Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3 - Strona 76 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-10-09, 11:13   #2251
Hisoka
Zakorzenienie
 
Avatar Hisoka
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 6 041
GG do Hisoka
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Jak chodzi o Beyonce to się zgadzam, ale Kim Kardashian bardziej mi się podoba z "nowym" nosem :P (Choć kiedyś wyglądała bardziej zadziornie). Za to popsuła figurę.
__________________
Hisoka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-11, 15:23   #2252
Arwenka1
Rozeznanie
 
Avatar Arwenka1
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 769
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Jaki typ ma bardzo drobne ręce, stopy, ale długie nogi i mały biust ?Plus delikatne rysy, twarz zdecydowanie dziewczęca , nie kobieca ?Nie umiem połączyć tych cech w żaden typ. Te wszystkie typologie są jeszcze trudniejsze niż analiza kolorystyczna
Arwenka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-11, 17:38   #2253
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez Arwenka1 Pokaż wiadomość
Jaki typ ma bardzo drobne ręce, stopy, ale długie nogi i mały biust ?Plus delikatne rysy, twarz zdecydowanie dziewczęca , nie kobieca ?Nie umiem połączyć tych cech w żaden typ. Te wszystkie typologie są jeszcze trudniejsze niż analiza kolorystyczna
Najbliższy wydaje mi się Soft Natural.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-11, 18:10   #2254
Arwenka1
Rozeznanie
 
Avatar Arwenka1
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 769
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;87242450]Najbliższy wydaje mi się Soft Natural.[/QUOTE]


Tylko,że biodra mam wąskie a z fryzur dobrze mi zarówno w rozpuszczonych włosach jak i w kucyku , warkoczach , kokach. Nie pasują mi krótkie włosy.
Arwenka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-11, 18:44   #2255
Hisoka
Zakorzenienie
 
Avatar Hisoka
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 6 041
GG do Hisoka
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez Arwenka1 Pokaż wiadomość
Tylko,że biodra mam wąskie a z fryzur dobrze mi zarówno w rozpuszczonych włosach jak i w kucyku , warkoczach , kokach. Nie pasują mi krótkie włosy.
A ile masz wzrostu?
__________________
Hisoka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-11, 19:12   #2256
Arwenka1
Rozeznanie
 
Avatar Arwenka1
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 769
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez Hisoka Pokaż wiadomość
A ile masz wzrostu?

Około 1,72 , chociaż wyglądam na niższą. Mam na tyle drobne ręce ,że pasują mi rozmiarem pierścionki z komunii, stopy mam małe i wąskie .
Arwenka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-11, 20:22   #2257
Hisoka
Zakorzenienie
 
Avatar Hisoka
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 6 041
GG do Hisoka
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez Arwenka1 Pokaż wiadomość
Około 1,72 , chociaż wyglądam na niższą. Mam na tyle drobne ręce ,że pasują mi rozmiarem pierścionki z komunii, stopy mam małe i wąskie .
Zdjęcia mogłyby coś rozjaśnić. Za zgodą chimay (ja od niej dostałam "namiary" i nie chcę tak sama rozdawać) mogę dać dane do albumu, na który wrzucamy zdjęcia.

Zdjęcia sporo dają. Jak patrzyłam w lustro, wydawało mi się, że mam raczej niewielką głowę (w stosunku do reszty ciała). Dopiero na zdjęciach stwierdziłam, że "chyba jednak nie"

Po opisie myślałam, że możesz być którymś Gamine, choć wzrost może być za wysoki.

Sama do albumu dorzuciłam coś bardziej yin.

Nie wiem czy na zdjęciu widać dokładnie "co i jak". Sweterek jest z bardzo miękkiej wełny, zdobiony (na górze) perełkami. Do tego we włosach mam kokardkę. Zrobiła w pracy furorę czyt. stała się przedmiotem komentarzy, więc może jednak nie za dobrze mi z nią :P

No i pewnie przez kokardkę znowu musiałam pokazywać w trakcie zakupów "dowodzik".
__________________
Hisoka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-10-11, 20:29   #2258
okrytonasienna
Arctium lappa L.
 
Avatar okrytonasienna
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 769
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Pewnie masz jakiś nieziemski pierwiastek, który miesza w wyglądzie. SN nie kojarzy mi się z niczym małym, raczej z miękkim i dość rozbudowanym (w budowie kośćca).
okrytonasienna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-11, 20:35   #2259
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez okrytonasienna Pokaż wiadomość
Pewnie masz jakiś nieziemski pierwiastek, który miesza w wyglądzie. SN nie kojarzy mi się z niczym małym, raczej z miękkim i dość rozbudowanym (w budowie kośćca).
Ten pierwiastek to Angelic konkretnie.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-11, 21:02   #2260
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez Hisoka Pokaż wiadomość
Zdjęcia mogłyby coś rozjaśnić. Za zgodą chimay (ja od niej dostałam "namiary" i nie chcę tak sama rozdawać) mogę dać dane do albumu, na który wrzucamy zdjęcia.
Mnie się o pozwolenie nie pytaj, dostałam dane 2 lata temu od martaakow i nawet nie wiem, kto album założył Nigdy nikt nie oponował o podawanie dalej hasła, więc chyba jest to w porządku.

Cytat:
Napisane przez Hisoka Pokaż wiadomość
Zdjęcia sporo dają. Jak patrzyłam w lustro, wydawało mi się, że mam raczej niewielką głowę (w stosunku do reszty ciała). Dopiero na zdjęciach stwierdziłam, że "chyba jednak nie"

Po opisie myślałam, że możesz być którymś Gamine, choć wzrost może być za wysoki.

Gaminy mają głowy duże w stosunku do ciała. Ja mam sporą głowę, pamiętam że zapaałka chyba też, ale uważałam to zawsze za "wypadek przy pracy", podobnie jak moje duże dłonie i stopy.


Cytat:
Napisane przez Hisoka Pokaż wiadomość
Sama do albumu dorzuciłam coś bardziej yin.

Nie wiem czy na zdjęciu widać dokładnie "co i jak". Sweterek jest z bardzo miękkiej wełny, zdobiony (na górze) perełkami. Do tego we włosach mam kokardkę. Zrobiła w pracy furorę czyt. stała się przedmiotem komentarzy, więc może jednak nie za dobrze mi z nią :P

No i pewnie przez kokardkę znowu musiałam pokazywać w trakcie zakupów "dowodzik".
Bardzo Ci on pasuje, ale ten w romby też
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-11, 23:04   #2261
Hisoka
Zakorzenienie
 
Avatar Hisoka
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 6 041
GG do Hisoka
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;87242894]Ten pierwiastek to Angelic konkretnie.[/QUOTE]
Angelic jest różnie interpretowany (jak zwykle jak chodzi o typologie ). Często miesza się go z ethereal.

Ja bym najpierw zdjęcia zobaczyła, bo z autopsji wiem, że samoocena może być błędna (serio...myślałam, że mam małą głowę ).

Co do sweterków - ten w romby i ten z perełkami, przedstawiają dwa bieguny - yin (perełki) i yang (romby). Jak dla mnie - romby są (przede wszystkim) za duże i przytaczają mnie. Perełki wyglądają (chyba...bo to subiektywna ocena) dobrze. Zresztą kolega z pracy (lat 60+) był zachwycony jak przyszłam bardziej yin (niż zwykle).
__________________

Edytowane przez Hisoka
Czas edycji: 2019-10-12 o 01:28
Hisoka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-12, 13:28   #2262
okrytonasienna
Arctium lappa L.
 
Avatar okrytonasienna
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 769
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Dziewczyny, album założyła Earthpace i chętnym podawała hasła
okrytonasienna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-12, 14:21   #2263
Arwenka1
Rozeznanie
 
Avatar Arwenka1
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 769
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Ja jeśli chodzi o porady stylistyczne to poza własnym wrażeniem opieram się na zdaniu otoczenia.


Z ubrań dobrze mi w krótkich sukienkach albo długich ,luźniejszych spódnicach. Dobrze mi w golfach. Z wzorów- raczej niedobrze mi w geometrycznych , krzykliwych nadrukach. Ładnie mi w drobnych kwiatkach, drobnej krateczce . Dobrze w zestawach jednolitych kolorystycznie.Biżuteria- zdecydowanie bardziej pasuje subtelna, delikatna. Lubię siebie w koku czy rozpuszczonych włosach, kłosie. W dwóch warkoczach wyglądam nawet ładnie, ale jak dziecko.
Jeśli chodzi o twarz to nie jestem na pewno typem chłopczyc ani divy. Z takich powtarzających się komentarzy o moim wyglądzie- to dominują te na temat wyglądu młodszego niż wiek, ,że mam subtelną 'urodę. Kolorystycznie jestem LSpr- czy o mogłoby ograniczyć poszukiwania do jakiś typów ?


Zdjęcia wrzucę jak się trochę odważę i jak zrobię sobie kilka aktualnych fotek, na których nie jestem tłem dla psa lub kota
Arwenka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-13, 14:51   #2264
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Usunęłam dla porządku moje stare zdjęcia na photobucket i wrzuciłam 16 nowych z przymiarkami na FG.

Mam mieszane odczucia. W kilku rzeczach się sobie podobam, np w sukience z wzorem art deco nr 7, w czarnej nr 5, w błyszczących czerwonych spodniach nr 16.

Flapper dress nr 1 - nie widzę efektu wow, a chyba taki powinien być u FG?

Sweterki nr 7 i 9 w ogóle mi się nie podobają, liczyłam że będą bardziej boxy oversize a są relaxed oversize czyli dla naturali.
To samo kontrastowa spódnica cięta na skos nr 6, kiepsko to wygląda.
Kolczyki to najbardziej art deco co znalazłam w Bijou Brigitte.

I teraz nie wiem czy w tych paru rzeczach dobrze wyglądam, bo są FG czy bo są równie dobrze dla DC
Na przykład modne obecnie buty z ostrymi czubkami są zarówno dla D, DC jak i FG. Romby i paski to samo.

Mojemu facetowi się prawie wszystkie te ciuchy podobają i marudzi, że mam zostawić. Moja klasikowa przemiana w ogóle mu była nie w smak, twierdził, że nudno i jak zakonnica.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-14, 07:29   #2265
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Usunęłam dla porządku moje stare zdjęcia na photobucket i wrzuciłam 16 nowych z przymiarkami na FG.

Mam mieszane odczucia. W kilku rzeczach się sobie podobam, np w sukience z wzorem art deco nr 7, w czarnej nr 5, w błyszczących czerwonych spodniach nr 16.

Flapper dress nr 1 - nie widzę efektu wow, a chyba taki powinien być u FG?

Sweterki nr 7 i 9 w ogóle mi się nie podobają, liczyłam że będą bardziej boxy oversize a są relaxed oversize czyli dla naturali.
To samo kontrastowa spódnica cięta na skos nr 6, kiepsko to wygląda.
Kolczyki to najbardziej art deco co znalazłam w Bijou Brigitte.

I teraz nie wiem czy w tych paru rzeczach dobrze wyglądam, bo są FG czy bo są równie dobrze dla DC
Na przykład modne obecnie buty z ostrymi czubkami są zarówno dla D, DC jak i FG. Romby i paski to samo.

Mojemu facetowi się prawie wszystkie te ciuchy podobają i marudzi, że mam zostawić. Moja klasikowa przemiana w ogóle mu była nie w smak, twierdził, że nudno i jak zakonnica.
Powiem tak:
Właściwie we wszystkich tych rzeczach podobasz mi się bardziej niż w tych klasikowych.
Od początku:
1 - dla mnie super, na zdjęciu wygląda trochę, jakby się rozchodziła ku dołowi, lepsza może by była całkiem prosta? ale ogólnie jestem na tak
2 - wydaje mi się, że inny dekolt byłby tu o wiele lepszy; dla oszukania możesz sobie przewiązać tasiemkę lub coś innego wyrazistego na szyi, typy z rodziny gamine lubią podkreślenie szyi, dlatego tak duży dekolt czasem im nie służy
3 - jest ok, ale bez szału raczej; na pewno Cię nie szpeci, nie przytłacza, chyba że kolorami, może to one są nie do końca odpowiednie
4 - świetnie na Tobie leży i uważam, że obcisła mini bardzo Ci pasuje
5 - to nie jest FG, jest zbyt luźne, naturalowe moim zdaniem, to jest kompletnie nie zdefiniowany kształt i giniesz w nim, to chyba nie kwestia asymetrii jako takiej, a samego fasonu sukienki
6 - za bardzo w A idzie ta spódnica
7 - mini jest dobra, sweterek średni, jak sama zauważyłaś - zbyt lejący
8 - nie wiem, nie jestem fanką crop topów, więc ciężko mi oceniać, ale źle nie wyglądasz, trochę mi dół z górą nie pasuje, pewnie sama bym inaczej zestawiła
9 - góra na nie, to samo co w 7
10 - taki t-shirt dobrze na Tobie wygląda
11 - fajny zestaw, mam wrażenie, że dobrze Ci w tak krótkich spodniach
12 - z tym t-shirtem przesada, wygląda piżamowo
13 - niezły zestaw, spróbuj jeszcze z większym kontrastem góry - typy gamine ponoć wolą kontrasty niż monokolorystyczne bloki
14 - wygląda w porządku, choć tyłu nie urywa, ale jest poprawnie raczej
15 - te kolczyki jakoś mi nie pasują - ale i powiedziałabym, że są bardziej dla TR czy może innego jeszcze typu, niekoniecznie dla FG
16 - wzór t-shirtu chyba jest zbyt drobny, spodnie w porządku
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-14, 10:06   #2266
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 979
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Chimay - sukienka nr 4 wygląda na Tobie obłędnie! Obcisłe spodnie też super, nie wiedziałam że masz takie świetne nogi. W tych pańciowatych stylizacjach w ogóle nie było ich widać. Ale nie podobają mi się na Tobie błękity.
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-14, 12:55   #2267
Hisoka
Zakorzenienie
 
Avatar Hisoka
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 6 041
GG do Hisoka
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Dużo bardziej podobasz mi się w takim stylu. Jak chodzi o poszczególne zestawy:
1 - dobrze Ci w takiej sukience, a uważam, że nawet nie każdej FG byłoby dobrze w flapper dress.
2 - w tej sukience wyglądasz świetnie. Lepiej niż w nr 1. Fajnie podkreśla figurę.
3 - tu coś mi nie gra, ale chyba chodzi o kolory. No i te białe paski mi się nie podobają w tym miejscu (lepiej my było jakby był tylko 1).
4 - aż nie mogę się zdecydować, czy bardziej podobasz mi się w tej sukience czy nr 2. Fason i wzór są dla ciebie idealne
5 - nie podoba mi się. Wydaje mi się, że długość jest nieodpowiednia. Poza tym ta sukienka (w przeciwieństwie do poprzednich) "chowa" talię.
6 - osobno każda z tych rzeczy by chyba dobrze wyglądała, ale kolorystycznie się gryzie
7 - spódnica mi się na Tobie podoba. Bluzka nie - zbyt bezkształtna, lejąca.
8 - spodnie ok, bluzkę dałabym jednak dłuższą (ale to może być po prosu kwestia gustu, bo generalnie nie podobają mi się bluzki "z odkrytym brzuchem")
9 - bluzka zbyt lejąca.
10 - podoba mi się. I dół, i góra i wszystko razem. Kolorystycznie też dobrze wygląda.
11- nie podoba mi się kolorystycznie (spodnie), ale jak chodzi o krój, to jest ok. Szczególnie bluzka mi się na tobie podoba.
12- spodnie ok. Bluzka do Ciebie jakoś nie pasuje. Wydaje się infantylna. Co do kroju, wydaje mi się, że lepiej jakby była mniej luźna w talii.
13- Podoba mi się jak chodzi o kroje, ale wygląda trochę nudno. Ożywiłabym to jakimiś dodatkami, albo kolorem.
14 - płaszcz mi się nie podoba. Z krojem jest coś nie tak, ale jeszcze sama nie wiem co :P
15 - jestem na "nie". Kolczyki wydają mi się zbyt "zaokrąglone".
16 - tu mi się bardzo podobasz. Fajne spodnie i ładnie podkreślają nogi. Co do bluzki, to dużo lepiej wygląda niż te lejące.

Ogólnie - moim zdaniem te classic'owe stylizacje wyglądały na Tobie nudno, smutno i ciężkawo.
W takim wydaniu (np. sukienki 2 i 4, czerwone spodnie, zestaw z bluzką w paski) prezentujesz się dużo lepiej - lekko, zgrabnie, młodziej i wyglądasz na bardziej pewną siebie.

Ogromną różnicę robi podkreślenie nóg.
__________________
Hisoka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-14, 13:31   #2268
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Generalnie zgadzam się z koleżankami . Typem klasycznym to Ty nie będziesz na pewno.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-14, 18:44   #2269
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
12 - z tym t-shirtem przesada, wygląda piżamowo
Trafiłaś w dziesiątkę, to jest moja góra od piżamy na lato

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
4 - świetnie na Tobie leży i uważam, że obcisła mini bardzo Ci pasuje
[1=8c9538aac29bb5fbc2d31b2 aac28a8f9b62d5c74_6584d26 7571b8;87248039]Chimay - sukienka nr 4 wygląda na Tobie obłędnie! Obcisłe spodnie też super, nie wiedziałam że masz takie świetne nogi. W tych pańciowatych stylizacjach w ogóle nie było ich widać. [/QUOTE]

Cytat:
Napisane przez Hisoka Pokaż wiadomość
4 - aż nie mogę się zdecydować, czy bardziej podobasz mi się w tej sukience czy nr 2. Fason i wzór są dla ciebie idealne
Też uważam, że w tej kiecce wystrzałowo wyglądam i trochę z żalem ją odsyłam. To ten rodzaj sukienki w której się stoi i robi wrażenie, zwyczajnie nie miałabym jej gdzie nosić, bo jest nie dość że ultra krótka, to jeszcze ma całkiem odsłonięte plecy, a więc na wesele za dużo eksponująca, zaś innych okazji do noszenia takich kreacji nie mam.
Zostawię sobie tylko 2 t-shirty w paski, mini i błyszczące spodnie. Tylko że takie spodnie to raczej nie nadają się do noszenia na co dzień?

[1=8c9538aac29bb5fbc2d31b2 aac28a8f9b62d5c74_6584d26 7571b8;87248039]Ale nie podobają mi się na Tobie błękity.[/QUOTE]

Mam słabość do wszystkich odcieni niebieskiego i wydaje mi się, że we wszystkich dobrze wyglądam Co oczywiście nie może być prawdą. Robię foty do analizy kolorystycznej, to może coś się wyklaruje.

Cytat:
Napisane przez Hisoka Pokaż wiadomość
Ogólnie - moim zdaniem te classic'owe stylizacje wyglądały na Tobie nudno, smutno i ciężkawo.
W takim wydaniu (np. sukienki 2 i 4, czerwone spodnie, zestaw z bluzką w paski) prezentujesz się dużo lepiej - lekko, zgrabnie, młodziej i wyglądasz na bardziej pewną siebie.

Ogromną różnicę robi podkreślenie nóg.
[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;87248592]Generalnie zgadzam się z koleżankami . Typem klasycznym to Ty nie będziesz na pewno.[/QUOTE]

Nie jestem jeszcze do końca przekonana, że mogę być FG. Zamówiłam trochę rzeczy w rockowym stylu, ciężkich butów, to są też klimaty FG a nie DC, o bycie którym dalej się podejrzewam.

Generalnie to bycie FG nawet by mi pasowało do trybu życia, chociaż wiele propozycji gotowych zestawów jest w moich oczach mocno kiczowatych i biżuteria dla FG mi się nie widzi, przede wszystkim to, że musi być duża i wyrazista (duże bransolety czy wielkie kolczyki przeszkadzają mi i zresztą nie mogę takiej nosić w pracy).
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-14, 20:17   #2270
Hisoka
Zakorzenienie
 
Avatar Hisoka
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 6 041
GG do Hisoka
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Biżuteria dla FG niekoniecznie musi być wielka.

Tu są przykłady:
https://cozyrebekah.com/2019/09/20/j...he-body-types/
__________________
Hisoka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-15, 11:32   #2271
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez Hisoka Pokaż wiadomość
Biżuteria dla FG niekoniecznie musi być wielka.

Tu są przykłady:
https://cozyrebekah.com/2019/09/20/j...he-body-types/
Z biżuterią to akurat trafiłam w sedno, bo zawsze lubiłam duże wyraziste kolczyki, okazałe pierścionki które widać na palcu, a klasyczna biżuteria wydawała mi się za słaba.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-15, 15:26   #2272
pingwin2
Zakorzenienie
 
Avatar pingwin2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 21 806
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Trafiłaś w dziesiątkę, to jest moja góra od piżamy na lato







Też uważam, że w tej kiecce wystrzałowo wyglądam i trochę z żalem ją odsyłam. To ten rodzaj sukienki w której się stoi i robi wrażenie, zwyczajnie nie miałabym jej gdzie nosić, bo jest nie dość że ultra krótka, to jeszcze ma całkiem odsłonięte plecy, a więc na wesele za dużo eksponująca, zaś innych okazji do noszenia takich kreacji nie mam.
Zostawię sobie tylko 2 t-shirty w paski, mini i błyszczące spodnie. Tylko że takie spodnie to raczej nie nadają się do noszenia na co dzień?



Mam słabość do wszystkich odcieni niebieskiego i wydaje mi się, że we wszystkich dobrze wyglądam Co oczywiście nie może być prawdą. Robię foty do analizy kolorystycznej, to może coś się wyklaruje.





Nie jestem jeszcze do końca przekonana, że mogę być FG. Zamówiłam trochę rzeczy w rockowym stylu, ciężkich butów, to są też klimaty FG a nie DC, o bycie którym dalej się podejrzewam.

Generalnie to bycie FG nawet by mi pasowało do trybu życia, chociaż wiele propozycji gotowych zestawów jest w moich oczach mocno kiczowatych i biżuteria dla FG mi się nie widzi, przede wszystkim to, że musi być duża i wyrazista (duże bransolety czy wielkie kolczyki przeszkadzają mi i zresztą nie mogę takiej nosić w pracy).
O, a ja pisałam, że widzę ciebie w bardziej podkręconych stylizacjach. To teraz możemy się ciuchami wymieniać
__________________
Całkowite lekceważenie wszelkich zagrożeń sprawiało jakoś, że zagrożenia zniechęcały się, rezygnowały i znikały.Terry Pratchett
Doświadczenie jest szkołą, w której lekcje drogo kosztują


Fuksjowa Roma S. Pilewicz szuka nowego domu
Tous Rosa karmel i pomarańcz też szukają nowego domu




pingwin2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-15, 17:42   #2273
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez Hisoka Pokaż wiadomość
Biżuteria dla FG niekoniecznie musi być wielka.

Tu są przykłady:
https://cozyrebekah.com/2019/09/20/j...he-body-types/
Dzięki Nie podobają mi się te dla FG. Z biżuterii dla tego typu podoba mi się tylko ta w stylu art deco, ale to raczej nie są rzeczy do noszenia na co dzień.

Cytat:
Napisane przez pingwin2 Pokaż wiadomość
O, a ja pisałam, że widzę ciebie w bardziej podkręconych stylizacjach. To teraz możemy się ciuchami wymieniać
Chyba miałaś rację


Pogoda lepsza, więc udało mi się porobić trochę fot paszczowych z kolorami. A nawet nie trochę, bo ponad 50 ich wrzuciłam na photobucket, może to coś wyklaruje.
Żeby było przejrzyściej, foty podzieliłam na grupy kolorystyczne: 1-biele, 2 - czernie i szarości, 3 - niebieski, 4 - zielenie, 5 - żółć i pomarańcz, 6 - czerwienie.
Do tego 3 pomadki, nie wiem, dla jakich typów, ale Inglot 144 jest moją ulubioną.

Generalnie to ja się określiłam jako SSu na podstawie przymiarek w lustrze i tutaj najbardziej widziały mi się kolory dla tego typu.
Jednak jak tak teraz patrzę na zdjęcia, to widzę, że chyba pasuje mi sporo kolorów dużo intensywniejszych niż dla zgaszonego lata, zwłaszcza te z gamy niebieskich i fioletów - czy to nie jest wskazówka, że jestem jednak typem zimnym (bo niebieski jest generalnie zimny)? Do tej pory wydawało mi się, że mogę nosić też trochę odcieni lekko ciepłych, ale teraz już nie wiem

Na pewno jest mi źle w pomarańczach, jaskrawych żółciach, łososiowym różu oraz limonce - mój hit zdjęcie nr 4i.

Nie umiem określić, w jakiej bieli i czerni jest mi dobrze. Nie potrafiłam zrobić dobrego zdjęcia czystej bieli, dlatego wrzuciłam ją jako podwójną fotę 1a, bo aparat albo zażółcał mi twarz albo ją wyszarzał.
Na kilku innych zdjęciach też kolor materiału dziwnie zmieniał mi odcień skóry na zdjęciu: zażółcał, robił blura itd. W końcu się poddałam i patrzyłam już tylko, czy zdjęcie wiernie oddaje mierzony kolor, a nie co się dzieje z moją skórą.

Na części zdjęć mam pomalowane rzęsy i korektor pod oczami, ale on i tak nie zasłania moich podków, więc nie sądzę, by robił jakąś wielką różnicę. Poza tym reszta twarzy jest goła.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-15, 18:01   #2274
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Dzięki Nie podobają mi się te dla FG. Z biżuterii dla tego typu podoba mi się tylko ta w stylu art deco, ale to raczej nie są rzeczy do noszenia na co dzień.



Chyba miałaś rację


Pogoda lepsza, więc udało mi się porobić trochę fot paszczowych z kolorami. A nawet nie trochę, bo ponad 50 ich wrzuciłam na photobucket, może to coś wyklaruje.
Żeby było przejrzyściej, foty podzieliłam na grupy kolorystyczne: 1-biele, 2 - czernie i szarości, 3 - niebieski, 4 - zielenie, 5 - żółć i pomarańcz, 6 - czerwienie.
Do tego 3 pomadki, nie wiem, dla jakich typów, ale Inglot 144 jest moją ulubioną.

Generalnie to ja się określiłam jako SSu na podstawie przymiarek w lustrze i tutaj najbardziej widziały mi się kolory dla tego typu.
Jednak jak tak teraz patrzę na zdjęcia, to widzę, że chyba pasuje mi sporo kolorów dużo intensywniejszych niż dla zgaszonego lata, zwłaszcza te z gamy niebieskich i fioletów - czy to nie jest wskazówka, że jestem jednak typem zimnym (bo niebieski jest generalnie zimny)? Do tej pory wydawało mi się, że mogę nosić też trochę odcieni lekko ciepłych, ale teraz już nie wiem

Na pewno jest mi źle w pomarańczach, jaskrawych żółciach, łososiowym różu oraz limonce - mój hit zdjęcie nr 4i.

Nie umiem określić, w jakiej bieli i czerni jest mi dobrze. Nie potrafiłam zrobić dobrego zdjęcia czystej bieli, dlatego wrzuciłam ją jako podwójną fotę 1a, bo aparat albo zażółcał mi twarz albo ją wyszarzał.
Na kilku innych zdjęciach też kolor materiału dziwnie zmieniał mi odcień skóry na zdjęciu: zażółcał, robił blura itd. W końcu się poddałam i patrzyłam już tylko, czy zdjęcie wiernie oddaje mierzony kolor, a nie co się dzieje z moją skórą.

Na części zdjęć mam pomalowane rzęsy i korektor pod oczami, ale on i tak nie zasłania moich podków, więc nie sądzę, by robił jakąś wielką różnicę. Poza tym reszta twarzy jest goła.
Według mnie będziesz o wiele mocniejszym typem niż Zgaszone Lato. Celowałabym w Chłodną Zimę.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-15, 22:14   #2275
Hisoka
Zakorzenienie
 
Avatar Hisoka
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 6 041
GG do Hisoka
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Ja bym cool winter nie obstawiała. Moim zdaniem na zdjęciu 5b chimay wygląda b. dobrze, a to raczej ciepło/neutralny kolor.

Za to źle wygląda na 4g, czyli w zimnej zieleni.
Prawdę mówiąc zastanawiam się nad SA.

Jaskrawy, czysty błękit wygląda źle, czerń przytłacza, ale nie ma "tragedii", zimna zieleń wygląda b. źle (4g).
Z tego co mi się podoba: khaki 4a, niebieski z 3j, granat z 3l, brąz z b5. O DZIWO! 6h wygląda dla mnie dobrze (cera wygląda zdrowo, oczy są podkreślone). I to by wskazywało na cieplejszy typ.
źle wygląda ten jaskrawy niebieski, zimna zieleń 4g, róż z 6c.

Mieszane uczucia mam co do 6f i 3g (czy nie za zimne).
__________________

Edytowane przez Hisoka
Czas edycji: 2019-10-15 o 22:15
Hisoka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-16, 11:21   #2276
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Gaminy mają głowy duże w stosunku do ciała. Ja mam sporą głowę, pamiętam że zapaałka chyba też, ale uważałam to zawsze za "wypadek przy pracy", podobnie jak moje duże dłonie i stopy.
Ja tam jakoś nigdy nie uważałam, że mam za dużą głowę w stosunku do reszty ciała, tylko jakimś dziwnym trafem czapki i kapelusze są zwykle dużo za małe Dłonie i stopy też mam duże, w sensie długie (zwłaszcza palce), ale za to bardzo szczupłe/wąskie.


Fajnie Ci w tych nowych stylówkach, muszę się mocno nad sobą zastanowić.
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-16, 16:41   #2277
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;87251962]Według mnie będziesz o wiele mocniejszym typem niż Zgaszone Lato. Celowałabym w Chłodną Zimę.[/QUOTE]

Nie znalazłam dziś w drogerii ani jednej pomadki polecanej w necie dla True Winter, ale kierując się tym, że dla tego typu są fuksje, przetestowałam Art Deco true fuchsia 496, sama pomadka na dole, zdjęcie paszczowe w albumie. Nie wiem, wydaje mi się w lustrze okropnie jaskrawa na mnie, ale też nie jestem w ogóle przyzwyczajona do mocnego podkreślania ust.

Odchodząc od stwierdzenia, że każdy typ może mieć każdy kolor oczu i włosów, natknęłam się na stwierdzenie, że chłodna zima ma krystaliczne oczy (to ja), ale nie może mieć ciepłego odcienia włosów, a ja mam taki.

Ale opis ze strony Aleksandry Frątczak-Biś KLIK by się z grubsza zgadzał, zwłaszcza te kolory, które najbardziej nie pasują czyli ciepłe róże, żółć, pomarańcz, jabłkowa i trawiasta zieleń. Nie ma tam ani słowa o zgaszonych kolorach ziemi, a w innych źródłach jest napisane, że to są właśnie najgorsze kolory dla TW. No dla mnie raczej nie są jakoś specjalnie szpecące.

Cytat:
Napisane przez Hisoka Pokaż wiadomość
Ja bym cool winter nie obstawiała. Moim zdaniem na zdjęciu 5b chimay wygląda b. dobrze, a to raczej ciepło/neutralny kolor.

Za to źle wygląda na 4g, czyli w zimnej zieleni.
Prawdę mówiąc zastanawiam się nad SA.
SA raczej wątpię, wrzuciłam dodatkowo zdjęcie w zgaszonej, pomidorowej czerwieni oraz w pomadce NXX Thalia 529. Załączam zdjęcie samej pomadki na dole posta - nie wiem, czy to w ogóle kolor dla SA, ale tak mi się kojarzy.


Cytat:
Napisane przez Hisoka Pokaż wiadomość
Jaskrawy, czysty błękit wygląda źle, czerń przytłacza, ale nie ma "tragedii", zimna zieleń wygląda b. źle (4g).
Z tego co mi się podoba: khaki 4a, niebieski z 3j, granat z 3l, brąz z b5. O DZIWO! 6h wygląda dla mnie dobrze (cera wygląda zdrowo, oczy są podkreślone). I to by wskazywało na cieplejszy typ.
źle wygląda ten jaskrawy niebieski, zimna zieleń 4g, róż z 6c.
Też nie wiem, o co chodzi z tym 6h czyli intensywną pomarańczą
Ta zieleń 4g to chyba właśnie trawiasta zieleń, czyli nie dla True Winter.


Cytat:
Napisane przez Hisoka Pokaż wiadomość
Mieszane uczucia mam co do 6f i 3g (czy nie za zimne).
One nie tyle są zimne, co przede wszystkim bardzo zgaszone, to jest ich cechą nadrzędną. Jesli nie jestem SSu, to może dlatego właśnie mieszane uczucia, bo to są kolory typowo SSu.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20191016_150039.jpg (75,0 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Nyx Thalia (1).jpg (100,2 KB, 16 załadowań)
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-16, 17:17   #2278
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Nie znalazłam dziś w drogerii ani jednej pomadki polecanej w necie dla True Winter, ale kierując się tym, że dla tego typu są fuksje, przetestowałam Art Deco true fuchsia 496, sama pomadka na dole, zdjęcie paszczowe w albumie. Nie wiem, wydaje mi się w lustrze okropnie jaskrawa na mnie, ale też nie jestem w ogóle przyzwyczajona do mocnego podkreślania ust.

Odchodząc od stwierdzenia, że każdy typ może mieć każdy kolor oczu i włosów, natknęłam się na stwierdzenie, że chłodna zima ma krystaliczne oczy (to ja), ale nie może mieć ciepłego odcienia włosów, a ja mam taki.

Ale opis ze strony Aleksandry Frątczak-Biś KLIK by się z grubsza zgadzał, zwłaszcza te kolory, które najbardziej nie pasują czyli ciepłe róże, żółć, pomarańcz, jabłkowa i trawiasta zieleń. Nie ma tam ani słowa o zgaszonych kolorach ziemi, a w innych źródłach jest napisane, że to są właśnie najgorsze kolory dla TW. No dla mnie raczej nie są jakoś specjalnie szpecące.



SA raczej wątpię, wrzuciłam dodatkowo zdjęcie w zgaszonej, pomidorowej czerwieni oraz w pomadce NXX Thalia 529. Załączam zdjęcie samej pomadki na dole posta - nie wiem, czy to w ogóle kolor dla SA, ale tak mi się kojarzy.




Też nie wiem, o co chodzi z tym 6h czyli intensywną pomarańczą
Ta zieleń 4g to chyba właśnie trawiasta zieleń, czyli nie dla True Winter.




One nie tyle są zimne, co przede wszystkim bardzo zgaszone, to jest ich cechą nadrzędną. Jesli nie jestem SSu, to może dlatego właśnie mieszane uczucia, bo to są kolory typowo SSu.

Właśnie oglądam zdjęcie w fuksjowej szmice. Nie jest źle, chociaż mam wrażenie, że to nie jest najbardziej twarzowy odcień.
Według mnie, nie masz wyraźnie ciepłych domieszek w wyglądzie, co skłania mnie jednak do upewnienia się nad tym, czy nie jesteś Chłodną Zimą, bo widać dość wyraźnie, że bardzo stłumione kolory Cię gaszą, a w czystych rozkwitasz - pytanie tylko, w jak czystych i do jakiego stopnia chłodnych.
Jeżeli rzeczywiście jesteś typem chłodnym z domieszką jesiennej kolorystyki, to popróbuj z kolorami Ciemnej Zimy. Te dwa typy, czyli Zgaszone Lato i Głęboka Zima dość często są mylone. Tylko jak wiesz, kolory Głębokiej Zimy są naprawdę głębokie i dość "gotyckie" w odbiorze - nie przeraź się tym, że będziesz musiała sprawdzić jak wyglądasz w bordowej czy ciemnofioletowej pomadce

Edytowane przez 7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Czas edycji: 2019-10-16 o 17:20
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-16, 20:21   #2279
Hisoka
Zakorzenienie
 
Avatar Hisoka
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 6 041
GG do Hisoka
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Chodziło mi o zdjęcie nr 6h - na moim monitorze (są różnice zależnie od ustawień itp.) kolor wygląda na intensywny (ale nie jaskrawy) pomarańczowy. I zdecydowanie cieplejszy.

SS w takim kolorze wyglądałoby źle.



Jak chodzi o Nyx Thalia, to chyba (pomadkomania - już nie wiem nawet co ja mam ) jej nie mam. Ale po większości swatch'y wydawała mi się raczej chłodna. Na Tobie też chłodno wygląda.

Czerwień ze zdjęcia 6l też wydaje mi się chłodna (nie wiem czy to oświetlenie na zdjęciu, czy sprawa monitora -.- ).


Poza tym wydaje mi się, że w ramach tego samego typu dalej pozostają różnice tj. jedno SA lepiej toleruje ciepłe kolory, drugie będzie tolerowało tylko lekko ciepłe.

Dla przykładu (w zakresie SS) - Emilia Clarke została zakwalifikowana przez TiB jako SS. A mimo to, może "unieść" bardziej wyraziste kolory.
__________________
Hisoka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-17, 18:39   #2280
pingwin2
Zakorzenienie
 
Avatar pingwin2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 21 806
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Ja też mam dużą głowę, za dużą jak dla mnie. Chimay jestem ciekawa jak wyglądasz w tych nowych stylówkach?
__________________
Całkowite lekceważenie wszelkich zagrożeń sprawiało jakoś, że zagrożenia zniechęcały się, rezygnowały i znikały.Terry Pratchett
Doświadczenie jest szkołą, w której lekcje drogo kosztują


Fuksjowa Roma S. Pilewicz szuka nowego domu
Tous Rosa karmel i pomarańcz też szukają nowego domu




pingwin2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-06-04 16:38:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:16.