dobry deweloper w Warszawie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-02-09, 23:40   #1
Aleczemunie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 2

dobry deweloper w Warszawie


W związku ze zmianą pracy chcę kupić mieszkanie po prawej stronie Wisły. Czytałam wiele opinii o deweloperach i mam mętlik w głowie. Zależy mi na:
- wiarygodności dewelopera,
- atrakcyjnych cenach,
- lokalizacji blisko przystanków autobusowych, najlepiej niedaleko przedszkola.
Czy ktoś aktualnie rozglądał się w tej okolicy za nowym mieszkaniem?
Aleczemunie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-10, 08:20   #2
kajankas
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 432
Dot.: dobry deweloper w Warszawie

Nie wiem jak się nazywa wykonawca, ale mieszkamy w Radzyminie na osiedlu xxx. Las, zalew, ładna okolica, a mieszkanie kosztowało ponad 4 tysie za metr. Na Woli zapłacisz kosmiczną stawkę za mieszkanie - nie ma to sensu.

Edytowane przez Elfia4
Czas edycji: 2015-02-10 o 22:23 Powód: reklama
kajankas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-10, 20:16   #3
Aleczemunie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 2
Dot.: dobry deweloper w Warszawie

Radzymin jest zdecydowanie za daleko, Wola jest po lewej stronie Wisły. Szukam czegoś po prawej. Targówek, Białołęka (ale tylko okolice m1)
Aleczemunie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-12, 12:29   #4
Bezmleczka
Zadomowienie
 
Avatar Bezmleczka
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 036
Dot.: dobry deweloper w Warszawie

A może dozbud , mają inwestcja: Jodłowa, ząbki
Bezmleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-18, 20:12   #5
kagga
Rozeznanie
 
Avatar kagga
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 844
Dot.: dobry deweloper w Warszawie

Przejrzyj ofertę Dom Development. To solidny deweloper i budują aktualnie kilka inwestycji po prawej stronie Wisły.
kagga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-18, 21:44   #6
Sein Ulin
Rozeznanie
 
Avatar Sein Ulin
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 796
Dot.: dobry deweloper w Warszawie

Cytat:
Napisane przez kagga Pokaż wiadomość
Przejrzyj ofertę Dom Development. To solidny deweloper i budują aktualnie kilka inwestycji po prawej stronie Wisły.
Zapomniałaś dodać, że lubi ludzom wciskać kit i kilka razy sprzedawać widok z okna
Sein Ulin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-19, 08:29   #7
Bezmleczka
Zadomowienie
 
Avatar Bezmleczka
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 036
Dot.: dobry deweloper w Warszawie

Cytat:
Napisane przez Sein Ulin Pokaż wiadomość
Zapomniałaś dodać, że lubi ludzom wciskać kit i kilka razy sprzedawać widok z okna
Nie widziałam, ze widok z okna też się sprzedaje
Bezmleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-02-19, 15:26   #8
meesha
Zakorzenienie
 
Avatar meesha
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: wroclaw
Wiadomości: 7 301
Send a message via Skype™ to meesha
Dot.: dobry deweloper w Warszawie

Cytat:
Napisane przez Sein Ulin Pokaż wiadomość
Zapomniałaś dodać, że lubi ludzom wciskać kit i kilka razy sprzedawać widok z okna


a mozesz cos wiecej napisac o tym deweloperze?
__________________
What is popular is not always right.
What is right is not always popular.
meesha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-19, 20:22   #9
Sein Ulin
Rozeznanie
 
Avatar Sein Ulin
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 796
Dot.: dobry deweloper w Warszawie

http://osiedlesaska.pl/forum/topic.php?id=2525

http://www.google.pl/imgres?imgurl=h...d=0CDMQMygTMBM

Według mnie, kupno mieszkania w tak bliskim sąsiedztwie planowanej Al. Tysiąclecia jest bardzo słabym pomysłem
Sein Ulin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-25, 13:27   #10
nawiedzonanarzeczona
Rozeznanie
 
Avatar nawiedzonanarzeczona
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Kato
Wiadomości: 692
Dot.: dobry deweloper w Warszawie

A inwestycja przy Łodygowej? Niedaleko skrzyżowania przy Macu?
nawiedzonanarzeczona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-26, 20:33   #11
besciara
Wtajemniczenie
 
Avatar besciara
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: ... ... ...
Wiadomości: 2 730
Dot.: dobry deweloper w Warszawie

Moim zdaniem kupowanie mieszkania jeszcze na etapie gdy jest tylko projekt, a nie jest oddane mieszkanie do użytku nie jest dobre. Polecam kupować jak już jest wybudowany blok. Najlepiej mieszkania 2-5 letnie. To co mnie zraziło przy moich poszukiwaniach to tak jak chamsko oszukują deweloperzy na metrach i generalnie na wszystkim. Koniecznie przejrzyj sobie projekty i szczegółowe informacje (nie tylko to co wisi na stronie, poproś o szczegóły, które muszą przekazać zgodnie z prawem) + umowę. Tam też są☠ciekawe rewelacje czasami, np. w zakresie gwarancji albo praw własności.
__________________
Carpe diem
NIE dla dyktatury PiS. Nie jestem Polakiem drugiego sortu. Żaden Polak nie jest. Nie dla ustaw w nocy, nie dla polityki autorytarnej.
besciara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-08, 12:58   #12
Bezmleczka
Zadomowienie
 
Avatar Bezmleczka
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 036
Dot.: dobry deweloper w Warszawie

Cytat:
Napisane przez besciara Pokaż wiadomość
Moim zdaniem kupowanie mieszkania jeszcze na etapie gdy jest tylko projekt, a nie jest oddane mieszkanie do użytku nie jest dobre. Polecam kupować jak już jest wybudowany blok. Najlepiej mieszkania 2-5 letnie. To co mnie zraziło przy moich poszukiwaniach to tak jak chamsko oszukują deweloperzy na metrach i generalnie na wszystkim. Koniecznie przejrzyj sobie projekty i szczegółowe informacje (nie tylko to co wisi na stronie, poproś o szczegóły, które muszą przekazać zgodnie z prawem) + umowę. Tam też są☠ciekawe rewelacje czasami, np. w zakresie gwarancji albo praw własności.
Jeśli projekt na papierze to się zgadzam, ale jeżeli normlanie trwają prace jak np w ząbkach Dozbud buduje, to jest już konkret, masz umowę, widzisz jak postepują prace.
Bezmleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-14, 15:46   #13
Morka1
Raczkowanie
 
Avatar Morka1
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 244
Dot.: dobry deweloper w Warszawie

Bezmleczka - tak jak coś się dzieje, w sensie że się już buduje a nie dopiero zacznie, to moim zdaniem jest ok. Ale podobna odległość od wa-wy jak Ząbki to jest w Wesołej, a tam Dozbud ma już gotowe mieszkania. W wesołej często kiedyś bywałam na basenie, gdy mieszkałam w Rembertowie kilka lat.

Edytowane przez Morka1
Czas edycji: 2015-05-14 o 15:48
Morka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-25, 12:11   #14
mbrs
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 88
Dot.: dobry deweloper w Warszawie

Aktualnie również szukam dla siebie jakiegoś fajnego mieszkania bo nie będę przecież całe życie wynajmowała. Powoli rozglądam się za ofertami deweloperów. Dodam,że liczy się dla mnie dobra komunikacja z lotniskiem oraz z resztą Warszawy bo dość często latam w podróże biznesowe.
Widziałam,że całkiem ciekawe osiedle powstaje obecnie na Wilanowie na Teodorowicza ( Zora Wilanów). Czy orientujecie się jakie mniej więcej są tam ceny?
mbrs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-25, 13:34   #15
6610e975c85461a73511d7b83bf3e01cd5d91d24_6487a38504e0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 105
Dot.: dobry deweloper w Warszawie

Wilanów i dobra komunikacja...?

Co do cen to znalazłam to na rynekpierwotny.pl:

Cytat:
Ceny nieruchomości kształtują się w zakresie od 226 584 do 814 032 zł. Koszt metra kwadratowego wynosi od 7 200 do 7 264 zł
6610e975c85461a73511d7b83bf3e01cd5d91d24_6487a38504e0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-24, 18:33   #16
dagma38
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6
Dot.: dobry deweloper w Warszawie

My z chłopakiem (teraz już mężem) przeprowadziliśmy się do Warszawy na studia dobrych kilka lat temu. Na poczatku mieszkaliśmy w centrum i na mokotowie, ale szybko mielismy dosyc tego codziennego tłoku i pośpiechu. Później przeprowadziliśmy się właśnie na Rembertów i bardzo polubiliśmy te okolice, a nigdy wczesniej nie przyszlo by mi do głowy, żeby zamieszkac dalej od centrum. Ostatni etap naszej przeprowadzki to Osiedle Radzymin. 4 miesiące temu kupiliśmy tutaj ładne, trzypokojowe mieszkanie i strasznie się cieszymy, że niedługo wszystko będzie urządzone
dagma38 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-05, 15:23   #17
asia877
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 5
Dot.: dobry deweloper w Warszawie

Polecam mieszkania na osiedlu Sakura Mokotów. Podstawa to sprawdzony deweloper. W stolicy zdecydowanie Ronson Development. Znajomi mi polecili, wyczytałam dobre opinie no i się nie zawiodłam. Dodatkowo jak na jakość wykonania i lokalizacje mają atrakcyjne ceny.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-02-06 o 10:21 Powód: Link.
asia877 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-05, 19:36   #18
lenor
Zadomowienie
 
Avatar lenor
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 1 141
Dot.: dobry deweloper w Warszawie

Cytat:
Napisane przez besciara Pokaż wiadomość
Moim zdaniem kupowanie mieszkania jeszcze na etapie gdy jest tylko projekt, a nie jest oddane mieszkanie do użytku nie jest dobre. Polecam kupować jak już jest wybudowany blok. Najlepiej mieszkania 2-5 letnie. To co mnie zraziło przy moich poszukiwaniach to tak jak chamsko oszukują deweloperzy na metrach i generalnie na wszystkim. Koniecznie przejrzyj sobie projekty i szczegółowe informacje (nie tylko to co wisi na stronie, poproś o szczegóły, które muszą przekazać zgodnie z prawem) + umowę. Tam też są☠ciekawe rewelacje czasami, np. w zakresie gwarancji albo praw własności.
Z moich obserwacji to znalezienie mieszkania od dewelopera (rynek pierwotny) wybudowanego jest bardzo trudne, bo mieszkania są bardzo przebrane i na całą inwestycje zostają raptem dwa w kiepskiej lokalizacji np. parter obok wiazdu do garażu.
lenor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-06, 19:59   #19
fabregasowa
Zakorzenienie
 
Avatar fabregasowa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 793
Dot.: dobry deweloper w Warszawie

z mojej perspektywy szukania odradzam Wilanów (bo daleko i snobistycznie, tereny zalewowe), Odolany (miasto w mieście, niedługo nie będzie gdzie tam palcem ruszyć) oraz Gocław (chyba też tam się teraz buduje aż za dużo, a komunikacja nie nadąża, obiecywanego metra też raczej nie będzie). Reszta wg możliwości finansowych
__________________
Wymiana kosmetyczna

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post52630770
fabregasowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-06-02, 14:08   #20
malika33
Raczkowanie
 
Avatar malika33
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: z leśnej doliny
Wiadomości: 88
Dot.: dobry deweloper w Warszawie

Na czapelskiej 25 powstaje nowa inwestycja z dużym garażem podziemnym i komórkami lokatorskimi. Mieszkania mają mieć ogromne balkony.Mnie się podoba lokalizacja obok MOSiRu „Szuwarek” i parku jordanowskiego.
malika33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-09, 13:10   #21
_Lawendowo_
Raczkowanie
 
Avatar _Lawendowo_
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 30
Dot.: dobry deweloper w Warszawie

Jak dla mnie te inwestycje zapowiadają się super [xxx] nie kupujesz kota w worku, tylko widać, że już stoi i możesz wejść i zobaczyć. Sama kupiłam tam, bo też pod wynajem mi lokalizacja pasuje

Edytowane przez Elfia4
Czas edycji: 2016-06-10 o 07:05 Powód: link reklamowy
_Lawendowo_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-02, 16:32   #22
tomcruise
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 1
Dot.: dobry deweloper w Warszawie

Dobrze jest sprawdzić kilka rzeczy zanim podpiszemy umowę i uwikłamy się w kredyt na 20-30 lat. Większość rzeczy możemy łatwo sprawdzić sami - bezwzględnie musimy znać precyzyjne (uwzględnione w umowie przedwstępnej) odpowiedzi na kilka najważniejszych kwestii jak:
- KRS firmy, kto ją reprezentuje, dobrze sprawdzić, poszukać opinii nt tych osób w sieci. czy nie jest to spółka celowa.
- KW, kto jest właścicielem, czy inwestycja jest kredytowana, warunki zwolnienia mieszkania z kredytu firmy. Czy nasza wpłata trafia na rachunek powierzony (w przypadku kredytu firmy, musi)
- Historia firmy, poprzednie inwestycje, - niezadowoleni klienci, opóźnienia.
- Najlepiej umowa przedwstępna w formie notarialnej
- KW nieruchomości, inne obciążenia, wszelkie służebności gruntowe, hipoteki, umowa musi zawierać informacje, np. czy przez nasze osiedle nie będzie drogi miejskiej w przyszłości.
- Szczegółowy opis standardu mieszkania, jak będzie pomierzona powierzchnia ( po tynkach czy przed). daty odbioru kluczy i aktu notarialnego
-Finanse, co się dzieje z naszą kasą w przypadku, opóżnienień, zmian, bądź trudności w ukończeniu budowy, lub jesli sami zrezygnujemy na etapie budowy.
- jaki zarząd ? powierzony czy właścicielski, deweloper woli powierzony i tak zazwyczaj narzuca mieszkańcom, dla mieszkańców lepszy jest właścicielski.
- Deweloper udziela, czy chce czy nie 3 letniej rękojmi, na mieszkania i budynek, w umowie nie może być żadnych punktów dot. ominięcia tego terminu.
Uwag dot. bezpiecznej umowy, zakupu, odbioru będzie więcej, tych kilka będzie najważniejszych na początek.
http://antydeweloper.pl/2016/06/07/w...we-mieszkanie/
tomcruise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-01, 12:54   #23
malika33
Raczkowanie
 
Avatar malika33
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: z leśnej doliny
Wiadomości: 88
Dot.: dobry deweloper w Warszawie

No przecież widzę, ze apartamowiec się buduje, rośnie jak na drożdżach to czego mam się bać
malika33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-01, 17:34   #24
daydreaming_
Zakorzenienie
 
Avatar daydreaming_
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 4 808
Dot.: dobry deweloper w Warszawie

Cytat:
Napisane przez malika33 Pokaż wiadomość
No przecież widzę, ze apartamowiec się buduje, rośnie jak na drożdżach to czego mam się bać
Znam taka jedną co też tak mówiła, a potem się nieźle zdziwiła
__________________
beauty begins the moment you decide to be yourself

daydreaming_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-01, 22:07   #25
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: dobry deweloper w Warszawie

W moim mieście nawet powstał apartamentowiec, który wieje pustką. Ładny, w dobrej lokalizacji, plomba w zabudowie. Niby wszystko idealnie, więc ludzie wzięli kredyty i kupili budowane mieszkania. Na ich nieszczęście spółka postanowiła zrobić jakiś przekręt. Ludzie od paru lat spłacają kredyty, budynek niszczeje, szpecąc okolicę (chociaż miał ją uatrakcyjniać), a niedoszli mieszkańcy zapewne biegają po sądach, by odzyskać należności. Swoją drogą, to dziwnie cicho na ten temat ostatnio.
To tyle na temat kupowania w trakcie budowy od nieznanej na danym rynku firmy, bez dużego dorobku.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-08, 16:14   #26
Taliczan
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 5
Dot.: dobry deweloper w Warszawie

Każdego dewelopera przed zakupem mieszkania czy innej nieruchomości warto sprawdzić chociażby czy jest jedynym właścicielem sprzedawanego mieszkania, czy na mieszkaniu nie ciąży żadna hipoteka.
Można to zrobić zupełnie anonimowo, dzięki przeglądarce ksiąg wieczystych. Wystarczy Ci tylko adres nieruchomości:
http://www.sprawdzamsiebie.strefa.pl...wieczysta.html
Taliczan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-15, 15:18   #27
malika33
Raczkowanie
 
Avatar malika33
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: z leśnej doliny
Wiadomości: 88
Dot.: dobry deweloper w Warszawie

Ale ja swojego sprawdzałam,sugerowałam sie opinia prawnika i znajomych który kupowali mieszkanie w inwestplan, więc w ciemno nie szłam, taka głupia nie jestem, ale fakt niektórzy i znam takich kupili dziurę w ziemi i żałowali
malika33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-08, 00:05   #28
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: dobry deweloper w Warszawie

Odgrzebuję wątek ponieważ jestem ciekawa opinii o deweloperach, którzy działają na terenie Warszawy.

Jesteśmy w trakcie szukania mieszkania i póki co, już na poziomie obsługi klienta, jestem zniesmaczona podejściem ludzi w punktach sprzedaży. I sama już nie wiem co o tym myśleć. Jestem ciekawa waszych doświadczeń.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-08, 00:10   #29
meesha
Zakorzenienie
 
Avatar meesha
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: wroclaw
Wiadomości: 7 301
Send a message via Skype™ to meesha
Dot.: dobry deweloper w Warszawie

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Odgrzebuję wątek ponieważ jestem ciekawa opinii o deweloperach, którzy działają na terenie Warszawy.

Jesteśmy w trakcie szukania mieszkania i póki co, już na poziomie obsługi klienta, jestem zniesmaczona podejściem ludzi w punktach sprzedaży. I sama już nie wiem co o tym myśleć. Jestem ciekawa waszych doświadczeń.
Ja kupilam mieszkanie co prawa we wro, ale u dewelopera warszawskiego (dom development)- przed kupnem bylo super, negocjacje tez jakos poszly, ale po sprzedazy juz duzo slabsza obsluga:/ trudno, mieszkanie kupione, ja jestem "upierdliwym" klientem wiec juz mnie kojarza
__________________
What is popular is not always right.
What is right is not always popular.
meesha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-08, 00:17   #30
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: dobry deweloper w Warszawie

Cytat:
Napisane przez meesha Pokaż wiadomość
Ja kupilam mieszkanie co prawa we wro, ale u dewelopera warszawskiego (dom development)- przed kupnem bylo super, negocjacje tez jakos poszly, ale po sprzedazy juz duzo slabsza obsluga:/ trudno, mieszkanie kupione, ja jestem "upierdliwym" klientem wiec juz mnie kojarza
Akurat ten deweloper, jako jeden z wielu, zachował się w porządku jeśli chodzi o pierwszy kontakt, ofertę, zaangażowanie. Gorzej z innymi firmami, w których ciężko się doprosić o ofertę, nie odbierają telefonu itd.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-13 13:36:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:27.