marznące palce dloni i nóg - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-04, 15:09   #1
xal
Zakorzenienie
 
Avatar xal
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zagłębie
Wiadomości: 8 346

marznące palce dloni i nóg


Moim problemem są marznące palce dłoni i nóg. Nadeszła zima i problem stał się jeszcze większym problemem Na zewnątrz ledwo poniżej zera a ja mam 2 pary grubych skarpetek, ciepłą wkładkę w butach. Na rękach 2 pary rękawiczek.
Efekt? 5 minut spaceru z rękami w kieszeniach i ... palce w nogach zdrętwiałe a ręce prawie odmrażałam, myślalam że nie rozwiążę butów bo się ruszyć palcami nie dało i ten ból ...
Co robić?
Wiem że mogę mieć problemy z krążeniem, byłam 2 lata temu u lekarza, który kazał mi smarować palce nitrokardem - wszystkie objawy przedawkowania poza omdleniami przeszłam. Dal mi jakieś tabletki - ciągle mi było niedobrze. Zrezygnowałam. Dodam jeszcze że te tabletki wcale nie pomogły niestety ...
Macie może jakieś swoje sposoby na marznące palce?
Ja ogólnie jestem zmarzluchem, ale te palce mnie dobijają
__________________
Mam tylko jedno skrzydło ... A Ty masz skrzydło drugie ...
Szczęścia nie trzeba szukać, spotyka się je przy okazji

xal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-04, 17:25   #2
Taranka
Zakorzenienie
 
Avatar Taranka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 768
Dot.: marznące palce dloni i nóg

Dołączę się do pytania.
Siedzę ciepło ubrana, kaloryfery grzeją jak wściekłe, a palce u stóp i rąk zimne jak lód.
Okropność
__________________
So much internet so little time.
Taranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-04, 17:50   #3
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: marznące palce dloni i nóg

Dołączam się do pyań. Wystarczy 5 minut spaceru a ból jest nie do wytrzymainia:|
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-04, 17:55   #4
Tancerka Pl
Zadomowienie
 
Avatar Tancerka Pl
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Egipt ☼
Wiadomości: 1 769
Dot.: marznące palce dloni i nóg

Mam to samo. Po wielu badaniach wyszlo na to, ze mam zbyt duzo potasu w organizmie i stad problemy z tym. Mam takze problemy w przysadka mozgowa, ktora reguluje tego typu procesy. Lekarz kazal mi moczyc wieczorem przez 15 minut nogi w bardzo goracej wodzie (przez miesiac czasu), a potem do lozka. Skutkuje
__________________
enjoy ur f*cking day
Tancerka Pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-04, 20:30   #5
Kira87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 779
Dot.: marznące palce dloni i nóg

Mam tak samo.
Do tego niedociśnienie (średnio 90/60), ale powodem szybko marznących dłoni jest odmrożenie, jakiego nabawiłam się w podstawówce (bawiąc się śniegiem bez rękawiczek).

Wystarczy, że wyjdę na kilka minut na nawet niewielki mróz a dłonie robią się lodowate. Później są czerwone i szczypią

Używam kremu do rąk z witaminą E i kremu Neutrogena (bardzo nawilża), ale nie widzę zbytniej poprawy.
__________________
"Wszechświat dopuszcza liczne sposoby straszliwego przebudzenia, na przykład ryk tłumu wyłamującego drzwi frontowe, wycie syren straży pożarnej czy nagła świadomość, że dziś jest właśnie poniedziałek, który jeszcze w piątek wieczorem wydawał się przyjemnie odległy."
~Lineage2 & Sigur Ros fan
Kira87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-04, 21:07   #6
xal
Zakorzenienie
 
Avatar xal
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zagłębie
Wiadomości: 8 346
Dot.: marznące palce dloni i nóg

Cytat:
Napisane przez Tancerka Pl Pokaż wiadomość
Mam to samo. Po wielu badaniach wyszlo na to, ze mam zbyt duzo potasu w organizmie i stad problemy z tym. Mam takze problemy w przysadka mozgowa, ktora reguluje tego typu procesy. Lekarz kazal mi moczyc wieczorem przez 15 minut nogi w bardzo goracej wodzie (przez miesiac czasu), a potem do lozka. Skutkuje
Pewnie to działa na noc, w nocy śpię w skarpetkach zakładanych na cieple nóżki zaraz po myciu i do łóżeczka. Problem zaczyna się gdy muszę wyjść na zewnątrz.
Macie jakieś pomysły może jedzeniowe podnoszące ciśnienie/krążenie, cokolwiek byle było cieplej?
__________________
Mam tylko jedno skrzydło ... A Ty masz skrzydło drugie ...
Szczęścia nie trzeba szukać, spotyka się je przy okazji

xal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-04, 21:08   #7
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: marznące palce dloni i nóg

Dziewczyny, zimne dlonie/stopy to najczesciej problem ludzi z niskim cisnieniem. Zastanowcie sie tez jak to u was jest ze sportem? Jezeli malo sie ruszacie i nic nie robicie, to to tez moze byc jedna z przyczyn. Tarczyca tez powoduje uczucia zimna konczyn - warto poczytac o jej innych objawach by ja wykluczyc.

Pozdrawiam
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-04, 23:11   #8
Niki_20
Raczkowanie
 
Avatar Niki_20
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 152
Dot.: marznące palce dloni i nóg

Ja też tak mam niestety, przyczyną jest niskie ciśnienie i słabe krążenie krwi. Pomaga picie dużo płynów i ruch,np w domu gimnastyka codziennie,a na zewnątrz zawsze chodzić szybkim krokiem. Można też pić Yerba Mate,która naturalnie podnosi ciśnienie krwi i jest zdrowa.
Niki_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-05, 09:57   #9
odada
Rozeznanie
 
Avatar odada
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 958
Dot.: marznące palce dloni i nóg

To niestety też mój problem. Czasem paznokcie robią się sine co widać spod lakieru, aż wstyd podać komuś rękę. Bo mam dłonie albo lodowate albo gdy jest mi bardzo ciepło (co zdarza się rzadko) gorące tak, że aż czerwone. I tak źle i tak niedobrze. Dodam, że nigdy nic sobie nie odmroziłam, bo całą zimę najchętniej spędziłabym w domu, w ciepłym łóżeczku. Mam za to bardzo niskie ciśnienie. Ale kiedyś jakaś lekarka powiedziała, że w moim wieku to normalne (22lata)
odada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-05, 10:21   #10
chuda89
Raczkowanie
 
Avatar chuda89
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 156
Dot.: marznące palce dloni i nóg

Ten problem i mnie dotyczy, mam tak od zawsze, ostatnio stosuje Ginkofalv Forte z Olimpu i jakby trochę lepiej, w dodatku preparat wspomaga pamięć i koncentracje :P ale nie ma to jak ruch, wczoraj zorganizowaliśmy kulig, zabawa była przednia i mimo doszczętnego przemoczenia nie wróciłam do domu zmarznięta, więc wniosek wysuwa się sam, nic nie pomaga na mróz tak jak ruch :P

Edytowane przez chuda89
Czas edycji: 2009-01-05 o 10:24
chuda89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-05, 10:35   #11
xal
Zakorzenienie
 
Avatar xal
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zagłębie
Wiadomości: 8 346
Dot.: marznące palce dloni i nóg

Cytat:
Napisane przez odada Pokaż wiadomość
To niestety też mój problem. Czasem paznokcie robią się sine co widać spod lakieru, aż wstyd podać komuś rękę. Bo mam dłonie albo lodowate albo gdy jest mi bardzo ciepło (co zdarza się rzadko) gorące tak, że aż czerwone. I tak źle i tak niedobrze. Dodam, że nigdy nic sobie nie odmroziłam, bo całą zimę najchętniej spędziłabym w domu, w ciepłym łóżeczku. Mam za to bardzo niskie ciśnienie. Ale kiedyś jakaś lekarka powiedziała, że w moim wieku to normalne (22lata)
Mój dziadek mial 85 lat i ciśnienie niższe ode mnie, więc to chyba nie do końca od wieku zależy.
Ja na zimę to chętnie wyjechałabym gdzieś w ciepłe kraje

Co do ruchu to się zgadzam, ale po 10 minutach siedzenia zimno wraca, a jak się tu uczyć z przerwami co 10 minut ...
__________________
Mam tylko jedno skrzydło ... A Ty masz skrzydło drugie ...
Szczęścia nie trzeba szukać, spotyka się je przy okazji

xal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-05, 11:55   #12
Kira87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 779
Dot.: marznące palce dloni i nóg

Jeżeli chodzi o uch, to nie narzekam.
Przez prawie cały rok biegam niemal codziennie. Zima dopiero od kilku dni daje znać o sobie, wcześniej było w miarę ciepło, więc też biegałam. Poza tym ćwiczę w domu.

A co do odmrożeń: nie trzeba chodzić pół dnia z gołymi rękami i taplać się w śniegu, by się nabawić odmrożenia. Tak samo samo odmrożenie nie wygląda makabrycznie jak na filmach (są 4 stopnie odmrożenia). Ja mam zimne dłonie i to jest kwestia niedociśnienia, natomiast czerwone palce, to oznaka zadawnionego odmrożenia. Lekarz kazał mi smarować ręce przed wyjściem grubą warstwą kremu z witaminę E.
__________________
"Wszechświat dopuszcza liczne sposoby straszliwego przebudzenia, na przykład ryk tłumu wyłamującego drzwi frontowe, wycie syren straży pożarnej czy nagła świadomość, że dziś jest właśnie poniedziałek, który jeszcze w piątek wieczorem wydawał się przyjemnie odległy."
~Lineage2 & Sigur Ros fan
Kira87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-05, 19:58   #13
Tancerka Pl
Zadomowienie
 
Avatar Tancerka Pl
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Egipt ☼
Wiadomości: 1 769
Dot.: marznące palce dloni i nóg

Cytat:
Napisane przez xal Pokaż wiadomość
Pewnie to działa na noc, w nocy śpię w skarpetkach zakładanych na cieple nóżki zaraz po myciu i do łóżeczka. Problem zaczyna się gdy muszę wyjść na zewnątrz.
Macie jakieś pomysły może jedzeniowe podnoszące ciśnienie/krążenie, cokolwiek byle było cieplej?
Trzymanie nog w cieplej wodzie sprawia, ze caly organizm w srodku sie nagrzewa. To cieplo dociera do mojej przysadki mozgowej, ktora reguluje procesy w moim przypadku hormonalne, bo mam z nimi problemy. Na stopkach znajduje sie wiele zakonczen nerwowych stad tez to moczenie jest dobre. Juz po tygodniu takiego moczenia widze efekty. A, ze od razu trzeba isc do lozka to chodzi o to, zeby to cieplo jak najdluzej zatrzymac. A nie ze zamoczysz, a potem biegasz po calym mieszkaniu lub siedzisz na fotelu bez skarpet. )
__________________
enjoy ur f*cking day
Tancerka Pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-05, 20:11   #14
atri
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 283
Dot.: marznące palce dloni i nóg

Niestety ja też mam ten problem jak ide spać to musze ubrać grube skarpety.Jest to wkurzające.Na pewno jest to złe krążenie krwi.Napewno nic ze sportem bo ja mam nadmiar sportu może dlatego że mieszkam w górach.Można zrobić sobie też rozgrzewające masarze stup>:P
atri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-07, 16:47   #15
MonikaEmilia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 40
Dot.: marznące palce dloni i nóg

hmm, a myślałam że tylko ja mam taki problem. Od wielu lat borykam się z problemem lodowatych dłoni i stóp. Jest to oczywiście wynik odmrożenia. Kiedy sobie pomyślę jaka głupia byłam,że w dzieciństwie nie chciałam nosić rękawiczek to szlag mnie trafia. Odwiedziłam wielu lekarzy ale żaden mi tak na prawdę nie pomógł, niestety nie ma na to żadnego leku.
Natomiast jest jeden sposób na złagodzenie tych przykrych dolegliwości. Wieczorem przed spaniem trzeba moczyć ręce( stopy chyba też) w 2 miskach na przemian, jedna z cieplą wodą a druga z zimną. potem mozna posmarować dłonie i stopy maścia kamforową i wskoczyc do łóżka. Kiedyś robiłam tak przez 3 tygodnie i rzeczywiście, krążenie się poprawiło. Oczywiście z lenistwa przestałam to robić ale chyba do tego wróce, bo to jedyny sposób jaki znam na sine i zimne łapki
MonikaEmilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-07, 16:52   #16
gsk
Zakorzenienie
 
Avatar gsk
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Beldżja
Wiadomości: 4 203
GG do gsk
Dot.: marznące palce dloni i nóg

Niestety i moje palce należą do tej grupy ciśnienie mam w porządku ale stopy i dłonie mam zawsze zimne jak lód, aha i nos. Nawet w lecie śpie w skarpetkach ale to po części kwestia przyzwyczajenia chyba też do tego mam problemy z naczynkami że np. jak sie stresuje albo jak sie wstydze to jestem cała czerwona na twarzy. Ja brałam na to jakieś tabletki nie na recepte ale nic nie dawały więc przestałam.
gsk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-07, 17:43   #17
antunka
Zakorzenienie
 
Avatar antunka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4 088
Dot.: marznące palce dloni i nóg

Ooo skąd ja to znam. Odkąd pamiętam miałam okropny problem z marznącymi kończynami. Byłam nawet u chirurga naczyniowego, który stwierdził, że mam nerwice naczyniową. Nie do końca wiem co to oznacza, ale tłumaczył mi że po prostu naczynia krwionośne są bardzo zwężone w palcach stóp i rąk. Miałam robione różne badania, brałam tabletki, ale nic nie pomagało. I niestety nie znalazłam sama skutecznego sposobu na ten problem. Jak ta pogoda utrzyma się jeszcze przez kilka dni to będą musieli mi chyba amputować stopy bo wystarczy że jestem 5 minut na dworze i stóp nie czuję. I nieważne czy chodzę, biegam i ile par skarpet założę. Nic nie pomaga
antunka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-10, 22:44   #18
Tweet
Raczkowanie
 
Avatar Tweet
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 305
Dot.: marznące palce dloni i nóg

ja tez mam problem z wiecznie zminymi stopami i dlonmi. zaczyma mnie to jednak juz troche niepokoic czy nie sa to jakies powazniejsze problemy z krazeniem. na palcach u stop mam zgrubienia i osciski i dziwne bruzdy na paznokciach. czy ktoras z Was ma podobne objawy? czy to moze byc wina problemow z krazeniem i do jakiego lekarza powinnam sie z tym udac?
Tweet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-11, 11:17   #19
xal
Zakorzenienie
 
Avatar xal
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zagłębie
Wiadomości: 8 346
Dot.: marznące palce dloni i nóg

Cytat:
Napisane przez Tweet Pokaż wiadomość
ja tez mam problem z wiecznie zminymi stopami i dlonmi. zaczyma mnie to jednak juz troche niepokoic czy nie sa to jakies powazniejsze problemy z krazeniem. na palcach u stop mam zgrubienia i osciski i dziwne bruzdy na paznokciach. czy ktoras z Was ma podobne objawy? czy to moze byc wina problemow z krazeniem i do jakiego lekarza powinnam sie z tym udac?
Moja mama ma duże problemy ze stopami i paznokciami właśnie z powodu złego krążenia. Nie pamiętam już jak się ten lekarz nazywał (specjalizacja) ale pewnie trzeba skierowanie więc udaj się do lekarza pierwszego kontaktu. Moja lekarka jest taka fajna, że nawet mówi do którego specjalisty lepiej iść a do którego lepiej nie no i w ogóle gdzie tacy przyjmują więc nawet jak nie trzeba skierowań to chodzę się do niej upewnić.
__________________
Mam tylko jedno skrzydło ... A Ty masz skrzydło drugie ...
Szczęścia nie trzeba szukać, spotyka się je przy okazji

xal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-11, 11:19   #20
dusia139
Wtajemniczenie
 
Avatar dusia139
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: mój mały pokoik na drugim piętrze...
Wiadomości: 2 624
Dot.: marznące palce dloni i nóg

Mam to samo, a do tego sine usta.. Co to może byc?
__________________
Jest już za późno!
Nie jest za późno!
Jest już za późno!
Nie jest za późno!
dusia139 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-11, 11:50   #21
Clarissa:)
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: prawie Wrocław ;)
Wiadomości: 2 426
GG do Clarissa:)
Dot.: marznące palce dloni i nóg

Mam to samo.
Uciążliwe to to . Nie da rady nawet postać i pogadać z kimś na dworze, bo ból jest nie do zniesienia.
Clarissa:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-11, 11:56   #22
Tweet
Raczkowanie
 
Avatar Tweet
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 305
Dot.: marznące palce dloni i nóg

Cytat:
Napisane przez xal Pokaż wiadomość
Moja mama ma duże problemy ze stopami i paznokciami właśnie z powodu złego krążenia. Nie pamiętam już jak się ten lekarz nazywał (specjalizacja) ale pewnie trzeba skierowanie więc udaj się do lekarza pierwszego kontaktu. Moja lekarka jest taka fajna, że nawet mówi do którego specjalisty lepiej iść a do którego lepiej nie no i w ogóle gdzie tacy przyjmują więc nawet jak nie trzeba skierowań to chodzę się do niej upewnić.
Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź. A czy mogłabyś zapytać mamy co to konkretnie za specjalista? Byłabym bardzo wdzięczna
Tweet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-11, 13:56   #23
xal
Zakorzenienie
 
Avatar xal
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zagłębie
Wiadomości: 8 346
Dot.: marznące palce dloni i nóg

Cytat:
Napisane przez Tweet Pokaż wiadomość
Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź. A czy mogłabyś zapytać mamy co to konkretnie za specjalista? Byłabym bardzo wdzięczna
W tej chwili nie powiem Ci jaka specjalizacja, ja na niego mówiłam "krążeniowiec" jak większość ludzi i panie w rejestracji wiedziały o co chodzi. Poszukaj u siebie większego centrum medycznego i zarejestruj się do krążeniowca to pani z rejestracji będzie wiedzieć do kogo ma Cię skierować. Badanie jakie miała moja mama nazywało się "badaniem dopplerowskim" na przepływ krwi.
Najlepiej poszukaj która placówka robi takie badania to lekarza odpowiedniego i aparat mają na miejscu i tam się zapisz. Zapytaj czy potrzebne skierowanie. Radzę na "chorą kasę" bo nie wiem ile takie badanie prywatnie kosztuje ...
Ja też chodziłam do tego lekarza, ale mi takiego badania nie zrobił tylko faszerował czymś co nie skutkowało więc się już z nim dawno nie widuję.
__________________
Mam tylko jedno skrzydło ... A Ty masz skrzydło drugie ...
Szczęścia nie trzeba szukać, spotyka się je przy okazji

xal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-12, 10:51   #24
Pariii
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Berlin - Warszawa
Wiadomości: 595
GG do Pariii
Dot.: marznące palce dloni i nóg

zawsze to co razem w kupie to sie szybciej rozgrzewa
lepsze rekawiczki, w ktorych tylko kciuk jest oddzielnie.
nie raz zalozylam na stopy rajstopy, skarpetki, cieple buty. tak ciasno juz mialam w butach, ze nie moglam ruszac palcami. gdy brakuje nam tam miejsca, zawsze zaczynaja stopy szybciej marznac. ale przy samych cienkich skarpetkach tez pizga. trzeba wiec pamietac o umairze i o nie przeciekajacych butkach
__________________
and the world around us won’t stop turning tonight, i like.

<33
Pariii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-23, 11:30   #25
Monia2289
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1
Dot.: marznące palce dloni i nóg

Kiedyś mojemu tacie tak strasznie marzły stopy nawet w lecie. Ale zaczał chodzić po kaminiach, tzn. takich małych zaokraglonych żeby nie pokaleczyc stóp. Tylko najlepiej żeby były ciepłe, (w zimie to nie problem, można wrzucic na brytwanne i na kaloryfel) i tak chodził kilka minut dziennie. Od tego momentu marznięcie stóp jest tylko jego wspomnieniem. Ja mam to po min, dlatego tez od tego sezonu biore sie za swoje stopy, tylko nie chodze po kamieniach, ale masuje sobie stópki takim wałkiem drewninym do masażu z wypustkami. Mam nadzieje ze to coś da, bo juz nie moge znieśc jak wyjde na 5 min. na powietrze i odrazu mam lodowate stopy.
Monia2289 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-25, 18:40   #26
Rimini
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 8
Dot.: marznące palce dloni i nóg

Polecam skarpety i rękawiczki elektryczne (na akumulatorki). Używam ich na nartach, ale też i ogólnie zimą. Można kupić na Allegro i w sklepie internetowym. Firma Warmthru.
Rimini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-26, 09:34   #27
obywatelka planety Ziemia
Rozeznanie
 
Avatar obywatelka planety Ziemia
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 646
GG do obywatelka planety Ziemia
Dot.: marznące palce dloni i nóg

ale one sa koszmarnie drogie, 525zł za rekawiczki? to trochę przesada..
obywatelka planety Ziemia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-06, 22:47   #28
ioannah
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: wawa/gdansk
Wiadomości: 178
Dot.: marznące palce dloni i nóg

Pozwole sobie odswiezyc temat, bo jest mi on bardzo bliski

w ubieglym roku zdarzalo mi sie chodzic bez rekawiczek, nie do konca wysuszyc dlonie przed wyjsciem na zewnatrz itp i pojawily mi sie straszne problemy z tego lub niekoniecznie z tego powodu - POTWORNIE marzna mi dlonie. w tym roku odczuwam to jeszcze bardziej niz w zeszlym, niejednokrotnie wracalam tej zimy do domu z placzem, bo tak niesamowicie bolaly mnie dlonie - nie mowiac juz o tym, ze zupelnie nie czulam skostnialych palcow do tego okropne wysuszenie skory dloni praktycznie non-stop... niedawno dostalam rekawiczki, ktore okazaly sie niemalze wybawieniem i teraz, kiedy mam na sobie zwykle bawelniane rekawiczki, a na nich ocieplane 'jednopalczaste' jest zdecydowanie lepiej, ale oczywiscie.. do czasu i dopiero odkad je mam, poczulam, ze stopy tez makabrycznie mi sie 'zamrazaja' nie wiem juz co robic, mowilam dermatologowi o tym problemie, dostalam jakas masc (przepraszam, nie pamietam jaka), pozniej interniscie rowniez wspomnialam, a on stwierdzil, ze to atopowe zapalenie skory i podal mi nazwe masci, ktora nie jest na recepte i kosztuje ok 11 zl - tyle pamietam niestety, bo jeszcze jej nie wykupilam
ioannah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:39.