WYPOWIEDZENIE umowy zlecenie/dzieło/ o pracę - ZBIORCZY WĄTEK - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-19, 09:46   #61
Martika_
Rozeznanie
 
Avatar Martika_
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: domciu;)
Wiadomości: 797
Dot.: wypowiedzenie umowy o pracę - konsekwencje?

Cytat:
Napisane przez anglistka Pokaż wiadomość
Idę do pracy i trzęsę się ze strachu bo nie wiadomo czy ktoś mnie nie obrzuci błotem przy innych pracownikach, na jaką kasę trafię... Pracy z klientem się nie obawiam tylko tych władczych pracowników.
Łał... Wiem, że w marketach jest wyzysk i zapierdziel, ale myślałam, że to raczej ze strony przełożonych, a nie innych pracowników Współczuję Ci bardzo tej atmosfery, nie ma nic gorszego niż tragiczna atmosfera w pracy, zwłaszcza tak ciężkiej Swoją drogą, Ci pracownicy to też nieźli - wcale nie są wyżej od Was, a panoszą się jakby byli nie wiadomo kim

Cytat:
Chciałbym wypowiedzieć tą umowę, nie ma w niej mowy o jakimkolwiek okresie wypowiedzenia, tylko, że w razie takiego wypadku należy poinformować Zleceniodawcę o rezygnacji z pracy do 25 dnia miesiąca. Ale czytałam z wielu źródeł, że zleceniodawca będzie mógł roszczyć sobie prawo do żądania ode mnie zwrotu poniesionych kosztów - a za podbicie badań w medycynie pracy właśnie agencja miała ponieść koszty. Dodam, że Pani w agencji nie wspomniała, że zajęcia które opisałam wyżej nie zaliczają się do godzin pracy. Czy mogłoby się to stać powodem dla którego wypowiadam umowę?

Czy ktoś kiedyś miał do czynienia z tego typu sytuacją? Czy faktycznie są jakieś poważne konsekwencje wypowiedzenia umowy-zlecenie?
No faktycznie jest tak, że pracodawca jeśli poniesie koszta,a Ty go wystawisz do wiatru może wnosić o zwrot kosztów. A z drugiej strony, umowę zlecenie co do zasady można nawet z dnia na dzień wypowiedzieć. W tego typu pracy jest duża rotacja i oni się liczą z tym, że pracownicy rezygnują szybko. Ja kiedyś też zatrudniłam się w kawiarnianej sieciówce, wyrobili mi książeczkę sanepidu, zapłacili za badania, a ja po 4 dniach zrezygnowałam Zapłacili mi za wszystko, co przeproacowałam (chociaż oczywiście wtedy byłam jeszcze na szkoleniu), a książeczkę oddali Także nie ma reguly i raczej mało kto się powołuje na ten zapis o kosztach - za dużo roboty, zwłaszcza, że nie ma w umowie dokładnie zapisanych sytuacji, w których zwracasz za tą książeczkę.

Ja radziłabym Ci, żebyś złożyła wymówienie, wymyśliła jakiś powód, a jak będą fikać, to powiedz, że godzina pracy dziennie to była godzina wolontariatu, więc nie wydaje Ci się, żeby pracodawca faktycznie był wybitnie stratny. Postrasz ich kontrolą z PIPu, sanepidu i czego tam jeszcze można i myślę, że się odczepią
Martika_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-19, 10:26   #62
lemoorka
Zakorzenienie
 
Avatar lemoorka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lemoorland
Wiadomości: 7 072
Dot.: wypowiedzenie umowy o pracę - konsekwencje?

Na drugi raz nie podpisuj umow, gdzie nie ma informacji i wypowiedzeniu!!!!!!

Dziewczyny maja racje, zleceniodawca moze zazadac,zebys pracowała do końca okresu. A jezeli dojdzie do porozumienia, to moze nastapic rozliczenie pracy i w efekcie czego mozesz nic nie dostać.

http://www.prawnik-online.eu/porady-...-wypowiedzenia

Polecam do przeczytania

Szczesliwego rozwiazania sytuacji!
lemoorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-26, 15:55   #63
raiinbow
Raczkowanie
 
Avatar raiinbow
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: z Miami
Wiadomości: 56
Wypowiedzenie umowy na czas określony??

Na początku maja podpisałam umowę na czas okreslony do początku lipca (2 miesiące). Teraz szczęśliwym trafem mam możliwość pracy w większej ,dobrze prosperującej firmie, no ale.. niestety ma być to praca od zaraz, od przyszłego tyg. W sklepie, gdzie podpisałam umowę, mam pracę na 3/4 etatu, więc mimo,że nie jestem tam ciągle, raczej nie pogodzę pracy w dwóch miejscach. No i teraz takie moje pytanie, czy skoro jest to umowa na czas określony - 2 miesiące, to czy jest możliwość wypowiedzenia takiej umowy? Sporo siedziałam w internecie,ale nie wiem czy to, co tam wyczytałam jest aktualne. Wypowiedzenie jest możliwe, 2tygodniowe, w przypadku gdy umowa była podpisana na więcej niż 6 miesięcy. Czyli oznaczałoby to, że dopiero z początkiem lipca,umowa wygaśnie. Nawet już mi znajomi podpowiadają, że mogłabym po prostu przepracowac ten miesiąc, poczekać jak dostanę pensję, powiedzieć ,ze odchodzę i odejść. Tylko czy nie pociągnie to za soba jakichś konsekwencji? Spróbuje się dogadać z szefem, ale jeśli on nie wyrazi zgody na wcześniejsze odejście, to co robić? Teraz mam szansę na pracę w dobrej firmie, później nieprędko taka okazja moze się powtórzyć. Nie wiem kompletnie co robić
__________________
Life is just a game


"Pamiętaj dziewczyno, jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować. więc przestań tu siedzieć jak ten ostatni osioł z telefonem w ręce tylko idź i zapomnij o nim i przestań się łudzić"
raiinbow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-26, 16:29   #64
olcia 810
Wtajemniczenie
 
Avatar olcia 810
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 632
Dot.: Wypowiedzenie umowy na czas określony??

Zależy co masz w umowie. Poczytaj kodeks pracy. Ale na czas określony to raczej obowiązuje cię wypowiedzenie 2 tygodniowe. Po prostu.
olcia 810 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-26, 18:33   #65
201701300931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 8 254
Dot.: Wypowiedzenie umowy na czas określony??

Umów na czas określony zawartych na mniej niż 6 miesięcy nie można wypowiedzieć. Jedynie za porozumieniem stron. Zawsze pozostaje porzucenie pracy, ale to jest potem uwzględnione na świadectwie pracy i może nieciekawie wyglądać.

Jeszcze może to być umowa na okres próbny. Wtedy przy dwóch miesiącach masz tydzień wypowiedzenia.

W umowie powinny być napisane wszystkie informacje.
201701300931 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-27, 18:39   #66
VwVampirka
Zakorzenienie
 
Avatar VwVampirka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 062
Dot.: Wypowiedzenie umowy na czas określony??

porzucenie pracy nie jest takie straszne w świadectwie pracy z 2 miesięcy Nie masz obowiazku go potem pokazywać, możesz je po prostu schować i wyciągnąć dopiero przed emeryturą Te 2 miesiące (albo i mniej) to wliczają się do wymiaru urlopu (najwyżej pełny wymiar nabędziesz ciut później) i ewentualnie do stażu pracy w pup (będziesz potrzebowała roku za ostatnie 18 miesięcy, ale to też może być ci nie potrzebne).
Ja bym próbowała z porozumieniem stron, a jak nie wypali to mówi się trudno

a i nawet jak porzucisz pracę, to wciąż będzie ci się należało wynagrodzenie za te dni co pracowałaś. Nie ponosisz też konsekwencji finansowych, chyba, że miałaś o tym jakiś zapis w umowie.
__________________
...i w trójkę:
23.04.2014 r.


“Aby pozbyć się pokusy należy jej po prostu ulec"
Oscar Wilde
VwVampirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 21:59   #67
mandarynka89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 18
wypowiedzenie umowy o pracę przed jej rozpoczęciem

Mój problem polega na tym, iż podpisałam umowę o pracę w dniu 6.07.2011 na czas określony jednego roku. Jednak faktyczna realizacja pracy ma sie rozpocząć od 1.09. Jednak wiem że mam szanse na znalezienie lepszej pracy. Co jeśli przed wrześniem znajde inną pracę? Czy moge zrezygnować z tej pracy? Jeśli okres wypowiedzenia to 2 tygodnie to czy te dwa tygodnie to może być jeszcze ten czas kiedy mnie fizycznie nie ma w pracy (czyli okres przed 1. 09)??

Czy ktoś wie jak ta sprawa możwe wygląda z prawnego punktu widzenia>?
mandarynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-07, 06:17   #68
olcia 810
Wtajemniczenie
 
Avatar olcia 810
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 632
Dot.: wypowiedzenie umowy o pracę przed jej rozpoczęciem

A dlaczego podpisałaś umowe na dwa miesiące przed rozpoczęciem?
Ja umowe podpisywałam w dniu rozpoczęcia pracy..
olcia 810 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-07, 07:10   #69
paczanga
Zadomowienie
 
Avatar paczanga
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 341
Dot.: wypowiedzenie umowy o pracę przed jej rozpoczęciem

Najlepiej jakbyś ściągnęła wyrok SN z 29 października 2007 roku (II PK 56/07). Możesz rozwiązać za dwutygodniowym wypowiedzeniem (musiałabyś je złożyć do 12 sierpnia) .

Edytowane przez paczanga
Czas edycji: 2011-07-07 o 07:11
paczanga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-07, 20:31   #70
Vinga21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 45
Dot.: wypowiedzenie umowy o pracę przed jej rozpoczęciem

Cześć wszystkim!
Mam nadzieję, że pomogę

Zawarłaś umowę 6.07.2011 i od tej chwili jesteś związana warunkami umowy, mimo że pracę podejmujesz dopiero we wrześniu. Masz podpisaną umowę na czas określony, więc co do zasady wygasa ona z upływem terminu na jaki zostala podpisana (1rok). Może być wypowiedziana wcześniej, jeśli została zawarta na czas powyżej 6mcy (jest) i jeśli strony uczyniły wzmiankę o możliwości jej wcześniejszego wypowiedzenia. Okres wypowiedzenia wynosi wtedy 2 tygodnie. Jeśli nie ma klauzuli w umowie o możliwości jej wcześniejszego wypowiedzenia to umowę traktuje się jako niewypowiadalną, chyba że strony dojdą do porozumienia. 2 tygodniowy okres wypowiedzenia będzie liczony od zawiązania umowy (6.07).
Vinga21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-02, 22:31   #71
blacha_1980
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2
Dot.: wypowiedzenie umowy o pracę przed jej rozpoczęciem

OK,
a ja mam troszkę inne pytanie...
podpisałam umowę przedwstępną, że zacznę prace od 16.08.2011. dostałam jednak awans w obecnej pracy(po złożeniu wypowiedzenia) i nie chcę podjąć tamtej pracy. Niedzoszły szef zagroził mi domaganiem się odszkodowania za nieprzystąpienie do umowy. Co mam zrobić?
Myślałam o tym, żeby zgłosić się do niego, podpisać umowę z dniem np 03.08 i ( ale na rozpoczęcie pracy 16.08) i tego samego dnia ją wypowiedzieć - wtedy jak mniema musiałabym przyjść do pracy tylko 2-3 dni.
Co myślicie? pls o porady ASAP!
blacha_1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-03, 11:23   #72
paczanga
Zadomowienie
 
Avatar paczanga
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 341
Dot.: wypowiedzenie umowy o pracę przed jej rozpoczęciem

Jest to umowa regulowana na zasadach KC, najlepiej jakbyś spytała prawnika. Czy umowa ma jakiś zapis o wypowiedzeniu?

Jeśli możesz ją wypowiedzieć za 2 tyg. wypowiedzeniem (jak wyżej) to jedyne co Ci zostaje to złożyć i podbić wypowiedzenie do końca tego tygodnia, wybrać 4 dni urlopu w dniach 16-19 i przyjść, ew. w nowej pracy wybrać 2 dni urlopu na żądanie.

Edytowane przez paczanga
Czas edycji: 2011-08-03 o 11:25 Powód: literówka
paczanga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-04, 07:08   #73
blacha_1980
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2
Dot.: wypowiedzenie umowy o pracę przed jej rozpoczęciem

Nie ma nic zarówno o wypowiedzeniu jak i o konsekwencjach zerwania.
"wybrać 4 dni urlopu w dniach 16-19 i przyjść, ew. w nowej pracy wybrać 2 dni urlopu na żądanie. "
ok, ale skąd urlop? za każdy miesiąc przysługuje 2,cośtam dnia wiec dopiero po miesiacu urlop i tu i tu...
blacha_1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-04, 11:24   #74
paczanga
Zadomowienie
 
Avatar paczanga
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 341
Dot.: wypowiedzenie umowy o pracę przed jej rozpoczęciem

Ale nie rozumiem, przecież pracowałaś już w poprzedniej pracy jakiś czas, nie masz tam już żadnego urlopu?
paczanga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-12, 00:27   #75
kromeczka1983
Przyczajenie
 
Avatar kromeczka1983
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: okolice trojmiasta
Wiadomości: 13
Exclamation Jak napisac wypowiedzenie z pracy POMOC

Witam wszystkich jestem zatruniona na czas nie okreslony lecz chciala bym ta prace zakonczyc,zlozyc wypowiedzenie bez zachowania 3 miesiecznego okresu wypowiedzenia i nie bardzo wiem jak mam sie do tego zabrac czy moze ktos mi pompc bardzo prosze
kromeczka1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-12, 06:22   #76
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Jak napisac wypowiedzenie z pracy POMOC

Cytat:
Napisane przez kromeczka1983 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich jestem zatruniona na czas nie okreslony lecz chciala bym ta prace zakonczyc,zlozyc wypowiedzenie bez zachowania 3 miesiecznego okresu wypowiedzenia i nie bardzo wiem jak mam sie do tego zabrac czy moze ktos mi pompc bardzo prosze
nie da się tego po prostu ominąć...
jedyne co to pozostaje Ci rozmowa o wcześniejszym rozwiązaniu za porozumieniem stron.
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-12, 08:14   #77
red high heels
Rozeznanie
 
Avatar red high heels
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 613
Dot.: Jak napisac wypowiedzenie z pracy POMOC

Zgadza się. Termin wypowiedzenia to ochrona dla obu stron - i dla pracownika i dla pracodawcy, aby z dnia na dzień nie zostać na lodzie.
Skrócenie okresu wypowiedzenia to w tym wypadku dobra wola pracowdawcy, porozmawiaj z kim trzeba.
__________________
Prawdziwi mężczyźni nie jedzą miodu, oni żują pszczoły.
red high heels jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-12, 08:19   #78
agusiajnw
Zakorzenienie
 
Avatar agusiajnw
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 634
Dot.: Jak napisac wypowiedzenie z pracy POMOC

Chyba że interesuje Cię dyscyplinarka, w co wątpię
agusiajnw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-12, 09:49   #79
Fara25
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 314
Dot.: Jak napisac wypowiedzenie z pracy POMOC

Zgłoś się po prostu do przełożonego i przedstaw mu sytuację. Jeżeli jest w porządku to się szybko dogadacie.
Fara25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-12, 10:32   #80
kromeczka1983
Przyczajenie
 
Avatar kromeczka1983
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: okolice trojmiasta
Wiadomości: 13
Dot.: Jak napisac wypowiedzenie z pracy POMOC

rozumiem ale czy jest mozliwe ze za porozumieniem stron kurcze myslalam ze bedzie mozliwosc jakos pominac te 3 miesieczne wypowiedzenie a dyscyplinarka mnie nie interesuje

---------- Dopisano o 11:32 ---------- Poprzedni post napisano o 11:31 ----------

Cytat:
Napisane przez fara25 Pokaż wiadomość
zgłoś się po prostu do przełożonego i przedstaw mu sytuację. Jeżeli jest w porządku to się szybko dogadacie.

mysle ze ciezko bedzie pracuje w carrefour i chce sie z tego piekla wydostac
kromeczka1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-12, 10:55   #81
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Jak napisac wypowiedzenie z pracy POMOC

Ja bym powiedziała, że jestem w ciąży i dostałam możliwość pracy w domu Raczej powinni się na takie coś zgodzić... chociaż może jestem naiwna
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-12, 11:07   #82
kromeczka1983
Przyczajenie
 
Avatar kromeczka1983
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: okolice trojmiasta
Wiadomości: 13
Dot.: Jak napisac wypowiedzenie z pracy POMOC

Cytat:
Napisane przez asia_aisa Pokaż wiadomość
ja bym powiedziała, że jestem w ciąży i dostałam możliwość pracy w domu Raczej powinni się na takie coś zgodzić... Chociaż może jestem naiwna :d

pomysl to jakis jest aleczy uwieza to jest pytanie
kromeczka1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-12, 11:22   #83
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Jak napisac wypowiedzenie z pracy POMOC

Tylko załatw usg od jakiejś znajomej i tyle. Powiedz, że masz ciążę zagrożoną i zależy ci na szybkim zakończeniu etatu.
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-12, 14:20   #84
agusiajnw
Zakorzenienie
 
Avatar agusiajnw
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 634
Dot.: Jak napisac wypowiedzenie z pracy POMOC

Cytat:
Napisane przez asia_aisa Pokaż wiadomość
Tylko załatw usg od jakiejś znajomej i tyle. Powiedz, że masz ciążę zagrożoną i zależy ci na szybkim zakończeniu etatu.
Teraz to wymyśliłaś w życiu się nie spotkałam żeby ktoś mi przyniósł zdjęcie płodu

Po co te kłamstwa?
Jak pracodawca jest inteligentny to od razu będzie wiedział że to ściema - kobieta w ciąży jest chroniona i pierwsze co idzie na zwolnienie lekarskie, a nie rezygnuje z pracy

Edytowane przez agusiajnw
Czas edycji: 2011-08-12 o 14:24
agusiajnw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-12, 15:53   #85
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Jak napisac wypowiedzenie z pracy POMOC

Oczywiście, bo piszemy o pracy biurowej, gdzie szef nie ma nic innego, tylko zajmowanie się sprawami kadrowymi
Nie wydaje mi się, że kobieta automatycznie idzie na zwolnienie lekarskie- przecież większość pracuje długo.
Najlepiej chyba nic nie robić i infantylnie komentować.
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-12, 17:15   #86
paczanga
Zadomowienie
 
Avatar paczanga
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 341
Dot.: Jak napisac wypowiedzenie z pracy POMOC

Cytat:
Napisane przez agusiajnw Pokaż wiadomość
Teraz to wymyśliłaś w życiu się nie spotkałam żeby ktoś mi przyniósł zdjęcie płodu

Po co te kłamstwa?
Jak pracodawca jest inteligentny to od razu będzie wiedział że to ściema - kobieta w ciąży jest chroniona i pierwsze co idzie na zwolnienie lekarskie, a nie rezygnuje z pracy
Dokładnie. Zapewne nie raz już przełożony otrzymał nagle samo L4 z "B" i tyle pracownicę widział

Musisz porozmawiać, może jakaś przeprowadzka, albo chęć zajścia w ciążę i związana z tym konieczna zmiana warunków pracy?
paczanga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-12, 22:13   #87
kromeczka1983
Przyczajenie
 
Avatar kromeczka1983
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: okolice trojmiasta
Wiadomości: 13
Dot.: Jak napisac wypowiedzenie z pracy POMOC

Cytat:
Napisane przez paczanga Pokaż wiadomość
Dokładnie. Zapewne nie raz już przełożony otrzymał nagle samo L4 z "B" i tyle pracownicę widział

Musisz porozmawiać, może jakaś przeprowadzka, albo chęć zajścia w ciążę i związana z tym konieczna zmiana warunków pracy?

w sumie tak chce przeprowadzic sie do belgi do chlopaka i temu chce sie wyrwac z tego piekla zwanym carrefour -nikomu nie polecam tam pracy
tylko watpie zeby pani kierownik poszla mi na reke macie moze jakis pomysl co mam jej powiedziec blagam pomozcie
kromeczka1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-13, 07:54   #88
paczanga
Zadomowienie
 
Avatar paczanga
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 341
Dot.: Jak napisac wypowiedzenie z pracy POMOC

Nie ma magicznego słowa, które automatycznie skróciłoby Twoje wypowiedzenie. Musisz się zwyczajnie jak człowiek dogadać, poprosić. Jeśli Twoja kierowniczka (a Ty znasz ją najlepiej) nigdy nie rozwiązuje za porozumieniem, to bez względu na to co powiesz pozostaje przepracowanie tych miesięcy lub porzucenie. Jeśli wytrzymałaś tam 3 lata to dla czystych papierów, powinnaś wytrzymać jeszcze okres wypowiedzenia, a jeśli uważasz, że to nie ma sensu i chcesz się jak najszybciej wyrwać to pozostanie ponieść konsekwencje (o ile przełożona jest aż tak nieugodowa).
paczanga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-13, 21:26   #89
kromeczka1983
Przyczajenie
 
Avatar kromeczka1983
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: okolice trojmiasta
Wiadomości: 13
Dot.: Jak napisac wypowiedzenie z pracy POMOC

Cytat:
Napisane przez paczanga Pokaż wiadomość
Nie ma magicznego słowa, które automatycznie skróciłoby Twoje wypowiedzenie. Musisz się zwyczajnie jak człowiek dogadać, poprosić. Jeśli Twoja kierowniczka (a Ty znasz ją najlepiej) nigdy nie rozwiązuje za porozumieniem, to bez względu na to co powiesz pozostaje przepracowanie tych miesięcy lub porzucenie. Jeśli wytrzymałaś tam 3 lata to dla czystych papierów, powinnaś wytrzymać jeszcze okres wypowiedzenia, a jeśli uważasz, że to nie ma sensu i chcesz się jak najszybciej wyrwać to pozostanie ponieść konsekwencje (o ile przełożona jest aż tak nieugodowa).
nie wiem sprobuje sie z nia dogadac zeby skrocila okres wypowiedzenia z 3 miesiecy na miesiac tak zgadza sie ze wytrzymalam tam 3 lata ale do tego zmusily mnie rachunki za ktore musialam zaplacic tylko to mnie tam trzymalo....a ile zdrowia tam stracilam masakra mam 26 lat i mam kregoslup zalatwiony i kupe nerwow stracone ... no ale to juz odbiega od tematu
kromeczka1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-16, 22:15   #90
niby nic
Zakorzenienie
 
Avatar niby nic
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 403
wypowiedzenie umowy zlecenia

Szukam czegos konkretnego w internecie o wypowiedzeniu umowy zlecenia, ale za duzo tych informacji tam jest

Jak mam umowe zlecenie na okres 3 miesiecy i nie ma wzmianki i o okresie wypowiedzenia to moge ja wypowiedziec z dnia na dzien i nastepnego dnia nie przyjsc juz do pracy?

A jak jest mowa np. o miesiecznym wypowiedzeniu to wystarczy ze zloze wniosek o wypowiedzeniu i pracuje miesiac tak? i musze ogolnie podawac jakies powody konkretne?


I w ogole czy zdarza sie tak, ze w pierwszej umowie jaką zawieram z danym pracodawca (mowa o umowie zlecenie) bedzie mowa o miesiacznym okresie wypowiedzenia? czy raczej az tak dlugiego nie bedzie?



Jak ktos bedzie umial mi pomoc, to bede bardzo wdzieczna

---------- Dopisano o 23:15 ---------- Poprzedni post napisano o 22:41 ----------

jeszcze takie pytanie o co chodzi z tym pokryciem szkody

Cytat:
Obowiązki przyjmującego zlecenie

Przyjmujący zlecenie podobnie jak dający zlecenie, może wypowiedzieć umowę w każdym czasie. W sytuacji gdy wypowiedzenie nastąpiło bez ważnej przyczyny wtedy to przyjmujący zlecenie odpowiedzialny jest za pokrycie szkody. Przepisy te dotyczą jednak tylko odpłatnego zlecenia.
tzn ze jak mam okres wypowiedzenia miesiac, zloze wypowiedzenie i nie bede tego miesiaca jeszcze pracowac to musze pokryc jakas szkode, czy nawet jak bede pracowac caly okres wypowiedzenia to i tak pokrycie szkody mnie dotyczy (cokolwiek to jest w ogole )
__________________
Can we pretend that airplanes in the night sky are like shooting stars
I could really use a wish right now..


niby nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-02-02 15:34:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:30.