Czuję się jak przegryw z powodu oblania matury - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-07-01, 10:35   #61
Problematyczna18
Raczkowanie
 
Avatar Problematyczna18
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 89
Dot.: Czuję się jak przegryw z powodu oblania matury

Poziom matematyki w szkołach, a przynajmniej w tej co ja byłam jest dosyć śmieszny. Podejście nauczycieli niestety tych, którzy mnie uczyli było 'olewcze', a uczniów aroganckie.

No zacząć już powtarzać? Ponownie zaprzyjaźnię się z książkami i tyle.

---------- Dopisano o 10:35 ---------- Poprzedni post napisano o 10:34 ----------

No nic wątek można zakończyć.
Problematyczna18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-01, 10:36   #62
Czarna2000
Inez
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4 346
Dot.: Czuję się jak przegryw z powodu oblania matury

Przede wszystkim zastanów się czy serio zrobiłaś cokolwiek, żeby tą maturę zdać. Przykro mi, ale podstawowa matura z matematyki jest na dosłownie śmiesznym poziomie. Na te 30% często zdają dzieciaki po gimnazjum, a co dopiero po kilku latach szkoły średniej. Masz pod ręką tablice maturalne, z których można wyciągnąć tyle informacji.
Hasło "jestem humanistką więc nie umiem matmy" trochę mnie śmieszy. Oczywiście, nie każdy będzie orłem z matmy, ale to wciąż 30% z podstawy! Nie rozumiem też tego klepania po główce. Gdyby Autorka przysiadła trochę do tej matmy, ćwiczyłaby, rozwiązywała arkusze na pewno poszłoby lepiej. Nie chce mi się wierzyć, że siedziała w książkach, a potem nie była w stanie wyciągnąć 30%.
Nie ma teraz co płakać, bo czasu się już nie cofnie. Przemyś, co chcesz robić w przyszłości, w którą stronę uderzyć. Zaplanuj sobie czas do sierpnia. Niezdana matura to jeszcze nie jest koniec świata. Idź na korepetycje, przerób wszystkie możliwe arkusze, w sierpniu popraw i tyle.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarna2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-01, 11:18   #63
mellitus
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 276
Dot.: Czuję się jak przegryw z powodu oblania matury

Cytat:
Napisane przez Problematyczna18 Pokaż wiadomość
Poziom matematyki w szkołach, a przynajmniej w tej co ja byłam jest dosyć śmieszny. Podejście nauczycieli niestety tych, którzy mnie uczyli było 'olewcze', a uczniów aroganckie.

No zacząć już powtarzać? Ponownie zaprzyjaźnię się z książkami i tyle.

---------- Dopisano o 10:35 ---------- Poprzedni post napisano o 10:34 ----------

No nic wątek można zakończyć.
Nie masz za dużo czasu do roboty ! trzymam kciuki. Daj znać jak będziesz po poprawce
__________________
mellitus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-01, 11:34   #64
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Czuję się jak przegryw z powodu oblania matury

Cytat:
Napisane przez mellitus Pokaż wiadomość
Owszem, jednak obecnie funkcjonuje również inne pojecie humanisty. Humanista to antonim "ścisłego umysłu".

Można być "humanistą" (=osobą posiadającą szeroką wiedzę o literaturze, języku, historii, sztuce) i jednocześnie nie mieć żadnego problemu z naukami ścisłymi.

Nie lubię tego zawężonego pojęcia, które przedstawiła Timon i Pumba, bo według mnie ono bardzo spłyca sprawę, ale ok, no niestety tak to funkcjonuje. Ale na pewno humanistą nie jest się dlatego, że się nie ogarnia matematyki.
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-01, 11:37   #65
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Czuję się jak przegryw z powodu oblania matury

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-12 o 21:06
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-01, 11:46   #66
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Czuję się jak przegryw z powodu oblania matury

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Wiem, ta część dotyczyła kogoś kto twierdzi, że humanista to z definicji antonim "ściślaka". A że nie uśmiecha mi się bycie obojniakiem, to oprotestowałam
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-01, 12:29   #67
mellitus
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 276
Dot.: Czuję się jak przegryw z powodu oblania matury

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;7511420 1]Wiem, ta część dotyczyła kogoś kto twierdzi, że humanista to z definicji antonim "ściślaka". A że nie uśmiecha mi się bycie obojniakiem, to oprotestowałam [/QUOTE]

To ja doprecyzuję- napisałam, że funkcjonuje takie pojęcie. Sama się uważałam bardzo długo za "humanistkę", dopóki nie trafiłam na dobrego korepetytora matematyki. Wtedy okazało się, że jestem "humanistką z analitycznym umysłem" (więc chyba obojnakiem) I o ile rozumiem, że ktoś może być wybitnym w czymś, to winnych tematach może być przysłowiową "nogą", to jednak nie rozumiem tłumaczenia: jestem ścisłym umysłem, nie wiem kiedy była bitwa pod Grunwaldem/ jestem humanistką- nie znam tabliczki mnożenia :P
__________________

Edytowane przez mellitus
Czas edycji: 2017-07-01 o 12:30
mellitus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-07-01, 13:19   #68
Antoiineette
Rozeznanie
 
Avatar Antoiineette
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 821
Dot.: Czuję się jak przegryw z powodu oblania matury

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;7509064 6]Na litość, ileś można powtarzać takie bzdury.

Humanista to nie ktoś, kto ma problemy matmą, tylko osoba o bardzo szerokiej wiedzy o świecie, właczając w to przedmioty ścisłe.[/QUOTE]

Nie pomyślałaś, że dlatego właśnie znalazł się przy tym wyrażeniu cudzysłów? Następnym razem przeczytaj jeszcze raz wypowiedź, którą komentujesz, nim jad zacznie Ci się cisnąć na języczek
Pozdrawiam!
__________________
So in America when the sun goes down and I sit on the old broken-down river pier watching the long, long skies over New Jersey (...), I think of Dean Moriarty, I even think of Old Dean Moriarty the father we never found, I think of Dean Moriarty.”
Antoiineette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-02, 09:19   #69
baru2017
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 30
Dot.: Czuję się jak przegryw z powodu oblania matury

Cytat:
Napisane przez Problematyczna18 Pokaż wiadomość
2017-06-30, 09:43.
Napisałaś ten post równo 48 godzin temu. Ile zadań z majcy do matury zrobiłaś już w ciągu tych 48 godzin? Żadnego, prawda? Więc olej poprawkę i idź do pracy i szukaj bogatego męża, może na basenie publicznym znajdzisz. Albo spinaj poślady i do zadań.
baru2017 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-02, 11:37   #70
Esperansa98
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 24
Dot.: Czuję się jak przegryw z powodu oblania matury

Ha ! Najlepiej lincz i tyle do powiedzenia. Jak byłam na jej miejscu też nie mogłam patrzeć na zadania. Ale trzeba wziąć się w garsc. Mam nadzieję autorko, że dasz rade! Trzymamy kciuki
Esperansa98 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-02, 13:02   #71
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Czuję się jak przegryw z powodu oblania matury

Skoro poziom matematyki w szkole autorki był "śmieszny", a pomimo tego groziło jej niedopuszczenie do matury, to coś jest mocno nie tak i warto się zastanowić, czy do sierpnia uda się nadrobić wieloletnie zaległości.
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-07-02, 14:48   #72
Esperansa98
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 24
Dot.: Czuję się jak przegryw z powodu oblania matury

Wszystko się da jak się chce.. myślę że jestem idealym przykładem. Miałam 2 od gimnazjum. Nie jestem dobra z matematyki. Zawsze motały mi się cyfry. Gdy nie zdałam postanowiłam wziąć się w garść i uczyc się z Matemaksem. Dałam radę
Esperansa98 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-04, 16:24   #73
Problematyczna18
Raczkowanie
 
Avatar Problematyczna18
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 89
Dot.: Czuję się jak przegryw z powodu oblania matury

Poziom nauczania był niski ale wymagania nauczycielki jak z lepszego liceum.
Problematyczna18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-04, 21:45   #74
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: Czuję się jak przegryw z powodu oblania matury

Chyba wymagania tej nauczycielki nie były takie wygórowane, skoro do matury cie dopuściła, a zdać się nie udało.

Teraz nie szukaj winnych, nikogo to nanpoprawce nie będzie obchodziło , tylko bierz się za powtarzanie materiału.
Ile zadań dziś zrobiłaś?
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-04, 23:03   #75
pprr
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 103
Dot.: Czuję się jak przegryw z powodu oblania matury

To, że nie zdałaś matmy nie jest tragedią, trzeba wziąć się do roboty.
Szczerze? Wszystko siedzi w Twojej głowie! Tak, dokładnie. Napisać na 30% nie jest wyczynem.
Po pierwsze - zacznij od powtórki, a następnie drukuj tonę arkuszy i rób je - każde zadanie, jedno po drugim. Te zadania są bardzo schematyczne - działania na potęgach, procenty, ciągi, funkcja kwadratowa.
Po drugie - Matemaks, portal na YT piedu.pl - bardzo dobrze tłumaczą nawet dla osób, które są z matmy lewą kulewą nogą.
Po trzecie i najważniejsze - ZMIEŃ NASTAWIENIE! Matma nie może być Twoim wrogiem. Zadania ,tak jak mówię, są bardzo schematyczne. Miałaś problemy z przejściem z tej matmy, więc braki masz, ale to możesz spokojnie nadrobić.
Po czwarte - ktoś już polecał zbiory zadań Aksjomat - bardzo fajne zbiorki, zadania poszeregowane działami, duża ich część powtarza się na maturze.
Po piąte - KARTA WZORÓW. Musisz nauczyć się z niej korzystać, bo ona jest kluczem sukcesu w obecnych czasach.
Załamać mogłabyś się jakbyś się dużo uczyła, zdawała próbne matury, a majową oblała.
Poprawka 22 sierpnia o 9:00, trzymam kciuki!
pprr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-08, 16:19   #76
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Czuję się jak przegryw z powodu oblania matury

Obstawiam, że za dwa lata przed taką sytuacją będzie stała moja siostrzenica, bo mając zagrożenie z matmy, woli się włóczyć, niż zdawać sprawdziany chociaż na te dwóje. Autorko, co się stało, to się nie odstanie. Teraz tylko musisz pokazać, że porażka Cię czegoś nauczyła i wyjść z tej próby silniejsza. Trzymam kciuki!
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-07-08 17:19:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:27.