Jaka szkołe wybrać? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-15, 17:16   #1
angel2310
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Wiedeń
Wiadomości: 3

Jaka szkołe wybrać?


Witam.

Piszę gdyż mam mały problem... od przyszłego roku chcę zacząć edukację w kierunku kosmetycznym, lecz nie wiem co wybrać... Czy iść na studia Kosmetologiczne i zrobić licencjat czy może wybrać jakąś 2letnią szkołę policealna... czy może jakiś kurs... Mój wybór jest troszkę ograniczony gdyż mieszkam za granica i mogłabym tylko robić coś zaocznie... Jak możecie to proszę poradźcie mi coś.
angel2310 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-15, 17:59   #2
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Jaka szkołe wybrać?

ja wybieram sie na studia kosmetologiczne.
ale wiem ze po np 2-letnim studium tez zdobedziesz na pewno sporo wiedzy i praktyki..
ja wybralam studia bo jest we mnie jakies takie przekonanie, ze studia to jednak studia i tam naucze sie najwiecej
ale w rzeczywistosci moze byc roznie..
a noi sadze ze jak juz sie robi studia to powinno sie robic i licencjat i magistrat (nie wiem czy tak to sie mowi) :P
jesli wolisz robic sam licencjat to ja wybralabym na twoim miejscy jednak studium.

Edytowane przez karolynka90
Czas edycji: 2009-05-15 o 18:01
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-15, 18:06   #3
BeautifulRose
Przyczajenie
 
Avatar BeautifulRose
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1
Dot.: Jaka szkołe wybrać?

Witam!

Ja studiuję kosmetologię (1 rok). Myślę, że był to dobry wybór. Robiąc technika usług kosmetycznych w szkole policealnej rzeczywiście dużo się nauczysz ale myślę, że jeśli masz taką możliwość to lepiej wybrać studia. Zawsze robiąc licencjat a później studia drugiego stopnia magisterskie masz większe perspektywy znalezienia pracy.
BeautifulRose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-17, 21:34   #4
angel2310
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Wiedeń
Wiadomości: 3
Dot.: Jaka szkołe wybrać?

wiem że po kosmetologii mam większe szanse na prace czy coś ale bardzo boję sie dużej ilości chemii...


to prawda że na studiach kosmetologicznych duży nakład jest na chemie??
angel2310 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-18, 10:29   #5
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Jaka szkołe wybrać?

Cytat:
Napisane przez angel2310 Pokaż wiadomość
wiem że po kosmetologii mam większe szanse na prace czy coś ale bardzo boję sie dużej ilości chemii...


to prawda że na studiach kosmetologicznych duży nakład jest na chemie??
mysle ze niestety tak. kosmetologia to przede wszystkim chemia i biologia. tez sie troche boje chemii, ale mysle ze da sie to przezyc.
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-18, 10:58   #6
tucia09
Raczkowanie
 
Avatar tucia09
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Dolnośląskie
Wiadomości: 149
Dot.: Jaka szkołe wybrać?

ja studiuje kosmetologie koncze pierwszy rok.. z chemia oczywiscie sa i byly problemy... jesli chodzi o studia a studium ... z tego co wiem to dziewczyny ze studium umieja od nas o wiele wiecej jesli chodzi o zabiegi.. my przez ten rok nauczylysmy sie jedynie henny i regulacji... z tego co wiem na studium nie klada takiego nacisku na teorie przedmioty typu dermatologia chemia tylko bardziej na przedmioty zawodowe... pozdrawiam
__________________
Bo w życiu piękne są tylko chwile...
-----------------------------------
tucia09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-07, 17:21   #7
edyta2125
Raczkowanie
 
Avatar edyta2125
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 91
Dot.: Jaka szkołe wybrać?

Hej dziewczyny czy byłybyście w stanie mi pomóc a wiec tak mam 22 lata skonczyłam technikum hotelarskie,2 lata nie bylam w kraju no i teraz sie zastanawiam do jakiej isc szkoły, pierwsza opcja to szkola fryzjerska (jakies studium)bardzo lubie zajmować sie włosami mam za sobą ,,praktyki na głowach koleżanek'' bardzo lubie to robić i nie wazne w jakim mieście fryzjerów wszedzie potrzebuja a i zawsze w domu mozna sobie dorobic, a z drugiej strony zawód fryzjera kojarzy sie z zawodówka ze stwierdzeniem,, chyba kujonem to nie byłes jak na fryzjera poszedłes'' co wiem ze jest nie prawda, no a druga opcja to jakies studia wyzsze no bo niby liczy sie tylko papier,ale nie mam wybranego kierunku, chemie fizyki,psychologie itp mnie nie interesuja wiec boję sie ze zaczne nie dam rady i znowu bede w kropce.Co byście doradziłły??????
Nik ze znjomych i rodziny nie umie mi doradzić bo to mój wybór.
edyta2125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:35.