Kamienica, stare budownictwo - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-09, 13:25   #1
natka_pietruszki
Zakorzenienie
 
Avatar natka_pietruszki
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 608

Kamienica, stare budownictwo


Jestem w trakcie poszukiwań (a właściwie dopiero się za nie zabieram, chociaż ględzę o tym nawet na forum od dobrych 2-3 miesięcy ) 2-pokojowego mieszkania we Wrocławiu na Szczepinie. Zastanawiam się nad mieszkaniami w kamienicach, w starym budownictwie. W związku z tym mam dwa pytania do zorientowanych w temacie:
1) Jakie są wady i zalety takiego mieszkania i jego urządzania?
2) Jak się mają ceny takich mieszkań do cen tych w nowszych budynkach?

Pozdrawiam ciepło
__________________
Que las palabras vienen y se van. Y yo soy como soy en realidad. Quiero vivir a mi manera.
natka_pietruszki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-09, 19:03   #2
natka_pietruszki
Zakorzenienie
 
Avatar natka_pietruszki
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 608
Dot.: Kamienica, stare budownictwo

Up
__________________
Que las palabras vienen y se van. Y yo soy como soy en realidad. Quiero vivir a mi manera.
natka_pietruszki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-09, 19:30   #3
Bruja
Rozeznanie
 
Avatar Bruja
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: ciemna strona księżyca
Wiadomości: 721
Dot.: Kamienica, stare budownictwo

ja zbyt dużo na ten temat nie wiem, ale moja siostra cioteczna mieszkała kiedyś w bardzo przytulnym mieszkanku w kamienicy, i zapamiętałam dwa jego minusy:
- problem z centralnym ogrzewaniem, w zimie w mieszkanku było.. conajmniej chłodno
- ciepła woda w takich mieszkaniach nie jest dostarczana "z rur". Niby nowoczesne piecyki gazowe są bezpieczne itp, ale ja mimo wszystko jakoś nie mam do nich zaufania, i taki sposób zapewnienia ciepłej wody jest dla mnie uciążliwy.
No ale z drugiej strony te wieeelkie przestrzenie do zagospodarowania..

może inni będą umieli Ci lepiej doradzić
__________________
Kot składa się z:
materii, antymaterii i fanaberii
Bruja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-09, 19:35   #4
Martulaaa
Raczkowanie
 
Avatar Martulaaa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 360
Dot.: Kamienica, stare budownictwo

Cytat:
Napisane przez natka_pietruszki
Jestem w trakcie poszukiwań (a właściwie dopiero się za nie zabieram, chociaż ględzę o tym nawet na forum od dobrych 2-3 miesięcy ) 2-pokojowego mieszkania we Wrocławiu na Szczepinie. Zastanawiam się nad mieszkaniami w kamienicach, w starym budownictwie. W związku z tym mam dwa pytania do zorientowanych w temacie:
1) Jakie są wady i zalety takiego mieszkania i jego urządzania?
2) Jak się mają ceny takich mieszkań do cen tych w nowszych budynkach?

Pozdrawiam ciepło
Postaram się troszkę pomóc.Mieszkam w starym budownictwie-kamienicy w Katowicach.Nie wiem czy jest to regułą,ale mieszkania w starym budownictwie są zwykle wyższe niż w bloku (u mnie 3,60 m),co może też być wadą,biorąc pod uwagę koszty ogrzania pomieszczenia (my obniżyliśmy sufity).Ogrzewanie to kolejny problem- jesli są piece kaflowe, a chcemy tradycyjne c.o. na gaz trzeba je wyburzyć i tutaj znowu chodzenie po urzędach,uzyskiwanie zgody na przerabianie instalacji itd. Następnie jeśli budynek jest wpisany w rejestr zabytków o każdą zmianę trzeba pytać konserwatora (np. plastikowe okna).Kolejna rzecz to "nieustawność" pomieszczeń.Wiele starych mieszkań budowanych było w tzw. amfiladzie-u nas np. pokój miał 3 pary drzwi-2 zamurowaliśmy, bo na czwartej ścianie jest balkon i nic nie dałoby się wstawić Jeżeli chodzi o stropy to, jeżeli są drewniane, przy chodzeniu wszystko się "trzęsie"-to chyba jedna (jak dla mnie)z większych wad starego budownictwa.To chyba tyle.Co do drugiego pytania to nie mam pojęcia-mieszkanie w którym mieszkam uzyskaliśmy w drodze zamiany na bardzo korzystnyh warunkach-łut szczęścia po prostu
W Katowicach (nie wiem jak we Wrocławiu) są co ok.2 miesiące przetargi organizowane przez UM.Licytowane są mieszkania za tzw. czynsz.Mają duży metraż,ale w większości do kapitalnego remontu.Niestety nie można ich sprzedać ani wynająć,wygranie licytacji daje "jedynie" prawo do "dożywotniego zamieszkania".Może we Wrocławiu też są takie przetargi jeżeli nie zależy Ci na sprzedaży mieszkania.
Pozdrawiam
Martulaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-10, 11:14   #5
ahgatta
Raczkowanie
 
Avatar ahgatta
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 474
Dot.: Kamienica, stare budownictwo

Ceny takich mieszkań są z reguły niższe niż tych w nowym budownictwie. Jednak zdarzają się wyjątki. W wyremontowanej kamienicy, z wymienionymi instalacjami, pionami i takimi tam, w dobrym miejscu cena mieszkania może być wyższa niż w bloku, mimo, że samo mieszkanie jest do remontu. Urok starych kamienic na pewno jest urzekający. Te wysokie okna (zwykle do wymiany, ale uwaga! konserwator zabytków zadba żeby nie byłły to inne okna, lub domaga się tylko ich modernizacji), drewniane podłogi (zwykle również do rwmontu), jakieś sztukaterie i sam klimat mieszkania. Obejrzałam wiele mieszkań w starym budownictwie (zwłaszcza strychowych) i to co początkowo było ich zaletą, okazywało się w finale wadą. Sam strych - wspinaczka na 5 piętro. I przede wszystkim prawie wszystko do remontu. Sciany nierówne, sufity wysoko (ogrzewanie). Nie piszę już o jakiś instalacjach bo na tym się nie znam. A same klatki schodowe to jakiś koszmarrr! Strach na nie wyjść po zmroku. Zwykle dochodzi jeszcze brak miejsc do parkowania i brak piwnic. Obawiam się, że koszt remontu + koszt mieszkania może znacznie przekroczyć cenę nowszego. M.in. dlatego ja i TŻ stwierdziliśmy, że uzbieramy jeszcze trochę i kupimy nowe. Stwierdziliśmy, że koszt remontu zwykle w finale przekracza zakładaną sumę i że pewnie w końcu dużo przepłacimy żeby mieszkać w warunkach jakie by nam odpowiadały.
Ale gdybym miała zamieszkać np. w bloku z lat 70 (których notabene we Wrocławiu jest wiele) to szukałabym kamienicy z ładną klatką schodową.
ahgatta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-10, 11:32   #6
natka_pietruszki
Zakorzenienie
 
Avatar natka_pietruszki
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 608
Dot.: Kamienica, stare budownictwo

Dziękuję za odpowiedzi Ze starego budownictwa chyba jednak zrezygnuję. Obawiam się, że skończę w którymś z budynków, jakich najbardziej nie lubię - wysokim, około 8-10 pięter Z tego co czytałam, mieszkania w takich blokach są najmniej chętnie kupowane i być może tańsze. A mnie się marzy budyneczek góra 4-5 piętrowy
__________________
Que las palabras vienen y se van. Y yo soy como soy en realidad. Quiero vivir a mi manera.
natka_pietruszki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-10, 11:41   #7
acaderek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Grójec
Wiadomości: 218
Dot.: Kamienica, stare budownictwo

Nie znam się na Wrosławskim rynku nieruchomości, ale pracuje w pośrednictwie w obrocie nieruchomościmi i mam dla Ciebie taką samą radę jak moje poprzedniczki. Jeśli tylko możesz i pozwalają Ci na to środki zrezygnuj z kupowania mieszkania w starym budownictwie. Wybierz się do agencjii nieruchomości, biura pewnie mają w swoich ''zasobach'' nieruchomość która będzie spełniała Twoje wymagania, poszukaj w gazetach i na słupach ogłoszeniowych. W całym Wrocławiu powinno się znaleźć coś dla Ciebie. Powodzenia!
__________________
anika*
acaderek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-01-10, 12:30   #8
joanna_k
Joanna d'Moder
 
Avatar joanna_k
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: z Planety Ziemia :-)
Wiadomości: 5 494
Dot.: Kamienica, stare budownictwo

Cytat:
Napisane przez natka_pietruszki
Dziękuję za odpowiedzi Ze starego budownictwa chyba jednak zrezygnuję. Obawiam się, że skończę w którymś z budynków, jakich najbardziej nie lubię - wysokim, około 8-10 pięter Z tego co czytałam, mieszkania w takich blokach są najmniej chętnie kupowane i być może tańsze. A mnie się marzy budyneczek góra 4-5 piętrowy
a ja ze starej kamienicy przeprowadziłam się do 10 piętrowego bloku i jestem zadowolona
__________________
nasze wymianki
joanna_k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-10, 12:40   #9
natka_pietruszki
Zakorzenienie
 
Avatar natka_pietruszki
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 608
Dot.: Kamienica, stare budownictwo

W tych wysokich budynkach lekko przeraża mnie jedna sprawa - czy we wszystkich są zsypy? Słyszałam, że w blokach ze zsypami jest większe prawdopodobieństwo pojawienia się robactwa typu prusaki, brrr...
__________________
Que las palabras vienen y se van. Y yo soy como soy en realidad. Quiero vivir a mi manera.
natka_pietruszki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-10, 12:45   #10
joanna_k
Joanna d'Moder
 
Avatar joanna_k
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: z Planety Ziemia :-)
Wiadomości: 5 494
Dot.: Kamienica, stare budownictwo

Cytat:
Napisane przez natka_pietruszki
W tych wysokich budynkach lekko przeraża mnie jedna sprawa - czy we wszystkich są zsypy? Słyszałam, że w blokach ze zsypami jest większe prawdopodobieństwo pojawienia się robactwa typu prusaki, brrr...
chyba we wszystkich budynkach tego typu są zsypy .A za robactwo odpowiedzialna jest spóldzielnia,która regularnie robi dezynfekcję.Tak,że na razie odpukać,a mieszkam już 5 lat.
__________________
nasze wymianki
joanna_k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-11, 19:01   #11
Martulaaa
Raczkowanie
 
Avatar Martulaaa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 360
Dot.: Kamienica, stare budownictwo

Cytat:
Napisane przez joanna_k
a ja ze starej kamienicy przeprowadziłam się do 10 piętrowego bloku i jestem zadowolona
ja też, z tym, że w drugą stronę
Rzeczywiście remont mieszkania w kamienicy wymaga wiele wysiłku, głównie finansowego ,ale efekty są więcej niż zadowalające (w moim przypadku )

Powodzenia w szukaniu mieszkania
Martulaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-11, 19:11   #12
Asiula1
Raczkowanie
 
Avatar Asiula1
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 277
Dot.: Kamienica, stare budownictwo

A ja jestem ZA mieszkaniem w starym budownictwie:
- zazwyczaj w starym budownictwie jest duzooo niższy czynsz...
- oczywiscie trzeba się zorientować co nalezy wyremontować w takim mieszkaniu ale jak sie juz zdecyduje na remont to efekt jest cudowny!
- my mamy mieszkanie 140 m w starym budownictwie, i musielismy wywalic piece( bo nie mamy czasu sami w nich palic) i założylismy piec gazowy dwufunkcyjny - mój mąż policzył ,ze w rozliczeniu rocznym płacimy o wiele mniej za ogrzewanie niż moja mama, która płaci wysoki czynsz cały rok!
- jesli sa remonty czesci wspólnych kamienicy to jest to faktycznie kosztowna sprawa - ale z drugiej strony w kamienicach sa zazwyczaj tzw. funduszy remontowe i taki kosztowny remont dachu np. jest planowany długo długo na przód aby kazdy mógł podołać finansowo...
Ogólnie ja nigdy nie przeprowadziłabym sie do bloku ! poprostu dla mnie te mieszkania są bez duszy ale oczywiscie zawsze sa plusy i minusy!

NAJWAZNIEJSZE : bez wzgledu czy bedziesz decydowała sie na mieszkanie w bloku czy kamienicy ! pytaj zawsze o czynsz!

Pozdrawam serdecznie
Asiula1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-11, 20:00   #13
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: Kamienica, stare budownictwo

Ja jestem właśnie w trakcie kupna mieszkania dla siebie, i skreśliłam kamienice właściwie już na początku. Na pewno mają jedną niezaprzeczalną zaletę - są często położone w pięknych dzielniach, w samym sercu miasta w Trójmieście kamienice mają cudne lokalizacje, ale przeraziła mnie wizja gruntownego remontu (skąd wziąć na to pieniądze skoro człowiek już przy kupnie wyprztyka się z wszystkich oszczędności), koszty związane z ogrzewaniem, wysoki fundusz remontowy i comiesięczne opłaty... Czynsze w kamienicach potrafią być wcale niemałe, bardziej opłaci się kupić mieszkanie nowe od developera, gdzie zarządza wspólnota mieszkaniowa i nie ma czynszu, a koszty eksploatacji nowego budynku nie są duże. Ja nie mam siły na wykańczanie mieszkania (sama bym się przy tym wykończyła), więc zaplanowałam kupno mieszkania stosunkowo nowego, kilkuletniego - tego typu bloki są budowane z cegły, są zazwyczaj niskie - 3-4 piętra, ładnie się prezentują wizualnie a i mieszkania mają fajny rozkład.

Popieram w zupełności Acaderka, idź do agencji nieruchomości. Ja poszłam tam od razu jak już postanowilam że chcę kupić mieszkanie, mimo iż masę osób mi to odradzało. Absolutnie nie żałuję, pani która się mną zajęła wszystko mi wytłumaczyła - jestem a raczej byłam totalnym laikiem w kwestiach prawno-mieszkaniowych, wyszukała dla mnie masę ofert, wszystko cierpliwie tłumaczyła, doradzała co warto a czego nie. Dla mnie to również wielki plus, że agencja zajmuje się stroną formalną całego zakupu, sprawdza KW, załatwia formalności, ba nawet pomaga uzyskać kredyt w banku - w tej agencji do której poszłam, jest jedna osoba, która zajmuje się wyłącznie kredytami. Oczywiście, że można wszystko załatwiać samemu, ale na to trzeba mieć czas a ja tego nie posiadam...
Moja agentka działa tez na mnie kojąco, bo dla mnie kupno tego mieszkania to największy stres w życiu, nie mogę spać po nocach obgryzam paznokcie uspokaja mnie na każdym kroku i przestałam panikować
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-11, 23:58   #14
Martulaaa
Raczkowanie
 
Avatar Martulaaa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 360
Dot.: Kamienica, stare budownictwo

Cytat:
Napisane przez Asiula1
A ja jestem ZA mieszkaniem w starym budownictwie:
- zazwyczaj w starym budownictwie jest duzooo niższy czynsz...
- oczywiscie trzeba się zorientować co nalezy wyremontować w takim mieszkaniu ale jak sie juz zdecyduje na remont to efekt jest cudowny!
- my mamy mieszkanie 140 m w starym budownictwie, i musielismy wywalic piece( bo nie mamy czasu sami w nich palic) i założylismy piec gazowy dwufunkcyjny - mój mąż policzył ,ze w rozliczeniu rocznym płacimy o wiele mniej za ogrzewanie niż moja mama, która płaci wysoki czynsz cały rok!
- jesli sa remonty czesci wspólnych kamienicy to jest to faktycznie kosztowna sprawa - ale z drugiej strony w kamienicach sa zazwyczaj tzw. funduszy remontowe i taki kosztowny remont dachu np. jest planowany długo długo na przód aby kazdy mógł podołać finansowo...
Ogólnie ja nigdy nie przeprowadziłabym sie do bloku ! poprostu dla mnie te mieszkania są bez duszy ale oczywiscie zawsze sa plusy i minusy!

NAJWAZNIEJSZE : bez wzgledu czy bedziesz decydowała sie na mieszkanie w bloku czy kamienicy ! pytaj zawsze o czynsz!

Pozdrawam serdecznie
Właściwie mogłabym się podpisać pod Twoją wypowiedzią
U nas czynsz to niecałe 300zł +fundusz remontowy,który jest ustalany przez wspólnotę mieszkaniową, do której należymy (więc mamy duży wpływ na jego wysokość-teraz jest to ok 100zł).Co do brzydkich klatek schodowych-nasza również została wyremontowana właśnie po części z funduszu,resztę zaś kosztów dopłaciło miasto (ze względu na obiekt zabytkowy).
Martulaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 00:03   #15
Asiula1
Raczkowanie
 
Avatar Asiula1
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 277
Dot.: Kamienica, stare budownictwo

Cytat:
Napisane przez Martulaaa
Właściwie mogłabym się podpisać pod Twoją wypowiedzią
U nas czynsz to niecałe 300zł +fundusz remontowy,który jest ustalany przez wspólnotę mieszkaniową, do której należymy (więc mamy duży wpływ na jego wysokość-teraz jest to ok 100zł).Co do brzydkich klatek schodowych-nasza również została wyremontowana właśnie po części z funduszu,resztę zaś kosztów dopłaciło miasto (ze względu na obiekt zabytkowy).


Teraz to ja mogę sie podpisać po Twoją
Bo my własnie mamy wyremontowaną kltkę schodową , mamy ślicznie odnowione schody i ogólni taki klimat panuje w tej kamienicy ,ze ehhh super sie w niej mieszka

My płacimy za czynsz ... około 200 zł)) + na fundusz i wszystko ustalamy zawsze z duzym wyprzedzeniem , tak więc jakos finansowo sobie radzimy

pozdrawiam serdecznie
Asiula1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 08:54   #16
natka_pietruszki
Zakorzenienie
 
Avatar natka_pietruszki
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 608
Dot.: Kamienica, stare budownictwo

Właśnie ze względu na klimat chciałabym mieszkać w kamienicy... Niestety - nie wyrobię finansowo na remont. A szkoda... Kamienica (odnowiona) a blok z wielkiej płyty ( ;(((( ) to dla mnie niebo a ziemia
__________________
Que las palabras vienen y se van. Y yo soy como soy en realidad. Quiero vivir a mi manera.
natka_pietruszki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 09:36   #17
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Kamienica, stare budownictwo

Jestem tak jak Smoczyca z Trójmiasta i faktycznie mamy tu piękne kamienice..... ostatnio byłam u koleżanki w takim mieszkanku w odnowionej kamienicy i długo nie pogadałysmy sobie , po prostu musiałąm wyjść, bo niestety mimo gruntownego remontu cały czas czułam zapach wilgoci czy stęchlizny..... Okropność ! Nie mówię, że tak jest w każdej ale niestety to się zdarza..... A poza tym w takich kamienicach słyszałam, że często w ścianach jest grzyb (którego na zewnątrz wcale nie musi byc widać) i różne niebezpieczne bakterie, które powodują różne choroby zwłaszcza u dzieci.....
Gonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 12:58   #18
k-n
Wtajemniczenie
 
Avatar k-n
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 496
Dot.: Kamienica, stare budownictwo

Hej, ja mieszkam na Szczepinie To naprawdę przyjemne osiedle Nie ma tu wielu starych kamienic, głównie bloki (sporo takich 4-5 piętrowych choć przewaga wieżowców) Mieszkania w blokach mają naprawdę atrakcyjne ceny i wiele "udogodnień" więc nie lepiej wynająć czegoś właśnie w bloku niż w starej kamienicy?
__________________
Życie jest takie, jakie widzisz je we własnej głowie.
k-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 13:53   #19
Aranka
Zakorzenienie
 
Avatar Aranka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: ♥ Toruń ♥
Wiadomości: 7 033
Dot.: Kamienica, stare budownictwo

Mieszkam w kamiecy! Fakt, mieszkanie nawet wysokie. Wywaliliśmy piece i dostaliśmy zwrot z Funduszu Ochrony Środowiska. Założyliśmy ogrzewanie elektryczne bo tylko na takie dostaliśmy pozolenie. W łazience jest tzw. "junkers" do podgrzewania wody. Plusami jest przestronność pokoi, możliwość zrobienia tzw. antresoli czyli łóżka na pięterku. My niestety częściowo obniżyliśmy sufit w jedynym miejscu gdzie mogłaby powstać antresolka i troszkę tego żałujemy. Ściany w mieszkaniu są grube i "dźwiękoszczelne". Czynsz niewygórowany a wszelkie remonty opłacane są z tzw. funduszu remontowego na który co miesiąc wpłacamy. Dzięki temu mamu nowy dach, domofony, śliczne nowe drzwi a w przyszłym roku remont klatki. A to wszystko w ciągu 5 lat! No i klimacik mieszkania jest inny niż w wieżowcu, którego ze względu na hałasujące windy, zsypy pełne robactwa i ogólny brak bezpieczeństwa sobie podarowaliśmy!
Aranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-12, 14:27   #20
ahgatta
Raczkowanie
 
Avatar ahgatta
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 474
Dot.: Kamienica, stare budownictwo

Do plusów mieszkania w wysokim bloku należą windy. Nie trzeba np. wóziczka z dzieckiem targać na 3 piętro. W Poznaniu mieszkałam na 16 piętrze. Mieszkania właściwie były do 15, ale na 16 była pracownia i ją zagospodarowaliśmy. Wystarczy trochę pomysłu na takie blokowe mieszkanko i można zrobić całkiem ciekawy rozkład. Oczywiiście z czasem, ale w przeciwieństwie do niektórych mieszkań w kamienicach zwykle można się zaraz wprowadzić. A jakie widoki.. Tak jak napisała jedna z dziewczyn w kamienicach często w mieszkaniach śmierdzi stęchlizną.
ahgatta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 14:39   #21
natka_pietruszki
Zakorzenienie
 
Avatar natka_pietruszki
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 608
Dot.: Kamienica, stare budownictwo

Do kupna mieszkania w wieżowcu zniechęcają mnie właśnie zsypy --> robactwo , a zachęcają windy - nie wyobrażam sobie taszczenia ciężkich zakupów itp. na 4-5 piętro...
Z kamienicy raczej definitywnie rezygnuję, mimo wielu wyżej wspomnianych plusów.
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi i rady
__________________
Que las palabras vienen y se van. Y yo soy como soy en realidad. Quiero vivir a mi manera.
natka_pietruszki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-13, 17:32   #22
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Kamienica, stare budownictwo

Cytat:
Napisane przez ahgatta
Do plusów mieszkania w wysokim bloku należą windy. Nie trzeba np. wóziczka z dzieckiem targać na 3 piętro. W Poznaniu mieszkałam na 16 piętrze. Mieszkania właściwie były do 15, ale na 16 była pracownia i ją zagospodarowaliśmy. Wystarczy trochę pomysłu na takie blokowe mieszkanko i można zrobić całkiem ciekawy rozkład. Oczywiiście z czasem, ale w przeciwieństwie do niektórych mieszkań w kamienicach zwykle można się zaraz wprowadzić. A jakie widoki.. Tak jak napisała jedna z dziewczyn w kamienicach często w mieszkaniach śmierdzi stęchlizną.
Ja z 9 piętra mam widoki na połowę Rataj
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-18, 13:48   #23
ahgatta
Raczkowanie
 
Avatar ahgatta
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 474
Dot.: Kamienica, stare budownictwo

Cytat:
Napisane przez natka_pietruszki
Do kupna mieszkania w wieżowcu zniechęcają mnie właśnie zsypy --> robactwo
Natka nie wiem jak to jest we Wrocławiu, ale w Poznaniu w moim wieżowcu nie było zsypów. Napisz jak Ci ida poszukiwania, bo tez jestem zainteresowana. Wczoraj byłam oglądać mieszkanie do wynajęcia właśnie na szczepinie w 4ro piętrowym bloku. Jest ich tam trochę to może z czasem rzeczywiście coś znajdziesz.
ahgatta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-18, 13:54   #24
ahgatta
Raczkowanie
 
Avatar ahgatta
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 474
Dot.: Kamienica, stare budownictwo

Znalazłam na trader.pl mieszkanie na Legnickiej b. ładne za 137tyś. 2 pokoje, ładne drzwi, okna też chyba nowe. W bloku.
ahgatta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-18, 13:56   #25
natka_pietruszki
Zakorzenienie
 
Avatar natka_pietruszki
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 608
Dot.: Kamienica, stare budownictwo

No cóż, idą nie najlepiej, bo wszystko takie... drogie Szukam wyłącznie czegoś do remontu, a ceny takie, jakby mi luksusowe mieszkanie oferowali Prawdopodobnie bardziej opłacałoby mi się nowe mieszkanie - cena byłaby podobna lub nawet niższa, ale tylko daleko od centrum, a to odpada... Trochę podłamana jestem tym wszystkim...
__________________
Que las palabras vienen y se van. Y yo soy como soy en realidad. Quiero vivir a mi manera.
natka_pietruszki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-18, 14:04   #26
natka_pietruszki
Zakorzenienie
 
Avatar natka_pietruszki
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 608
Dot.: Kamienica, stare budownictwo

Ahgatta: też śledzę tą stronkę. Tyle że skupiam się głównie na ogłoszeniach do 120tys. - nie jest ich dużo, ale zdarzają się...
__________________
Que las palabras vienen y se van. Y yo soy como soy en realidad. Quiero vivir a mi manera.
natka_pietruszki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:57.