Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy - Strona 51 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-11-02, 08:01   #1501
Narin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 143
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Alepia vs mazidłowa Jamila - jednak remis Kolor wyszedł identyczny, nie zauważyłam też większej różnicy w konsystencji, nakładaniu i spłukiwaniu. Skóra trochę lepiej zareagowała na hennę mazidłową, ale to chyba raczej kwestia rozcieńczenia soku z cytryny przegotowaną wodą. Efekt wysuszenia włosów już ustąpił. Mazidłowa wygrywa lepszym opakowaniem bo cenowo też są to podobne produkty.

miszele możesz mieć problem z uzyskaniem właściwego kolorku. Brąz podobno najłatwiej uzyskać mieszanka henna+indygo+amla, ale to musisz pokombinować z proporcjami. Gotowych mieszanek dostępnych w drogeriach nie polecam, możesz jeszcze bardziej zniszczyć sobie nimi włosy, gdy zareagują z tym, co już masz na głowie.
Narin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-02, 13:30   #1502
zubelek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Belfast
Wiadomości: 7
GG do zubelek
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

miszele ja ci nie doradzę co do sposobu zmiany koloru ale powiem,że bardzo mi się podoba ten,który masz aktualnie

ja zafarbowałam henną po tym pasemkowaniu i choć kolor ładny,to faktycznie z przewagą czerwonego.Niebawem będę zamawiać kolejne opakowania henny,to było moje pierwsze firmy wenita kolor miedziany ale może doradzicie mi jakiej firmy i jaki kolor robić,żeby wyszedł jeszcze bardziej miedziany,taki rudy pomarańczowy? tylko oczywiście nie mieszanki,bo z tym kompletnie nie dam sobie rady.Mieszkam za granicą,muszę zamówić coś na allegro więc ,że mi pani w drogerii doradzi odpadaWiem,że to zależy od wyjściowego koloru,no ja mam dość ciemne po farbowaniu i teraz po hennie rudo czerwone.Eh napaliłam się na to "hennowanie"a mogłam najpierw dobrze rozjaśnić włosy,no za późno
zubelek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-08, 23:42   #1503
_Meggy_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Bialystok
Wiadomości: 358
GG do _Meggy_
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Farbowałam dzisiaj pierwszy raz w życiu mieszanką henna+indygo+amla, mój naturalny kolor włosów to ciemny blond/ jasny brąz wyszedł mi piekny głęboki brąz/ kasztan z połyskiem, jestem zachwycona!
__________________
Success doesn't consist on winning all the time, but on never giving up.
_Meggy_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-10, 00:19   #1504
sonne1989
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

pytanie do BLONDYNEK!!!!!
zamierzam kupic balsam z henna z vanity w nowym odcieniu naturalny blond http://www.allegro.pl/item810275336_...ie_gratis.html
bardzo podoba mi sie ten kolor i chcialabym taki uzyskac. wiem ze nie jest to naturalna henna tylko jakas chemiczna mieszanka z henna ale wsrod tych naturalnych w proszku nie znalazlam takiego czystego blondu ew. rudy polysk a nie o to mi chodzi.
moj naturaly kolor to sredni czasem ciemny mysi blond.wczesniej rozjasnialam wlosy na jasny blond od pol roku nie farbuje i mam odrosty do ucha. chcialabym wiec ujednolicic kolor wlosow, przyciemnic rozjasniane i nadac polysk moim. i mysle ze bylby to dobry sposob gdyz nie moge juz stosowac farb.
problem w tym ze jest to nowy odcien i nigdzie nie moge znalezc opinii o tym jak on wyglada. czy ktoras z was stosowala juz go? jaki byl wyjsciowy kolor a jaki wam wyszedl? moze macie zdjecia? bede wdzieczna!
a jesli nikt nie stosowal to moze podzielicie sie ktora inna henna bedzie odpowiednia dla blondynki?dzieki!
sonne1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-12, 12:01   #1505
dosia76
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Witam wszystkie miłośniczki henny
Ja zamierzam zafarbować włosy henną pierwszy raz. Farbowałam na ciemny brąz kilka lat raz w miesiącu. Teraz zaczęłam mieć problem z wypadaniem włosów, biorę inneov gęstość włosów, idę do dermatologa, żeby powiedział mi co więcej w temacie można zrobić. Niepokoi mnie jednak fakt, że powinnam przestać farbować włosy. Mam sporo siwych włosów, a mój naturalny kolor jest mysi więc odrosty widoczne dośc szybko. A ponieważ im większy stres tym więcej włosów wypada, to szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie, że miałabym chodzić z odrostami do ucha i siwymi włosami. Dlatego zainteresowałam się henną. Przebrnęłam przez cały wątek. mam mieszane uczucia, ale ponieważ wiecej opinii jest pozytywnych to chyba się odważę. Mam tylko pytanko, czy henna pokryje siwe włoski, czy żeby zafarbować włosy na ciemny brąz powinnam zmieszać hennę+indygo+amla?? w jakich proporcjach na włosy półdługie. czy może jakaś inna mieszanka??
Gdzie kupić najlepiej przez internet czy szukać sklepu zielarskiego. Mieszkam w Łodzi więc może jakaś łodzianka mogłaby mi doradzić?Bardzo dziękuję za odpowiedź
dosia76 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-12, 13:05   #1506
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

dosia - o mieszankach nie powiem Ci nic, bo nie stosowałam. Henna pokryje siwe włosy. Będą one o parę tonów jaśniejsze niż te niesiwe, ot taki pseudo - balejaż. Siwe włosy henna zafarbuje na jasny pomarańczowy. Ale ... musisz pamiętać o jednym : farbowanie co dwa tygodnie; max - co trzy.
Ja kupowałam hennę na Helfy. Dziewczyny chwalą sobie też i tą z Mazideł. Na Mazidłach podane są też proporcje mieszanek i dokładniejsze rady.
Czy henna przyniesie pozytywny skutek w walce z wypadaniem włosów ?! Osobiście - wątpię. Ale - sukcesu życzę !
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-12, 17:41   #1507
Narin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 143
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

dosia 76 jeżeli wypadanie włosów było spowodowane chemią to jasne, że henna pomoże Henna również bardzo dobrze radzi sobie z siwymi włosami. Radziłabym składniki do mieszanki zamówić przez internet w jakimś polecanym sklepie. Do ciemnego brązu potrzebna będzie mieszanka w proporcji 1/3 henny + 2/3 indygo. Amlę dodaje się, żeby uzyskać zimny odcień. Powodzenia
Narin jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-12, 18:43   #1508
dosia76
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

dzięki wam dziewczyny za odpowiedź. Poszukam na mazidłach a w czwartek ide do dermatologa więc będę miała okazję dowiedzieć się czy mogę farbować henną. Trzymajcie kciuki za moje eksperymenty. Mam nadzieję, że się uda
dosia76 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-12, 19:13   #1509
ewa007
Rozeznanie
 
Avatar ewa007
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 556
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Kochane wizażanki henno-maniaczki!

Chcę pofarbować włosy henną w proszku firmy SIPA, chcę by włoski wyszły bardzo ciemny brąz i nie wiem czy ta firma ma taki odcień, który da taki ciemny efekt....pomóżcie:p :Dzięki
ewa007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-13, 13:37   #1510
zubelek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Belfast
Wiadomości: 7
GG do zubelek
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

mnie denerwował ten ciemny kolor chciałam jasno rudy,na brąż waidomo,że tak nie wzięło,po powtórzeniu henną i tak nic się nie zmieniło,poza tym,że te pasemka były ładne i odwarzyłam się zaryzykować,rozjaśniłam włosy rozjaśniaczem.O dziwo szybko chwyciło i dobrze rozjaśniło,po umyciu głowy nałożyłam hennę,wiadomo po rozjaśniaczu kolor jest mało atrakcyjny Nałożyłam znowu kolor miedziany z venity.Wyszły takie jak chciałam,jasne rude jak na obrazku z pudełka tylko są bardziej intensywne na jakieś 4 cm od głowy a dalej mniej intensywne.Lekko jakby balejage był ale to fajnie wygląda.Na początku byłam w szoku z brąziku na mocny rudy,jeszcze dość jaskrawy ale podoba mi się.Muszę znowu zamówić henne i zastanawiam się nad innymi firmami,może dłużej by trzymało bo te z venity szybko schodzą ale nie wiem jaką firmę wybrać żeby był czysty miedziany kolor.
zubelek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-13, 14:00   #1511
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez zubelek Pokaż wiadomość
mnie denerwował ten ciemny kolor chciałam jasno rudy,na brąż waidomo,że tak nie wzięło,po powtórzeniu henną i tak nic się nie zmieniło,poza tym,że te pasemka były ładne i odwarzyłam się zaryzykować,rozjaśniłam włosy rozjaśniaczem.O dziwo szybko chwyciło i dobrze rozjaśniło,po umyciu głowy nałożyłam hennę,wiadomo po rozjaśniaczu kolor jest mało atrakcyjny Nałożyłam znowu kolor miedziany z venity.Wyszły takie jak chciałam,jasne rude jak na obrazku z pudełka tylko są bardziej intensywne na jakieś 4 cm od głowy a dalej mniej intensywne.Lekko jakby balejage był ale to fajnie wygląda.Na początku byłam w szoku z brąziku na mocny rudy,jeszcze dość jaskrawy ale podoba mi się.Muszę znowu zamówić henne i zastanawiam się nad innymi firmami,może dłużej by trzymało bo te z venity szybko schodzą ale nie wiem jaką firmę wybrać żeby był czysty miedziany kolor.
Wrzuć jakąś fotkę Zubelku.
majreg jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-15, 14:36   #1512
borkowina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: B'ham
Wiadomości: 1
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Witam, chcialabym sie poradzic osób które maja doswiadczenie w farbowaniu wlosów henna. Ja mam naturalne bardzo ciemne wlosy (kiedys nawet czarne ale odcien sie zmienil po farbowaniu) do tego sporo siwych. Od czestego farbowania zaczely mi one wypadac. Wiec przerzucilam sie na henne, jak dotad farbowalam dwa razy henna koloru ciemny braz . Chcialabym sie dowiedziec czy jest mozliwa zmiana koloru z ciemnego brazu (prawie czarnego) na kasztanowy za pomoca henny? Czy uzyskam kolor kosztanowy jezeli wczesniej farbowalam (2 razy) wlosy henna ciemny braz?
borkowina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-20, 17:13   #1513
cat.
Rozeznanie
 
Avatar cat.
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: polskie góry/Kraków
Wiadomości: 786
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Witam,
czy może któraś z Was wie, gdzie w Krakowie mogę zakupić chnę firmy ELD? Albo jakąkolwiek inną, byleby miała w składzie 100% lawsonii.
__________________
KOT NIEZALEŻNY
stwór samolubny, egoistyczny i roszczeniowy.

Kot jest zaopatrzony w certyfikat, którego posiadanie, w przypadku kota, zupełnie niczego nie gwarantuje.


...a tak właściwie, to po co Państwu kot?
cat. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-20, 17:31   #1514
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Dziewczynki! Pomóżcie. Proszę.Ma któraś z Was fotkę z włoskami po tej hennie? Albo orzechowy brąz z tej samej serii. Jeśli coś wiecie wstawcie linka. Przymierzam się do tego kolorku ale boje się,że zbyt rudy wyjdzie, a mi bardzo nie do twarzy.
majreg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-20, 17:32   #1515
cat.
Rozeznanie
 
Avatar cat.
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: polskie góry/Kraków
Wiadomości: 786
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

No i jeszcze jedno.

Jestem po pierwszym farbowaniu henną, mój naturalny kolor to miodowy blond. Hennę trzymałam na włosach pół godziny, wyszedł piękny, miedziany rudy. W miejscach, gdzie miałam wcześniej naturalne jasne refleksy lub np na skroniach, kolor miał odcień lekko pomarańczowy. Powinnam trzymać dłużej niż 30 minut? Obawiam się efektu marchewki.
Jak to właściwie wygląda z farbowaniem blond włosów? Im dłużej trzymam, tym kolor jest bardziej intensywny? (czyt. ciemniejszy)

I co mnie frapuje jeszcze... Jak wygląda farbowanie odrostów?
__________________
KOT NIEZALEŻNY
stwór samolubny, egoistyczny i roszczeniowy.

Kot jest zaopatrzony w certyfikat, którego posiadanie, w przypadku kota, zupełnie niczego nie gwarantuje.


...a tak właściwie, to po co Państwu kot?
cat. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-20, 17:49   #1516
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez cat. Pokaż wiadomość
No i jeszcze jedno.

Jestem po pierwszym farbowaniu henną, mój naturalny kolor to miodowy blond. Hennę trzymałam na włosach pół godziny, wyszedł piękny, miedziany rudy. W miejscach, gdzie miałam wcześniej naturalne jasne refleksy lub np na skroniach, kolor miał odcień lekko pomarańczowy. Powinnam trzymać dłużej niż 30 minut? Obawiam się efektu marchewki.
Jak to właściwie wygląda z farbowaniem blond włosów? Im dłużej trzymam, tym kolor jest bardziej intensywny? (czyt. ciemniejszy)

I co mnie frapuje jeszcze... Jak wygląda farbowanie odrostów?

Marchewka chyba wychodzi jak sięza krótko trzyma, a nie za długo. Myślałam że kolor się z czasem pogłębia. Możesz wstawić fotkę? Jeszcze nie malowałam henną i stoje przed dylematem.
majreg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-20, 18:31   #1517
cat.
Rozeznanie
 
Avatar cat.
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: polskie góry/Kraków
Wiadomości: 786
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez majreg Pokaż wiadomość
Marchewka chyba wychodzi jak sięza krótko trzyma, a nie za długo. Myślałam że kolor się z czasem pogłębia. Możesz wstawić fotkę? Jeszcze nie malowałam henną i stoje przed dylematem.
Kolor nieznacznie się pogłębił, ale farbowałam dwa dni temu.
Jak wrócę do domu, pokombinuję trochę ze zdjęciami, bo tutaj kolor wychodzi nieco przekłamany. Wstawię jeszcze zdjęcie z moim naturalnym kolorem.
__________________
KOT NIEZALEŻNY
stwór samolubny, egoistyczny i roszczeniowy.

Kot jest zaopatrzony w certyfikat, którego posiadanie, w przypadku kota, zupełnie niczego nie gwarantuje.


...a tak właściwie, to po co Państwu kot?
cat. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-20, 18:36   #1518
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez cat. Pokaż wiadomość
Kolor nieznacznie się pogłębił, ale farbowałam dwa dni temu.
Jak wrócę do domu, pokombinuję trochę ze zdjęciami, bo tutaj kolor wychodzi nieco przekłamany. Wstawię jeszcze zdjęcie z moim naturalnym kolorem.
Czekam z niecierpliwością. Chciałabym mieć albo jasny brąz albo miedziany z domieszką czerwieni.
majreg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-21, 15:47   #1519
Plurabellle
Zadomowienie
 
Avatar Plurabellle
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 019
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez majreg Pokaż wiadomość
Marchewka chyba wychodzi jak sięza krótko trzyma, a nie za długo.
Hm... nie powiedziałabym. Duższe trzymanie henny w mim przypadku daje raczej większą trwałość niz zmienia kolor i jakoś sobie nie wyobrazam, żeby kolor w miarę trzymania stawał się coraz ciemniejszy.
Nie mam pojecia, jak wygląda sprawa farbowania henną jasnych włosów, bo nie mam tak jasnych, ale z tego, co napsaaś o włosach na skroniach, to mam podobnie - delikatne włosy przy samym czole czy skroniach robią się jaśniejsze, ale są takie tylko do pierwszego mycia...
Zaobserwowalam, że na tej części włosów, podobnie, jak na siwych kolor jest jaśniejszy i jakby mniej trwały (chyba, że to subiektywne uczucie, związane z tym, że nie lubię jak mi siwizna wyłazi spod henny ).

Cat. ktś tu w wątku pisal, że henna EDL jest w Krakowie w sklepie herbapolu w Centrum - musisz poszperać w wątku, gdzie on jest. ELD ma też sklep internetowy.
Czesto można kupić te hennę w sklepach typu Społem - takich najzwyklejszych, osiedlowych. Henna w małych, papierowych torebkach (od stu lat takich samych) leży na ogół gdzieś w okolicy płynu Ludwik, pasty BHP i innych takich kosmetyków.
Plurabellle jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-21, 17:05   #1520
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez majreg Pokaż wiadomość
Dziewczynki! Pomóżcie. Proszę.Ma któraś z Was fotkę z włoskami po tej hennie? Albo orzechowy brąz z tej samej serii. Jeśli coś wiecie wstawcie linka. Przymierzam się do tego kolorku ale boje się,że zbyt rudy wyjdzie, a mi bardzo nie do twarzy.
Orzechowy brąz na pewno wyjdzie z rudawym połyskiem
Kilka postów wcześniej ktoś wklejał fotki z włosami po tej hennie, kolor chyba ciemny brąz.
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-21, 18:00   #1521
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Deborah100 Pokaż wiadomość
Orzechowy brąz na pewno wyjdzie z rudawym połyskiem
Kilka postów wcześniej ktoś wklejał fotki z włosami po tej hennie, kolor chyba ciemny brąz.
Ciemny brąz widziałam, ale właśnie chodzi mi o orzechowy i jasny. Nie ma ani na wizażu ani na googlach nie mogę namierzyć. A może heenarę ktoś próbował?
majreg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-23, 07:11   #1522
nenya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Wiadomości: 78
GG do nenya
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Witam serdecznie

laseczki bardzo proszę poradźcie mi łopatologicznie, krok po kroku co robić aby przejść na naturalne farbowanie - byłam naturalną brunetką, teraz sporo siwych, nie wiem ile trzeba czekać po chemicznym farbowaniu

chętnie się odwdzięczę dokładna informacja o likwidacji przebarwień terapią cosmelan
pozdrawiam

Edytowane przez nenya
Czas edycji: 2009-11-23 o 07:19
nenya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-23, 09:57   #1523
*Insane
Ona przychodzi nocą ;)
 
Avatar *Insane
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 11 029
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Dzisiaj kolejne farbowanie henną

Tym razem zamówiłam tylko 100g z zamiarem wymieszania jej z poprzednio zamrożoną częścią... przyznaję, że trochę się boję kłaść coś po rozmrożeniu na łepetynę ale podobno można... No, zobaczymy
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
*Insane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-23, 11:39   #1524
metice
Rozeznanie
 
Avatar metice
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 715
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Hej

Dziwczyny, mam pytanie. Jakie są sposoby na rozjaśnienie włosów farbowanych henną? Im więcej farbuję tym kolor staje się ciemniejszy, chciałabym go rozjaśnić, żeby przy kolejnym "hennowaniu" znowu wyszedł taki jak wychodził na początku.

Btw - wróciłam do dawnego sposobu zalewania henny wrzątkiem. Robiłam tak parę lat temu - kolor wychodził przepiękny. Potem przerwa na chemię, powrót do henny, trafiłam na to forum, przeczytałam, że wrzątek zabija lawsonie, zaczełam rozrabiać z cytryną i kolor praktycznie nie chwytał. Owszem, wychodził, ale to nie było to co kiedyś. Kolor był płytki, zero głębi. Więc ostatnim razem zalałam wrzątkiem i wyszło znowu intensywne CUDO. Szkoda, że wcześniej tak nie robiłam... Więc to chyba nie jest jednak tak, ze to co pisza producenci o zalewaniu henny wrzatkiem jest nieprawdą. No i o ile wygodniejsze i szybsze od bawienia się w rozrabianie lawsoni z sokiem z cytryny. Polecam.
metice jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-23, 13:00   #1525
Narin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 143
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Henny eld i venity zalewa się wrzątkiem, bo takie jest zalecenie producenta.
Hennę mazidłową itp rozrabia się sokiem z cytryny i zostawia na noc, żeby barwnik się uaktywnił. Każda moja próba skrócenia tej procedury owocowała mniej intensywnym kolorem na głowie. Za to po takiej nocy "dojrzewania" kolor jest nie do zdarcia, trzyma się jak wściekły.
Narin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-23, 16:55   #1526
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

A ja mogę z czystym sumieniem polecić hennę supreme
150g niedroga, kolor wychodzi bardzo ładny ( zamieszczałam wcześniej fotki) Robiłam mieszankę czarnej, ciemnobrązowej henny + troszkę amly.
Kolor wcale się nie zmywa, tylko oczywiście widać już odrosty, bo szybką rosną mi włosy.
Przed świętami będę farbować drugi raz
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-25, 18:01   #1527
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Położyłam dziś orzech laskowy Venity. Wyszedł rasowy kasztan. Załamka.
majreg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-26, 06:19   #1528
nenya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Wiadomości: 78
GG do nenya
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

nikt mi nie chce pomóc

napiszcie chociaż ile musi upłynąć od trwałej koloryzacji
nenya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-26, 07:26   #1529
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Ja nie "laseczka" , ale odpowiem na własnym przykładzie. Nie gwarantuję, czy u Ciebie też będzie taki efekt. Ryzyko jest zawsze...
Farbą chemiczną farbuję włosy co cztery tygodnie, coby odrostami nie straszyć.Henną - co dwa. Po ostatnim nałożeniu henny odczekałam trzy tygodnie i położyłam {fryzjer} farbę chemiczną. Niepożądanych niespodzianek nie było.
Odwrotnie też robiłam : henna na farbę chemiczną po upływie czterech tygodni.
Farbuję henną z Helfy. O innych nie mam pojęcia.
A tak : a propos : o ile mnie pamięć nie myli - były już z tym wątku odpowiedzi na zadane przez Ciebie pytanie.
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-26, 08:26   #1530
nenya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Wiadomości: 78
GG do nenya
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

dzięki

czyli jak dobrze zrozumiałam henna raczej nie pokryje odrostów?
nenya jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:49.