Polećcie krem !! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-08-03, 16:39   #1
wpotrzebiee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 8

Polećcie krem !!


Witam Ratunku !!! Bardzo proszę o pomoc :O Mam cerę mieszaną , trądzikową, którą zapycha prawie każdy kosmetyk, jest bardzo świecąca w strefie T. Szukam kremu, po którym moja twarz będzie matowa i po którym nie powstaną kolejne niespodzianki. Mam 16 lat i dość ograniczony budżet. Czy znacie jakiś dobry kremik, z przyzwoitym składem bez parafiny i innych zapychaczy, po którym otrzymam mat, na którym tak bardzo mi zależy? Dodam, że nie maluję się, używam jedynie kremu i pudru transparentnego, który i tak nic nie daje, po 2 godzinach bardzo się świecę .
wpotrzebiee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-03, 17:38   #2
Adrianna4991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 77
Dot.: Polećcie krem !!

Mój krem nr 12 z Fitomedu wchłania się do matu i nie jest drogi. Jest przeznaczony dla cery tłustej i trądzikowej, ale u mnie nie zapobiegł wyskoczeniu kilku pryszczy. Nie mam problemów z cerą, ale na ten krem zdecydowałam się gdy moja skóra miała kryzys i co miesiąc przed okresem wyskakiwała mi ogromna niespodzianka. Mimo to polecam ten krem z czystym sumieniem, skóra po nim była przyjemnie nawilżona, krostki się zmniejszyły i cera pozostawała matowa.
Adrianna4991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-03, 19:09   #3
smutny99
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 22
Dot.: Polećcie krem !!

Kup barwa siarkowy matujący kosztuje 20zł a bardzo dobrze matuje i likwiduje niespodzianki
Niemazaco

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:09 ---------- Poprzedni post napisano o 17:09 ----------

Kupisz go w rosmanie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
smutny99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-03, 22:52   #4
wpotrzebiee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 8
Dot.: Polećcie krem !!

Adrianna4991 : Dzięki wielkie, nie słyszałam nigdy o tym kremie, właśnie zamówiłam Mam nadzieję, że u mnie też się sprawdzi =D

---------- Dopisano o 21:52 ---------- Poprzedni post napisano o 21:50 ----------

smutny99 : dziękuję za radę, na pewno kiedyś przetestuję
wpotrzebiee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-03, 23:02   #5
smutny99
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 22
Dot.: Polećcie krem !!

Proszę bardzo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
smutny99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-03, 23:53   #6
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_62f97e73ceb2a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 521
Dot.: Polećcie krem !!

Hej!

Ja tylko chciałam dopisać, że kiedy miałam 16 lat tez miałam mega trądzik, więc chciałam Ci tylko napisać, że np. u mnie bardzo dobrze sprawdzały się kremy półtłuste i odżywcze. Wcale nie matujące. Spróbuj sobie kiedyś poszukać czegoś w tym kierunku, oczywiście tak jak piszesz, żeby krem nie zawierał parafiny/oleju mineralnego.

Bardzo często cera trądzikowa wymaga delikatności, to paradoks, ale czasem lepiej nie stosować bardzo silnie matujących produktów, bo buzia po nich na siłę produkuje więcej sebum, żeby się obronić.

Ja Ci tylko wspomnę, że mnie się zawsze sprawdzały kremy z masłem shea albo retinolem (ma działanie antytrądzikowe). Kupowałam różne: z Garniera, Sorayi, Nivei. Czytałam składy i wybierałam zawsze takie z napisem "odżywczy", "regenerujący". To były takie zwykłe kremiki, nic drogiego (ok. 15-25 zł), nic dla cery dojrzałej, maksymalnie dla dwudziestolatek, ale dzięki tej pielęgnacji trądzik mi po prostu zniknął.

Jeśli będziesz miała możliwość, wypróbuj sobie kiedyś dobry żel do mycia twarzy (Avene Cleanance - łagodniejszy lub La Roche Possay Effaclar - mocniejszy). One mogą Ci bardzo pomóc!

I trzymaj dietę! Mój chłopak tego nie robił i trądzik przeciągnął mu się do końca studiów :P
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_62f97e73ceb2a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-04, 13:10   #7
wpotrzebiee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 8
Dot.: Polećcie krem !!

[1=578537b29e2e39e1d6e3dc9 dfc9821e485b809af_62f97e7 3ceb2a;63774381]Hej!

Ja tylko chciałam dopisać, że kiedy miałam 16 lat tez miałam mega trądzik, więc chciałam Ci tylko napisać, że np. u mnie bardzo dobrze sprawdzały się kremy półtłuste i odżywcze. Wcale nie matujące. Spróbuj sobie kiedyś poszukać czegoś w tym kierunku, oczywiście tak jak piszesz, żeby krem nie zawierał parafiny/oleju mineralnego.

Bardzo często cera trądzikowa wymaga delikatności, to paradoks, ale czasem lepiej nie stosować bardzo silnie matujących produktów, bo buzia po nich na siłę produkuje więcej sebum, żeby się obronić.

Ja Ci tylko wspomnę, że mnie się zawsze sprawdzały kremy z masłem shea albo retinolem (ma działanie antytrądzikowe). Kupowałam różne: z Garniera, Sorayi, Nivei. Czytałam składy i wybierałam zawsze takie z napisem "odżywczy", "regenerujący". To były takie zwykłe kremiki, nic drogiego (ok. 15-25 zł), nic dla cery dojrzałej, maksymalnie dla dwudziestolatek, ale dzięki tej pielęgnacji trądzik mi po prostu zniknął.

Jeśli będziesz miała możliwość, wypróbuj sobie kiedyś dobry żel do mycia twarzy (Avene Cleanance - łagodniejszy lub La Roche Possay Effaclar - mocniejszy). One mogą Ci bardzo pomóc!

I trzymaj dietę! Mój chłopak tego nie robił i trądzik przeciągnął mu się do końca studiów :P[/QUOTE]
Trądzik już w sumie wyleczyłam, jednak mam tendencję do ponownych wysypów, jeśli źle pielęgnuje skórę, ale cały czas staram się zapobiegać nowym krostkom. Tak jak mówisz, właśnie dzięki diecie i naturalnym kosmetykom m.in. udało mi się do tego dojść, jednak bez maści od dermatologa by się nie obeszło. Do teraz używałam kremów nawilżających, żeby rzeczywiście nie wysuszać skóry, bo przez to również powstaje trądzik, ale teraz kiedy moja cera jest już w lepszym stanie, a nie mogę znieść ciągłego świecenia, na które nic nie działa, postanowiłam spróbować z kremem, który matuje, ale również nawilża . Długo szukałam kremu o takich właściwościach, który jednocześnie mnie nie zapcha, bo to zdarza się baardzo często w moim przypadku .

Edytowane przez wpotrzebiee
Czas edycji: 2016-08-04 o 13:26
wpotrzebiee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-04 13:10:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:05.