Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V - Strona 30 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2021-01-23, 15:35   #871
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;88457072]Wrzuciłam trochę rzeczy. Nie patrzcie na schnące włosy.
Mierzyłam głównie wygodne spodnie na wiosnę/lato + body, bluzkę całkiem zwyczajną i dwie sukienki.
5 raczej odeślę, wkurza mnie mnący się i sztywnawy materiał. 7, 8 - nie mam do tych spodni pasujących bluzek.
9- SC, ale chyba nie jest źle.
10 - masakra, smutna ciocia idzie na imieniny Dla porównania modelka, która wygląda normalnie. Nie wiem, czego się spodziewałam po tej sukience

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Jak wklejałaś na wątku zakupów 10tkę, to byłam pewna, że tak będzie Już się nauczyłam, że FG i falbanki to zło.

9 fajnie
mogę być nieobiektywna, bo bardzo lubię takie sukienki

Krótkie zielone culloty z wiazanym paskiem są wizualnie dla mnie paskudne... ale Tobie w nich zadziwiajaco dobrze.

Bluzka zwyklak kojarzy mi sie troche z koszulką do spania

spodnie 5

4 zobaczylabym z sandalami i gladka jasna gora, bo nie pasuja mi do tego zestawienia, ale wydaja sie miec potencjal - material fajny

6 workowate
3 piżamowe

8 są mega!!!

7 ekstra material, ale chyba za obszerne

zielone body ma super kolor i stojkę, ale nie jestem pewna wykonczenia rekawa
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-23, 17:19   #872
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Dzięki

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Jak wklejałaś na wątku zakupów 10tkę, to byłam pewna, że tak będzie Już się nauczyłam, że FG i falbanki to zło.
Też tak podejrzewałam, ale coś mnie zaćmiło

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
4 zobaczylabym z sandalami i gladka jasna gora, bo nie pasuja mi do tego zestawienia, ale wydaja sie miec potencjal - material fajny
Wlasnie idzie do mnie jasna bluzka, bo praktycznie nie mam bluzek, czy to na lato, czy z długim rękawem Więc wrzucę takie zestawienie, jak już dojdzie.
Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
8 są mega!!!
Dzięki, ja właśnie mam mieszane uczucia, nie wiem, czy nie za długie. No i nie wiem, z jaką góra je zestawić.
Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość

7 ekstra material, ale chyba za obszerne
Material jest bardzo fajny, ale jw., są ciemne, więc nie mam za bardzo gór do nich.
Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
zielone body ma super kolor i stojkę, ale nie jestem pewna wykonczenia rekawa
Ja jestem ogólnie na tak, ale z nim jest też taki problem, że materiał jest bardzo cienki i bez stanika bardzo prześwitują sutki, a nie można nosić ze stanikiem, bo z tyłu są odkryte całe plecy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-23, 18:13   #873
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Sukienki na nie, ale z dwojga złego ta koronkowa mniej ciotkowata. Bluzka w kwiatki też wpisuje się w te klimaty.
Spodnie najbardziej podobają mi się 4, 6, 8, chociaż 8 mogą być jednak ciut za długie. Najmniej 3, bo smętnie wiszą i w ogóle taki ściągacz zamiast paska (podobnie w 5) kojarzy mi się bardzo naturalowo i nie wygląda dobrze na typach, które nie mają w sobie tej domieszki.
Spodnie 7 możliwe że mają za duży wzór do Twojej sylwetki.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-23, 19:40   #874
Hisoka
Zakorzenienie
 
Avatar Hisoka
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 6 041
GG do Hisoka
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Dawno mnie tu nie było :P

Dalej nie wiem jakim typem kolorystycznym jestem, ale wczoraj zaszalałam - tymczasowo (chyba :P). Pofarbowałam się na rudo "odżywką odświeżającą kolor rudy" (dlatego mam nadzieję, że jeśli m się "odwidzi", to da się ją po iluś myciach wypłukać).

Dodałam zdjęcia w albumie. Kiepskie światło i kolor nie wyszedł na zdjęciach tak intensywny jak w realu, ale cośtam widać
__________________
Hisoka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-23, 19:45   #875
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Sukienki na nie, ale z dwojga złego ta koronkowa mniej ciotkowata. Bluzka w kwiatki też wpisuje się w te klimaty.
Spodnie najbardziej podobają mi się 4, 6, 8, chociaż 8 mogą być jednak ciut za długie. Najmniej 3, bo smętnie wiszą i w ogóle taki ściągacz zamiast paska (podobnie w 5) kojarzy mi się bardzo naturalowo i nie wygląda dobrze na typach, które nie mają w sobie tej domieszki.
Spodnie 7 możliwe że mają za duży wzór do Twojej sylwetki.
Dzięki. Te spodnie 3 są tak bardzo wygodne Chyba jednak zostawię na jakieś podróże itp., jak już będzie można.
Cytat:
Napisane przez Hisoka Pokaż wiadomość
Dawno mnie tu nie było

Dalej nie wiem jakim typem kolorystycznym jestem, ale wczoraj zaszalałam - tymczasowo (chyba :P). Pofarbowałam się na rudo "odżywką odświeżającą kolor rudy" (dlatego mam nadzieję, że jeśli m się "odwidzi", to da się ją po iluś myciach wypłukać).

Dodałam zdjęcia w albumie. Kiepskie światło i kolor nie wyszedł na zdjęciach tak intensywny jak w realu, ale cośtam widać
Hmm. Mnie się podoba, ale nie wiem, czy nie trochę za bardzo intensywny, skoro piszesz, że w rzeczywistości jest mocniejszy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-23, 19:52   #876
Hisoka
Zakorzenienie
 
Avatar Hisoka
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 6 041
GG do Hisoka
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

"Robiłam sobie tę krzywdę" ( tak serio, to mi się podoba i TŻ twierdzi, że lepiej niż we "własnych" - blond. Boję się tylko jak będzie ze zmywaniem) stopniowo.

Po pierwszym użyciu odżywki kolor był taki bardziej jak "truskawkowy blond" (tylko mniej różowy) i wyglądał gorzej niż taki. Jakaś taka "rozmyta" się w tym wydawałam.
__________________
Hisoka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-23, 21:33   #877
mam_pH
Przyczajenie
 
Avatar mam_pH
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 27
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

[1=837577522c61f12fd19d267 21bfa89a63d19e6ec_63eec38 21f71b;88430045]Cześć dziewczyny. Może pomożecie mi określić mój typ urody. Odpowiedziała na pytania i dalej nic nie wiem.

1. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

Ciężko mi określić, bo ma wrażenie, że żaden kolor nie podbija mojej urody Może jestem zbyt surowa.

Najlepiej chyba wyglądam w intensywnych kolorach i wtedy mogą być zarówno ciepłe jak i zimne. Wiem, że na pewno okropnie wyglądam w zgaszonym, szarawym błękicie. Cera robi się wtedy żółta. Jasne kolory chyba też mogą być, ale w kierunku chłodnych.

2. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń?

Lepiej wyglądam w jasnych szarościach i kremowej bieli, ale nie wrzuciłabym czerni i bieli w kategorię: najgorsze kolory. Na pewno wyglądam okropnie w czarnych włosach. Ciemny brąz może być, granat złamany szarością nie pasuje. Ciemny szary też jakoś nie bardzo - znowu, cera robi się żółta.

3. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste?
Tak, pasują mi intensywne kolory. Jasne pasują, jak są chłodne, ale nie szarawe.

4. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?

Na pewno nie.

5. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne?

I ciepłe i zimne.

6. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo

Chyba lepiej, jak trzymam się jednego koloru.

Jak się opalasz – trudno mi określić, bo staram się nie opalać. Wydaje mi się, że jak opalę się tylko trochę, to kolor jest bardziej żółty, złocisty, a przy mocniejszej opaleniźnie robi się przybrudzony. Na początku jestem trochę zaczerwieniona.

Kolor oczu – przy źrenicy złoty brąz, reszta szarozielona z intensywną obwódką. Białka nie są wcale takie białe, tylko szarawe i nie kontrastują mocno. Oprawa ciemna, prawie czarna.

Piegi – nie mam

Cera – wydaje mi się, że to chłodny beż, ale nie jestem w 100% pewna. Mam dużo zaczerwienień, rumienię się też na czerwono i jak mi słabo to nie robię się blada, tylko żółta, a mimo to określiłabym kolor cery w kierunku chłodnego.

Naturalny kolor włosów – mysi, popielaty, bez brązowozłotych akcentów.

Kolor ust – jasny, przybrudzony róż.[/QUOTE]

Hejka, nie wiem, czy ktoś ci wyraźnie odpowiedział, ale stawiałabym na Bright Winter lub Bright Spring. Musisz ocenić, czy lepiej ci w troszkę cieplejszych, czy w troszkę chłodniejszych barwach. Czasem trudno rozpoznać, ale warto mierzyć albo pobrać sobie na kompa jakieś palety i znaleźć zdjęcie w miarę oddające twoją naturalną kolorystykę i po prostu "poprzykładać" w jakimś Paintcie do twarzy.
__________________
'Z tej świetlistości wysnuwasz opowieść
Słodką, soczystą i cierpką – jak człowiek,
Gęstą od tęsknot, cudów i koszmarów;
Ale jej końca nigdy się nie dowiem,

Bowiem zawieszasz na jednym ją słowie,
W którym zaklęte szukanie jest – czaru.'

Edytowane przez mam_pH
Czas edycji: 2021-01-23 o 21:56
mam_pH jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-01-23, 21:41   #878
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez Hisoka Pokaż wiadomość
Dawno mnie tu nie było :P

Dalej nie wiem jakim typem kolorystycznym jestem, ale wczoraj zaszalałam - tymczasowo (chyba :P). Pofarbowałam się na rudo "odżywką odświeżającą kolor rudy" (dlatego mam nadzieję, że jeśli m się "odwidzi", to da się ją po iluś myciach wypłukać).

Dodałam zdjęcia w albumie. Kiepskie światło i kolor nie wyszedł na zdjęciach tak intensywny jak w realu, ale cośtam widać
Ja u Ciebie stawiałam na któryś typ jasny (może jeszcze pamiętasz), najpierw na Wiosnę, ale teraz myślę jednak, że będziesz Latem. Masz charakterystyczny dla tego typu odcień karnacji, lekko szarawe oczy, ale przede wszystkim dobrze Ci w kolorach rozjaśnionych, chłodnawych i średnio intensywnych.
Co do włosów - mogą być, ale zdecydowanie jest to kolor raczej dla Ciepłej Wiosny niż dla Lata.
Przy okazji - chyba udało mi się odnaleźć Twoją typologiczną i kolorystyczną "bliźniaczkę" - aktorka Sarah Gadon - Theatrical Romantic i Jasne Lato. Jakbyś miała ochotę, to możesz podpatrzeć jak godzi ze sobą te dwa typy. Moim zdaniem, robi to bardzo udanie.
https://www.pinterest.fr/gryzmolistk...-light-summer/

Edytowane przez 7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Czas edycji: 2021-01-23 o 21:43
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-23, 21:55   #879
mam_pH
Przyczajenie
 
Avatar mam_pH
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 27
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Mam też do was prośbę o poradę. Używałam dotychczas głównie szminki Maybelline Color Sensational Hollywood Red (540), kupiłam ją 1.5 roku temu, ale już się kończy i nie mogę jej nigdzie upolować, chyba po prostu już nie sprzedają.

https://i.pinimg.com/originals/80/b4...5056f0f06f.jpg

Wyjątkowo dobrze w niej wyglądałam. Znacie może szminki o zbliżonych kolorach, zależy mi na takiej, która nie wysusza ust, ma kremową konsystencję ale jest w sztyfcie, nie w takim aplikatorze jak błyszczyki.
__________________
'Z tej świetlistości wysnuwasz opowieść
Słodką, soczystą i cierpką – jak człowiek,
Gęstą od tęsknot, cudów i koszmarów;
Ale jej końca nigdy się nie dowiem,

Bowiem zawieszasz na jednym ją słowie,
W którym zaklęte szukanie jest – czaru.'
mam_pH jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-23, 21:59   #880
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez mam_pH Pokaż wiadomość
Mam też do was prośbę o poradę. Używałam dotychczas głównie szminki Maybelline Color Sensational Hollywood Red (540), kupiłam ją 1.5 roku temu, ale już się kończy i nie mogę jej nigdzie upolować, chyba po prostu już nie sprzedają.

https://i.pinimg.com/originals/80/b4...5056f0f06f.jpg

Wyjątkowo dobrze w niej wyglądałam. Znacie może szminki o zbliżonych kolorach, zależy mi na takiej, która nie wysusza ust, ma kremową konsystencję ale jest w sztyfcie, nie w takim aplikatorze jak błyszczyki.
Zajrzyj na stronę Golden Rose, powinni mieć coś zbliżonego u siebie w asortymencie.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-23, 22:38   #881
mam_pH
Przyczajenie
 
Avatar mam_pH
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 27
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Wiem też, że z samego opisu nie pomożecie, ale może podpowiecie, czy dobrze trafiam/gdzie jeszcze ewentualnie szukać (wśród jakichś typów). Ja podejrzewam Prawdziwą Zimę, True/Cool Winter.

1. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

Bardzo dobrze wyglądam w odcieniach chłodnych, ale nasyconych, nie bardzo ciemnych i nie przyszarzonych. Jeśli zakładam jakiś jasny odcień, np. różu, nie jest koralowy ani szaro-różowy, tylko wygląda, jakby składał się z czystej bieli i różu.

Idealne kolory: żółty (cytrynowy, pastelowy raczej chłodny), zielony (chłodny i szmaragdowy, taka trochę turkuso-zieleń; jeśli turkus to lodowy, jasny), róż (amarant, fuksja, blady chłodny róż), czerwień (malinowa, nie ta pomarańczowa), fiolet (mleczny fiolet, taki lila, ale nie szarawy). Wyglądam też dobrze w całkiem sporej palecie błękitów i niebieskich, wśród nich prym wiedzie taki mocny, fioletowawy błękit, ale nie przepadam za tymi kolorami.

Kolory, które nie pasują: beżowy (jak kawa z mlekiem), brązowy (im bardziej rudy, tym gorzej), brudny róż (taki szarawy), kremowy-cielisty, pomarańczowy (rudy), przybrudzony błękit

Co jest niestandardowe wg mnie dla True Winter:

1. mogę nosić beż, ale tylko szary beż/ecru, np. taki https://www.myperfectcolor.com/repos...or-match-2.jpg
2. mogę nosić brąz, ale tylko taki jak gorzka czekolada (https://www.milkshakehaircare.co.uk/...wn-600x600.jpg
3. mogę nosić taki żółty! https://static.bhphoto.com/images/im...498_725731.jpg
4. nie ma dramatu w takim pomarańczowym https://i.pinimg.com/564x/0f/13/e7/0...ea76d02710.jpg
5. nie ma dramatu w takiej zieleni https://encrypted-tbn0.gstatic.com/i...ZtAOQ&usqp=CAU
6. mogę nosić też taki limonkowy, ale nie ten neonowy (chociaż nie ma dramatu), lepiej lekko rozbielony: https://cdn.shopify.com/s/files/1/10...g?v=1560836081
7. Zaskakująco dobrze mi w takim barbie różu: https://cdn.bladeville.pl/media/cata...8aaab38618.jpg

2. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?

Pasuje mi czysta biel, czysta czerń, ciemny szary, jasny chłodny szary, ecru, chłodny beż. Bardzo neutralnie wyglądam też w grafitowym i granatowym (chłodnym).

3. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?

Raczej jaskrawe i intensywne, ale zdaje mi się, że lepiej w rozbielonych czystych, niż w czystych 100%,


4. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak, to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy.

Nie. Szary roż, szary błękit to raczej przepis na katastrofę. Wyjątkiem jest ciemny szaroniebieski, taki trochę grafit.


5. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?

Ja stawiam, że zimne. Nic moim zdaniem nie ożywia mojej twarzy tak, jak srebro, w biżuterii ale też np. na powiekach, w formie kresek. Tyle tylko, że po pierwsze, moja mama (na pewno Bright Winter) też wygląda super w srebrze. I zawsze słyszę od niej, że wyglądałabym też dobrze w złocie, ale jestem uprzedzona.
No i te wyjątki, kiedy mogę sobie pozwolić na cieplejsze odcienie niektórych kolorów...

6. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. paski, kratka itp., blisko twarzy i wygląda to ok? Nie tłumią cię ani nie przytłaczają, widać twoją twarz, nie ubranie?

Czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów, a kontrasty cię przytłaczają, wyglądają nienaturalnie i odwracają uwagę od twarzy?


W drobnych raczej mdło, paradoksalnie dotyczy to też czerni i bieli (np. drobnych czarno-białych pasków), ale przepisem na tragedie są np. białe ubrania w czerwone, drobne paski lub kropki. Ogólnie gorzej mi w białych ubraniach w kolorowe wzorki, niż w czarnych ubraniach w kolorowe wzorki. Najlepiej sprawdzają się chyba spore czarno-białe paski, białe kropki na czarnym tle, raczej spore wzorki, mogą być kontrastowe.

Na koniec pytania, które mogą pomóc:

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko (najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?


Od razu na brąz. Brąz jest jasny, chłodny, taki przykurzony właśnie.

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy) - jasna czy raczej zdecydowana?

Oczy ani ciemne, ani jasne. Złotawe, topazowe (nie piwne), obwódka wokół tęczówki ciemniejsza, ale nie czarna. Tęczówka dość przejrzysta, ma małe ciemniejsze plamki, trochę elementów zieleni. Oprawa oczu ciemna, czarna.

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe, ciepłe czy raczej szaro-brązowe?

Mam latem, bardzo jasne, dość wyblakłe i raczej złotawe.

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra?

Bezbarwny. Tak lubię na nią mówić, bo gdy nie mam makijażu i założę coś czarno-białego, wyglądam jak fotografia B&W. Tak naprawdę, to jest jasna, taki chłodny, porcelanowy beż, z ewentualnie bardzo delikatnym, bladoróżowym rumieńcem.

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny? Jaki mają odcień? Czy kolor ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?

Ciemny brąz (prawie czarny), w zasadzie to taki szarawy. W słońcu nie ma złotego ani rudego połysku. Nazywam go "gorzkim" brązem.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?

Średni, chłodny ale delikatny róż. Taki różany.
__________________
'Z tej świetlistości wysnuwasz opowieść
Słodką, soczystą i cierpką – jak człowiek,
Gęstą od tęsknot, cudów i koszmarów;
Ale jej końca nigdy się nie dowiem,

Bowiem zawieszasz na jednym ją słowie,
W którym zaklęte szukanie jest – czaru.'

Edytowane przez mam_pH
Czas edycji: 2021-01-23 o 22:40
mam_pH jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-01-23, 22:51   #882
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez mam_pH Pokaż wiadomość
Wiem też, że z samego opisu nie pomożecie, ale może podpowiecie, czy dobrze trafiam/gdzie jeszcze ewentualnie szukać (wśród jakichś typów). Ja podejrzewam Prawdziwą Zimę, True/Cool Winter.

1. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

Bardzo dobrze wyglądam w odcieniach chłodnych, ale nasyconych, nie bardzo ciemnych i nie przyszarzonych. Jeśli zakładam jakiś jasny odcień, np. różu, nie jest koralowy ani szaro-różowy, tylko wygląda, jakby składał się z czystej bieli i różu.

Idealne kolory: żółty (cytrynowy, pastelowy raczej chłodny), zielony (chłodny i szmaragdowy, taka trochę turkuso-zieleń; jeśli turkus to lodowy, jasny), róż (amarant, fuksja, blady chłodny róż), czerwień (malinowa, nie ta pomarańczowa), fiolet (mleczny fiolet, taki lila, ale nie szarawy). Wyglądam też dobrze w całkiem sporej palecie błękitów i niebieskich, wśród nich prym wiedzie taki mocny, fioletowawy błękit, ale nie przepadam za tymi kolorami.

Kolory, które nie pasują: beżowy (jak kawa z mlekiem), brązowy (im bardziej rudy, tym gorzej), brudny róż (taki szarawy), kremowy-cielisty, pomarańczowy (rudy), przybrudzony błękit

Co jest niestandardowe wg mnie dla True Winter:

1. mogę nosić beż, ale tylko szary beż/ecru, np. taki https://www.myperfectcolor.com/repos...or-match-2.jpg
2. mogę nosić brąz, ale tylko taki jak gorzka czekolada (https://www.milkshakehaircare.co.uk/...wn-600x600.jpg
3. mogę nosić taki żółty! https://static.bhphoto.com/images/im...498_725731.jpg
4. nie ma dramatu w takim pomarańczowym https://i.pinimg.com/564x/0f/13/e7/0...ea76d02710.jpg
5. nie ma dramatu w takiej zieleni https://encrypted-tbn0.gstatic.com/i...ZtAOQ&usqp=CAU
6. mogę nosić też taki limonkowy, ale nie ten neonowy (chociaż nie ma dramatu), lepiej lekko rozbielony: https://cdn.shopify.com/s/files/1/10...g?v=1560836081
7. Zaskakująco dobrze mi w takim barbie różu: https://cdn.bladeville.pl/media/cata...8aaab38618.jpg

2. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?

Pasuje mi czysta biel, czysta czerń, ciemny szary, jasny chłodny szary, ecru, chłodny beż. Bardzo neutralnie wyglądam też w grafitowym i granatowym (chłodnym).

3. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?

Raczej jaskrawe i intensywne, ale zdaje mi się, że lepiej w rozbielonych czystych, niż w czystych 100%,


4. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak, to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy.

Nie. Szary roż, szary błękit to raczej przepis na katastrofę. Wyjątkiem jest ciemny szaroniebieski, taki trochę grafit.


5. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?

Ja stawiam, że zimne. Nic moim zdaniem nie ożywia mojej twarzy tak, jak srebro, w biżuterii ale też np. na powiekach, w formie kresek. Tyle tylko, że po pierwsze, moja mama (na pewno Bright Winter) też wygląda super w srebrze. I zawsze słyszę od niej, że wyglądałabym też dobrze w złocie, ale jestem uprzedzona.
No i te wyjątki, kiedy mogę sobie pozwolić na cieplejsze odcienie niektórych kolorów...

6. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. paski, kratka itp., blisko twarzy i wygląda to ok? Nie tłumią cię ani nie przytłaczają, widać twoją twarz, nie ubranie?

Czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów, a kontrasty cię przytłaczają, wyglądają nienaturalnie i odwracają uwagę od twarzy?


W drobnych raczej mdło, paradoksalnie dotyczy to też czerni i bieli (np. drobnych czarno-białych pasków), ale przepisem na tragedie są np. białe ubrania w czerwone, drobne paski lub kropki. Ogólnie gorzej mi w białych ubraniach w kolorowe wzorki, niż w czarnych ubraniach w kolorowe wzorki. Najlepiej sprawdzają się chyba spore czarno-białe paski, białe kropki na czarnym tle, raczej spore wzorki, mogą być kontrastowe.

Na koniec pytania, które mogą pomóc:

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko (najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?


Od razu na brąz. Brąz jest jasny, chłodny, taki przykurzony właśnie.

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy) - jasna czy raczej zdecydowana?

Oczy ani ciemne, ani jasne. Złotawe, topazowe (nie piwne), obwódka wokół tęczówki ciemniejsza, ale nie czarna. Tęczówka dość przejrzysta, ma małe ciemniejsze plamki, trochę elementów zieleni. Oprawa oczu ciemna, czarna.

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe, ciepłe czy raczej szaro-brązowe?

Mam latem, bardzo jasne, dość wyblakłe i raczej złotawe.

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra?

Bezbarwny. Tak lubię na nią mówić, bo gdy nie mam makijażu i założę coś czarno-białego, wyglądam jak fotografia B&W. Tak naprawdę, to jest jasna, taki chłodny, porcelanowy beż, z ewentualnie bardzo delikatnym, bladoróżowym rumieńcem.

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny? Jaki mają odcień? Czy kolor ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?

Ciemny brąz (prawie czarny), w zasadzie to taki szarawy. W słońcu nie ma złotego ani rudego połysku. Nazywam go "gorzkim" brązem.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?

Średni, chłodny ale delikatny róż. Taki różany.
Prawdziwa Zima rozkwita tylko w srebrze, złoto będzie bardzo od niej odstawać, a w najlepszym razie nie podkreślać urody.
Czysta Zima wygląda porównywalnie dobrze i w srebrze i w złocie.
Upewnij się jak żywe mogą być kolory, które Ci pasują. Jeśli czyste, ale nie jaskrawe na oko, bliżej Ci do Chłodnej Zimy. Jeśli rozkwitasz w kolorach, które większość osób przeraziłyby swoją intensywnością, np. magentowym różu, odcieniu hot pink, fuksji, soczystej trawiastej zieleni, bardzo czystym, definicyjnym odcieniu czerwieni, będziesz Czystą Zimą.
Bardzo polecam test szminek, bez podkładu, bo wtedy kolor znajduje się bezpośrednio na twarzy i widać wszystkie niuanse składające się na twarzowość koloru lub brak.
Kolory Czystej Zimy:
https://www.pinterest.fr/pin/465489311488754257/
Kolory Chłodnej Zimy:
https://www.pinterest.fr/pin/465489311489172915/
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-23, 23:26   #883
mam_pH
Przyczajenie
 
Avatar mam_pH
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 27
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;88458159]Prawdziwa Zima rozkwita tylko w srebrze, złoto będzie bardzo od niej odstawać, a w najlepszym razie nie podkreślać urody.
Czysta Zima wygląda porównywalnie dobrze i w srebrze i w złocie.
Upewnij się jak żywe mogą być kolory, które Ci pasują. Jeśli czyste, ale nie jaskrawe na oko, bliżej Ci do Chłodnej Zimy. Jeśli rozkwitasz w kolorach, które większość osób przeraziłyby swoją intensywnością, np. magentowym różu, odcieniu hot pink, fuksji, soczystej trawiastej zieleni, bardzo czystym, definicyjnym odcieniu czerwieni, będziesz Czystą Zimą.
Bardzo polecam test szminek, bez podkładu, bo wtedy kolor znajduje się bezpośrednio na twarzy i widać wszystkie niuanse składające się na twarzowość koloru lub brak.
Kolory Czystej Zimy:
https://www.pinterest.fr/pin/465489311488754257/
Kolory Chłodnej Zimy:
https://www.pinterest.fr/pin/465489311489172915/[/QUOTE]

Jak dla mnie srebro. Na oczach, w biżuterii. Na oczach też fiolet, ale nie śliwkowy, tylko chłodny, najlepiej jasny. Wydaje mi się, że lepiej w dość intensywnych, ale rozbielonych, jak u Chłodnej Zimy. Z tym testem szminek to ciężko, bo te fiolety to raczej ekstrawaganckie kolory i mało kto ma w domu, ale jak gdzieś dorwę, to wypróbuję. Bez kolorów przy twarzy, w makijażu jestem dość bezbarwna, dopiero kolor robi z moją twarzą ciekawe rzeczy.
__________________
'Z tej świetlistości wysnuwasz opowieść
Słodką, soczystą i cierpką – jak człowiek,
Gęstą od tęsknot, cudów i koszmarów;
Ale jej końca nigdy się nie dowiem,

Bowiem zawieszasz na jednym ją słowie,
W którym zaklęte szukanie jest – czaru.'
mam_pH jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-23, 23:48   #884
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez mam_pH Pokaż wiadomość
Jak dla mnie srebro. Na oczach, w biżuterii. Na oczach też fiolet, ale nie śliwkowy, tylko chłodny, najlepiej jasny. Wydaje mi się, że lepiej w dość intensywnych, ale rozbielonych, jak u Chłodnej Zimy. Z tym testem szminek to ciężko, bo te fiolety to raczej ekstrawaganckie kolory i mało kto ma w domu, ale jak gdzieś dorwę, to wypróbuję. Bez kolorów przy twarzy, w makijażu jestem dość bezbarwna, dopiero kolor robi z moją twarzą ciekawe rzeczy.
No właśnie z tą jasnością to jest na odwrót - szminki dla Czystej Zimy są nieco jaśniejsze, szminki dla Chłodnej mają więcej głębi (i ogólnie pasujące kolory). Oceń też, czy wiśniowa czerwień albo rubinowa to "Twoje" wersje czerwieni.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-24, 00:33   #885
Hisoka
Zakorzenienie
 
Avatar Hisoka
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 6 041
GG do Hisoka
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;88458022]Ja u Ciebie stawiałam na któryś typ jasny (może jeszcze pamiętasz), najpierw na Wiosnę, ale teraz myślę jednak, że będziesz Latem. Masz charakterystyczny dla tego typu odcień karnacji, lekko szarawe oczy, ale przede wszystkim dobrze Ci w kolorach rozjaśnionych, chłodnawych i średnio intensywnych.
Co do włosów - mogą być, ale zdecydowanie jest to kolor raczej dla Ciepłej Wiosny niż dla Lata.
Przy okazji - chyba udało mi się odnaleźć Twoją typologiczną i kolorystyczną "bliźniaczkę" - aktorka Sarah Gadon - Theatrical Romantic i Jasne Lato. Jakbyś miała ochotę, to możesz podpatrzeć jak godzi ze sobą te dwa typy. Moim zdaniem, robi to bardzo udanie.
https://www.pinterest.fr/gryzmolistk...-light-summer/[/QUOTE]


Pamiętam, że stawiałaś na typ jasny.

Z eksperymentami z rudością - jeszcze bardziej się gubię:
Etap I - mocno przedawkowana różowa płukanka:
kolor był nierównomierny - część włosów była brzoskwiniowa, część różowa. I w tej różowej części (chłodniejszej) chyba nie było mi dobrze.
Etap II - odżywka do włosów rudych (pierwsze użycie):
Już było lepiej. Pasmo włosów , na którym robiłam próbę (tj. dwukrotna aplikacja miedzianej odżywki) lepiej wyglądało niż reszta włosów. Reszta była brzoskwiniowa - taka nijaka.
Etap III - odżywka do włosów rudych (drugie użycie):
Dopiero tu efekt mi się podoba. Kolor jest intensywny i nie zlewa się z twarzą. Ale nie wiem czy jasne lato wyglądałoby dobrze w tak ciepłym odcieniu.
__________________
Hisoka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-24, 00:41   #886
mam_pH
Przyczajenie
 
Avatar mam_pH
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 27
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;88458224]No właśnie z tą jasnością to jest na odwrót - szminki dla Czystej Zimy są nieco jaśniejsze, szminki dla Chłodnej mają więcej głębi (i ogólnie pasujące kolory). Oceń też, czy wiśniowa czerwień albo rubinowa to "Twoje" wersje czerwieni.[/QUOTE]

Źle mi w zbyt jasnych szminkach, w zbyt ciemnych też i w zbyt jaskrawych. Najodważniejszymi szminkami, jakie kiedykolwiek miałam były: MAC Up the Amp i Bourjois Rouge Edition Velvet Saperliprunette. W obu było dobrze, ale lepiej w tej drugiej, ciemniejszej (Saperliprunette). Jeśli pytasz, czy wiśniowa albo rubinowa czerwień to moje wersje czerwieni, to na usta w życiu, przynajmniej wg tego obrazka:
https://i.pinimg.com/originals/7c/5f...847894d3f6.jpg

W zasadzie, to na usta żaden dla mnie z takich kolorów, ale już np. do ubrania kolor, który ktoś określił jako "purple red" tak. Z pomadek sprawdza się też Maybelline Sensational Hollywood Red 540,wygląda bardzo naturalnie i nie rzuca się w oczy jako mocna, intensywna szminka, wydaje się być wręcz szminką na dzień, a nie różową czerwienią odcinającą od ust. Trochę jak naturalne, lekko tylko "podrasowane" usta.

Kiedyś myślałam też, że obojętnie, jakiego różu użyję, ale odkryłam, że jak użyję jakiegoś tam, koralowego, to jest ok, ale jak użyję Maybelline 70 Rose Madison (chodzi o kolor, odcień), to jest super.

https://i.ebayimg.com/images/g/D8cAA...v~8/s-l400.jpg

Także chyba moja naturalna kolorystyka gdzieś tam bardziej idzie w fiolety, niż w czerwienie.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: png pobrane.png (2,0 KB, 11 załadowań)
__________________
'Z tej świetlistości wysnuwasz opowieść
Słodką, soczystą i cierpką – jak człowiek,
Gęstą od tęsknot, cudów i koszmarów;
Ale jej końca nigdy się nie dowiem,

Bowiem zawieszasz na jednym ją słowie,
W którym zaklęte szukanie jest – czaru.'

Edytowane przez mam_pH
Czas edycji: 2021-01-24 o 00:47
mam_pH jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-24, 10:08   #887
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez mam_pH Pokaż wiadomość
Źle mi w zbyt jasnych szminkach, w zbyt ciemnych też i w zbyt jaskrawych. Najodważniejszymi szminkami, jakie kiedykolwiek miałam były: MAC Up the Amp i Bourjois Rouge Edition Velvet Saperliprunette. W obu było dobrze, ale lepiej w tej drugiej, ciemniejszej (Saperliprunette). Jeśli pytasz, czy wiśniowa albo rubinowa czerwień to moje wersje czerwieni, to na usta w życiu, przynajmniej wg tego obrazka:
https://i.pinimg.com/originals/7c/5f...847894d3f6.jpg

W zasadzie, to na usta żaden dla mnie z takich kolorów, ale już np. do ubrania kolor, który ktoś określił jako "purple red" tak. Z pomadek sprawdza się też Maybelline Sensational Hollywood Red 540,wygląda bardzo naturalnie i nie rzuca się w oczy jako mocna, intensywna szminka, wydaje się być wręcz szminką na dzień, a nie różową czerwienią odcinającą od ust. Trochę jak naturalne, lekko tylko "podrasowane" usta.

Kiedyś myślałam też, że obojętnie, jakiego różu użyję, ale odkryłam, że jak użyję jakiegoś tam, koralowego, to jest ok, ale jak użyję Maybelline 70 Rose Madison (chodzi o kolor, odcień), to jest super.

https://i.ebayimg.com/images/g/D8cAA...v~8/s-l400.jpg

Także chyba moja naturalna kolorystyka gdzieś tam bardziej idzie w fiolety, niż w czerwienie.
Chłodnym Zimom, z tego co wiem, poleca się właśnie intensywne fiolety i róże i raczej właśnie idące w głębię niż w bardzo duże nasycenie. Fajnie byłoby jakbyś popróbowała kolory z obu próbników.
Hisoka - to też zależy jak intensywny był tamten róż. Jeżeli mocno jaskrawy, to mógł przytłaczać Twoją urodę. Natomiast brzoskwinia to kolor typu siostrzanego, więc mógł pasować. Brzoskwiniowy to rozbielony i ochłodzony odcień koloru pomarańczowego.
Kolor który masz obecnie, nie jest jakiś ogniście rudy, to raczej blond przechodzący w rudość.

Edytowane przez 7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Czas edycji: 2021-01-24 o 10:17
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-25, 16:46   #888
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Wrzuciłam kurtkę, sweter i kardigan.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-25, 16:53   #889
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Kurtka chyba dla SN, w sumie może być, ale szału nie ma. Sweter taki zwyklaczek, krój nie szkodzi, ale nie jestem fanką czerni na tobie. Kardigan ma fajny kolor, ale takie kardigany chyba pasują FN.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-01-26, 06:59   #890
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Wrzuciłam kurtkę, sweter i kardigan.
Kurtka jest przeciętna, sweter czarny fajny, rudy taki sobie, ale kolor ma fajny.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-27, 04:18   #891
Hisoka
Zakorzenienie
 
Avatar Hisoka
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 6 041
GG do Hisoka
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Wrzuciłam kurtkę, sweter i kardigan.
Kurtka i czarny sweter nie bardzo mi się podobają, ale ten rudy jest ok.
__________________
Hisoka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-30, 14:01   #892
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Wrzucilam pare rzeczy. Kolorami chyba trafilam, ale crop top i body raczej za obcisle, a sukienka z zamkiem dziwnie sie zwija w niektorych miejscach. Wrzucilam tez jeszcze raz zielone spodnie z jasniejsza bluzka (tzn. body).

Edytowane przez 980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Czas edycji: 2021-01-30 o 15:42
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-30, 15:41   #893
Farfalla97
Rozeznanie
 
Avatar Farfalla97
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 789
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;88474895]Wrzucilam pare rzeczy. Kolorami chyba trafilam, ale crop top i body raczej za obcisle, a sukienka z zamkiem dziwnie sie zwija w niektorych miejscach. Wrzucilam tez jeszcze raz zielone spodnie z jasniejsza bluzka.[/QUOTE]

Ta zielona z zamkiem jest jakoś źle dopasowana. Wygląda na Tobie trochę niechlujnie.
Za to ta z wycięciem jest o niebo lepsza, chociaż materiał też taki sobie (mógłby być sztywniejszy). I pewnie lepiej by Ci było w mini.
Zielone spodnie są całkiem ok. Jeansy bardzo mi się na Tobie podobają (pewnie dlatego, że są przykrótkie). Crop top wypada bardzo przyzwoicie. Kremowe body zbytnio mi się nie podoba - kojarzy mi się trochę babciowato.
Katana bardzo na tak!
Farfalla97 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-30, 20:14   #894
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;88474895]Wrzucilam pare rzeczy. Kolorami chyba trafilam, ale crop top i body raczej za obcisle, a sukienka z zamkiem dziwnie sie zwija w niektorych miejscach. Wrzucilam tez jeszcze raz zielone spodnie z jasniejsza bluzka (tzn. body).[/QUOTE]

Najbardziej podobają mi się kurtka i crop top. Zielona sukienka z pasem zbyt classikowa, a ta z wycięciem ma fajny fason i kolor, ale material chyba trochę zbyt miękki i jakoś tak niedbale przez to wygląda. Body jest ok.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-30, 20:25   #895
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Dzięki wam. Z tym body jednak coś mi nie pasuje, raczej dalej będę szukać jasnej góry. Faktycznie materiał sukienki z wycięciem jest trochę irytujący, bo dość mocno prześwitujący.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-31, 14:03   #896
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Kurtka jest dla mnie zbyt kontrastowa kolorystycznie, chociaż w sumie wyglądasz dobrze, może to moja osobista niechęć do bieli z czernią.

Crop top fajny, super kolor. Body nie jestem pewna. Sukienka z wycięciem bardzo kobieca, a ta z zamkiem bardzo na nie. Skojarzyła mi się z pianką do nurkowania. Spodnie fajne
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-31, 14:47   #897
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Dzięki. Kurtkę chyba zostawię, na promce kosztowała tylko 10€.
Wrzuciłam jeszcze buty udające martensy, bardzo mi się podobają.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-02-06, 17:39   #898
Osleidis
Rozeznanie
 
Avatar Osleidis
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: zza kurtyny
Wiadomości: 867
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Hej dziewczyny

Chciałabym tu się więcej z Wami poudzielać, ale pochłaniają mnie sprawy przebranżowienia, rekrutacji, nauki itd.

Wrzuciłam do swojego folderu moje próby określenia typu kolorystycznego. Wycięłam swoje zdjęcie, wydaje mi się w miarę dobrze oddające rzeczywistość, i powklejałam w palety poszczególnych typów. I oczywiście nie widzę nic. Nie wiem nawet czy jestem bardziej chłodna, czy bardziej ciepła. Jedyne co obstawiam, że raczej nie jestem jasnym latem - paleta nr 2. I rzeczywiście unikam tych kolorów w szafie. Pomożecie?

Edytowane przez Osleidis
Czas edycji: 2021-02-06 o 17:41
Osleidis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-02-06, 17:49   #899
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez Osleidis Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny

Chciałabym tu się więcej z Wami poudzielać, ale pochłaniają mnie sprawy przebranżowienia, rekrutacji, nauki itd.

Wrzuciłam do swojego folderu moje próby określenia typu kolorystycznego. Wycięłam swoje zdjęcie, wydaje mi się w miarę dobrze oddające rzeczywistość, i powklejałam w palety poszczególnych typów. I oczywiście nie widzę nic. Nie wiem nawet czy jestem bardziej chłodna, czy bardziej ciepła. Jedyne co obstawiam, że raczej nie jestem jasnym latem - paleta nr 2. I rzeczywiście unikam tych kolorów w szafie. Pomożecie?
Ja na takich eksperymentach nic nie widzę Najlepiej po prostu ubrać się czy przystawiać do twarzy materiały w różnych kolorach. Bo w rzeczywistości kolory nigdy nie wyglądają tak, jak w Paincie.
Na pewno nie jesteś typem ciemnym

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-02-06, 17:53   #900
Osleidis
Rozeznanie
 
Avatar Osleidis
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: zza kurtyny
Wiadomości: 867
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;88491941]Ja na takich eksperymentach nic nie widzę Najlepiej po prostu ubrać się czy przystawiać do twarzy materiały w różnych kolorach. Bo w rzeczywistości kolory nigdy nie wyglądają tak, jak w Paincie.
Na pewno nie jesteś typem ciemnym

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Tak myślałam, że takie coś może być o kant d...

Wrzuciłam jeszcze zdjęcie w zimowym outficie i generalnie w takich kolorach czuję się najlepiej.
Osleidis jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-12-05 15:59:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:54.