Plank - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Na tym forum dowiesz się wszystkiego o świecie fitnessu oraz poznasz różne rodzaje aktywności fizycznej takie jak tabata, joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2015-12-03, 19:20   #31
matuleczek
Przyczajenie

Dot.: Plank

Chyba muszę spróbować tego planka bo tak się składa, że dużo dobrego czytałam o nim.
matuleczek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-05, 21:58   #32
Zofinka
BAN stały

Ja wytrzymuję 1 minutę trzęsie się cały brzuch od napiętych mięśni. Chciałabym dojść choć do 3 minut.
Zofinka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-07, 18:25   #33
MiM2504
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Zofinka Pokaż wiadomość
Ja wytrzymuję 1 minutę trzęsie się cały brzuch od napiętych mięśni. Chciałabym dojść choć do 3 minut.
Minuta to i tak dużo jeżeli chodzi o planka W okresie swojej świetność robiłam 5 minut planka, teraz pewnie 2 minut nie zrobie
Stary 2015-12-08, 20:44   #34
koenelia4
Przyczajenie

Inna nazwa to podpór przodem na przedramionach. Żeby plank coś dawał to trzeba go poprawnie wykonywać. Pozornie jest to proste i mało wymagające ćwiczeni, ale angażuje prawie całe ciało. Dodatkowo można je różnie wykonywać, najważniejsze by poprawnie. Poprawnie wykonane ćwiczenie nie będzie obciążało kręgosłupa. Najpierw trzeba położyć się na brzuchu i oprzeć na przedramionach, zginając ręce w łokciach pod kątem prostym. Unosząc się na palcach stóp trzeba unieś tułów i napiąć mięśnie brzucha. Później już tylko wytrzymać odpowiednią ilość czasu. Dobrze wykonywać to ćwiczenie obserwując się w lustrze, wtedy widać błędy jakie się popełnia i można je korygować.
koenelia4 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-18, 12:08   #35
_Angelina_
Wtajemniczenie

Plank
Staram się robić planka codziennie rano po szlance wody z cytryną 3x1 min - narazie
Staram się "urozmaicić" mojego planka ..np przechodząc z planka na psa z głową w dół ..unoszenie jednej nogi...przycuaganie kolana . Będę starala się przekroczyć granice 1 minuty

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Stary 2017-03-04, 18:05   #36
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie

Ja swojego czasu spokojnie 2 minuty robiłam, teraz więcej niż minuty nie pociągnę. No, ale 2 minuty to robiłam jak pilates ćwiczyłam.

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-04, 21:28   #37
SaiFari
Rozeznanie

a co wy się tak uparłyście na te planki?
zróbcie ogólnorozwojowe wzmocnienie mięśni, a minuta planka to będzie pikuś. Tylko nie rozumiem dlaczego takie uparcie na ten jeden rodzaj planka - przecież tego jest mnóstwo. Poczytajcie kobitki, bo troszkę kabaret robicie. Nie wyobrażam sobie 15 minut planka non stop. Przede wszystkim po co i bez sensu - jak są ciekawsze fitnesy do robienia

Edytowane przez SaiFari
Czas edycji: 2017-03-04 o 21:30
SaiFari jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-05, 07:22   #38
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez SaiFari Pokaż wiadomość
a co wy się tak uparłyście na te planki?
zróbcie ogólnorozwojowe wzmocnienie mięśni, a minuta planka to będzie pikuś. Tylko nie rozumiem dlaczego takie uparcie na ten jeden rodzaj planka - przecież tego jest mnóstwo. Poczytajcie kobitki, bo troszkę kabaret robicie. Nie wyobrażam sobie 15 minut planka non stop. Przede wszystkim po co i bez sensu - jak są ciekawsze fitnesy do robienia
Ja planka robiłam właśnie jako urozmaicenie, a nie trening właściwy. Patrzyłam jak ćwiczenia pilates działają. Jeżeli plank był dla mnie z tygodnia na tydzień łatwiejszy tzn., że pilates ćwiczę dobrze. Ja mam bardzo duże problemy z napinaniem mięśni głębokich pomimo, że w teorii wiem o nich wszystko.

Treningi

Stary 2017-03-05, 10:31   #39
SaiFari
Rozeznanie

no i oczywiście lepiej jest robić cokolwiek niż nie robić nic. Planki, A6W i inne wynalazki nie zrobią wam figury.... tu trzeba mocno pracować, efekty nie pojawiają się za 21 dni, cośtam może za 3 miesiące. Duuużo konsekwentnej pracy trzeba!!!!

Dla początkujących dziewczyn w świecie bycia za***stą polecam program PiYo - czyli połączenie Pilatesu i Yogi - mega fajny program, żeby się rozkręcić. Planki inkluded

program jest "nie za łatwy" , idealny na początek podróży w FIT krainie (o kurde, chyba zostanę poetą)

zapraszam, pozdrawiam

Edytowane przez SaiFari
Czas edycji: 2017-03-05 o 10:34
Stary 2017-03-05, 15:10   #40
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez SaiFari Pokaż wiadomość
no i oczywiście lepiej jest robić cokolwiek niż nie robić nic. Planki, A6W i inne wynalazki nie zrobią wam figury.... tu trzeba mocno pracować, efekty nie pojawiają się za 21 dni, cośtam może za 3 miesiące. Duuużo konsekwentnej pracy trzeba!!!!

Dla początkujących dziewczyn w świecie bycia za***stą polecam program PiYo - czyli połączenie Pilatesu i Yogi - mega fajny program, żeby się rozkręcić. Planki inkluded

program jest "nie za łatwy" , idealny na początek podróży w FIT krainie (o kurde, chyba zostanę poetą)

zapraszam, pozdrawiam

Ale czemu krzyczysz? I gdzie ja napisałam, że plank mi cokolwiek zrobi? Ja sobie doskonale zdaję sprawę, że sam w sobie zrobi niewiele. Ćwiczę pilates od 4 lat, jogę tak samo, więc stwierdzam, że chyba coś na ten temat wiem. Tym bardziej, że ani jogi ani pilatesa nie zaczynałam ćwiczyć w klubach fitness gdzie zwykle niewiele ma to wspólnego z pilatesem i jogą. I nie jestem za tymi ćwiczeniami PiYo. Wolę albo na jedno albo na drugie pójść, a nie jakieś dziwne połączenia. Już widziałam nawet pilates z boksem połączony. Dla mnie to właśnie takie dziwne fitnessowe wymysły.

Treningi

Stary 2017-03-06, 14:46   #41
_Angelina_
Wtajemniczenie

Może i ten PiYo i ciekawe Ale dla mnie joga to joga. Ewentualnie Power joga...moja instruktorka czasami robila nam takie dynamiczne sejse i bardzo mi się to podobało

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Stary 2017-03-25, 08:57   #42
fit_girl1985
Przyczajenie

Dla mnie osobiście plank jest najlepszym ćwiczeniem, ponieważ angażuje wiele partii mięśniowych i pięknie rzeźbi sylwetkę. Ja wykonuje planki pomiędzy seriami przy treningu siłowym.
fit_girl1985 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-25, 12:59   #43
SaiFari
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Ale czemu krzyczysz? I gdzie ja napisałam, że plank mi cokolwiek zrobi? Ja sobie doskonale zdaję sprawę, że sam w sobie zrobi niewiele. Ćwiczę pilates od 4 lat, jogę tak samo, więc stwierdzam, że chyba coś na ten temat wiem. Tym bardziej, że ani jogi ani pilatesa nie zaczynałam ćwiczyć w klubach fitness gdzie zwykle niewiele ma to wspólnego z pilatesem i jogą. I nie jestem za tymi ćwiczeniami PiYo. Wolę albo na jedno albo na drugie pójść, a nie jakieś dziwne połączenia. Już widziałam nawet pilates z boksem połączony. Dla mnie to właśnie takie dziwne fitnessowe wymysły.
a próbowałaś PiYo? tego od Chalean?
Stary 2017-03-29, 18:47   #44
LadyAnnabelle
Przyczajenie

Ja ćwiczę od miesiąca. Podobnie jak Ty przeplatam Plank z innymi ćwiczeniami - zwykle robię trzy serie przysiadów przeplecione dwoma 60-cio sekundowymi Plankami Brzuch się poprawia - widać już lekko zarys mięśni i jędrność jest lepsza
LadyAnnabelle jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości