czym zamaskować blizny? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-14, 05:01   #1
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198

czym zamaskować blizny?


Mam ogromne blizny na brzuchy i plecach. Chciałabym zamaskować je jakims specjalnym pudrem do blizn. Czy jest coś takiego?
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 05:07   #2
nvmd
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warmia.
Wiadomości: 1 591
Dot.: czym zamaskować blizny?

poszukaj w wyszukiwarce.
NA PEWNO jest dużo tematów o maskowaniu blizn, bo sama szperałam i szukałam czegoś.
nvmd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 12:35   #3
nowa_kacha
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 152
Dot.: czym zamaskować blizny?

A nie myślałaś o trwałym usunięciu blizn? W tej chwili istnieją specjalne zabiegi, które pozwalają całkowicie usunąć blizny. Oczywiście najlepiej wykonywać je u doświadczonych specjalistów, żeby nie zrobić sobie krzywdy
nowa_kacha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 13:31   #4
Lavanda
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 556
Dot.: czym zamaskować blizny?

Cytat:
Napisane przez nowa_kacha Pokaż wiadomość
A nie myślałaś o trwałym usunięciu blizn? W tej chwili istnieją specjalne zabiegi, które pozwalają całkowicie usunąć blizny. Oczywiście najlepiej wykonywać je u doświadczonych specjalistów, żeby nie zrobić sobie krzywdy
mogłabyś coś więcej na ten temat napisać (ew. na priv jeśli wolisz)..?

ja zmagam się z małymi bliznami po ingerencji chir. i bardzo ciekawi mnie co jeszcze można zrobić by blizny zmniejszyć (lekarze którzy mi jakieś zabiegi na te blizny robili zgodnie twierdzili, że nie ma absolutnie sposobu na zlikwidowanie blizn...)


Madziu - są specjalne kamuflaże do blizn, firma Kryolan na pewno ma takie - zobacz w googlach
jeśli miałabym kupować coś takiego, to własnie od nich, mam parę innych ich produktów i są absolutnie bezbłędne. tylko podobno trzeba sie nauczyć aplikować te kamuflaże - ale myślę że dla chcącego nic trudnego
__________________
Lavanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 17:42   #5
Fisiasia
Rozeznanie
 
Avatar Fisiasia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 846
Dot.: czym zamaskować blizny?

a Ci specjalisci usuwaja blizny na twarzy po tradziku i mechanicznym wyciskaniu
Fisiasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 17:54   #6
Lavanda
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 556
Dot.: czym zamaskować blizny?

Cytat:
Napisane przez Fisiasia Pokaż wiadomość
a Ci specjalisci usuwaja blizny na twarzy po tradziku i mechanicznym wyciskaniu
na pewno są metody, które sprawiają że blizny stają się mniejsze/mniej widoczne, ale pewnie żeby całkiem z buzi zniknęły musiałyby być dość płytkie..
ja miałam laserowe usuwanie blizn i lekarz który mi je robił mówił że daje to radę też w przypadku takich blizn potrądzikowych, ale jest kosztowne.. (cena zależy od powierzchni naświetlanej)
próbowałaś kwasy?
__________________
Lavanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 22:46   #7
madziuunia
Rozeznanie
 
Avatar madziuunia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 528
Dot.: czym zamaskować blizny?

Cytat:
Napisane przez Fisiasia Pokaż wiadomość
a Ci specjalisci usuwaja blizny na twarzy po tradziku i mechanicznym wyciskaniu

Po mechanicznym wyciskaniu masz blizny ?? To musialas miec nie zbyt dobra kosmetyczke Ja czesto chodze na oczyszczanie i mi nie zostawila na szczescie nic. Acne derm jest dobry tak wogole na blizny !!
__________________
58-57-56-55-54-53-52-51-50-49

23.08.2014-Nasz Ślub!!
madziuunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-15, 15:57   #8
Fisiasia
Rozeznanie
 
Avatar Fisiasia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 846
Dot.: czym zamaskować blizny?

no acne derm wiem, bo uzywam... u kosmetyczki bylam raz w zyciu i nigdy nie pojde wiecej, bynajmniej do mojej :/ mechaniczne oczyszczanie... te swoje domowe :/ nie jest tak zle... ale widze, ze moja cera jest zmeczona :|

co to tych laserowych usuwan blizn... drogo, i pewnie daje taki sam efekt jak kilku miesieczna aplikacja dobrego kremu na blizny, tylko ze krem jest tanszy...

Edytowane przez Fisiasia
Czas edycji: 2010-06-15 o 15:58
Fisiasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-15, 16:06   #9
Lavanda
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 556
Dot.: czym zamaskować blizny?

Cytat:
Napisane przez Fisiasia Pokaż wiadomość
co to tych laserowych usuwan blizn... drogo, i pewnie daje taki sam efekt jak kilku miesieczna aplikacja dobrego kremu na blizny, tylko ze krem jest tanszy...
nie ma porównania w działaniu kremu/maści na blizny a zabiegu laserem frakcyjnym.. moje doświadczenia dotyczą tylko takich blizn po szyciu przez lekarza (po jakichś znamionach usuwanych przykładowo) i uważam, że można sobie masować do... no, długo i one najwyżej rozjaśnią bliznę, trochę zmiękczą etc (używałam różnych maści, z różnych półek cenowych)
a laser powodując mikrouszkodzenia w strukturze skóry zmusza ją do ponownego gojenia i dzięki temu naprawdę blizna goi się lepiej (u mnie blizny po laserze się znacznie obkurczyły i jakby rozmyły, nie widać tak wyraźnie krechy na skórze) - ale nie wiem jak działałoby to na takie płaskie i rozległe pewnie blizny potrądzikowe..

ale na pewno nie można porównywać maści na blizny i zabiegów laserowych, zdecydowanie
__________________
Lavanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-15, 16:20   #10
nowa_kacha
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 152
Dot.: czym zamaskować blizny?

Cytat:
Napisane przez Lavanda Pokaż wiadomość
nie ma porównania w działaniu kremu/maści na blizny a zabiegu laserem frakcyjnym.. moje doświadczenia dotyczą tylko takich blizn po szyciu przez lekarza (po jakichś znamionach usuwanych przykładowo) i uważam, że można sobie masować do... no, długo i one najwyżej rozjaśnią bliznę, trochę zmiękczą etc (używałam różnych maści, z różnych półek cenowych)
a laser powodując mikrouszkodzenia w strukturze skóry zmusza ją do ponownego gojenia i dzięki temu naprawdę blizna goi się lepiej (u mnie blizny po laserze się znacznie obkurczyły i jakby rozmyły, nie widać tak wyraźnie krechy na skórze) - ale nie wiem jak działałoby to na takie płaskie i rozległe pewnie blizny potrądzikowe..

ale na pewno nie można porównywać maści na blizny i zabiegów laserowych, zdecydowanie
Ja też miałam na myśli laser Fraxel, który działa na tej samej zasadzie. Uszkadza skórę, żeby pobudzić jej regenerację poprzez gojenie. Żeby uzyskać dobre efekty zabieg najlepiej powtórzyć 3 do 5 razy. Efekt zabiegu pojawia się stopniowo, w ciągu najbliższych 2-3 miesięcy.

Fisiasia: Tak, tym laserem można również usunąć blizny potrądzikowe.
nowa_kacha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-15, 16:44   #11
Lavanda
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 556
Dot.: czym zamaskować blizny?

Cytat:
Napisane przez nowa_kacha Pokaż wiadomość
Ja też miałam na myśli laser Fraxel, który działa na tej samej zasadzie. Uszkadza skórę, żeby pobudzić jej regenerację poprzez gojenie. Żeby uzyskać dobre efekty zabieg najlepiej powtórzyć 3 do 5 razy. Efekt zabiegu pojawia się stopniowo, w ciągu najbliższych 2-3 miesięcy.

Fisiasia: Tak, tym laserem można również usunąć blizny potrądzikowe.
ja jestem po 4 czy 5 zabiegach fraxelem bo już nie pamiętam dokładnie ile razy byłam i blizny są, jak pisałam wyżej, lekarz uznał że już więcej laserem się nie zdziała (ale też nie obiecywał że blizny znikną miały się obkurczyć i stać prawieniewidoczne, ale wiadomo że całkiem nie da się z nimi nic zrobić - z takimi jak moje, bo może te potrądzikowe na twarzy faktycznie są mniejsze, w sensie jakieś płastsze czy coś. ale znowu bardziej rozległe...)


po zamykaniu naczynek rozgrzebałam sobie pęcherzyk i została mi wklęsła blizna, która bardzo ładnie wyłuszczyła po kwasie (mlekowym bodajże, z mazideł)
__________________

Edytowane przez Lavanda
Czas edycji: 2010-06-15 o 16:46
Lavanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-15, 22:36   #12
magda_w91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Kielce :)
Wiadomości: 315
Dot.: czym zamaskować blizny?

Ehh też mam blizny:/ na dekolcie:/ po oparzeniu prawie 17 lat temu:/ jak sie pytałam nic się nie da z nimi zrobić
Piszcie dziewczyny jak tylko macie jakieś sprawdzone metody maskowania tego paskudztwa :/
__________________
www.magdanails.bloog.pl zapraszam


prawko

23.04.2009

Avonomaniaczka

Są smaki, które budzą w nas ukryte pragnienia...

magda_w91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-16, 16:22   #13
asia9041996
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 13
Dot.: czym zamaskować blizny?

A czy jest coś skutecznego na zamaskowanie 10cm,okropnej,brzydkiej i szpecącej brzuch blizny po wrostku robaczkowym?Jeśli znacie takie sposoby to proszę o radę.Pozdrawiam
asia9041996 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:14.