Kremy nawilżające się nie wchłaniają. Help - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-02-01, 21:24   #1
Muergano
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 27

Kremy nawilżające się nie wchłaniają. Help


Otóż mam cere wrażliwą nabytą. Cera jest jeszcze trądzikowa
gdzie nie gdzie. Partie tłuste to Strefa T i rumień w tej strefie. Strasznie gruba cera i rumien. Dodam że naczynek nie widać. Mam dużo plam (przebarwień) po trądziku. Jak sie posmaruje jakimś kremem nawet tym co szybko sie wchłania. to po 30 minutach mam jeszcze gorzej tłuste bo chyba wypchało ten krem. krem jest zapachowy i podrażnia. Co polecacie bo cera tłusta i rumień i żaden krem sie nie wchłania. Help
Muergano jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-01, 21:38   #2
Muffka_
Zakorzenienie
 
Avatar Muffka_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 4 069
Dot.: Kremy nawilżające się nie wchłaniają. Help

Jeżeli mówisz, że masz grubą cerę a naczynek nie widać to może spróbuj jakies peelingi?One "pomogą" kremowi lepiej sie wchłonąć i zabrać z niego to co najlepsze. A jesli chodzi o te świecenie się po 30 min to może po prostu masz taka cerę, że cięzko ją zmatowic na długo, a nie, że krem sie nie wchłania Poszukaj jakiegos lepszego kremu matującego
Muffka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-01, 21:55   #3
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Kremy nawilżające się nie wchłaniają. Help

A jakie dokładnie kremy stosujesz?
Podaj nazwy to łatwiej będzie coś zaradzić
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-01, 22:24   #4
Muergano
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 27
Dot.: Kremy nawilżające się nie wchłaniają. Help

Cytat:
Napisane przez Muffka_ Pokaż wiadomość
Jeżeli mówisz, że masz grubą cerę a naczynek nie widać to może spróbuj jakies peelingi?One "pomogą" kremowi lepiej sie wchłonąć i zabrać z niego to co najlepsze.
Taki peeling moge sam sobie zrobić czy muszę wybrać się do kosmetyczki
na jakiś enzymatyczny? Bo mam rumień a wszystko przez żel głęboko oczyszczający. Błąd; Cere odziedziczyłem po mamie i równo po 20 roku życia zrobił mi się syfilis na nosie, środek brody, skrzydełka nosa. Tłustość i rumień. Dodatkowo w strefie T mam zaskórniki i kaszaki.
Chciałbym to wyleczyć (rumień) ale pewnie to jest genetyczne i nie da rady.
W szkole nie widziałem u żadnego chłopaka takiej cery tylko u dziewczyn. Nie wiem co to jest

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
A jakie dokładnie kremy stosujesz?
Podaj nazwy to łatwiej będzie coś zaradzić
hhh w tym sęk, że nie stosuje w chwili obecnej żadnych bo cera jest strasznie tłusta. Wcześniej używałem kosmetyków Loreala men expert, ale pogarszały stan i pojawiał się trądzik, którego praktycznie nie mam.
Jedyny żel nawilżający Pur & Mat dla mężczyzn mi pomagał na 2-3 godziny .
Muergano jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-01, 22:34   #5
Muffka_
Zakorzenienie
 
Avatar Muffka_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 4 069
Dot.: Kremy nawilżające się nie wchłaniają. Help

Jeśli przez żel dostałeś rumień to odradzam peeling mechaniczny.Lepszy będzie enzymatyczny, ale nie musisz koniecznie wybierać się do kosmetyczki Dostaniesz takie w drogerii lub aptece. No ale peeling pomoże tylko przy wchłanianiu kremu, ew.rozjaśnieniu i poprawie kondycji skóry, na rumień nie. Radziłabym iść do specjalisty nim pogorszysz sobie sprawę. A i mój drogi o tłustą skórę trzeba dbać!Nie dziw się, że się świecisz, jak żadnego kremu ani nic nie używasz. A zwłaszcza, że u chłopaków produkcja łoju jest wieksza
Muffka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-01, 22:44   #6
Muergano
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 27
Dot.: Kremy nawilżające się nie wchłaniają. Help

Byłem u specjalisty tzw. Dermatologa
Praktycznie wyleczyłem sie z trądziku
ale pozostały plamy po bokach i własnie ten rumień,
który miałem wcześniej.
Byłem na mikrodermabrazji a blizny jak były tak były efekt
gładkiej cery miałem przez pare dni. Pani która robiła mi zabieg mówiła, że teraz kremy będą się wchłaniać bo mówiłem jej wczesniej, że nic sie nie wchłania i co. Dalej sie nie wchłaniały a zaraz następnie
wróciła gruba cera z zaskórnikami w strefie T.
I to jest własnie trala lala i taki żywot jak sie wyglądało do 20 roku życia to teraz sie nie wygląda. Heh wolałem mieć trądzik i czystą białą cere a nie syfilis.
PS. Jestem palący i dlatego rzucam palenie bo to może też być przyczyną

Edytowane przez Muergano
Czas edycji: 2010-02-01 o 22:47
Muergano jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-01, 22:54   #7
Muffka_
Zakorzenienie
 
Avatar Muffka_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 4 069
Dot.: Kremy nawilżające się nie wchłaniają. Help

A ile miałes tych zabiegów mikrodermabrazji? Bo słyszałam, że dopiero po ok 5 widac efekt...wg mnie jesli juz naprawde nic Ci nie pomaga, a nie chcesz tego leczyc na własna reke(bo nie wiadomo jak sie to skończy) to pozostaje tylko laser. Niestety nie wypowiem sie na ten temat za dużo bo nie mam w tym doswiadczenia Ale wiem, ze pomaga bo juz nie takie desperatki sie zalily...z tego co wiem, w niektorych miejscowosciach jest refundowany przez NFZ, jak Cie interesuje to poszukaj w neciea jak nie to dalej pytaj, pomożemy
Muffka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-02-01, 23:04   #8
Muergano
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 27
Dot.: Kremy nawilżające się nie wchłaniają. Help

Zabieg miałem jeden i po 4 tygodniach miałem umówić się na następny.
Efekt po pierwszym zabiegu był ale po paru dniach wszystko wróciło do normy więc to jest wyrzucanie pieniędzy w błoto w moim przypadku. Teraz jak patrze w lusterko przy normalnej żarówce to jakoś wyglądam, ale jak rano patrze przy dziennym świetle to jest masakra. Wyglądam jakbym sie nie mył.
Laser? zależy jaki? Podobno IPL coś tam pomaga. Tam był błąd cere mam po mamie. Pootwierane pory tak jak skórka od pomarańczy mam na skrzydełkach.
Moja mama mówi, że ma cere mieszaną. Ona też to ma, ale walnie sobie makijaż i sie nie przejmuje a ja bardzo
Muergano jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-02, 09:50   #9
Muffka_
Zakorzenienie
 
Avatar Muffka_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 4 069
Dot.: Kremy nawilżające się nie wchłaniają. Help

Ja tez mam cere mieszaną i wiem jaka jest głupia! 2x więcej roboty z nią...ale cóż. To fakt dziewczyny sie chociaz wytapetuja...ale ty tez możeszmój kolega lekko zawsze sie pudruje i szczerze mówiąc jak bym nie wiedziała o tym to bym nie powiedziała
Muffka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-02, 11:03   #10
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Kremy nawilżające się nie wchłaniają. Help

Nie chodzi o to, żeby się przypudrować. Trzeba zadbać żeby twarz bez pudru wyglądała znośnie.

Muergano - teraz nie stosujesz żadnego kremu, bo niby wszystkie się nie wvchłaniają. Rozumiem, że po prostu po posmarowaniu na twarzy zoastawał Ci taki film/warstwa tłusta? Jeśli tak to znaczy, że korzystałeś ze złych kremów.

Nie wiem z jakich, ale warto spróbować nie tylko marek strichte dla mężczyzn.
Problem tkwi w złej pielęgnacji i w złym doborze kremu
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-02, 14:33   #11
Lowczyni
Zakorzenienie
 
Avatar Lowczyni
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 067
Dot.: Kremy nawilżające się nie wchłaniają. Help

Muergano zacznij brać regularnie cynk, jak najmocniejszy dostaniesz w aptece on wewnętrznie powoli wyreguluje Ci wydzielanie łoju. Efekt zobaczysz dopiero po miesiącu. Jeśli peeling to enzymatyczny i na mokrą skórę go nakładaj, enzymy lepiej działają w środowisku wodny. Peeling 2 razy w tygodniu. Jeśli możesz idź na zabiegi z kwasami najlepiej pirogronowy, glikolowy. Na dodatek kup sobie krem z kwasami owocowymi nie musi być dla mężczyzn. Jeśli chodzi o mycie twarzy polecam Acne Minerale polski żel do mycia twarzy, tani do kupienia w aptece.
Co do odżywiania bo pamiętaj że jesteś tym co zjesz, zero słodkich rzeczy, fast foodów, ostrych przypraw, papierosów. Staraj się pić dużo wody mineralnej, herbatę z bławatka, pokrzywy. I życzę powodzenia.
__________________
04.09.2010 szczęśliwa Żona a od 12.09.2011 mama
Profesjonalny poradnik kosmetyczny przed ślubem mojego autorstwa https://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcoun t=4130
Lowczyni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-02, 17:23   #12
ewzz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 51
Dot.: Kremy nawilżające się nie wchłaniają. Help

A może postaw na tradycyjne sposoby, mydło siarkowe i afronis na strefe T. N przebarwienia i zaskórniki olejek pichtowy z petroleum... a jeśli chodzi o krem to moge Ci polecić krem antytrądzikowy z gruszką i potasem PERFEKTY, on troche maskuje przebarwienia i zaczerwienienia, nie jest tlusty wiec cera bedzie znosniej wyglądac. No i oczywiście NIE WYCISKAJ!!! Powodzenia
ewzz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-02, 17:26   #13
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Kremy nawilżające się nie wchłaniają. Help

Cytat:
A może postaw na tradycyjne sposoby, mydło siarkowe i afronis na strefe T. N przebarwienia i zaskórniki olejek pichtowy z petroleum... a jeśli chodzi o krem to moge Ci polecić krem antytrądzikowy z gruszką i potasem PERFEKTY, on troche maskuje przebarwienia i zaczerwienienia, nie jest tlusty wiec cera bedzie znosniej wyglądac. No i oczywiście NIE WYCISKAJ!!! Powodzenia
Taaa... mydło siarkowe, które wysusza i podrażnia.... może mu jeszcze bardziej zaszkodzić przy rumieniu! Wysuszy skórę, przesuszy ją masakrycznie. Ludzie myślcie trochę zanim komuś dacie kolejną "mądrą" radę.

Poza tym co ma wyciskać? Przebarwienia? :O
Ty w ogóle czytałaś jego pierwszy post?
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-02, 18:48   #14
Muffka_
Zakorzenienie
 
Avatar Muffka_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 4 069
Dot.: Kremy nawilżające się nie wchłaniają. Help

No z tym mydłem to trochę nie zabardzo. Nawet do cery trądzikowej moze okazac się za mocny-oczywiście na poczatku jest poprawa bo w koncu wszystko sie ladnie zasuszy, ale pozniej przesuszona skora bedzie produkowac wiecej loju co poprowadzi do masy zaskornikow i pryszczy. No a co dopiero dla rumienia! Zainwestuj w jakis dobry kremik, moze rozjasniajacy?i nie tlusty, poszukaj na KWC,ale na rumien na wlasna reke i tak nic nie poradzisz.
Muffka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-02, 19:15   #15
Muergano
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 27
Dot.: Kremy nawilżające się nie wchłaniają. Help

To mydło używałem i jest lipne.
Dermatolog wczesniej przepisał mi kostke do mycia
bez mydła ph 5.5 Ale po tym mydle cera jest bardziej czerwona i grubsza.
Jak sie umyje tym mydłem to robi sie czerwona twarz na 10 sekund prawie cała. Ale jak sie myje żelem hypoalergicznym ziaji na łojotok to po umyciu zaczerwienienie pokazuje sie tylko w strefie T i to o 100 razy mniejsze. Nawet rumień się zmniejsza tylko szybciej sie po nim cera robi tłusta ale jest git . Co do cynku to własnie wczoraj sobie kupiłem maść cynkową tylko nie wiem po co
Jutro zaopatrze się w jakiś cynk jeżeli ma to pomóc na łojotok.
Stosował może ktoś Rozex, albo metronidazol?
Słyszałem, że osoby z suchą (cienką, wrażliwą cerą + rumień)
nie miały efektów a było jeszcze gorzej. Ale osoby z łojotokiem oleistym i rumieniem (też cera wrażliwa) pozbyły sie tego paskudztwa. Podobno Rozexem pare kobiet zniwelowało praktycznie cały rumień. Trzeba sie wybrać do dermatologa estetycznego i niech kombinuje co z tym fantem. Własnie mamie podwędziłem troche bo jej nie ma kremu nawilżającego z masłem karite :P ale i tak pozostaje tłusty film na twarzy. Pobadam te kremy na necie co mi napisałyście i dziękówa za to .

Jak ktoś ma problemos jak ja niech wpisuje i podaje stan cery dokładnie może ogarniemy jakiś zabieg LED bo na pewno nie IPL
Muergano jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-05, 13:11   #16
ewzz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 51
Dot.: Kremy nawilżające się nie wchłaniają. Help

Może i macie racje z tym mydlem... Trudna sprawa, masz tłusta cere ale jednak wrażliwa... Mój brat mial problem z suchą podrażniona cerą, od mycia wodą czy mydlem takie suche place mu się porobiły i zaczał używać maści alantan i kremu alantan plus z vit.A tak na zmiane. On dobrze nawilża i lagodzi podraznienia, ja też go pare razy użylam, ale na noc bo mam dosc tlusta cere i musze przyznać ze jest calkiem niezły i tani nie kosztuje nawet 10 zł dostepny w aptece.
ewzz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:44.