Co jest z moją cerą? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-01-31, 15:16   #1
Madian
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 15
Unhappy

Co jest z moją cerą?


Piszę tutaj, bo od dłuższego czasu mam problem z cerą, a mianowicie zaczerwienione policzki i nos. Czerwień zostaje cały czas, przy mrozie jeszcze bardziej jest czerwony. Przez to używam trochę podkładu na nos i policzki, bo do szkoły jakoś bardziej czuję się pewna siebie bez rumienia (mam 14,5 lat). Jestem teraz w okresie dojrzewania (miesiączkuję od niedawna, tak naprawdę to mam dopiero pierwszą). Jak przyglądałam się zdjeciu z 6 klasy (około 13 lat) to nos i policzki nie są zarumienione.
Pamiętam, że miałam od zawsze problem z zaczerwienieniem przy mrozie czy przy płaczu, ale nie caly czas. Z drugiej strony moj nos wyglada jakby mial takie czerwone plamki, kropki (?). Nie są to typowe pryszcze, chociaż się zdarzają. Ja ogółem nie mam dużo wyprysków, kilka na czole najczęściej. Używam naparu melisy na twarz, plynu micelarnego aby jej nie męczyć zelami i kremu z Bioliqa z kasztanem wzmacniajaco-kojacego oraz Redblocker serum i tonika Ziaja Liscie Manuka. W ogóle może to być przez dojrzewanie i minie z czasem?


PS. Obecnie mam ferie (ostatni tydzien) i jakis czas powstrzymywalam sie od pomalowania podkladem, ale frajdę i jakos tak samopoczucie mi sie poprawia, jak wiem, ze nie wygladam jak rudolf.
Co mam robić? Przejdzie to?
Madian jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-01, 08:37   #2
Edytta908
Przyczajenie
 
Avatar Edytta908
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 8
Dot.: Co jest z moją cerą?

Hej
A od dłuższego czasu to znaczy od kiedy? Od kiedy zaczęły się mrozy i tzw. "zima"? Twoje ciało i organizm teraz się zmienia, więc cera może przechodzić przez różne przeboje. Przy takich zaczerwienieniach ważne jest, żeby odpowiednio nawilżać twarz, najlepiej kremami z apteki. Jeżeli bardzo Ciebie to męczy to wybierz się do dermatologa on obejrzy Ciebie i na tej podstawie stwierdzi czy to jest spowodowane zimnem czy coś więcej się dzieje
Edytta908 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-01, 20:22   #3
Madian
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 15
Dot.: Co jest z moją cerą?

No tak gdzieś od początku roku? Wakacji?
Nie wiem dokładnie, bo nie interesowałam się tym zbytnio.
Dopiero w okresie wakacyjnym tego roku się nad tym zastanawiałam. Przeszkadza mi to okropnie i nie chce tego na zawsze. Teraz akurat policzki nie są czerwone, a nos lekko - najbardziej te płatki są czerwone, a jestem po prysznicu.
Myśli pani, że to cera naczynkowa? Używam akurat tak jak pani wspomniała na cerę naczynkowa kremy i nie używam żeli żeby cery nie męczyć. Zamierzam kupić jeszcze płyn micelarny z Bielendy różany i tonik różany z evree, bo róża chyba dobrze działa na rumieńce. A składy mają chyba dobre, bo trochę orientuje się w składach.
I jeszcze muszę wspomnieć, że moja cera jest mieszana, bo czoło i ten nieszczęsny czerwony nos się przetłuszczają.
A tak poza tematem poleciałaby pani krem Biotaniqe na suchą i naczynkowa? Jest on z Rossmana i nie oczekuje cudów, ale może jednak dorówna kremom aptecznym? Bo albo ten krem, albo poczekam sobie i kupię Dermena Capiline z apteki, albo jakiś BB lub CC, bo ja to szukam kremów w cenie rozsadku- do 30 zlotych
Pozdrawiam
Madian jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-07, 15:19   #4
Madian
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 15
Dot.: Co jest z moją cerą?

Ktoś odpowie?
Madian jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-08, 08:53   #5
lifeofaneta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 216
Dot.: Co jest z moją cerą?

A nie robisz peelingu ziarnistego? Moim zdaniem to może być wina płytkiego unaczynienia. Ewentualnie jakieś uczulenie.
lifeofaneta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-09, 07:12   #6
Madian
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 15
Dot.: Co jest z moją cerą?

Rzadko robię, nawet w domu nie posiadam, więc jak już robię to jest to cukier+ jogurt naturalny lub jogurt naturalny + kawa. Ten drugi bardziej podrażnia chyba, więc będę robiła cukier i jogurt bo on się trochę rozpuścić.
Wiem, powinnam używać enzymatycznego lub gommage, ale na razie nie mm możliwości ((
Madian jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-09, 08:23   #7
Agg_of
Przyczajenie
 
Avatar Agg_of
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 3
Dot.: Co jest z moją cerą?

Myślę, że lepiej jak się wybierzesz do dermatologa. Możesz oczywiście eksperymentować z kremami, może coś zadziała. Trudno stwierdzić, który krem konkretnie pomoże, ponieważ często jest tak, że na jedną osobę zadziała inaczej niż na drugą. Dermatolog powie Ci jak dbać o taką cerę w wieku dojrzewania, bo może to być przez dojrzewanie właśnie albo przez coś innego, ale nie chce gdybać, bo lekarzem nie jestem
__________________
Jakieś sposoby na rozdwojone paznokcie?
Agg_of jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-02-09, 08:33   #8
Zzziajana
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 194
Dot.: Co jest z moją cerą?

Może to reakcja alergiczna na jakiś produkt, którego używasz? Nie pamiętasz może czy coś się akurat w czasie nie zbiegło? Jakiś nowy płyn micelarny, krem, cokolwiek do twarzy?
Zzziajana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-02-09 09:33:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:49.