Kawalerka - dwie osoby i pies? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-03-18, 22:41   #31
43c56b005e175578c737af668227e4cac658fbb4_65667f297924c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 296
Dot.: Kawalerka - dwie osoby i pies?

Cytat:
Napisane przez lovebird Pokaż wiadomość
Tu nie tylko chodzi o kłótnie, ale też o charakter. Ja nie muszę się z nikim kłócić, ale potrzebuję dosyć często pobyć sobie sama - czy bym spędzała 24 godziny na dobę z facetem, przyjaciółką czy mamą. U mnie by to nie przeszło, kluczową kwestią jest jak kto sobie w różnych sytuacjach radzi. Dla mnie największym problemem w tej kawalerce byłoby właśnie to, że nie można sobie nawet do kuchni wyjść i samemu posiedzieć. Do tego wszystkiego dochodzi fakt, że to pierwsze wspólne mieszkanie, a to bardzo często wiąże się z docieraniem i ryzyko konfliktów wzrasta. Nie znam pary, która zamieszkała ze sobą po raz pierwszy i nie przechodziła przez tego typu problemy, choć nie wątpię, że takie istnieją.
No chyba że macie się mijać, bo macie zupełnie różne godziny pracy, wtedy ten problem odpada - do momentu zmiany pracy
Wiem, że nie chodzi tylko o kłótnie ale tez tryb pracy, odpoczynku itd. My mamy taki sam tryb pracy, nie mijamy się i mało tego, zamieszkaliśmy ze sobą dopiero po ślubie (każde po raz pierwszy w życiu z partnerem) w kawalerce, gdzie ja od 8 lat mieszkałam sama, a moj mąż był przyzwyczajony do domu. Myslalam, że bedzie cieżko, ale przez 3 lata zero problemów, a teraz już mieszkamy w większym. Nawet i w tej kawalerce nie musieliśmy "przebywać" ze soba 24h na dobę czy gadać czy wisiec na sobie. Ja sobie coś czytałam np na łóżku we wnęce, a maz sobie gral na komputerze. Teraz w większym mieszkaniu nigdy nie jest tak, że jedno siedzi zamknięte w pokoju, cokolwiek by nie robilo.

Edytowane przez 43c56b005e175578c737af668227e4cac658fbb4_65667f297924c
Czas edycji: 2019-03-18 o 22:49
43c56b005e175578c737af668227e4cac658fbb4_65667f297924c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-19, 13:13   #32
Margot85
Wtajemniczenie
 
Avatar Margot85
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 837
Dot.: Kawalerka - dwie osoby i pies?

Trzy miesiące mieszkałam ze swoim Tż na 19 m2 fajnie nam się mieszkało, okazało się, że jesteśmy zgrani (oboje byliśmy zaskoczeni, bo w głowach były czarne scenariusze), jednak przestrzeń była za mała. Miałam tylko kilka swoich rzeczy plus ulubione ciuchy (reszta w kartonach w innym miejscu), więc na stałe to raczej bym nie dała rady.

Tryb życia mieliśmy podobny (ja pobudka o 6:00, on 6:30, praca 8 godzin, wolne weekendy, o 23 byliśmy już w łóżku,) to zdecydowanie ułatwia życie.

Pies wydaje mi się abstrakcja na tym metrażu o którym pisze autorka, ale dwoje ludzi , to się może udać
Jeżeli to okazja (i wynajem) to warto spróbować, zawsze można się przeprowadzić
__________________
Będzie 55kg na 160cm
Margot85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-19, 15:05   #33
Sariah
Raczkowanie
 
Avatar Sariah
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 499
Dot.: Kawalerka - dwie osoby i pies?

Mi samej w kawalerce jest ciasno, wiec tym bardziej nie wyobrazam sobie zageszczenia lokatorow
Sariah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-19, 15:09   #34
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Kawalerka - dwie osoby i pies?

28 m to i tak dużo, bo teraz widuję w rodzinnym mieście takie wynalazki jak 12 m wynajmowane za grubą kasę

2 pokoje to takie minimum niestety życiowe, nawet dla singla. Moja ciotka męczyła się przez lata w kawalerce, ale na szczęście kupuje teraz większe mieszkanie, bo ile można.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-19, 15:11   #35
caramelkate
Przyczajenie
 
Avatar caramelkate
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 13
Dot.: Kawalerka - dwie osoby i pies?

Jak trzeba to się da. Ale to też zależy od osoby.
Ja, jedynaczka, całe życie sama w pokoju nigdy nie zgodziłabym się na kawalerkę dla więcej niż jednej osoby, bo nie wyobrażam sobie nie mieć gdzie pójść posiedzieć w samotności
caramelkate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-19, 19:12   #36
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Kawalerka - dwie osoby i pies?

Ja bym nie dała rady.


Dla dwóch osób, bez psa, o ile nie mają miliona szpargałów to jeszcze jest okej. Ze zwierzakiem i to sporym


Za kilka dni przeprowadzam się do kawalerki 35 m2. Z facetem. Zerwo zwierzaków. Już teraz rozplanowujemy w głowie jak się zmieścić i cieszymy się, że mamy wydzieloną sypialnię (pewnie z 6 m2), ale ja nawet na tych "aż" 35 m2 nie wyobrażam sobie mieszkać w 2 dorosłe osoby + pies.
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-19, 20:10   #37
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: Kawalerka - dwie osoby i pies?

Mieszkaliśmy rok na 26 metrach i nie polecam. Miejsca nie było kompletnie na nic. Mieściliśmy się tylko dlatego, że wtedy mieliśmy parę rzeczy na krzyż plus ja zostawiłam większość swoich rzeczy u rodziców.
Tryb życia mamy podobny, ale wkurzało mnie, że mogę obejrzeć film tylko na laptopie i w słuchawkach.
Jak się wracało w nocy, to się budziło druga osobę.
Z psem sobie już w ogóle tego nie wyobrażam.

Teraz mamy dwa pokoje plus osobna kuchnie, 40 M2 i jest już w porządku. ; )

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-03-19, 20:13   #38
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Kawalerka - dwie osoby i pies?

Wszystko zależy od osobowości. Ja mieszkam z facetem na 20m2 i jeszcze mamy pełno wolnego miejsca. Zresztą dla mnie osobiście tej wielkości kawalerka to szczyt aspiracji mieszkaniowych. Po prostu więcej nie jest mi do niczego potrzebne.

Natomiast z psem już może być problem moim zdaniem.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-19, 21:27   #39
90agnieszka90
Zakorzenienie
 
Avatar 90agnieszka90
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: ok.Łodzi
Wiadomości: 5 245
GG do 90agnieszka90
Dot.: Kawalerka - dwie osoby i pies?

Myślałam nad wynajęciem kawalerki z narzeczonym, ale finalnie stanęło na 2 pokojach i cieszę się z tej decyzji. Mamy różne godziny pracy, mój facet pracuje na nocki, ja czasami też, więc np jedna osoba śpi, druga w tym czasie robi coś w drugim pokoju. Poza tym też każdy potrzebuje czasami chwili dla siebie, nie mówię tu o kłótniach, ale czasami potrzebuje ciszy jak robię swoje rzeczy na kurs, a mój facet w tym czasie chce sobie pograć chyba jak się przyzwyczaiłam do 2 pokoi to nie wybrałabym kawalerki.
__________________
Nigdy nie pozwól, aby strach przed działaniem wykluczył Cię z gry

90agnieszka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-20, 00:31   #40
limonka1983
Zakorzenienie
 
Avatar limonka1983
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 246
GG do limonka1983
Dot.: Kawalerka - dwie osoby i pies?

Jeśli jest to wynajem, można spróbować. Przetestujecie współpracę w ekstremalnych warunkach Jeśli jest to zakup, to odpada. Dlaczego? Za mało miejsca, poza tym człowiek potrzebuje jakiejś przestrzeni tylko dla siebie. Po ostrej kłótni, przy zmęczeniu, itd. Czekając, aż obecne mieszkanie zwolni się z wynajmu, mieszkaliśmy u mojej mamy w 1 pokoju. Ja szłam spać, bo szłam na 6 do pracy, a mąż grał na kompie, przez co nie zapewniał mi ciemności potrzebnej do zaśnięcia. Koszmar. No i z zakupem najczęściej łączy się kredyt, jeśli nie jesteście szczęściarzami z gotową gotówką. A jeśli pojawi się dziecko? Wyobrażacie sobie życie w takiej sytuacji? Mamy niecałe 40 metrów bez balkonu, plus 2 dzieci. Jak rozłożę pranie, to dooopa blada. Na szczęście został nam niecały rok spłaty kredytu...

Edytowane przez limonka1983
Czas edycji: 2019-03-20 o 03:05
limonka1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-20, 09:27   #41
nie_powiem
Wtajemniczenie
 
Avatar nie_powiem
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 893
Dot.: Kawalerka - dwie osoby i pies?

My mamy bodajże 26 metrów, ale mamy pokój "duży" i "mały" Do tego szczury i przede wszystkim - mało rzeczy. Jesteśmy też raczej domatorami i w sumie nikt sobie nie przeszkadza. Nie odczuwam, że mamy mało miejsca, ale mówię - cały dobytek życia zmieści się nam do jednej dużej szafy.


Więc da się, zależy ile macie rzeczy i jak bardzo potrzebujecie dużej przestrzeni.
__________________
A tam, od jutra.
nie_powiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-03-20, 11:37   #42
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Kawalerka - dwie osoby i pies?

mieszkałabym na takim metrażu w dwie osoby (z dużym psem) tylko gdybym musiała koniecznie i natychmiast wyprowadzić się od rodziców. w innym wypadku cały czas intensywnie szukałabym mieszkania na wielu różnych stronach interentowych. zdarzają się perełki -fajne, spore mieszkania w dobrej cenie. ja tak trafiłam. płacę za 50 m2 mniej niż niejedni znajomi za o połowę mniejszą kawalerkę. ale szukałam mieszkania bity miesiąc, widziałam każde ogłoszenie wrzucone, przeglądałam praktyczne co godzinę co nowego się pojawiło - nie tylko na olx i gumtree. męczące to, zajmuje dużo czasu i energii. ale prędzej czy później coś się fajnego trafi. trzeba być tylko pierwszym
tak więc podsumowując - kawalerka tylko jeśli to ostateczność, a w międzyczasie szukaj autorko większego mieszkania.
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-20, 15:48   #43
DarkChocolate666
Zakorzenienie
 
Avatar DarkChocolate666
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: ;-)
Wiadomości: 4 049
Dot.: Kawalerka - dwie osoby i pies?

Nigdy wiecej kawalarek, mieszkalam w jednej z moim ex i to byla katastrofa, malo miejsca na cokolwiek. Kawalerki sa dobre tylko dla minimalistow. Nie polecam w szczegolnosci ze wzgledu na psa. Moj ex pracowal na nocki i kiedy wracal chcial sie wyspac, wiec bylo mi ciezko jak nie mialam zajec \pracy, musialam ogladac filmy ze sluchawkami...
__________________
All I wanna do is get high by the beach.
DarkChocolate666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-20, 15:49   #44
czarna_maciejka
Wtajemniczenie
 
Avatar czarna_maciejka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Biała Podlaska
Wiadomości: 2 502
GG do czarna_maciejka
Dot.: Kawalerka - dwie osoby i pies?

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
drzwi harmonijkowe.
Jak najbardziej, ale nie w wynajmowanym
Staram się nie wprowadzać tu większych modyfikacji i przede wszystkim nie wkładać kasy w mieszkanie, które i tak nie jest moje.
Ostatnio potrzebowaliśmy regału, więc zrobiliśmy go sami ze skrzynek po jabłkach z odzysku. Jakiś czas temu też pomalowaliśmy oczywiście ściany. Ale poza takimi drobiazgami i oczywistościami nie inwestujemy.

Cytat:
Napisane przez stitches Pokaż wiadomość
O to to. Odkurzam ze wzgledu na psa przynajmniej raz dziennie, chociaż nie tylko ze wzgledu na niego. Po dwóch dniach nie odkurzania pod stopami robi się istna piaskownica, mimo, ze oczywiscie po domu w butach nie chodze. Sama się czasem zastanawiam skad tyle śmieci.
U nas to samo!!
Czasem kilka godzin po starannym odkurzaniu jest już jakiś brud po stopami i zastanawiam się jakim cudem.
Nie mamy dywanów, mamy za to koty i nie da się non stop tych podłóg nie ogarniać, jeśli nie chce się dostać szału. Kolejny minus małych mieszkań.
__________________
Cytat:
Napisane przez ktoregos_dnia Pokaż wiadomość
Śpij dobrze - Wizaż Cię rozgrzesza
czarna_maciejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-20, 15:52   #45
SuperPyra
Raczkowanie
 
Avatar SuperPyra
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 36
Dot.: Kawalerka - dwie osoby i pies?

Co do piaskownicy to mam wrazenie, ze to wlasnie zasluga psa, bo u nas jest to samo od kiedy adoptowalismy
SuperPyra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-20, 16:27   #46
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Kawalerka - dwie osoby i pies?

Cytat:
Napisane przez Wenress Pokaż wiadomość
Hej Póki co nakreślę temat skrótowo - chcemy z chłopakiem wynająć coś i wyprowadzić się od rodziców - powoli bliżej nam do 30stki niż 20stki, razem jesteśmy 1,5 roku.
Znaleźliśmy świetną okazję, kawalerka tania i fajna, 28m2, jedno pomieszczenie i tylko łazienka wydzielona. I tu pojawia się problem, czy na takim metrażu da się żyć jako tako? Dodam, że mam psa, średni/duży, bardzo energiczny .. oczywiście zapewniam mu sporo ruchu, jednak boję się jak to będzie w trójkę w jednym pokoju, ja z rodzicami mieszkam teraz w domu, z trzema psami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Człowiek się do wszystkiego przyzwyczai, jak musi. Mieszkałam tak z mężem jakiś czas i było ok, choć fakt że wtedy bez psa. Zbieraczami nie jesteśmy, więc rzeczy nam się nie przesypywały. A po trzyosobowym pokoju w akademiku to i tak był luksus. Niemniej z psem to trudniejsza sprawa, ja bym się teraz nie zdecydowała, bo nie uprawiam spania z psami w łóżku, a moje psy respektują to niestety tylko wtedy, kiedy jestem w domu. Jak wyjdę, pakują dupska na łóżko, więc zamykana sypialnia to teraz u mnie mus. Spróbuj, to tylko najem, zawsze można się wymiksować.

---------- Dopisano o 16:27 ---------- Poprzedni post napisano o 16:25 ----------

Cytat:
Napisane przez nie_powiem Pokaż wiadomość
Do tego szczury
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-21, 21:57   #47
adult90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 1 700
Dot.: Kawalerka - dwie osoby i pies?

Kawalerka tylko dla singla i też nie na długo;-)

mieszkałam w 2 pokojach+przedpokój+kuchn ia+2łazienki. Spoko, przestrzeń życiowa zapewniona.

Mieszkałam też kiedyś w kawalerce z oddzielną kuchnią. Masakra, nie polecam nawet 1 osobie!!!!
W dodatku mówimy o 28 metrach.... Odradzam.....
adult90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-21, 23:18   #48
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: Kawalerka - dwie osoby i pies?

Generalnie człowiek jest w stanie się do prawie wszystkiego przyzwyczaić.
Ja całe życie mieszkałam w 4 osoby na 40 metrach. I wtedy nie wydawało mi się to straszne.
Ale z perspektywy czasu myślę, że była to tragedia i już sobie tego nie wyobrażam.
Także jak jest wyjscie, to bym szukała czegoś większego. Jak nie ma to trudno, jakoś się przyzwyczaisz.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-22, 11:34   #49
nie_powiem
Wtajemniczenie
 
Avatar nie_powiem
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 893
Dot.: Kawalerka - dwie osoby i pies?

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość




Polecam, cudowne zwierzaczki
__________________
A tam, od jutra.
nie_powiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-03-22, 11:40   #50
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Kawalerka - dwie osoby i pies?

Cytat:
Napisane przez nie_powiem Pokaż wiadomość
Polecam, cudowne zwierzaczki
Wychowałam kilka pokoleń, ale dla mnie to za duża trauma po zbyt częstych pogrzebach.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-22, 11:46   #51
nie_powiem
Wtajemniczenie
 
Avatar nie_powiem
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 893
Dot.: Kawalerka - dwie osoby i pies?

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Wychowałam kilka pokoleń, ale dla mnie to za duża trauma po zbyt częstych pogrzebach.

To prawda... Ja po tych, które teraz mam już nie wiem czy się kolejny raz zdecyduję. Chociaż też nie wyobrażam sobie życia bez zwierząt. Ciężka sprawa.
__________________
A tam, od jutra.
nie_powiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-22, 12:00   #52
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Kawalerka - dwie osoby i pies?

Cytat:
Napisane przez nie_powiem Pokaż wiadomość
To prawda... Ja po tych, które teraz mam już nie wiem czy się kolejny raz zdecyduję. Chociaż też nie wyobrażam sobie życia bez zwierząt. Ciężka sprawa.
Dlatego przerzuciłam się na psy, generalnie wolę szczury, ale psy jednak dłużej żyją, a to jest wielka zaleta.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-22, 12:13   #53
Kesja1234
Przyczajenie
 
Avatar Kesja1234
 
Zarejestrowany: 2019-03
Lokalizacja: Szczytno
Wiadomości: 6
Dot.: Kawalerka - dwie osoby i pies?

Powoli czeka mnie też szukanie sobie kawalerki na dwoje osób i średniego psiaka, bo się przeprowadzamy, więc będę obserwowała wątek
__________________
„Ucz się z dnia wczorajszego, żyj dniem dzisiejszym, miej nadzieję na jutro.”
Kesja1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-24, 17:28   #54
stesia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 3 526
Dot.: Kawalerka - dwie osoby i pies?

co do mieszkania z psem się nie wypowiem bo nie posiadam i nie wiem jaka przestrzeń byłaby dla mnie wtedy ok a jaka nie.
taki metraż obecnie w zupełności by mi wystarczył, no ale nie wiem czy by wystarczył gdyby przyszło mi zamieszkać z drugą osobą, wszystko zależy od tego ile miała by rzeczy.
jak dla mnie największym problemem byłoby to że jest to jedno pomieszczenie plus łazienka, na krótszy okres spoko może być ale na dłuższą metę odpada, wolę 2 mniejsze pomieszczenia niż jedno większe. podejrzewam że szybko miałabym dość mieszkania w jednym pomieszczeniu które jest wszystkim sypialnią, pokojem, kuchnią i korytarzem. a na zamieszkanie z drugą osobą w takim jednym pomieszczeniu to zgodziłabym się tylko gdyby nie było innej opcji i robiłabym wszystko żeby mieszkać tak jak najkrócej, bo byłoby to męczące i w przypadku gdy jedna osoba chce już spać a druga jeszcze cos porobić czy tym bardziej gdy jedna musi wstac wczesniej od drugiej, czy w innych przypadkach gdy jedna osoba potrzebowałaby ciszy
stesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-29, 16:15   #55
natalcia250
sentimental animal
 
Avatar natalcia250
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 285
Dot.: Kawalerka - dwie osoby i pies?

Mi tam się w kawalerce całkiem dobrze mieszka A szpargałów mam chyba więcej niż "przeciętna" osoba - sztaluga, teczka, kartony, farby, drewno, płótna i milion innych rzeczy poza tym lubię różne ładne zbieracze kurzu, świeczki i inne duperelki, które też dużo zajmują. mieszkam z chłopakiem w 38 m2, jest pokój, oddzielna kuchnia i nawet oddzielna łazienka i toaleta - choć jest tak mikroskopijna, że jak się zamknie drzwi, to trzeba chować kolana
Jakby właściciel pozwalał na zwierzęta to wzięlibyśmy kota, myślę że spokojnie by się zmieścił. No, ale to jednak 10m więcej niż u autorki.
Wiem, że to mieszkanie wcześniej wynajmowały dwie studenki i z kolei dziwię się jak można wytrzymać w jednym pokoju z osobą z którą się nie jest w związku
Wychowywałam się w dużym domu, potem po przeprowadzce jeszcze większym i z ogrodem ale nie miałam żadnego problemu z przystosowaniem się do małej powierzchni, bo i przed przeprowadzką spędzałam większość czasu w swoim pokoju. w sumie nie rozumiem sensu budowania tak dużego domu, skoro po wyjeździe moim i moich braci wszystkie te pokoje i tak będą puste... ale jak widać sporo ludzi potrzebuje dużej przestrzeni do życia :P
natalcia250 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-30, 19:48   #56
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Kawalerka - dwie osoby i pies?

Natalcia jeszcze kilka - kilkanaście lat temu była moda na budowanie bardzo dużych domów. Teraz się to zmienia, tak samo jak zmienił się styl życia. Rodziny wielopokoleniowe pod jednym dachem odchodzą w przeszłość. Modne są projekty domów jednorodzinnych niewiele większe od mieszkań.
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-03, 20:56   #57
xNowaliax
Przyczajenie
 
Avatar xNowaliax
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 21
Dot.: Kawalerka - dwie osoby i pies?

Cytat:
Napisane przez natalcia250 Pokaż wiadomość
Mi tam się w kawalerce całkiem dobrze mieszka A szpargałów mam chyba więcej niż "przeciętna" osoba - sztaluga, teczka, kartony, farby, drewno, płótna i milion innych rzeczy poza tym lubię różne ładne zbieracze kurzu, świeczki i inne duperelki, które też dużo zajmują. mieszkam z chłopakiem w 38 m2, jest pokój, oddzielna kuchnia i nawet oddzielna łazienka i toaleta - choć jest tak mikroskopijna, że jak się zamknie drzwi, to trzeba chować kolana
Jakby właściciel pozwalał na zwierzęta to wzięlibyśmy kota, myślę że spokojnie by się zmieścił. No, ale to jednak 10m więcej niż u autorki.
Wiem, że to mieszkanie wcześniej wynajmowały dwie studenki i z kolei dziwię się jak można wytrzymać w jednym pokoju z osobą z którą się nie jest w związku
Wychowywałam się w dużym domu, potem po przeprowadzce jeszcze większym i z ogrodem ale nie miałam żadnego problemu z przystosowaniem się do małej powierzchni, bo i przed przeprowadzką spędzałam większość czasu w swoim pokoju. w sumie nie rozumiem sensu budowania tak dużego domu, skoro po wyjeździe moim i moich braci wszystkie te pokoje i tak będą puste... ale jak widać sporo ludzi potrzebuje dużej przestrzeni do życia :P
Dla mnie nawet wytrzymać cały dzień w jednym pokoju z osobą, w którą jest się w związku jest czasami trudne A z kimś obcym to w ogóle abstrakcja, no ale ludzie tak i w jednym pokoju w większym mieszkaniu potrafią na studiach spędzać.
xNowaliax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-04-03 20:56:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:28.