Staraczki ze starej paczki i zaczynające starania w 2019r. - cz. 14 - Strona 28 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-08-01, 18:38   #811
zebra666
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 13 062
Dot.: Staraczki ze starej paczki i zaczynające starania w 2019r. - cz. 14

Cytat:
Napisane przez lucky woman Pokaż wiadomość
No i nie ma co się już łudzić. Okres nadszedł, uprzedził mnie bo miałam po pracy kupić test. Smutno mi ale nowy cykl przed nami i to jest pocieszające.

Marianna noy właśnie też załapaliśmy się na tą odrę, świnkę i różyczkę przesunięta z 10 roku życia.
Szkoda...

Wysłane z mojego CAM-L21 przy użyciu Tapatalka
__________________



zebra666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-01, 18:43   #812
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Staraczki ze starej paczki i zaczynające starania w 2019r. - cz. 14

Ja pracuje tylko na 3godziny 3razy w tygodniu dziewczyny a czuje sie zle przez ten zoladek cholerny. Z krwi wszystko okey

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-01, 18:43   #813
Juncia
Zakorzenienie
 
Avatar Juncia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 136
Dot.: Staraczki ze starej paczki i zaczynające starania w 2019r. - cz. 14

A racja, Pati nie w PL mieszka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Juncia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-01, 18:44   #814
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Staraczki ze starej paczki i zaczynające starania w 2019r. - cz. 14

[1=d1b06f3951e378bb3fdc337 11a759ec9373c9f74_6556ad7 364f3f;87046982]Tylko z tego co pamiętam i wiem, to Pati mieszka w Niemczech. I raczej nie dotyczą jej polskie regulacje dot. pracy w ciąży a i z L4 nie jest tak różowo jak u nas...

Wysłane z mojego Redmi Note 5A przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]Dokladnie Gryzia, nie dostalam zwolnienia bo z Tymkiem jest okey

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-01, 18:45   #815
Robotek9
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 2 410
Dot.: Staraczki ze starej paczki i zaczynające starania w 2019r. - cz. 14

Cytat:
Napisane przez PatiPee Pokaż wiadomość
Ja pracuje tylko na 3godziny 3razy w tygodniu dziewczyny a czuje sie zle przez ten zoladek cholerny. Z krwi wszystko okey

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Uspokoilas nas!

Wysłane z mojego COL-L29 przy użyciu Tapatalka
Robotek9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-01, 18:46   #816
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Staraczki ze starej paczki i zaczynające starania w 2019r. - cz. 14

Wiecie co ja i tak nie ogarniam zycia mam male 2letnie dziecko, pracuje tylko na 3godziny ale ja wiecej umecze sie przy leo niz w tej pracy....
Jutro zaczynam 22 tydzień

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...

Edytowane przez PatiPee
Czas edycji: 2019-08-01 o 18:47
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-01, 18:50   #817
Angel7891
Wtajemniczenie
 
Avatar Angel7891
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 093
Dot.: Staraczki ze starej paczki i zaczynające starania w 2019r. - cz. 14

Pati współczuję, dobrze, że z maluchem ok.
Piękne koty
Ja dziś stałam się laweciarą i wgl nie wiem czy to przez to, że taka droga tragiczna i się wyskakałam czy co ale mam śluz podbarwiony krwią

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Angel7891 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-08-01, 20:07   #818
LaLoca
Zakorzenienie
 
Avatar LaLoca
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3 661
Dot.: Staraczki ze starej paczki i zaczynające starania w 2019r. - cz. 14

Angel co to laweciara?



A moja córka już za duża na to mmr przeniesione i ma dalej w wieku 10lat. Myślę że wtedy lepiej. Szczepienie 5 latkow jest najgorsze.

Piękne te koty!!

Coś jeszcze miałam napisać ale zapomniałam. Hmm

---------- Dopisano o 20:59 ---------- Poprzedni post napisano o 20:58 ----------

Cześć Pati ciekawe skąd te bóle żołądka hmm oby szybko przeszło!. Dzielna jesteś

---------- Dopisano o 21:02 ---------- Poprzedni post napisano o 20:59 ----------

Lucky women szkoda że @ przyszła. Nowy cykl nowa szansa a mnie ciągnie już na dole więc pewnie dołączę jutro.

---------- Dopisano o 21:07 ---------- Poprzedni post napisano o 21:02 ----------

Krychulec dobre to tsh. To może masz owulacje i ją mocno odczuwasz. Ja mam takie bóle podczas owu.
LaLoca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-01, 20:35   #819
Angel7891
Wtajemniczenie
 
Avatar Angel7891
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 093
Dot.: Staraczki ze starej paczki i zaczynające starania w 2019r. - cz. 14

A moich rodzicom wysypała się skrzynia na trasie więc musiałam wypożyczyć lawete i przywiozłam im ich drugie auto a to zepsute zawiozłam do mechanika. dobrze, że mąż mi pomagał.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Angel7891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-01, 20:50   #820
LaLoca
Zakorzenienie
 
Avatar LaLoca
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3 661
Dot.: Staraczki ze starej paczki i zaczynające starania w 2019r. - cz. 14

Angel jesteś niesamowita. Masz uprawnienia na lawete? 😱 nigdy nie jechałam w lawecie. Trzęsie strasznie? Czy droga zła? Ty jesteś w 2 fazie cykly dobrze pamiętam? Implantacja?
LaLoca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-01, 21:11   #821
Angel7891
Wtajemniczenie
 
Avatar Angel7891
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 093
Dot.: Staraczki ze starej paczki i zaczynające starania w 2019r. - cz. 14

Cytat:
Napisane przez LaLoca Pokaż wiadomość
Angel jesteś niesamowita. Masz uprawnienia na lawete? nigdy nie jechałam w lawecie. Trzęsie strasznie? Czy droga zła? Ty jesteś w 2 fazie cykly dobrze pamiętam? Implantacja?
Są takie lawety na które wystarczy B a auto osobowe wejdzie spokojnie . Pół drogi było tragiczne, trzęsło to mało powiedziane . No jestem w drugiej fazie ale we wtorek na usg widać było płyn więc to za wcześnie nawet jeśli na implantacje. Nie wiem, może ten płyn schodzi jeszcze? Gorzej jeśli coś się uszkodziło przez tą drogę, jeszcze tak mi moje fałdy i cycki nie skakały na wybojach .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Angel7891 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-08-01, 21:41   #822
drocia
Zakorzenienie
 
Avatar drocia
 
Zarejestrowany: 2016-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 354
Dot.: Staraczki ze starej paczki i zaczynające starania w 2019r. - cz. 14

Cytat:
Napisane przez LaLoca Pokaż wiadomość
Uuu to dużo nawet to 100, ale pewnie lokalizacja blisko miasta. Pod dom to pasuje działka conajmniej 10 ar, czyli 1000m2 to koszt 100 tys.zł

---------- Dopisano o 13:23 ---------- Poprzedni post napisano o 13:21 ----------

Dziewczyny potrzebuję kopić automatyczną suszarkę do prania. Ma któraś? możecie polecić jakiś model?

Kurka.... szkoda ze odemnie tak daleko bo bym kupila... nawet te 350 to prawid jak darmo wporownaniu do moich cen :/


PS: mój telefon lepiej wie co autor tego posta miał na myśli, niż wiem to ja...

---------- Dopisano o 21:41 ---------- Poprzedni post napisano o 21:25 ----------

Cytat:
Napisane przez PatiPee Pokaż wiadomość
LaLoca pytalas o suszarkę ,mam boscha 5? Chyba?
Dla mnie absolutny must have w domu zaraz po zmywarce. W koncu przestała być suszara allbo dwie! Stałym elementem wystroju....


Robotek co u Ciebie?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:40 ---------- Poprzedni post napisano o 16:33 ----------

Doczytalam. Przykro mi !myslalam ze Bedzie kreseczkowy pewniak to co teraz celujecie w kwietniowki?

Ultra, mam spadek formy. Cos mi sie stalo z żoładkiem. Od 5dni nie schodze z toalety, wczoraj wieczorem bylam juz na IP bo nie moglam chodzic tak bolał mnie brzuch. No i nic, dieta i odpoczynek nie wiedzą z jakiego to powodu. w nocy dostalam temp 38,5.... masakra.
Dzis juz lepiej.
Ale najgorsze to to ,ze MUSZE chodzic do pracy, bo moja zmienniczka jest na urlopie wiec sobie nawet nie moge wziac L4... a czuje ze nie daje rady. Dzis ide na 20 do pracy. Wiec wlasnie klade sie spac. Byle do urlopu...


Wczoraj dowiedziałam sie ze mam nisko lozysko, w normie ale nisko. Jakos mnie to dobilo...
Tymek wazy 360g i jest zdrowym aktywnym chłopcem wiec to mnie pociesza.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

WTF???? Yyyy...... to co za kraj gdzie masz sie zlamac w pol, ale do roboty isc bo l4 sie nie nalezy?
Niby tak psioczymy na nasz nfz i w ogole ale przynajmniej bierzesz l4 i to problem szefa najwyzej niech druga sciaga z urlopu... swoja droga tez nie ogarniam tego niezaleznie od kraju, zeby praca byla wazniejsza niz zdrowie? Niezaleznie od wymiaru godzin, zwlaszcza jak nie wiadomo z czego ten bol sie bierze...



Cytat:
Napisane przez carmelove_03 Pokaż wiadomość
Też o niej pomyślałam Trzeba na siebie uważać, bo różne historie się zdarzają... Pamiętam, że Drocia jak była w szpitalu to mówiła, że większość kobiet na patologii ciąży to te, które uważały, że nie mogą sobie pozwolić na L4 i się przemęczały...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Nie na patologii a na neonatologii to bylo


PS: mój telefon lepiej wie co autor tego posta miał na myśli, niż wiem to ja...
drocia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-01, 22:33   #823
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Staraczki ze starej paczki i zaczynające starania w 2019r. - cz. 14

Ale ja bylam wczoraj w szpitalu, przebadali mnie w kazda strone i stwierdzili, ze to niestrawnosc . Nie jest tak ,ze praca nad zdrowie. Ale ja tez nie jestem jakąś jaśnie panną by iść ze sraczką za przeproszeniem na L4.
A CO do Pl warunkow , lezalam 2 razy w ciazy w szpitalu w Polsce i dziękuję postoję. 3 raz lezalam po operacji usunięcia ciąży pozamacicznej.Chyba bym przed porodem uciekała.... łaska kroplówa , łaska wymienic wenflon bo ten juz nie przyjmuje.... szybko wstawaj bo nie ma czasu . Dopiero jak zemdalam na korytarzu ktos mnie w ogole zauwazyl po 3ech godzinach czekania na sorze....
Drugim razem zarzygalam korytarz i nagle sie znalazl zaspany lekarz....
Wczoraj w godzine bylam w domu, przebadana w kazda stronę .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 23:25 ---------- Poprzedni post napisano o 23:23 ----------

No i 2 sprawa. Polska to Jedyny kraj w którym L4 dostaniesz tylko z powodu tego, ze jestes w ciazy.... Anglia, Niemcy, Belgia, Holandia, Irlandia nigdzie tak nie jest.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 23:33 ---------- Poprzedni post napisano o 23:25 ----------

Cytat:
Napisane przez carmelove_03 Pokaż wiadomość
Też o niej pomyślałam Trzeba na siebie uważać, bo różne historie się zdarzają... Pamiętam, że Drocia jak była w szpitalu to mówiła, że większość kobiet na patologii ciąży to te, które uważały, że nie mogą sobie pozwolić na L4 i się przemęczały...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale to nie jest tak, ze ja nie chcialabym L4 w imie przodownictwa pracy ale nikt mi go nie da bo nie ma.takich wskazan medycznych i juz.
Tutaj 95proc kobiet normalnie pracuje do 34tyg. I to nie jest niczym nadzwyczajnym.
Ja mam ten plus ze moge sobie pozwolić na taką pracę dorywczą ,ale tez nie moge sobie pozwolic na zupełną rezygnację z niej bo tak.
Normalnie bym poszla i ginekolog wystawilby mi tydzien czy dwa tylko teraz jest czas gdy moja jedyna zmienniczka jest za granica na urlopie i wraca za tydzień wiec nie ma mnie kto zastapic. Na szczescie o tyle daje rade ze sie przemęczę. Mam super szefostwo, pracuje tu krótko ,zalezy mi na tej pracy i nie chcialabym z niej rezygnowac sama z siebie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-01, 23:27   #824
wynn
Zadomowienie
 
Avatar wynn
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 681
Dot.: Staraczki ze starej paczki i zaczynające starania w 2019r. - cz. 14

Pati dziewczyny się zaniepokoily bo jednak napisałas, że miałaś gorączkę i sama stwierdzilas też że musisz chodzić do pracy achociaz czujesz, że nie dajesz już rady. Jeśli już dobrze się czujesz to super, ale jednak chyba był powód do L4. W Polsce jest tak, że wolą dać to zwolnienie niż miałoby się coś stać i uważam, że jeśli kobieta ma obawy czy potrzebuje wypoczynku w ciąży to nie ma nic złego w tym L4, wszak dostaje wtedy mniej kasy i w tym czasie nie odkłada jej się kasa na emeryturę, więc to też nie jest tak, że zwolnienie to same profity, każdy niech decyduje, czy chce skorzystać z tego, czy nie po konsultacji z lekarzem.
Poza tym wiem, że o służbie zdrowia w Polsce krążą legendy, ale to straszne generalizowanie, być może dużo zależy od miasta i jestem pewna, że w innych państwach też jest różnie. Ja ilekroć byłam w szpitalu (łącznie z SORem na którym przyjęli mnie od ręki bo było takie wskazanie) spotkałam się z dużą fachowoscią, empatią i o dziwo krótkim czasem oczekiwania na cokolwiek, więc chyba nie wszędzie jest tak dramatycznie, a dodam, że miałam okazję korzystać z państwowej służby zdrowia i w mniejszym i większym mieście.
wynn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-02, 05:06   #825
elizas87
Raczkowanie
 
Avatar elizas87
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 51
Dot.: Staraczki ze starej paczki i zaczynające starania w 2019r. - cz. 14

Cytat:
Napisane przez wynn Pokaż wiadomość
Pati dziewczyny się zaniepokoily bo jednak napisałas, że miałaś gorączkę i sama stwierdzilas też że musisz chodzić do pracy achociaz czujesz, że nie dajesz już rady. Jeśli już dobrze się czujesz to super, ale jednak chyba był powód do L4. W Polsce jest tak, że wolą dać to zwolnienie niż miałoby się coś stać i uważam, że jeśli kobieta ma obawy czy potrzebuje wypoczynku w ciąży to nie ma nic złego w tym L4, wszak dostaje wtedy mniej kasy i w tym czasie nie odkłada jej się kasa na emeryturę, więc to też nie jest tak, że zwolnienie to same profity, każdy niech decyduje, czy chce skorzystać z tego, czy nie po konsultacji z lekarzem.
Poza tym wiem, że o służbie zdrowia w Polsce krążą legendy, ale to straszne generalizowanie, być może dużo zależy od miasta i jestem pewna, że w innych państwach też jest różnie. Ja ilekroć byłam w szpitalu (łącznie z SORem na którym przyjęli mnie od ręki bo było takie wskazanie) spotkałam się z dużą fachowoscią, empatią i o dziwo krótkim czasem oczekiwania na cokolwiek, więc chyba nie wszędzie jest tak dramatycznie, a dodam, że miałam okazję korzystać z państwowej służby zdrowia i w mniejszym i większym mieście.
I tak o niebo lepiej w Polsce jak w Irlandii. Na wyspie cała ciaze prowadzi położna a nie ginekolog.

Prowadzenie ciąży jest darmowe w Irlandii, wszystkie badania ale ja będę na pewno kosultowala się z polskim ginekolohiem.
I też ponoć się czeka godzinami w kolejce, w szpitalu (panstwowo) na badania.
Druga sprawa w Irlandii nie ma się wyboru co do cesarki. Tylko jeśli lekarz zleci, nie wiem czy tak samo jest w Pl.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Pisze bloga
https://polskowloskarodzina.home.blog/
elizas87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-02, 05:12   #826
MrsSeductive
Żona
 
Avatar MrsSeductive
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Z domu ;)
Wiadomości: 11 844
Dot.: Staraczki ze starej paczki i zaczynające starania w 2019r. - cz. 14

Dzień dobry w piątek!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MrsSeductive jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-02, 05:48   #827
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 32 352
Dot.: Staraczki ze starej paczki i zaczynające starania w 2019r. - cz. 14

Cytat:
Napisane przez wynn Pokaż wiadomość
Pati dziewczyny się zaniepokoily bo jednak napisałas, że miałaś gorączkę i sama stwierdzilas też że musisz chodzić do pracy achociaz czujesz, że nie dajesz już rady. Jeśli już dobrze się czujesz to super, ale jednak chyba był powód do L4. W Polsce jest tak, że wolą dać to zwolnienie niż miałoby się coś stać i uważam, że jeśli kobieta ma obawy czy potrzebuje wypoczynku w ciąży to nie ma nic złego w tym L4, wszak dostaje wtedy mniej kasy i w tym czasie nie odkłada jej się kasa na emeryturę, więc to też nie jest tak, że zwolnienie to same profity, każdy niech decyduje, czy chce skorzystać z tego, czy nie po konsultacji z lekarzem.

Poza tym wiem, że o służbie zdrowia w Polsce krążą legendy, ale to straszne generalizowanie, być może dużo zależy od miasta i jestem pewna, że w innych państwach też jest różnie. Ja ilekroć byłam w szpitalu (łącznie z SORem na którym przyjęli mnie od ręki bo było takie wskazanie) spotkałam się z dużą fachowoscią, empatią i o dziwo krótkim czasem oczekiwania na cokolwiek, więc chyba nie wszędzie jest tak dramatycznie, a dodam, że miałam okazję korzystać z państwowej służby zdrowia i w mniejszym i większym mieście.
Odnośnie kasy to nie jest mniej kobieta w ciąży na L4 dostaje 100% wynagrodzenia, wyliczanego ze średniej z 12mcy. Np. w moim przypadku, gdzie mam do tego doliczane premie miesięczne wychodzi o ok. 2000 zł wypłaty więcej niż gdybym pracowała a nie wyrobiła premii

Wysłane z mojego Redmi Note 5A przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 06:48 ---------- Poprzedni post napisano o 06:48 ----------

Dzień dobry

Wysłane z mojego Redmi Note 5A przy użyciu Tapatalka
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-02, 06:06   #828
Marianna48
Zadomowienie
 
Avatar Marianna48
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 1 644
Dot.: Staraczki ze starej paczki i zaczynające starania w 2019r. - cz. 14

Cytat:
Napisane przez lucky woman Pokaż wiadomość
No i nie ma co się już łudzić. Okres nadszedł, uprzedził mnie bo miałam po pracy kupić test. Smutno mi ale nowy cykl przed nami i to jest pocieszające.

Marianna noy właśnie też załapaliśmy się na tą odrę, świnkę i różyczkę przesunięta z 10 roku życia.
Przykro mi , ale nowy cykl nowe szanse, trzymam kciuki

Co do żelazka to mam takie : Generator pary TEFAL Pro Express Care GV9080 Calc Collector
wczoraj nawet mąż prasował , pierwszy raz i stwierdził że spoko

Dzień dobry w piątek ależ mi te tygodnie zlatują, dopiero poniedziałek był , czas wreszcie dokończyć kompletowanie wyprawki dla synka i pomyśleć o torbie do szpitala .
Marianna48 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-02, 07:00   #829
Robotek9
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 2 410
Dot.: Staraczki ze starej paczki i zaczynające starania w 2019r. - cz. 14

Dzien dobry, nareszcie piatek

Wysłane z mojego COL-L29 przy użyciu Tapatalka
Robotek9 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-08-02, 07:14   #830
Juncia
Zakorzenienie
 
Avatar Juncia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 136
Dot.: Staraczki ze starej paczki i zaczynające starania w 2019r. - cz. 14

Pati, w Polsce nie każdy ginekolog wystawia zwolnienie tylko i wyłącznie z faktu ciąży. Ale rozumiem, co miałaś na myśli.

Angel, co do lawety to przeczytałam w Twojej wypowiedzi "skrzynia na tArasie" i pierwsza myśl, że jakąś wielka skrzynia z kwiatami się na tarasie przewrocila i musiałaś ją lawetą ściągać czy coś. Hahaha ta ciąża... Co ona robi z człowiekiem.
Ale szybko doczytałam co było dalej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Juncia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-02, 07:17   #831
LaLoca
Zakorzenienie
 
Avatar LaLoca
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3 661
Dot.: Staraczki ze starej paczki i zaczynające starania w 2019r. - cz. 14

Cytat:
Napisane przez Robotek9 Pokaż wiadomość
Dzien dobry, nareszcie piatek

Wysłane z mojego COL-L29 przy użyciu Tapatalka

Yessss
LaLoca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-02, 07:40   #832
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Staraczki ze starej paczki i zaczynające starania w 2019r. - cz. 14

Tak wiem dziewczyny, ale chcialam sie obronic bo jestem osoba która juz 2 razy sie zwolnila z pracy z powodu ciazy z Leo z całego etatu a z Tymkiem z polowy. Za to na tej pracy mi zależy, bo jest wieczorem , malo godzin, a pieniądze czyste. W sensie jest na umowe ale nie odtracaja podatku. Wczesniej musialam placic opiekunce ponad pol mojej pensji która dostawalam na pol etatu , dlatego chcę utrzymac ta prace.
Jesli mi moja lekarz powie, ze jest cokolwiek nie tak z dzieckiem od razu albo sie zwalniam albo prosze o zakaz pracy do konca ciazy ale póki tak nie jest to chce pracowac

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-02, 07:47   #833
lucky woman
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 71
Dot.: Staraczki ze starej paczki i zaczynające starania w 2019r. - cz. 14

Marianna dziękuję za nazwę generatora, mam jeszcze dwa pytania bo wczoraj trochę czytałam o nich w internecie i powiedz mi proszę czy masz specjalna deskę do prasowania czy może być taka typowa? Pytanie nr 2🙂czy to żelazko radzi sobie z koszulami bo mąż koszulowy i zależy mi by ta stacja sobie z tym radzila a ponoć nie każda daje radę.

A co do ciąży to mam bardzo krótkie cykle bo 24 dniowe i ciężko tu trafić w odpowiedni moment. Wszystkie kalendarze owulacji zakładają przy tym krótka miesiączkę a u mnie trwa ona 8 dni i tak to jest. No nic ten cykl zobaczymy a jak nie wyjdzie przyjdzie pora udać się do lekarza.

LaLoca u nas gorzej było po szczepionce na błonicę, tężec i krztusiec bo pojawila się gorączka a po tej odrze, śwince i różyczce nic się nie działo na szczęście.
lucky woman jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-02, 08:01   #834
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Staraczki ze starej paczki i zaczynające starania w 2019r. - cz. 14

Co do szczepienia to Leo bezobjawowo po , a ma juz komplet prócz ospy która mamy jakos w tym mc-u. Jedynie po 6w1 mowil ze nozka boli przez 2 dni.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-02, 08:05   #835
Angel7891
Wtajemniczenie
 
Avatar Angel7891
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 093
Dot.: Staraczki ze starej paczki i zaczynające starania w 2019r. - cz. 14

Cytat:
Napisane przez Juncia Pokaż wiadomość
Pati, w Polsce nie każdy ginekolog wystawia zwolnienie tylko i wyłącznie z faktu ciąży. Ale rozumiem, co miałaś na myśli.

Angel, co do lawety to przeczytałam w Twojej wypowiedzi "skrzynia na tArasie" i pierwsza myśl, że jakąś wielka skrzynia z kwiatami się na tarasie przewrocila i musiałaś ją lawetą ściągać czy coś. Hahaha ta ciąża... Co ona robi z człowiekiem.
Ale szybko doczytałam co było dalej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hahaha co ta ciąża robi z człowiekiem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Angel7891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-02, 08:09   #836
Marianna48
Zadomowienie
 
Avatar Marianna48
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 1 644
Dot.: Staraczki ze starej paczki i zaczynające starania w 2019r. - cz. 14

Lucky women mam zwykłą deskę, kupiłam tylko jakiś niby lepszy pokrowiec, ale to tylko dlatego że był na promocji w biedronce , generator stawiam sobie obok na stole, zwróć uwage, przynajmniej dla mnie jest to ważne i wygodne czy samo "żelazko" ma stopkę i można je odstawić na deskę, bo niektóre nie mają tej stopki i można je odkładać tylko na generator a dla mnie to niewygodne. Tak daje radę z koszulami, najpierw prasuje tak zwyczajnie a później jeszcze na wieszaku samą parą.
A próbowałaś mierzyć temperaturę? Ja jak się starałam według kalkulatorów to nic nie wychodziło, zaczęłam mierzyć temperaturę i okazało się że owu jest inaczej niż standard. Jest to trochę uciążliwe ale szybko wchodzi w nawyk.
U nas jak do tej pory nic się po żadnej szczepionce nie działo, mam nadzieję że po tej też będzie wszystko ok

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Marianna48 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-02, 08:30   #837
lucky woman
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 71
Dot.: Staraczki ze starej paczki i zaczynające starania w 2019r. - cz. 14

Dziś Marianna za rzeczowe odpowiedzi, najlepiej właśnie przy wyborze takich sprzętów porozmawiać z kimś kto ma i dzięki temu wiem znacznie więcej. To dobrze że można mieć zwykłą deskę bo już obawialam się że wyjdzie dodatkowy koszyt, a pokrowiec mam z viledy chyba taki srebrny też zakupiony w Biedronce ☺️.

Może spróbuję z mierzeniem temperatury, optymistycznie myślałam że pójdzie szybko, łatwo i przyjemnie ale jak życie pokazuje nie będzie lekko. Muszę tylko zapoznać się z zasadami tych pomiarów ale internet powie wszystko 🙂.
lucky woman jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-02, 08:57   #838
Marianna48
Zadomowienie
 
Avatar Marianna48
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 1 644
Dot.: Staraczki ze starej paczki i zaczynające starania w 2019r. - cz. 14

Lucky women, nie ma za co, właśnie taki pokrowiec mam srebrny z viledy.
Ja też myślałam że z tą ciążą pójdzie łatwo, ponieważ o córkę nie musiałam się starać, stwierdziłam że chce i była, a teraz dostałam po nosie, starania się przedluzaly, do tego doszła po drodze strata jednej ciąży co też mnie mocno podłamało. Nie wiem czy to ze względu na wiek, ale czułam że to już ostatni moment. Początki też były trudne, najpierw strach czy się utrzyma, później usg prenatalne z watpliwym wynikiem, ale już końcówka. Także bardzo Cię rozumiem i trzymam kciuki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Marianna48 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-02, 08:57   #839
MrsSeductive
Żona
 
Avatar MrsSeductive
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Z domu ;)
Wiadomości: 11 844
Dot.: Staraczki ze starej paczki i zaczynające starania w 2019r. - cz. 14

Cytat:
Napisane przez Robotek9 Pokaż wiadomość
Dzien dobry, nareszcie piatek

Wysłane z mojego COL-L29 przy użyciu Tapatalka
Cytat:
Napisane przez LaLoca Pokaż wiadomość
Yessss
Też się cieszę szkoda tylko że piątek w mojej pracy to istny armagedon

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MrsSeductive jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-02, 09:01   #840
LaLoca
Zakorzenienie
 
Avatar LaLoca
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3 661
Dot.: Staraczki ze starej paczki i zaczynające starania w 2019r. - cz. 14

Cytat:
Napisane przez MrsSeductive Pokaż wiadomość
Też się cieszę szkoda tylko że piątek w mojej pracy to istny armagedon
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

U mnie dziś od rana też młyn. A zaraz wpadnie jeszcze szef, który będzie chciał parę rzeczy pozamykać, bo idzie na urlop Weekend będzie zasłużony!
LaLoca jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-09-15 23:01:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:33.