Odciski ! :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-28, 11:47   #1
andziuSSS
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 4

Odciski ! :(


Witam, od dłuzszego czasu mam odciski na kościach dużego palca u stopy. Używalam masci na odciski, szorowalam naskorek pumeksem zeby się zmiejszyło ale nic nie daje. IDzie lato a więc pora na sandałki, a ja wstydze sie wyjsc z domu. Macie jakies sposoby, rada jak z tym walczyć, jak się tego pozbyć ?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P1110846.jpg (19,6 KB, 63 załadowań)
andziuSSS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-28, 11:58   #2
Shazney
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 7 047
Dot.: Odciski ! :(

Mnie na odciski (wszelkie) pomagają produkty Compeed. Są różne do wyboru, w zależności od odcisku i jego umiejscowienia.
__________________

Never underestimate the power of good morning texts, apologies,
and random compliments.
Shazney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-28, 19:27   #3
wypad
Wtajemniczenie
 
Avatar wypad
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 966
Dot.: Odciski ! :(

Popytaj w aptekach lub sklepach ortopedycznych o plasterki na odciski,albo specjalne maście. One zmiękczają odcisk, pamiętam, że chyba dzięki plasterkom, on po jakimś czasie jakby odpada
wypad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-28, 20:27   #4
sweet_escape
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8
Dot.: Odciski ! :(

hej ja tez zmagam(zmagalam) sie z tym problemem i mi niestety zadne plasterki nie pomogly, gdyz mialam 'stare' i mocno zkorzenione odciski, moje akurat byly miedzy palcami... Ostatnio zakupilam w aptece za poleceniem pani taki zel, jest na nim napisane ABE płyn na skore, a jako zalecenie: usuwanie odciskow, nagniotkow, zgrubialej skory. Aplikuje sie to taka pipetka, jest w formie gestego zelu, nalezy odczekac az zastygnie i zostawia sie, operacje powtarza sie codziennie, mniej wiecej okolo tygodnia, ale to pewnie zalezec bedzie wlasnie od tego jak mocno trzyma sie delikwent i pozniej on sam odpada z luszczaca sie mocno skora. Jedyne na co trzeba uwazac, to to zeby zbyt wczesnie nie oderwac tej skory z odciskiem, ktora zaczyna sie luszczyc, bo ja tak zrobilam, a pozniej posmarowalam jeszcze raz, zeby go naprawde dobic i myslalam, ze umre tak mnie pieklo, aplikacja musi byc dosc precyzyjna. Ja mialam gorsza sprawe, bo moje odciski byly miedzy palcami i przy stykaniu sie palcow plyn chcac nie chcac dotykal tez zdrowej skory. Ogolnie bardzo polecam, myslalam juz, ze nie istnieje nic co mogloby mi pomoc w tej kwestii, a teraz po problemie ani sladu
sweet_escape jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-29, 14:12   #5
Olivvek
Zadomowienie
 
Avatar Olivvek
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Bydgoszczy wiejskie okolice :)
Wiadomości: 1 326
Dot.: Odciski ! :(

Ja z kolei miałam na stopach jakieś paskudztwo z rdzeniem, kłujące i bolące. Przypadkiem wpadł mi w ręce preparat Acerin- zawiera kwas mrówkowy i jeszcze jakiś. tak jak u koleżanki wyżej, nakłada się go na zgrubiałe miejsce, on się wżera i potem odpada.
Ten akurat specyfik nakłada się pędzelkiem jak od lakieru do paznokci. I pachnie jak lakier do paznokci i kosztuje ok. 10zł.
__________________
Przeniosłam się na nowe konto
Olivvek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-02, 14:19   #6
olusia00094
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 14
Dot.: Odciski ! :(

Mi ostatnio odciski wyskoczyły pod stopami. Ubrałam nie swoje buty i tak się ich nabawiłam. Nie miałam nic konkretnego w domu, a do miasta ponad 20 km. Nie chciało mi się jechać. Wyczytałam, że plastry cytryny owinięte bandażem są ok. Tak więc zrobiłam na noc. Faktycznie- odciski na następny dzień mniej bolały, stały się miększe, ale na efekt błyskawicznego zniknięcia nie ma co liczyć.
olusia00094 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-03, 11:54   #7
v-x-n
Wtajemniczenie
 
Avatar v-x-n
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Nowhere
Wiadomości: 2 486
Dot.: Odciski ! :(

Ja też polecam Acerin: jest tani, ma wygodną formę aplikacji (pędzelek, nakłada się go jak lakier do paznokci) i jest skuteczny. Nakładałam zarówno na odciski, jak i na zgrubiałą skórę (np. na piętach - pozostałość po niewygodnych baletkach, brrr). Ja nakładam go około 3 razy cienką warstwą, po takim zabiegu martwy naskórek (ten zbędny) robi się biały i można łatwo go usunąć pumeksem albo sam odpada (w przypadku odcisków).
__________________
"La curiosidad mató al gato."
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
[ Nie kupuję nowych zanim nie zużyję starych ]
[ Biegam ] 10 - 15 - 20 - hM - 30 - M
v-x-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:27.