,,Niewidzialny" dla pracodawców? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-06-15, 11:30   #1
Polishwolf97
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 91

,,Niewidzialny" dla pracodawców?


Od kilku lat stale szukam dorywczej pracy, ale to jest droga przez mękę. Wysyłałem mnóstwo aplikacji i wiadomości przez OLX i inne platformy do wyszukiwania pracy. Efekt.... w ciągu 4 lat zostałem zaproszony tylko na jedną rozmowę kwalifikacyjną, gdzie już przed jej startem zostałem odrzucony z powodu bycia studentem dziennym. Nikt mnie nie zaprosił na rozmowę kwalifikacyjną, nikt nie skontaktował się w celu odmowy zatrudnienia. Nawet do pracy fizycznej dla osób niewykwalifikowanych nikt mnie ,,nie" chciał.



Najgorzej czuję się, gdy moi koledzy i koleżanki z niemal moimi kwalifikacjami tj. wykształceniem średnim (teraz uzyskałem wyższe inżynierskie, więc szukam czegoś na wakacje) i jednym stanowiskiem pracy dorywczej po maturze mają zatrudnienie. Nieważne w jakim zawodzie, nieważne na jakiej umowie, nieważne czy studiują czy nie. Co jest ze mną nie tak?
Polishwolf97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-17, 11:29   #2
9fe3753a27fdab91f294646f71f38ef6abf24fb7_615a35f24cb81
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 496
Dot.: ,,Niewidzialny" dla pracodawców?

Nie sposób powiedzieć nie znając Cię.

Możliwe, że masz słabe dokumenty aplikacyjne.

Możliwe, że szukasz pracy, do której na 1. rzut oka się nie nadajesz.

A odnośnie pracy na wakacje, to przypuszczam, że firmy nie chcą zatrudnić nikogo tylko na 2-3 miesiące, zwłaszcza nikogo bez doświadczenia, bo pierwszy miesiąc to zawsze przyuczanie - inwestycja, która nie będzie za bardzo miała szansy się zwrócić. Chyba że faktycznie szukają osób tylko na wakacje.

Edytowane przez 9fe3753a27fdab91f294646f71f38ef6abf24fb7_615a35f24cb81
Czas edycji: 2021-06-17 o 11:32
9fe3753a27fdab91f294646f71f38ef6abf24fb7_615a35f24cb81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-18, 10:58   #3
Polishwolf97
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 91
Dot.: ,,Niewidzialny" dla pracodawców?

To istne błędne koło ⭕. Brak doświadczenia zawodowego spowodowany tym, że nikt mnie nie chce zatrudnić z powodu braku doświadczenia zawodowego, którego nijak nie mogłem zdobyć bo nie mam doświadczenia zawodowego powoduje brak możliwości uzyskania doświadczenia zawodowego? Zauważyłem to już dawno, bo nikt się ze mną nie kontaktował nawet poto by podziękować i odmówić. Nigdy nie umieszczałem informacji, że jestem studentem więc naprawdę to jest zagadka dla mnie.
Polishwolf97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-18, 14:42   #4
kszykszykszy
Raczkowanie
 
Avatar kszykszykszy
 
Zarejestrowany: 2021-05
Wiadomości: 195
Dot.: ,,Niewidzialny" dla pracodawców?

Właśnie może dodaj, że jesteś studentem to będzie wygodniejsze, bo pewnie jakieś będą mieli dopłaty albo zniżki w ZUSie...
kszykszykszy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-20, 13:03   #5
9fe3753a27fdab91f294646f71f38ef6abf24fb7_615a35f24cb81
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 496
Dot.: ,,Niewidzialny" dla pracodawców?

Cytat:
Napisane przez Polishwolf97 Pokaż wiadomość
To istne błędne koło ⭕. Brak doświadczenia zawodowego spowodowany tym, że nikt mnie nie chce zatrudnić z powodu braku doświadczenia zawodowego, którego nijak nie mogłem zdobyć bo nie mam doświadczenia zawodowego powoduje brak możliwości uzyskania doświadczenia zawodowego? Zauważyłem to już dawno, bo nikt się ze mną nie kontaktował nawet poto by podziękować i odmówić. Nigdy nie umieszczałem informacji, że jestem studentem więc naprawdę to jest zagadka dla mnie.
Ale jak nie umieszczałeś info, że studiujesz, to według CV czym się zajmowałeś? Miałeś lukę?

Może to jest problemem.

Jasne, znam Twój ból, kilka lat temu sama zaczynałam karierę zawodową i to przechodziłam. Natomiast ja szukałam w miarę dobrej pracy, żeby się utrzymać sama, nie jakiejkolwiek pracy. To, że nie dostajesz żadnych odpowiedzi sugeruje, że może robisz jakiś błąd, o którym nie wiesz. Poradź się znajomych, daj im do sprawdzenia dokumenty aplikacyjne.
9fe3753a27fdab91f294646f71f38ef6abf24fb7_615a35f24cb81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-24, 14:56   #6
ojejuniu1974
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 715
Dot.: ,,Niewidzialny" dla pracodawców?

Cytat:
Napisane przez Polishwolf97 Pokaż wiadomość
Od kilku lat stale szukam dorywczej pracy, ale to jest droga przez mękę. Wysyłałem mnóstwo aplikacji i wiadomości przez OLX i inne platformy do wyszukiwania pracy. Efekt.... w ciągu 4 lat zostałem zaproszony tylko na jedną rozmowę kwalifikacyjną, gdzie już przed jej startem zostałem odrzucony z powodu bycia studentem dziennym. Nikt mnie nie zaprosił na rozmowę kwalifikacyjną, nikt nie skontaktował się w celu odmowy zatrudnienia. Nawet do pracy fizycznej dla osób niewykwalifikowanych nikt mnie ,,nie" chciał.



Najgorzej czuję się, gdy moi koledzy i koleżanki z niemal moimi kwalifikacjami tj. wykształceniem średnim (teraz uzyskałem wyższe inżynierskie, więc szukam czegoś na wakacje) i jednym stanowiskiem pracy dorywczej po maturze mają zatrudnienie. Nieważne w jakim zawodzie, nieważne na jakiej umowie, nieważne czy studiują czy nie. Co jest ze mną nie tak?
Spoko, tez tak mialam w Twoim wieku.
Po prostu taka randomowa prace, niewymagajaca kwalifikacji, ciezko jest dostac bedac 1) stuedentem dziennym, 2) bez doswiadczenia, 3) bez znajomosci.
Osoba z jakimkolwiek doswiadczeniem bedzie miec z gory przewage.
O jakiej pracy fizycznej mowisz? Bo jesli np w fabryce, w systemie zmianowym, to moze byc ciezko to pogodzic ze studiami.
ojejuniu1974 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-27, 18:53   #7
glossyzuz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 730
Dot.: ,,Niewidzialny" dla pracodawców?

a nie masz jakiegoś rażącego błędu w CV? bo to aż niemożliwe, że wysyłasz wszędzie aplikacje i nawet na wykładanie towaru czy inwentaryzację dorywczo Cię nie przyjęli.
glossyzuz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-06-30, 12:45   #8
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: ,,Niewidzialny" dla pracodawców?

Cytat:
Napisane przez glossyzuz Pokaż wiadomość
a nie masz jakiegoś rażącego błędu w CV? bo to aż niemożliwe, że wysyłasz wszędzie aplikacje i nawet na wykładanie towaru czy inwentaryzację dorywczo Cię nie przyjęli.
Możliwe, wielu aplikacji nikt nie czyta. A jak je czyta to program , a nie człowiek i jak ktoś pisze nie pod program wyszukujacy tylko słowa kluczowe to jest niewidzialny podczas rekrutacji. Ogółnie odkąd są różne programy do rekrutacji to coraz więcej zgłoszeń jest tylko mielonych i niewidzialnych. Działy HR się podniecają tym ile danych zasysają, ale tak naprawdę wyniki tego prcesu są marne dla wszystkich.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-30, 22:28   #9
9fe3753a27fdab91f294646f71f38ef6abf24fb7_615a35f24cb81
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 496
Dot.: ,,Niewidzialny" dla pracodawców?

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Możliwe, wielu aplikacji nikt nie czyta. A jak je czyta to program , a nie człowiek i jak ktoś pisze nie pod program wyszukujacy tylko słowa kluczowe to jest niewidzialny podczas rekrutacji. Ogółnie odkąd są różne programy do rekrutacji to coraz więcej zgłoszeń jest tylko mielonych i niewidzialnych. Działy HR się podniecają tym ile danych zasysają, ale tak naprawdę wyniki tego prcesu są marne dla wszystkich.
Przesadzasz. Coś takiego jest wykorzystywane przez firmy, które mogą sobie pozwolić na zaproszenie jednego na 50 kandydatów. Ale zdecydowana większość firm w Polsce, nawet dobrych, nie może.

Tym bardziej, że autor wątku szuka pracy niewykwalifikowanej, przypuszczalnie za żenującą kasę. Znaczy na jakie słowa kluczowe miałaby być filtracja? "Łopata"? "Praca fizyczna"? To bardzo mało prawdopodobne. Co innego jak firma szuka kogoś z konkretnym softwarem albo certyfikacją.

Już dużo bardziej prawdopodobne, że zadziałała jakaś prosta filtracja, w stylu autor wybrał z dropdownu zbyt wysokie oczekiwania finansowe albo adres ma poza miejscem szukania pracy. Albo jego CV jest tak tragiczne (rażące błędy ortograficzne albo gramatyczne, format nie do przejścia), że odpada.

Edytowane przez 9fe3753a27fdab91f294646f71f38ef6abf24fb7_615a35f24cb81
Czas edycji: 2021-06-30 o 22:32
9fe3753a27fdab91f294646f71f38ef6abf24fb7_615a35f24cb81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-01, 18:00   #10
glossyzuz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 730
Dot.: ,,Niewidzialny" dla pracodawców?

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Możliwe, wielu aplikacji nikt nie czyta. A jak je czyta to program , a nie człowiek i jak ktoś pisze nie pod program wyszukujacy tylko słowa kluczowe to jest niewidzialny podczas rekrutacji. Ogółnie odkąd są różne programy do rekrutacji to coraz więcej zgłoszeń jest tylko mielonych i niewidzialnych. Działy HR się podniecają tym ile danych zasysają, ale tak naprawdę wyniki tego prcesu są marne dla wszystkich.
nikt nie musi się zagłębiać w to CV. Są prace, do których dostaje się dosłownie każdy (a przynajmniej dostawał się przed pandemią, jak było mocne zapotrzebowanie) np. wykładanie towaru dorywczo na zlecenie/umowę o dzieło. Nie ma takiej opcji, że składając dosłownie setki prawidłowych CV nikt nie zainteresował się daną osobą. Zwłaszcza, że chłopak miał status studenta.
glossyzuz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-04, 19:19   #11
Polishwolf97
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 91
Dot.: ,,Niewidzialny" dla pracodawców?

Niestety, jest to prawda. Ta sytuacja działa na mnie szkodliwie, bo czuję się niepotrzebny i mimo ukończenia ostatnio studiów z bardzo dobrym wynikiem niespełniony. Od pół roku leczę się na depresję. Chwytam się ,, publicznych robót'' typu członek OKW, a teraz rachmistrz żeby nie ,, siedzieć z założonymi rękoma". Miałem okazję przejść rozmowy kwalifikacyjne na dwa stanowiska tj. związane z profilem studiów a druga dorywcza na słuchawce.Nic z nich nie wyszło, a na kolejne aplikacje zero odzewu.
Polishwolf97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-07-05, 16:31   #12
glossyzuz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 730
Dot.: ,,Niewidzialny" dla pracodawców?

a tam gdzie byłeś na praktykach studenckich nie chcieli Cię zatrudnić?
glossyzuz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-06, 22:20   #13
Polishwolf97
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 91
Dot.: ,,Niewidzialny" dla pracodawców?

Niestety, nie było takiej możliwości.



Pół żartem... jestem osobą ambitną i niezależną jak pewna żona pewnego sekretarza 😂, ale mi to nie wystarcza.



A tak na serio... mimo, że kocham swoje miasto i chciałbym tu zostać jednak duszę się w nim, bo nic na mnie tu nie czeka.
Polishwolf97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-08, 20:10   #14
rybeczkawizaz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 193
Dot.: ,,Niewidzialny" dla pracodawców?

Cytat:
Napisane przez Polishwolf97 Pokaż wiadomość
Niestety, nie było takiej możliwości.



Pół żartem... jestem osobą ambitną i niezależną jak pewna żona pewnego sekretarza 😂, ale mi to nie wystarcza.



A tak na serio... mimo, że kocham swoje miasto i chciałbym tu zostać jednak duszę się w nim, bo nic na mnie tu nie czeka.
a to praktyki były tzw absolwenckie ??
rybeczkawizaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-10, 09:22   #15
Polishwolf97
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 91
Dot.: ,,Niewidzialny" dla pracodawców?

Praktyki studenckie.
Polishwolf97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-10, 10:24   #16
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: ,,Niewidzialny" dla pracodawców?

Masz dopisane w CV, jaki wymiar czasu jesteś w stanie poświęcić na pracę? To bardzo pomaga przy wyborze, bo po co dzwonić i umawiać się z kimś, kto nawet nie wie, jaką ma dyspozycyjność, a jak wie, to są to jakieś 2-3 godziny na dzień, co kompletnie mija się z potrzebą pracodawcy do zatrudnienia osoby, która zrobi na czas, co do niej należy w ramach godzin pracy firmy.
I druga rzecz - osoby po studiach mogą być odrzucane z prac fizycznych i prostych, bo bardzo często to dla nich coś na przeczekanie i cały czas szukają innej pracy. To pracodawca woli przeszkolić kogoś, kto raczej zostanie na dłużej.
Na Twoim miejscu szukałabym stażu/praktyk, gdzie jakieś fajne doświadczenie zdobędziesz. Nie jakaś firma krzak, tylko znana, która fajnie wygląda w CV.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Edytowane przez squirrelqa
Czas edycji: 2021-07-10 o 10:25
squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-18, 18:18   #17
9fe3753a27fdab91f294646f71f38ef6abf24fb7_615a35f24cb81
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 496
Dot.: ,,Niewidzialny" dla pracodawców?

Co studiowałeś?
9fe3753a27fdab91f294646f71f38ef6abf24fb7_615a35f24cb81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-18, 22:09   #18
Polishwolf97
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 91
Dot.: ,,Niewidzialny" dla pracodawców?

Technologia Chemiczna
Polishwolf97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-20, 11:00   #19
linaya
astro-loszka
 
Avatar linaya
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 496
Dot.: ,,Niewidzialny" dla pracodawców?

Cytat:
Napisane przez Polishwolf97 Pokaż wiadomość
Technologia Chemiczna

Próbowałeś uderzać do dużych/i mniejszych firm farmaceutycznych?


"Za moich czasów" w firmach farmaceutycznych szukali młodych ludzi tuż po studiach (a więc bez doświadczenia lub z bardzo niewielkim) po farmacji, chemii, medycynie, naukach pokrewnych (bardzo szeroko rozumianych) do pracy na różne stanowiska: jako przedstawiciel, do działów badań klinicznych, medycznych, regulatory, drug safety...
__________________
Kpię i o drogę nie pytam.
linaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-07-20, 14:08   #20
lifjaa
Raczkowanie
 
Avatar lifjaa
 
Zarejestrowany: 2021-06
Lokalizacja: Hohlstein
Wiadomości: 192
Dot.: ,,Niewidzialny" dla pracodawców?

A może przedstawiciel medyczny? Ogólnie często ludzi słyszałam że biora ludzi do labów....
lifjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-21, 21:51   #21
9fe3753a27fdab91f294646f71f38ef6abf24fb7_615a35f24cb81
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 496
Dot.: ,,Niewidzialny" dla pracodawców?

Cytat:
Napisane przez Polishwolf97 Pokaż wiadomość
Technologia Chemiczna
To nie jest zły kierunek, wprost przeciwnie. Przedstawiając się jako nieudacznika tylko pogarszasz swoją sytuację.

Po pierwsze to naprawdę daj komuś swoje dokument do sprawdzenia. Ja odrzucam osoby o bardzo złym CV w sensie, że np. trudno zrozumieć mimo że studia wydają się spoko.

Po drugie, jeśli chcesz pracować w zawodzie aplikuj o praktyki, staże i prace wymagające powiedzmy maks. 3 lata doświadczenia. Swoją pierwsza pracę dostałam odpowiadając na ogłoszenie, gdzie wymagano 1-3 lata dośw., których nie miałam.

Ja po (gorszych od Ciebie) studiach postawiłam sobie za cel wysyłanie 5 aplikacji dziennie. Na początku udawało mi się wysyłać nawet 10, z czasem liczba ogłoszeń, na które jeszcze nie aplikowałeś się zmniejsza.

Podczas rozmów staraj się być sobą. Nie udawaj, że wszystko wiesz. Tego nikt nie oczekuje od osoby tuż po studiach. Natomiast podkreślaj, że jesteś pracowity i szybo się uczysz. I postaraj się pokazać entuzjazm. To może być trudne dla introwertyków - ja sama jestem strasznym nerdem, ale większość osób z HR to osoby lubiące ludzi i ekstrowertyczne i jak trochę poudajesz i popodkreślasz jak bardzo ci zależy i jak cieszysz się, że zadzwonili to to zrobi na nich dobre wrażenie, wierz mi.

Jeśli niekoniecznie chcesz pracować w zawodzie to celuj w pozycje dla juniorów w IT. Umiejętności logicznego myślenia są tam mile widziane a studia ścisłe sugerują, że może je posiadasz. IT to nie tylko programowanie. Jeśli interesuje Cię software, potrafisz sobie wyobrazić np. zbieranie wymagań funkcjonalnych albo kierowanie projektem albo nawet pracę jako support techniczny i mówisz angielskim na poziomie przynajmniej B2 to celuj w centra usług wspólnych (shared services) albo pokrewne. Nudna praca, ale zdobywasz doświadczenie.

Jak zatrudniam absolwentów w IT to szukam 2 cech:

- że osoba jest logiczna, bazuje na faktach i ma zdrowy rozsądek. Plus nie działa na chybił trafił. Czyli jak pytam: "Powiedzmy, że chcesz wdrożyć nowy system dla finansów. Cały dział finansów będzie z niego korzystał. Jak się za to zabierasz", to oczekuję, że osoba przez chwilę się zastanowi jeśli tego potrzebuje, może nawet poprosić o chwilę i potem powie np. "Starałbym się zrozumieć dlaczego chcemy ten system wdrożyć - jaki mamy cel. Staram się poznać główne osoby i zespoły zaangażowane w projekt, bo to ważne dla powodzenia projektu, żeby przekonać do softwaru osoby, które będą brać udział we wdorżeniu i potem z niego korzystały. Poza tym ważne są ograniczenia: czas, pieniądze, scope projektu" a nie "A czy to jest w Javie? Bo Java jest najlepsza!".

- że jest łatwa w komunikacji, chce się uczyć, nie sądzi, że wie wszystko, nie sądzi, że jest jakoś super wartościowa dla mojej firmy.

Umiejętności to rzecz drugorzędna albo trzeciorzędna.

Oczywiście, nie twierdzę, że wszyscy mają te same preferencje, natomiast jak sama podczas swoich rozmów zwracam uwagę na te dwie rzeczy (zdrowy rozsądek, bycie "ludzkim") to zwykle otrzymuję oferty.

Twój problem to taki typowy problem osób dobrych w sensie naukowym a o słabym takim ogarnięciu w sensie, że potrafią się zakręcić i coś "załatwić". Niestety, rynek dla obsolwentów jest jaki jest i idąc trochę wbrew swoim wrodzonym atutom ułatwisz sobie start.

Edytowane przez 9fe3753a27fdab91f294646f71f38ef6abf24fb7_615a35f24cb81
Czas edycji: 2021-07-21 o 21:54
9fe3753a27fdab91f294646f71f38ef6abf24fb7_615a35f24cb81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-07-21 21:51:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:57.