Trener personalny... - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-01-08, 16:00   #31
Agafitness
Wtajemniczenie
 
Avatar Agafitness
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 2 323
Dot.: Trener personalny...

Na plan zdążyłam tylko zerknąć w pośpiechu,bo spieszę się do swojej klientki.

Za dużo tam ćwiczeń,trochę wymieszane,ale jak znajdę więcej czasu,to cosik więcej napiszę
__________________
mgr wychowania fizycznego
instrukor fitness,boksu,tańca
sędzia piłki nożnej
Agafitness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-08, 20:17   #32
Seline16
Wtajemniczenie
 
Avatar Seline16
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 637
Dot.: Trener personalny...

Cytat:
Napisane przez Agafitness Pokaż wiadomość
Na plan zdążyłam tylko zerknąć w pośpiechu,bo spieszę się do swojej klientki.

Za dużo tam ćwiczeń,trochę wymieszane,ale jak znajdę więcej czasu,to cosik więcej napiszę
Dziękuję, tak myślałam, że może być za dużo i chaotycznie W poniedziałek wybieram się na siłownię, chciałabym zacząć działać na pełnych obrotach (+ dieta oczywiście), więc byłabym wdzięczna za informację
__________________
"Każdy powinien mieć kogoś, z kim mógłby szczerze pomówić, bo choćby człowiek był nie wiadomo jak dzielny, czasami czuje się bardzo samotny."
Ernest Hemingway


Okaż serce i pomóż -->klik--> http://www.karmimypsiaki.pl/


Seline16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-09, 08:35   #33
Agafitness
Wtajemniczenie
 
Avatar Agafitness
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 2 323
Dot.: Trener personalny...

Na razie ćwicz wszystkie grupy na jednym treningu.Wystarczy po jednym ćwiczeniu na każdą grupę 15-20 powtórzeń. Zrób to metodą stacyjną lub obwodową

Po miesiącu takich ćwiczeń mozesz zacząć robć trening dzielony

Trzymaj się zasady:
- rozgrzewka ok.10 minut
-na początku treningu ćwiczymy duże grupy mięsni takie jak: klatka,barki,plecy,nogi,a potem mniejsze: bicepsy,tricepsy
-na koniec treningu zostawiamy ćwiczenia na brzuch i kończymy aerobami 30-40minut

Nie rozpisuję szczegółowych treningów,bo jest to bardzo czasochłonne
__________________
mgr wychowania fizycznego
instrukor fitness,boksu,tańca
sędzia piłki nożnej
Agafitness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-09, 17:26   #34
Seline16
Wtajemniczenie
 
Avatar Seline16
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 637
Dot.: Trener personalny...

Cytat:
Napisane przez Agafitness Pokaż wiadomość
Na razie ćwicz wszystkie grupy na jednym treningu.Wystarczy po jednym ćwiczeniu na każdą grupę 15-20 powtórzeń. Zrób to metodą stacyjną lub obwodową

Po miesiącu takich ćwiczeń mozesz zacząć robć trening dzielony

Trzymaj się zasady:
- rozgrzewka ok.10 minut
-na początku treningu ćwiczymy duże grupy mięsni takie jak: klatka,barki,plecy,nogi,a potem mniejsze: bicepsy,tricepsy
-na koniec treningu zostawiamy ćwiczenia na brzuch i kończymy aerobami 30-40minut

Nie rozpisuję szczegółowych treningów,bo jest to bardzo czasochłonne
Dziękuję Ci bardzo!
Miałabym jeszcze kilka pytań
Jeśli chodzi o ilość powtórzeń to zakładasz 1 czy 2 serie? Po jakim czasie zacząć zwiększać ich ilość/zmniejszać ilość powtórzeń (kosztem tego)?

Jak chodzi o przejście później na trening dzielony to ile ćwiczeń na partie założyć wtedy?

Co do rozgrzewki - może to być orbitrek (jak założyłam) czy muszą "standardowe" ćwiczenia?
__________________
"Każdy powinien mieć kogoś, z kim mógłby szczerze pomówić, bo choćby człowiek był nie wiadomo jak dzielny, czasami czuje się bardzo samotny."
Ernest Hemingway


Okaż serce i pomóż -->klik--> http://www.karmimypsiaki.pl/


Seline16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-10, 19:23   #35
Agafitness
Wtajemniczenie
 
Avatar Agafitness
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 2 323
Dot.: Trener personalny...

Ćwicząc przykładowo metodą stacyjną - robisz po jednej serii każdego ćwiczenia - po czym około dwóch minut odpoczynku i powtarzasz wszystko od nowa. I tak 3-4 razy.Przez miesiąc robisz tą samą ilośc powtórzeń,bo jest to trening ogólnorozwojowy.Tutaj ni ejest potrzebna progresja.Po prostu wdrażamy organizm do systematycznego wysiłku

Po miesiącu przechodzisz na trening dzielony i robisz po 3 ćwiczenia na dużą grupę i po dwa na małe grupy.Liczba serii i powtórzeń uzalezniona od tego czy chcesz robic masę czy redukcję

Rozgrzewka może być na orbitreku, temnpo umiarkowane,wysiłek tlenowy,tak byś mogła podczas ćwiczenia swobodnie rozmawiać
__________________
mgr wychowania fizycznego
instrukor fitness,boksu,tańca
sędzia piłki nożnej
Agafitness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-01, 21:52   #36
Seline16
Wtajemniczenie
 
Avatar Seline16
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 637
Dot.: Trener personalny...

Agafitness skorzystałam z Twoich rad, sugestii i już prawie miesiąc jak ćwiczę. Jestem zachwycona efektami, moja motywacja coraz większa i ... uzależniłam się od siłowni Chciałabym rozpisać sobie plan na kolejny miesiąc, ale mam wątpliwości - chce zacząć trening dzielony. Do tej pory robiłam 3 serie po 15x. Myślałam o zwiększeniu teraz ciężarów + 4 serie po 12x. Zależy mi na redukcji nadal przede wszystkim - możesz mi doradzić czy to dobre założenie?
__________________
"Każdy powinien mieć kogoś, z kim mógłby szczerze pomówić, bo choćby człowiek był nie wiadomo jak dzielny, czasami czuje się bardzo samotny."
Ernest Hemingway


Okaż serce i pomóż -->klik--> http://www.karmimypsiaki.pl/



Edytowane przez Seline16
Czas edycji: 2016-02-05 o 15:11
Seline16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-24, 16:40   #37
Agafitness
Wtajemniczenie
 
Avatar Agafitness
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 2 323
Dot.: Trener personalny...

Cytat:
Napisane przez Seline16 Pokaż wiadomość
Agafitness skorzystałam z Twoich rad, sugestii i już prawie miesiąc jak ćwiczę. Jestem zachwycona efektami, moja motywacja coraz większa i ... uzależniłam się od siłowni Chciałabym rozpisać sobie plan na kolejny miesiąc, ale mam wątpliwości - chce zacząć trening dzielony. Do tej pory robiłam 3 serie po 15x. Myślałam o zwiększeniu teraz ciężarów + 4 serie po 12x. Zależy mi na redukcji nadal przede wszystkim - możesz mi doradzić czy to dobre założenie?
Długo tu nie zaglądałam,bo mam gorący okres przed latem Bardzo się cieszę,że spodobały Ci się treningi siłowe,a efekty będą coraz lepsze.Zobaczysz sama jak to motywuje.

Rób 4 serie progresją czyli w każdej serii dokładasz większy ciężar,ale tak by wykonać 15-12-10-8 powtórzeń.Ewentualnie 12-10-10-8 aczkolwiek pierwszy wariant lepszy.Te 15 powtórzeń w pierwszej serii to rozgrzewka z lekkim ciężarem

Możesz wrzucić tu swój trening,zobaczymy czy wszystko OK.Powodzenia Seline16 i oby ten zapał się utrzymał!

Kisstyla - bardzo to przykre,co piszesz.Lepiej korzystać z usług sprawdzonych osób,np.poleconych przez kogoś
__________________
mgr wychowania fizycznego
instrukor fitness,boksu,tańca
sędzia piłki nożnej

Edytowane przez Agafitness
Czas edycji: 2016-05-24 o 16:42
Agafitness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-07-16, 23:11   #38
NuFCia
Zadomowienie
 
Avatar NuFCia
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 1 886
Dot.: Trener personalny...

Możecie polecić trenera personalnego w Krakowie? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź
__________________
interior designer
food lover
NuFCia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-25, 07:13   #39
TylkoWizaz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4
Dot.: Trener personalny...

Moim zdaniem warto jest zainwestować w trenera personalnego. Wcześniej zapisałam się na siłownie to często odpuszczałam sobie treningi. Teraz mam trenera i na trening idę zawsze. Dzięki temu widzę efekty! Przekonał mnie do tego <link> artykuł polecam przeczytać.

Pozdrawiam.

Edytowane przez AnnaVanDort
Czas edycji: 2016-07-25 o 07:58 Powód: Reklama
TylkoWizaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-26, 16:33   #40
Santiana
Raczkowanie
 
Avatar Santiana
 
Zarejestrowany: 2016-03
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 64
Dot.: Trener personalny...

Oczywiście, że warto zainwestować w trenera personalnego, choć trzeba się liczyć z kosztami. To jest jednak opłacalne, bo taka osoba pokaże nam co powinniśmy ćwiczyć i jak powinniśmy to robić, a niestety mało kto się na tym zna i często wykonujemy pewne ćwiczenia niepoprawnie.
Santiana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-09, 19:45   #41
Magda_Mariacka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1
Dot.: Trener personalny...

Trener personalny to moim zdanem naprawdę dobra sprawa. Bo nie dość, że pomoże, to wychwyci jakieś błędy w technice itd. W końcu nie jesteśmy alfami i omegami żeby wiedzieć wszystko. A jak się źle zacznie to już motywacji nie znajdziemy i nigdy znowu nie spóbujemy się zmienić <link>
tu jest ciekawy tekst o tym i w ogóle mają spoko ceny, sama korzystałam i polecam

Edytowane przez AnnaVanDort
Czas edycji: 2016-08-10 o 07:08 Powód: Reklama
Magda_Mariacka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-09, 19:56   #42
Szaman1234
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 3
Dot.: Trener personalny...

Ale ile u was w miastach kosztuje godzina treningu z trenerem personalnych. Czy może odbywa się to na zasadzie po prostu danego treningu a nie godziny ?
Szaman1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-12, 19:31   #43
fighter_ka
Raczkowanie
 
Avatar fighter_ka
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 246
Dot.: Trener personalny...

Cytat:
Napisane przez NuFCia Pokaż wiadomość
Możecie polecić trenera personalnego w Krakowie? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź
Witam
Polecam Ci Adam Wargal, zna się na swojej pracy i bardzo sympatyczny. Tutaj znajdziesz kontakt do niego https://www.facebook.com/Instytut-Ro...86166/?fref=ts

Edytowane przez fighter_ka
Czas edycji: 2016-09-12 o 19:33
fighter_ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-16, 14:21   #44
Agafitness
Wtajemniczenie
 
Avatar Agafitness
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 2 323
Dot.: Trener personalny...

Jak ktoś już opanuje zasady treningu i technikę ćwiczeń,to szkoda kasy na trenera personalnego,no chyba,że ktoś cierpi na nadmiar gotówki

Wszystko też zależy czego oczekujecie od takiego trenera: "bata" nad sobą,który bardziej zmotywuje do ćwiczeń,pilnowania właściwej techniki,towarzystwa drugiej osoby itp.
__________________
mgr wychowania fizycznego
instrukor fitness,boksu,tańca
sędzia piłki nożnej
Agafitness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-06, 09:08   #45
vinga9669
Raczkowanie
 
Avatar vinga9669
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 222
Dot.: Trener personalny...

Cześć Dziewczyny
Czy jesteście w stanie polecić mi dobrego i w miarę przystępnego cenowo trenera personalnego w Warszawie? Chciałabym, żeby taki trener pokazał mi, jak prawidłowo wykonywać ćwiczenia. Nie mam problemu z motywacją do ćwiczeń, ale przypuszczam, że źle wykonywałam pewne ćwiczenia...
Pozdrawiam
__________________
"To jakiś banał, lat przybywa a serce coraz głupsze. Mój rozum krzyczy weź się w karby, lecz serce głuche, gdy się uprze..."
vinga9669 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-10, 19:17   #46
dorotka_ka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 2
Dot.: Trener personalny...

hej ja miałam do czynienia jak dotąd tylko z konsultacjami z trenerką online. jakoś pod koniec lipca tego roku trafiłam na bloga trenerki, która jednocześnie kończy medycynę:

http://bezbolesne-odchudzanie.blogspot.com/

wysłałam jej maila na podany na stronce adres, w odpowiedzi dostałam do wypełnienia formularz, po którym miała zdecydować czy kwalifikuję się do porad online pod względem głównie zdrowotnym. po wypełnieniu dostałam ofertę trenerską z cennikiem. ponoć ten cennik jest uzależniony od tego 'jak trudnym się jest przypadkiem'. u mnie to było 100zł / msc (doradztwo dietetyczne, plan treningowy, możliwość konsultacji 24/7 - w praktyce można powiedzieć że był to taki koleżeński codzienny kontakt z trenerką, bardzo sympatycznie i motywująco). generalnie bardzo polecam. bez owijania w bawełnę, obiecywania cudów i wyciągania kasy w nieskończoność (możliwe jest negocjowanie obniżki po 2 miesiącach współpracy). trenerka też jako pierwsza zwróciła mi uwagę na pewne moje problemy zdrowotne, przez które nie mogłam zrzucić zbędnych kilogramów. także taka naprawdę kompleksowa "opieka". widać, że dziewczyna to robi "po godzinach z pasji" bardziej niż dla pieniędzy.
dorotka_ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-13, 07:20   #47
Agafitness
Wtajemniczenie
 
Avatar Agafitness
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 2 323
Dot.: Trener personalny...

To dobrze,że są jednak osoby,które przykładają się do tego,za co ludzie im płacą,a ni ekopiuja treningi z internetu
__________________
mgr wychowania fizycznego
instrukor fitness,boksu,tańca
sędzia piłki nożnej
Agafitness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-25, 10:35   #48
Musia20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 30
Dot.: Trener personalny...

Cytat:
Napisane przez vinga9669 Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny
Czy jesteście w stanie polecić mi dobrego i w miarę przystępnego cenowo trenera personalnego w Warszawie? Chciałabym, żeby taki trener pokazał mi, jak prawidłowo wykonywać ćwiczenia. Nie mam problemu z motywacją do ćwiczeń, ale przypuszczam, że źle wykonywałam pewne ćwiczenia...
Pozdrawiam
Tylko Warszawa jest duża a siłowni sporo, więc może najlepiej będzie jak się przejdziesz do większej siłowni i zapytasz się o trenera. Ja chodzę do Calypso i jest tam sporo trenerów, tylko czekają na nowe ofiary
Musia20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-12, 21:03   #49
Majka007
Zakorzenienie
 
Avatar Majka007
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 6 197
Dot.: Trener personalny...

Jeśli chodzi o Warszawę, to zapraszam do współpracy Sama jestem trenerką i prowadzę treningi w mcfit.
__________________
,,Pieniądz i czas to najwięksi terroryści"
Trener personalny , kosmetolog , dietoterapeutka

21.03.2016 dr. D.F. Mentor 450cc okrągłe
Majka007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-12-12, 22:05   #50
AnnaVanDort
Ex Mod Zbawca Wizażowy
 
Avatar AnnaVanDort
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Pewnie w jakiejś spelunie
Wiadomości: 5 540
Dot.: Trener personalny...

Cytat:
Napisane przez Majka007 Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o Warszawę, to zapraszam do współpracy Sama jestem trenerką i prowadzę treningi w mcfit.
Przypominam tylko, że reklama usług na Wizażu jest płatna
__________________

I've been diagnosed with a type of amnesia where I deny the existence of certain 80's bands.
There is no cure.
AnnaVanDort jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-27, 09:22   #51
kwiatek131
Raczkowanie
 
Avatar kwiatek131
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 60
Dot.: Trener personalny...

Jaki jest koszt trenera personalnego w Warszawie i kogo możecie polecić (priv)Nie chc, aby był przy każdym treningu (na to mnie nie stać), ale tak 2 razy w miesiącu, rozpisał dietę, pokazał ćwiczenia na sprzętach, które będę mogła potem powtarzać sama bez jego obecności na siłowni... i co 2 tygodnie jakaś konsutlacja, jakaś zmiana ćwiczeń, kontrola itp.
kwiatek131 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-05, 18:20   #52
Clinex93
Przyczajenie
 
Avatar Clinex93
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 5
Dot.: Trener personalny...

Dobry trener finansowy to świetna rzecz!
__________________
Najłatwiej oczywiście zwalić wszystko na diabła i powiedzieć, że to on osobiście jest odpowiedzialny, że zło wstrzykiwane jest naszemu gatunkowi przez jakieś osobowe Belzebuby. Mnie się zdaje, że ono jednak siedzi w nas i że całkowicie go usunąć nigdy nie zdołamy.
Clinex93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-13, 12:29   #53
pvnuv
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 1
Dot.: Trener personalny...

Uważam, że jak ktoś chce prawidłowo nauczyć się trenować albo zmotywować warto skorzystać z usług trenera personalnego
pvnuv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-22, 08:14   #54
Agafitness
Wtajemniczenie
 
Avatar Agafitness
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 2 323
Dot.: Trener personalny...

wcale nie trzeba płacić krocia za usługi trenera personalnego.Przecież na siłowniach są dostępni instruktorzy,którzy mają OBOWIĄZEK pokazać Wam jak prawidłowo wykonywać ćwiczenia,objaśnić do czego służą poszczególne urządzenia a nawet pomóc w ułożeniu treningu czy diety. Trzeba tylko poprosić
__________________
mgr wychowania fizycznego
instrukor fitness,boksu,tańca
sędzia piłki nożnej
Agafitness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-25, 22:37   #55
annilatka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 6
Dot.: Trener personalny...

korzystałam jakiś czas temu, ale potem jak zwykle: nie ma kiedy, co oczywiście jest żadnym usprawiedliwieniem. Trener personalny w moim przypadku sprawdził się doskonale, ale to też kwestia na kogo trafisz, mi koleżanka podesłała link <reklama> i faktycznie trenerzy personalni wiedzą tam o co chodzi co ważne mają też dietetyka. Jak będę miała więcej czasu to myślę, że tam wrócę.

Edytowane przez AnnaVanDort
Czas edycji: 2018-02-26 o 12:47
annilatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-31, 14:10   #56
MajaLipczak
Raczkowanie
 
Avatar MajaLipczak
 
Zarejestrowany: 2018-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 93
Dot.: Trener personalny...

To jest kupa kasy, szkoda by mi było na trenera, jeżeli wiem że mogę sama sobie ułożyć dietę i ćwiczenia przy odrobinie wysiłku
MajaLipczak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-21, 21:15   #57
warsawtariner
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1
Smile Dot.: Trener personalny...

Hej! Jestem trenerem personalnym i polecam się jeśli, któraś z was jest z warszawy. Pomagam nie tylko schudnąć, ale np. bólu pleców po siedzeniu przed komputerem czy skrzywienia kręgosłupa.

A tutaj artykuł o tym jak odchudzać się z głową na dobry początek


Trening odchudzający: Jak schudnąć zdrowo i na stałe?
warsawtariner jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-29, 08:57   #58
Daniuta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-06
Wiadomości: 9
Dot.: Trener personalny...

Fajnie mieć trenera personalnego. Myślę, że takie zajęcia są efektywniejsze.
Daniuta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-06-29 09:57:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:19.