Filtry i parafina - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-10-03, 08:57   #1
Syd
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Szwecja
Wiadomości: 1
Question

Filtry i parafina


Pytanie do Beaty Krajnik:

Witam !

Mam pare pytan dotyczacych filtrow przeciwslonecznych:

1) Slyszalam, ze uzycie pudru na filtr (w celu zmatowienia) moze obnizyc jego skutecznosc (chodzi mi glownie o ochrone UVA), jesli filtr zawiera Parsol (np. La Roche Posay). Czy to prawda? Jesli tak, to czy dotyczy to wszystkich rodzajow pudrow, czy tyllko zawierajacych talk?
A jesli filtr nie zawiera Parsola (np. Avene), to jak sie ma sprawa z pudrem?

2) Czy uzycie podkladu na filtr tez moze obnizyc jego skutecznosc? Jesli tak, to czy dotyczy to wszystkich podkladow?

3) W kremach z filtrem Avene i Solecrin Iwostinu (chodzi mi o 50+ w obu przypadkach) nie jest podany poziom faktoru UVA. Jak mozna przyjac, ze wysoka jast ich UVA ochrona?

4) I jeszcze pytanie o paraffinum liquidum. Sluszalam, ze nalezy unikac kremow do twarzy, ktore ja zawieraja, bo moga zatykac pory. Jak wyglada to w przypadku kremow do ciala? Czy ich tez nalezy unikac? Np. chwalony na Wizazu Hydrain 2 Dermedica zawiera parafine.

Dziekuje za odpowiedz

Dorota
__________________
Syd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-03, 11:04   #2
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Filtry i parafina

Cytat:
1) Slyszalam, ze uzycie pudru na filtr (w celu zmatowienia) moze obnizyc jego skutecznosc (chodzi mi glownie o ochrone UVA), jesli filtr zawiera Parsol (np. La Roche Posay). Czy to prawda? Jesli tak, to czy dotyczy to wszystkich rodzajow pudrow, czy tyllko zawierajacych talk?
A jesli filtr nie zawiera Parsola (np. Avene), to jak sie ma sprawa z pudrem?
dotyczy to wszystkich które zawieraja takl , mikę, czy tlenek cynku, matowic sie nalezy wiec unikajac tych skłądników, np skrobia ziemniaczana, oczywiscie uzycie tylko ok 2 ml na twarz daje ochrone jaka jest przez producenta okreslona na opakowaniu, pod fitr warto zaaplikowac serum z antyutleniaczami a chociazby z wit c


Cytat:
2) Czy uzycie podkladu na filtr tez moze obnizyc jego skutecznosc? Jesli tak, to czy dotyczy to wszystkich podkladow?
generalnie filtr powinien byc ostatnia warstwa ale oczywiscie trudno o to jesli np chcemy uzyc podklad. jesli nie ma on składników destabilizujacych parsol to nei obnizymy jesgo ochrony

Cytat:
3) W kremach z filtrem Avene i Solecrin Iwostinu (chodzi mi o 50+ w obu przypadkach) nie jest podany poziom faktoru UVA. Jak mozna przyjac, ze wysoka jast ich UVA ochrona?
na iwostinie sa wskaziniki PPD i IPD, na avene nie ma, jesli chodzi Ci o wersje pomaranczowe to lepiej chronia przed uva niz biała, dokłądnie nie wiem , ale mneij wiecej wskazniki IPD I PPD kształruja sie w granicach jak było to na starszych opakowaniach avene

Cytat:
4) I jeszcze pytanie o paraffinum liquidum. Sluszalam, ze nalezy unikac kremow do twarzy, ktore ja zawieraja, bo moga zatykac pory. Jak wyglada to w przypadku kremow do ciala? Czy ich tez nalezy unikac? Np. chwalony na Wizazu Hydrain 2 Dermedica zawiera parafine.
jesli nie zapycha Cie parafina czy inne skladniki np trojglicerydy w kremach na twarz mozesz uzywac , a w balsamach na ciało to przede wszystkim bazje sie na emolientach czy lipidach, skóra ciala potrzebujje silniejszego nawilzenia niejednokrotnie , ale nie jest to regulą. w większosci producenci bazuja na takich skłądnikach
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-03, 11:05   #3
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Filtry i parafina

oj dopiero teraz doczytalam ze to do Beatki
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:04.