Jakie oceny są na świadectwie ukończenia szkoły? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-08-17, 14:36   #1
sgj
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 4
Post

Jakie oceny są na świadectwie ukończenia szkoły?


witam
Mam pytanie odnośnie świadectwa ukończenia liceum.
Jakie oceny znajdują się na nim i z których ocen będzie liczona średnia na koniec trzeciej klasy?
Czy są na nim wpisywane tylko oceny z trzeciej klasy, czy wszystkie oceny końcowo-roczne z całych trzech lat?
Np. miałam religię w pierwszej i drugiej klasie, w trzeciej już nie będę jej mieć - tak więc czy na tym świadectwie znajdzie się ocena z 1 i 2 klasy, tylko z 2, czy po prostu nie będzie żadnej oceny?
I jak będzie liczona średnia ocen ukończenia szkoły - wszystkie te oceny czy tylko z 3 klasy? I czy nie zajdą żadne zmiany w związku z tą reformą?
Z góry dziękuje za odpowiedzi
sgj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-17, 14:48   #2
daydreaming_
Zakorzenienie
 
Avatar daydreaming_
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 4 808
Dot.: Jakie oceny są na świadectwie ukończenia szkoły?

Jeżeli religię miałaś w klasie 1 i 2 to na świadectwie będzie ocena z klasy 2.
Do średniej w 3 klasie wliczają się wszystkie oceny z przedmiotów, które miałaś w klasie 3 + te które ukończyłaś wcześniej, np. ocena z religii z klasy 2 czy ocena z WOKu z klasy 1, powiedzmy.

Edytowane przez daydreaming_
Czas edycji: 2014-08-17 o 14:50
daydreaming_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-17, 16:00   #3
sgj
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 4
Dot.: Jakie oceny są na świadectwie ukończenia szkoły?

Cytat:
Napisane przez daydreaming_ Pokaż wiadomość
Jeżeli religię miałaś w klasie 1 i 2 to na świadectwie będzie ocena z klasy 2.
Do średniej w 3 klasie wliczają się wszystkie oceny z przedmiotów, które miałaś w klasie 3 + te które ukończyłaś wcześniej, np. ocena z religii z klasy 2 czy ocena z WOKu z klasy 1, powiedzmy.
Dziękuje bardzo za odpowiedź
A nawet jeśli ja sama wypisałam się (za zgodą rodziców) z tej religii w trzeciej klasie, to to nic nie zmienia, mimo tego będzie ona liczona tak?
Wolę się upewnić i tu o wszystko zapytać, bo u nas w szkole to nawet wychowawczyni nigdy nic nie wie, a wybrałam taki kierunek i uczelnię, że niestety przy rekrutacji ta średnia ocen może mieć znaczenie.
sgj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-17, 16:42   #4
awesooming
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 71
Dot.: Jakie oceny są na świadectwie ukończenia szkoły?

.
__________________


Edytowane przez awesooming
Czas edycji: 2019-12-20 o 16:13
awesooming jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-17, 17:12   #5
sgj
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 4
Dot.: Jakie oceny są na świadectwie ukończenia szkoły?

Cytat:
Napisane przez awesooming Pokaż wiadomość
A będziesz chodzić na etykę?
Nie. U nas na początku każdego roku dostarcza się kartkę na której wyraża się/nie wyraża zgody na lekcje religii/etyki, niektórzy chodzili tylko w 1 klasie, niektórzy tylko w 2, a niektórzy nie chodzili w ogóle - w niektórych klasach chodziło nawet po parę osób.
Jeszcze miałabym tą samą sytuację z wfem, ponieważ mam zwolnienie całoroczne na przyszły rok od lekarza w związku z problemami zdrowotnymi, a wcześniej chodziłam na wf.
sgj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-17, 17:49   #6
awesooming
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 71
Dot.: Jakie oceny są na świadectwie ukończenia szkoły?

.
__________________


Edytowane przez awesooming
Czas edycji: 2019-12-20 o 16:13
awesooming jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-17, 18:07   #7
serenavanderwoodsen
Zadomowienie
 
Avatar serenavanderwoodsen
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 421
GG do serenavanderwoodsen
Dot.: Jakie oceny są na świadectwie ukończenia szkoły?

Moim zdaniem oceny z religii mieć nie będziesz, skoro się wypisałaś, z wf też nie. Przecież te przedmioty normalnie trwają dla twojej klasy, więc z jakiej racji ty miałabyś mieć ocenę za poprzedni rok a inni za maturalną.
(Ja też w gimnazjum się wypisałam, a w liceum nie zapisałam na religię i nie miałam etyki ).
Swoją drogą, co to za dziwna szkoła gdzie liczą ci się oceny do rekrutacji niby? oO
serenavanderwoodsen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-17, 18:22   #8
sgj
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 4
Dot.: Jakie oceny są na świadectwie ukończenia szkoły?

Cytat:
Napisane przez serenavanderwoodsen Pokaż wiadomość
Moim zdaniem oceny z religii mieć nie będziesz, skoro się wypisałaś, z wf też nie. Przecież te przedmioty normalnie trwają dla twojej klasy, więc z jakiej racji ty miałabyś mieć ocenę za poprzedni rok a inni za maturalną.
(Ja też w gimnazjum się wypisałam, a w liceum nie zapisałam na religię i nie miałam etyki ).
Swoją drogą, co to za dziwna szkoła gdzie liczą ci się oceny do rekrutacji niby? oO
I też nie miałaś tej oceny tak?
UM w Poznaniu - gdy jest kilka osób o tej samej ilości punktów, na wolne miejsca dostają się osoby w kolejności od najwyższej średniej... To jest głupota moim zdaniem, tym bardziej że w klasie maturalnej większość osób skupia się na dobrym napisaniu matury, a nie na ocenach z pozostałych przedmiotów.
sgj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-17, 18:46   #9
Karlie69
Ash nazg durbatulûk
 
Avatar Karlie69
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 844
Dot.: Jakie oceny są na świadectwie ukończenia szkoły?

Cytat:
Napisane przez serenavanderwoodsen Pokaż wiadomość
Moim zdaniem oceny z religii mieć nie będziesz, skoro się wypisałaś, z wf też nie. Przecież te przedmioty normalnie trwają dla twojej klasy, więc z jakiej racji ty miałabyś mieć ocenę za poprzedni rok a inni za maturalną.
(Ja też w gimnazjum się wypisałam, a w liceum nie zapisałam na religię i nie miałam etyki ).
Swoją drogą, co to za dziwna szkoła gdzie liczą ci się oceny do rekrutacji niby? oO
Tak jak daydreaming_ wspomniała, na świadectwie będziesz miała wpisane oceny z religii i wf z drugiej klasy. Pojawią się też z powrotem oceny z WOKu, PP i PO.
Karlie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-17, 18:53   #10
daydreaming_
Zakorzenienie
 
Avatar daydreaming_
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 4 808
Dot.: Jakie oceny są na świadectwie ukończenia szkoły?

Cytat:
Napisane przez sgj Pokaż wiadomość
Jeszcze miałabym tą samą sytuację z wfem, ponieważ mam zwolnienie całoroczne na przyszły rok od lekarza w związku z problemami zdrowotnymi, a wcześniej chodziłam na wf.
Jeśli chodzi o WF to tutaj możesz mieć wpisane na świadectwie 'zwolniona', lepiej upewnij się w sekretariacie co zamierzają z tym zrobić.
daydreaming_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-18, 00:17   #11
serenavanderwoodsen
Zadomowienie
 
Avatar serenavanderwoodsen
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 421
GG do serenavanderwoodsen
Dot.: Jakie oceny są na świadectwie ukończenia szkoły?

Cytat:
Napisane przez sgj Pokaż wiadomość
I też nie miałaś tej oceny tak?
UM w Poznaniu - gdy jest kilka osób o tej samej ilości punktów, na wolne miejsca dostają się osoby w kolejności od najwyższej średniej... To jest głupota moim zdaniem, tym bardziej że w klasie maturalnej większość osób skupia się na dobrym napisaniu matury, a nie na ocenach z pozostałych przedmiotów.

Ja nie miałam w ogóle czegoś takiego jak świadectwo z ocenami na koniec liceum.
Ale w gimnazjum chodziłam na religię przez pierwsze 2 klasy, w 3 nie i na koniec nie miałam oceny na świadectwie.
W taki sposób przecież teoretycznie ktoś może sobie zrobić tak, że pochodzi przez rok czy 2 na religię/wf, postara się o tę ocenę, a później się wypisze/załatwi sobie zwolnienie i będzie mieć przedmiot/dwa z głowy w maturalnej. Niby nic, no ale to jednak jest ocena za ostatnią klasę danego przedmiotu, a nie za którąkolwiek.
W przypadku przedmiotów, które kończą swój zakres programowy, typu właśnie często jakiś wok, pp, czy inne nieprofilowe, wcześniej to jasne - ocena jest na końcu. Ale założę się że ta religia trwa i w 3 klasie, bo Kościół jakby mógł to by i na studiach ją wprowadził...
serenavanderwoodsen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-19, 00:23   #12
urodzona13lutego
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 69
Dot.: Jakie oceny są na świadectwie ukończenia szkoły?

Na świadectwie masz oceny z przedmiotów które ukończyłaś w I klasie liceum, i te które zostały Ci do końca czyli wszystkie z klasy 3. Wf/religia oceny też są z maturalnej. Jeśli nie chodzisz to oceny z poprzednich lat nie ma.
__________________
Razem od 31.12.2012
urodzona13lutego jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-19, 21:32   #13
sarcastic_
Zakorzenienie
 
Avatar sarcastic_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 6 368
Dot.: Jakie oceny są na świadectwie ukończenia szkoły?

Z religii będziesz mieć wpisane "zwolniony", to samo z wf. Kolega, który w I klasie chodził na religię, a w II i III już nie tak właśnie miał.
__________________
studentka


"I chciałbym mieć dziś już pod nogami pewny grunt.
I żyć z Tobą, być przy Tobie, mieć coś, wiedzieć już."

sarcastic_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-19 22:32:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:36.