Korepetycje. Kłopotliwe sytuacje z uczniami, rodzicami, stawki za lekcje - ZBIORCZY - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-11-05, 13:52   #151
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Korepetycje. Kłopotliwe sytuacje z uczniami, rodzicami, stawki za lekcje - ZBIO

Cytat:
Napisane przez HiTina Pokaż wiadomość
Mam problem. Od kilku lat udzielam korepetycji jednemu chłopcu. Dotychczas mieliśmy zajęcia stacjonarnie (ja do niego dojeżdżałam), natomiast z uwagi na obecną sytuację lekcje przenieśliśmy online. Przez cały okres kiedy zajęcia mieliśmy u niego w domu NIGDY nie było problemów z płatnością, zawsze się rozliczaliśmy po każdej lekcji. Obecnie jego mama nie podjęła w ogóle kwestii zapłaty za zajęcia. Byłam pewna, że na początku lekcji albo tuż po niej ona podejdzie do komputera i rozwiążemy tę kwestię, tzn. poprosi o przesłanie numeru konta i tyle. Po pierwszych zajęciach tak się nie stało, ale myślałam, że to może "emocje", bo to jednak coś nowego. Ale widzieliśmy się już kilka razy, a ona nic... Nie wiem jak rozwiązać tę kwestię, głupio mi się upomnieć o własne pieniądze, z drugiej strony lekcje online nie są charytatywne, tak samo się do nich przygotowuję i poświęcam mój czas... Macie pomysł jak grzecznie się upomnieć o zapłatę?
Dla mnie to jest oczywiste, że nie ma kolejnych zajęć bez zapłaty za poprzednie. Ja mówiłam w przypadku zajęć stacjonarnych do ucznia, żeby poprosił mamę, tak samo bym zrobiła online. To jest chyba oczywiste, że nie robisz tego za darmo. Napisz lub zadzwoń do tej mamy albo przed kolejnymi zajęciami poproś ją do komputera i poproś o zapłatę za poprzednie i te zajęcia na konto.
To im powinno być głupio, a nie Tobie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez invisible_01
Czas edycji: 2020-11-05 o 13:53
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-11-05 14:52:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:35.