Jaki mam typ cery? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-01-20, 10:50   #1
AkademiaQ
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 2
Question

Jaki mam typ cery?


Witam wszystkich, przychodzę z prośbą o pomoc. Ogółem mam 14 lat, chciałabym pójść bardziej w pięlęgnacje skóry, tyle że nie potrafię zweryfikować jej typu. Wiem, nieco dziwne, ale jestem całkiem zielona w tych tematach.

Twarz nigdzie się nie błyszczy, czasami czuć tłustą warstwę na nosie, ale małą. Od czasu do czasu wyskakują mi pojedyncze pryszcze, na czole, nosie lub brodzie. Mam również problem z zaskórnikami, szczególnie na nosie, zaraz pod dolną wargą ust i w mniejszej ilości na czole i okolicach nosa. Ogółem nie mam jakiegoś trądziku, śmiem twierdzić że mam cerę w lepszym stanie niż dużo osób w moim wieku. Na kosmetyki nie mam żadnych uczuleń, przynajmniej mi się do tej pory nie zdarzyło. Po mocnym naciskaniu skóry pojawiają się czerwone i różowe plamy. Nie maluję się, jedyne czego używam to tusz do rzęs. Na czole występują małe krostki, nie mają innego koloru niż reszta skóry. Czasami twarz ma przebarwienia w okolicy tych krostek, ale to naprawdę rzadko. W dotyku twarz nie wydaje się ani sucha ani przetłuszczona. Codziennie wieczorem przemywam wodą różaną, tusz zmywam mleczkiem.

Proszę o pomoc, będę wdzięczna za wszelkie wskazówki czy porady
AkademiaQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-20, 20:24   #2
NajlepszaKumpela
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 16
Dot.: Jaki mam typ cery?

Wydaje mi się, że jesteś szczęściarą i posiadasz cerę normalną albo nawet suchą. Na dzień spokojnie gdybyś chciała to jakiś delikatnie nawilżający krem możesz używać. Wiadomo rano umyć twarz np delikatnym żelem jak masz skłonność do przebarwień. Dwa razy w tygodniu zrobić np peeling, polecam enzymatyczny peeling z tołpy, albo ziarnisty z loreala (ten z loreala jest bardzo wydajny tylko znacznie bardziej drażliwy dla skóry). Porządne oczyszczenie to dobra droga w kierunki pozbycia się zaskórniaków. Polecam też używanie maseczek oczyszczających w miejscach gdzie pojawiają się zaskórniaki. Po umyciu twarzy możesz spokojnie używać tonik z ziaja taki niebieski jest fajny, ma atomizer więc nie będziesz podrażniać skóry wacikiem, albo różany z evree też spisuje się fajnie. Ogólnie to polecam Ci też kosmetyki z under 20, tołpa, evree, ziaja. Ogólnie to jak nie masz przetłuszczającej się cery to powinnaś skakać z radości. Ja mam 22 lata i nie jestem w stanie opanować przetłuszczania i specyfiki od dermatologa też guzik dają. Także młoda ciesz się, bo mega zazdroszczę!
NajlepszaKumpela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-20, 20:46   #3
AkademiaQ
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 2
Dot.: Jaki mam typ cery?

Bardzo dziękuję za pomoc! <3
AkademiaQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-01-20 20:46:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:14.