Pilna pomoc w odchudzaniu!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-04-20, 21:47   #1
lola1988lola
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 7

Pilna pomoc w odchudzaniu!!!


Witam was
Chciałabym prosić o pomoc najpierw was a później najwyżej zgłoszę się do lekarza! Urodziłam dwójkę dzieci i dużo przytyłam! A teraz jest wielki problem ze schudnięciem po drugim dziecku!
Oczywiście mój problem to otyłość przy wzroście 165cm ważę 77kg!!
Stosowałam diety różnego rodzaju np. Kapuściana zero skutków chudnięcia, 1000kcal schudłam 1 kg w miesiąc, stosowałam suplementy i piłam czerwoną herbatę 1 kg w 1 mies... i zazwyczaj było tak a na ostatniej wyszukanej w internecie przytyłam a nie schudłam! Błonnik też nie pomaga!!!
Wdodatku boję się że z tego powodu wpadam w depresję: jestem bardzo nerwowa, widząc siebie w lustrze swój brzuch, uda, pośladki płaczę jak dziecko, niemogę znieść już swojego wyglądu choć mąż w kółko powtarza że jestem tak samo atrakcyjna jak wcześniej ale nie potrafie w to uwierzyć, poprostu już nienawidzę siebie, każdego dnia cierpię z tego powodu! Czy to początki depresji??
Co myślicie o leku "meridia" lub jego odpowiednikach?? Czy dalej jest w aptekach dostępny?? Raz lekarz po pierwszym dziecku powiedział że mnie skieruje do poradni dietetycznej w Krakowie ale mam bardzo daleko do Krakowa i nie bardzo mam z kim dzieci zostawiać!!! Jeśli możecie to doradźcie coś???? Bo jestem w konkretym rozbiciu z tego powodu!! Nie mam już sił na diety!!
lola1988lola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-21, 10:18   #2
tola150
Raczkowanie
 
Avatar tola150
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 103
Dot.: Pilna pomoc w odchudzaniu!!!

Witaj
Najlepszym sposobem na schudnięcie jest ograniczenie kalorii w połączeniu z aktywnością fizyczną. Dziwi mnie tylko jak to możliwe że na diecie 1000 kcal schudłaś tylko kilogram w ciągu miesiąca. To naprawę rzeźnicza dieta i przynajmniej na początku kilogramy powinny lecieć dość szybko. Moja rada jest taka: kup sobie wagę kuchenną, wydrukuj tabelę kaloryczną, załóż dziennik posiłków i trzymaj się określonego limitu kalorii. 1000 kcal to za mało, masz dzieci, musisz mieć dla nich energię. Proponuję ci 1400-1500. Podziel sobie ten limit na 4-5 posiłków i trzymaj się tego. Potrzebny jest tu nawet pewien rygor. Pamiętaj tylko że kcal to także napoje, mleczko do kawy, olej na którym smażysz itd. Ponadto jedz o stałych porach.
Wszelkie suplementy, czerwona herbata itp. mogą cię wspomóc ale podstawą odchudzania jest dieta! Jeśli zaczniesz już teraz (nie od poniedziałku czy przyszłego miesiąca) to już na wakacje będziesz wyglądać i czuć się lepiej. Musisz uwierzyć że warto
A co do Meridii to ja bym nie ryzykowała, może i lek działa ale słyszałam że wyniszcza trochę organizm. Poza tym jak tabletki się skończą znowu zaczniesz tyć bo nie nabierzesz nowych nawyków żywieniowych.
Pozdrawiam Cię serdecznie i trzymam kciuki
tola150 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-21, 12:31   #3
lola1988lola
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 7
Dot.: Pilna pomoc w odchudzaniu!!!

Wielkie dzięki mam nadzieję że zbiorę w sobie jeszcze siły by skorzystać z kolejnej diety!!! Może ma ktoś jakieś jeszcze pomysły??
I ćwiczenia jakie najlepsze na brzuch, uda i pośladki??
lola1988lola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-21, 12:35   #4
Sculpture of Regret
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 422
GG do Sculpture of Regret
Dot.: Pilna pomoc w odchudzaniu!!!

Witaj, lola1988lola.
Też bardzo się dziwię, że na diecie 1000 kcal schudłaś tylko 1 kg w miesiąc... Ja na 1200-1300 mam cztery kilo mniej w dwa tygodnie... Wniosek z tego taki, że może za bardzo obcięłaś kalorie w stosunku do tego jakie masz zapotrzebowanie bądź ile teraz spożywasz (jeśli tyjesz tzn. że masz dodatni bilans). W przypadku gdy przykładowo teraz spożywasz 2500 kcal dziennie to nie możesz nagle, z dnia na dzień obniżyć tego o 1500 kcal!!! Twój organizm będzie w szoku, pomyśli, że nastały ciężkie czasy i musi kumulować energię, żeby przetrwać! Tzn. że nie będziesz chudnąć, nie będzie żadnych efektów! Moim zdaniem właśnie taka sytuacja spowodowała to, że Twoja dieta okazała się nieskuteczna.
Moja rada: po pierwsze, oblicz ile kalorii mniej więcej dziennie zjadasz (policz wszystko, także cukier do herbaty, śmietankę do kawy, soki owocowe, każdą słoną przekąskę - przykładowo jeden czips lub paluszek solony ma 10kcal, więc jeśli zjesz ich kilkanaście to już jakąś sumkę daje). Po drugie, sprawdź jakie masz zapotrzebowanie, to zależy od Twojej aktywności fizycznej, stylu życia itp. Po trzecie, dieta, która ma skutkować zdrową utratą wagi powinna wynosić TWOJE ZAPOTRZEBOWANIE minus 5oo kcal (są różne szkoły, ale myślę, że to taka podstawa). Jeśli teraz spożywasz znacznie więcej kalorii niż wynosi Twoje zapotrzebowanie to musisz stopniowo zacząć je obcinać, tak by dojść do poziomu Twojego zapotrzebowania i dopiero wtedy możesz zacząć właściwą dietę.
Poza tym, zgadzam się ze wszystkim co napisała moja przedmówczyni, jedz regularnie, pij dużo wody, staraj się dostarczyć organizmowi wszystkich niezbędnych elementów. Nie unikaj tłuszczu jak ognia - zdrowe tłuszcze są bardzo potrzebne na redukcji, np. oliwa z oliwek, tłuste ryby, orzechy. Prawidłowo komponuj posiłki - jedz obfite śniadanie, obiad w proporcji 3/4 warzyw, 1/4 mięsa (chudego, grillowanego, z teflonu, gotowanego), lekką lub białkową kolację, no i zdrowe przekąski - owoce, warzywka, orzechy, koktajle. Zrezygnuj ze słodkich napojów (soki też nie są dobre, chyba, że świeżo wyciskane bez cukru), pij zieloną i czerwoną herbatę. Daj sobie spokój ze wspomagaczami chyba, że tymi naturalnymi - w postaci herbat ale też bez przesady. No i poćwicz czasem, wystarczy dwa - trzy razy w tygodniu po godzinkę.
To są podstawy, wystarczy silna wola, samozaparcie, mobilizacja i kilogramy pójdą w dół, zobaczysz. Trzymam za Ciebie kciuki
Sculpture of Regret jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-21, 12:46   #5
strus2001
Raczkowanie
 
Avatar strus2001
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 202
GG do strus2001
Dot.: Pilna pomoc w odchudzaniu!!!

Po pierwsze "otyłość przy wzroście 165cm ważę 77kg" - troche cie chyba ponioslo z ta otyloscia
Po drugie, zapomij o dietach typu 1000 kalorii czy innych bzdurach, no chyba ze chcesz wykonczyc swoj organizm i totalnie spowolnic metabolizm.
Jesli nie masz opcji wybrania sie do dietetyka, poczytaj watek o 10 przykazaniach zywieniowych, to nie jest nic skomplikowanego, sama sobie wszystko ulozysz. No i dorzuc cwiczenia - w miare mozliwosci. Jesli nie masz na to czasu, bierz malenstwa i spaceruj, w koncu robi sie coraz cieplej.
Zadne lekarstwa, zadne chore diety, zadne placze przed lustrem. Nie idz na skroty, tylko wez sie za siebie na powaznie. Bedzie dobrze
__________________
...tysiace twarzy, setki mirazy, to czlowiek tworzy metamorfozy...
strus2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-21, 16:04   #6
Sculpture of Regret
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 422
GG do Sculpture of Regret
Dot.: Pilna pomoc w odchudzaniu!!!

Widzę, że pani powyżej złamała 12. punkt regulaminu:

"12. Reklama jest u nas płatna! Dotyczy to również wątków z prośbami o głosy w konkursach lub wszelkich innych, w których autor ma wyraźne korzyści materialne z ewentualnego spełnienia prośby. Za reklamę uznajemy między innymi linki do stron aukcji, sklepów lub serwisów prezentujących produkty i namiary na producenta (w tym również "blogi" ze zdjęciami produktów!).
Reklama to wszelkie działania prowadzące do uzyskania korzyści materialnych i do darmowej reklamy stron zbieżnych z tematyką serwisu wizaz.pl (prywatne strony, blogi, galerie itp...) Użytkownicy o długim stażu mogą liczyć na złagodzenie kary w postaci samego upomnienia, ale przy recydywie, kara punktowa będzie podwojona."



Autorko wątku, nie daj się naciągnąć, jeśli koniecznie chcesz porady dietetyka, wybierz się do sprawdzonego, a nie takiego, który nielegalnie ogłasza się na forum.
Sculpture of Regret jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-21, 20:08   #7
lola1988lola
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 7
Dot.: Pilna pomoc w odchudzaniu!!!

Dzięki wam przynajmiej podnieśliście mnie na duchu Mam nadzieję że zbiorę w sobie siły na kolejną dietę ale boję się że źle sobie dobiorę składniki, a dużo czytałam o tym że źle dobrane składniki powodują tycie!!! Może jakby ktoś miał czas to ustaliłby mi dietę na forum tzn. przykładowe menu np. na 3 dni!! Myślę, że 1300kcal wystarczy!!!
lola1988lola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-21, 20:33   #8
cerveza
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 584
Dot.: Pilna pomoc w odchudzaniu!!!

Zapotrzebowanie kaloryczne to Ty musisz najpierw wyliczyć, a nie strzelać z kosmosu liczby 1300.

Przeczytaj te 2 arty :

http://www.sfd.pl/PODSTAWY_UK%C5%81A....-t527693.html

http://www.sfd.pl/Odchudzanie_%C5%81...y-t585708.html

ułóż porządną dietę i daj do oceny na wątku "Nasze codzienne jadłospisy".

A Meridia to nie cukierek, tylko lek stosowany w prawdziwej otyłości, a nie nadwadze jaką masz. Jeśli koniecznie chcesz wprowadzić suple to polecam OMEGA-3 (i do tego koniecznie wit. A+E) lub/i C.L.A. Ewentualnie jeśli nie masz problemów z ciśnieniem i krążeniem i jeśli nie karmisz piersią to jakiś łagodny spalacz typu Therm Line II.
cerveza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-23, 21:45   #9
Marzeniatko
Zakorzenienie
 
Avatar Marzeniatko
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 11 650
Dot.: Pilna pomoc w odchudzaniu!!!

Witaj!

Jeżeli jest to dopiero Twój początek odchudzania powinnaś dobrze zapoznać się z informacjami dotyczącymi odżywiania, jak też Twoja wiedza dotycząca składników pokarmowych, czy poprawnego komponowania jadłospisów powinna być poszerzona.

Na samym początku zastanów się czy, aby na pewno diety potrzebujesz. Pamiętaj, nie da się schudnąć miejscowo. Nie ma specjalniego przekaźnika, którym zaznaczysz, że chcesz, aby tłuszczyku ubyło z brzucha. Na nieszczęście wielu kobiet coś takiego nie istnieje. Chudnąc, chudniesz z każdej partii ciała. Zarówno twarz się wyszczupli, jak też biust również straci na swoim obwodzie. Jeżeli zależy Ci na wymodelowaniu konkretnej partii ciała zdecydowanie bardziej polecam swoją uwagę skupić na ćwiczeniach, w tym pomocne Ci będzie podforum >>Fitness<<

Jeżeli jednak dojdziesz do wniosku, że dieta to, to czego Ci trzeba musisz swoją wiedzę dotyczącą odżywiania znacznie powiększyć, aby sobie nie zrobić krzywdy. Źle skomponowana dieta może w naszym organizmie dokonać dużego spustoszenia. Myślę, że łamliwe paznokcie, wypadające włosy i szara skóra to nie to, czego kobiety oczekują.

Od czego zacząć?
Ważne jest wyliczenie własnego zapotrzebowania kalorycznego. Twój dzienny bilans kalorii na redukcji musi wynosić powyżej 1000 kcal. Jedynie takie diety są przez forum popierane. Diety monotoniczne i te, których bilans wynosi mniej niż 1000 kcal są niezdrowe i takich diet należy się wystrzegać. Najlepiej, jeżeli wszelkiego typu kopenhaskie, kapuściane i inne diety cud odejdą w zapomnienie. Niestety nie ma diety cud. Jest tylko dieta szybka, po której oprócz tego, że jesteśmy wycieńczone i osłabione otrzymujemy efekt jojo.

Należy pamiętać, że zdrowe chudnięcie wynosi od 0,5 do ok. 1 kg tygodniowo. Jednak bardzo często na samym początku odchudzania "na wadze" widzimy większy spadek. Możliwy nawet do 3-4 kg, ale wynika to z tego, że wtedy z naszego organizmu "spada" woda, a ciężkie jedzenie zamieniamy na lekkie. Zrzucanie wagi jest procesem długotrwałym i trzeba być bardzo sumiennym, aby efekty były i zagościły na stałe.

Etapy zrzucania wagi:
Cytat:
Etap 1: Przez pierwsze 3 dni diety tracimy 70% wody, 5% białka, 25% tłuszczu
Etap 2: Do 13 dnia diety tracimy 19% wody, 12% białka, 69% tłuszczu
Etap 3: Między 21 a 24 dniem diety tracimy 15% białka, 85% tłuszczu
Etap 4: Od 24 dnia diety tracimy 25% białka, 75% tłuszczu
Aby wyliczyć zapotrzebowanie kaloryczne możemy posłużyć się tym oto wzorem:
Cytat:
Dla mężczyzny:
1. Mnożymy wagę x 24 godziny = podstawowe zapotrzebowanie kaloryczne (BMR)
2. BMR x współczynnik aktywności = dzienne zapotrzebowanie kaloryczne

Dla kobiety:
1. Mnożymy wagę x 24 godziny = podstawowe zapotrzebowanie kaloryczne (BMR)
2. BMR x 0,9 = poprawiony BMR dla kobiet
3. poprawiony BMR x współczynnik aktywności = dzienne zapotrzebowanie kaloryczne


Współczynnik aktywności:
- Bardzo aktywny = 1.4 - 1.5 (Codzienne intensywne ćwiczenia + praca fizyczna przez większa cześć dnia)
- Aktywny = 1.3 1.4 (Codzienne intensywne ćwiczenia + praca 'na nogach')
- Średnio Aktywny = 1.1 - 1.2 (Ćwiczenia 3 razy/tydzień + praca siedząca)
-Nisko Aktywny = 1 (brak ćwiczeń + praca siedząca)
Należy jednak pamiętać, że jest on niedokładny. Nie należy się go dokładnie trzymać, ma być dla nas mniej więcej znakiem ile nasze zapotrzebowanie kaloryczne wynosi.
Będąc na redukcji w celu schudnięcia dzienne zapotrzebowanie kaloryczne powinniśmy uciąć maksymalnie o 500 kcal.
Jednak nie dla wszystkich są diety z typowym wyliczaniem kalorii ze względu na to, że jest dość pracochłonne, bo musimy sobie wszystko dokładnie przeliczyć i sumiennie komponować jadłospisy. Jeżeli nie będziemy na diecie, która konkretnie zarysowuje ilość kalorii jaką dziennie zjadamy powinniśmy trzymać się kilku zasad, aby się z nimi zapoznać kliknij TUTAJ


Kiedy już wiemy na ile kalorii dziennie możemy sobie pozwolić możemy zacząć komponować jadłospis, ale najpierw musimy się zapoznać z poprawnym łączeniem składników.

Cytat:
Jak wygląda prawidłowo skomponowany posiłek na redukcji?

Białko + zdrowe tłuszcze + warzywa,
Białko + węglowodany (+ warzywa).

Białko powinno być w każdym posiłku (na redukcji przyjmujemy 2g/kg masy ciała, wartość jaką nam wyszła dzielmy na ilość posiłków, czyli... osoba ważąca 60kg na redukcji powinna jeść 120g białka, dzielimy na 6 posiłków dziennie = 20g białka w każdym.) Warzywa także powinny stanowić dodatek do każdego posiłku... na oko tyle ile zmieści się w jednej szklance Owoce profilaktycznie traktować lepiej jako węgle niewarzywne. Nie łączymy tłuszczy i węglowodanów w jednym posiłku -> dopuszczalne, bezpieczne granice: 10g ww niewarzywnych i 10g tłuszczu - generalnie im mniej, tym lepiej. Pamiętajmy o urozmaicaniu źródeł białka, zdrowych tłuszczy i węglowodanów.

Białka: Mięsa (wołowina, piersi z kurczaka/indyka i inne chude mięsa, ew. wieprzowina), ryby tłuste/chude , jajka , twarogi chude/półtłuste, serki wiejskie, odżywki białkowe,

Tłuszcze: Oliwa z oliwek (podstawa) , tran , olej lniany, jajka , tłuste ryby, nasiona słonecznika, pestki dyni, olej MCT, orzechy włoskie/laskowe, migdały, avocado,

Węglowodany: Ryż ciemny/paraboliczny, makaron zwykły/razowy, płatki owsiane zwykłe/górskie, pieczywo pełnoziarniste, kasza gryczana/jęczmienna, warzywa (podstawa), owoce, naturalne kefiry/maślanki/jogurty, mleko 0-1.5%, odrobina miodu naturalnego.

* tłuszcze nasycone (zwierzęce)
* tłuszcze jednonienasycone (np. oliwa z oliwek, avocado)
* tłuszcze wielonienasycone (olej lniany, rybi , orzechy i nasiona itp.)
Jeżeli nie jesteś w stanie sam ułożyć jadłospis mam dla Ciebie rozwiązanie. Możesz korzystać z gotowych już jadłospisów! Aby się z nimi zapoznać kliknij TUTAJ

Pamiętaj, że gotowe jadłospisy nie zwalniają Cię z tego, aby swoją wiedzę dotyczącą odżywiania poszerzać.
  • Musisz znać podstawowe informacje, które ułatwią Ci odchudzanie KLIK
  • Warto też zapoznać się ze zbawczym działaniem białka KLIK
  • Metabolizm też nie może być Ci obcy! KLIK




Jeżeli potrafisz rozróżnić białka/węglowodany/tłuszcze, wiesz jak wygląda poprawnie skomponowany posiłek, czy też znasz zasady zdrowego odżywiania możesz rozpocząć odchudzanie. Wszystkie ww informacje nie zostały Ci przekazane tylko dlatego, żeby Ci zabić czas, ale po to, aby piękną sylwetka była w Twoim posiadaniu, bez efektu jojo.
Pamiętaj też, że całe forum jest kopalnią wiedzy. Wszystko co tu znajdziesz służy Ci pomocą.

Zapraszam również do wątków:
a w wolnej chwili.. poplotkuj z nami czyli na dietetyce niekoniecznie o dietach KLIK

Pozdrawiam serdecznie i życzę wytrwałości oraz owocnego zrzucania kilogramów!
__________________
fragment mojego makijażowego świata

B L O G


Marzeniatko wystarczy Marzena
Marzeniatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-24, 00:02   #10
Asfodelia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 73
Dot.: Pilna pomoc w odchudzaniu!!!

Cytat:
Napisane przez lola1988lola Pokaż wiadomość
Oczywiście mój problem to otyłość przy wzroście 165cm ważę 77kg!!
Stosowałam diety różnego rodzaju...
Polecam Ci szczerze dietę proteinową. Kup sobie książeczkę "Nie potrafię schudnąć" i za trzy miesiące będziesz szczupła, przy tym twoim niewielkim problemie z nadwagą.

Ja mam za sobą 19 kg . Mój ojciec, który zawsze był gruby zgubił ponad 20. Moja siostra, która przytyła po czwórce dzieci, schudła już 9. Cała rodzina ma skłonność do tycia (wśród krewnych mam tylko jedną szczupłą osobę), wiele razy próbowaliśmy się odchudzać, jako dziecko jeździłam nawet do sanatorium. Nic na dłuższą metę nie pomagało, a teraz proszę - wszyscy chudniemy.
Asfodelia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-24, 11:17   #11
lola1988lola
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 7
Dot.: Pilna pomoc w odchudzaniu!!!

Bardzo dziękuję wam za świetne porady do niedzieli zbieram wszystkie informacje dotyczące diet i na nią wkońcu przejdę! Mam nadzieję że coś wkońcu ruszy z wagi a nie podskoczy jeszcze wyżej! Chcę się jak najwięcej na ten temat dowiedzieć!
lola1988lola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-07-16, 13:45   #12
basia888990
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 2
Dot.: Pilna pomoc w odchudzaniu!!!

ja opócz diety i ćwiczeń postanowiłam wspomóc odchudzanie krioterapia-leczenie zimnem. Na zabiegi chodzę do klubu Harder we Wrocławiu. Jestem po 8 zabiegu. I widzę że efekty są większe.
basia888990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-26, 08:54   #13
Justysia2203
Wtajemniczenie
 
Avatar Justysia2203
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 790
Dot.: Pilna pomoc w odchudzaniu!!!

Cytat:
Napisane przez lola1988lola Pokaż wiadomość
Bardzo dziękuję wam za świetne porady do niedzieli zbieram wszystkie informacje dotyczące diet i na nią wkońcu przejdę! Mam nadzieję że coś wkońcu ruszy z wagi a nie podskoczy jeszcze wyżej! Chcę się jak najwięcej na ten temat dowiedzieć!
Lola ja bym radziła konsultacje dietetyczna ale dietetyka po studiach a nie szarlatana po kursie dwutygodniowym... W dobie internetu wielu dietetyków działa on-line więc to nie problem. Myślę że przydadzą się tu badania (cukier, trójglicerydy, TSH...), jeżeli masz taki problem z chudnięciem to powodów może leżeć gdzieś głębiej ale i nie musi...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Justysia2203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-17, 13:50   #14
Sooophie333
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 1
Dot.: Pilna pomoc w odchudzaniu!!!

Witajcie,
a ja chciałam pochwalić się z Wami sowimi efektami odchudzania.
Jakieś 4 miesiące temu wzięłam się za siebie. Przede mną zagraniczny urlop i chciałam na plaży wyglądać troszkę lepiej niż wyglądałam kilka miesięcy temu. I udało się!
Między innymi dzięki Wam zaglądałam do tego wątku jakiś czas temu i wyłuskałam kilka porad od Was.
Zbilansowałam swoją dietę, piłam dużo wody ! (to bardzo ważne wydaje mi się) Aktywność fizyczna - prawie codziennie w szczególności bieganie. No i do tego suplementy na spalanie tkanki. Efekty?
W 4 miesiące - 11 kg jestem mega zadowolona.
Sooophie333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-18, 17:20   #15
Przegryw
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 165
Dot.: Pilna pomoc w odchudzaniu!!!

Gdy do posiłku zjem z pół cebuli surowej wkrojonej na przykład do plasterków pomidora, to sytość mnie trzyma o wiele dłużej niźli bez cebuli, na pewno nie jest to zasługa tych dodatkowych kilkunastu cebulowych kalorii.
Przegryw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-26, 10:10   #16
menidra
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 18
Dot.: Pilna pomoc w odchudzaniu!!!

Najlepsze na chudnięcie są regularne ćwiczenia. Ćwiczenia pomagają nie tylko w zrzuceniu zbędnych kilogramów ale też w zbudowaniu atrakcyjnej sylwetki.
menidra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-29, 15:43   #17
kulkaa89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 23
Dot.: Pilna pomoc w odchudzaniu!!!

Ja przy swoim drugim dziecku również sporo przytylam a co gorsza waga ta utrzymywala się cały czas i po ciąży… Pamiętam swoje załamania i rozpacze, że nie uda mi się powrócić do dawnej sylwetki, aczkolwiek w tym wszystkim pomogła mi dieta 1:1 na którą się zdecydowałam Kilogramy znikają jak ręką odjął a ja czuje się teraz tak jak z okresu przed ciążą!
kulkaa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-29, 16:04   #18
martyna2306
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 10
Dot.: Pilna pomoc w odchudzaniu!!!

Ja wykupiłam diętę z ZUZANNKOV, jem wszystko, mam w diecie chipsy, burgery drwala oczywiście w fit wersji, makarony, fit desery i inne rzeczy. Od września schudłam 7kg i czuję się ekstra. Naprawdę polecam Ci sprawdzić jej profil
martyna2306 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-01-29 17:04:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:58.