Jaka karma dla maltańczyka? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-09-24, 18:11   #1
Noah95
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 9

Jaka karma dla maltańczyka?


Hej! Mam małe pytanko odnośnie karmy dla maltańczyka. Mam 3 miesięcznego psiaka, powiedzmy, że od urodzenia jadł karmę Royal Canin no i nadal je. Jeśli chodzi o smak to jemu bardzo smakuje, ale z tego co mi się wydaje to takim maluchom wszystko smakuje Ale do sedna, ostatnio na pewnym forum przeczytałam, że karma tej firmy spadła na jakości, że szkodzi psom itp. Otóż pytanie do Was, co sądzicie o karmie z tej firmy, jakie karmy jedzą wasze pupilki? Dodam jeszcze, że słyszałam dobre opinie o karmie Brit, warta uwagi?

Edytowane przez Noah95
Czas edycji: 2015-09-24 o 18:13
Noah95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-24, 22:04   #2
bangsa
Raczkowanie
 
Avatar bangsa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 302
Dot.: Jaka karma dla maltańczyka?

Mój pies aktualnie dostaje karmę bezzbożową Taste of the Wild. W tej cenie chyba jedna z lepszych karm. Karmy bezzbożowe zdecydowanie polecam.
Kupowaliśmy też karmę Markus-Muhle ale mój pies jest już staruszkiem, a karma ta jest wytłaczana na zimno i ma trochę zbyt twarde granulki - ale skład ma fajny, polecam szczególnie dla alergików
Z Royala bym zrezygnowała. Cena wg mnie nie adekwatna do jakości, przereklamowana
Brita osobiście nie testowałam i karm z dużą zawartością zbóż, bo nie widzę sensu płacenia za 20-50% pszenicy, kukurydzy czy mąki.
Z Brita na szybko znalazłam taką karmę, jeśli nie ma uczulenia na kuraka to chyba jest spoko ,,Brit Petit Chicken& Cranberries"
Najważniejsze to nauczyć się czytać etykiety. Tutaj jest to przystępnie opisane http://www.swiatczarnegoteriera.repu..._etykiety.html

Edytowane przez bangsa
Czas edycji: 2015-09-24 o 22:06
bangsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-25, 07:31   #3
Noah95
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 9
Dot.: Jaka karma dla maltańczyka?

Cytat:
Napisane przez bangsa Pokaż wiadomość
Mój pies aktualnie dostaje karmę bezzbożową Taste of the Wild. W tej cenie chyba jedna z lepszych karm. Karmy bezzbożowe zdecydowanie polecam.
Kupowaliśmy też karmę Markus-Muhle ale mój pies jest już staruszkiem, a karma ta jest wytłaczana na zimno i ma trochę zbyt twarde granulki - ale skład ma fajny, polecam szczególnie dla alergików
Z Royala bym zrezygnowała. Cena wg mnie nie adekwatna do jakości, przereklamowana
Brita osobiście nie testowałam i karm z dużą zawartością zbóż, bo nie widzę sensu płacenia za 20-50% pszenicy, kukurydzy czy mąki.
Z Brita na szybko znalazłam taką karmę, jeśli nie ma uczulenia na kuraka to chyba jest spoko ,,Brit Petit Chicken& Cranberries"
Najważniejsze to nauczyć się czytać etykiety. Tutaj jest to przystępnie opisane http://www.swiatczarnegoteriera.repu..._etykiety.html
Tak też własnie słyszałam, ja ogólnie zdecydowałam się na Royal, ponieważ moja siostra mi ją poleciła (ma yorka), a jej zaś polecił weterynarz. Na pewno przejrzę te karmy, które poleciłaś Dzięki wielkie
Noah95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-25, 07:39   #4
Noah95
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 9
Dot.: Jaka karma dla maltańczyka?

Cytat:
Napisane przez bangsa Pokaż wiadomość
Mój pies aktualnie dostaje karmę bezzbożową Taste of the Wild. W tej cenie chyba jedna z lepszych karm. Karmy bezzbożowe zdecydowanie polecam.
Kupowaliśmy też karmę Markus-Muhle ale mój pies jest już staruszkiem, a karma ta jest wytłaczana na zimno i ma trochę zbyt twarde granulki - ale skład ma fajny, polecam szczególnie dla alergików
Z Royala bym zrezygnowała. Cena wg mnie nie adekwatna do jakości, przereklamowana
Brita osobiście nie testowałam i karm z dużą zawartością zbóż, bo nie widzę sensu płacenia za 20-50% pszenicy, kukurydzy czy mąki.
Z Brita na szybko znalazłam taką karmę, jeśli nie ma uczulenia na kuraka to chyba jest spoko ,,Brit Petit Chicken& Cranberries"
Najważniejsze to nauczyć się czytać etykiety. Tutaj jest to przystępnie opisane http://www.swiatczarnegoteriera.repu..._etykiety.html
Tak też własnie słyszałam, ja ogólnie zdecydowałam się na Royal, ponieważ moja siostra mi ją poleciła (ma yorka), a jej zaś polecił weterynarz. Na pewno przejrzę te karmy, które poleciłaś Dzięki wielkie
Noah95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-18, 15:19   #5
Patrycja3311
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 14
Dot.: Jaka karma dla maltańczyka?

Zawsze kupowałam znane karmy u siebie w sklepie niedaleko na osiedlu. A teraz chciałabym wypróbować np. karmę 1st choice. Gdzie najlepiej ją kupić w Internecie?
Patrycja3311 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-10, 06:44   #6
JulaBura
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 82
Dot.: Jaka karma dla maltańczyka?

Takie bez zbożowe karmy sa najlepsze, nie ma w nich zapychaczy i niekorzystnych dla zdrowia psa dodatków. Oczywiście czytanie składu karmy to podstawa.
JulaBura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-23, 21:40   #7
bietako
Raczkowanie
 
Avatar bietako
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: z ... :-)
Wiadomości: 124
Dot.: Jaka karma dla maltańczyka?

Mój maltańczyk wiecznie się drapał, przeczesałam cały net w poszukiwaniu tej właściwej/idealnej karmy, która mojego malta nie będzie uczulała- od kilku m-cy jest na karmie bezzbożowej Taste of the Wild i jeśli mam byc szczera to stu procentowo nie wyeliminowało to drapania czy podryzania łap ale zdecydowanie widzę poprawę
bietako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-10-26, 11:27   #8
expertpetvita
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 1
Dot.: Jaka karma dla maltańczyka?

Alergia to częste zjawisko u psów. W tej sytuacji najważniejsze to podawać karmę bezzbożową, bezglutenową i monobiałkową. Nie może być w niej żadnych zapychaczy typu kasza, kukurydza czy ryż. Ze względu na to, że jest to mała rasa, najlepsza będzie dla nich karma z małym granulatem.
Godną polecenie karmą jest PETVITA. Ma w swoim składzie dużo mięsa (ok. 60%), nie ma zbóż ani innych zapychaczy typu kukurydza, kasza lub ryż. Oprócz tego posiada wiele składników dbających o prawidłowe funkcjonowanie organizmu:
1. kryl arktyczny - proteiny,
2. drożdże - ułatwiają trawienie, źródło błonnika,
3. żurawina - układ moczowy,
4. juka - dba o higienę jamy ustnej,
5.rozmaryn, winorośl, ostryż, cytrys, czapetka - prebiotyki pozytywnie wpływające na florę jelitową.
Producent posiada również w swojej ofercie karmę mokrą.
Więcej informacji na stronie xxx
Pozdrawiam
xxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2023-07-24 o 13:36 Powód: reklama
expertpetvita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-21, 20:49   #9
bordo91
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 13
Dot.: Jaka karma dla maltańczyka?

Hmm, ja już testowałam wiele karm, bo mój piesek jest niestety bardzo wybredny. Obecnie karmię go barf'em primex o smaku kurczaka I chyba mu smakuje, bo miskę zostawia pusta, a to jest rzadkością Oprocz kwestii zdrowotnych trzeba wziąć pod uwagę tez preferencje smakowe pieska, a to już jest czasem loteria, co mu się spodoba a co nie

Edytowane przez bordo91
Czas edycji: 2018-11-23 o 11:27
bordo91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-29, 09:39   #10
Wioolcia90
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 29
Dot.: Jaka karma dla maltańczyka?

u nas weterynarz polecił szwedzka Bozitę i jej sie trzymamy, bo i smakuje naszemu i dobrze po niej wygląda, nie choruje nam
Wioolcia90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-25, 21:16   #11
olecka12
Przyczajenie
 
Avatar olecka12
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 5
Dot.: Jaka karma dla maltańczyka?

Dobra karma z ponad 80% mięsa w składzie? polecicie coś dobrego.
olecka12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-11-25, 22:32   #12
angi45
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 12
Dot.: Jaka karma dla maltańczyka?

Dzika Polana, jeżeli szukasz karmy ze średniej połki cenowej, z droższych bardziej profesjonalnych to Caniwild, bardzo dobry sklad, dla psów alergików będzie idealna, choc nie tylko oczywiście. W followthenature za 6 kg trzeba zapłacić 186 zł, ale wystarczaj na długo.
angi45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-25, 23:13   #13
olecka12
Przyczajenie
 
Avatar olecka12
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 5
Dot.: Jaka karma dla maltańczyka?

Czemu te karmy dla psów są takie drogie.... masakra jakaś.
olecka12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-02, 01:05   #14
angi45
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 12
Dot.: Jaka karma dla maltańczyka?

Fakt trzeba trochę kasy zainwestować, ale z drugiej strony przeciez to nie jest podstawyw element zywienia psa prawda?
angi45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-24, 10:44   #15
werroonka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-07
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 4
Dot.: Jaka karma dla maltańczyka?

Ja od lat kupuję karmę marki Brit i nigdy nie było żadnych problemów. Akurat moje psy ją tolerują i jedzą chętnie.
werroonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-07-24 10:44:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:55.