jakie kosmetyki wybrać - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-02-21, 20:48   #1
lukegr
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 6
Unhappy

jakie kosmetyki wybrać


Witam wszystkich jestem pierwszy raz na forum i mądre rzeczy tu są. Wydaje mi się że pomożecie w moim pytaniu. a więc tak . Jakich kosmetyków mam używać do pielęgnacji chodzi mi o markę które są dobre. Jakiego kosmetyku najlepiej używać po porannym przebudzeniu tu chodzi mi bardziej o żel do mycia twarzy ( obecnie stosuje L'Oreal Men Expert Pur&Mat żel peeling głęboko oczyszczający) po tym oczyszczeniu żelem nakładam sobie krem również z L'oreal Men Expert Hydra Energetic przeciw oznakom zmęczenia, ale po paru godzinach skóra jakby wysychała i wtedy smaruje jeszcze kremem Ziaja Krem aloesowy. Krem ziaja stosuje przeważnie jak wychodzę na powietrze. Jednak po dłuższym stosowaniu odczuwam jakby skóra była trochę tłusta. Opisałem więc jakie rzeczy stosuję i kiedy, a teraz was proszę o opinie. Czego mam używać po przebudzeniu, czym oczyszczać po nocy skórę, jaki krem używać na dzień przypominam iz skóra po dniu robi się troszeczkę tłusta takie od noszę wrażenie ( kremów jest sporo i o różnych działaniach dlatego nie wiem jaki) i też chyba ważne jakiego kremu czy żelu używać po przyjściu do domu wieczorem czym oczyścić skórę, i czy jest jakiś krem na noc przed spaniem. Wydaje mi się że opisałem dokładnie moją prośbę. Słyszałem o lini kosmetyków Vichy czy Clarins są drogie ale polecają inni. czekam na pomoc
lukegr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-22, 10:33   #2
Fisiasia
Rozeznanie
 
Avatar Fisiasia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 846
Dot.: jakie kosmetyki wybrać

no tak, ale zapomniales o kilku najwazniejszych rzeczach, natomiast...
ile masz lat? jaki masz typ cery? (sa trzy, tlusta, sucha i mieszana)
czy masz tradzik?

ogolnie "moim" zdaniem nie jest dobre uzywanie drogeryjnych kosmetykow, bo wiekszosc jest beznadziejna (lecz nie wszystkie!)

pewnie ten zel do mycia twarzy, wysusza Ci skore, dlatego czujesz, ze potrzebujesz nawilzenia. Zmien go na np Cethapil (ok 40zl w aptece ) jest jednym z lepszych zeli do mycia twarzy dla kazdego rodzaju cery (mozesz wiecej info znalezc o nim w necie lub w naszym KWC), do tego krem nawizlajacy - podstawa! rano i wieczorem.
Nie tlusty, lekki, nie zapychajacy porow dobry jest apteczny Humektan (ok 12zl mala tubka, duza ok 22zl )

pamietaj aby twarz myc nie wiecej niz 2 razy dziennie (rano i wieczorem), do tego jakis peeling 1-2 razy w tygodniu, polecam Ziaja pro, no ten akurat znajdziesz w drogerii, za male grosze

Edytowane przez Fisiasia
Czas edycji: 2010-02-22 o 10:35
Fisiasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-22, 10:58   #3
ejaj
Zadomowienie
 
Avatar ejaj
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 096
GG do ejaj
Dot.: jakie kosmetyki wybrać

podstawowe kosmetyki do kazdej cery to cos oczyszczajacego i nawilzajacego. Ze swojej strony moge polecic pianke oczyszczajaca rival de loop rossmana ok. 8zl
jest bardzo delikatna przeznaczona do cery suchej, ja mam mieszana i rowniez mi sluzy. Krem jak juz wyzej kolezanka wspomniala humektan. Wiecej za bardzo nie wiem co ci polecic, bo niewiem jaki masz rodzaj cery.
__________________
Rebel inside. ^^

•.¸♥¸.•


[vichy]366899[/vichy]
prosze o jedno kliknięcie
ejaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-22, 11:39   #4
CandyF
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 076
Dot.: jakie kosmetyki wybrać

moge Ci polecić mydło siarkowe. delikatnie wysusza skóra i sprawia, że staje sie ona matowa. do tego używaj kremów nawilżających, polecam Nivea Soft. aby Twoja skóra wydawała się odświeżona może spróbuj toniku: woda przegotowana + sok z cytryny : )
CandyF jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-22, 19:10   #5
lukegr
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 6
Dot.: jakie kosmetyki wybrać

Więc tak
Mam 22 lata Rodzaj cery mojej to Mieszana. A trądziku już nie mam
Fisiasia zgadza się żel który używałem wysuszał skórę , ale bynajmniej miałem gładka buźkę więc tak do mycia twarzy polecasz Cethapil a krem Humektan. krem i żel stosować tak 2 razy dziennie czyli rano po przebudzeniu i wieczorem po kąpieli umyć twarz sobie żelem i nałożyć krem. a jak z tym peelingiem chodzi o ten https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-2...rdzo-mocny.htm. Kiedy go stosować i jak często. . To moje pytania na temat cery a co doradzicie w sprawie balsamu do Ciała bo mężczyzna też powinien po kąpieli nakładać jakiś balsam ja obecnie używam Nivea for MEn Energetyzujący balsam.

---------- Dopisano o 20:10 ---------- Poprzedni post napisano o 19:54 ----------

To już moje ostatnie pytanie. Czy jeśli krem i żel zacznę stosować i moja cera go przyjmie będą poprawy to używać go raczej cały czas nie dodawać żądnych innych kremów, które niby są na słońce czy na mróz wystarczy jeden a dobry ? Często wstaję zbyt wcześno i dziewczyna zauważa że moje oczy są przemęczone itp. jakiś krem stosować ? czy wystarczy jak będę np. używał Humektan. To są ostatnie moje pytania jak narazie z góry dzięki za pomoc
lukegr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-25, 22:37   #6
All_that_jazz
Zakorzenienie
 
Avatar All_that_jazz
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 330
Dot.: jakie kosmetyki wybrać

Na przemęczone oczy polecam kremy ze świetlikiem. np. Flos lek z apteki
A z serii męskich fajna jest Ginseng Actif z Yves Rocher-dużo w niej wyciągów roślinnych, mało chemii. Nivea jest bardzo chemiczna i np. mój TŻ nie może tych kosmetyków stosować bo cała ta chemia wywołuje u niego podrażnienia i przesuszenie skóry, szczególnie po goleniu. Może tobie też przydałaby się łagodniejsza pielęgnacja? Co do balsamu do ciała- możesz sięgnąć po jakiś z linii zapachowej , której używasz albo po coś dla osób o wrażliwej skórze z apteki-takie kosmetyki są zwykle bezzapachowe i bardzo dobre (mało agresywnej chemii) np. seria Emolium. Można też sięgnąć po zwykłą oliwkę do ciała, niektóre są w żelu-lżejsze, lepiej się wchłaniają

---------- Dopisano o 23:19 ---------- Poprzedni post napisano o 23:17 ----------

No i na oczy można jeszcze jakieś kropelki typu sztuczne łzy. Od komputera często ma się tzw. zespół suchego oka i przekrwione białka. Może twojej dziewczynie o to chodziło.A na podkrążone i zapuchnięte oczy pomaga masaż przy wklepywaniu kremu pod oczy.Taki krem dobrze trzymać w lodówce, wtedy szybciej usuwa obrzęki czy opuchliznę pod oczami.

---------- Dopisano o 23:37 ---------- Poprzedni post napisano o 23:19 ----------

Flos lek ma tez serię męską:
http://www.floslek.pl/polska/kosmety...A%20%20M%CASKA
Na pewno łagodniejsza niż Nivea i stosunkowo tania, jak wszystkie Flos leku.
A kosmetyków musisz szukać do cery tłustej i mieszanej.
Np. seria Iwostin Purritin w aptece, kosmetyki Bioderma (też apteka)
np ten krem może ci się przydać:
http://www.tanie-leczenie.pl/apteka-...40ml-1299.html
Do takiej cery jak twoja lepiej szukać kremu w aptece niż w drogerii bo cera mieszana /tłusta bywa dość kapryśna i wrażliwa na nadmierne przesuszanie. Uważaj na kosmetyki typu toniki, pianki do twarzy z alkoholem w składzie bo lubią taką skórę podrażniać i zwiększać wydzielanie sebum.
__________________
Odwyk kosmetyczny:
http://spreadsheets.google.com/ccc?k...BWUJOVEE&hl=en

Edytowane przez All_that_jazz
Czas edycji: 2010-02-25 o 22:43
All_that_jazz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-25, 22:45   #7
kasiaen1
Zadomowienie
 
Avatar kasiaen1
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 586
Dot.: jakie kosmetyki wybrać

jeśli nie ma problemów z cerą polecam jak najmniej ingerencji w nią. od kosmetyków drogeryjnych może spotkać Cię niemiła niespodzianka

ze swojej strony polecam do mycia babydream https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-1...l-do-mycia.htm - kosmetyki dla dzieci są ultra delikatne, a jednocześnie skutecznie- do kupienia w rossmannie

oraz tak jak ktoś wspomniał - humektan- lekka i mocno nawilżająca emulsja, nie podrażni, nie zapcha - tyle że ma dużą zawartość wody, więc w obecnej temperaturze nakładaj godzinkę przed wyjściem.

jeśli chodzi o tonik- zapraszam na biochemię i temat hydrolatów.

Edytowane przez kasiaen1
Czas edycji: 2010-02-25 o 22:47
kasiaen1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-02-25, 22:46   #8
All_that_jazz
Zakorzenienie
 
Avatar All_that_jazz
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 330
Dot.: jakie kosmetyki wybrać

Peeling maksymalnie 2-3 razy w tygodniu, nie częściej bo zniszczysz sobie warstwę lipidową skóry i strasznie cię wysypie. Po peelingu powinno się użyć toniku i nakremować czymś skórę. Najlepiej czymś odżywczym czyli kremem półtłustym a nie lekkim nawilżającym.I skóry po peelingu nie traktuj czasem alkoholem czyli wodą po goleniu czy czymś podobnym.
Z balsamów tani i dobry jest na przykład ten:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-33948-rec-380343.htm
Musisz go szukać w aptece.
__________________
Odwyk kosmetyczny:
http://spreadsheets.google.com/ccc?k...BWUJOVEE&hl=en

Edytowane przez All_that_jazz
Czas edycji: 2010-02-25 o 23:31
All_that_jazz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:22.