Inni pieją z zachwytu, a ja kręcę nosem ;-) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Pokaż wyniki sondy: Który z poniższych zapachów wcale Ci się nie podoba?
Escada Collection 35 17,24%
Organza Indecence 37 18,23%
Belle de Minuit 11 5,42%
Tygrys Kenzo 49 24,14%
Theorema Fendi 19 9,36%
Casmir 44 21,67%
Le Feu 14 6,90%
Winter Delice 28 13,79%
Mahora 32 15,76%
Mania (stara) 44 21,67%
Mira Bai 20 9,85%
Les Belles żółte 25 12,32%
Les Belles niebieskie 28 13,79%
Les Belles zielone 24 11,82%
Cristobal Balenciaga 19 9,36%
Asja Fendi 15 7,39%
Cinnabar EL 28 13,79%
Narciso Rodriguez For Her 67 33,00%
Safari 27 13,30%
Mauboussin 17 8,37%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 203. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-12, 16:41   #1
koko
Zakorzenienie
 
Avatar koko
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 3 637
GG do koko
Question

Inni pieją z zachwytu, a ja kręcę nosem ;-)


Jest pewna grupa zapachów ewidentnie udanych, genialnych i cenionych. I jeśli grupa napaleńców zacznie o tych zapachach rozprawiać, to niechybnie wszyscy ci, któryrzy ich nie znają zaczną pałać rządzą poznania, albo nawet posiadania. Część nawet kupi w ciemno. A przecież wcele nie musimy zachwytów podzielać, nawet jeśli 'znawcy' mówią, że coś jest piękne. Mam więc propozycję- odkryjmy wspólnie za pomocą sondy, który z forumowych hiciorów podoba się najmniej ->czyli jest najbardziej kontrowersyjny. Trochę zakręcony pomysł, ale mam nadzieję wiecie co mam na myśli.
Głosujemy na zapach, który nas w ogóle do siebie nie przekonał, chociaż cieszy się powszechnym zachwytem. Pod uwagę w sondzie wzięłam tylko tzw. perełki, których normalnie nie uświadczysz w sklepach. Na pewno jakis zapach pominęłam, za co z góry przepraszam. Może w ten sposób unikniemy w przyszłości nieudanych zakupów w ciemno. Sonda jest wielokrotnego wyboru. Tak więc dajmy upust swemu rozczarowaniu "pewniakiem".
koko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 17:11   #2
szaja
BAN stały
 
Avatar szaja
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 763
Dot.: Inni pieją z zachwytu, a ja kręcę nosem ;-)

Cytat:
Napisane przez koko
Jest pewna grupa zapachów ewidentnie udanych, genialnych i cenionych. I jeśli grupa napaleńców zacznie o tych zapachach rozprawiać, to niechybnie wszyscy ci, któryrzy ich nie znają zaczną pałać rządzą poznania, albo nawet posiadania. Część nawet kupi w ciemno. A przecież wcele nie musimy zachwytów podzielać, nawet jeśli 'znawcy' mówią, że coś jest piękne. Mam więc propozycję- odkryjmy wspólnie za pomocą sondy, który z forumowych hiciorów podoba się najmniej ->czyli jest najbardziej kontrowersyjny. Trochę zakręcony pomysł, ale mam nadzieję wiecie co mam na myśli.
Głosujemy na zapach, który nas w ogóle do siebie nie przekonał, chociaż cieszy się powszechnym zachwytem. Pod uwagę w sondzie wzięłam tylko tzw. perełki, których normalnie nie uświadczysz w sklepach. Na pewno jakis zapach pominęłam, za co z góry przepraszam. Może w ten sposób unikniemy w przyszłości nieudanych zakupów w ciemno. Sonda jest wielokrotnego wyboru. Tak więc dajmy upust swemu rozczarowaniu "pewniakiem".
Oj co ja biedna bym dała żeby móc ocenić Le Feu....
Niestety paczuszka jeszcze nie doleciała
A ponieważ perełką, którą miałam w łapkach jest Organza Inecence to o niej mogę powiedzieć, że była rozczarowaniem.
Wielkim może nie, ale zawsze była.
Sporo o niej tu czytałam, nawet myślałam o kupnie, ale wyprzedziła mnie siostra, która ofiarowała mi OI ( zdobytą po niemałych trudach) na urodziny.Nieprzyzwoita okazała sie na mnie...przyzwoita . I tylko przyzwoita. Cynamonowa nuta była zbyt ostra, zabrakło mi zmysłowości, którą zastąpił...ból głowy. Próbowałam jeszcze parę razy, ale zawsze z takimż efektem. W rezultacie OI wylądowała na toaletce Mamy, która sobie chwali, choć i dlla niej to nie zapach życia.
szaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 17:35   #3
ropuszka
Zakorzenienie
 
Avatar ropuszka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 5 118
Dot.: Inni pieją z zachwytu, a ja kręcę nosem ;-)

Z wymienionych wyzej zapachow znam prawie wszystkie i do zadnego nie mam wiekszych zastrzezen. Koko, zrobilas sonde, w ktorej zamiescilas naprawde ciekawe i malo popularne zapachy. Wyobraz sobie jednak, ze ja w ogole nie slysze w moim otoczeniu zachwytow nad tymi zapachami. To moze byc dla nas - milosniczek perfum niepokojace, poniewaz z reguly slysze same pozytywy o rozreklamowanych perfumach, ktore kazdy zna i wachal. Nie rozumiem np. fenomenu Envy me - dla mnie to straszny przecietniak, a pieje nad nim mnostwo kolezanek z uczelni. Gydby zawezic te opinie wylacznie do grona osob znajacych sie an perfumach, to mysle, ze ta sonda moglaby wywolac burze Ale my tu przeciez kochamy wszystkie trudno dostepne i malo popularne zapachy Z calej listy mam obiekcje co do NR - na pozcatku bylam nim zachwycona, jednak dzis stwierdzam, ze jest malo trwaly i nie nalezy do kategorii moich ulubionych zapachow.
ropuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 17:59   #4
hybris
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 727
Dot.: Inni pieją z zachwytu, a ja kręcę nosem ;-)

Koko, idea przednia Właściwie głosowałam z czystym sumieniem, bo większość tych pachnideł mam w swoich zbiorach, a czego nie mam - to i tak znam, dzięki świetnie prosperującemu systemowi wymiany próbek
Jedyna wadą tej imprezy może być to, że właściwie te zapachy maja jeden wspólny mianownik - są wśród nas popularne, natomiast reprezentują zupełnie inne type i grupy zapachowe, więc nie mogę np. powiedzieć, że gdybym lubiła perfumy kadzidlane, to np. nie skreśliłabym EC na rzecz starej Manii. Więc summa summarum ocena wypadnie bardzo subiektywnie
__________________
było, minęło.
hybris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 18:15   #5
svenja
Wtajemniczenie
 
Avatar svenja
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Deutschland/Slovenija
Wiadomości: 2 802
Dot.: Inni pieją z zachwytu, a ja kręcę nosem ;-)

Zaglosowalam Fajowy pomysl, Koko, choc juz balam sie, ze nie bede miala z czego wybierac, ale natrafilam na Mahore i juz jestesmy w domu.
__________________
Potłuczydło.
svenja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 18:22   #6
Madlaine
Zakorzenienie
 
Avatar Madlaine
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 4 720
Dot.: Inni pieją z zachwytu, a ja kręcę nosem ;-)

Pomysł przedni i ile zabawy

ja zaznaczyłam zapachy, którymi sie wielce rozczarowałam, spodziewałam sie fajerwerków, ale nic nie zaiskrzyło, albo zbyt mało
Madlaine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 18:27   #7
Pomadka
Zakorzenienie
 
Avatar Pomadka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Wizaż. Tu mnie zawsze znajdziesz! :)
Wiadomości: 14 119
Dot.: Inni pieją z zachwytu, a ja kręcę nosem ;-)

Ja zagłosowałam tylko na jedne perfumy-Tygrys Kenzo. Jest dla mnie czymś strasznym, duszącym, przytłaczającym! I tak jak lubię Kenzo Słonika, tak Tygrys może dla mnie nie istnieć, okropny.
__________________
♪♪♪♪♪♪ ♪♪♪♪♪♪
Pomadka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-01-12, 18:27   #8
szaja
BAN stały
 
Avatar szaja
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 763
Dot.: Inni pieją z zachwytu, a ja kręcę nosem ;-)

Cytat:
Napisane przez ropuszka
Z wymienionych wyzej zapachow znam prawie wszystkie i do zadnego nie mam wiekszych zastrzezen. Koko, zrobilas sonde, w ktorej zamiescilas naprawde ciekawe i malo popularne zapachy. Wyobraz sobie jednak, ze ja w ogole nie slysze w moim otoczeniu zachwytow nad tymi zapachami. To moze byc dla nas - milosniczek perfum niepokojace, poniewaz z reguly slysze same pozytywy o rozreklamowanych perfumach, ktore kazdy zna i wachal. Nie rozumiem np. fenomenu Envy me - dla mnie to straszny przecietniak, a pieje nad nim mnostwo kolezanek z uczelni. Gydby zawezic te opinie wylacznie do grona osob znajacych sie an perfumach, to mysle, ze ta sonda moglaby wywolac burze Ale my tu przeciez kochamy wszystkie trudno dostepne i malo popularne zapachy Z calej listy mam obiekcje co do NR - na pozcatku bylam nim zachwycona, jednak dzis stwierdzam, ze jest malo trwaly i nie nalezy do kategorii moich ulubionych zapachow.
Też to zauważyłam. Na mojej uczelni rekordy popularności bije Hypnose oraz Promesse jak i wcześniejsze gwiazdy czyli
Amor Amor i Mania(oczywiście nowa). For Her uzywa tylko moja przyjaciólka
Znając gust większości dziewczyn wątpię czy Belle de Minuit albo Theorema wzbudziłyby ich zachwyt.
Jaka będzie uczelniana reakcja na Le Feu...Być może wkrótce się dowiem
szaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 18:40   #9
kizia mizia
Wtajemniczenie
 
Avatar kizia mizia
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Prawie Kraków
Wiadomości: 2 032
Dot.: Inni pieją z zachwytu, a ja kręcę nosem ;-)

Cytat:
Napisane przez szaja
Też to zauważyłam. Na mojej uczelni rekordy popularności bije Hypnose oraz Promesse jak i wcześniejsze gwiazdy czyli
Amor Amor i Mania(oczywiście nowa). For Her uzywa tylko moja przyjaciólka
Znając gust większości dziewczyn wątpię czy Belle de Minuit albo Theorema wzbudziłyby ich zachwyt.
Jaka będzie uczelniana reakcja na Le Feu...Być może wkrótce się dowiem
Uczelniana reakcja na le feu?Ja ostatnio użyłam casmiru i myślałam że zostanę publicznie zlinczowana. Powodzenia
kizia mizia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 18:52   #10
evee
Wtajemniczenie
 
Avatar evee
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 997
GG do evee
Dot.: Inni pieją z zachwytu, a ja kręcę nosem ;-)

na le feu ani na theoreme nikt nie bedzie krecil nosem..w koncu pierwszy to odrobinke pieprzna rozyczka (na mnie tej mlecznej nuty nie czuc) a drugi ciacho cynamonowe- ewentualnie likier ...a ktoz tego nie lubi?
spotkalam sie tylko anty-reakcja na Poison
a sama sonda- bardzo ciekawa- juz zaznaczylam to co zawiodlo moj zmysl powonienia..
evee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 19:03   #11
rybkad
Zadomowienie
 
Avatar rybkad
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 228
GG do rybkad
Dot.: Inni pieją z zachwytu, a ja kręcę nosem ;-)

Ja zagłosowałam na Manię.... nie będę tłumaczyła dlaczego, bo bym musiała wyjaśnić z czym mi się kojarzy , a to na forum perfumowe wybinie sie nie nadaje
rybkad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-12, 19:06   #12
carla1010
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 566
GG do carla1010
Dot.: Inni pieją z zachwytu, a ja kręcę nosem ;-)

No ja niestety za późno do Was kobitki dołączyłam, znam jedynie "For her", "Le Feu" i "Cashmir". "Le Feu" niewiele pamiętam bo była to próbeczka którą wąchałam chyba 5 lat temu lae iwem jedno nie odrzuciła mnie. Z tych trzech które znam odrzuciła mnie "Cashmir" psiknęłam się nim w ciemno, ufając Waszym gustom i żałuję . No niestety to zupełnie nie moja bajka. A cholerstwo się długo trzyma... Tak więc nigdy więcej "Cashmir".
carla1010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 19:10   #13
Edyta
Zadomowienie
 
Avatar Edyta
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 1 127
Dot.: Inni pieją z zachwytu, a ja kręcę nosem ;-)

Fajna ta sonda - można poznać gusta innych wizażanek Z moich rozczarowań - tylko Mauboussin i NR, kilku zapachów nie znam, a większość znam i lubię bardzo
Edyta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 19:13   #14
svenja
Wtajemniczenie
 
Avatar svenja
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Deutschland/Slovenija
Wiadomości: 2 802
Dot.: Inni pieją z zachwytu, a ja kręcę nosem ;-)

Hie, hie, Rodriguez wygrywa Dla mnie Rozczarowanie 2005
__________________
Potłuczydło.
svenja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 19:29   #15
aga79
Zakorzenienie
 
Avatar aga79
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 3 911
Dot.: Inni pieją z zachwytu, a ja kręcę nosem ;-)

zdecydowanie OI. Naczytałam się tyle pozytywów i ochów achów, że bez namysłu pobiegłam do sklepu gdzie ją widziałam i kupiłam. Jakie wielkie było moje rozczarowanie podchodziłam do niej kilkakrotnie i za kazdym razem ten kadzidlany zapach mnie przytłaczał, nie mogłam go znieść na sobie. CZęści z wymienionych zapachów nie znam więc wypowiedzieć się nie mogę
aga79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 19:57   #16
tulipanka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 793
Dot.: Inni pieją z zachwytu, a ja kręcę nosem ;-)

No proszę. I tu mamy całą listę zapachów, które chciałabym powąchac Nie znam żadnego, poza Narciso (och, jak ja je lubię!), Le Feu wąchałam tylko przez sekundkę na zlocie, ale aż mnie skręca, kiedy o nich czytam na forum, bo ciekawa jestem czy moje wyobrażenia na ich temat sa choć trochę trafne jeszcze trochę, a nie wytrzymam i kupię coś w ciemno
Zaskoczyło mnie, że N. R. ma aż tyle głosów... Zawsze wydawał mi się taki... "bezpieczny"
tulipanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 21:54   #17
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: Inni pieją z zachwytu, a ja kręcę nosem ;-)

Brakuje mi tu właśnie jakiś większych hitów na tej liście nie ma takich zapachów, które by mnie zdecydowanie odrzucały, lwią część bardzo lubię i używam od dawna (pewnie mam swój udział w rozpropagowaniu kilku zapachów). Nie lubię wielu całkiem tu popularnych zapachów typu Lolita Midnight czy Prada...
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 22:10   #18
joasiak1
Zakorzenienie
 
Avatar joasiak1
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 6 744
GG do joasiak1
Dot.: Inni pieją z zachwytu, a ja kręcę nosem ;-)

Świetny wątek, Koko!

A ja "odnalazłam się" na tej liście
W pierwszej kolejnosci do odstrzału poszła firma Chopard, czyli palma pierwszeństwa dla Casmiru, tuż za Casmirem Mira Bai. Tylko jeszcze mi tu Wisha do kolekcji brakuje...
Poza tym Tygrys Kenzo, ale to znowu plaga jakaś chyba, bo Słonik też mi nie podchodzi.
Winter Delice, Mahora i Safari też nie dla mnie...

Za to do Belle de Miniut i Theoremy, czy EC mam stosunek raczej obojętny, ale podejrzewam, że to może być mechanizm obronny uruchamiający się na hasło "wycofywane" Co by mi nie było przykro, że nie mam szans na ich zdobycie albo może taka mało ambitna jestem...?
joasiak1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 22:28   #19
dreamer4
Zadomowienie
 
Avatar dreamer4
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Gdynia Śródmieście
Wiadomości: 1 570
GG do dreamer4
Dot.: Inni pieją z zachwytu, a ja kręcę nosem ;-)

Ta sonda uświadomiła mnie ilu zapachów nie znam ....: Mahora, Cristobal, Asja, Mauboussin, Winter Delice, EC, Le feu...
Jednak z Tych, co znam prawie wszystkie mi się podobają, największy ostatnio przeżyłem szok jak dostałem Safari, ten zapach chyba najbardziej mnie zawiódł...
Jestem fanatycznym wielbicielem OI, Theoremy
__________________

dreamer4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-12, 22:38   #20
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Dot.: Inni pieją z zachwytu, a ja kręcę nosem ;-)

Cytat:
Napisane przez Smoczyca
Brakuje mi tu właśnie jakiś większych hitów na tej liście nie ma takich zapachów, które by mnie zdecydowanie odrzucały, lwią część bardzo lubię i używam od dawna (pewnie mam swój udział w rozpropagowaniu kilku zapachów). Nie lubię wielu całkiem tu popularnych zapachów typu Lolita Midnight czy Prada...
I jeszcze Tumulte, najnowszy obiekt zachwytów forumowych. Ja zdecydowałam, że jednak nie jest dla mnie (chociaż mnie nie odrzuca).

Znam wszystkie zapachy z listy Koko, wiele z nich dzięki naszemu "rozpaczliwemu" wątkowi, wieloma zainteresowałam się pod wpływem forum czy KWC. Więc oceniam spokojnie. Cieszę się, że mam wreszcie miejsce by dać upust swojej niechęci do EC.

A jeszcze w kwestii popularnych, rozreklamowanych mocno zapachów, które wzbudzają entuzjazm wśród gawiedzi versus nasza lista "perełek", które entuzjazmu rzekomo nie wzbudzają: otóż twierdzę, że to nieprawda. Ja zbieram same komplementy m.in. za Le Feu, OI, Madness, Un Jardin en Meditarranee czy Youth Dew... Nie są powszechnie znane (albo pozapominane) to i wspomnienie ich nazwy nie wywołuje żadnej reakcji, ale jak już się je na sobie ma, reakcje są z reguły bardzo pozytywne (zaraziłam Le Feu koleżankę, która od lat używała tylko i wyłącznie Cool Water ).

Hehe, widzę, że jako pierwsza popsułam opinię Belle de Minuit. Nie jest tak, że uważam go za skrajnie brzydki, ale po prostu całkowicie nie mój i za bardzo spożywczy, jak dla człowieka.
pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 22:42   #21
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Dot.: Inni pieją z zachwytu, a ja kręcę nosem ;-)

Niektórych w ogóle nie znam...ale ostatnio rozczarował mnie shalimar Naczytałam się, w końcu pobieglam do perfumerii i...oj...kadzidło, za mocne, zbyt wiekowe kadzidło
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 22:44   #22
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Dot.: Inni pieją z zachwytu, a ja kręcę nosem ;-)

Cytat:
Napisane przez Marilyn
Niektórych w ogóle nie znam...ale ostatnio rozczarował mnie shalimar Naczytałam się, w końcu pobieglam do perfumerii i...oj...kadzidło, za mocne, zbyt wiekowe kadzidło
Tak, Shalimar mnie też rozczarował okrrrutnie. Nawet nie ze względu na wiekowość, nie wydaje mi się trącić myszką, ma w sobie nutę zbliżoną do Nu (wcale nowego zapachu), która mnie błyskawicznie odczuca, powoduje mdłości i ból głowy.
pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 22:56   #23
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Dot.: Inni pieją z zachwytu, a ja kręcę nosem ;-)

Cytat:
Napisane przez pixie7
Tak, Shalimar mnie też rozczarował okrrrutnie. Nawet nie ze względu na wiekowość, nie wydaje mi się trącić myszką, ma w sobie nutę zbliżoną do Nu (wcale nowego zapachu), która mnie błyskawicznie odczuca, powoduje mdłości i ból głowy.
O własnie...ten zapach mnie przytłacza! a charakterek mam Nuty są zbyt mocne na mnie i nawet gdyby nie było napisane, że pochodzi 1925 roku domysliłabym się, że najmłodszy nie jest
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-13, 00:50   #24
Mona Lisa
Zadomowienie
 
Avatar Mona Lisa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: tajemnica :)
Wiadomości: 1 733
Dot.: Inni pieją z zachwytu, a ja kręcę nosem ;-)

Cytat:
Napisane przez Marilyn
Niektórych w ogóle nie znam...ale ostatnio rozczarował mnie shalimar Naczytałam się, w końcu pobieglam do perfumerii i...oj...kadzidło, za mocne, zbyt wiekowe kadzidło
Cytat:
Napisane przez pixie7
Tak, Shalimar mnie też rozczarował okrrrutnie. Nawet nie ze względu na wiekowość, nie wydaje mi się trącić myszką, ma w sobie nutę zbliżoną do Nu (wcale nowego zapachu), która mnie błyskawicznie odczuca, powoduje mdłości i ból głowy.
Nie powiem, że martwi mnie taka opinia Jestem bardzo zazdrosna o "mojego" Shalimara i lubię myśleć, że należy wyłącznie do mnie...
Martwi mnie natomiast barrrdzo i zastanawia fakt, że przez swoją bałwochwalczą miłość do jednego zapachu, z wymienionych w sondzie zapachów znam TYLKO dwa: Casmir (przepiękny) i Mahorę. Coś trzeba z tym zrobić.
Mona Lisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-13, 07:49   #25
E
Zakorzenienie
 
Avatar E
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 8 227
Dot.: Inni pieją z zachwytu, a ja kręcę nosem ;-)

Zagłosowałam tylko na te, które kompletnie mi się nie podobają. Powinam chyba jeszcze do tej kolekcji dodać starą Manię Jednak wąchałam ją bardzo dawno i pamiętam tyle, że nie bardzo przypadła mi do gustu. Kto wie? Może teraz by mi się spodobała? Nie będę jej więc skreślać

Kilka zapachów z listy potrafię docenić, chociaż na mnie pachną fatalnie lub po prostu nijako (np. Cinnabar, WD, NR, Safari, Tygrys) - nie będe więc wystawiała im negatywnej opinii.

Wielkiego wrażenia nie zrobiło na mnie Le Feu. Ot, taki "normalny" zapach - ani to piękny, ani brzydki. Może gdybym dostała w prezencie, to bym używała Sama bym sobie nie kupiła.
E jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-13, 08:04   #26
Intuicja
Raczkowanie
 
Avatar Intuicja
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 334
Dot.: Inni pieją z zachwytu, a ja kręcę nosem ;-)

Mnie odrzuca zapach Dune. Ciekawe, czy ktos potrafi to wyjasnic
__________________
Intuicja-najwartościowsze źródło poznania
Intuicja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-13, 09:00   #27
homyk
Zakorzenienie
 
Avatar homyk
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 5 039
Dot.: Inni pieją z zachwytu, a ja kręcę nosem ;-)

Ale fajny temat !

Ja połowy z wymienionych w sondzie zapachów nie znam, ale jakoś wcale nie pałam chęcią ich powąchania, a co dopiero posiadania. No może z jednym wyjątkiem. Intryguje mnie mianowicie For Her NR .

Znam natomiast wszystkie wymienione zapachy N. Ricci i Chopard'a, Tygrysa, Mahorę, starą Manię, nieprzyzwoitą Organzę i kultową Escadę.
I tu mogę powiedzieć, że:
  • Absolutnie nie podzielam zachwytów nad Escadą i Manią. Dla mnie są one zupełnie zwykłe, nie przebiega po mnie żaden dreszcz emocji przy kontakcie z nimi . Nic, a nic mnie w nich nie pociąga i nic na to nie poradzę .
  • N. Ricci: lubię całą serię "za całokształt" (nie znam najnowszych Cherry Fantasy), a najbardziej podoba mi się Amour d'Amandier (zbierałam za nie komplementy) i Bell de Minuit, ale czas fascynacji Les Bells de Ricci mam już za sobą. Jak na razie to zamknięty rozdział.
  • Mira Bai w porównaniu z Casmir wypada u mnie o wiele lepiej. Casmir nie lubię - zbyt jednostajny i zbyt waniliowy, przytłaczający. Mira Bai jest według mnie piękna, subtelna, wyważona. To słodycz złamana nutami drzewnymi. Idealne proporcje.
  • Doceniam natomiast OI, Tygrysa i Mahorę, choć to nie moja bajka. Są do wąchania, ale nie do noszenia .
Powiem Wam, że cieszy mnie w związku z niniejszą sondą jedna sprawa (oczywiście oprócz faktu, że ten fajny wątek się na naszym forum pojawił ), a mianowicie, że to ja miałam przyjemność zgłoszenia do KWC Belle de Minuit i Mira Bai.
homyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-13, 12:13   #28
Rhiannon
Raczkowanie
 
Avatar Rhiannon
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 420
GG do Rhiannon
Dot.: Inni pieją z zachwytu, a ja kręcę nosem ;-)

Ja niestety nie znam wielu z wymienionych zapachów, ale NR rozczarował mnie... Na początku wąchałam z zainteresowaniiem, ale po chwili uwolniła się woń, która nie kojarzy mi się miło.
To, co mnie jednak bardzo zaskoczyło, to niewymienione tu, bo szeroko dostępne L'or de Torrente. Na mnie pachnie w pierwszych nutach okropną goryczą łupinek z orzechów włoskich!!! Szok! Po takich recenzjach, że kobiecy, piekny itp. to największe moje rozczarowanie perfumeryjne! Czy któraś z Was też coś podobnego odczuła w tym zapachu? Zaznaczam, że próbowałam 2 razy i za każdym razem to samo!
Rhiannon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-13, 15:08   #29
Szarada
Zakorzenienie
 
Avatar Szarada
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 5 140
Dot.: Inni pieją z zachwytu, a ja kręcę nosem ;-)

Ja zaznaczyłam Manię, bo jak dla mnie to po prostu pachnie nieładnie... Nie wzbudzają też mojego zachwytu:

- Narciso Rodriquez - zwykłe piżmo, które można kupić za grosze u Jovana czy Coty, a tu jakieś bajońskie sumy trzeba za to płacić. Chociaż flakon ładny !

- Organza Indecence - taka zwykła wanilia, nie wiem o co tyle krzyku.

- Belle de Minuit - lubię zapach pierników, ale bez przesady, żeby taki zapach nosić na sobie. To samo Le Belles żólte

- Casmir - przecież to pachnie jak Vanilla Fields ! A Vanilla Fields tańsze. Mira Bai to samo - trochę zmieniony Casmir i podany w innym opakowaniu

-
Szarada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-13, 18:13   #30
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Inni pieją z zachwytu, a ja kręcę nosem ;-)

Świetny pomysł Koko
Przeczytałam uważnie i nieco mną wstrząsnęły reakcje na Organzę I.
Co do moich osobistych rozczarowań - jest ich gros na tej liście.

Nie jestem w stanie zrozumieć ochów i achów nad Le Feu mimo, że byłam (dzięki Bogu za czas przeszły) jego posiadaczką (i nawet czasami będąc "kontra świat" go używałam) przez kilka lat. Dziwadło i już, choć nie wywołuje we mnie żadnych tzw. odruchów

Tygrys Kenzo to dla mnie totalnie nieudany kumpel z dżungli cudownego, w moim mniemaniu, Słonika. Ma jakąś irytująco-drapiącą (w gardło) nutę, której nie mogę przebrnąć. I nie próbuję - wolę go oglądać.

Theorema Fendi - nic mi nie wynagrodzi tego rozczarowania, gdy już posiadłam flakonik.

Casmir - Ojejku! Bez komentarza. Koleżanki już się wypowiedziały. Waniliowa śmierć!

Mira Bai - zabrakło mi w nich tego, co było przyczynkiem do zakupu - pralinek.

Mahora - koszmar nad koszmary - nigdy tego nie zapomnę, mdli mnie na samą myśl.

Cinnabar EL - jak wyżej, choć kocham cynamon.

Narciso Rodriguez For Her - zwyklas nad zwyklasy. Zastanawia mnie, wręcz szokuje, pożądanie jakie wzbudza.

Mauboussin - przy nim robię się nerwowa, torsjogenny jak rzadko co
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-05 13:12:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:03.