PIERCING, opuchlizna, POMOCY!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-25, 14:27   #1
poszukiwaczzegarka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 6
Exclamation

PIERCING, opuchlizna, POMOCY!!


Witam.
Dwa dni temu miałam wykonany piercing, dokładnie chrzastkę - niestety pistoletem... Tak, mój błąd, wiem, ale do tej pory wszystko goiło się normalnie.
Wykonałam dwa kolczyki w chrząstce, po czym o jednego zahaczyłam bluzką, ucho troche spuchło, zrobiło się czerwone i boli. Jak kręcę kolczykiem także odczuwam ból, drugi kolczyk ma się w porządku. Mam wrażenie, że kolczyk ''leczniczy'' jest za krótki do tekiego piercingu, nie mówiąc o tym, że nie ma miejsce w razie opuchlizny, ja na szczęście jeszcze troche mam.

Czy mogę się was poradzić? Co robić w takiej sytuacji? dwa dni po przekłuciu, opuchlizna, zaczerwienienie....
poszukiwaczzegarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-25, 14:45   #2
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: PIERCING, opuchlizna, POMOCY!!

a masz coś gojącego, z antybiotykiem? tribiotic, albo octenisept?

---------- Dopisano o 15:45 ---------- Poprzedni post napisano o 15:45 ----------

maść z neomycyną?
__________________

2015: 70
2016: 67

kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-25, 14:55   #3
poszukiwaczzegarka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 6
Dot.: PIERCING, opuchlizna, POMOCY!!

coś gojącego...? gdzieś miałam tribiotic ale coś znaleźć go nie mogę, jutro wybiore sie z samego rana po niego do apteki...
poszukiwaczzegarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-25, 14:59   #4
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: PIERCING, opuchlizna, POMOCY!!

od razu po przekłuciu powinnaś zacząć czymś przemywać, kosmetyczka nic Ci nie poleciła?
__________________

2015: 70
2016: 67

kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-25, 15:10   #5
poszukiwaczzegarka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 6
Dot.: PIERCING, opuchlizna, POMOCY!!

niestety nie... powiedziała, że 4-6 tygodni nie wyjmować kolczyka i to wszystko... ;x
więc tribiotic i smarować oba przekłucia pare razy dziennie? nie wyjmując kolczyka?
poszukiwaczzegarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-25, 15:15   #6
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: PIERCING, opuchlizna, POMOCY!!

Może lepszy byłby jakiś spray, wtedy nie musiałabyś dotykać i mniej Cię będzie bolało - np ten octenisept, neomycynę też można kupić w areozolu. Spytaj w aptece, na pewno coś Ci doradzą Ja bym już nie wyjmowała tego kolczyka.
__________________

2015: 70
2016: 67

kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-25, 15:24   #7
poszukiwaczzegarka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 6
Dot.: PIERCING, opuchlizna, POMOCY!!

okej, dziękuje bardzo. Mam nadzieję, że szybko opuchlizna zejdzie i szybko się wygoi.
poszukiwaczzegarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-26, 19:56   #8
poszukiwaczzegarka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 6
Dot.: PIERCING, opuchlizna, POMOCY!!

wyciagnęłam dzisiaj jednego kolczyka, gdyż bolało mnie ucho. Drugiego , w tym samym uchu tylko wyżej zostawiłam, przemywam kilka razy dziennie i smaruje tribiotykiem. Niestety ucho mam ciągle czerwone, spuchniete, a nawet bardziej boli jak wczoraj. Zapewne to normalne po przekłuciach, nic niepokojącego sie nie robi, żadnych gól ani wyciekających płynów.
Mam nadzieję, że szybko minie.. bo dośc uciązliwe się to robi, jak ''czuje ciągle ucho''. Ma ktoś może doświadczenie z takim czymś?

ale no tak, z własnej głupoty, chciałam pistoletem to mam pistoletem.
poszukiwaczzegarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-26, 20:18   #9
Nirejane
Raczkowanie
 
Avatar Nirejane
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Jestem stąd
Wiadomości: 77
Dot.: PIERCING, opuchlizna, POMOCY!!

Opuchlizna to norma, a chrząstka to niezwykle upierdliwe miejsce na kolczyk . Mi moja goiła się jakieś 3 miesiące (opuchlizna zeszła po jakiś 1-2 tygodniach). Nie przekuwałam pistoletem, ale w warunkach domowych... w dodatku nosiłam srebrny kolczyk, co też było lekką głupotą. Ale teraz jest w porządku.

Ja na Twoim miejscu przemywałabym solą fizjologiczną... A takie maści jak np. tribiotic używa się głównie gdy wda się jakaś infekcja. U Ciebie wszystko jest w porządku... To normalne, że czasem boli bardziej, (bo zaczepisz bluzką o kolczyk albo inne takie), a czasem mniej. Jeśli chodzi o długość kolczyka, to sprawa troche indywidualna, bo każdy ma chrząstkę innej grubości (+ opuchlizna), jeżeli czujesz ucisk na zapięcie, to może je zdejmuj na np. godzinę... z tą różnicą, że nie wiem czy później dasz rade założyć...

Szczerze mówiąc też miałam czasami ochotę wyjąć ten kolczyk i darować sobie, ale w tych kwestiach akurat jestem uparta.
Nirejane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 23:36   #10
lisiasta
Przyczajenie
 
Avatar lisiasta
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 25
Dot.: PIERCING, opuchlizna, POMOCY!!

Nie smaruj nadgorliwie tribiotic'em bo ma on dość gęstą, oleistą konsystencję, przez co odcina dostęp powietrza do rany, a do gojenia potrzebny jest 'przewiew'. To tak jak z kazdym strupkiem- pod 'plastrem' goi się dużej. Polecam octenisept w spray'u (dziewczyny już o tym pisały wyżej) i do tego za każdym razem gdy będziesz chciała przemyć/dotknąć kolczyka, umyj ręce mydłem protex ultra (dokładnie "ultra", nie 'fresh' czy 'herbal'). Nadaje się ono również do przemywania przekłuć- zabija bakterie i trochę podsusza rankę. Nie wyciągaj kolczyka, nie kręć nim, i ogólnie ręce trzymaj z daleka- codziennie dotykasz mnóstwa rzeczy (np. pieniędzy) na których są miliony bakterii, które przy dotknięciu przenosisz do kanału przekłucia.
__________________

"I'll tell you this: no eternal reward will forgive us now for wasting the down"

lisiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-22, 01:08   #11
xmichalegz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 7
Dot.: PIERCING, opuchlizna, POMOCY!!

Powinnaś od początku przekłucia przemywać to miejsce np. solą fizjologiczną, broń Boże wodą utlenioną! Szkoda, że nie pomyślałaś i zrobiłaś u kosmetyczki pistoletem ://
Staraj się nie zahaczać, bo będzie boleć. Ja miałam robione to przekłucie ponad 2 tygodnie temu i dalej mnie troszkę boli.
xmichalegz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-22 02:08:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:12.