Bzdury z WDŻ-u - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-07-30, 09:40   #1
__Alixa_
Przyczajenie
 
Avatar __Alixa_
 
Zarejestrowany: 2019-07
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 19
Thumbs down

Bzdury z WDŻ-u


Cześć, kochane! Jak wiadomo edukacja seksualna w szkole leży i kwiczy i dziękuję bardzo moim rodzicom, bo, jak się okazuje, wiem więcej, niż niektóre osoby pełnoletnie. Poziom naszego WDŻ-u sprowadzał się do... omawiania jak spędzać wolny czas, rozumiecie? Dyktowali nam, co mamy robić, gdy możemy np. wyjść na rolki albo nawet obejrzeć serial, ale nie! Tylko degeneraci i nieuki oglądają seriale, a każdy dobry człowiek się uczy 24/7. Babka dała nam podpaski i powiedziała: "schowajcie głęboko, żeby chłopcy nie widzieli, co to jest". Jakby nie mogli wiedzieć, że dziewczyny mają okres i używają podpasek? O antykoncepcji nie powiedzieli absolutnie nic, a idę teraz do 8 klasy, czyli większość osób z mojego rocznika będzie "legalna". A co Wam próbowali wcisnąć na WDŻ-cie?
__Alixa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-30, 10:35   #2
Rag
Raczkowanie
 
Avatar Rag
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 85
Dot.: Bzdury z WDŻ-u

Może i na WDŻ nie chodziłem, ale mój kumpel chodził i zdawał relacje z przekazywanych treści. Większość rozchodziła się o stereotypy, szanowanie innych ludzi itp.. Według mnie WDŻ w ogóle nie powinno być. Szkoła jest od tego, aby uczyć wiedzy "technicznej", a nie obyczajowej. Wszelkie przedmioty, które dają możliwość indoktrynacji w konkretnym kierunku politycznym powinny być usunięte ze szkół, aby to rodzice kształtowali dzieci, a nie nauczyciele. Tak samo religia powinna być zastąpiona teologią, czyli suchą wiedzą o religiach z jakimi możemy mieć do czynienia (różnice między katolicyzmem, a prawosławiem, stosunek muzułmanów i żydów do innych religii, podstawy filozofii buddyjskiej, trochę o bardziej egzotycznych wyznaniach jak protestantyzm, anglikanizm itp.). To czego brakuje to nie edukacja seksualna, ale inicjatywa. Gdy miałem 16-17 lat miałem większą wiedzę o seksie, niż 80% społeczeństwa (rzecz jasna teoretyczną). Po prostu miałem potrzebę posiadania wiedzy. Trzeba właśnie w dzieci wszczepiać tą potrzebę, ciekawość, a nie zniechęcać do poszerzania horyzontów. Jestem osobą młodą i znaczna większość moich rówieśników nie ma w ogóle jakiejkolwiek chęci samorozwoju. Jedynie nihilizm.
__________________
AllHumanLivesMatter
Rag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-30, 11:00   #3
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Bzdury z WDŻ-u

Pomyliła Ci się teologia z religioznawstwem.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-07-30 12:00:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:13.