Wojciech Cejrowski - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-05-10, 13:11   #61
kasia5558
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 2 954
Dot.: Wojciech Cejrowski

Lubiłam go, do czasu gdy ograniczał swoje wypowiedzi w TV do krytykowania Frytki i opowiadania o podrozach. Od kiedy ma swoj program w TVN style podoba mi sie coraz mniej, jest bardzo szowinistyczy, nie zgadzam sie z wieloma jego pogladami, nie podoba mi sie jego stosunek do wielu spraw.

A gdzie mozna sprawdzic kiedy i gdzie sa te jego wyklady? Przeszlabym sie, lubie sie powkurzac od czasu do czasu

Co do tej afery z obywatelstwem to mnie szczerze zwisa i powiewa jakiego paszportu bedzie ktos tam uzywac.
Z ciekawostek:
"Kiedy do swojego programu zaprosił Marka Kotańskiego, podał mu rękę w rękawiczce i rozmawiał z nim przez szybę, czym jak sam powiedział wyraził cywilny strach przed śmiertelną chorobą jaką jest AIDS"
"W 1995 r. program Cejrowskiego opisała w Gazecie Wyborczej Anna Bikont, która zacytowała osoby dopatrujące się w nim propagowania treści faszystowskich. Wojciech Cejrowski pozwał do sądu osoby tak twierdzące oraz autorkę tekstu. W 2002 r. warszawski sąd apelacyjny uznał, że pozwani nie muszą przepraszać za reportaż i jego tytuł, który wg sądu oddaje istotę postępowania Cejrowskiego"

Zrodlo : wikipedia.pl
__________________
Było miło ale się skończyło
kasia5558 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-10, 13:32   #62
hathayoga
perfumove love
 
Avatar hathayoga
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 12 640
Dot.: Wojciech Cejrowski

Nie trawię tego bezczelnego szowinisty. Sam jego głos powoduje u mnie reakcję "w tył zwrot".
ACZKOLWIEK jego programy podróżnicze były same w sobie OK. Gdyby tylko nie te baaaardzo subiektywne uwagi pana W.C...
__________________

Kosmetyki

Wish
hathayoga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-11, 18:11   #63
skimos
Zakorzenienie
 
Avatar skimos
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: 3city
Wiadomości: 5 414
Dot.: Wojciech Cejrowski

Cytat:
Napisane przez La Monica Pokaż wiadomość
...i lubi też czasem "ubarwiać" niektóre rzeczy na potrzeby mediów. Dla mnie za dużo "cwaniakuje"
Oglądam WC w niedzielę przeważnie, ale temat dżungli u niego już mnie trochę znudził.
Afryką się jakoś specjalnie nie interesuję no nie moje "klimaty"
A książkę czytałam, owszem- "Gringo wśród dzikich plemion" i mi się podobała, polecam, mozna sie pośmiać
Polecam też jego stronę http://www.cejrowski.com/
Mam takie same zdanie
Lubię oglądac jego programy, bo studiuję iberystykę i zawsze to szansa na dowiedzenie się czegoś więcej o Ameryce Łacińskiej Ale nie podoba mi się, że trochę jakby "wyśmiewa" tamtejszych ludzi, zniekształcając ich wypowiedzi i cwaniakując.
Mimo wszystko sama jego postac wzbudza zawsze uśmiech
skimos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-11, 20:15   #64
dzustam
Zakorzenienie
 
Avatar dzustam
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Przylądek Zieleni
Wiadomości: 6 764
Dot.: Wojciech Cejrowski

Oglądam od jakiegoś czasu jego program w tvn. I muszę z przykrością przyznać, że zdecydowanie wolę, kiedy ogranicza się do podróżowania...

Wiele jego poglądów jednak zdecydowanie odbiega od mojego postrzegania świata.

Ignorowałam to, gdyż szczerze i gorąco pokochałam Boso przez świat. Ale oglądając Po mojemu zrozumiałam, że pewne kwestie są nie do pogodzenia.

Chociaż nadal uważam, że to postać barwna, niesamowicie inteligentna...
__________________

dzustam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-13, 17:30   #65
CaRooLa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 352
Dot.: Wojciech Cejrowski

Wczoraj oglądałam "Po Mojemu". Było o nałogach. Momentami naprawdę było śmiesznie
Gościem był Rafał Bryndal. Facet może i fajny, ale sądzę, że chyba oby dwoje nie darzą się sympatią. Jakoś tal trochę sztywni byli i jakby mieli na siebie jakieś fochy strzelać :|
__________________
And everywhere we go
The sun will always shine
But tomorrow we might awake
On the other side
CaRooLa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-26, 18:41   #66
yeah
Zadomowienie
 
Avatar yeah
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 809
Dot.: Wojciech Cejrowski

strasznie mnie irytuje! mialam okazje widziec kilka odcinkow boso przez swiat (ujdzie) i po mojmemu na tvn style (koszmar). niech on lepiej siedzi w tym meksyku i stamtad sie nie rusza zdecydowanie bardziej wole beate pawlikowska.

w zasadzie to, ze nie odpowieda mi jego swiatopoglad i zachowanie, ktore z pewnosc wykreowane jest na potrzeby mediow, bo zachowujac sie tak w krajach, do ktorych sie udaje nie sadze aby mogl byc tak dobrze przyjęty przez tamtejszych ludzi prezentując takie postawy jaie prezentuje nam, to jeszcze nic, bom tolerancyjna.
jednak najsmieszniejsze jest to, ze klamie dosc czesto, placzac sie we wlasnych zmyslonych opowiesciach. ostatnia akcja byl jakies dwa miesiace temu jak chcial zrzekac sie obywatelstwa i zostac obywatelem ekwadoru, troche biedak poplatal sie w swoich zeznaiach.

Edytowane przez yeah
Czas edycji: 2008-05-27 o 09:49
yeah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-27, 18:53   #67
maalwiinkaa2
Zakorzenienie
 
Avatar maalwiinkaa2
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 182
GG do maalwiinkaa2
Dot.: Wojciech Cejrowski

czemu się poplątał? Miał się do tego Ekwadoru wyprowadzić i nie słyszałam żeby gadał coś o innych państwach... Mówił, że w Ameryce Łacińskiej jest tak że jak ci się w danym państwie nie podoba to możesz bez problemu się wyprowadzić i popłynąć sobie gdzie indziej xD
__________________


start: 70,8
teraz: 59/60
cel 1. : 60
cel 2. : 57
maalwiinkaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-05-28, 07:26   #68
yeah
Zadomowienie
 
Avatar yeah
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 809
Dot.: Wojciech Cejrowski

Cytat:
Napisane przez maalwiinkaa2 Pokaż wiadomość
czemu się poplątał? Miał się do tego Ekwadoru wyprowadzić i nie słyszałam żeby gadał coś o innych państwach... Mówił, że w Ameryce Łacińskiej jest tak że jak ci się w danym państwie nie podoba to możesz bez problemu się wyprowadzić i popłynąć sobie gdzie indziej xD
ech, niestety cejrowski gada co mu slina na jezyk przyniesie i mysli, ze nie znajdzie sie taki, ktory bedzie chcial weryfikowac jego stwierdzenia. a sie znalazl np. tu: http://tierralatina.blox.pl/2008/04/...ki-klamie.html

zreszta, kazdy kto chociaz troche podrozuje (tj. nie udaje sie w podroz z biurem podrozy) jest w stanie sam dojsc do podobych wnioskow.
podobnie bylo jak mowil o pierwszej wpyrawie do meksyku.
najpierw twierdzil, ze pojechal tam sam bez grosza przy duszy, a chwile potem przyznal, ze czekal tam na niego makaron z boso przez swiat, w tym momencie jego spanie na ulicach mexico city troche traci na autentycznosci

nie ma koles za grosz etyki podrozniczej po prostu, a szkoda, bo ma tzw. gadane i chwilami naprawde milo sie go slucha.

Edytowane przez yeah
Czas edycji: 2008-05-28 o 07:46
yeah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-28, 11:36   #69
maalwiinkaa2
Zakorzenienie
 
Avatar maalwiinkaa2
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 182
GG do maalwiinkaa2
Dot.: Wojciech Cejrowski

a ja Go i tak lubię i cenię. Sama bym tak chciała sobie podróżować po całym świecie i też najchętniej zmieniłabym obywatelstwo. Bardzo dobrze Go rozumiem że nie chce mieć już polskiego paszportu.
__________________


start: 70,8
teraz: 59/60
cel 1. : 60
cel 2. : 57
maalwiinkaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-28, 13:10   #70
yeah
Zadomowienie
 
Avatar yeah
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 809
Dot.: Wojciech Cejrowski

Cytat:
Napisane przez maalwiinkaa2 Pokaż wiadomość
a ja Go i tak lubię i cenię. Sama bym tak chciała sobie podróżować po całym świecie i też najchętniej zmieniłabym obywatelstwo. Bardzo dobrze Go rozumiem że nie chce mieć już polskiego paszportu.
ale czy ty wiesz w ogole o czym ja pisze? wiesz o co mu sie rozchodzi? czy zajrzalas chociaz do tej strony, ktora ci podrzucilam?
bo wnioskuje z tego, co napisalas, ze chyba jednak tego nie uczynilas, a szkoda
yeah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-28, 14:31   #71
kasia5558
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 2 954
Dot.: Wojciech Cejrowski

No właśnie Malwinko, wygląda jednak na to że nie tak łatwo poruszać się z państwa do państwa w Ameryce Południowej

Przyznam yeah że trochę mnie zaskoczył ten wpis na blogu. Samego wywiadu nie słuchałam, ale już nadrobiłam zaległości i nie mogę wyjść z szoku

I dziwi mnie reakcja ludzi, że to gawędziarz, że musi podkoloryzowywać.....ciek awe gdy przewodniki będą zmyślać i wmówią nam, że np. nie potrzebujemy wiz by wjechać do jakiegoś kraju

Komentarz Cejrowskiego na wpis do bloga znajdziecie tu: http://nczas.com/wazne/wojciech-cejr...olnosc-wywiad/

Wymijajaca odpowiedz to podstawa poza tym teraz mowi raczej o "dzialce pod miastem"

Dot. wywiadu którego nie było: http://wiadomosci.onet.pl/1736824,11,item.html


Ja sobie już daję spokój z interesowaniem się jego osobą - uprawia ostatnio autopromocję niczym doda, a ja nie lubię nachalności.
__________________
Było miło ale się skończyło
kasia5558 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-28, 16:56   #72
yeah
Zadomowienie
 
Avatar yeah
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 809
Dot.: Wojciech Cejrowski

Cytat:
Napisane przez kasia5558 Pokaż wiadomość
No właśnie Malwinko, wygląda jednak na to że nie tak łatwo poruszać się z państwa do państwa w Ameryce Południowej

Przyznam yeah że trochę mnie zaskoczył ten wpis na blogu. Samego wywiadu nie słuchałam, ale już nadrobiłam zaległości i nie mogę wyjść z szoku

I dziwi mnie reakcja ludzi, że to gawędziarz, że musi podkoloryzowywać.....ciek awe gdy przewodniki będą zmyślać i wmówią nam, że np. nie potrzebujemy wiz by wjechać do jakiegoś kraju

Komentarz Cejrowskiego na wpis do bloga znajdziecie tu: http://nczas.com/wazne/wojciech-cejr...olnosc-wywiad/

Wymijajaca odpowiedz to podstawa poza tym teraz mowi raczej o "dzialce pod miastem"

Dot. wywiadu którego nie było: http://wiadomosci.onet.pl/1736824,11,item.html


Ja sobie już daję spokój z interesowaniem się jego osobą - uprawia ostatnio autopromocję niczym doda, a ja nie lubię nachalności.
coz, umie sie facet sprzedac medialnie, oj umie. mialam okazje przeczytac fragmenty jego ksiazek, fakt calkiem przyjemnie sie je czyta, tylko tak sie zastanawiam czy nie powinny znajdowac sie w dziale z fikcja literacka?
yeah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-01, 17:06   #73
CaRooLa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 352
Dot.: Wojciech Cejrowski

Cytat:
Napisane przez yeah Pokaż wiadomość
czy nie powinny znajdowac sie w dziale z fikcja literacka?
Czemu, uważasz, że kłamie w nich, że nie pisze prawdy?
__________________
And everywhere we go
The sun will always shine
But tomorrow we might awake
On the other side
CaRooLa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-01, 17:54   #74
Ankalime
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z jaskini
Wiadomości: 1 807
Dot.: Wojciech Cejrowski

Cytat:
Napisane przez CaRooLa Pokaż wiadomość
Czemu, uważasz, że kłamie w nich, że nie pisze prawdy?
przeczytaj pare postow wyzej

ja tego goscia nie trawie. dla mnie to zaden podroznik, no moze jeszcze na poczatku, jak nie bym jeszcze taki 'znany'. pozniej sie rozochocil i zaczal wtracac swoje 3 grosze. i tak powstalo 'po mojemu', ktore jest programem na wskros beznadziejnym i powstalym wg mnie tylko na potrzeby masy. wiecej tam jego prywatnych opinii, jak rzetelnych informacji.
rozumiem jego fascynacje ameryka lacinska... ale na Boga, niektore podkoloryzowane opowiastki raza po oczach, niczym odblaskowy pomarancz. rownie dobrze moglabym wscisnac komus, a szczegolnie zgrabnej blondynce z duzym biustem 'sluchaj jedz do tunezji i chodz non stop w mini i puszczaj oko do kazdego! nic ci nie grozi'

i ja bym tam nie miala nic przeciwko jakby wyemigrowal, jednego bufona mniej
Ankalime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-01, 18:18   #75
Alvesta
Zakorzenienie
 
Avatar Alvesta
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 3 378
Dot.: Wojciech Cejrowski

Cytat:
Napisane przez Ankalime Pokaż wiadomość
przeczytaj pare postow wyzej

ja tego goscia nie trawie. dla mnie to zaden podroznik, no moze jeszcze na poczatku, jak nie bym jeszcze taki 'znany'. pozniej sie rozochocil i zaczal wtracac swoje 3 grosze. i tak powstalo 'po mojemu', ktore jest programem na wskros beznadziejnym i powstalym wg mnie tylko na potrzeby masy. wiecej tam jego prywatnych opinii, jak rzetelnych informacji.
rozumiem jego fascynacje ameryka lacinska... ale na Boga, niektore podkoloryzowane opowiastki raza po oczach, niczym odblaskowy pomarancz. rownie dobrze moglabym wscisnac komus, a szczegolnie zgrabnej blondynce z duzym biustem 'sluchaj jedz do tunezji i chodz non stop w mini i puszczaj oko do kazdego! nic ci nie grozi'

i ja bym tam nie miala nic przeciwko jakby wyemigrowal, jednego bufona mniej
sama nazwa wskazuje na to, że program będzie zawierał subiektywne odczucia autora, nie wiem czego się spodziewałaś
Alvesta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-01, 19:21   #76
maalwiinkaa2
Zakorzenienie
 
Avatar maalwiinkaa2
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 182
GG do maalwiinkaa2
Dot.: Wojciech Cejrowski

no właśnie ja też nie rozumiem ludzi którzy Go tak strasznie nie lubią, ale z tego co czytam widzę że obserwują Jego życie i wszystko o Nim wiedzą. Na boga... nie lubisz Go to nie oglądaj. tak samo 'po mojemu' no to chyba jasne ze program ten będzie Jego patrzeniem na świat. Masakryja.
__________________


start: 70,8
teraz: 59/60
cel 1. : 60
cel 2. : 57
maalwiinkaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-01, 20:47   #77
Ankalime
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z jaskini
Wiadomości: 1 807
Dot.: Wojciech Cejrowski

Cytat:
Napisane przez Alvesta Pokaż wiadomość
sama nazwa wskazuje na to, że program będzie zawierał subiektywne odczucia autora, nie wiem czego się spodziewałaś
po podrozniku, oczekuje owszem subiektywnych opinii na temat roznych krajow. ale nie oczekuje opinii o tym, ze ow podroznik nie lubi np homoseksualistow.
Ankalime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-01, 21:04   #78
Alvesta
Zakorzenienie
 
Avatar Alvesta
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 3 378
Dot.: Wojciech Cejrowski

Cytat:
Napisane przez Ankalime Pokaż wiadomość
po podrozniku, oczekuje owszem subiektywnych opinii na temat roznych krajow. ale nie oczekuje opinii o tym, ze ow podroznik nie lubi np homoseksualistow.
akurat w tym programie jest przede wszystkim sobą, Wojciechem Cejrowskim, ze swoimi uprzedzeniami itd. To nie jest program podróżniczy.
Alvesta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-01, 21:16   #79
Ankalime
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z jaskini
Wiadomości: 1 807
Dot.: Wojciech Cejrowski

Cytat:
Napisane przez Alvesta Pokaż wiadomość
akurat w tym programie jest przede wszystkim sobą, Wojciechem Cejrowskim, ze swoimi uprzedzeniami itd. To nie jest program podróżniczy.
wiem o tym. ale tak jak napisalam, po podrozniku spodziewam sie czegos innego. zawiodlam sie.
a wogole no co komu program o nim samym? gdyby chociaz tam byla nutka jego biografii, ktora de facto jest interesujaca. w takim wypadku, kazdy jeden wygadany osobnik naszego gatunku powinnien miec swoj program. no nie rozumiem tego.
a ktos sie zapytal czemu jak ktos go 'nie lubi' to go oglada? zdarzylo mi sie pare razy, bo niektore wstawki sa dosc interesujace. ale skoro sie ktos nie zgadza z jego zdaniem, to mozna je przeciez wyrazic. gdybym sie ograniczala tylko do tego co w mediach lubie, kupowalabym komiksy i podziwiala kreske
no ale niestety, w ten sposob moj horyzont myslowy byl by szerokosci tej kreski.
Ankalime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-01, 21:22   #80
Alvesta
Zakorzenienie
 
Avatar Alvesta
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 3 378
Dot.: Wojciech Cejrowski

Cytat:
Napisane przez Ankalime Pokaż wiadomość
wiem o tym. ale tak jak napisalam, po podrozniku spodziewam sie czegos innego. zawiodlam sie.
a wogole no co komu program o nim samym? gdyby chociaz tam byla nutka jego biografii, ktora de facto jest interesujaca. w takim wypadku, kazdy jeden wygadany osobnik naszego gatunku powinnien miec swoj program. no nie rozumiem tego.
a ktos sie zapytal czemu jak ktos go 'nie lubi' to go oglada? zdarzylo mi sie pare razy, bo niektore wstawki sa dosc interesujace. ale skoro sie ktos nie zgadza z jego zdaniem, to mozna je przeciez wyrazic. gdybym sie ograniczala tylko do tego co w mediach lubie, kupowalabym komiksy i podziwiala kreske
no ale niestety, w ten sposob moj horyzont myslowy byl by szerokosci tej kreski.
widać ktoś uznał że jest na tyle interesującą osobą, że ludzie zechcą oglądać program tylko dla niego samego i jego zdania na dowolny temat. Czy tak jest, czas (i oglądalność) pokaże.
Alvesta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-01, 21:35   #81
maalwiinkaa2
Zakorzenienie
 
Avatar maalwiinkaa2
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 182
GG do maalwiinkaa2
Dot.: Wojciech Cejrowski

Alvesta jak najbardziej podobają mi się Twoje posty
__________________


start: 70,8
teraz: 59/60
cel 1. : 60
cel 2. : 57
maalwiinkaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-02, 04:59   #82
Ankalime
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z jaskini
Wiadomości: 1 807
Dot.: Wojciech Cejrowski

Cytat:
Napisane przez maalwiinkaa2 Pokaż wiadomość
Alvesta jak najbardziej podobają mi się Twoje posty

no abla, ode mnie koniec. eot.
Ankalime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-02, 13:25   #83
CaRooLa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 352
Dot.: Wojciech Cejrowski

Bardzo bym chciała, by wróciło "Z kamerą wśród ludzi"
Dobrze, że youtube jest
__________________
And everywhere we go
The sun will always shine
But tomorrow we might awake
On the other side
CaRooLa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-03, 06:38   #84
yeah
Zadomowienie
 
Avatar yeah
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 809
Dot.: Wojciech Cejrowski

maalwinkaa2, zeby kogos krytykowac musze miec powody, a zeby je miec trzeba chociaz troche zainteresowac sie tematem. nie mam w zwyczaju bezpodstawnie kogos oskarzac. a z toba jak widze marna dyskusja, bo niewiele o tym, co napisalam wiesz i co wiecej nie wykazujesz checi zapoznania sie z tematem, tylko rzucasz marnymi tekstami typu:
Cytat:
Napisane przez maalwiinkaa2 Pokaż wiadomość
Alvesta jak najbardziej podobają mi się Twoje posty
w sumie to reprezentujesz taki poziom podobny do poziomu cejrowskiego, ktory momentami rowniez jest bezczelny.

alvesta, wiesz tylko, ze on po prostu koloryzuje, a w zasadzie....... klamie i jezeli ktos chociaz troche podrozuje to widzi, ze niezle sie placze w swoich zeznaniach.
Cytat:
Wojciech Cejrowski postanowił zostać Ekwadorczykiem. To pragnienie oczywiście odpowiednio umotywował. Tyle że to nie argumenty, lecz stek bzdur, twierdzi autor bloga Podróż na Południe.

Tierralatina, najlepszy bodaj w polskiej sieci blog poświęcony krajom latynoskim, ostro traktuje słynny wywiad Cejrowskiego, w którym ten ogłosił, że zrzeknie się polskiego paszportu i zostanie szczęśliwym Ekwadorczykiem. Podane przez niego motywacje to zbiór kłamstw, pisze autor bloga:

Zazdroszczę mu talentu do promowania samego siebie. Ale jednak wszystko ma swoje granice. Bezczelne zmyślanie, świadome kłamanie w żywe oczy, zawsze jest i będzie dla mnie ich przekroczeniem. Bo to nic innego, jak brak szacunku dla rozmówcy, czy słuchacza.

Przykłady? A jakże, są. Bloger ostro punktuje Cejrowskiego:

Cejrowski narzeka, że liczba państw do których Polacy mogą jeździć bez wiz zmalała, po naszym wejściu do Unii Europejskiej. Hmmm... Ciekawe jakie to kraje wprowadziły ostatnio wobec Polski obowiązek wizowy? Bo w tak lubianej przez Cejrowskiego Ameryce, zarówno tej Północnej jak i Południowej, wiza – od pierwszego maja – będzie nam potrzebna już tylko do Stanów Zjednoczonych, Gujany i Surinamu. I do żadnych innych państw. Bo Kanada wizy już zniosła, a Kolumbia zrobi to za kilka dni.

Cejrowski chce być wolny, więc wybiera Ekwador. I bezczelnie jako argument podaje, że Ekwadorczycy nie potrzebują wiz do USA. Ekwadorczyk może sobie pojechać do Stanów Zjednoczonych bez wizy. A Pani może? Dziękuję!, mówi do dziennikarki. Mówi i kłamie. Bo oczywiście Ekwadorczycy, jak wszyscy bez wyjątku obywatele państw Ameryki Południowej i Środkowej, potrzebują wiz do Stanów. Lista państw, których obywateli Waszyngton zwolnił z obowiązku wizowego jest bardzo krótka i zapoznać się z nią można tutaj. Ekwadoru na niej nie ma.

Cejrowski dowodził też, że Ekwador jest bogatym krajem. Co na to Tierralatina? Prezentuje porażające statystyki:

Co ciekawego ma jeszcze do powiedzenia? W Ekwadorze wszyscy mają pieniądze. To jest bogaty kraj Trzeciego Świata, jeden z najbogatszych w Ameryce Łacińskiej, tłumaczy Cejrowski.

Hmmm... Jak się mierzy bogactwo kraju? Zazwyczaj Produktem Krajowym Brutto na głowę mieszkańca, prawda? No to sprawdźmy... Dobrze się składa bo Komisja Ekonomiczna ONZ ds. Ameryki Łacińskiej właśnie opublikowała najnowsze statystyki. Argentyna - 5497 dolarów, Belize – 4268, Brazylia – 5616, Chile – 8872, Kostaryka – 5053, Meksyk – 7975, Panama – 5218, Urugwaj – 5808, Surinam – 3812, Wenezuela – 6733. A Ekwador? Ekwador – 3088. Rzeczywiście latynoamerykańska czołówka!

Inne wskaźniki ekonomiczne również nie są dla Ekwadoru łaskawe. A dla miłośników tego kraju nie jest łaskawe prawo dotyczące nadawania obywatelstwa:

Słuchajmy jednak dalej bajdurzenia pana Cejrowskiego: Gdy w Ekwadorze na swojej ziemi postawię hacjendę, będę miał natychmiast prawo do paszportu, zapewnia tonem znawcy...

Otóż nie, na pewno nie w sposób legalny. W Ekwadorze od 1976 roku obowiązuje coś takiego jak Prawo o naturalizacji, którego artykuł czwarty wyraźnie określa warunki otrzymania ekwadorskiego obywatelstwa. I nie wiąże go z budowaniem hacjend. Mówi natomiast o obowiązku "minimum trzyletniej nieprzerwanej rezydencji w Ekwadorze". No ale może dla Cejrowskiego trzy lata to natychmiast?

Czyli tak łatwo się z naszym WC Kowbojem nie pożegnamy. Za to być może ma sens pożegnanie z jego książkami, bo jak słusznie zauważa nasz bloger:

Niestety po czymś takim, czytając jakąkolwiek książkę Cejrowskiego, widząc go w telewizji, będe zastanawiał się czy nie zmyśla, czy zwyczajnie w świecie nie kłamie? Tak jak zmyślał i kłamał wczoraj.

Jak widać, czasem wystarczy mieć trochę wiedzy, by dosłownie rozjechać "znawcę", którego cały autorytet oparty jest na, wątpliwej zresztą jakości, wizerunku medialnym.
i wszystko jasne. a, zeby nie bylo, tez bylam w szoku.
ach ten cejrowski klamczuszek jeden no
yeah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-03, 07:13   #85
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: Wojciech Cejrowski

Ja bardzo lubię jego programy podróżnicze, niestety nie mam tv i nie widziałam jeszcze po mojemu
Co do koloryzowania to widac to nawet w Boso... jak Pan WC tłumaczy wypowiedzi ludzi.
Przekręca to co mówią, nie tłumaczy dokładnie a czasem zupełnie inaczej.
No ale dzięki temu program jest ciekawszy.
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-03, 08:50   #86
yeah
Zadomowienie
 
Avatar yeah
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 809
Dot.: Wojciech Cejrowski

Cytat:
Napisane przez passionfruit Pokaż wiadomość
Ja bardzo lubię jego programy podróżnicze, niestety nie mam tv i nie widziałam jeszcze po mojemu
Co do koloryzowania to widac to nawet w Boso... jak Pan WC tłumaczy wypowiedzi ludzi.
Przekręca to co mówią, nie tłumaczy dokładnie a czasem zupełnie inaczej.
No ale dzięki temu program jest ciekawszy.
naprawde uwazasz, ze klamstwo jest lepsze? kiedys bardzo,bardzo dawno temu byl taki program badowskiego klub szesciu kontynentow tam nikt nie klamal, a program cieszyl sie wielkim zainteresowaniem.

poza tym mi nie chodzi o boso, czy tvn style bo te programy sa raczej o niewielkiej szkodliwosci, ot takie dla mas.
w zasadzie tez nie chodzi o jego specyficzny swiatopoglad, bo to jego osobista sprawa, chociaz nie ukrywam, ze lepiej byloby, zeby zanadto tym ludzi nie meczyl, a meczace to niewatpliwie jest.
nie chodzi tez o jego subiektywne wrazenia (do ktorych bajdurzenie np. w boso niewatpliwie nalezy), tylko o FAKTY, ktore stosunkowo latwo zeryfikowac i sprawdzic.

w wywiadzie w radiu wroclaw dal sie zapedzic w kozi rog i wyszlo szydlo z worka. po takim czyms smialo moge nazwac go hosztaplerem, bo w tym momencie nie jest juz gawedziarzem tylko zwyklym klamca. a takich nie znosze.
yeah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-03, 08:56   #87
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: Wojciech Cejrowski

Cytat:
Napisane przez yeah Pokaż wiadomość
naprawde uwazasz, ze klamstwo jest lepsze? kiedys bardzo,bardzo dawno temu byl taki program badowskiego klub szesciu kontynentow tam nikt nie klamal, a program cieszyl sie wielkim zainteresowaniem.

.
No proszę Cię, gdzie ja napisałam, że kłamstwo jest lepsze?
Napisałam, że ubarwione opowieści Pana WC są ciekawsze i lepij słucha się jak ludzie "gadają" głupoty niż to co naprawdę mówią, a o to chyba chodzi w TV prawda? O oglądalność!
A żeby zdobyć tą oglądalność to trzeba zrobić coś ciekawego.

I naprawde nie krytykuje Pana WC (bardzo lubię Boso.. i jego książki) tylko stwierdzam fakt.
'wolne" tłumaczenie = ciekawszy program = większa oglądalność
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-03, 11:22   #88
yeah
Zadomowienie
 
Avatar yeah
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 809
Dot.: Wojciech Cejrowski

Cytat:
Napisane przez passionfruit Pokaż wiadomość
No proszę Cię, gdzie ja napisałam, że kłamstwo jest lepsze?
Napisałam, że ubarwione opowieści Pana WC są ciekawsze i lepij słucha się jak ludzie "gadają" głupoty niż to co naprawdę mówią, a o to chyba chodzi w TV prawda? O oglądalność!
A żeby zdobyć tą oglądalność to trzeba zrobić coś ciekawego.

I naprawde nie krytykuje Pana WC (bardzo lubię Boso.. i jego książki) tylko stwierdzam fakt.
'wolne" tłumaczenie = ciekawszy program = większa oglądalność
co kto woli.
ja jednak wolalabym nie sluchac jak sama napisalas głupot cejrowskiego, a wiarygodnych, rzetelnych informacji, ktore ewentualnie moga mi sie do czegos przydac w przyszlosci. gadanie, co slina na jezyk przyniesie, do nieczego nie prowadzi.

zreszta jak juz napisalam nie o boso mi sie rozchodzi, a o jego zenujacy wywiad w radiu wroclawskim, w ktorym to niezle sie skompromitowal KLAMIAC.
yeah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-03, 11:30   #89
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: Wojciech Cejrowski

Cytat:
Napisane przez yeah Pokaż wiadomość
co kto woli.
ja jednak wolalabym nie sluchac jak sama napisalas głupot cejrowskiego, a wiarygodnych, rzetelnych informacji, ktore ewentualnie moga mi sie do czegos przydac w przyszlosci. gadanie, co slina na jezyk przyniesie, do nieczego nie prowadzi.

zreszta jak juz napisalam nie o boso mi sie rozchodzi, a o jego zenujacy wywiad w radiu wroclawskim, w ktorym to niezle sie skompromitowal KLAMIAC.
Prosze Cię, czytaj ze zrozuemieniem.
Kiedy pisąłam o gadaniu głupot miałam na mysli, że Cejrowski tłumaczy inaczej niż ludzie mówią i dlatego te "głupoty" w cudzysłowiu.
Większa część jego programów jest bardzo pouczająca i mozna się z nich aprawdę dużo dowiedzieć na temat Am. Poł.
Nie zauważyłam też, że WC gada co mu ślina na język przyniesie. Faceta ma bardzo dużą wiedzę, a że przy okazji jest showmanem i potrafi się sprzedać to od razu wszyscy go atakują.
Sama chciałabym mieć takiego gadanego jak on.
Naprawdę.

No i odwagę jak on! Bo niektóre opowieści z jego książek to

Ps. A co p\gadania co komu ślina na język przyniesie to poczytaj sobie swoją wypowiedź odnośnie jego pierwszej wyprawy do Meksyku. Może po prostu coś źle usłysząłaś (tak jak źle rozumiesz moje wypowiedzi), bo pierwsza wyprawa Cejrowskiego do Melksyku odbyła się chyba z 20 lat temu,a wtedy nie kręcono jeszcze Boso...
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???

Edytowane przez passionfruit
Czas edycji: 2008-06-03 o 11:34 Powód: dopisek
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-03, 12:08   #90
yeah
Zadomowienie
 
Avatar yeah
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 809
Dot.: Wojciech Cejrowski

Cytat:
Napisane przez passionfruit Pokaż wiadomość
Prosze Cię, czytaj ze zrozuemieniem.
Kiedy pisąłam o gadaniu głupot miałam na mysli, że Cejrowski tłumaczy inaczej niż ludzie mówią i dlatego te "głupoty" w cudzysłowiu.
no tak najlatwiej zarzucic komus, ze nie czyta ze zrzozumieniem. ale jeżeli mam tez się już czepiac, to nie zaznaczylas glupot w cudzyslow, ale w zasadzie to rozumiem.

Cytat:
Napisane przez passionfruit Pokaż wiadomość
Większa część jego programów jest bardzo pouczająca i mozna się z nich aprawdę dużo dowiedzieć na temat Am. Poł.
Nie zauważyłam też, że WC gada co mu ślina na język przyniesie. Faceta ma bardzo dużą wiedzę, a że przy okazji jest showmanem i potrafi się sprzedać to od razu wszyscy go atakują.
Sama chciałabym mieć takiego gadanego jak on.
Naprawdę.

No i odwagę jak on! Bo niektóre opowieści z jego książek to
sama stwierdzilas, ze koloryzuje, wiec ja bym zastanowila sie ile w tych ksiazkach jest prawdy.
faktycznie natomiast wyglada na takiego, któremu nie brakuje animuszu, szczególnie jak gada o zakladaniu prezerwatywy na banany. bardzo istotna kwestia, który niewatpliwie przyda się kazdemu, kto będzie chcial zjesc banana, a owy banan będzie niedojrzaly. zenujace i to mega.

Cytat:
Napisane przez passionfruit Pokaż wiadomość
Ps. A co p\gadania co komu ślina na język przyniesie to poczytaj sobie swoją wypowiedź odnośnie jego pierwszej wyprawy do Meksyku. Może po prostu coś źle usłysząłaś (tak jak źle rozumiesz moje wypowiedzi), bo pierwsza wyprawa Cejrowskiego do Melksyku odbyła się chyba z 20 lat temu,a wtedy nie kręcono jeszcze Boso...
tak, faktycznie tam jest blad, powinno być: nie pierwszej wyprawy, a kolejnej wyprawy do meksyku.

a tak z ciekawosci slyszalas wywiad w radiu wroclaw?
yeah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:09.