Dziwny kształt pośladków - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-07-07, 11:01   #1
Kasiamilczyk12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-06
Wiadomości: 15

Dziwny kształt pośladków


Mam pytanie. Otóż trenuje swoje pośladki. Bardzo się do tego przykładam. Jestem na nadwyżce kalorycznej, mam w diecie dużo białka i 3 razy w tygodniu wykonuje trening siłowy ( ćwiczę z ciężarami itp) i trwa już to około pół roku, ale nie widzę poprawy pośladków. Nigdy nie miałam płaskiej pupy, genetycznie miałam większą ale chciałam ją powiększyć. Co prawda pośladki urosły ale jakby to powiedzieć one urosły tylko na środku w sensie zwiększyły się ale boki zostały płaskie. Nie wiem czy rozumiecie o co chodzi ale moje pośladki mimo że są dość duże to wyraźnie odznaczają się od ud. Nie ma takiego ładnego przejścia z pośladków do ud tylko jest bardzo wyraźnie zarysowana linia. Te pośladki tworzą taką osobną część jakby. Szukałam na internecie o tym ale nic takiego nie znalazłam. Jeśli wiecie o co chodzi to proszę o pomoc bo nie wygląda to zbyt estetycznie i mi to bardzo przeszkadza

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kasiamilczyk12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-07, 20:21   #2
Kasiamilczyk12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-06
Wiadomości: 15
Dot.: Dziwny kształt pośladków

To jest takie coś jak ma dziewczyna z linku tutaj https://zszywka.pl/p/miesieczne-efek...-14125838.html tylko że ja mam jeszcze bardziej odcięte . Wie ktoś co robić?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kasiamilczyk12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-08, 07:46   #3
Kasiamilczyk12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-06
Wiadomości: 15
Dot.: Dziwny kształt pośladków

Pomoże ktoś?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kasiamilczyk12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-08, 11:43   #4
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Dziwny kształt pośladków

Cytat:
Napisane przez Kasiamilczyk12 Pokaż wiadomość
Pomoże ktoś?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie bardzo chyba rozumiem o co chodzi, ale być może robisz za mało urozmaicone ćwiczenia? Pośladki mają trzy mięśnie, gluteus maximus jest największy, rośnie najłatwiej i najszybciej widać efekt na pupie, ale pozostałe też można aktywować odpowiednimi ćwiczeniami.
Poszukaj sobie na YT czy na Reddicie jak budować poszczególne partie.
No i najważniejsza sprawa, anatomii się nie przeskoczy, łatwo nakręcić się na "idealne" kształty, które w rzeczywistości powstały u chirurga plastycznego, a nie na siłowni. Mięśnie pośladków nie są idealnie okrągłe.
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-08, 13:14   #5
emma-e4
Wtajemniczenie
 
Avatar emma-e4
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 2 761
Dot.: Dziwny kształt pośladków

Ja też nie rozumiem o co ci chodzi, z tą linią? O to, że pod pośladkiem jest linia odcinająca od tylnej części ud? Jeśli to cię martwi to zupełnie normalne, nienormalne są zdjęcia, na których dziewczyny są upozowane tak, że tej "zmarszczki" pod pośladkiem nie widać. Albo się ją ze zdjęć usuwa w programie graficznym.
emma-e4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-08, 13:46   #6
Kasiamilczyk12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-06
Wiadomości: 15
Dot.: Dziwny kształt pośladków

Chodzi mi o te kreski po bokach pośladków

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kasiamilczyk12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-08, 15:53   #7
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Dziwny kształt pośladków

Cytat:
Napisane przez Kasiamilczyk12 Pokaż wiadomość
Chodzi mi o te kreski po bokach pośladków

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Popatrz sobie na rysunki anatomiczne mięśni pośladków. Mięsień nie wypełnia całego pośladka do boku. To naturalne, że u szczuplejszych osób widać jego zarys.
A jakie ćwiczenia robisz?

Edytowane przez this_witch
Czas edycji: 2021-07-08 o 15:57
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-07-08, 17:57   #8
Kasiamilczyk12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-06
Wiadomości: 15
Dot.: Dziwny kształt pośladków

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
Popatrz sobie na rysunki anatomiczne mięśni pośladków. Mięsień nie wypełnia całego pośladka do boku. To naturalne, że u szczuplejszych osób widać jego zarys.
A jakie ćwiczenia robisz?
Przysiady, wykroki, martwe ciągi, różne odwodzenia nóg, Glute Bridge, hip thrust (nie wiem jak się pisze), przysiady bułgarskie. A jeśli chodzi o to że to normlane że u szczuplejszych osób to widać to ja jestem taką bardziej krągła że tak powiem, nie jestem otyła ale nie jestem też szczupła

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kasiamilczyk12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-09, 14:19   #9
emma-e4
Wtajemniczenie
 
Avatar emma-e4
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 2 761
Dot.: Dziwny kształt pośladków

Aha, czyli tobie chodzi w sumie o kształt bioder! To jest zależne od twojej budowy, jaki masz kształt miednicy, pod jakim kątem jest połączona kość udowa - tego nie da się zmienić ćwiczeniami. W każdym razie ten kształt nie jest dziwny, jest jednym z możliwych w naturze :P Jeśli chcesz to zniwelować to chyba trzeba bardziej rozbudować boczną część pośladków. Ale musisz to robić na nadwyżce kalorycznej. A być może nigdy nie uda ci się rozbudować mięśni tak, że pokryją się z szerokością bioder.
emma-e4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-11, 16:19   #10
malczynka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 9
Dot.: Dziwny kształt pośladków

Moim zdaniem to wszystko jest do wyćwiczenia. Mięśnie pośladkowe to duża grupa mięśni i one nie będą "rosły" symetrycznie. Ćwicz dalej i efekty na pewno przyjdą. Ja ćwiczę regularnie (w miarę :P) od siedmiu lat i pośladki zmieniały mi się przez ten czas dość znacznie. One też będą rosły razem z mięśniami udowymi, tak więc daj sobie czas
malczynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-19, 15:55   #11
Kasiamilczyk12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-06
Wiadomości: 15
Dot.: Dziwny kształt pośladków

Mi nie chodzi o wcięcia z boku na biodrach tylko z tyłu pośladków ale na bokach. Nie ma takiego idealnego przejścia na uda. Pośladki są wyraźnie zarysowane na środku a boki są płaskie. Mam dość duża pupę i nie wiem dlaczego tak jest bo nie raz widzę laski z małymi pupami i one mają to przejście

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kasiamilczyk12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-07-21, 11:09   #12
DagusiaaaPl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 90
Dot.: Dziwny kształt pośladków

Może oddaj inne ćwiczenia. Nie tylko przysiadami można kształtować pośladki
DagusiaaaPl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-21, 11:44   #13
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Dziwny kształt pośladków

Cytat:
Napisane przez DagusiaaaPl Pokaż wiadomość
Może oddaj inne ćwiczenia. Nie tylko przysiadami można kształtować pośladki
Przecież napisała jakie ćwiczenia robi

Imho, możesz dodać coś na bok pupy, na maszynach albo z talerzem. Ale bardzo możliwe, że masz taką anatomię i zawsze już Twoje pośladki będą miały taki kształt. Nie ma w tym nic złego, nie jesteśmy wszyscy od linijki Ewentualnie, może trochę się pupa wypełni z czasem, może za małe obciążenia bierzesz i jednak nie rośnie tak szybko?
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-22, 13:43   #14
Calla_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 556
Dot.: Dziwny kształt pośladków

Możliwe, że masz tzw. hip dips/violin hips. Taka budowa bioder i nie da się z tym za bardzo nic zrobić. Przecież kości sobie nie wychodujesz, a tłuszcz magicznie nie zacznie ci się w tym miejscu odkładać, a mięśnia za bardzo tam nie ma.

Nie mogę dodać zdjęć poglądowych, ale wpisz w googla hip dips/violin hips to powinny ci się pokazać wyniki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Calla_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-22, 13:57   #15
Yellow_Cherry
Zadomowienie
 
Avatar Yellow_Cherry
 
Zarejestrowany: 2021-04
Wiadomości: 1 040
Dot.: Dziwny kształt pośladków

Wydaje mi sie ze to przede wszystkim kwestia anatomii. Rozumiem, ze chodzi ci o to ze posladki nie sa okragle, tylko bardziej takie "meskie" z wciecami po bokach. Jesli masz taka a nie inna budowe miesni, to uzyskanie wymarzonego ksztaltu moze byc trudne albo niemozliwe, tak jak np majac waska miednice nawet przy duzej ilosci cwiczen nie bedzie sie mialo przerwy miedzy udami 🤷☠♀️
Takie uroki naszego ciala, bez chirurga-plastyka nie jest idealne i czasem trzeba sie po prpstu z tym pogodzic. Chociaz osobiscie nie rozumiem fenomenu wielkich pup 🤷☠♀️ moze kwestia tego ze zawsze mialam duza i chcialam miec mniejsza i zgrabniejsza

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Yellow_Cherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-07-22 14:57:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:55.