Co czujecie? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-01-14, 10:59   #31
elve
Rozeznanie
 
Avatar elve
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 990
Re: Co czujecie?

Może wystąpić krwawienie - ale raczej niewielkie - w terminie pierwszej miesiączki, jest jakoś tam związane z zagnieżdżaniem się zarodka. Krwawienie czy jakiekolwiek plamienia w czasie późniejszym są wskazaniem do wizyty u lekarza (a jeszcze lepiej w szpitalu, bo nie można z tym czekać - ryzyko poronienia szybko wzrasta - przynajmniej tak mówi mój lekarz).
__________________
Born Again

W nosie kręci
elve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-14, 10:59   #32
elve
Rozeznanie
 
Avatar elve
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 990
Re: Co czujecie?

Może wystąpić krwawienie - ale raczej niewielkie - w terminie pierwszej miesiączki, jest jakoś tam związane z zagnieżdżaniem się zarodka. Krwawienie czy jakiekolwiek plamienia w czasie późniejszym są wskazaniem do wizyty u lekarza (a jeszcze lepiej w szpitalu, bo nie można z tym czekać - ryzyko poronienia szybko wzrasta - przynajmniej tak mówi mój lekarz).
__________________
Born Again

W nosie kręci
elve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-14, 14:54   #33
WioletaM
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 214
Re: Co czujecie?

O tym, że jestem w ciąży dowiedziałam się przez opóźnianie się miesiączki. Na początku trochę plamiłam. Mąż kupił mi test ciążowy i od razu jak go przyniósł zrobiłam go i pokazały się dwie mocne kreseczki. Zaraz umówiłam się do lekarza i dowiedziałam się, że jestem w 8 tygodniu ciąży, ale muszę iść do szpitala, bo plamię. Przeleżałam tam prawie miesiąc i okazało się, że nie groziło mi poronienie, bo jak kosmówka wędruje, to mogą być plamienia. Ale do pracy juz nie poszłam. Pracowałam w biurze i jak się okazało było tam więcej zagrożeń niż w innym miejscu pracy. Ciążę przeszłam spokojnie i bez stresów, a poród to już inna dramatyczna opowieść.
WioletaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-14, 14:54   #34
WioletaM
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 214
Re: Co czujecie?

O tym, że jestem w ciąży dowiedziałam się przez opóźnianie się miesiączki. Na początku trochę plamiłam. Mąż kupił mi test ciążowy i od razu jak go przyniósł zrobiłam go i pokazały się dwie mocne kreseczki. Zaraz umówiłam się do lekarza i dowiedziałam się, że jestem w 8 tygodniu ciąży, ale muszę iść do szpitala, bo plamię. Przeleżałam tam prawie miesiąc i okazało się, że nie groziło mi poronienie, bo jak kosmówka wędruje, to mogą być plamienia. Ale do pracy juz nie poszłam. Pracowałam w biurze i jak się okazało było tam więcej zagrożeń niż w innym miejscu pracy. Ciążę przeszłam spokojnie i bez stresów, a poród to już inna dramatyczna opowieść.
WioletaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-15, 12:04   #35
Kamilanet
BAN stały
 
Avatar Kamilanet
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: ★★
Wiadomości: 2 531
GG do Kamilanet Send a message via Skype™ to Kamilanet
Re: Co czujecie?

Z tego co wiem to zażywanie jakich kolwiek tabletek (chyba że są zapisane i zlecone przez lekarza specjalistę) nie mozna brać do ust.
Sądzę, że dobrem dla kobiety jest wiedzień jak najwcześniej o ciąży, by nie przesadzić np. z lekami przeciwbólowymi itp.

Kiedyś znajoma opowiadał mi, że poszła do lekarza z przeziębieniem i ewidentnie widocznej ciąży. On przepisał jej antybiotyk, na którym było napisane jak wół - nie dla kobiet w ciąży... Co za PACAN
Pozdraiwam
Kamilanet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-15, 12:04   #36
Kamilanet
BAN stały
 
Avatar Kamilanet
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: ★★
Wiadomości: 2 531
GG do Kamilanet Send a message via Skype™ to Kamilanet
Re: Co czujecie?

Z tego co wiem to zażywanie jakich kolwiek tabletek (chyba że są zapisane i zlecone przez lekarza specjalistę) nie mozna brać do ust.
Sądzę, że dobrem dla kobiety jest wiedzień jak najwcześniej o ciąży, by nie przesadzić np. z lekami przeciwbólowymi itp.

Kiedyś znajoma opowiadał mi, że poszła do lekarza z przeziębieniem i ewidentnie widocznej ciąży. On przepisał jej antybiotyk, na którym było napisane jak wół - nie dla kobiet w ciąży... Co za PACAN
Pozdraiwam
Kamilanet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-23, 16:12   #37
mawo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 99
GG do mawo
Re: Co czujecie?

ciaze liczy sie od ostatniej miesiaczki, a do zaplodnienia dochodzi zazwyczaj ok14 dni po tej dacie.rozjasnilo Ci to co nie co??
namiastka napisał(a):
> Trish: jak to: '12 tydzień ciąży, czyli 10 od zapłodnienia'?!? to jak się to liczy?? Najpierw zaszłaś w ciążę, a potem doszło do zapłodnienia..? nie rozumim.. cusz.. młoda jestem, niedouczona.. hehe
> Wyjaśnij, jak się to liczy, ok? pliiiiiz
mawo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-01-23, 16:12   #38
mawo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 99
GG do mawo
Re: Co czujecie?

ciaze liczy sie od ostatniej miesiaczki, a do zaplodnienia dochodzi zazwyczaj ok14 dni po tej dacie.rozjasnilo Ci to co nie co??
namiastka napisał(a):
> Trish: jak to: '12 tydzień ciąży, czyli 10 od zapłodnienia'?!? to jak się to liczy?? Najpierw zaszłaś w ciążę, a potem doszło do zapłodnienia..? nie rozumim.. cusz.. młoda jestem, niedouczona.. hehe
> Wyjaśnij, jak się to liczy, ok? pliiiiiz
mawo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-23, 17:41   #39
namiastka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 528
Re: Co czujecie?

eee... no, ale jakieś 10 dni temu! ;] w okolicy 13tego, (patrz posty) hehehehe
namiastka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-23, 17:41   #40
namiastka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 528
Re: Co czujecie?

eee... no, ale jakieś 10 dni temu! ;] w okolicy 13tego, (patrz posty) hehehehe
namiastka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-23, 20:50   #41
koculek
Zakorzenienie
 
Avatar koculek
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 3 054
Re: Co czujecie?

Trish jak to czytałam to aż się uśmiechałam do siebie - wyobrażając sobie tę sytuację. Niech brzusio rośnie
__________________
Przeznaczenie rozdaje karty, my tylko w nie gramy.
koculek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-01-23, 20:50   #42
koculek
Zakorzenienie
 
Avatar koculek
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 3 054
Re: Co czujecie?

Trish jak to czytałam to aż się uśmiechałam do siebie - wyobrażając sobie tę sytuację. Niech brzusio rośnie
__________________
Przeznaczenie rozdaje karty, my tylko w nie gramy.
koculek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:07.