Okropnie silne bóle miesiączkowe. Nie do wytrzymania - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-09-17, 18:05   #1
Fitkaa
Raczkowanie
 
Avatar Fitkaa
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 156
Unhappy

Okropnie silne bóle miesiączkowe. Nie do wytrzymania


Czesc kochane Wizazystki,
otoz mam problem z bardzo silnymi bólami brzucha w czasie okresu. Ból jest okropny. Byłam roku temu u ginekologa i powiedzialam, ze mam bardzo bolesne miesiaczki ale niestety nic mi na to nie poradzila odpowiedziala, ze taka moja natura. Dzis dostalam okres koło 12 i juz o 13 umierałam z bólu. Jak zwykle wzięłam dwie tabletki tym razem apap + dwie nospy forte i oczywiscie nie pomogly. Dopiero koło godziny 16 zasnelam i obudziłam się niedawno i narazie ból ustał ale już powoli czuje jak powraca. Co miesiąc jest to samo OKROPNY ból przez pierwszy dzien lub do dwóch dni potrafi sie utrzymac. Dzisiaj chłopak musiał odprowadzać mnie do samego domu, praktycznie mnie niósł bo bał się mnie samą puścic bo byłam blada jak ściana i zero siły myślałam, że po prostu zemdleję, zwymiotuje i wszystko pokolei. Próbowałam juz chyba przez te kilka lat milion leków zaznacze, ze zawsze od razu biore dwie tabletki czy to paracetamol,nurofen,apap, nawet brałam lekartswo z tramalem i takze nie pomagało, panadol, ibuprom, ibuprofen. Po prostu nic mi ngidy w 100 % nie pomaga. Co robić ? Macie jakies własne sposoby na takie bóle ? Po dzieiejszym dniu jestem wykończona nie wiedziałam czy stac czy lezec czy chodzic, bo ból był niemilosierny tylko płakać. Kiedy to w koncu przejdzie raz na zawsze ? Pomozcie
__________________
Co masz zrobić jutro, zrób dziś
Fitkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-17, 18:38   #2
pasodoble
Raczkowanie
 
Avatar pasodoble
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 276
Dot.: Okropnie silne bóle miesiączkowe. Nie do wytrzymania

Cytat:
Napisane przez Fitkaa Pokaż wiadomość
Czesc kochane Wizazystki,
otoz mam problem z bardzo silnymi bólami brzucha w czasie okresu. Ból jest okropny. Byłam roku temu u ginekologa i powiedzialam, ze mam bardzo bolesne miesiaczki ale niestety nic mi na to nie poradzila odpowiedziala, ze taka moja natura. Dzis dostalam okres koło 12 i juz o 13 umierałam z bólu. Jak zwykle wzięłam dwie tabletki tym razem apap + dwie nospy forte i oczywiscie nie pomogly. Dopiero koło godziny 16 zasnelam i obudziłam się niedawno i narazie ból ustał ale już powoli czuje jak powraca. Co miesiąc jest to samo OKROPNY ból przez pierwszy dzien lub do dwóch dni potrafi sie utrzymac. Dzisiaj chłopak musiał odprowadzać mnie do samego domu, praktycznie mnie niósł bo bał się mnie samą puścic bo byłam blada jak ściana i zero siły myślałam, że po prostu zemdleję, zwymiotuje i wszystko pokolei. Próbowałam juz chyba przez te kilka lat milion leków zaznacze, ze zawsze od razu biore dwie tabletki czy to paracetamol,nurofen,apap, nawet brałam lekartswo z tramalem i takze nie pomagało, panadol, ibuprom, ibuprofen. Po prostu nic mi ngidy w 100 % nie pomaga. Co robić ? Macie jakies własne sposoby na takie bóle ? Po dzieiejszym dniu jestem wykończona nie wiedziałam czy stac czy lezec czy chodzic, bo ból był niemilosierny tylko płakać. Kiedy to w koncu przejdzie raz na zawsze ? Pomozcie
Ale ta ginekolog zrobiła jakieś badania, cokolwiek? Poszłabym do innego ginekologa, jakiegoś z polecenia, bo przecież nie możesz cierpieć z powodu miesiączki tak, że nie funkcjonujesz normalnie, a leki przeciwbólowe nic nie dają
__________________
położna
nasz blog
pasodoble jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-17, 19:24   #3
mruta
Raczkowanie
 
Avatar mruta
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 36
Dot.: Okropnie silne bóle miesiączkowe. Nie do wytrzymania

To nie jest normalne, i mówienie "taka Twoja natura" jest oburzające. To może być objaw poważnych chorób (np. endometriozy)... Proponuję poszukać dobrego ginekologa, który zleci Ci komplet badań, w tym USG, żeby odszukać przyczynę bólu i skutecznie go wyleczyć, zamiast tylko likwidować objawy tabletkami przeciwbólowymi
__________________
Szczęśliwa studentka medycyny
mruta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-17, 19:52   #4
kawa_latte
Raczkowanie
 
Avatar kawa_latte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 69
Dot.: Okropnie silne bóle miesiączkowe. Nie do wytrzymania

Miałam podobny problem.. Poszłam do ginekologa, okazało się, że pojawiły się torbiele na jajnikach. Powinnaś się wybrać, niech ginekolog zrobi Ci USG, zbada Cię porządnie.. Ja dostałam tabletki anty i mam nadzieję, że się wchłoną.
__________________
M
kawa_latte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-17, 19:56   #5
Luxanna
Zadomowienie
 
Avatar Luxanna
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: z miasta
Wiadomości: 1 257
Dot.: Okropnie silne bóle miesiączkowe. Nie do wytrzymania

Kiedyś również miewałam bardzo mocne bóle, przy okresie nie chciałam się ruszać z łóżka, żadne tabletki przeciwbólowe nie działały, zaś pierwsza ginekolog to totalnie olała (przy okazji tłumacząc moją nieprzerwaną kilkumiesięczną miesiączkę stresem...). Potem zmieniłam ginekologa i jak wyszła hiperprolaktynemia to dostałam Luteinę i dzięki niej również bóle podczas okresu zelżały. Mimo wszystko jak brzuch boli to zamiast Nospy czy Apapu wolę wziąć Solpadeine - nie miałam jeszcze bólu czegokolwiek, na który by mi nie pomógł.
Jednak mimo wszystko polecam Ci zmianę lekarza. Jak dla mnie powiedzenie "taka twoja natura" to takie, jak w moim przypadku było "to ze stresu", czyli opinia znikąd i nieprawdziwa
Luxanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-17, 20:20   #6
Fitkaa
Raczkowanie
 
Avatar Fitkaa
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 156
Dot.: Okropnie silne bóle miesiączkowe. Nie do wytrzymania

Też się zdziwiłam, liczyłam na jakąś pomoc od niej ale nie otrzymałam jej. A możliwe, że po prostu u mnie to jest rodzinne ? Moja babcia, moja mama i mojej mamy siostra wszystkie miały tak samo bolesne miesiączki jak ja. Nie pomagały żadne lekarstwa, a sam ból przeszedł każdej dopiero po pierwszym porodzie jak reką odjął.

A co do ginekologa to usg nie robila mi, ale cytologie tak.
__________________
Co masz zrobić jutro, zrób dziś

Edytowane przez Fitkaa
Czas edycji: 2014-09-17 o 20:29
Fitkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-17, 20:35   #7
princess18
Zadomowienie
 
Avatar princess18
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: z lodówki
Wiadomości: 1 408
Dot.: Okropnie silne bóle miesiączkowe. Nie do wytrzymania

Łączę się z Tobą w bólu, bo ja będę pojutrze przechodzić to samo.
I u mnie jest podobnie-lekarz olewa sprawę... a leki zaczynają nie działać, bo organizm się przyzwyczaja. Tyle, że ja dodatkowo ciągle łapię anemię.
A poza tym zauważyłam, że warto przed okresem brać magnez (kiedyś brałam z innego powodu) i faktycznie mi trochę pomagało. No i podobno pomaga ćwiczenie mięśni brzucha (tylko nie rób podczas okresu forsownych treningów)
princess18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-17, 20:37   #8
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Okropnie silne bóle miesiączkowe. Nie do wytrzymania

Cytat:
Napisane przez Fitkaa Pokaż wiadomość
A co do ginekologa to usg nie robila mi, ale cytologie tak.
USG to podstawa przecież...

Mam identyczny problem. Nie pomagały mi żadne popularne leki. W końcu ginekolog przepisała mi Aulin, biorę go razem z No- spą Max i w końcu nie chodzę po ścianach z bólu.
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-17, 20:38   #9
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Okropnie silne bóle miesiączkowe. Nie do wytrzymania

Cytat:
Napisane przez Fitkaa Pokaż wiadomość
Też się zdziwiłam, liczyłam na jakąś pomoc od niej ale nie otrzymałam jej. A możliwe, że po prostu u mnie to jest rodzinne ? Moja babcia, moja mama i mojej mamy siostra wszystkie miały tak samo bolesne miesiączki jak ja. Nie pomagały żadne lekarstwa, a sam ból przeszedł każdej dopiero po pierwszym porodzie jak reką odjął.

A co do ginekologa to usg nie robila mi, ale cytologie tak.
To może faktycznie taką macie naturę, ale to nie znaczy, że musisz tak cierpieć! Lekarz mógł nie znać historii Twojej rodziny i powinien tak czy siak Cię zbadać. Idź do innego lekarza. Bolesne miesiączki można złagodzić np. tabletkami antykoncepcyjnymi.
Miałam koleżankę, która również bardzo cierpiała, podczas miesiączki nie mogła długo stać, bo mdlała itp. itd. i tabletki bardzo jej pomogły .
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-17, 21:06   #10
princess18
Zadomowienie
 
Avatar princess18
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: z lodówki
Wiadomości: 1 408
Dot.: Okropnie silne bóle miesiączkowe. Nie do wytrzymania

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
To może faktycznie taką macie naturę, ale to nie znaczy, że musisz tak cierpieć! Lekarz mógł nie znać historii Twojej rodziny i powinien tak czy siak Cię zbadać. Idź do innego lekarza. Bolesne miesiączki można złagodzić np. tabletkami antykoncepcyjnymi.
Miałam koleżankę, która również bardzo cierpiała, podczas miesiączki nie mogła długo stać, bo mdlała itp. itd. i tabletki bardzo jej pomogły .
Tak, tylko że antykoncepcje nie każda kobieta może brać. A poza tym nie zawsze pomaga-tylko w trakcie brania tabletek problem znika, a po zakończeniu długotrwałej kuracji problem może powrócić (a na początku odstawienia ich nawet się nasilić)
princess18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-17, 21:22   #11
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Okropnie silne bóle miesiączkowe. Nie do wytrzymania

Cytat:
Napisane przez princess18 Pokaż wiadomość
A poza tym nie zawsze pomaga-tylko w trakcie brania tabletek problem znika, a po zakończeniu długotrwałej kuracji problem może powrócić (a na początku odstawienia ich nawet się nasilić)
Nie każdej kobiecie nawet w trakcie brania antyków bóle słabną. Mnie antykoncepcja nie pomogła w ogóle, ale też nie zaczęłam jej brać w tym celu.
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-17, 21:43   #12
ellyunia
Wtajemniczenie
 
Avatar ellyunia
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 2 161
Dot.: Okropnie silne bóle miesiączkowe. Nie do wytrzymania

Też słynę z okropnych @ tylko ja na musiałam brać ketonal (po kilka tabletek-tej mocniejszej dawki) żeby wytrzymać.
Też od ginekologów zawsze słyszałam że taka moja natura, ze to normalne
Nawet nikt mi nie zaproponował terapii np luteiną (którą stosuje się w przypadku bolesnych @ ale to wiem teraz )
Podobno po urodzeniu dziecka ma być lepiej...zobaczymy
__________________
❤️Majka 21.12.2014
Szczęścia nie da się kupić, ale można je sobie urodzić ..


ellyunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-18, 00:24   #13
Fitkaa
Raczkowanie
 
Avatar Fitkaa
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 156
Dot.: Okropnie silne bóle miesiączkowe. Nie do wytrzymania

Dzieki za wsparcie, moze naprawde pojde o porade do innego ginekologa. Juz moj chlopak mowi, ze nie moze patrzec jak cierpie i az nie wierzy, ze sposoby na mniejszy bol nie dzialaja. Szkoda gadac, na szczescie juz chyba w tym miesiacu po wszystkim. Oby nastepny nie byl taki bolesny Trzymajcie sie jestem z wami w tych ciezkich chwilach
__________________
Co masz zrobić jutro, zrób dziś

Edytowane przez Fitkaa
Czas edycji: 2014-09-18 o 00:26
Fitkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-18, 09:55   #14
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: Okropnie silne bóle miesiączkowe. Nie do wytrzymania

A nie chcesz brać tabletek antykoncepcyjnych?
__________________
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-18, 15:33   #15
Fitkaa
Raczkowanie
 
Avatar Fitkaa
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 156
Dot.: Okropnie silne bóle miesiączkowe. Nie do wytrzymania

No nie jestem do nich przekonana. Zreszta pare lat temu bralam hormony z powodu niedoczynnosci tarczycy i nie chce ich brac.
__________________
Co masz zrobić jutro, zrób dziś
Fitkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-18, 15:36   #16
ZachariaszNowakowski
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 41
Dot.: Okropnie silne bóle miesiączkowe. Nie do wytrzymania

Jezeli nic Ci nie dolega to spokojnie mozesz sprobowac z tabletkami. Moja dziewczyna miala dokladnie ten sam problem + miala strasznie nieregularny okres. Od momentu kiedy wziela pierwsza tabletke praktycznie zapomniala o tych problemach. Okres w pierwszy poniedzialek miesiace i mowi, ze praktycznie w ogole ja nie boli a i sama miesiaczka jest duzo mniej obfita.
__________________
<ciach_reklama>
ZachariaszNowakowski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-18, 18:50   #17
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Okropnie silne bóle miesiączkowe. Nie do wytrzymania

Koniecznie wybierz się do innego ginekologa! Wijesz się z bólu a lekarz Ci mówi, że "taka Twoja natura"? Wolne żarty!
Lekarz musi Cię zbadać - zarówno ginekologicznie, jak i wykonać usg.

Doraźnie, kiedy następnym razem będzie Cię bolało, możesz popróbować rozkurczyć macicę. Zamiast apapu pyralgina (1 lub dwie tabletki jednorazowo) plus nospa forte. I to najlepiej zanim ból się rozkręci.

Jeśli chodzi o tabletki antykoncepcyjne, to niekoniecznie muszą łagodzić bóle menstruacyjne. U mnie było wręcz odwrotnie - dopiero biorąc tabletki przekonałam się, co oznacza termin "bolesna krwawienia"
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-18, 19:59   #18
Niggard
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 47
Dot.: Okropnie silne bóle miesiączkowe. Nie do wytrzymania

Taka Twoja natura - pff, przecież najprostszą metodą na silne bóle miesiączkowe są tabletki antykoncepcyjne, a nie taki komentarz!

Ja również miałam silne bóle - przed i nawet w drugim dniu już miesiączki i wszystko jak ręką odjął, gdy zaczęłam brać tabletki. Również mi mówiono , że ustąpią po porodzie, ale nie czekałam tak długo. Jednak, jeśli nie odpowiada Ci taka metoda, to po prostu udaj się do ginekologa, który znajdzie lepsze rozwiązanie. Myślę, że znajdziesz rozsądnego lekarza, który Ci pomoże i podziel się swoim rozwiązaniem z pozostałymi Wizażankami!
Niggard jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-18, 21:59   #19
kankanatancze
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 259
Dot.: Okropnie silne bóle miesiączkowe. Nie do wytrzymania

na bole miesiaczkowe skuteczne sa chyba jako jedyne tabl antykoncepcyjne,sama mam 17 lat i po prostu mdlalam z bolu poszlam do gin dala mi tabl anty ,teraz tabletki anty sa juz tak dobrane i nie szkodliwe ze nie ma co sie bac ich ,ja tez mowilam sobie "nie wezme zadnych hormonow" a po co sie meczyc i psuc sobie zoladek garsciami tabletek przeciwbolowych
kankanatancze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-18, 23:57   #20
Ekahle
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 55
Dot.: Okropnie silne bóle miesiączkowe. Nie do wytrzymania

Tak na prawdę gin może zaproponować 3 możliwości- silne środki przeciwbólowe na receptę, po drugie leczenie pigułkami anty albo trzecia opcja duphaston. Ja wybrałam duphaston, bo nie obciąża tak organizmu jak pozostałe opcje ( ale z drugiej strony nie wiadomo czy pomoże). Dopiero go zacznę brać i po 2 cyklach mam ocenić, czy daje efekty. Aha, i gin powiedział mi, że leki typu apap czy ibuprom najlepiej zacząć brać dzień przed okresem, to powinno skuteczniej zahamować ból. O ile ktoś ma okres jak w zegarku
Ekahle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-19, 12:05   #21
Fitkaa
Raczkowanie
 
Avatar Fitkaa
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 156
Dot.: Okropnie silne bóle miesiączkowe. Nie do wytrzymania

Dzieki wszystkim za odpowiedzi Mysle, ze sie Was poslucham i wybiore sie do ginekologa i poprosze o dokladne zbadanie i jakas rade. A co do regularnosci okresu to mam strasznie nieregularny, a jak mi sie spoznia okres to dochodzi stres wiadomo jak to czasem bywa a moze ciaża itp to juz w ogole potrafi mi sie spoznic 10-12 dni. A ostatnio to w ogole rekod 15 dni :O Nie to, ze jestem jakas niedojrzała i boje sie ciazy, ale wiecie mam 20 lat dopiero zaczynam studia i jeszcze na dziecko to za wczesnie. W sumie z chlopakiem juz ponad 4 lata razem. Nie byłoby to czyms strasznym jesli naprawde zaszlabym w ciaze, bo na pewno pomogliby nam rodzice i sami potrafiliby tez jakos sobie poradzic, ale wedlug nas nie na tym polega wychowanie dzieci zeby oddac ich do rodzicow a sami dalej sie uczyc - dziecko to odpowiedzialnosc. No i po 20 lat mamy to wiadomo, ze tak powiem za "glupkowaci" jeszcze jestesmy Moze te tabletki jednak nie były by glupim pomyslem, na pewno mniej stresu i mniejszy strach ze okres sie spoznia, bo jednak prezerwatywa to nie to samo co tabletki, ale jak mowilam wczesniej naczytalam sie tyle o skutkach ubocznych ze dajcie spokoj
__________________
Co masz zrobić jutro, zrób dziś

Edytowane przez Fitkaa
Czas edycji: 2014-09-19 o 12:26
Fitkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-19, 12:38   #22
mruta
Raczkowanie
 
Avatar mruta
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 36
Dot.: Okropnie silne bóle miesiączkowe. Nie do wytrzymania

Cytat:
Napisane przez Fitkaa Pokaż wiadomość
Moze te tabletki jednak nie były by glupim pomyslem, na pewno mniej stresu i mniejszy strach ze okres sie spoznia, bo jednak prezerwatywa to nie to samo co tabletki, ale jak mowilam wczesniej naczytalam sie tyle o skutkach ubocznych ze dajcie spokoj
Jeśli wybierzesz sie do dobrego lekarza, który poważnie podejdzie do sprawy, zrobi komplet badań zanim cokolwiek przepisze, to nie masz sie czego bać.
__________________
Szczęśliwa studentka medycyny
mruta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-21, 13:06   #23
93Strawberry
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 184
Dot.: Okropnie silne bóle miesiączkowe. Nie do wytrzymania

Oj wiem o czym mówisz Całe gimnazjum zwijałam się z bólu. JEDYNYM wyjściem była ciepła kąpiel lub zwinięcie się w łóżku z termoforem. Do tego ibuprom max i za jakieś 4,5 godzin żyłam, ale czułam się jakby mnie ktoś skopał. Generalnie cały dzień był już do niczego, bo chodziłam zgięta w pół, ale ten najmocniejszy ból w ten sposób zwalczałam. Oczywiście trzeba bardzo uważać, bo może dojść do krwotoku.
93Strawberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-22, 17:44   #24
Paratrophy
TrustMe, I'mApsychologist
 
Avatar Paratrophy
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Ciałem morze, sercem góry
Wiadomości: 3 943
Dot.: Okropnie silne bóle miesiączkowe. Nie do wytrzymania

Cytat:
Napisane przez 93Strawberry Pokaż wiadomość
Oj wiem o czym mówisz Całe gimnazjum zwijałam się z bólu. JEDYNYM wyjściem była ciepła kąpiel lub zwinięcie się w łóżku z termoforem. Do tego ibuprom max i za jakieś 4,5 godzin żyłam, ale czułam się jakby mnie ktoś skopał. Generalnie cały dzień był już do niczego, bo chodziłam zgięta w pół, ale ten najmocniejszy ból w ten sposób zwalczałam. Oczywiście trzeba bardzo uważać, bo może dojść do krwotoku.
Na mnie ten sposób też działał od zawsze, przy antykoncepcji bóle się trochę zmniejszyły, aczkolwiek wciąż są odczuwalne i dość silne.
__________________

Jeśli oszukasz mnie raz, to twoja wina. Jeśli oszukasz mnie dwa razy, to moja wina. Jeśli oszukasz mnie trzy razy, to wina nas obu.



Paratrophy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-23, 14:38   #25
dominisiaaa
Przyczajenie
 
Avatar dominisiaaa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3
Dot.: Okropnie silne bóle miesiączkowe. Nie do wytrzymania

Ja też od kilku miesięcy mam straszne bóle. Jedyne co mi pomaga to leżenie w pozycji "na łyżeczkę" :P, do tego Ketonal 100 i termofor. Za dwa dni znowu będę przez to przechodzić, ale też zacznę brać tabletki anty, więc zobaczymy jak to będzie
dominisiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-23, 14:43   #26
Paratrophy
TrustMe, I'mApsychologist
 
Avatar Paratrophy
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Ciałem morze, sercem góry
Wiadomości: 3 943
Dot.: Okropnie silne bóle miesiączkowe. Nie do wytrzymania

Cytat:
Napisane przez dominisiaaa Pokaż wiadomość
Ja też od kilku miesięcy mam straszne bóle. Jedyne co mi pomaga to leżenie w pozycji "na łyżeczkę" :P, do tego Ketonal 100 i termofor. Za dwa dni znowu będę przez to przechodzić, ale też zacznę brać tabletki anty, więc zobaczymy jak to będzie
Mi tabletki anty akurat nie złagodziły bóli, tylko trochę skróciły krwawienie. Ale też nie po to zaczęłam je brać. Aktualnie zmieniłam tabletki anty po prawie 5 latach na inne, jestem podczas pierwszego krwawienia z odstawienia na nowych tabsach i czuję się pierwszy raz w życiu podczas @ rewelacyjnie.

Zobaczymy jak to będzie dalej.
__________________

Jeśli oszukasz mnie raz, to twoja wina. Jeśli oszukasz mnie dwa razy, to moja wina. Jeśli oszukasz mnie trzy razy, to wina nas obu.



Paratrophy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-23, 15:39   #27
avava
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 452
Red face Dot.: Okropnie silne bóle miesiączkowe. Nie do wytrzymania

Cytat:
Napisane przez gwiazdka93 Pokaż wiadomość
Mam identyczny problem. Nie pomagały mi żadne popularne leki. W końcu ginekolog przepisała mi Aulin, biorę go razem z No- spą Max i w końcu nie chodzę po ścianach z bólu.
Dokładnie też biore aulin i nospe
__________________
ćwiczę od : 02.04.2013

100 przysiadów-> x 663
Mel B 10 min pośladki->943
Mel B 10 min brzuch->1110
Mel B 15 cardio->738
Mel B 10 min nogi->1030
Ewa Ch.(killer, skalpel)->581
Centrum Sportowca-1248
razem: 6313 cel osiągnięty z 42 na 36/34

: )
avava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-17, 07:05   #28
klaudia_jangas
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1
Dot.: Okropnie silne bóle miesiączkowe. Nie do wytrzymania

Gów*o prawda ... ja urodziłam dziecko i nadal przechodzę horror pierwszy dzien @ mam wycięty z życia pomagają tylko zastrzyki...
klaudia_jangas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-20, 17:41   #29
sweetstrawberrycherry
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 6
Dot.: Okropnie silne bóle miesiączkowe. Nie do wytrzymania

Z leków przeciwbólowych, które rzeczywiście coś działają bez recepty to Dexak w proszku, a na receptę oprócz redukowania bólu redukuje też krwawienie - mefacit. Jak nie próbowałyście to spróbujcie. Ja przy moim bólu mogłabym zjeść całe pudło ibupromu, apapu i nospy razem i nic :P
sweetstrawberrycherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-18, 14:05   #30
malika33
Raczkowanie
 
Avatar malika33
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: z leśnej doliny
Wiadomości: 88
Dot.: Okropnie silne bóle miesiączkowe. Nie do wytrzymania

mój pierwszy dzień to jest jakiś dramat.. ale jeśli nie dopada mnie to w pracy to najbardziej pomaga położenie się na plecach i gardan. po jakims czasie mięśnie się rozluźniają i jest trochę lepiej.
malika33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-06 13:34:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:30.