dialog - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Wirtualna Redakcja > Techniczne forum

Notka

Techniczne forum Forum techniczne - obszar całe forum. Tutaj można zgłaszać uwagi techniczne, problemy dotyczące całego forum, problemy z hasłem i dostępem i inne…

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-15, 19:24   #91
Maga
Raczkowanie
 
Avatar Maga
 
Zarejestrowany: 2002-04
Lokalizacja: nie oglądaj się za siebie ;-)
Wiadomości: 432
Dot.: dialog

Cytat:
Napisane przez Smoczyca
Chyba jednak nie jest dobrze, że ta dyskusja przeniosła się z BO na forum publiczne - obawiam się, że może się tu za chwilę pojawić taki sam schemat jak na wątku wcześniejszym, gdzie dyskusja zdecydowanie poszła w niewłaściwą stronę.
No właśnie : zgadzam się w 100% i uważam że to rozwiązanie niezbyt dobrze wróży na przyszłość w sprawie porozumienia w "redakcji". A propos : KTO jest redakcją ? ...
Cytat:
Maga - jesteś jedną z tych osób, które na wizażu ceniłam najbardziej, jesteś mi również bliska prywatnie, byłaś mi nie raz i nie dwa duchową podporą. Zawsze jesteś "swoja" -
Dzięki. Ale widzisz, zupełnie nie o potwierdzenie tego mi chodziło w moim pytaniu, jak zwykle przewrotnym (taka już jestem )

Rzecz w tym, że historia jaka się wydarzyła w piątek wcale nie jest precedensową na wizażu, było już wiele bardzo podobnych.
I śmiem twierdzić, że moderatorki obecnie tak oburzone działaniami Złośliwca wiedziały że bywa (BYWA ! a nie - jest) porywczy, bo obserwowały wcześniej podobne akcje.
Więc można się było przygotować na kolejną, zwłaszcza że jest nas tu teraz tyle. Wcześniej w podobnych sytuacjach udawalo nam się porozumieć i na czas zastopować, albo odkręcić problem ...

Dlatego uważam, że całej tej niesmacznej afery można było uniknąć kontaktując się w gronie WSZYSTKICH moderatorów, a nie wywlekając ją na forum w ten sposób.
Nie śmiem kwestionować decyzji grupy osób że załatwiły to "po swojemu".
Tylko cichutko wyciągam wnioski na własny użytek. Fakt, że nikt nie próbował się ze mną skontaktować w tej sprawie traktuję jako wotum nieufności w gronie redakcji.

I w związku z tym czekam na reakcję Zło w sprawie mojego statusu. Na pytanie o podforum dot. KWC również.

Uważam też, że skala rozpętanej dyskusji jest mimo wszystko niewspółmierna do rangi zdarzenia które je wywołało.
Rolą moderatorów jest schładzać emocje, a nie je podsycać.

Wydaje mi się, że jeśli to forum ma nadal funkcjonować bez czkawki, to dyskusję o zasadach i granicach ingerencji administratora - niewątpliwie słuszną - należy poszerzyć o coś w rodzaju kodeksu fair play moderatorów w stosunku do siebie nawzajem.

Mnie interesuje jeszcze jeden temat - Jakie są granice wolności wypowiedzi na forum ? Wydaje mi się, że nie mamy jednakowego zdania w sprawie tego, czy prowadzenie dyskusji do upadłego, do uzyskania poczucia osobistej satysfakcji i "postawienia na swoim", akcentowanie swojej urazy po tym kiedy już padły przeprosiny, jednym słowem - przypisywanie drugiej osobie złych intencji to jest postawa którą tu akceptujemy czy nie ?

Ja nie sugeruję żadnej odpowiedzi na to pytanie - tylko próbuję się jakoś zorientować, w jakim kierunku się sprawy potoczą. Bo od tego będzie zależeć czy mi się będzie chciało jeszcze zaglądać na wizaż, czy nie.

A nawiązując do pytania YenneferD "Czy potraficie sobie nawzajem po tym wszystkim zaufać" odpowiadam że spróbowac mogę ale przyjdzie mi z trudem. Bo o ile wczoraj jeszcze czułam wiele wspólnoty z wiadomymi moderatorkami i uznaję zasadność rozwiązania problemów które poruszyły, to dzisiaj formę tego protestu trudno mi już zrozumieć i przez to zaakceptować.

I tak w ogóle przeprosiny YenneferD że się odezwała w tym wątku też mnie przerażają, bo wygląda na to że użytkownicy zaczynają się obawiać zabierać głos na forum .

Gorzko mi i wstyd za "Naszą Redakcję", krótko mówiąc.
__________________

Maga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-15, 19:51   #92
svenja
Wtajemniczenie
 
Avatar svenja
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Deutschland/Slovenija
Wiadomości: 2 802
Dot.: dialog

Cytat:
Napisane przez Maga
Dlatego uważam, że całej tej niesmacznej afery można było uniknąć kontaktując się w gronie WSZYSTKICH moderatorów, a nie wywlekając ją na forum w ten sposób.
Maguś, zanim do czegokolwiek doszło, dłuuugo rozważałyśmy, która opcja jest najlepsza - pisanie o tym publicznie, na back office, czy PW. Zdecydowałyśmy się na najbardziej dyskretną opcję, nie ze względu na brak zaufania do moderatorów (uważam, że w tej kwestii nie masz się czym martwić, mówię za siebie), ale ze względu na to, że nie chciałyśmy robić z tego halo, pożywki dla niektórych użytkowników, których cieszą takie wątki. Chciałyśmy załatwić sprawę najdyskretniej, jak się dało, bo pokazówek na wizażu nie brakowało w historii portalu.

I powiem Ci szczerze, miałam przeczucie, że cokolwiek byśmy nie zrobiły i tak skończyłoby sie aferą, zawsze znalazłby się ktoś, kto by powiedział zdegustowany: "Ale wiecie, tak wywlekać publicznie takie rzeczy, mogłyście załatwić to na PW...".

Teraz pozostaje nam gdybanie, jak powinnyśmy były zareagować, ale jest ono raczej bezcelowe, tak mi się zdaje.
__________________
Potłuczydło.
svenja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-15, 19:54   #93
soulsweeper
Zadomowienie
 
Avatar soulsweeper
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 305
Dot.: dialog

Cytat:
Napisane przez AgaZ
Ale widzisz, słowo Upomnienie nie niesie za sobą dalszych treści. I osoba upomniania zawsze wie za co je dostała, dzięki wpisowi w jakimś wątku.
Bo moderator wpisując upomnienie, ma również wczesniej obowiązek ostrzec na forum publicznym, a dopiero potem wpisuje upomnienie.

Natomiast przy rozpisywaniu kto, za co itd... wzbudzamy niezdrową akcję pod tytułem: ile jeszcze osób na forum powinno dostać to samo upomnienie.
A my nie działamy wstecz.
Ale to naturalne, że ktoś może jednak zechcieć się dowiedzieć, dlaczego użytkownik, który do tej pory zupełnie miło mu się kojarzył, dostał bana. W takiej ciekawości nie ma przecież niczego złego, chęci kontrolowania moderatorów, więc nie widzę powodu, by jej nie zaspokoić. Chyba lepiej, żeby taki ciekawski dowiedział się na własną rękę i bez utrudnień, niż żeby znowu posypały się wątki na redakcyjnym. Odpowiadanie na nie, po czym zamykanie, jest chyba bardziej czasochłonną procedurą niż podanie w pamiętniku linka i zacytowanie odpowiedniego punktu regulaminu.
Nie da się uniknąć wspomnianych przez Ciebie "akcji" poprzez utrudnienie dostępu do informacji. Jak ktoś się uprze, to przejrzy po prostu posty zbanowanego. Kiedyś tak się działo i, z tego co pamiętam, ustalono, że pod banem będzie widnieć informacja, za co i dlaczego. Po to właśnie, by uniknąć takich dochodzeń i zaśmiecania forum. A wątki polemizujące z decyzjami admina trzeba po prostu dusić w zarodku i jasno powiedzieć, że są bezcelowe. Zresztą to:
Cytat:
A my nie działamy wstecz
można by dodać do regulaminu.

[quote}Natomiast przy rozpisywaniu kto, za co itd... wzbudzamy niezdrową akcję pod tytułem: ile jeszcze osób na forum powinno dostać to samo upomnienie.[/quote]

Ale jest też druga strona medalu- nowi (i nie tylko) użytkownicy mogą zobaczyć na przykładzie, jak wyglądają niedozwolone zachowania. Niby wydaje się, że regulamin jest dostatecznie jasny pod tym względem, ale jednak konkretna sytuacja bardziej zapada w pamięć.
soulsweeper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-15, 20:26   #94
Dorixx
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 1 423
Dot.: dialog

Cytat:
Napisane przez cheetah
A ja chyba was zupelnie nie rozumiem. Ktos daje wam mozliwosc zabawy z Wizazem. ZABAWY, a tak naprawde to nie wasza zabawka. Uzycza ja wam, a wy zachowujecie jak ksiezniczki to na dodatek najgorszej jakosci. Z kazda z was mialam do czynienia w taki, czy inny sposob i mialam wowczas wrazenie, ze rozmawiam z inteligentnymi dziewczynami, ktora sa w stanie odroznic rzeczywistosc internetowa/wizazowa od rzeczywistosci w ktorej zyjemy. Im wiecej czytam waszych wypowiedzi, tym bardziej sie nad tym zstanawiam.

A wy, jak tylko ktos podejmuje decyzje z ktora sie nie zgadzacie, zabieracie swoje zabawki i przenosicie sie do innej piaskownicy, jakby to moj kolega z pracy powiedzial.. "przedszkole, no normalnie k... przedszkole!"..

Piszecie, ze wizaz jest waszym zyciem itp itd. To zakrawa o jakas chorobe. Lubie i cenie ludzi, ktorzy tworza ten portal, ale ich zalozeniem [moge sie oczywiscie mylic] bylo stworzenie czegos, co bedzie oderwaniem od pracy, szarosc zycia codziennego. Nie mieli na celu tworzenia ani drugiego demokratycznego panstwa ani tez miejsca, gdzie przebywanie bedzie katorga.

Jak chcecie demokratyczne forum, to zalozcie je same i nie wymagajcie od kogos kto spedzil nad nim wiele dni/tygodni/miesiecy, ze wyjawi wam kazda tajemnice tego portalu, jak i to, ze odda wam wladze nad tym...

Dziewczyny! Troche kontaktu z rzeczywistoscia, wylacznie komputery, wyjdzcie na spacer, odetchnijcie swiezym powietrzem, przeczytajcie dobra ksiazke, a przede wszystkim nabierzcie dystansu do rzeczywistosci internetowej.. bo tego wam przede wszystkim brakuje..

Milego wieczoru,
Cheetah
Cheetah, dokladnie tak samo myślę, tylko bałam się o tym napisać bo nade mna cały czas tasaczek spoczywa.....
To nie Wizaznki powinny dyktować warunki, zaraz Właściciele będa uzależnieni od "księżniczek" to też do niczego nie prowadzi.
__________________
Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne tam gdzie chcą....
Dorixx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-15, 20:28   #95
olcia7
Zadomowienie
 
Avatar olcia7
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 615
GG do olcia7
Dot.: dialog

Ja osobiście uważam, że dobrze, ze ta sprawa została poruszona. Miałam swoje własne odczucia co do "góry" (juz nie chcę personalizować), o których już pisałam i nie chcę się powtarzać. Chociaż w jednej zaognionej sytuacji, w której brałam udział, po interwencji do redakcji zostałam właściwie potraktowana i mam wrażenie interwencja odniosła pożądany skutek (i oczekiwany) także nie mogę narzekać .
Myślę, że wszystko się wyklaruje szybciej niż nam się zdaje i wcale nie będzie tak źle. Słowo pisane ma to do siebie, ze nie widać naszych emocji i nie słychać naszych intencji i bardzo łatwo źle się zrozumieć.

Życzę pozytywnego załatwienia sprawy
Pozdrawiam!
__________________
Łatwiej patyk obcinkować niż go potem pogrubasić..


Wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post68212696
olcia7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-15, 20:30   #96
olcia7
Zadomowienie
 
Avatar olcia7
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 615
GG do olcia7
Dot.: dialog

Tak naprawdę nie chcę banalizować, ale cała ta sprawa z dystansu wygląda zupełnie inaczej... Tak banalnie.... tylko nie zrozumcie mnie źle...
__________________
Łatwiej patyk obcinkować niż go potem pogrubasić..


Wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post68212696
olcia7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-15, 20:44   #97
svenja
Wtajemniczenie
 
Avatar svenja
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Deutschland/Slovenija
Wiadomości: 2 802
Dot.: dialog

Cytat:
Napisane przez Dorixx
Cheetah, dokladnie tak samo myślę, tylko bałam się o tym napisać bo nade mna cały czas tasaczek spoczywa.....
To nie Wizaznki powinny dyktować warunki, zaraz Właściciele będa uzależnieni od "księżniczek" to też do niczego nie prowadzi.
Prosze pamietac o tym, ze primo, nie prosimy o wiele (trzymanie sie regulaminu i jasne zasady wystarczą, to naprawdę niedużo, a tylko się przysłuży portalowi i atmosferze tu panujacej, co już zresztą zostało tu uzgodnione), secundo, portal i forum powstaly, jak juz to wielokrotnie podkreslono, dla uzytkownikow, droga Dorixx. Oczywiscie, uzytkownicy musza go przyjac z calym dobrem inwentarza, ale to nie znaczy, ze maja miec buzie na klodke (chyba wiesz coś o tym, prawda?), bo nikt by na takim portalu nie zagrzal miejsca na dlugo. Zresztą, forum techniczne również nie powstało przypadkiem. Portal został stworzony przez Agę, ale współtworzą go użytkownicy, myślałam, że to oczywiste.

Nie zgadzam się z twierdzeniem, że zachowujemy się jak księżniczki. Zresztą, czytanie takich rzeczy w Twoich postach, Dorixx, jest, hmmm, dość kuriozalne. A już o stosowaniu się do zasad panujących na forum nie wspomnę, bo robi się dopiero śmiesznie.
__________________
Potłuczydło.
svenja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-01-15, 20:52   #98
Dorixx
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 1 423
Dot.: dialog

"księżniczki" nawiązałam do postu Cheetah, bo tak wygląda zachowanie niektórych osób tutaj , dziecinne" jak nie zrobicie tak jak ja chce to sobie pójdę"-stawianie sprawy na ostrzu noza, gdy ktos wyciąga rękę na zgodę? nie widzę jakiejś większej chęci porozumienia, jest ona raczej jednostronna w niektórych przypadkach.
I Svenja daruj sobie historię, bo mój pomnik pamięci już dawno został wystawiony i nie trzeba robić tego od nowa.
__________________
Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne tam gdzie chcą....
Dorixx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-15, 20:56   #99
svenja
Wtajemniczenie
 
Avatar svenja
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Deutschland/Slovenija
Wiadomości: 2 802
Dot.: dialog

Ja mam inne zdanie. Whatever. EOT.
__________________
Potłuczydło.
svenja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-15, 21:11   #100
YenneferD
Zakorzenienie
 
Avatar YenneferD
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 7 772
GG do YenneferD
Dot.: dialog

Cytat:
Napisane przez Maga
Rzecz w tym, że historia jaka się wydarzyła w piątek wcale nie jest precedensową na wizażu, było już wiele bardzo podobnych.
I śmiem twierdzić, że moderatorki obecnie tak oburzone działaniami Złośliwca wiedziały że bywa (BYWA ! a nie - jest) porywczy, bo obserwowały wcześniej podobne akcje.
Więc można się było przygotować na kolejną, zwłaszcza że jest nas tu teraz tyle. Wcześniej w podobnych sytuacjach udawalo nam się porozumieć i na czas zastopować, albo odkręcić problem ...

Dlatego uważam, że całej tej niesmacznej afery można było uniknąć kontaktując się w gronie WSZYSTKICH moderatorów, a nie wywlekając ją na forum w ten sposób.
Nie śmiem kwestionować decyzji grupy osób że załatwiły to "po swojemu".
Tylko cichutko wyciągam wnioski na własny użytek. Fakt, że nikt nie próbował się ze mną skontaktować w tej sprawie traktuję jako wotum nieufności w gronie redakcji.

Wydaje mi się, że jeśli to forum ma nadal funkcjonować bez czkawki, to dyskusję o zasadach i granicach ingerencji administratora - niewątpliwie słuszną - należy poszerzyć o coś w rodzaju kodeksu fair play moderatorów w stosunku do siebie nawzajem.
Dziwie sie troche, że nie macie ustalonych zasad współpracy Moderator - Moderator i Moderator - Szefostwo. Ja powiem tak: prawie cztery lata pracowalam w organizacji jako wolontariuszka, z czego dwa lata w Zarzadzie lokalnym. Pracowałam z różnymi ludźmi, kierowałam różnymi grupami i ludźmi (działką, za która odpowiadałam, byly zasoby ludzkie) i zawsze, za każdym razem, wypracowywaliśmy zasady naszej współpracy. Fakt, zajmowało to trochę czasu, wymagało kompromisów, ale bardzo ułatwiało pracę, normowało stosunki między nami i często gęsto było bardzo pomocne przy konfliktach. Moze pomyślałybyście/pomyślelibyscie o ustaleniu jakiś zasad...?

Cytat:
Napisane przez Maga
A nawiązując do pytania YenneferD "Czy potraficie sobie nawzajem po tym wszystkim zaufać" odpowiadam że spróbowac mogę ale przyjdzie mi z trudem. Bo o ile wczoraj jeszcze czułam wiele wspólnoty z wiadomymi moderatorkami i uznaję zasadność rozwiązania problemów które poruszyły, to dzisiaj formę tego protestu trudno mi już zrozumieć i przez to zaakceptować.

I tak w ogóle przeprosiny YenneferD że się odezwała w tym wątku też mnie przerażają, bo wygląda na to że użytkownicy zaczynają się obawiać zabierać głos na forum .

Gorzko mi i wstyd za "Naszą Redakcję", krótko mówiąc.
Poruszyłam kwestie zaufania, bo to dla mnie podstawowa sprawa. Bo chciałam, zebyście się nad tym równiez zastanowili. Bo przecież bez choćby odrobiny zaufania ciągle będziecie patrzeć sobie na ręce i wyłapywac pomyłki. I ciagle bedzie między Wami żal i niesmak.

A przeprosiłam dlatego, ze się zreflektowałam (po wypowiedzi Smoczycy - wiem, ze nie miała nic zlego na myśli, tylko mnie naszla refleksja co do mojego postu), trochę późno zresztą. Zreflektowałam się, ze może pytanie o zaufanie było zbyt osobiste, ze moze wywolać kolejna lawinę w tym i tak już "katastrofalnym" wątku, a właściwie wątkach... I dlatego, ze moze z kolei ja wskoczyłam w Wasz watek z dziwnymi pytaniami nie z gruszki nie z pietruszki, a nie powinnam na przykład. Inne powody podałam w poście wcześniej.

A co do strachu, to bardziej straszna od bana jest nieprzewidywalna reakcja innych na to co sie napisało, potencjalne niezrozumienie i kłótnie. I ewentualne bany potem...
__________________
Czarodziejka zawsze działa. Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.

TELEPORT czyli niedzielne zapiski <- Bloguję
YenneferD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-15, 21:15   #101
Juliettt
Rozeznanie
 
Avatar Juliettt
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 888
GG do Juliettt
Dot.: dialog

Rzeczywiscie zrobila sie z tego jedna wielka farsa....
Nie widze sensu opowiadania sie po zadnej ze stron, bo tak naprawde "zwykla uzytkowniczka" ;-) taka jak ja nie pozna calej prawdy i tylko prawdy, ale osobiscie jestem zdania, ze "kij ma zawsze dwa konce"(...)
Mam nadzieje, ze wszytsko wróci szybko do normy...i tego właśnie Wam i Nam ;-) zycze...
Juliettt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-15, 21:29   #102
Maga
Raczkowanie
 
Avatar Maga
 
Zarejestrowany: 2002-04
Lokalizacja: nie oglądaj się za siebie ;-)
Wiadomości: 432
Dot.: dialog

Cytat:
Napisane przez YenneferD
Dziwie sie troche, że nie macie ustalonych zasad współpracy Moderator - Moderator i Moderator - Szefostwo. Ja powiem tak: prawie cztery lata pracowalam w organizacji jako wolontariuszka, z czego dwa lata w Zarzadzie lokalnym. Pracowałam z różnymi ludźmi, kierowałam różnymi grupami i ludźmi (działką, za która odpowiadałam, byly zasoby ludzkie) i zawsze, za każdym razem, wypracowywaliśmy zasady naszej współpracy. Fakt, zajmowało to trochę czasu, wymagało kompromisów, ale bardzo ułatwiało pracę, normowało stosunki między nami i często gęsto było bardzo pomocne przy konfliktach. Moze pomyślałybyście/pomyślelibyscie o ustaleniu jakiś zasad...?
Dziękuję że też zwracasz uwagę na taka potrzebę.

Cytat:
Poruszyłam kwestie zaufania, bo to dla mnie podstawowa sprawa. Bo chciałam, zebyście się nad tym równiez zastanowili. Bo przecież bez choćby odrobiny zaufania ciągle będziecie patrzeć sobie na ręce i wyłapywac pomyłki. I ciagle bedzie między Wami żal i niesmak.

A przeprosiłam dlatego, ze się zreflektowałam (po wypowiedzi Smoczycy - wiem, ze nie miała nic zlego na myśli, tylko mnie naszla refleksja co do mojego postu), trochę późno zresztą. Zreflektowałam się, ze może pytanie o zaufanie było zbyt osobiste, ze moze wywolać kolejna lawinę w tym i tak już "katastrofalnym" wątku, a właściwie wątkach... I dlatego, ze moze z kolei ja wskoczyłam w Wasz watek z dziwnymi pytaniami nie z gruszki nie z pietruszki, a nie powinnam na przykład. Inne powody podałam w poście wcześniej.
A dlaczego nie miałabyś prawa zabrać głosu?
Był wniosek o dyskusję na otwartym forum, więc niech zabiera głos każdy kto czuje taką potrzebę.
Tym bardziej, że głosy osób nie zaangażowanych w konkflikt wiele wnoszą

Cytat:
A co do strachu, to bardziej straszna od bana jest nieprzewidywalna reakcja innych na to co sie napisało, potencjalne niezrozumienie i kłótnie.
Właśnie to miałam na myśli.

Ja już się żegnam, jutro dłuugi dzień
__________________

Maga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-15, 21:39   #103
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl
 
Avatar AgaZ
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 818
Dot.: dialog

Cytat:
Napisane przez YenneferD
Dziwie sie troche, że nie macie ustalonych zasad współpracy Moderator - Moderator i Moderator - Szefostwo. Ja powiem tak: prawie cztery lata pracowalam w organizacji jako wolontariuszka, z czego dwa lata w Zarzadzie lokalnym. Pracowałam z różnymi ludźmi, kierowałam różnymi grupami i ludźmi (działką, za która odpowiadałam, byly zasoby ludzkie) i zawsze, za każdym razem, wypracowywaliśmy zasady naszej współpracy. Fakt, zajmowało to trochę czasu, wymagało kompromisów, ale bardzo ułatwiało pracę, normowało stosunki między nami i często gęsto było bardzo pomocne przy konfliktach. Moze pomyślałybyście/pomyślelibyscie o ustaleniu jakiś zasad...?
Jeśli chodzi o mnie to bardzo poważny problem. Bo YenneferD te zasady były. Właśnie po to powstało BO, żebyśmy mogli podejmować WSPÓLNE decyzje i zgłaszać tam wszelkie uwagi dotyczące spraw administracyjnych.
Niestety dziewczyny zadecydowały inaczej. I zamiast otwarcie napisać co myślą o decyzji Zło czy mojej ogłosiły strajk pisząc PW JEDYNIE do Zło. Dla mnie to jest jak nóż w plecy. I nie ukrywam, że wzajemne zaufanie zostało mocno nadszarpnięte tym gestem. I bardzo się dziwię, że nie dostrzegacie również tego aspektu sprawy.
Ja jako właścicielka tego portalu od wszystkich wymagam przestrzegania reguł, ale od osób najbardziej zaufanych, czyli moderatorów, oczekuję również pełnej współpracy i lojalności. I proszę tu nie mylić z poklaskiem. Jeśli tego nie będzie, to nie chcę takich moderatorów, nawet gdyby to były najwspanialsze kobiety pod słońcem. Zaufanie musi być, żeby serwis miał zdrowe fundamenty.

I tak jak pisałam wcześniej. Nie oczekuję przeprosin i nie mam zamiaru zrzucać winy na moderatorki. Winni tej sytuacji jesteśmy my administratorzy. Jedynie proszę o refleksję i deklarację - tak, od dzisiaj trzymamy wspólny front. I nasze decyzje będą podejmowane wspólnie na drodze dialogu.
AgaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-15, 22:04   #104
vanilla_sky
Zakorzenienie
 
Avatar vanilla_sky
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 3 039
Dot.: dialog

Cytat:
Napisane przez AgaZ
Jeśli chodzi o mnie to bardzo poważny problem. Bo YenneferD te zasady były. Właśnie po to powstało BO, żebyśmy mogli podejmować WSPÓLNE decyzje i zgłaszać tam wszelkie uwagi dotyczące spraw administracyjnych.
Niestety dziewczyny zadecydowały inaczej. I zamiast otwarcie napisać co myślą o decyzji Zło czy mojej ogłosiły strajk pisząc PW JEDYNIE do Zło. Dla mnie to jest jak nóż w plecy. I nie ukrywam, że wzajemne zaufanie zostało mocno nadszarpnięte tym gestem. I bardzo się dziwię, że nie dostrzegacie również tego aspektu sprawy.
Ja jako właścicielka tego portalu od wszystkich wymagam przestrzegania reguł, ale od osób najbardziej zaufanych, czyli moderatorów, oczekuję również pełnej współpracy i lojalności. I proszę tu nie mylić z poklaskiem. Jeśli tego nie będzie, to nie chcę takich moderatorów, nawet gdyby to były najwspanialsze kobiety pod słońcem. Zaufanie musi być, żeby serwis miał zdrowe fundamenty.

I tak jak pisałam wcześniej. Nie oczekuję przeprosin i nie mam zamiaru zrzucać winy na moderatorki. Winni tej sytuacji jesteśmy my administratorzy. Jedynie proszę o refleksję i deklarację - tak, od dzisiaj trzymamy wspólny front. I nasze decyzje będą podejmowane wspólnie na drodze dialogu.
dopiero wrocilam i nie nadazam z czytaniem calego watku, ale odpisze szybko na te zarzuty. Aga, w tym, ze napisalysmy tylko do Zlosliwca nie bylo jakiejs uknutej intrygi przeciwko Tobie, prosze, nie doszukuj sie tu personalnych przytykow w tym gescie. po pierwsze, Zlosliwiec niejako byl czynna sila w sprawie ze Zlosnica, to on uczestniczyl w dyskusjach, ktore doprowadzily do tego wszystkiego. Po drugie zakladalam automatycznie, ze piszac do niego pisze jakby do Was obojga, bo wiadomo, ze sie porozumiewacie na biezaco w kwestiach wizazu. dlatego nie pomyslalam nawet, zeby Ciebie tez zawiadamiac. prosze, nie odbieraj tego tak dramatycznie, naprawde nie bylo w tym gescie ukrytych podtekstow.
chce wspolpracowac, jesli bedzie najpierw jasny regulamin, zasady, ktorych trzymaja sie wszyscy, rowniez admini - a jesli zdarzy sie pomylka, najlepiej sie przyznac do niej jak najszybciej i przeprosic. to wszystko czego oczekuje. nie czuje tez, ze powinnam kogos przeprosic, nie czuje, ze zrobilam cos zlego. Inne dziewczyny juz wielokrotnie wyjasnialy motywy tej cichej akcji. Jesli fakt, ze napisalam tylko do Zlosliwca zabolal Cie tak bardzo, to przykro mi. Powtorze tylko, ze nie mialam w intencji, bys tak to odczytala. jesli stracilas do mnie zaufanie jako do moda to trudno, w takim razie nie powinnam nim byc. uwazam jednak, ze nie powinnas odbierac tego tak dramatycznie i personalnie, naprawde nie bylo naszym zamiarem sprawic, bys poczula sie w jakikolwiek sposob pominieta.
tyle ode mnie - na razie
vanilla_sky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-15, 22:14   #105
agatka-a
Zakorzenienie
 
Avatar agatka-a
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 828
Dot.: dialog

wiem, że nie powinnam zabierac głosu w tej rozmowie, gdyż mnie ona nie dotyczy (pośrednio dotyczy, bo wizaz to mój drugi dom, jak wiekszości wizażanek), ale muszę to napisać, bo aż mnie rozrywa.
Patrzę na to obiektywnie i dochodzę do wniosku, że obie strony są winne: moderatorzy, gdyz powinni inaczej podejśc do sprawy po przeprosinach i ten "lincz"-straszny był, admini gdyż nie przeprosili od razu (przecież Złościu mógł napisać, że nie może odpowiedziec na pytanie ze wzgledu na oprogramowanie) i to zachowanie Złościa na samym początku rozmowy (fakt byłeś atakowany, ale jesteś dorosły, mogłeś to puścić mimo uszu, dziewczyny by się wyzyły i by im przeszło, a tak tylko je podsysałeś).
Zauważcie dla większości z nas wizaż to drugi dom, wizażanki są dla nas jak rodzina, a czy w rodzinie nie ma kłótni? Sa, ale wybaczamy sobie, bo wiemy że dalsze spory do niczego nie prowadzą. Ja np. z moją mamą kłócę się średnio raz na tydzień (przez telefon, bo nie mieszkamy razem), czasem nie odzywamy się do siebie przez miesiac, ale w końcu godzimy się, bo wiemy że mimo wszystko ejsteśmy dla siebie ważne. Myslę że i tu tak jest. Jesteśmy jak rodzina, wybaczmy sobie i zróbmy wszystko by było lepiej. Widze, że wszystko idzie w tym kierunku. Wierzę w moderatorów, wierzę w administratorów, wierzę w to forum i dzięki temu wiem, że przetrwa, bo jest tego warte.

Przepraszam jeśli kogoś uraziłam, fakt nie wiem wszystkiego, ale wiele widziałam. Nie jestem po niczyjeje stronie, bo obie są dla mnie ważne i stanowia w pewnym sesnie autorytety( Aga, Złościu- za ich wkład w to forum, za to ze wogle mamy nasz mały domek, moderatorki-za ich ogromną wiedzę i chęć pomocy). Jesteście wielcy
agatka-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-15, 22:16   #106
Pomadka
Zakorzenienie
 
Avatar Pomadka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Wizaż. Tu mnie zawsze znajdziesz! :)
Wiadomości: 14 119
Dot.: dialog

Cytat:
Dżizas, Pomadko, czy o jakich atakach i insynuacjach ze strony redakcyjnych koleżanek mówisz? Mogłabyś podać jakieś konkrety, np fragmenty wypowiedzi, gdzie toczą sie insynuacje na Twój temat? Wątek dotyczył tylko i wyłącznie Złośnicy i postępowania adminow. I raz jeszcze - nikt nie spiskował za niczymi plecami, tak się składa, że Nan, Pixie i Svenja to moje przyjaciółki i dowiedziałam się od nich bo znamy się dobrze na stopie prywatnej. Ty moją przyjaciółką nie jesteś.
I naprawdę, nie wszystko musi się kręcić wokół Ciebie, uwierz...
Nie chodzi o spiski za plecami moimi czy kogoś tam, ale o zwykłą informację co się dzieję, jaki obrót przybrała cała sprawa. Mógł to załatwić wątek na BO, PW lub mail. Dalej piszę, ze NIE wiedziałam, że Złośnica została tak potraktowana, a więc chodziło o zwykłą informację i zbędne jest dorabiane do tego przyjaźni, czy kręcenie się świata wokół mnie. Dowiedziałam się dopiero bardzo mgliście o sytuacji ze Złośnicą z wątku na forum BO. Tutaj mam podobne zdanie jak Maga.

Cytat:
Dlatego uważam, że całej tej niesmacznej afery można było uniknąć kontaktując się w gronie WSZYSTKICH moderatorów, a nie wywlekając ją na forum w ten sposób.
Nie śmiem kwestionować decyzji grupy osób że załatwiły to "po swojemu".
Tylko cichutko wyciągam wnioski na własny użytek. Fakt, że nikt nie próbował się ze mną skontaktować w tej sprawie traktuję jako wotum nieufności w gronie redakcji.
Pomijam na tę chwilę kwestię insynuacji... Do nich wrócimy przy innej okazji. Na ten moment toczą się inne ustalenia-ważniejsze!

To wszystko z mojej strony.
__________________
♪♪♪♪♪♪ ♪♪♪♪♪♪
Pomadka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-15, 22:16   #107
Złośnica81
Zadomowienie
 
Avatar Złośnica81
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 716
GG do Złośnica81
Dot.: dialog

Cytat:
Napisane przez AgaZ
Olciu admin jest od moderowania i pilnowania porządku. Nie oczekuj, że będzie ludzki, empatyczny. Poniosło go ze Złośnicą i już nie raz za to przepraszał i się tłumaczył. Ale brak szacunku to zarzut ciężkiego kalibru.
Wyciągamy teraz wnioski z tej sytuacji i proszę nie wracaj do ogólnego tonu, bo właśnie te szczegóły są tu diabelnie ważne.
O, przepraszam - mija się Pani z prawdą. Przeprosił raz

Nikt nie przeprosił mnie za PNG, za blokowanie dostępu do forum (był ewidentnie blokowany) oskarżenia podjudzania do buntu, ciągłego nękania, nazwania mnie członkiem "kasty kontrolerów" co akurat zrobiła Pani, również nieprawdziwie twierdząc jakobym ciągle kontrolowała działania admina, za "miłe" PW i posądzenia mnie o trollowanie (dlaczego? nigdy nie zrobiłam tu absolutnie nic złego, czemu tak dalece mi nie ufano? )

Do dziś też nie wiem dlaczego przykazała mi Pani "bardziej wyważone odpowiedzi".

Niestety moje posty w poprzednim wątku były ignorowane, a wątek jest zamknięty i myślę, że "swój" wątek powinnam chyba zostawić, choć nie ukrywam, że jest mi przykro, wiedząc że jestem niemile widziana na portalu który lubiłam i ceniłam.

Co do zmian - BO to wg mnie pomyłka od początku do końca, po co tajne miejsce? Wczorajszy dzień pokazał, czemu może służyć takie forum (Pani wątek oskarżający mnie o nękanie....- swoją drogą czemu nie przeniesiono tu wszystkich odpowiedzi? ). Wszystko wg mnie powinno się rozpatrywać na technicznym, a BO służy tylko i wyłącznie oddalaniu się modów i administratorów od użytkowników i tworzenie "dwóch klas" i załatwianiu spraw za plecami zainteresowanych. Portal powinien być dla użytkowników, a nie dla tworzeniu jednolitego frontu Jest to wg mnie rozwiązanie z gruntu nieuczciwe i groźne.

Bany - tu bym radziła przystopować i nie wlepiać kar za byle co. Ostatnio panuje tu "zamordyzm" i nigdy nie zrozumiem pragnienia niektórych, by w każdym wątku były tylko całuski i cukiereczki. Forum to dyskusje, a każda dyskusja zawiera zawsze "mądry" post pt "nie sprzeczajcie się". Bany powinny być rozdawane naprawdę wyjątkowo, a na Wizażu powinno być dużo więcej swobody

Co do PNG - pozwolicie, nie skomentuję, może lepiej dać status "nie lubimy tego użytkownioka"? Jest uczciwszy.

Blokowanie dostępu uważam za rzecz skandaliczną i dobrze wiem, że Zło mówił moderatorkom o możliwości takiego blokowania, które wyglądało na problemy techniczne = i coś takiego zastosowano właśnie na mnie. Jest to moim zdaniem świństwo wyjątkowe i moje zdanie na ten temat jest chyba jasne.

Jestem stanowczo przeciwna uznaniowym banom bez wpisu. Może je dostać każdy z powodu humoru admina i nie ma możliwości żadnej obrony przed nimi! Wiedząc jak jestem tu szanowana, obawiałabym się takiego zachowania codziennie. Poza tym wpis wyjaśniający eliminuje pytania do admina.

I jeszcze jedno. Admin powinien mieć autorytet i cieszyć się szacunkiem (wiem, że nie chce, ale i tak powinien). A tego nie osiąga się stwierdzeniami "nie bo nie", "bo tak" itp... Może nie przesadzajmy, jak było widać ostatnio admin podejmuje też decyzje bardzo błędne i krzywdzące - czemu nie chcecie dać możliwości żadnej polemiki z nimi
Złośnica81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-15, 22:39   #108
konfitura
Wtajemniczenie
 
Avatar konfitura
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 2 555
Dot.: dialog

Wypowiem się co do BO. Moim zdaniem ma rację bytu.
Nie chciałabym omawiania różnych (konfliktowych) spraw na forum technicznym. To tylko prowadziłoby do niesnasek, utarczek i kłótni. Pewne sprawy powinna omawiać tylko "góra". I nie mam tu na myśli obgadywania użytkowników za plecami, bo to w ogóle nie powinno mieć miejsca.

Wiem, że forum tworzymy my wszyscy, ale są osoby które nim zarządzają, które sprawują nad nim pieczę i ja to szanuję i w pełni akceptuję.
__________________

konfitura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-15, 22:46   #109
Złośnica81
Zadomowienie
 
Avatar Złośnica81
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 716
GG do Złośnica81
Dot.: dialog

Cytat:
Napisane przez konfitura
Wypowiem się co do BO. Moim zdaniem ma rację bytu.
Nie chciałabym omawiania różnych (konfliktowych) spraw na forum technicznym. To tylko prowadziłoby do niesnasek, utarczek i kłótni. Pewne sprawy powinna omawiać tylko "góra". I nie mam tu na myśli obgadywania użytkowników za plecami, bo to w ogóle nie powinno mieć miejsca.

Wiem, że forum tworzymy my wszyscy, ale są osoby które nim zarządzają, które sprawują nad nim pieczę i ja to szanuję i w pełni akceptuję.
A ja uważam, że tylko awność gwarantuje zaufanie i pewność. Jeżeli ma być miejsce do komunikacji modów - niech będzie to forum, na którym tylko oni się wypowiadają, ale które jest widoczne.
Złośnica81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-15, 22:55   #110
konfitura
Wtajemniczenie
 
Avatar konfitura
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 2 555
Dot.: dialog

Cytat:
Napisane przez Złośnica81
A ja uważam, że tylko awność gwarantuje zaufanie i pewność. Jeżeli ma być miejsce do komunikacji modów - niech będzie to forum, na którym tylko oni się wypowiadają, ale które jest widoczne.
Sceptycznie to widzę, ale nie ja tu decyduję.
W końcu pewne zakulisy zawsze istnieją.

Userzy też wymieniają poglądy na PW, gg, telefonicznie itd.
__________________

konfitura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-15, 23:01   #111
YenneferD
Zakorzenienie
 
Avatar YenneferD
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 7 772
GG do YenneferD
Dot.: dialog

Cytat:
Napisane przez Złośnica81
A ja uważam, że tylko awność gwarantuje zaufanie i pewność. Jeżeli ma być miejsce do komunikacji modów - niech będzie to forum, na którym tylko oni się wypowiadają, ale które jest widoczne.
Ma to swoje dobre i złe strony. Na pewno wprowadza pewna cenzure adminów, zarówno cenzure czynów, jak i wypowiedzi. Z drugiej strony moze to wywoływać różne niezdrowe sytuacje, nikomu nie jest przyjemnie "prac brudów" gdy wszyscy sie przygladaja i np. zakladają watki na ten temat, gdzie bedzie panowała wolnosć wypowiedzi. Mogą się tworzyc różne frakcje, nastąpi mała destabilizacja, brak poczucia bezpieczeństwa. Nie bedzie to też sprzyjało autorytetowi osób prowadzacych i moderujacych Wizaz, tzn. zebym wyraziła sie jasno - pewne niesnaski interpersonalne na "górze" mogą mieć wpływ na poważanie (lub jego brak) ww osób, z drugiej strony kulturalne zachowania i wypowiedzi mogą ten autorytet (ale popularnosć pewnych osób również) podnieść. wiem, ze wiekszość z tego co napisałam zaleciało dulszczyzną, ale uwazam, ze sprawy interpersonalne między Moderatorami etc. nie powinny być jawne i dostepne dla wszystkich. Sprawy dot. użytkowników forum jak najbardziej powinny byc jawne, dyskusje o banach również etc.
__________________
Czarodziejka zawsze działa. Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.

TELEPORT czyli niedzielne zapiski <- Bloguję
YenneferD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-15, 23:03   #112
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: dialog

Zlosnico, z calym szacunkiem dla Twojej osoby, ale przy Twojej upierdliwosci niejednemu puscilyby nerwy...

To byly moje trzy grosze. Czwartego nie dorzuce
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-15, 23:03   #113
Złośnica81
Zadomowienie
 
Avatar Złośnica81
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 716
GG do Złośnica81
Dot.: dialog

Cytat:
Napisane przez konfitura
Sceptycznie to widzę, ale nie ja tu decyduję.
W końcu pewne zakulisy zawsze istnieją.

Userzy też wymieniają poglądy na PW, gg, telefonicznie itd.
Oczywiście, modzi też Tylko userzy o niczym nie decydują więc ich posty nie mają znaczenia dla wszystkich.
Złośnica81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-15, 23:06   #114
konfitura
Wtajemniczenie
 
Avatar konfitura
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 2 555
Dot.: dialog

Cytat:
Napisane przez Złośnica81
Oczywiście, modzi też Tylko userzy o niczym nie decydują więc ich posty nie mają znaczenia dla wszystkich.
Oczywiście rozumiem Twój tok myślenia, ale z drugiej strony komuś mogłoby być przykro gdyby wiedział, że takie i takie osoby nagabywują na niego, a i to się pewnie zdarza. "Nic o mnie beze mnie" nie zawsze się sprawdza i pewnych rzeczy lepiej nie wiedzieć choćby dla własnego spokoju.
__________________

konfitura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-15, 23:16   #115
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: dialog

Cytat:
Napisane przez Ivvonka
Zlosnico, z calym szacunkiem dla Twojej osoby, ale przy Twojej upierdliwosci niejednemu puscilyby nerwy...

To byly moje trzy grosze. Czwartego nie dorzuce
Właśnie to miałam na myśli, mówiąc iż obawiam się że wątek przybierze niedobry obrót i lepiej go zostawić na BO...

Ivvonko, ugryzę się mocno w język żeby Ci nie powiedzieć czegoś bardzo nieprzyjemnego i arcyzłośliwego - ale chciałam Ci przypomnieć, że wątek nie powstał w celu uprawiania personalnych wtrętów tylko do konstruktywnej dyskusji, w celu wypracowania jakiegoś modelu porozumienia dla wszystkich...

Bardzo Cię prosze, Ivvonko, łaskawie powstrzymaj się od takich tekstów, nie wnoszących nic do dyskusji, ok?
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-15, 23:22   #116
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: dialog

Przy okazji mam pytanie do Agi i Zło, bardzo ważne pytanie - widzę, że mamy przywrócony status moda - weszłam na bliskie memu sercu forum o perfumach i niestety, chyba jestem moderatorką tylko z nazwy, ponieważ nie mam na forum żadnej absolutnie władzy, nie mogę przesunąć postów, nie mam admin tools, nie wyświetlam się na dole jako moderator - co to ma znaczyć? Przywracać tytuł moderatora tylko po to by był podpis po avatarem, bez realnych funkcji?
Mam nadzieję, że to tylko drobne nieporozumienie, i że tylko mnie to spotkało... przez czyjeś niedopatrzenie...
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-15, 23:24   #117
YenneferD
Zakorzenienie
 
Avatar YenneferD
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 7 772
GG do YenneferD
Dot.: dialog

Odniose się do poprzednich wypowiedzi.

Pani Agnieszko, byłam w podobnej sytuacji jak Pani i rozumiem ją. rozumiem również Pani rozżalenie. Ale myśle, ze powodów takiego a nie innego zachowania Moderatorek należy poszukac u siebie. Ryba sie zawsze psuje od głowy, jest takie powiedzenie, prawdziwe niestety... Wszystkie wypowiedzi i dzialania Dziewczyn wzieły sie chyba z powodu niezadowolenia z "nadmiernej samowoli Admina" (bez urazy). Dlatego nie przyjmowałabym tego zachowania jako strajk, ale jako desperacka próbę zwrócenia uwagi na pewne nieprawidlowości. I puściłabym w niepamieć to, że Dziewczyny nie zwróciły sie do Pani... Wiem, nadszarpneły w ten sposób Pani zaufanie, ale moze da sie je pozszywac??

Drogie Moderatorki, również byłam w takiej sytuacji, również Was rozumiem. Też byłam "rokoszanką", tez uczestniczyłam w "strajku", w co moze trudno uwierzyć po tym co napisalam wczesniej. Byłam przez lata mojej dzialalnosci "po obu stronach barykady"... I też protestowałam, za co oskarzano mnie o sianie zametu...i końcem końców poproszono mnie o rezygnację z zajmowanego stanowiska. Wiem, jakie to przykre, gdy chce sie dobrze, a wszystko sie obraca przeciwko nam. Wiem też, że tak naprawde obserwatorzy (uzytkownicy) nie wiedzą wszystkiego, ze sa pewne rzeczy ukrywane przed nimi. I to jest normalne. Dlatego staram sie być bezstronna i proszę Was tylko o przyjmowanie tego co mowię jako merytoryczna dyskusje, zero przytyków personalnych.

Co do Złośnicy, to uważam, ze należą się jej oficjalne przeprosiny, bo to co Ją spotkało było niesprawiedliwe. Nikt nie chciałby, żeby jego też spotkało takie traktowanie...
__________________
Czarodziejka zawsze działa. Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.

TELEPORT czyli niedzielne zapiski <- Bloguję
YenneferD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-15, 23:25   #118
ROZ-ter-KA
Zakorzenienie
 
Avatar ROZ-ter-KA
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 8 645
Dot.: dialog

Cytat:
Napisane przez konfitura
Wypowiem się co do BO. Moim zdaniem ma rację bytu.
Nie chciałabym omawiania różnych (konfliktowych) spraw na forum technicznym. To tylko prowadziłoby do niesnasek, utarczek i kłótni. Pewne sprawy powinna omawiać tylko "góra". I nie mam tu na myśli obgadywania użytkowników za plecami, bo to w ogóle nie powinno mieć miejsca.

Wiem, że forum tworzymy my wszyscy, ale są osoby które nim zarządzają, które sprawują nad nim pieczę i ja to szanuję i w pełni akceptuję.

Ja również popieram , takie rozwiązanie. Nie przesadzajmy z "nadmiarem demokracji" , bo to prowadzi paradoksalnie do anarchii. I wiem co mówię, z racji realnych wieloletnich doświadczen społecznych.
__________________
WYMIANA Pearl mancera
ROZ-ter-KA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-15, 23:26   #119
PaniKota
Raczkowanie
 
Avatar PaniKota
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 438
Dot.: dialog

postaram się zwięźle:
ktoś tu trafnie zauważył, że portal to ludzie - etyka jest ta sama co w świecie realnym. I te same ułomności ludzkie - Zło bywa porywczy, ktoś inny miewa mentorski ton, ktoś inny desperuje etc. A mimo to te przeróżne osoby znakomicie się tu czują, każda znajduje tu nie tylko mnóstwo porad, ale i swój kącik i swoje grono bratnich dusz. Mamy poczucie bezpieczeństwa, którego Zło starannie strzeże. I możemy się poczuć jak księżniczki (bez skojarzeń z wyzyskiem ani rządzeniem proszę) - codziennie piękniejsze i mądrzejsze.
Zasugerowanie ZŁośnicy urlopu zburzyło to poczucie bezpieczeństwa. W kilka bratnich dusz poczułyśmy się jakby - pociągnę tę mało udaną metaforę - nasz solidny pałac okazał się zabawką z papier mache. DYskutowałyśmy co zrobić i uznałyśmy, że aby nie oszaleć i jednocześnie jak najspokojniej powiadomić o tym Złosia i Agę, najlepszy będzie PW. Nie twierdzę, że było najlepsze rozwiązanie z pragmatycznego punktu widzenia, lecz najbardziej odpowiadało naszemu wzburzeniu i jednocześnie niechęci do wywoływania takiego wzburzenia na forum.

Wierzę, że uda się odbudować poczucie bezpieczeństwa. Zwłaszcza, jeśli nie będzie tu padało słowo "lincz", bo należy do czarno-białego postrzegania świata, które jest efektowne, lecz mało użyteczne.

Trudno mi o receptę na regulamin, zresztą istniejący jest generalnie realistyczny i zasadny, ale mam teraz dwie uwagi:
1 - upomnienie musi być opisane. Kto i za co. Mnie się pamiętnik bardzo podobał - nie ma dyskusji i marudzenia, zaglądam i od razu wiem. Natomiast nie rozumiałam i nie rozumiem zamykania wątków, ani ich kasowania. Po co? Jeśli pani X dostanie bana czy upomnienie, to dlaczego nie mamy tego móc omówić w watku, w którym dana sytuacja zaistniała? Choć wiem, że jazgot i przekupstwo czasem ciężko powstrzymać, ale czasem widać jest potrzebny. Mam wrażenie, że zamykanie watków często jest takim sztucznym wymuszaczem spokoju.
2. może pomogłby na to zapis, że w dyskusji dozwolone są argumenty ad rem, a ad personam skutkują upomnieniem? Niektórzy przychodzą tu sobie poćwierkać dla relaksu, niektórzy lubią podyskutować na poważniejsze tematy. I w jednym i w drugim podejściu nie ma nic złego, a co więcej, można je łączyć. Kontrowersyjne tematy przyciągają czasem osoby o czarno-białym światopoglądzie, brak retoryki w szkołach daje się we znaki, a reszta zamiast taką osobę zignorować (co nawiasem mówiąc można wpisać - pamiętasz DONa, Mago? - strasznie ciężko się doń stosować), próbuje odwołać się do jej zdolności myślenia, co zwykle skutkuje tragedią, bo owa postać robi wycieczki personalne. Znam wiele osób, które mają różne poglądy i potrafią się nimi kulturalnie wymieniać, bowiem stosują się do tej wspaniałej łacińskiej maksymy, na której punkcie mam już chyba obsesję

urlop to dobra sprawa i również wrócę do wcześniejszych ustaleń, z nadzieją, że Aga i Zło zignorują pojawiające się tu posty czarnobiałe oraz personalne.
PaniKota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-15, 23:29   #120
PaniKota
Raczkowanie
 
Avatar PaniKota
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 438
Dot.: dialog

Cytat:
Napisane przez Ivvonka
Zlosnico, z calym szacunkiem dla Twojej osoby, ale przy Twojej upierdliwosci niejednemu puscilyby nerwy...

To byly moje trzy grosze. Czwartego nie dorzuce
przykład tego, co opisałam powyżej - dziękuję za ilustrację postu ad personam, nie popartego argumentami i nie wnoszącego nic do rozmowy.
PaniKota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Techniczne forum


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:22.