Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz IV - Strona 118 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Wizażowe Społeczności

Notka

Wizażowe Społeczności Wizażowe społeczności to forum, na którym poznasz osoby w swoim wieku, spod tego samego znaku zodiaku, szkoły. Dołącz do nas i daj się poznać.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-07-14, 16:49   #3511
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz IV

Cytat:
Napisane przez Alillah Pokaż wiadomość
Hehehe bardzo lubiłam uczyć

Ale z perspektywy czasu nie żałuję tego posunięcia, bo finansowo wyszłam znacznie lepiej na tym niż w szkole. Jak pracowałam w szkole, to byłam na tyle młoda i głupia, że myślałam, że praca sama w sobie jest najważniejsza. Ale te marzenia zabiła trochę rzeczywistość. Po przepracowanym roku dotarło do mnie, że warunki pracy są równie ważne a czasem nawet ważniejsze (zarobki, możliwość pracy z domu, benefity, możliwość rozwinięcia sensownej kariery, wygodne stanowisko pracy, szkolenia, brak dojazdów etc).
Jasne. Każdy wybiera najlepszą opcję . W moim przypadku praca w szkole ma jeszcze jedną bogromną zaletę. Poza pracą mam jeszcze sporo czasu do robienia innych rzeczy. Jeśli poszłabym gdzieś na cały etat, wtedy nie miałabym już czasu i ochoty na robienie rzeczy, które w tym wszystkim sprawiają mi największą frajdę.
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-14, 18:02   #3512
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz IV

Poziom b2 to poziom pozwalający na swobodna komunikacje w codziennych czynnościach w przypadku wyjazdu do danego kraju. Czyli w sklepie, w restauracji, kupno biletu itp.

Poziom c1 pozwala na swobodne porozumiewanie się w danym języku na tematy typu sytuacja religijna, wyższość edukacji prywatnej nad państwowa itp., w interakcji z rozmówca, bez namyslania się nad ułożeniem zdania (na b2 krótki namysl jest ok).

Poziom c2, to ponad c1 znajomość idiomów i mowy potocznej oraz języka regionalnego.
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-14, 18:26   #3513
tamtaglista
Zakorzenienie
 
Avatar tamtaglista
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 411
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz IV

Wystarczy zajrzeć do CEFR żeby sprawdzić co i jak. U mnie na zaliczenie trzeba było znać wszystkie ustalenia z tego dokumentu Nuuda ale w sumie przydatna przy nauczaniu


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nie odpowiadam za to, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem
blog
tamtaglista jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-14, 18:34   #3514
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz IV

Cytat:
Napisane przez tamtaglista Pokaż wiadomość
Wystarczy zajrzeć do CEFR żeby sprawdzić co i jak. U mnie na zaliczenie trzeba było znać wszystkie ustalenia z tego dokumentu Nuuda ale w sumie przydatna przy nauczaniu


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja to od strony praktycznej pisze. Często mnie ktoś prosi, żebym określiła swój poziom językowy a mi ciężko. Najłatwiej pogadać i niech się ktoś zorientuje.
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-14, 19:22   #3515
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz IV

Cytat:
Napisane przez ZamyslonaRoztargniona Pokaż wiadomość
Poziom b2 to poziom pozwalający na swobodna komunikacje w codziennych czynnościach w przypadku wyjazdu do danego kraju. Czyli w sklepie, w restauracji, kupno biletu itp.

Poziom c1 pozwala na swobodne porozumiewanie się w danym języku na tematy typu sytuacja religijna, wyższość edukacji prywatnej nad państwowa itp., w interakcji z rozmówca, bez namyslania się nad ułożeniem zdania (na b2 krótki namysl jest ok).

Poziom c2, to ponad c1 znajomość idiomów i mowy potocznej oraz języka regionalnego.
Tak, tylko że na poziomie b2 zna się również wiele idiomów i słów specjalistycznych, więc to nie do końca takie proste w rozdzieleniu.
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-14, 21:52   #3516
I ona
Zakorzenienie
 
Avatar I ona
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 5 490
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz IV

Dziewczyny czy zwróciłyście uwagę na jakieś drastyczne podwyżki masła? Ja tak ekstremalnie rzadko kupuje, że nie wiem ile kosztuje w ogóle. Jednak tu na wizażu i na internecie w ogóle piszą że masło tak strasznie podrożało.

Aha z tym paliwem to już ponoć prawie pewne, a jak paliwo pójdzie w góre to wszystko za nim również. Świetnie
I ona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-14, 22:28   #3517
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 10 573
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz IV

A cieszylam sie jak glupia z 5 stow podwyzki. Pewnie nawet tego nie odczuje za kilka miesiecy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-07-14, 22:39   #3518
ef9f8e413e9eb165fadd201f4168adc65c42d03a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 2 827
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz IV

Cytat:
Napisane przez I ona Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy zwróciłyście uwagę na jakieś drastyczne podwyżki masła? Ja tak ekstremalnie rzadko kupuje, że nie wiem ile kosztuje w ogóle. Jednak tu na wizażu i na internecie w ogóle piszą że masło tak strasznie podrożało.

Aha z tym paliwem to już ponoć prawie pewne, a jak paliwo pójdzie w góre to wszystko za nim również. Świetnie
Jakis czas temu bylo za duzo mleka na rynku, ceny malaly i nawolywano do obnizenia produkcji.
Wiec produkcje obnizono, a do tego popyt zrobil psikusa i zwiekszyl sie.
Tak to jest jak sie probuje kontrolowac gospodarke w sposob niekontrolowany.
ef9f8e413e9eb165fadd201f4168adc65c42d03a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-15, 07:18   #3519
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz IV

Cytat:
Napisane przez I ona Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy zwróciłyście uwagę na jakieś drastyczne podwyżki masła? Ja tak ekstremalnie rzadko kupuje, że nie wiem ile kosztuje w ogóle. Jednak tu na wizażu i na internecie w ogóle piszą że masło tak strasznie podrożało.

Aha z tym paliwem to już ponoć prawie pewne, a jak paliwo pójdzie w góre to wszystko za nim również. Świetnie
Szkoda tylko, że nie podwyżki płac .

Masła nie kupuję w ogóle.

Dziewczyny, co używacie do toalety, żeby usunąć kamień? Musi być gęste, żeby za szybko nie spłyneło i zdążyło go rozpuścić.
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-15, 08:21   #3520
I ona
Zakorzenienie
 
Avatar I ona
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 5 490
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz IV

Terha ja tylko Agenta z biedronki. Stosuje go regularnie i nie mam problemów z wc.

U mnie w pracy po pewnych zmianach organizacyjnych jest masakra. W tym roku tylko złotówka brutto podwyżki za godzinę. Poza tym teraz muszę prywatnie opłacać sobie opiekę medyczną, bo nowa spółka nie nawiązała umów z ubezpieczycielem. Taką mam właśnie dobrą zmianę. Gdyby nie sprawy prywatne związane z planowaniem powiększenia rodziny rzuciłabym to w chol...e! Naprawdę żarty sobie robią, obowiązków tylko przybywa a nic za tym nie idzie.
I ona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-15, 10:03   #3521
ef9f8e413e9eb165fadd201f4168adc65c42d03a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 2 827
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz IV

Ja na kamien do toalety niebieski domestos, ale jak kiedys przeprowadzilam sie do mieszkania z zakamieniona toaleta to zwalczalam go chlorem.
ef9f8e413e9eb165fadd201f4168adc65c42d03a jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-07-15, 10:10   #3522
stokrotenka18
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotenka18
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 11 185
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz IV

Ja nie mogę wytrzymać tego zapachu z agenta z biedronki. Ogólnie rzecz biorąc wprowadziliśmy się do mieszkania gdzie toaleta to był jeden wielki kamień. Ocet lekko go tknal. I przez cały czas używałam kret bio do wc 😉 i to był błąd. Wczoraj kupiłam zwykły domestos i kamień w 80% odpuścił bez włączenia. .. a ile wcześniej się narobilam. ..]



Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
__________________
Dobro wraca


"Matka nie musi wszystkiego rozumieć – wystarczy, żeby kochała i ochraniała. No i była dumna."
Paulo Coelho
stokrotenka18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-15, 10:28   #3523
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz IV

Cytat:
Napisane przez Hiiro Pokaż wiadomość
Ja na kamien do toalety niebieski domestos, ale jak kiedys przeprowadzilam sie do mieszkania z zakamieniona toaleta to zwalczalam go chlorem.
Cytat:
Napisane przez stokrotenka18 Pokaż wiadomość
Ja nie mogę wytrzymać tego zapachu z agenta z biedronki. Ogólnie rzecz biorąc wprowadziliśmy się do mieszkania gdzie toaleta to był jeden wielki kamień. Ocet lekko go tknal. I przez cały czas używałam kret bio do wc 😉 i to był błąd. Wczoraj kupiłam zwykły domestos i kamień w 80% odpuścił bez włączenia. .. a ile wcześniej się narobilam. ..]
Dzięki dziewczyny za pomysly. Muszę coś z tym kamieniem zrobić, bo zaczyna mnie drażnić. Na początek spróbuję z octem, bo mam go pod ręką. Jakieś szczególne instrukcje, czy tylko pomazać miejsce i zostawić na chwilę?

Ostatnio zaczęłam używać kreta do toalet i nie śmierdzi tak niemiłosiernie jak inne tego typu specyfiki.
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-15, 10:42   #3524
stokrotenka18
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotenka18
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 11 185
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz IV

Cytat:
Napisane przez Terha Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny za pomysly. Muszę coś z tym kamieniem zrobić, bo zaczyna mnie drażnić. Na początek spróbuję z octem, bo mam go pod ręką. Jakieś szczególne instrukcje, czy tylko pomazać miejsce i zostawić na chwilę?

Ostatnio zaczęłam używać kreta do toalet i nie śmierdzi tak niemiłosiernie jak inne tego typu specyfiki.
Ocet zostaw na trochę. Kreta zmień na domestos... ja tez dlatego używałam tego kreta ale wersje bio. .. i już nigdy nie kupię. Wole domestos po 1 użyciu 😉

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
__________________
Dobro wraca


"Matka nie musi wszystkiego rozumieć – wystarczy, żeby kochała i ochraniała. No i była dumna."
Paulo Coelho
stokrotenka18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-15, 11:08   #3525
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2 893
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz IV

ja polecam płyn Duck. nie spływa jak woda i ma różne zapachy (ja lubię miętowy). miałam Agenta z Biedronki, Domestosa, oba spływały od razu jak woda, do tego mają ten specyficzny zapach, który nie do końca mi odpowiada.
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-15, 12:07   #3526
lwia paszcza
Zakorzenienie
 
Avatar lwia paszcza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 722
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz IV

[1=9bfc43f248fa3dd370e3b64 5ec22fc32ebbe1d0f;7550724 1]ja polecam płyn Duck. nie spływa jak woda i ma różne zapachy (ja lubię miętowy). miałam Agenta z Biedronki, Domestosa, oba spływały od razu jak woda, do tego mają ten specyficzny zapach, który nie do końca mi odpowiada.[/QUOTE]

ja póki co jestem zwolenniczką Domestosa, płyn z biedronki to był jakiś badziew koszmarny, ale poważnie zastanawiam się nad wywaleniem chemii i zastąpieniem jej octem...
Terha, spóźnione gratulacje
U mnie może coś ruszy, pod koniec tego miesiąca, wtedy ta krawcowa przyjeżdża do mnie na "rozpoznanie terenu" i zaczynamy hmm, szycie (to znaczy ona, ja projekty). Powoli przychodzą do mnie paczki z aliexpress z materiałami do wykończeń. Chyba nawet ze spółki coś będzie. Zobaczymy. Na razie siedzę, przeglądam wykroje, i dopasowuję tkaniny, zamki, podszewki i całą resztę
lwia paszcza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-15, 12:17   #3527
gothka152
Zakorzenienie
 
Avatar gothka152
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Dolina Dzikiej Róży
Wiadomości: 19 132
GG do gothka152
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz IV

Witajcie dziewczyny Chciałabym dołączyć do wątku

Od miesiąca mieszkam razem z moim tżtem w wynajmowanym mieszkaniu i zapisuję wszystkie nasze wydatki. Liczę, że dzięki Waszym radom i pomysłom uda nam się żyć oszczędnie i z klasą

Moje rady na ,,dzień dobry"
Jak większość kobiet, uwielbiam kosmetyki. Ale kupuję je tylko w takich opakowaniach, które uda mi się zużyć naprawdę do samego końca- czyli odkręcić słoik czy przeciąć tubkę.
Od ponad roku, zamiast używać żeli pod prysznic, które mnie uczulały, myję się mydłem w kostce. I w końcu czuję się porządnie umyta, a nie tylko ,,pomaziana" pachnącym żelem
Myślę też nad zakupem kubeczka menstruacyjnego Jednorazowo to większy wydatek a odchodzą koszty zużycia podpasek.

To chyba tyle na początek
__________________
17. 09. 2016 r.
Mieszkamy razem
07. 08. 2018 r.
08. 08. 2020 r.
Tekla


15/2023
gothka152 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-15, 12:23   #3528
I ona
Zakorzenienie
 
Avatar I ona
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 5 490
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz IV

Witaj gothka152

Kubeczek menstruacyjny to jest coś co odrzuca mnie na samą myśl Jakiś czas temu był taki na to szał, wszystkie pisemka o tym pisały i na necie pełno tego było. Teraz trochę ucichło.
I ona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-15, 12:24   #3529
OnaZakupoholik
Zakorzenienie
 
Avatar OnaZakupoholik
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Polska :)
Wiadomości: 18 444
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz IV

Cytat:
Napisane przez I ona Pokaż wiadomość
Witaj gothka152

Kubeczek menstruacyjny to jest coś co odrzuca mnie na samą myśl Jakiś czas temu był taki na to szał, wszystkie pisemka o tym pisały i na necie pełno tego było. Teraz trochę ucichło.
całe szczęście
__________________
OnaZakupoholik jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-07-15, 12:28   #3530
gothka152
Zakorzenienie
 
Avatar gothka152
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Dolina Dzikiej Róży
Wiadomości: 19 132
GG do gothka152
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz IV

Cytat:
Napisane przez I ona Pokaż wiadomość
Kubeczek menstruacyjny to jest coś co odrzuca mnie na samą myśl Jakiś czas temu był taki na to szał, wszystkie pisemka o tym pisały i na necie pełno tego było. Teraz trochę ucichło.
Cytat:
Napisane przez OnaZakupoholik Pokaż wiadomość
całe szczęście
Dla mnie to tańsza i bardziej ekologiczna opcja, niż podpaski czy tampony.
Ale na razie jeszcze o tym czytam
__________________
17. 09. 2016 r.
Mieszkamy razem
07. 08. 2018 r.
08. 08. 2020 r.
Tekla


15/2023
gothka152 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-15, 12:32   #3531
I ona
Zakorzenienie
 
Avatar I ona
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 5 490
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz IV

Cytat:
Napisane przez gothka152 Pokaż wiadomość
Dla mnie to tańsza i bardziej ekologiczna opcja, niż podpaski czy tampony.
Ale na razie jeszcze o tym czytam
Być może, tylko ja nie stawiałabym wyżej oszczędności kasy czy nawet ekologii nad higieną. Mimo wielkich zapewnień i pięknych słów o tych kubeczkach nie wydaje mi się ich wyjmowanie i ponowne zakładanie higieniczne. Mówiąc wprost mnie to brzydzi. Nie chcę nikogo obrazić, to tylko moje odczucia w tym temacie.
I ona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-15, 12:37   #3532
lwia paszcza
Zakorzenienie
 
Avatar lwia paszcza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 722
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz IV

Cytat:
Napisane przez I ona Pokaż wiadomość
Być może, tylko ja nie stawiałabym wyżej oszczędności kasy czy nawet ekologii nad higieną. Mimo wielkich zapewnień i pięknych słów o tych kubeczkach nie wydaje mi się ich wyjmowanie i ponowne zakładanie higieniczne. Mówiąc wprost mnie to brzydzi. Nie chcę nikogo obrazić, to tylko moje odczucia w tym temacie.
ja mam podobnie; mieszane odczucia co do higieny, niby można kupić chusteczki czy żel antybakteryjny, sama nie wiem... a argument ekologiczno - ekonomiczny przekonuje mnie jak najbardziej może należałoby przeprowadzić jakieś badania, czy użytkowniczki kubeczków częściej mają grzybicę itepe
lwia paszcza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-15, 12:42   #3533
gothka152
Zakorzenienie
 
Avatar gothka152
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Dolina Dzikiej Róży
Wiadomości: 19 132
GG do gothka152
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz IV

Kiedyś czytałam, że podpaski i tampony niekiedy są wybielane chlorem Nie wiem, czy to prawda ale jeśli tak, to to brzydzi mnie bardziej, niż używanie kubeczka, który dezynfekuję. Nie mówiąc już o tym, co wchłania się przez skórę
No ale nie wiem, czy to prawda.
__________________
17. 09. 2016 r.
Mieszkamy razem
07. 08. 2018 r.
08. 08. 2020 r.
Tekla


15/2023
gothka152 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-15, 12:54   #3534
lwia paszcza
Zakorzenienie
 
Avatar lwia paszcza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 722
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz IV

Cytat:
Napisane przez gothka152 Pokaż wiadomość
Kiedyś czytałam, że podpaski i tampony niekiedy są wybielane chlorem Nie wiem, czy to prawda ale jeśli tak, to to brzydzi mnie bardziej, niż używanie kubeczka, który dezynfekuję. Nie mówiąc już o tym, co wchłania się przez skórę
No ale nie wiem, czy to prawda.
nie przywitałam się, sorki jeśli to prawda o tym chlorze, to jakaś masakra ale generalnie, są takie podpaski, bez wybielania, które u mnie już na starcie odpadają, na przykład alwaysy. Koszmarnie drogie, z tą upiorną, drażniącą siateczką. Mam cienką skórę, więc ich używanie to był taki mały horror.
lwia paszcza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-15, 13:00   #3535
gothka152
Zakorzenienie
 
Avatar gothka152
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Dolina Dzikiej Róży
Wiadomości: 19 132
GG do gothka152
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz IV

Cytat:
Napisane przez lwia paszcza Pokaż wiadomość
nie przywitałam się, sorki jeśli to prawda o tym chlorze, to jakaś masakra ale generalnie, są takie podpaski, bez wybielania, które u mnie już na starcie odpadają, na przykład alwaysy. Koszmarnie drogie, z tą upiorną, drażniącą siateczką. Mam cienką skórę, więc ich używanie to był taki mały horror.
Hej
Też nie lubię tych z siateczką Mam wrażenie, że noszę kawałek plastiku
Generalnie wolę używać tamponów, bo czuję się pewniej, ale pod koniec okresu nawet te najmniejsze są dla mnie zbyt chłonne i wysuszające, więc wybieram podpaski. Najlepiej pasują mi Naturella, bo nie są plastikowe i nie śmierdzą tak, jak inne
__________________
17. 09. 2016 r.
Mieszkamy razem
07. 08. 2018 r.
08. 08. 2020 r.
Tekla


15/2023
gothka152 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-15, 13:21   #3536
ef9f8e413e9eb165fadd201f4168adc65c42d03a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 2 827
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz IV

Cytat:
Napisane przez lwia paszcza Pokaż wiadomość
nie przywitałam się, sorki jeśli to prawda o tym chlorze, to jakaś masakra ale generalnie, są takie podpaski, bez wybielania, które u mnie już na starcie odpadają, na przykład alwaysy. Koszmarnie drogie, z tą upiorną, drażniącą siateczką. Mam cienką skórę, więc ich używanie to był taki mały horror.
A moim zdaniem naturella (te rumiankowe) okropnie smierdza.

Tez mnie brzydzi ten kubeczek. Jeszcze w domu jak w domu, ale zmienianie tego poza domem? Ble.

Od jakiegos czasu (poza domestosem) jedynym srodkiem do czyszczenia u mnie jest robione na swiezo wlewane do spryskiwacza: ciepla woda, kropla plynu do mycia naczyn, ocet. Wymyje wszystko. Metalowe czesci (krany itd) oblewam bezposrednio octem i zostawiam na troche.
Do drugiegi spryskiwacza wlewam sam ocet z ciepla woda i mam swietny plyn do mycia szyb.

Edytowane przez ef9f8e413e9eb165fadd201f4168adc65c42d03a
Czas edycji: 2017-07-15 o 13:22
ef9f8e413e9eb165fadd201f4168adc65c42d03a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-15, 13:26   #3537
miziakizia
Zadomowienie
 
Avatar miziakizia
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 1 888
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz IV

Cytat:
Napisane przez gothka152 Pokaż wiadomość
Kiedyś czytałam, że podpaski i tampony niekiedy są wybielane chlorem Nie wiem, czy to prawda ale jeśli tak, to to brzydzi mnie bardziej, niż używanie kubeczka, który dezynfekuję. Nie mówiąc już o tym, co wchłania się przez skórę
No ale nie wiem, czy to prawda.
Też o tym czytalam.. są też podpaski bawełniane wielokrotnego użytku je się jakoś pierze ale nie byłabym w stanie chuba tego używać.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
miziakizia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-15, 13:28   #3538
Olushka
Zakorzenienie
 
Avatar Olushka
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Downtown
Wiadomości: 15 219
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz IV

Kubeczki są mega obrzydliwe. Nie wyobrażam sobie maszerować np w pracy z kabiny wc do umywalki z takim czymś fu...

Naturella rumiankowe śmierdzą straszliwie, aż mnie cofa. Pamietam, jak za małolaty je używałam (jeszcze te grubsze ) maskara


Wysłane z iPhone
__________________
12.2015

redukcja od 05.2023
68 - 67 - 66 - 65 - 64 - 63 - 62 - 61 - 60 - 59 - 58
Olushka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-15, 13:35   #3539
mansikkaa
Zakorzenienie
 
Avatar mansikkaa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Mazury/Podlasie
Wiadomości: 31 034
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz IV

Cytat:
Napisane przez gothka152 Pokaż wiadomość
:
Myślę też nad zakupem kubeczka menstruacyjnego Jednorazowo to większy wydatek a odchodzą koszty zużycia podpasek.

To chyba tyle na początek
Mam i polecam. 3 lata już używam zapraszam na wątek o kubeczkach na ali
__________________
Każdy z nas jest aniołem o jednym tylko skrzydle.
Możemy wzlecieć tylko dopiero wtedy,
gdy obejmiemy się wzajemnie.
Luciano de Crescenzo


D

48-2015
57-2016
mansikkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-15, 13:37   #3540
lwia paszcza
Zakorzenienie
 
Avatar lwia paszcza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 722
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz IV

Cytat:
Napisane przez Hiiro Pokaż wiadomość
A moim zdaniem naturella (te rumiankowe) okropnie smierdza.

Tez mnie brzydzi ten kubeczek. Jeszcze w domu jak w domu, ale zmienianie tego poza domem? Ble.

Od jakiegos czasu (poza domestosem) jedynym srodkiem do czyszczenia u mnie jest robione na swiezo wlewane do spryskiwacza: ciepla woda, kropla plynu do mycia naczyn, ocet. Wymyje wszystko. Metalowe czesci (krany itd) oblewam bezposrednio octem i zostawiam na troche.
Do drugiegi spryskiwacza wlewam sam ocet z ciepla woda i mam swietny plyn do mycia szyb.

stosuję pierwszy opisany przez ciebie środek do mycia, jest rewelacyjny (chociaż pewnie ja, jak to ja, płynu leję nieco za dużo ) do szafek, kuchenki, wszystkiego, co zatłuszczone jest po prostu perfekt. Do nadawania połysku również. Albo nawet do wyczyszczenia pędzli.
Co do podpasek, Naturelli nigdy nie używałam, tak samo jak innych perfumowanych wkładek czy podpasek; zresztą raczej dość głośno mówi się o tym, że dodatki zapachowe intymnym okolicom nie służą. Więc nie stosuję, bo wychodzę z założenia, że nie warto sobie szkodzić.
A co do kubeczka, to właśnie w domu używałabym go bardzo chętnie.
lwia paszcza jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Wizażowe Społeczności


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-11-23 15:43:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:44.