polecam

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2013-10-23 o 14:20 Powód: reklama agencji nieruchomosci
Grzesiek2006d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-02, 10:37   #10
pigwowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 6
Dot.: dobre ubezpieczenie domu

Ja od trzech lat ubezpieczam mieszkanie w Compensie, ale na szczęście nie miałam jeszcze okazji ich "sprawdzać". Wydaje mi się jednak, że ogólne warunki ubezpieczenia są całkiem czytelne, cena też nie jest jakaś tragiczna.
Zawsze kupowałam polisę u agenta ubezpieczeń, w tym roku postanowiłam pójść z duchem czasu i skorzystałam z [tu była reklama]. Udało się bez problemu Dostałam też kod rabatowy: tylkodlaprzyjaciolinseco, może się jeszcze komuś przyda.

Edytowane przez Elfia4
Czas edycji: 2014-02-18 o 21:42 Powód: usunięcie linku
pigwowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-18, 14:39   #11
Ludwig1999
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1
Dot.: dobre ubezpieczenie domu

Ja kupowałem [tu była reklama] jeśli ktoś ma jakieś wątpliwości to zawsze można porównać z ofertami innych ubezpieczycieli. No i cena to nie wszystko, obsłużyli mnie na satysfakcjonującym mnie poziomie

Edytowane przez Elfia4
Czas edycji: 2014-02-18 o 21:41 Powód: usunięcie linku
Ludwig1999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-22, 14:42   #12
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: dobre ubezpieczenie domu

Ja nie będę żadnej firmy ubezpieczeniowej polecała,ale zwrócę tylko uwagę,by przy wyborze zwrócić uwagę na wartość odtworzeniową i wartość rzeczywistą. Dla klienta bardziej korzystna jest oczywiście odtworzeniowa,ale im korzystniejsza opcja tym wyższa składka
Co to jest wartość odtworzeniowa ?

Osobną sprawą jest ubezpieczenie murów,a czym innym ubezpieczenie wnętrza, wyposażenia (RTV, AGD),dlatego nie dajcie się nabrać na "pełen pakiet". Warto przeczytać wcześniej umowę i warunki w domu,a nie od razu podpisywać. Jeśli agent nie chce dać warunków ubezpieczenia Wam do ręki to coś jest nie tak...ma wręcz taki obowiązek.
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-03, 10:00   #13
malika33
Raczkowanie
 
Avatar malika33
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: z leśnej doliny
Wiadomości: 88
Dot.: dobre ubezpieczenie domu

Od września zamierzam wynajmować mieszkanie i jestem ciekawa czy mogę ubezpieczyć jako najemca własne mienie? Miał ktoś z czymś tym doświadczenia?
malika33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-31, 11:57   #14
Graculka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 45
Dot.: dobre ubezpieczenie domu

Tak, na rynku znajdziesz takie ubezpieczenia, które są dedykowane takim osobom jak Ty
Graculka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-27, 20:55   #15
malika33
Raczkowanie
 
Avatar malika33
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: z leśnej doliny
Wiadomości: 88
Dot.: dobre ubezpieczenie domu

Co prawda spodziewałam się bardziej konkretnej odpowiedzi, ale do tej pory to sama znalazłam polisę, o którą mi chodziło. lew lokator to właśnie jest to czego szukałam
malika33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-07, 16:46   #16
essitar
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1
Dot.: dobre ubezpieczenie domu

Z wyborem ubezpieczyciela nie powinniśmy się śpieszyć. Nie zapominajmy o tym, że chodzi o Nasze mieszkanie, a więc bardzo ważną rzecz.
__________________
<ciach_reklama>
essitar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-25, 06:03   #17
elennna
Raczkowanie
 
Avatar elennna
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 84
Dot.: dobre ubezpieczenie domu

A ja mam takie pytanie, czy posiadając system alarmowy w domu można liczyć na tańszą polisę ubezpieczeniową? Które towarzystawa ubezpieczeniowe udzielają takich rabatów?
elennna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-25, 14:09   #18
n_bb
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 191
Dot.: dobre ubezpieczenie domu

Cytat:
Napisane przez elennna Pokaż wiadomość
A ja mam takie pytanie, czy posiadając system alarmowy w domu można liczyć na tańszą polisę ubezpieczeniową? Które towarzystawa ubezpieczeniowe udzielają takich rabatów?
Możesz. Pytanie tylko jaki masz alarm, bo od tego zależy wysokość rabatu. Czy jest lokalny (dźwiękowy), z powiadomieniem na sms etc, lub z interwencją.
Tutaj masz info jakie normy powinien spełnić system alarmowy https://www.mieszkajbezpiecznie.pl/a...ubezpieczenie/
Jeżeli alarm nie zadziała podczas włamania to otrzymasz odszkodowanie pomniejszone o wysokość rabatu.
n_bb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-13, 08:10   #19
Liliannna100
Raczkowanie
 
Avatar Liliannna100
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 81
Dot.: dobre ubezpieczenie domu

wszystkie parametry ubezpieczenia wyliczane sa juz u agenta, czy tansza polisa dzieki temu, ze masz alarm? - to zalezy od wariantu, ktory wybierzesz. Ja kontynuuje od jakiegos czasu w Generali polise i u nich wlasnie wybierasz co bys chciala zeby pokrywalo ubezpieczenie.
Liliannna100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-15, 08:53   #20
malika33
Raczkowanie
 
Avatar malika33
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: z leśnej doliny
Wiadomości: 88
Dot.: dobre ubezpieczenie domu

To prawda, mnie się właśnie podoba to, że można dopasować polisę do własnych potrzeb i zasobności portfela
malika33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-27, 21:43   #21
kodarka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2
Dot.: dobre ubezpieczenie domu

W przypadku ubezpieczenia domu warto zwrócić uwagę, by w warunkach umowy polisy zawarte było ubezpieczenie od kradzieży z włamaniem, dewastacji, pożaru, szyb, no i elementów stałych i ruchomych. Ja mam w compensie, jestem zdania, że trzeba dobrze czytać OWU, by np. nie ubezpieczyć samych murów.
kodarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-06, 08:27   #22
Nelia89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 185
Dot.: dobre ubezpieczenie domu

Też kiedyś wynajmowałam mieszkanie, ale nigdy jako najemca go nie ubezpieczałam. To moim zdaniem leży po stronie tego kto wynajmuje.A konkretnych ubezpieczycieli to chyba nie ma co polecać, są różne porównywarki w necie np. cuk i tam sobie można wyliczyć gdzie się opłaca wykupić. A to w ogóle nie są duże pieniądze, też mnie za chwilę czeka przedłużenie polisy więc sprawdziłam że żadnych drastycznych podwyżek nie było w tym roku.
Nelia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-30, 21:31   #23
justi177
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 6
Dot.: dobre ubezpieczenie domu

No właśnie a tak wogóle można np w compensa? wynajmuję mieszkanie i chciałbym ubezpieczyć a właściciel nie. Chodzby od kradzieży, zalania czy pożaru?
justi177 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-04, 10:17   #24
duda234awe
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 1
Dot.: dobre ubezpieczenie domu

Cytat:
Napisane przez justi177 Pokaż wiadomość
No właśnie a tak wogóle można np w compensa? wynajmuję mieszkanie i chciałbym ubezpieczyć a właściciel nie. Chodzby od kradzieży, zalania czy pożaru?
To musisz przeczytać umowę. I wtedy dopiero ocenić czy to ubezpieczenie jest, dobre w twojej stacji. Spotkałem się już wieloma ciekawymi ofertami, w których niestety były różne kruczki. Takie jak np.: w wypadku kradzieży ubezpieczyciel nie ponosi odpowiedzialności za bagaż. Musisz podjąć kilka kroków aby uchronić się przed takimi ofertami. A jedną z najważniejszych jest czytanie umowy, wtedy będzie wszystko dobrze. Możesz poszukać ofert na rankomacie. Jest tam kilka ofert i może tam coś dla siebie znajdziesz.
duda234awe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-25, 22:28   #25
MalaBetty
Przyczajenie
 
Avatar MalaBetty
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 26
Dot.: dobre ubezpieczenie domu

My mamy ubezpieczony dom w Compensie. Mogę polecić, bo miałam okazje ich sprawdzić, chociaż w innym zakresie ubezpieczenia. W zeszłym roku musiałam zgłosić szkodę AC, bo wybili mi szybę w nocy pod blokiem i byłam pełna obaw co do sposobu w jaki zostanę potraktowana, ale likwidacja odbyła się naprawdę szybko i skutecznie.
MalaBetty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-30, 01:21   #26
esPappa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 47
Dot.: dobre ubezpieczenie domu

Najlepiej to wziąć ubezpieczenie all risks i się nie zastanawiasz czy TU uwzględni Ci szkodę, czy znajdzie kruczek. Nawet w wypadku Twojego rażącego zaniedbania. Jak najbardziej racjonalne jest coś takiego posiadać.
esPappa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-01, 06:58   #27
raunen
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 106
Dot.: dobre ubezpieczenie domu

Cytat:
Napisane przez esPappa Pokaż wiadomość
Najlepiej to wziąć ubezpieczenie all risks i się nie zastanawiasz czy TU uwzględni Ci szkodę, czy znajdzie kruczek. Nawet w wypadku Twojego rażącego zaniedbania. Jak najbardziej racjonalne jest coś takiego posiadać.
Tak naprawdę to sama nazwa polisy "All Risk" jest myląca, ponieważ żadne ubezpieczenie nie chroni od wszystkiego. W polisach typu All Risk ochrona obejmuje wszelkie nagłe i nieprzewidziane zdarzenia, poza tymi wyłączonymi w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia danej firmy. Tak więc jest cała lista opisanych sytuacji, w których firma ubezpieczeniowa po prostu odmówi wypłaty odszkodowania.
raunen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-06, 11:27   #28
malika33
Raczkowanie
 
Avatar malika33
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: z leśnej doliny
Wiadomości: 88
Dot.: dobre ubezpieczenie domu

Dlatego trzeba dokładnie czytać OWU przed podpisaniem umowy, ale wydaje mi się, że jednak formuła all risks najbardziej się opłaca.
malika33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-10, 17:57   #29
Niebieskooka arystokratka
Marszałkini II RP
 
Avatar Niebieskooka arystokratka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 547
Dot.: dobre ubezpieczenie domu

Jeśli ktoś ma dom na wsi i jeszcze jakieś budynki gospodarcze to polecam TUW - Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych - według mnie mają dużo lepszą ofertę niż PZU.
Niebieskooka arystokratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-22, 21:13   #30
anka2828
Raczkowanie
 
Avatar anka2828
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 60
Dot.: dobre ubezpieczenie domu

Cytat:
Napisane przez kasiasz20 Pokaż wiadomość
Witam! Jeżeli potrzebujecie Państwo ubezpieczenia na dom, mieszkanie, chętnie odpowiem na wszelkie pytania oraz pomogę w podjęciu tak ważnej decyzji.
Może lepiej zamieścić płatne ogłoszenie niż wykorzystywać forum do działalności zarobkowej - będzie chyba uczciwiej ,czyż nie ??

Obojętnie jakiego się wybierze ubezpieczyciela ,do wypłaty ewentualnego odszkodowania droga bardzo długa i trudna .Trzeba mieć świadomość że głównym zadaniem firm ubezpieczeniowych jest generowanie zysków ,to nie są instytucje charytatywne .W ogóle teraz na ubezpieczeniach jest złoty interes - można ubezpieczyć ,pralkę ,lodówkę ,telewizor a nawet telefon .....tylko oczywiście są to pieniądze wyrzucone w błoto
anka2828 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-12-14 16:27:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:10.