Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.8 - Strona 87 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia porady i dyskusje związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Uzyskasz tu informacje na temat antykoncepcji, problemów z miesiączkowaniem oraz na temat schorzeń ginekologicznych.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2012-09-26, 12:37   #2581
Magda929
Raczkowanie

Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.8

trzymam więc kciuki, żeby wszystko ułożyło się po Twojej myśli!
Magda929 jest offline  
Stary 2012-09-26, 12:45   #2582
blebleble22
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez mloda_x Pokaż wiadomość
tylko nie wiem jakim cudem..
Kurcze, ale szok, co? ; ) Trzymaj się!!!
blebleble22 jest offline  
Stary 2012-09-26, 12:47   #2583
szajajaba
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez mloda_x Pokaż wiadomość
tylko nie wiem jakim cudem..
No zdarza się

Powodzenia i oby wymioty poszły precz Termin teoretycznie na kiedy?
szajajaba jest offline  
Stary 2012-09-26, 12:49   #2584
Magda929
Raczkowanie

i teoretycznie który tydzień? oj, cuda się zdarzają ..
Magda929 jest offline  
Stary 2012-09-26, 13:18   #2585
FigGa05
Zadomowienie

GG do FigGa05
Dot.: Ciąza -tylko od seksu??

Cytat:
Napisane przez brzydkie Pokaż wiadomość
czy moze dojsc do ciazy przez pocieranie narzadow w sensie dziewczyna rajstopy chlopak w jeansy?
czy istnieje takei prawdopodienstwo? dziewczyna jest dziewicą.Powiedzcie ? czy nawet w najgorszych wypadkach jest to mozliwe????
mam chyba nerwice natrectw i przerazliwy lęk na punkcie ciązy i wariuje
chyba ciaza jest mozliwa tylko przez seks???

ktorego nie uprawialam !
tak, będziesz miała co najmniej trojaczki. Przez rajstopy plemniki się mnożą !!
Stary 2012-09-26, 14:11   #2586
maaite
Raczkowanie

Dot.: Ciąza -tylko od seksu??

Czy jest ryzyko zajścia w ciążę? jestem na tabletkach antykoncepcyjnych już od jakiegoś czasu, jednak są to tabletki jednofazowe.

Edytowane przez maaite
Czas edycji: 2012-09-26 o 15:04
maaite jest offline  
Stary 2012-09-26, 14:26   #2587
Magda929
Raczkowanie

skoro bierzesz tabletki antykoncepcyjne, jakim cudem możesz być w ciąży? a może warto przeczytać ich ulotkę, co?
Magda929 jest offline  
Stary 2012-09-26, 16:23   #2588
paulinka_47
Rozeznanie

Jak to możliwe, że 30 dni od stopsunku test był negatywny, a po 80 już pozytywny? Nie ogarniam
Ale jeśli po tamtej sytuacji miałaś okres, a teraz juz się spóznia i dopiero w tym cyklu jest pozytywny, to raczej obstawiałabym, że to w tym cyklu coś się stało... A może nie zauważyliście, że gumka się zsunęła na chwilę (partner Ci nie powiedział) albo, że pekła i nawet tego nie zauwazyliście? Albo może były zabawy typu " na sekundę bez"?
No bo przez gumkę nie przedostanie się sperma, jeśli ona nie peknie albo się nie zsuunie. Dlatego nie jest to 100 % bezpieczeństwa, bo obniżają ją przypadki pęknięcia, zsunięcia. A plemniki nie przegryzą się przez lateks.
Nie pogarniam tego, nie mam pojęcia, jak mogłoby dojśc do domniemanej ciży.

Informuj na bieząco, bardzo proszę.
paulinka_47 jest offline  
Stary 2012-09-26, 17:15   #2589
Annabella_
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Magda929 Pokaż wiadomość
skoro bierzesz tabletki antykoncepcyjne, jakim cudem możesz być w ciąży? a może warto przeczytać ich ulotkę, co?
Skoro napisała że bierze jednofazowe więc nawet godzina przesunięcia w ich przypadku robi różnice i to ogromną i nie hamują one w 100% owulacji.

Chudnę
Annabella_ jest offline  
Stary 2012-09-26, 18:11   #2590
luffka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Annabella_ Pokaż wiadomość
Skoro napisała że bierze jednofazowe więc nawet godzina przesunięcia w ich przypadku robi różnice i to ogromną i nie hamują one w 100% owulacji.
Jednofazowe to co innego niż jednoskładnikowe (np. Cerazette dla karmiących mam). Jednofazowe to większość zwykłych, popularnych tabletek.... I godzina przesunięcia nie robi tu różnicy...
Stary 2012-09-26, 18:14   #2591
Annabella_
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez luffka Pokaż wiadomość
Jednofazowe to co innego niż jednoskładnikowe (np. Cerazette dla karmiących mam). Jednofazowe to większość zwykłych, popularnych tabletek.... I godzina przesunięcia nie robi tu różnicy...

prawda, pokręciło mi się. Dziękuje za korektę.

Chudnę
Annabella_ jest offline  
Stary 2012-09-26, 22:24   #2592
littlehalo
Raczkowanie

Uprawialam seks bez gumki, przedostatni cykl trwal 36 dni, ostatni 35, a w dniu kiedy sie kochalismy byl 26 dzien.. nie skonczyl we mnie tylko na zewnątrz. Troche sie boje bo te cykle zaczely mi sie wydlużac dziwnie.. co myslicie? Sluz z tego co pamiętam rano miałam bialy, gęsty. Nie bralam nigdy tabletki po..a teraz troche sie zastanawiam.. jutro wieczorem mina 72h.. isc do ginekologa czy czekac na okres? help
littlehalo jest offline  
Stary 2012-09-26, 23:43   #2593
Serenely
Zakorzenienie

Do jasnej ciasnej, czemu się kochałaś bez gumki, jeśli masz teraz takie schizy? Głowę Ci wtedy odjęło czy co? Tak, mogłaś wtedy wpaść, chociaż szanse są minimalne.
Serenely jest offline  
Stary 2012-09-27, 00:11   #2594
littlehalo
Raczkowanie

To byl pelen spontan, wczesniej tylko oralny ale sie zagalopowaliśmy.. nie wiem czy decydowac sie na tabletke po
littlehalo jest offline  
Stary 2012-09-27, 04:41   #2595
FigGa05
Zadomowienie

GG do FigGa05

littlehalo po pierwsze lekarz rodzinny też może wypisać receptę na tabletkę po. Wiem, bo samej mi doktorka rodzinna wypisywała,
Po drugie im dłużej będziesz zwlekać, tym mniejsza działalność tabletki. więc jeśli chcesz ją zażyć to leć jak najprędzej. Jeśli nie chce dziecka to nie wiem po co chcesz czekać na okres. Potem już nic nie da się zrobić. No chyba, że aborcja ... ale myślę, że do tego się nie posuniesz...
Stary 2012-09-27, 07:32   #2596
littlehalo
Raczkowanie

Mam nadzieje ze nie ma duzej szansy.. do lekarza rodzinnego niestety nie pojde - to ktos z mojej bliskiej rodziny.. ;/
littlehalo jest offline  
Stary 2012-09-27, 07:52   #2597
sarra363
Przyczajenie

Dziewczynki, a ja mam jeszcze takie pytanie, bo ten okres...

Przyszedł w poniedziałek, kilka plamek. Podczas gdy zawsze 1 i 2 dnia to po prostu leci.... i to dobrze. Drugiego dnia niby w porządku- ale też jakby trochę było za mało dla mnie, trzeciego jeszcze mniej. Dziś niby 4 dzień a tu prawie nic. Zwykle mam okres z 6 dni... i to szóstego mało co leci.
Pierwszy raz mam coś takiego...
Dodam, że ból podbrzusza miałam od piątku, a zwykle nic mi nie dolega. Ból zwykle zaczyna się dopiero pierwszego/ drugiego dnia i jest BARDZO odczuwalny. A teraz był tylko przed.

I teraz nie wiem, czy to był rzeczywiście okres, czy tylko jakieś krwawienie...

Czy gdybym jutro rano zrobiła test- byłby on wiarygodny? Czy lepiej go sobie odpuścić i zrobić za kilka dni? A może ja poprostu popadam w paranoję.... :brzyda l:
sarra363 jest offline  
Stary 2012-09-27, 09:12   #2598
Niqsiaaa
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez sarra363 Pokaż wiadomość

Przyszedł w poniedziałek, kilka plamek. Podczas gdy zawsze 1 i 2 dnia to po prostu leci.... i to dobrze. Drugiego dnia niby w porządku- ale też jakby trochę było za mało dla mnie, trzeciego jeszcze mniej. Dziś niby 4 dzień a tu prawie nic. Zwykle mam okres z 6 dni... i to szóstego mało co leci.
Dodam, że ból podbrzusza miałam od piątku, a zwykle nic mi nie dolega. Ból zwykle zaczyna się dopiero pierwszego/ drugiego dnia i jest BARDZO odczuwalny. A teraz był tylko przed.

Czy gdybym jutro rano zrobiła test- byłby on wiarygodny? Czy lepiej go sobie odpuścić i zrobić za kilka dni? A może ja poprostu popadam w paranoję.... :brzyda l:
zdecydowanie tak. Każdy okres jest inny, Twój trwał 4 dni to i tak długo. Równie dobrze mógłby trwać jeden dzień. Test możesz zrobić, jeśli koniecznie chcesz wydać pieniądze, ale nie wydaje mi się, żeby była taka konieczność.
Niqsiaaa jest offline  
Stary 2012-09-27, 10:48   #2599
blebleble22
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez sarra363 Pokaż wiadomość

Jeżeli miałaś jakąś bardzo ryzykowną sytuację w ostatnim czasie, to ja bym zrobiła ten test na wszelki wypadek ale pewnie wszystko ok
blebleble22 jest offline  
Stary 2012-09-28, 09:35   #2600
Jacobbb
Przyczajenie

Witam i proszę o radę. Otóż mojej dziewczynie spóźnia się okres 6 dni. Ma długie cykle, ostatni 36 dni. Dziś wypada jej 42 (!) dc i nadal nie ma oznak okresu. Kilka dni temu kłuły ją jajniki i tyle..przeszło, okres się nei pojawił. Nie ma żadnych objawów nic. I teraz sedno: Niebezpieczny stosunek miał miejsce 5 dnia cyklu. Wszedłem w nią na 3-4 minuty bez gumki, stwierdzilismy ze za duzy stres i zalozylem gumke i doszedlwm po 10 minutach. ok 15 dnia cyklu bolały ją jajniki też ( to byl 1 ból, a potem koło 35 bolały). Wczoraj ok godziny 19.( po takim czasie stwierdzila ze chyba nie ma roznicy czy rano czy w ciagu dnia..) zrobiła test płytkowy AMIL i wyszedł negatywny. Czyli zrobiła go ponad 30 dni od "feralnego" stosunku. I był negatywny. Czy test zrobiony po takim czasie jest wiarygodny?(.

P.S. W tym miesiacu ma strszany nawał pracy i stresu też troche związanego z pracą...
Jacobbb jest offline  
Stary 2012-09-28, 09:49   #2601
Chatul
ma zielone pojęcie

Cytat:
Napisane przez Jacobbb Pokaż wiadomość
Witam i proszę o radę. Otóż mojej dziewczynie spóźnia się okres 6 dni. Ma długie cykle, ostatni 36 dni. Dziś wypada jej 42 (!) dc i nadal nie ma oznak okresu. Kilka dni temu kłuły ją jajniki i tyle..przeszło, okres się nei pojawił. Nie ma żadnych objawów nic. I teraz sedno: Niebezpieczny stosunek miał miejsce 5 dnia cyklu. Wszedłem w nią na 3-4 minuty bez gumki, stwierdzilismy ze za duzy stres i zalozylem gumke i doszedlwm po 10 minutach. ok 15 dnia cyklu bolały ją jajniki też ( to byl 1 ból, a potem koło 35 bolały). Wczoraj ok godziny 19.( po takim czasie stwierdzila ze chyba nie ma roznicy czy rano czy w ciagu dnia..) zrobiła test płytkowy AMIL i wyszedł negatywny. Czyli zrobiła go ponad 30 dni od "feralnego" stosunku. I był negatywny. Czy test zrobiony po takim czasie jest wiarygodny?(.

P.S. W tym miesiacu ma strszany nawał pracy i stresu też troche związanego z pracą...
Tak, test zrobiony 30 dni po stosunku był zrobiony w dobrym czasie Ale jak okresu nadal nie ma i się boicie, że to ciąża, to niech dziewczyna pójdzie zrobić w przychodni test z krwi On da jeszcze pewniejszy wynik
Stary 2012-09-28, 09:57   #2602
Jacobbb
Przyczajenie

ojej dziękuję za tak szybką odpowiedź!!. Ona nie da się namówić na dalsze testy, bo wg niej to wszystko przez stres i prace, a poza tym nei czuję aby " coś się działo" i że przyjdzie na pewno w swoim czasie. No wszystko fajnie ale ja sie stresuje:P. Ale myśłe, że skoro test po takim czasie nie wykazał ciąży to raczej powinienem na @ spokojnie czekać..tak myśle przynajmniej.
Jacobbb jest offline  
Stary 2012-09-28, 10:09   #2603
Chatul
ma zielone pojęcie

Cytat:
Napisane przez Jacobbb Pokaż wiadomość
ojej dziękuję za tak szybką odpowiedź!!. Ona nie da się namówić na dalsze testy, bo wg niej to wszystko przez stres i prace, a poza tym nei czuję aby " coś się działo" i że przyjdzie na pewno w swoim czasie. No wszystko fajnie ale ja sie stresuje:P. Ale myśłe, że skoro test po takim czasie nie wykazał ciąży to raczej powinienem na @ spokojnie czekać..tak myśle przynajmniej.
Myślę, że możecie być spokojni. Ale jak w ciągu następnych kilku dni okres się nie pojawi, to jednak poleć dziewczynie test z krwi. On jest pewniejszy niż test z moczu.
Stary 2012-09-28, 10:46   #2604
Magda929
Raczkowanie

stres bardzo opóźnia okres. wydaje mi się, że Twoja dziewczyna nie jest w ciąży - po 30 dniach test powinien już pokazywać ciąże. najlepiej iść do ginekologa - on wszystko wyjaśni. ponadto, to bardzo niedobrze, że Twoja dziewczyna ma takie długie cykle i tym bardziej potrzebuje wizyty u specjalisty (byłam w takiej samej sytuacji, cykle ok. 36-dniowe, myślałam, że jestem w ciąży, bo od 2 miesięcy nie miałam okresu, a tu wyszło, że mam poważne problemy hormonalne).
Magda929 jest offline  
Stary 2012-09-28, 11:05   #2605
Jacobbb
Przyczajenie

w poniedziałek idzie do ginekologa. Przekonałem ją, żeby jednak poszła, może dostanie jakąś luteine, coś.. A też jej wytłumaczyłem, że takie cykle to nie jest rzecz normalna, i że mimo to, że w ciąży nie jest, bo test by już pokazał, to i tak powinna się zbadać. Powiedziała mi, że kiedyś już tak miała, że nie wystąpiło u niej krwawienie przez 3 miesiące. Więc już raz taka sytuacja była. Jak narazie 6 dzień bez @. Mam nadzieję, że ginekolog jej zapisze coś na wywołanie, a nie zbędzie zwykłym " okres sam przyjdzie"...
Jacobbb jest offline  
Stary 2012-09-28, 14:15   #2606
GumaCzekoladowa
Przyczajenie

Smile Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.8

Cześć dziewczyny.
Trochę czasu już biorę tabletki "Cilest" i działają dobrze przynajmniej tak myślę od kilku lat.
Ale od razu : W ostatnim opakowaniu zdarzyło mi się zapomnieć 2 tabletek pod rząd w 2 czy 3 tygodniu i w tym czasie jak już wzięłam kolejną to pojawiło mi się krwawienie i utrzymało się może 2-3 dni w trakcie brania tabletek. Gdy skończyłam opakowanie spodziewałam się od razu okresu ( jako, że ostatnią biorę w piątek to zawsze mam w poniedziałek, ale tym razem nastawiałam się już na sobotę), jednak w sobotę rano jakby tak coś mi zabarwiło, ale potem przestało i już do dziś nie mam okresu, a jutro znów powinnam wziąć tabletkę. Nie mam żadnych objawów, tak sądzę, ale to i tak niewiele daje, tym bardziej, że wiem, że moja mama zaszła w ciążę w trakcie brania tabletek z moim bratem Dodam, że w tym 3 tygodniu kochałam się z moim mężczyzną jak również teraz w tym w którym powinnam mieć okres i mam jakąś wzmożoną chęć seksu :x
Więc takie pytanie właśnie czy któraś miała podobną sytuację i jaki był jej wynik ? Może jakieś porady

Pozdrawiam .
GumaCzekoladowa jest offline  
Stary 2012-09-28, 15:16   #2607
Moniczka09
Przyczajenie

Exclamation Temperatura a możliwość zajścia w ciąże

Od owulacji moja temp. mierzona o godz. 7 to 37,2-3 jednak dziś (dwa dni przed spodziewaną @) wstałam ok 8.20 i moja temp. wynosiła 36,7. Zmierzyłam jednak dla pewności godzinę później czy to spadek przed miesiączką i temp znów wynosiła 37,2. Istnieje możliwość że zaszłam w ciąże dlatego proszę o radę co o tym myśleć?
Moniczka09 jest offline  
Stary 2012-09-28, 17:22   #2608
Weroonisiek
Raczkowanie

Dot.: Temperatura a możliwość zajścia w ciąże

Wg mnie drugi pomiar był niewiarygodny, gdyż tempreture mierzy się zaraz po przebudzeniu, jeszcze przed wstaniem, o tej samej porze - dopiero wtedy możemy mówić o niezafałszowanej zależności temperatury od dnia cyklu.
Weroonisiek jest offline  
Stary 2012-09-28, 17:38   #2609
Moniczka09
Przyczajenie

Dot.: Temperatura a możliwość zajścia w ciąże

Jednak mierząc ją tak dla sprawdzenie jeszcze dwa razy w ciągu dnia cały czas utrzymuje się na poziomie 37,2-3 zupełnie nie wiem co z tym robić... w dodatku czuje kłucie i w jajniku i bóle podbrzusza ale takie inne niż na @. Dziwne to wszystko...
Moniczka09 jest offline  
Stary 2012-09-28, 19:33   #2610
Serenely
Zakorzenienie

Jeśli nazywasz krwawienie z odstawienia okresem, to ja więcej pytań nie mam. Przypadek mamy powinien Cię był czegoś nauczyć. Twoje totalne zaniedbanie i zlanie problemu (bo zapomnienie 2 tabletek pod rząd to nie to samo co jedna zapomniana, tym bardziej że nie wiesz który to był tydzień, ola boga!) może być opłakane w skutkach.

Edytowane przez Serenely
Czas edycji: 2012-09-28 o 19:35
Serenely jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
antykoncepcja, antykoncepcja po, bez zabezpieczenia, ból implantacyjny, ból piersi, ból podbrzusza, bóle podbrzusza, brak okresu; ciąża, brak wydzieliny, choroba, ciaza, ciąza, ciąż, ciąża, ciąża okres, ciąża suchość, czy jestem w ciąży, escapelle, escapelle testy ciąża, ginekolgia, ginekologia, krwawienie, metoda yuzpe, microgynon, nadżerka, nastolatki, objawy, okes, okres, okres ciąża, pierwsze dni ciąży, plamienie, plastry antykoncepcyjne, pominięcie, prezerwatywa, problemy, przerywany, seks, seks analny, seks erotyczne zabawy, seks miłość związek, seks seks seks, sex, sex okres ciąża choroba, spóźniony okres, stosunek, stounek przerywany, śluz, tabletki antykocepcyjne, tabletki antykoncepcyje, test ciążowy, wilgotny, wpadka, zabezpieczenie, zapłodnienie, zdrowie intymne

Nowe wątki na forum Ginekologia

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości